Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: We Day mišljenje

  1. #1
    Milina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Mošćenica
    Postovi
    60

    Početno We Day mišljenje

    Na televiziji se već mjesecima vrti reklama We Day, e sada dali zbilja tim lajkanjem ta djeca dobiju nešto, ili netko drugi, i kako oni to dobiju, šta im to znaći.....Jednostavno zanima me koliko to sve ima smisla..... Ako netko zna više od mene. Pošto meni samo daje sumnju...

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni ne daje sumnju.
    http://www.tportal.hr/lifestyle/obit...-za-djecu.html

    Humanitarna akcija. Ništa drugo.

  3. #3
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    a kaj ti znači taj jedan klik?

    klikćem na mnoge veće gluposti nego ovo, ako je lažno, meni ni iz đepa ni u đep, ako je istina (a je) onda još jedan dolar više...eto ukupno preko 2000000 dolara se skupilo....

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj ti znači taj jedan klik?

    klikćem na mnoge veće gluposti nego ovo, ako je lažno, meni ni iz đepa ni u đep, ako je istina (a je) onda još jedan dolar više...eto ukupno preko 2000000 dolara se skupilo....
    X

  5. #5
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    pa kad je tako javno nadam se da nije varka

  6. #6
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    I ja se iskreno nadam da nije prevara. Evo, baš sam stavila link na svoj fejs profil...
    Znam da sve više ljudi sumnja u ove humanitarne akcije iz skroz opravdanih razloga, ali u ovom slučaju ne vidim neki osobni gubitak osim par minuta slobodnog vremena.
    A ako će stvarno nekome pomoći, palac gore!

  7. #7
    Milina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Mošćenica
    Postovi
    60

    Početno

    Zašto, evo jer su isto tako kružale i ovakve ovbavjesti, pa se pitam dali ti jadni roditelji znaju da su stavili slike njihove djece tamo, dali znaju za sve to i dali zbilja dobiju taj novac oni ili....?
    Jedna moja poznanica je preko udruge Zdenac i bila u jednoj siromašnoj zemlji i svašta mi je rekla, e pa sada nebih htjela biti negativna ali takve stvari ne bih htjela podržati pa ćak ni s jednim klikom.....


    "U danasnje vrijeme jako je izrazeno eksploatiranje bolesne djece da bi se izvukli novci. Roditelji se ne ustrucavaju izloziti dijete medijima da bi se prikupilo sto vise i koriste raznorazne emocionalne ucjene da bi postigli sto bolji efekt. Ne reagirajte emocionalno.. Time ne pomazete djetetu a i pitanje je treba li uopce financijsku pomoc i moze li novac ikako popraviti situaciju. Vecina novaca ...koja se kao uplati da bi pomogli u lijecenju ode na izgradnju kuca, nove aute i slicno....
    ....i ne dovodite svoje prijatelje u situaciju da pod tom emocionalnom ucjenom izvade novcanik.

    Ne sirite okolo slicice djece koja pate jer nitko pa ni facebook nece dati ni centa za to. NIKOME ne vjerujte kad se kune u svoju djecu jer ti sto se kunu uglavnom lazu dok to rade. Ako odlucite nekome pomoci, provjerite situaciju... nemojte misliti da to ne prilici situaciji, varalice na to i racunaju... trazenje dokumentacije nije cinicno vec realno jer je vecina tih prica cista zloupotreba djeteta i djecje eventualne zdravstvene situacije."

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Kolika je vrijednost svih tih beskrajnih pojavljivanja Facebook palca gore i "like"-a na svim tim medijima sve ove dane? Nekako mi se cini puno vise od 2.000.000$ pa makar Facebook sam morao platiti sve likeova iz svog dzepa.

    Sto ne znaci da novac nece biti posteno upotrijebljen u humanitarne svrhe, ali ako mene pitate glavni "dobitnik" je onaj koji je najvise izreklamiran

    P.S. autorica ovog teksta nema Facebook profil, ne zeli ga imati i gaji jaku podozrivost spram tvrtke Facebook i svega sto ista predstavlja

  9. #9
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    ja sam nazalost skepticna. vrtile su se razne price oko malverzacija u tim organizacijama.
    fejs me ne zanima nit saljem forwarduse.
    svaki mjesec uplacujem direktno potrebitim ljudima, pa sam koliko toliko sigurna.
    iako bilo je i tu downera. ne znam dal se sjecate tate koji je provalio u ljekarnu zbog adaptiranog, pa zapijao donacije. eto, i njemu sam uplatila za koju turu za ekipu. al, nema veze, idemo dalje. ne trebaju zbog takvih ispastati drugi. ali, gledam da sam koliko toliko sigurna.
    Posljednje uređivanje od Solange13 : 01.02.2012. at 14:34

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    I ja se pitam. Svaki put kad krenu ti mailovi ili sheranja s humanitarnom pričom, svaki klik donosi ne znam koliko, pa se to kao skuplja... uvijek kad sam išla provjeravati ispalo je da je spam. Čak mi se dogodilo da iza nekih lančanih mailova, gdje me uvjeravaju da svako forvardiranje maila donosi 1 kunu za liječenje teško bolesnog djeteta, stoji neka stvarna udruga. Kad sam provjerila podatke i javila se udruzi, odgovorili su mi da se ispričavaju, i da ni sami nisu znali da podaci nisu točni. Evo našla sam mail pa citiram:

    Poštovana!

    Nažalost, pokazalo se da je navedeni mail djelo nekog tko uistinu "nema srca" i poigrava se sa takvim stvarima kao što je ozbiljna bolest djeteta.
    Ispričavamo se što smo ovaj mail koji je došao do nas proslijedili ne sumnjajući u njegovu vjerodostojnost, samo smo željeli pomoći.

    Još jednom isprike na našoj nesmotrenosti i neprovjeravanju činjenica.

    Hvala Vam na javljanju i obavijesti!

    evo ovo sam baš danas pročitala: http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/facebook-ne-placa-za-dijeljenje-slika-bolesne-djece.html


    u
    ovom slučaju, prije nego sheram zanima me - tko daje te novce? tko je sponzor? zašto se prikuplja na ovakav način?
    Netko je čak snimio i reklamu za tv, ali način prikupljanja je sumnjiv.

  11. #11
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja nemam pojma što bi mislila o ovome.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A ja odbijam vjerovati da ima toliko nepoštenih ljudi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    znači ako ne budemo "lajkali" neće im nitko pomoći????? e jadna li je ta humanitarna akcija onda...
    ja osobno ne "lajkam" i ne "djelim" nikakve gluposti na fejsu.... i sve više razmišljam o brisanju istog....

  14. #14
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    We Day akcija vuče porijeklo od jednog pozitivca koji je već s 12 godina bio aktivan na temu iskorijenjivanja eksploatacije dječjeg rada.
    U ovom slučaju akcija dobiva zamah preko raznih marketinških agencija, koje imaju prilično toga za okaljati pa nije neobično da su se uključile.
    Ova akcija je dakle OK.

    Jako je teško biti otvoren za humanitarne akcije kad nam je povjerenje izigrano više puta.

    Npr, sjetite se igrača okupljenih oko Aiping Wang Fulepp (da to je ona - Shen Chi iscjeljenja u Šubićevoj) a široj javnosti poznato kroz one grozomorne uplatnice koje nalaze u poštanskom sandučiću. Bilo je tu raznih humanitarnih skandala npr sa slijepcima, a djeluju kroz nekoliko različitih udruga kao što je Nova svjetlost, a sve se prikuplja za «Phenomena Academy» i Takaro Lodge na Novom Zelandu (u vezi je sa Energy Clinicom).

    Humanitarni kriminal je jedan od uspješnijih - Haiti je jedan od dokaza.

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja odbijam vjerovati da ima toliko nepoštenih ljudi.
    I ja! I kliknula sam na we day.

  16. #16
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    krivi post
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 01.02.2012. at 21:53

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Nuktemeron prvotno napisa Vidi poruku
    We Day akcija vuče porijeklo od jednog pozitivca koji je već s 12 godina bio aktivan na temu iskorijenjivanja eksploatacije dječjeg rada.
    U ovom slučaju akcija dobiva zamah preko raznih marketinških agencija, koje imaju prilično toga za okaljati pa nije neobično da su se uključile.
    Ova akcija je dakle OK.
    Ma ja iskreno mislim da one nista ne "okaljavaju" nego i dalje rade "svoj posao" - marketing svojih klijenata. Samo umjesto da je uz logo klijenta na ekranu vrecica detergenta je na ekranu nasmijeseno egzoticno lice nekog djeteta i "mi brinemo" poruka... Sve je to za isti cilj - maksimiziranja vrijednosti dionicara.
    Sve kao nesto "win-win" situacija - ali nije. Briga bi njih bilo za humatnitarnu akciju da nema njihovog loga na tv-u i u novinama.

    Ali na zalost tako je to, da bi se od njih dobilo novaca moramo jos njihovog reklamiranja trpiti u zivotu, inace nedaju pare. Pa eto ovako bar daju nesto para - kad vec trose na marketing onda njima efikasnija reklama (jer stvara pozitivni dozivljaj njih kao tvrtke kod potrosaca) a i siromasi diljem svijeta dobiju poneku mrvicu sa stola.

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    znači ako ne budemo "lajkali" neće im nitko pomoći????? e jadna li je ta humanitarna akcija onda...
    ja osobno ne "lajkam" i ne "djelim" nikakve gluposti na fejsu.... i sve više razmišljam o brisanju istog....
    Upravo tako. Znaci ja bez Facebook profila ne mogu pomoci jer ne mogu "lajkati"?! I to je normalna humanitarna akcija? Mos mislit...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •