Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kraj braka...2

  1. #1
    mala teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    99

    Početno Kraj braka...2

    Imam potrebu opet otvoriti ovu temu, nadam se da mi nitko neće zamjeriti.
    One koje su pratile postove na prvoj temi KRAJ BRAKA, znaju tko sam i što sam prolazila. Za one koji ne znaju ukratko: zanemarivana od muža, ponižavana od njegove obitelji i prijatelja, otišla i vratila se nekoliko puta, pokušavali smo imati djecu godinama nije bilo medicinskog objašnjenje za to što nemamo, da bi na kraju ispao i fizički obračun, te su me izbacili nakon 8 godina braka na ulicu i sada sam uskoro razvedena.

    Otvaram ovu temu s razlogom da svojim primjerima napišete signale na koje žena treba paziti kada mislite da ne možete više, a volite muža. Kada bi trebala spakirati stvari i nikada se ne vratiti, bez obzira imali li djecu ili ne.

    Kako znati da je kraj braka i da vas muž ili osoba s kojom ste dugo godina u vezi ne voli?

    Ja ću dati neke svoje primjere, a vi molim vas dopunite:
    0. TUĆE VAS ILI DJECU ILI OBOJE
    1. Osjećate da vas ne voli, ali niste sigurni (stalno ga ispitujete da li vas voli, a on samo potvrđuje da volim te inače ne bi bio s tobom, a nićime to ne potkrepljuje)
    2. Kada se nalazite u društvu bilo obitelji, ili samo prijatelja ili treće osobe morate se sami braniti ako vas netko vrijeđa.
    3. Ne primjećuje vas ili vam se ne obraća previše u društvu, kao da ste neki stranac
    4. Kada mu niste na prvom mjestu (npr. dobi novi posao, a nazvao je oca da mu reće prvom)
    5. Bolesni ste i molite čaj, a on pa zar si ga ne možeš sama skuhati.
    6. Kada se morate svaditi da bi vam bilo dopušteno da mu kuhate, jer inače to radi njegova majka
    7. Kad kaže da će se promijeniti (neće! Nitko se ne mijenja, može se samo prikriti na neko vrijeme)
    8. Kada vam netko od njemu bližnjih reće ti samo rodi i netrebaš više ništa drugo (osjećaj: kao da ste krava, koja se došla oteliti, a ako je jalova treba ju streliti!)

    To je samo moje mišljenje na temelju mojeg iskustva.

    Mislim da danas ima sve više ljudi koji se razvode, a to nije dobro i najveći je problem komunikacija iako toga nisu ni svjesni.
    Ukoliko koja od vas osjeti koje od ovih simptoma iliti znakova, nemojte kao ja čekati krenite na bračno savjetovanje i ukoliko ste ulovili simptome na vrijeme , možda možete spasiti brak.
    Posljednje uređivanje od mala teta : 31.01.2012. at 08:43

  2. #2
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Pratila sam što pišeš iako se nisam javljala na temu.

    Nisam znala da je došlo i do fizičkog obračuna i da su te izbacili na ulicu !

    Kako si ti sad?

    (Naravno da ne trebaš odgovoriti... Ja bih voljela čuti da si bolje !)

  3. #3
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    mala teta, prvo bi valjalo srediti, na neki način, taj život/brak u tzv. zajednici (njegova mama kuha i sl. što ograničava vaš bračni život).
    Ne želim ti davati savjete, ali ne poznajem u svojoj okolini niti jedan par koji se usrećio u suživotu s njenim ili njegovim roditeljima.
    Vjerujem da postoje iznimke i drago mi je ako neke forumašice opovrgnu tvrdnju.
    No, osobno ne poznajem takav par/obitelj.

    Voliš svog muža i zbog toga želiš pronaći rješenje i spas za vaš brak.
    To je velika borba u kojoj ti želim da smogneš snage i ostvariš uspjeh.

    Ne, neću ti napisati s tobom sam ili uz tebe sam, kako glasi tema na ovom Filozofskom kutku.
    Zapravo, u kilometrima sam daleko, u mislima zbrkana, jer mislim na sto stvari istodobno, ali se mogu, ovdje na ovom forumu, makar ženski solidarizirati.
    I jedino što mogu reći, naprijed, bori se, ti jedina znaš što ti je najvažnije.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ako sam dobro shvatila, mala teta je raskrstila s mužem, pa joj ne trebamo slati dobre želje za spas braka, nego da nađe novu sreću u životu, sama ili s nekim...

  5. #5
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila, mala teta je raskrstila s mužem, pa joj ne trebamo slati dobre želje za spas braka, nego da nađe novu sreću u životu, sama ili s nekim...
    da i ja sam tako shvatila

    samo bi htjela dodati da ja vjerujem u onu:

    kolo sreće se okreće

    i tebi želim da ti se to kolo čim prije okrene

  6. #6
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    mala teta, primi moju ispriku.
    Želim ti mir, mir, mir.

    Eto, napisala sam da su mi misli zbrkane, ali ponesu me emocije - posipam se pepelom.

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam shvatila da je mala teta otvorila općenitu temu, nevezanu za konkretno njen slučaj i njen brak.
    temu kako prepoznati i reagirati na prve znakove da u braku nešto ne štima.

  8. #8
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    mala teta, prvo da ti poželim puno sreće.
    I ja sam iz tvog posta shvatila da si sada bez muža. Budi jaka, novi početak je težak, ali itekako moguć i nudi ti puno više mogućnosti od dosadašnjeg života u lošem braku i čekanja... ne znam ni sama čega.

    A za ove točke mogu reći da je svaka za sebe razlog za zabrinutost i promjene u braku. I vjerujem da se u životu uglavnom preklopi više njih kad stvari krenu nizbrdo.

    Osim točke 0 - to je razlog za instant razvod i kazneno gonjenje.

    I točke 6 - tu se ne bi nimalo bunila, dapače
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 06.02.2012. at 19:48

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    ja nisam pratila tvoja javljanja.Toplo se nadam da imaš posao,ili podšku od svojih roditelja,rođaka...Raskrstiti ćeš s nečim gdje nisi bila cijenjena i voljena,i dobiti ćeš slobodu.Nadam se kako će ti se život ubrzo nasmiješiti bar kroz male stvari koje do sada možda nisi niti primjećivala,te da ćeš što prije zaploviti punim plućima,naći smisao i podariti si sebeljublje.Kada to uspiješ spremna si na sve,jer si divna,zračiš,sjajiš i puštaš sreću u svoj život.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •