Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 193

Tema: Moja pitanja i dileme

  1. #51
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    Rak je izljeciva bolest,i za svaku bolest postoji lijek.U knjizi se spominje covjek koji je nakon dijagnoze leukemije izljecio se.Sto da ne.
    Smatram da je ishrana glavni razlog bolesti,ako cemo govoriti o onome sto je do nas,a naravno,vjerujem da je u Bozijim rukama odluka.
    O moj Bože koliko dobrih ljudi je umrlo od raka, pa da li ti sebe čuješ... nisu sve vrste raka iste i ne uspoređuj leukemiju sa ostatkom rakova...ma da li ti uopće znaš što je onkologija?

  2. #52
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Silan, stvarno sam bila u krivu. Nije na tebe utjecao forum. Ti i bez njega čisto dobro uspijevas negirati dostignuća znanosti i informirati se iz nevjerojatnih gluposti.

  3. #53
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Samo jedno:
    Silan, ne uzimaj sve postove previse k srcu.
    Imam osjecaj da zelis nesto dokazati nekome u vezi sebe i svojih uvjerenja, a cemu to?
    Ako si zadovoljna sama sobom ne treba ti nicije odobrenje, a niti se moras nekome opravdavati. Posebno ne na forumu.
    A s onima s kojima mozes tu normalno komunicirati to i nastavi, uci, razmjenjuj informacije....

    Znam da je OT, ali ne mogu vjerovati da se svako malo neka forumasica najde na tapeti i onda citamo tako nepristojne i uvredljive komentare.
    Ne moramo se svi slagati u misljenjima, djelovanju, nacinu zivota.....ali jedno bi nam trebalo biti zajednicko - pristojnost!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Mimi 25 hvala ti mnogo sto si napisala upravo ono sto ja mislim .
    Tema je otisla u krivom smjeru,a napisat cu samo onima koji ionako misle da sam u krivu,ne da bih se opravdala,vec cisto onako svoje razmisljanje,a to je ;
    Ja kao vjernica vjerujem da Onaj koji me stvorio,koji je dao da se oplodi jajasce moje mame sa spermom moga oca,i da iz te tekucine nastanem ja,tako krupna stvar me navodi da isto tako vjerujem da Taj isti Stvoritelj moze da ucini pored svih mogucih otpusnica i ljecnickih procjena da se moj zivot nastavi.
    S druge strane,Taj Stvoritelj u kojeg vjerujem isto tako moze da ucini,pored svih dobrih procjena da sam ja u najboljem stanju,da onako,iz cista mira preminem.
    I to je ono s cim se ja mirim i u cemu nalazim nalazim potpuni smiraj

    Zamolila bih,dakle da tema ne ide u raspravu,i da se ne javljaju osobe spremne na vrijedjanje,vec da cisto razmjenjujemo informacije na najnormalniji nacin.

  5. #55
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ispravak, ja stvarno ne mislim da si ti Silan glupa. Ili tvoja vjera. Oprosti na tome.
    Ali čitaš knjigu koja kaže da je rak izlječiva bolest, da za svaku bolest postoji lijek i da je ishrana glavni razlog bolesti.
    I onda to uzmeš kao činjenicu.
    Mogu to uljepšati, mogu to zakamuflirati, ali to i dalje ostaje glupost.
    Postoje lijekovi, više ili manje uspješni. Neki liječe, neki zalječuju. Ali ne za sve. Možda još nisu otkriveni. Možda nikad ni neće.
    A za većinu bolesti ipak nismo sami krivi, ma kako god se hranili.
    Puno toga jest podložno našoj psihi, pa od tud i pozitivni ishodi placebo terapije.
    Ali nije sve. Nažalost.

  6. #56
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ispravak, ja stvarno ne mislim da si ti Silan glupa. Ili tvoja vjera. Oprosti na tome.
    Ali čitaš knjigu koja kaže da je rak izlječiva bolest, da za svaku bolest postoji lijek i da je ishrana glavni razlog bolesti.
    I onda to uzmeš kao činjenicu.
    Mogu to uljepšati, mogu to zakamuflirati, ali to i dalje ostaje glupost.
    Postoje lijekovi, više ili manje uspješni. Neki liječe, neki zalječuju. Ali ne za sve. Možda još nisu otkriveni. Možda nikad ni neće.
    A za većinu bolesti ipak nismo sami krivi, ma kako god se hranili.
    Puno toga jest podložno našoj psihi, pa od tud i pozitivni ishodi placebo terapije.
    Ali nije sve. Nažalost.
    X

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    aj mi ovo pliz pojasni.......nema takvih nalaza da bi liječnici digli ruke od daljnje terapije (ili bar ne kod dojke)....
    Nešto si krivo shvatila (ili sam ja bila neprecizna), nisu oni digli ruke od nje, ona je operirana, obavila kemoterapiju (onoliko koliko je i trebao trajati prvi ciklus), bila na zračenju (koliko je propisano), nakon toga su bile redovite, unaprijed predviđene pretrage, kao i kod svih,
    da se vidi je li se gdje tumor zadržao. Temeljite pretrage.

    Nije nigdje zabilježeno više ništa, onaj primarni tumor u dojci je odstranjen operacijom, kao i zahvaćeni limfni čvorovi ispod pazuha, a nigdje drugdje se nijedan novi nije pojavio, ni tada, na prvom kontrolnom pregledu (valjda nakon devet mjeseci ili godinu dana terapije, kemo, Herceptin, ne sjećam se točno)
    niti na ijednoj kontroli nakon toga.
    Ona obavlja redovito sve kontrole, ali nema ničega poslije, zašto bi joj liječnici propisivali terapiju ako nema tumora, ni primarnog ni metastaza?

    Začudnost toga je što je to bio tumor koji je, zbog tipa, ocijenjen iznimno lošim prognozama (naročito za mlade žene) i dugotrajnom terapijom.
    Ja znam što je ona sve poduzela izvan redovitog med. tretmana, ali nema smisla spominjati, niti želim.
    Samo sam htjela reći da nije baš sve nemoguće zato što mi (osobno) ne vjerujemo da je moguće.

  8. #58
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Nena, hvala, samo me zanimalo argumentiranje "čuda", a ovdje je medicina napravila sve što je potrebno i po protokolu (onaj tvoj prethodni post je zvučao kao da su digli ruke od nje), a u sve ostalo bez ikakvog znanja ne ulazim (ni u ovakve situacije niti bilo koje druge).

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ispravak, ja stvarno ne mislim da si ti Silan glupa. Ili tvoja vjera. Oprosti na tome.
    Ali čitaš knjigu koja kaže da je rak izlječiva bolest, da za svaku bolest postoji lijek i da je ishrana glavni razlog bolesti.
    I onda to uzmeš kao činjenicu.
    Mogu to uljepšati, mogu to zakamuflirati, ali to i dalje ostaje glupost.
    Postoje lijekovi, više ili manje uspješni. Neki liječe, neki zalječuju. Ali ne za sve. Možda još nisu otkriveni. Možda nikad ni neće.
    A za većinu bolesti ipak nismo sami krivi, ma kako god se hranili.
    Puno toga jest podložno našoj psihi, pa od tud i pozitivni ishodi placebo terapije.
    Ali nije sve. Nažalost.
    Ja sam rekla da je rak izljeciva bolest.I smatram da svaka bolest ima lijek.Tako me moja religija naucila,i u to cvrsto vjerujem.
    Za svaku bolest koju je Bog dao,On je dao i lijek.
    A moje neko shvatanje je da je ishrana,nacin zivota,nacin razmisljanja,i tako dalje...u mnogome je razlog bolesti.
    Neke bolesti dolaze kao kazna,neke dolaze kao iskusenje...

  10. #60
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Svaka ti čast na vjeri, ali ja odbijam vjerovati da je moja none umrla u mukama nakon što je sina pokopala od iste bolesti, jer je zaslužila kaznu, a bome, neznam ni kakva je to vrsta iskušenja ženi koja je preživjela konclogor i doživila 83 godine.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Pa i u mojoj blizoj porodici je bilo onih koji su preminuli od raka.Da se i meni isto desi,to bi za vjernika trebala biti blagodat.
    Jer ja vjerujem da i kad me trn ubode za to imam nagradu.
    Tako da sam tu bolest bliznjih shvatila kao njihovo ciscenje pred smrt,ciscenje u duhovnom smislu,strpljenje na bolesti,i vjera u Boga.
    Isto kao kad je dijete tesko bolesno.
    Ja u svakom pogledu nalazim smiraj u vjeri,jer inace je zivot na ovom svijetu pun teskih iskusenja,i ne mogu se zamisliti da bez vjere prolazim kroz ta iskusenja.
    U mojoj vjeri se spominje da kad bi covjek znao kakva ga nagrada ceka,volio bi da je stalno bio na iskusenjima.Pa kad na takav nacin razmisljas,onda kad dodje neko iskusenje,ne pitas se o Boze,zasto bas ja,nego kazes,drago mi je sto sam bas ta ja.Najveca iskusenja imaju oni robovi koji su najblizi svom Gospodaru.
    No sve ovo sto pisem tice se moje vjere i poimanja,a nisam htjela da tema ide u tom smjeru,zato hajmo dalje s pitanjima koja nisu jasna,sigurno i vi imate nekih.

  12. #62
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i u mojoj blizoj porodici je bilo onih koji su preminuli od raka.Da se i meni isto desi,to bi za vjernika trebala biti blagodat.
    Jer ja vjerujem da i kad me trn ubode za to imam nagradu.
    Tako da sam tu bolest bliznjih shvatila kao njihovo ciscenje pred smrt,ciscenje u duhovnom smislu,strpljenje na bolesti,i vjera u Boga.
    Isto kao kad je dijete tesko bolesno.

    ,zato hajmo dalje s pitanjima koja nisu jasna,sigurno i vi imate nekih.
    Ovako nešto užasno nisam na ovom forumu pročitala stvarno...ma ne pamtim...

    ..i napisala sam svašta pa obrisala jer bih ili bila banirana ili prebanalna za ovako tešku temu...

    i zapravo,Silan,vidiš,sve mi se nekako čini da je tebi trenutno samo dosadno pa trolaš po forumu ili jednostavno iskaljuješ neke svoje frustracije pod okriljem "katarzične spoznaje sebe,svijeta oko sebe,svjetske boli"...itd..

  13. #63
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    ...
    i sad sam ljuta na sebe jer uopće pišem na "filozofskoj" temi gdje se iskaljuje bijes na liječnike i usput postavljaju pitanja vezana za krvne grupe (?!)..

    ali ovo s blagodati raka...izbacilo me iz cipela..previše i za trola

  14. #64
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    uh svašta sam u stanju napisati, ali nema smisla...
    leukemija je isto vrsta tumora, čak zna biti puuuuno gora od nekih "rakova" ali isto tako leukemija može biti i jako izlječiva,
    silab, pročitaj molim te dobro kaj je taj čovjek u knjizi imao i na koji se još način osim prehrrane lječio....puno toga ćeš još saznati....

    možeš popraviti stanje svog organizma spriječiti širenje, poboljšati učinke terapije sa alternativnim načinima lječenja, ali niko normalan nebi smio reći da se rak može izlječiti samo načinom ishrane i vjerom....

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    kata.klik,pa nisam ni rekla,procitaj dobro.
    Nisi me shvatila.Rekla sam da bi ishrana bila No 1.Dakle neupitno bi mjenjala ishranu,i poradila na svemu mogucem.I to bi bio moj dodatni trud na cijelu stvar.I covjek iz knjige je isao na kemoterapije,ali je njegovo izljecenje poslije doslo uz pomoc ishrane i sokova,i detoksikacije,da bi na kraju imali i svoj ranc na kojem dolaze ljudi sa istim problemima.
    Ne odbijam u potpunosti medicinu,samo kazem da preventivno radim na svojem zdravlju,a kad je bolest u pitanju zavisi sta je.Ako je nesto vise,paralelno s medikamentima idemo prirodno lijecenje,ili ako je nesto manje,tipa afte,ili moj zeludac,ili djeciji kasalj,ili virusna gripa...tu uvijek idemo s prirodnim lijekovima.

    Molim vas da govorimo lijepim tonom.
    rosa,ne nerviraj se.Ja sam napisala svoje shvatanje religije,a toliko religija na svijetu imas da kad bi ti sve cula,kakva bi tek onda tvoja reakcija bila.
    Zasto te smeta moje shvatanje i moj pristup necijoj smrti ili bolesti?Ja zadovoljna s tim,osjecam smiraj,isto kao sto ti mozda osjecas na necem drugom.Individualna stvar.
    Ne bih se mogla zamisliti bez religije u gubitku drage osobe.

  16. #66
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    ,tipa afte,ili moj zeludac,ili djeciji kasalj,ili virusna gripa...tu uvijek idemo s prirodnim lijekovima.
    To su većinom bolesti koje ne zahtijevaju nikakvo liječenje. Ni prirodno ni neprirodno.
    Kako se onda mjeri uspješnost prirodnih lijekova?
    To je moja dilema.

  17. #67
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    joj, zašto se navlačite, žena se očito dobro zajebava...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Za zeludac kazes da ne zahtjeva nikakvo lijecenje?
    Operaciju sam izbjegla prirodnim lijecenjem (a bilo mi je zabranjeno da bilo sto uzimam),i uvijek kad imam isti problem samo prekinem bilo kakvu ishranu,osim meda.
    Ja sam sigurna u uspjesnost prirodnih lijekova jer je bilo slucajeva kad su medikamenti jednostavo zakazali.
    Ovo sto sam navela nije jedino u historiji bolesti mene i moje porodice gdje smo koristili samo prirodne lijekove.
    No trudim se ne spominjati puno s obzirom da nije prijateljska atmosfera.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Molim moderatore da temu obrisu,ja se nemam namjeru vise javiti.

  20. #70
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    lol silanče rides again!
    i za trolla bi mogla biti malo pametnija
    idi lijepo mazi bušu, posudi u susjedovog djeteta udžbenike biologije za osnovnu školu pa se javi za kojih pola godine kad savladaš osnove.
    o životu se ne uči na forumima.
    a jeftinih lekcija o religiji imamo dovoljno u zadnje vrijeme, hvala lijepo.

  21. #71
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i da dodam - znam tipa koji je dva puta osvojio jackpot na lotu.
    al to ne znači da ću ja ikada dobiti pišljivih 80 kn za četiri pogođena broja.
    if you know what i mean.

  22. #72
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ovo pisanje bi trebalo prijavit nekome, naci tko stoji iza toga, a to je jednostavno, da socijalna sluzba s vremena na vrijeme provjeri kako su djeca. Sve ostalo je suvisno.

  23. #73
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    cyber bullying strikes again

  24. #74
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    opraštam ti, pinguice, što si trol, i što braniš druge trolove. tako mi je srce čišće.

  25. #75
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    je, opet bullying
    i to od onih od kojih bi to čovjek najmanje očekivao..
    onih ne opterećenih vjerom, religijama, prirodom, ishranom i sl.
    onih koji su danas na glasu (samo na glasu) kao moderni, civilizirani, liberalni...
    kad ono, baš takvi udarili suvremene križarske i inkviziciju
    if you know what I mean, jel

    live and let live im je samo parola
    Posljednje uređivanje od zmaj : 08.02.2012. at 22:22

  26. #76
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    pokušaj prigrliti mogućnost da većem broju ljudi određeni tip komunikacije ide na živce. pa to izrazi, valjda se to smije.

    vidim da nekima ovdje to slaganje u stavovima kod drugih smeta, a kod sebe to vide kao kvalitetu.

    a napadi na trolove imaju smisla, jer je forum bez trolova ugodnije mjesto.

  27. #77
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Silan samo da te pozdravim, kao da sam znala da si me spomenula pa sam došla na Rodu, nema me baš često tu.
    Jako mi je drago za bebicu na putu, bravo! Oće li i ovo biti doma??

    Apropo izlječenja bolesti, vjerujem da je prehrana ključna. Mama mi se upravo bori sa karcinomom, iskreno, na rubu smo da odustanemo od bolničkih lječenja i prebacimo se potpuno na nazovi alternativu. Hranu smo već potpuno uskladili po ketoničkoj dijeti, izbacili otrove, a ja jedva čekam da vrt rodi pa da jede zdravo organsko.

  28. #78
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    pokušaj prigrliti mogućnost da većem broju ljudi određeni tip komunikacije ide na živce. pa to izrazi, valjda se to smije.

    vidim da nekima ovdje to slaganje u stavovima kod drugih smeta, a kod sebe to vide kao kvalitetu.

    a napadi na trolove imaju smisla, jer je forum bez trolova ugodnije mjesto.
    ugl. sve ovo napisano bi bila samo hladna istina kad ne bi bilo onog "ali"
    ali, pametovat nekom s visoka; postavljat se ko nebom dan; koristiti se takvim riječima (koji vrijeđaju pristojnost i tolerantnost) prilikom iznošenja neslaganja stavova i pritom "prijetiti" provjerama socijalne a uz to ubacit optužbe za trolanje je ...miljama daleko od civilizacijske rasprave i iznošenja ne/slaganja.
    to doista jest bullying
    i tzv. znanstvene istine nisu iznesene znanstveno hladno nego s podcjenjivačkim tonom i stilom koji govori "ti si zabrijala" (da ne kažem neš politički nekorektno, lol)

  29. #79
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    pokušaj prigrliti mogućnost da većem broju ljudi određeni tip komunikacije ide na živce. pa to izrazi, valjda se to smije.

    vidim da nekima ovdje to slaganje u stavovima kod drugih smeta, a kod sebe to vide kao kvalitetu.

    a napadi na trolove imaju smisla, jer je forum bez trolova ugodnije mjesto.
    Ide ti na živce filozofiranje o stvarima o kojima ne znamo sve i nemožemo u potpunosti potkrijepiti činjenicama? Ide ti na živce kad netko želi podijeliti svoja razmišljanja i filozofirati o nekim piranjima bez da je završio studij filozofije? Pa ne znam, onda piši administratoru da ukine ovaj podforum jer on upravo tome služi.

  30. #80
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo pisanje bi trebalo prijavit nekome, naci tko stoji iza toga, a to je jednostavno, da socijalna sluzba s vremena na vrijeme provjeri kako su djeca. Sve ostalo je suvisno.
    Zbljuv

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja na ovoj temi nisam našla ništa uvredljivo od strane Silan, možda sam nešto propustila.

    Meni je jako žao kad se pljuje po svim vrstama alternativne medicine, dok u nekim razvijenim zeljama postoji popis priznatih alternativnih metoda liječenja koje djelomično ili u potpunosti pokriva polica osiguranja. Da bi neka metoda došla na popis mora biti temeljito provjerena, terapeuti proći određenu edukaciju čije trajanje i opseg je propisano zakonom te imati licencu koju moraju obnavljati s redovnim doškolovavanjem. Šarlatanima jednostavno se ne isplati postojati jer su kazne ogromne. Sanjam o toj mogućnosti i kod nas.
    Primjerice akupunkturu je na jedvite jade priznala napokon i zapadna medicina, postoje sustavi liječenja koji su razvijani tisućama godina, puno stariji od zapadne medicine i umjesto da se potrudimo proučavati i probati uzeti od svega najbolje lakše je pljuvati po onima koji to pokušavaju.

  32. #82
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni se učinilo da Silan želi nešto naučiti. Ako joj se čini da će ovdje to moći u nekakvom obliku, zašto ne?

    Ne primijećujem to što nazivate trolanjem. Ili sam prenaivna ( da ne stavim drugi pridjev)? Razilazimo se u stavovima, ali to je normalno. Pričamo. I to je to.

  33. #83
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa Vidi poruku
    Ja na ovoj temi nisam našla ništa uvredljivo od strane Silan, možda sam nešto propustila.

    Meni je jako žao kad se pljuje po svim vrstama alternativne medicine, dok u nekim razvijenim zeljama postoji popis priznatih alternativnih metoda liječenja koje djelomično ili u potpunosti pokriva polica osiguranja. Da bi neka metoda došla na popis mora biti temeljito provjerena, terapeuti proći određenu edukaciju čije trajanje i opseg je propisano zakonom te imati licencu koju moraju obnavljati s redovnim doškolovavanjem. Šarlatanima jednostavno se ne isplati postojati jer su kazne ogromne. Sanjam o toj mogućnosti i kod nas.
    Primjerice akupunkturu je na jedvite jade priznala napokon i zapadna medicina, postoje sustavi liječenja koji su razvijani tisućama godina, puno stariji od zapadne medicine i umjesto da se potrudimo proučavati i probati uzeti od svega najbolje lakše je pljuvati po onima koji to pokušavaju.
    Ja sam korisnik alternativne medicine, ali je oko mene pomrlo previše ljudi od raka da mi nebi bila uvredljiva pomisao na pročišćavanje duše onakvom boli kakvu je moja none proživljavala. Također vjerujem da bi moderna i tradicionalna medicina davale puno bolje rezultate kada bi se udružile te grane, umjesto da pljuju jedni po drugima. Što se tiče prehrane, ja sam s otoka na kojem nema prometa, vrtovi su premaleni za korištenje pesticida, hranili smo se izrazito dobro, pa ipak 15 sprovoda ove godine, od toga 10 posljedica raka, populacija od cca 100 ljudi.

  34. #84
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    ....

    Apropo izlječenja bolesti, vjerujem da je prehrana ključna. Mama mi se upravo bori sa karcinomom, iskreno, na rubu smo da odustanemo od bolničkih lječenja i prebacimo se potpuno na nazovi alternativu. Hranu smo već potpuno uskladili po ketoničkoj dijeti, izbacili otrove, a ja jedva čekam da vrt rodi pa da jede zdravo organsko.
    Potpis na Rozu; inače i moja se mama upravo istim metodama bori protiv karcinoma, zbog čega se čovjeku nebi moglo pomoći ispravnom prehranom?!
    Uostalom, rak je izlječiv, pa to tvrde i sami liječnici - pogledajte kampanju za rak dojke!
    Ostalo nadrobljeno na ovoj temi nebih komentirala...

  35. #85
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mi smo se borili na isti način, ali prekasno, doktori su pripisali sve simptome starosti, do dijagnoze više nije bilo moguće znati gdje je počeo. Ja sam nešto drugo htjela pitati kad smo se dotakli raka. Zar nije sumnjiva i čudna brojka da 10 posto populacije jednog malog mjesta umre od iste bolesti, i da to prođe bez istrage? Neznam kakve su brojke drugdje, ali ovo mi je too much.

  36. #86
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    pišem već godinu i po na ovom forumu...al me svaki puta iznenadi ta silna potreba pljuvanja i omalovažavanja...
    pa meni je to strašno...ali pravo ljudski...šta da se radi...
    jel to postane potrebom ili?

  37. #87
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Isvetica, to sigurno da je čudna brojka od 10% populacije malog mjesta; međutim mi npr. neznamo kolika je ukupna brojka godišnje u Zg. Možda bi se jako isto iznenadili. Tj. podatke o tome ima vjerojatno HZZJZ...
    Evo, isto tako je meni čudna stvar da mi oba roditelja boluju od iste vrste karcinoma (otac je umro prije 17 g.), podzemne vode, Hartmannovi čvorovi, zračenje...???!!! Bog zna kaj je uzrok...

  38. #88
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    pišem već godinu i po na ovom forumu...al me svaki puta iznenadi ta silna potreba pljuvanja i omalovažavanja...
    pa meni je to strašno...ali pravo ljudski...šta da se radi...
    jel to postane potrebom ili?
    To je sindrom čopora.

  39. #89
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se borili na isti način, ali prekasno, doktori su pripisali sve simptome starosti, do dijagnoze više nije bilo moguće znati gdje je počeo. Ja sam nešto drugo htjela pitati kad smo se dotakli raka. Zar nije sumnjiva i čudna brojka da 10 posto populacije jednog malog mjesta umre od iste bolesti, i da to prođe bez istrage? Neznam kakve su brojke drugdje, ali ovo mi je too much.
    pa to je alarmantno!!! Jeste li kontaktirali zavod za javno zdravstvo? Od kud crpite vodu?

  40. #90
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    winnerica, podzemne vode mogu uzrokovati rak jedino ako su zatrovane, a pijes ih duze vrijeme.
    Po tome bi cijeli Zg trebao imati rak.

    Silan, zao mi je sto su te tako izvrijedjali. Svidja mi se kako pises o svojoj vjeri.
    Drago mi je da si se odlucila za informiranje jer nisu doktori cudovista. Tu su da pomognu.

  41. #91
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    neznam da li je ikad itko kontaktirao ikoga. znam samo da se svaki novi doktor koji dode iscudava podatcima i to je sve. dvije su glavne teorije. jedna kaze da citav otok lezi na podzemnom jezeru slatke vode pa da njena zracenja uzrokuju bolest. druga je da antene koje su se nalazile u centru mjesta i koje su se prije rata redovito servisirale i provjeravale geigerovim brojacem , ispustaju radioaktivnost negdje na nepoznatoj lokaciji na otoku gdje su ih bacili radnici kad su se zgrade na kojima su bile obnavljale.

  42. #92
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Isvetica, ak nije tajna koji je otok/mjesto?

  43. #93
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    iz prijašnjih postova od silan, ja sam zaključila da je:
    Rak izlječiva bolest
    Da su si oboljeli od raka sami krivi i da im je to kazna
    Da rak služi da nam se duša pročisti od grijeha.
    Da je medicina sucks.


    E sad, ona u svom postu o onoj nekoj knjigi napiše
    Rak je izljeciva bolest,i za svaku bolest postoji lijek.U knjizi se spominje covjek koji je nakon dijagnoze leukemije izljecio se.Sto da ne.
    Smatram da je ishrana glavni razlog bolesti,ako cemo govoriti o onome sto je do nas,a naravno,vjerujem da je u Bozijim rukama odluka.
    nigdje ne piše da zdrava prehrana i alternativa nisu bili njegovo osnovno oružje za borbu. nigdje nije napisala da je uz konvencionalno lječenje koristio i alternativno....

    naravno da ćemo pokušati sve moguće da bi ozdravili. i ja sam, uglavnom, ali to nije presudno, može samo pomoći, nikako ne može odmoći.
    I iz nijednog posta od bilo koga ovdje nisam čula da je izlječio rak sa alternativom...

    Da rak je izlječiva bolest, reci to onima koji imaju rak gušterače, želudca, pluća....

    I ishrana nije glavni razlog bolesti, naročito ne raka, način života, ubrzani tempo, stres...mogu pospješiti aktivaciju raka...

  44. #94
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    To je sindrom čopora.
    za tebe je to sindrom čopora.

    za mene je to potreba da se kaže svoje mišljenje.

    i shvatite već jednom da postoje ljudi koji isto misle o nekim stvarima.

    kao što su npr zmaj, pinguica, i po novom silan (sjećate li se njenog topika o liječenju uroinfekta bez antibiotika i kako je njeno dijete zamalo dobilo sepsu? otud komentar o socijalnoj službi)

    ovo nije topik o alternativi, već nabacivanje šbbkbb scenarija. i da te smrt od raka pročišćava, ma mojne me.

    ok, sad se odjavljujem, imam pametnijeg posla, a ovdje će opet doći do bjesomučnog ponavljanja istih stvari. vjerojatno bi bilo dobro da se prebaci na pdf o alternativi, ako isti još postoji, ne vidim neku filozofiju u ovome.

  45. #95
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    a alternativa ...hm, od onih koji mi uzimaju lovu za svaku riječ što progovorim ne očekujem da će mi pomoći, nego samo iskoristiti moju naivost i glupost...

  46. #96
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Mislim da bi topik trebao ići na podforum zdravlje, ili alternativna medicina, odnosno razdjeljen na krvne grupe, te alternativna medicina.

    Silan, nisam sasvim razumjela, sto ti želiš naučiti? Nešto o krvnim grupama, ili o raku?
    A nije mi jasno, ako misliš da je i zdravlje i bolest u rukama boga, zašto bi uopce nešto trebala naučiti?

  47. #97
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku


    Zar nije sumnjiva i čudna brojka da 10 posto populacije jednog malog mjesta umre od iste bolesti, i da to prođe bez istrage? Neznam kakve su brojke drugdje, ali ovo mi je too much.
    Kakva istraga,pa toliki silni karcinomi su prema otvaračici teme blagodat za cijelo selo i za svakog pojedinca!

    Jedino ako su svi mještani ateisti...

  48. #98
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva istraga,pa toliki silni karcinomi su prema otvaračici teme blagodat za cijelo selo i za svakog pojedinca!

    Jedino ako su svi mještani ateisti...
    kazna Božija

  49. #99
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    smrt od raka pročišćava?!
    pa ja ne znam bi li se smijala ili bih plakala :/
    meni je to nororna glupost i kao vjerniku i kao čovjeku.

  50. #100
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    ..nego,što ono bi s filozofijom oko krvnih grupa?

    čitala i čitala i nikako da uhvatim bitak,valjda se preduboko sakrio.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •