Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 193

Tema: Moja pitanja i dileme

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno Moja pitanja i dileme

    Vec odavno razmisljam da otvorim neku temu u kojoj zelim srociti sve sto me muci.Pripremite se na roman.
    Prvo,muci me jos uvijek ono par godina staro iskustvo s curicom koje ste propratili ovdje na forumu.Zaista mi je na kraju svega bilo tesko,i sad osjecam potrebu da napisem nesto o tome,mada sama tema nije zbog toga.Uglavnom,ja sam mlada mama troje djece,cetvrto hvala Bogu na putu.Vecinu iskustava u zivotu stjecala sam sama.Od roditelja i bliznjih nisam mogla dobiti neke korisne informacije za mene bitne,niti o trudnoci,niti o radjanju,niti o hranjenju bebe...jednostavno kod mene ono iskustvo koje bi stariji trebali prenijeti na mladje je palo u vodu.Stariji su samo pokazali kako su bez ikakvog znanja,i svojim savjetima su donosili vise stete nego koristi.Mozda danas,da ih nisam slusala,ne bih se kajala sto svom sinu nisam priustila iskljucivo dojenje,vec sam potegnula za adaptiranim zato sto je plakao,i po zakljucku starijih ja nisam imala mlijeka .A imala sam.I mnogo takvih primjera imam.

    Tako da sam stvarno bila prepustena sebi i svom znanju.A ni ono vala nije bilo cemu.Znanje svoje nisam mogla naci ni kod osoba koje bi mozda najvise trebale da ga pruze,a to su pedijatrice u Domu zdravlja.Naprotiv,i same su izkorumpirane,i njihove informacije nisu za dobrobit mene i djeteta.
    Dok sam im vjerovala,i radila sam po njihovom.Djecaku davala **** hapicu,cija je reklama na vise mjesta okacena u domu zdravlja,nosio pelene cija takodjer reklama visi na zidovima doma zdravlja,a dohranu smo poceli sa Linovim proizvodima,isto vidjenja dok cekate na pregled kod doktorice i gledate reklamu koja se vrti svo vrijeme "Moje ime je medvjedic Lino..."(pa me onda djecak u sred pune cekaonice pita,a mama,zasto mi ne jedemo ono? ).Ako vam nesto zatreba,ista doktorica koja vazi za primarijusa vam to napise na papiric od (kršitelj koda)a.Ista doktorica izmedju tv programa drzi kratka uputstva za roditelje,okruzena svim mogucim proizvodima.
    Tako da sam vremenom potpuno ohladila i od Doma zdravlja,i od doktorica,i od savjeta "starijih".Na Rodi pronasla ono sto sam vjerovala da mi je bilo potrebno,ono sto sam propustila,i sve ustvari bitno za roditeljstvo i odrastanje.
    Ne zamjerite mi,jer ja stvarno nisam imala drugi izvor.Vjerovatno se tako rodila i moja antipatija prema svemu "u bijelom".Shvatila sam da nisu prijatelji moje djece.Tad sam se naglo okrenula od svega,a jos uvijek bez dovoljno znanja.Tako je doslo do situacije s curicom.Ona je hvala Bogu dobro sada.A mama je naucila lekciju.

    Zato sada idemo nekim redom.Zdravo se hranimo,koristimo med,curekotovo ulje,slatkise gotovo ne konzumiramo,ali zato mama obraduje djecu s mnogo drugog sto djeca vole,i tako.Uzivamo beskrajno.
    Hvala Bogu zdravi su.Ne izbjegavamo ljude "u bijelom",ali im idemo rijetko.I to obicno po uputnicu za crp i leukocite,a ako treba dajemo antibiotik,sto nije bilo odavno.
    Mama i dalje uci i uci.Nadam se da sada shvatate kako je doslo do mog slucaja,a vasih burnih reakcija.Mozda ce jos neko tako neupucen doci.Ali ja vas molim da ublazite reakcije,jer i taj nick je neka osoba,s osjecajima...a vi ne znate zbog cega je tu,i zbog cega je neupucen.I sjetite se da ste i vi bili neupuceni...pa ste vremenom ucili.

    Ipak,moram reci hvala ti Rodo sto sam,pa makar tek s trecim djetetom,upoznala draz poroda i trudnoce (i sad postala ovisnik ),hvala ti sto sam iskljucivo dojila svoju curicu,i sto sam je poslije dohranjivala pravom hranom za djecu,a ne Rizolinom,Cokolinom,sto je nazalost bila iskljucivo hrana mog prvog sina.Preko Rode sam saznala i za marame,pa smo se duugo nosali u jednoj,rucno sasivenoj marami..I mnogo toga jos.Pa eto,saznala sam i o lijecenju djece mnogo toga,i sto je najbitnije,i dalje sam tu,ucim,upijam.Slusam za i protiv,vagam...odrasla sam,odgovorna za svoje postupke.

    Sad da se vratim na moje dileme.
    Recimo za pocetak me zanima o krvnom pritisku.Ne poznajem osobu iz mog okruzenja,stariju od 50 godina da ne pije lijekove za pritisak.Bas me zanima zbog cega je tako,zbog cega pritisak godinama naraste,i ima li neki prirodni lijek za isti?
    Jeli do ishrane,nacina zivota,kako je prije bilo,sta vi znate?

    Drugo sto me zanima jeste krvna grupa.Naime,iz moje bliznje porodice osoba je zanijela,i cijela trudnoca u problemima zbog krvne grupe.Tijelo se bori protiv bebe,moguce da se rodi s komplikacijama,i na kraju je porodjena carskim rezom,bebi mjenjali krv dva puta.
    Ovdje mi isto nije jasno.Vjerujem da je Bog stvorio prirodu i sve u njoj u skladu,i da je sve jasno definirano.Kako je moguce da tijelo majke odbacuje bebu?

    Trece sto me zanima jeste porod.Kako sam rodila trecu bebu kuci,mnogo me zena pita nesto o tome,ili prokomentarise.Cesta konstatacija bude,ih lahko je tebi,da mi te vidjeti u mom slucaju,da dva dana imas bolove,a ne otvaras se.Da mi nije bilo carskog,umrla bih.
    I tako.Ili slucaj da zena prenese dva tjedna,i i dalje se nista ne desava,da bi je na kraju porodili carskim.
    Zasto se zena ne otvara,a ima bolove?Meni ovo valjda nije jasno,jer sam sva tri puta imala uredne bolove,i otvaranja.Onda,zasto zena prenese bebu tako dugo (ne mislim na ono kad prenese,zbog kasnije ovulacije),i vec plodna voda postane mutna,bebini otkucaji slabiji?Zasto ne dolazi do prirodnih bolova i poroda?Sto bi se desilo takvoj zeni prije dok nije postojao carski rez?

    Molim vas nemojte temu uzeti za podsmijeh.Vjerujem da svako od nas ima neke nedoumice i to je normalno.Covjek uci dok je ziv.Gore navedena pitanja su iskljucivo da bih prosirila svoje znanje,mada da sam u situaciji da mi zaista odgovor treba za moje zdravlje,dala bih se u istrazivanja,no hvala Bogu,nemam problema ni s pritiskom,ni s krvnom grupom,ni s otvaranjem,ili prenesenoscu.
    Vjerovatno ce biti jos mojih pitanja,dok se sjetim.
    I voljela bih imati Rodu ovdje kod nas,da se ukljucim u razmjenjivanje sadnica,i da se naucim sijanju i svemu sto ako Bog da planiramo u skorije vrijeme.
    Moram jos da porucim jednoj osobi da mi je preko ovog foruma postala jako draga,a to je Roza Groza .
    Nekako mi odises nekom lijepom licnoscu,i lijepim odgojem.

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma lijep je post, neka si ti napisala što ti je na srcu.
    Tu smo da se razumijemo, pomažemo, nekad malo raspravljamo, ALI svi dobro znamo što znam znači RODA!
    Kratki primjer: moja cura je danas u skoro 24 sata dojila svega dvaput. Sada spava, smije se u snu. Ja nisam luda...kako bi bila da nema RODE!

    Ja sam si znala postavljati slična pitanja, ponekad se još uvijek pitam, zašto na svijet dolaze djeca s poteškoćama u razvoju (to me jako boli).
    Na neke stvari nema odgovora, tako to mora biti da bi nešto prirodno funkcioniralo.
    Neki prijašnji nedostaci su u današnje vrijeme dali šansu samoj prirodi (MPO), dok se protiv nekih još borimo.

    Mogla bi pisati danima i danima odgovarajući na tvoj post.
    Pokušat ću to sve sročiti u jednu rečenicu, koju je meni davno rekla moja mama.
    Pusti prirodu, ne diraj je, tamo gdje ti ona da šansu za popravak, ti tu šansu iskoristi po cijenu bilo čega!
    Valjda je mislila reći, nemoj stavljati silikonske implatante u grudi, ako ti je priroda dala malene grudi (uvijek sam željela umjetne grudi).
    Šalim se, mislim da mi je ustvari dala jednu rečenicu prenesenog značenja, čije sam ja pravo značenje trebala pronaći.

  3. #3
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    A čuj, ne želim ti se podsmjehivati jer nemam zašto, ali imam skroz drugačiju koncepciju u glavi što se tiče nekih tvojih stavova pa ne bih baš ulazila u neke rasprave.
    Sjećam se slučaja sa tvojom curicom i neopisivo mi je drago da je sve prošlo u redu i da si tu lekciju savladala. Ali ne razumijem ovaj tvoj animozitet prema cijeloj liječničkoj struci. I ja sam se u svom životu susretala sa nekim liječnicima koji ne zavrijeđuju tu titulu ili mi po nečem drugom nisu odgovarali, ali onda sam mijenjala te osobe za one koje su mi ulijevale više povjerenja i za koje sam vjerovala da rade u interesu moje djece i mene.

    Osobno, dosta stvari sam s neta naučila, ali ne bih se u praksi isključivo oslanjala na tu vrstu znanja i iskustava. Mislim da se previše oslanjaš na neke forumske priče i osobe i koliko je to nekad dobro, treba znati imati i odmak od toga. Možda ti neke stvari izgledaju ispravno i kul kad ih čitaš, ali to ne mora značiti da je to baš ispravno za tebe i tvoju obitelj.

    Što se tiče krvnog tlaka, krvnih grupa i neotvaranja prilikom poroda znanje koje imam o tome sam stekla informiranjem kod liječnika i nešto malo guglanjem, a onda te informacije sebi prezentiram onako kako se meni čini da trebam. Imam hipertenziju i pijem lijek za tlak, rh faktor mi je negativan, suprugov pozitivan te sam se morala posebno i pojačano kontrolirati tijekom trudnoća, a što se tiče otvaranja nisam imala nekih problema iako sam imala obadva inducirana poroda.

    I osobno, ne sviđaju mi se ove krajnosti koje se provlače kroz tvoj post, a i postove pojedinih forumašica. S jedne strane sve prirodno je bogomdano, a ovo što nam je nekakav napredak i modernizacija donjela je zlo od kojeg treba bježati. Mislim da je istina negdje u sredini. Odnosno, ne da mislim nego čvrsto vjerujem u to.


    S jedne strane

  4. #4
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Ne znam odakle mi ovo "S jedne strane"? To nije trebalo biti u postu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Ne znam,no sve se vise uvjeravam da je kod vas stanje opet drugacije.Ipak ima vas vise koje se mozete pronaci u dojenju,u prirodnom porodu,u mnogo cemu.Pa mozete pronaci i lijecnika koji je ok.
    Ja kod nas,ruku na srce,jos nisam takvog srela.
    Imam jednu doktoricu zapravo,koja je stvarno velikog znanja,i od nje mnogo toga mogu da naucim.Ali i ona me u nekim stvarima iznenadi za koje sam sigurna da nije upravu.Mislis da mogu zazmiriti i postupiti po njenom?
    Svakodnevno se susrecem sa tim situacijama vezano za ljekare.Evo zadnji primjer moje sveki,zena s visokim pritiskom koja inace pije lijekove jednu noc nikako da pritisak padne.Ode u hitnu i daju joj dvije injekcije,da bi tek poslije druge stanje se stabilizovalo.Kazu joj da se iduci dan javi svojoj doktorici,koja je poznata po tome da,cini mi se i za ogrebotinu daje antibiotik.
    Ja sam bila uvjerena da ce je ovaj put poslati na neke vece pretrage,medjutim nije.
    Dala joj je vecu dozu istih tableta da pije,i dala joj je vjerovala ili ne antibiotik.
    To je doktorica opste prakse,koja bi trebala da ima mnogo znanja,s obzirom da je bila lijecnik i svekrvinoj svekrvi.No bez obzira,kad god odem,ruzi me sto i dalje dojim (curica imala 8 mjeseci),i govori stvari koje joj kao iskusnom lijecniku ne prilice.
    Za mene,laika,ne dolazi u obzir.
    Sto ja trebam napraviti?
    Samo zato sto ona ima neku titulu prestati dojiti,jer je preporuceno do 6 mjeseci da se doji,ostalo po njoj je nepotrebno?
    Ili ipak surfati internetom,pa i Rodom,i vidjeti i drugu stranu.

    Nisam nastrana,uvijek vidim obje strane sto mi nude,pa postupim kako mislim.Danas je takvo stanje da je svako od nas odgovoran za sebe,ako struka i pogrijesi,opet je na tebi da se nosis s tim.Kad je vec tako,onda cu i da postupim kako mislim da je najbolje.Makar se necu kajati da nisam ucinila sto sam mislila da je najbolje.
    Recimo,mozda sam s porodom rizikovala,ali sad i ja,i muz i curica znamo da je to najbolje sto nam se desilo.
    S druge strane,u prvom porodu sam se predala struci,i vjerovatno niko od njih vise i ne zna za mene,ali ja i dalje nosim to ruzno iskustvo,i ruzna sjecanja,i cak rana me boli s prvog poroda na svaku promjenu vremena.

    Pepita,hvala na postu

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku

    Recimo za pocetak me zanima o krvnom pritisku.Ne poznajem osobu iz mog okruzenja,stariju od 50 godina da ne pije lijekove za pritisak.Bas me zanima zbog cega je tako,zbog cega pritisak godinama naraste,i ima li neki prirodni lijek za isti?
    Jeli do ishrane,nacina zivota,kako je prije bilo,sta vi znate?

    Drugo sto me zanima jeste krvna grupa.Naime,iz moje bliznje porodice osoba je zanijela,i cijela trudnoca u problemima zbog krvne grupe.Tijelo se bori protiv bebe,moguce da se rodi s komplikacijama,i na kraju je porodjena carskim rezom,bebi mjenjali krv dva puta.
    Ovdje mi isto nije jasno.Vjerujem da je Bog stvorio prirodu i sve u njoj u skladu,i da je sve jasno definirano.Kako je moguce da tijelo majke odbacuje bebu?

    Trece sto me zanima jeste porod.Kako sam rodila trecu bebu kuci,mnogo me zena pita nesto o tome,ili prokomentarise.Cesta konstatacija bude,ih lahko je tebi,da mi te vidjeti u mom slucaju,da dva dana imas bolove,a ne otvaras se.Da mi nije bilo carskog,umrla bih.
    I tako.Ili slucaj da zena prenese dva tjedna,i i dalje se nista ne desava,da bi je na kraju porodili carskim.
    .
    Neću puno, kasno je.
    Znaš li da Roza Groza ima blog? Na Roditeljima anđela je napisala link.

    Par riječi o tlaku. Ja poznajem puno osoba od 50 godine i više koje imaju normalan krvni tlak i ne piju lijekove. Znači, to što ih ti ne poznaš, ne znači da je takvo što jedina istina.

    Krvna grupa i Rh-faktor. O, da, može majčino tijelo odbaciti bebu. To što ti misliš da je neskladno, ne mora značiti da je i Njemu. Ne možemo mi shvatiti višu logiku. No, zato smo našli način da to prevladamo i da se rodi živo dijete.

    A porod, ah. Zašto beba umre na porodu, zašto rodilja umre na porodu? Zašto se to nisi zapitala? Život je takav, nekome je lako ono što je drugome teško. Opet, srećom je medicina razvijena da gotovo uvijek može pomoći.

    Ali, lijepo je da tražiš odgovore. Učiti je dobro. A željeti naučiti još bolje.

    Nadam se da sam ti malo, malo rasvijetlila neka pitanja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Nisam znala za Rozin blog,vidjecu.
    Za visoki pritisak nisam ni rekla da sve osobe iznad 50 ga imaju.Sigurna sam da ima i osoba koji nemaju problema s tim.
    Al zbog velikog broja koje ja poznajem sam i postavila pitanja.Zasto dolazi do visokog pritiska?I sva ostala pitanja navedena u prvom postu.Znam i da tijelo moze odbaciti bebu,isto kao sto dolazi do spontanih,i to razumijem.Ali ne povezujem bas ovo s krvnom grupom,jer nemam znanja o istoj.Po mojoj nekoj logici bi beba uvijek trebala biti krvne grupe koje je i majka.
    Isto shvatam kad beba umre na porodu,ili majka,ta 'obicna' pitanja su mi jasna.Vjerujem u Boga naravno,i uvijek vjerujem da ce biti ono sto On odluci.
    A moje pitanje je bilo konkretno za slucaj trudnice koja jednostavno ne dobiva bolove, a termin prosao.Kakvo je objasnjenje?Imam slucaj trenutno takav u blizini,dakle trudnica,prvo dijete 15 dana preko termina presla.U bolnici je.Moguce da ce je ujutro poroditi carskim.I ja sad imam tri upitnika iznad glave.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Što se tiče krvnog tlaka, znam dosta osoba iznad 50 da nemaju visok krvni tlak. Zašto neki imaju, zato ima sigurno isto toliko odgovora. Možda je jedan od razloga prehrana, ljudi koji jedu masnu i tešku hranu s malo svježe hrane, oća i povrća a puno mesa i industrijski obrađene hrane su čest skloniji osim ostalih bolesti, i viskom tlaku.
    Neki lijekovi koje ljudi piju za neki drugi problem isto mogu utjecati na tlak.
    Nedostatak kretanja i fizičke aktivnosti utječe a se sve u tijelu poremeti, pa i krvni tlak.
    Ovo nabrojano je potvrdila i jedna odlična liječnica koja nam je u sklopu jednog seminara sportsek edukacije držala predavanja jer je nama u sportu i rekreaciji podatak o tlaku jako važan, pa se i ja zanimam za to.

    Postoji divni liječnici koji rade svoj posao najbolje što mogu i spašavaju živote, postoje i druga krajnost, a sviju njih educiraju ustanove koje blisko surađuju s farmaceutskom i ostalim industrijama i tu se svašta događa. Oni rade onako kako ih uče u najboljoj vjeri da je tako ispravno, tek ponki idu preispitivati neke "činjenice" i ako odu preduboko riskiraju puno pa se najčešće zaustave i rade najbolje što mogu u okvirima koji su im zadani.

    Mi smo ti koji smo u prvom redu odgovorni za sebe, svoje zdravlje, zdravlje svoje malene djece(o tinejdžerima se već da raspravljati). ije liječnik taj koji je glavni i odgovorni već samo pomagač i savjetnik ako ga trebamo i odlučimo ići k njemu.

    Ja sam odluke za sebe i svoju djecu donijela i donosim pokušavajući razmotriti što više opcija, u razmatranju nekih i saznavanju o istima mi je ovaj forum i roda puno pomogli i sretna sam da postoje.

    Mene su često ljutile i žalostile neke reakcije i razmišljanja liječnika, sad više ne ni upola toliko, prihvatila sam to.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne, beba nema istu krvnu grupu kao mama. Naslijeđuje i od mame i tate. Malo je komplicirano ovako objasniti, ali da probam.

    Svaki čovjek naslijeđuje isti dio gena od mama i od tate.Kod krvnih grupa je ovako. Postoje 4grupe: A, B, AB i 0.

    A može biti u obliku AA ili A0. AA= A od mame, A od tate. A0= A od jednog, 0 od drugog roditelja.
    B može biti u obliku BB ili B0. BB= B od mame, B od tate. B0= B od jednog, 0 od drugog.
    AB je uvijek samo AB. A od jednog roditelja, B od drugog.
    0 je uvijek samo 00. 0 od mame i 0 od tate.

    Znači dijete čija oba roditelja imaju A krvnu grupu, može imati A ili 0.
    Dijete čija oba roditelja imaju B krvnu grupu, može imati B ili 0.
    Ako imaju 0, dijete može biti samo 0.
    Ako oboje imaju AB, dijete može imati A, B ili AB.

    Sada kombinacije.
    Jedan roditelj A, drugi B. Dijete može biti A, B, 0, AB.
    Jedan A, drugi AB. Dijete A ili AB.
    Jedan B, drugi AB. Dijete B ili AB.
    Jedan roditelj 0, drugi A. Dijete A ili 0.
    Jedan roditelj 0, drugi B. Dijete B ili 0.
    Jedan roditelj 0, drugi AB, dijete ili A ili B. Ne može biti ni 0, ni AB ( kao roditelji).

    Vidiš da dijete ne mora imati maminu krvnu grupu.
    Valjda sam sve točno napisala.
    Rh faktor u drugom postu.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Rh faktor je taj koji uobičajeno smeta. Na njega se stvaraju antitijela kod trudnice. ( Da sad ne ulazim u detalje i sa onim za KG)

    Znači samo u slučaju da je mama Rh negativna, a tata Rh pozitivan može biti problem.
    Pri prvoj trudnoći nema nikakvih problema.
    U drugoj i svakoj idućoj će doći do problema, ako je u onoj prethodnoj beba bila Rh pozitivna (bez obzira dužinu te trudnoće).

    Svakoj trudnici sa Rh negativnim faktorom se češće kontrolira titar bez obzira bio suprug pozitivan ili negativan, znamo zašto.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.02.2012. at 00:38

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A porod poslije termina. Mislim da bi se moglo čekati bez ikakvih carskih ili indukcija, ako se mama slaže da čeka i ako liječnik kaže da je beba u redu. Nitko ne može reći koliko baš toj bebi treba vremena da se razvije. Ni jedna žena nije zauvijek ostala trudna. Svako dijete se na kraju rodi i da bi, za bebu , to bio porod na vrijeme.

    Ovo je moje osobno mišljenje: Današnja (zapadnjačka)medicina ne voli rizike i misli da se u sve treba petljati, jer ima načina kako. Nekim rodiljama to paše, drugima ne. Bilo bi idealno da je svakome kako želi.
    Jednom sam čekala puna dva tjedna, liječnici su se složili i porod je bio posve OK. Jednom više nisam imala snage čekati i nakon 6 dana sam išla na inducirani. Porod je bio isto OK. A dva puta sam rodila tjedan prije. Jednom OK, jednom ne. Zašto? Ne znam. Puno toga ne znamo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.02.2012. at 00:47

  12. #12
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Rh faktor je taj koji uobičajeno smeta. Na njega se stvaraju antitijela kod trudnice. ( Da sad ne ulazim u detalje i sa onim za KG)

    Znači samo u slučaju da je mama Rh negativna, a tata Rh pozitivan može biti problem.
    Pri prvoj trudnoći nema nikakvih problema.
    U drugoj i svakoj idućoj će doći do problema, ako je u onoj prethodnoj beba bila Rh pozitivna (bez obzira dužinu te trudnoće).

    Svakoj trudnici sa Rh negativnim faktorom se češće kontrolira titar bez obzira bio suprug pozitivan ili negativan, znamo zašto.
    S ovim sam ja imala prilično sreće. Ja 0 negatvna, mm B pozitivan.

    U prvoj trudnoći sam ipak išla češće na neke testove (ne sjećam se više na koje), a sin se je rodio O negativan kao i ja. Tad su mi rekli da ne trebam nikakvu zaštitnu injekciju i da u drugoj trudnoći ne bi trebalo biti nikakvih problema Tako je i bilo. Rodila se cura. Pozitivna na tatu, ali krvnu grupu nam nisu rekli (pretpostavljam da ne mora bit B+ kao i mm već je možda O+). Nakon poroda sam dobila zaštitnu injekciju, ali kako ne mislim više rađati nisu se ni morali truditi.

    Eto, sretna sam što sam rođena u ovo doba kad žene koje su u situaciji kao ja ipak imaju šansu roditi više zdrave i žive djece. Dobro, osobno nisam imala nekih problema, ali znam neke koji su iz ovih razloga u prošlosti gubili djecu.

  13. #13
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam si nekako u glavi podijelila tvoj post u tri kategorije.
    1. Bog
    2. doktori
    3. forum Roda

    1. Nemoj nikada misliti da nam Bog želi bolest i zlo. To su sotonske utvrde u našoj glavi. "Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se!" (Mt 7,7)
    "Sve što god zamolite i zaištete, vjerujte da ste postigli i bit će vam!" (Mk 11,24)
    "Sve je moguće onom koji vjeruje!" (Mk 9,23)
    Ako želiš da ti Bog pomogne ili nekom od tvojih bližnjih odbaci te utvrde u glavi, shvati da je Božje milosrđe daleko veće od bilo kakve ljudske pravednosti. Bog će ti dati to što tražiš zato što te ljubi, a ne zato što si to zaslužio jer nijedan čovjek nemože pred Bogom nešto zaslužiti. Samo što da bi primili dar od Boga treba i graditi, snažiti i učvrstiti svoju vjeru. Trebamo se otvoriti tim darovima. To nekad zna trajati godinama pa i desetljećima. Koliko je ljudi spremno strpljivo moliti godinama i vjerovati da će mu Bog uslišiti molitve? Koliko je ljudi spremno izmjeniti sebe do temelja? Koliko ih je spremno odreći se egoizma i služiti drugima?
    2. doktori su školovani da pomognu ljudima i svakako im je to u interesu. Samo što se događa. Ljudi žele brza instant rješenja. Koliko je ljudi spremno promijeniti način života i prehranu? Koliko ih se spremno odreći alkohola, pušenja i drugih stvari koje im pašu? Koliko ljudi ne jede povrće ili hranu s probioticima? Koliko ih se ne kreće? Ljudi sami dođu kod doktora jer žele čudotvornu pilulu koja će im riješiti sve probleme. Za neke bolesti i probleme naravno da postoji rješenje u cjepivu, operaciji i sl. i za to su doktori savršeni, ali za neke stvari koje su uzrokovane načinom života i prehranom često nemaju instant rješenje već te samo kljukaju ljekovima koji samo ublažuju stanje kako se osoba ne bi morala pretjerano truditi mijenjati svoj način života.
    3. forum Roda je savršen za dijeljenje upravo takvih savjeta koji se tiču naše prirode. Sve smo žene od krvi i mesa, slično funkcioniramo i prolazimo kroz slične prirodne faze našeg organizma i zato savjet može puno pomoći.


    Nikad ne bih npr. na Roda forumu poslušala savjet od nekoga da uzmem neki lijek, ali prvo na Roda forumu bih poslušala savjet o dojenju. Sve ima svoje prednosti i mane. Treba iskoristiti najbolje id svega

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bodulice, znači tata je heterozigot i za krvnu grupu i za Rh faktor. Inače ne bi mogao sin biti 0-.

    Ako dijete i ima istu krvnu grupu kao i roditelj, isto ju nije nslijedio samo od tog roditelja. Dio od jednog, dio od drugog, a točno se zna koji dio je "jači".
    Trebam ići spavati, previše pišem, sorry.

  15. #15
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    A moje pitanje je bilo konkretno za slucaj trudnice koja jednostavno ne dobiva bolove, a termin prosao.Kakvo je objasnjenje?Imam slucaj trenutno takav u blizini,dakle trudnica,prvo dijete 15 dana preko termina presla.U bolnici je.Moguce da ce je ujutro poroditi carskim.I ja sad imam tri upitnika iznad glave.
    A slušaj, liječnici termin računaju prema prvom danu zadnje menstruacije, a ne prema ovulaciji koja je za svaku ženu individualna, tako da su ti termini poroda čisto okvirni, nikako pouzdani. Vrlo moguće da je ta žena u tvojoj blizini imala kasniju ovulaciju tako da je i logično da porod još nije krenuo. Slažem se s tim da dosta porodničara ne gleda na tu činjenicu nego se slijepo drže tih nekih svojih termina, ali se nadam da je situacija ipak bolja nego davno prije kad sam ja rađala.
    Evo, kod mene je i prvi i drugi put porod induciran...prvi put 6 dana nakon termina zbog jakog granatiranja grada je dr zaključio da to treba požuriti jer je situacija bila takva da se sutradan već neću moći probiti do bolnice, a pkk ili bolje rečeno pus (porod u skloništu) nije baš bio neka opcija zbog nedostatka vode, struje i još koječega. Sin se rodi velik i zdrav, ali su babice ipak procijenile da je malo nezreo i da mu baš i nije bilo vrijeme dolaska na svijet. Drugi porod...indukcija na dan termina zbog insuficijencije posteljice i nekih drugih problema u trudnoći. Cura se rodila skoro za kilu lakša od brata, ali je bila zrelija tj donošenija.
    E sad, stvari se očigledno kreću nabolje čim je tvoja poznanica već 15 dana preko termina. U ono vrijeme kad sam ja rađala toliko niti jedan liječnik nije htio čekati...

  16. #16
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bodulice, znači tata je heterozigot i za krvnu grupu i za Rh faktor. Inače ne bi mogao sin biti 0-.

    Ako dijete i ima istu krvnu grupu kao i roditelj, isto ju nije nslijedio samo od tog roditelja. Dio od jednog, dio od drugog, a točno se zna koji dio je "jači".
    Trebam ići spavati, previše pišem, sorry.
    Ovo ćeš mi morati malo bolje pojasniti.Može i sutra, kad se naspavaš. Onako, ko za teškog laika jer nikad nisam previše dublje ulazila u te kombinacije.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Osoba nasljeđuje dva gena ABO, po jedan od svakog roditelja. U ABO sistemu postoje tri alela :A, B i O.
    Geni A i B su dominantni u odnosu na gen O, koji je recesivan. Tako će osoba koja je naslijedila od jednog roditelja A, a od drugog O gen, tj. u genotipu je AO, fenotipski tj. na eritrocitima imati ispoljen antigen A, odnosno biće krvne grupe A. Osoba koja je naslijedila od jednog roditelja B, a od drugog O gen (genotip BO) će biti krvne grupe B.
    Geni A i B su kodominantni (iste “jačine“), pa će osoba koja je naslijedila od jednog roditelja gen A, a od drugog gen B, biti krvne grupe AB.
    Osoba koja je od oba roditelja dobila gen O (genotip OO) ispoljiće se fenotipski kao krvna grupa O.
    Osobe koje su od roditelja naslijedile gene A i O (genotip AO) ili B i O (genotip BO) nazivaju se heterozigotima za krvnu grupu A, odnosno B. Osobe koje su naslijedile dva A ili dva B gena (genotip AA, tj. BB) su homozigoti za krvnu grupu A, odnosno B. I hetero i homozigotnost za krvnu grupu A se fenotipski ispoljava kao antigen A na eritrocitima, tj. krvna grupa A. Isto važi za krvnu grupu B.
    Spajanjem gameta pri oplodnji geni se slobodno kombinuju, pa tako npr. iz braka gdje je jedan roditelj heterozigot krvne grupe A (genotip AO) a drugi heterozigot krvne grupe B (genotip BO), mogu proisteći genotipovi AB, AO, BO i OO tj. mogu da se rode djeca krvne grupe AB, A, B ili O.
    Roditelji npr. heterozigoti za gen A (AO i AO) mogu imati djecu s krvnim grupama A ili O.
    http://www.medicicom.com/content/view/306/70/

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo, Amaltea je stavila stručno objašnjenje. Ja sam pokušala najjednostavnije.
    Počela sam pisati i onda vidim da nisam ništa rekla o dominantnim i recesivnim genima. Uglavnom kod krvnih grupa geni A i B su uvijek dominantni, znači prevladavaju nad 0. Kod Rh faktora uvijek je + dominantan. Znači ako je kombinacija +- u genotipu, osoba će uvijek imati Rh faktor +.

    mama 0- ( znači ima 00 i --)
    tata B+ ( znači ima B0 i +-, a to znamo radi krvne grupe djeteta )

    Djeca mogu biti: B0 ili 00. I mogu biti +- ili --. Uvijek po jedan gen od svakog roditelja. Znači B+, B-, 0+, 0-.

    Matematika.( Jedino ponekad neke teške bolesti dovode do promjena, ali to je premala mogućnost i nepotrebna.)

    Da ideš dalje proučavati svoje i muževe roditelje, saznala bi da tvoji imaju oboje 0-, a njegovi bar jedno B i +.

  19. #19
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    silan
    ne znam uopće kako bih ti započela post...
    Tvoje nezadovoljstvo doktorima malo prelazi u patologiju, da li ti znaš koliko godina školovanja treba za postat pediajtar, kardiolog ili ginekolog? Da li znaš da jedan ispit na godini medicine ima preko tisuću strana, koje treba pročitat više puta i naučiti? Koju profesiju ti poštuješ?Ima svakakvih doktora, ali da nije bilo pediajtara na Sv Duhu i medicine i dragog Boga moja beba možda ne bi bila živa, zato te molim da malo razmisliš o svojim stavovima.
    Cure su ti lipo pokušale objasniti tvoje nedoumice, ali bojim se da tebi to nije jasno.
    Moj savjet ti je da lipo počneš kupovati neki časopis tipa "Doktor u kući" i stekneš bar osnove o zdravlju ljudi i o anatomiji uopće. Onda kupiš koju ozbiljniju knjigu o zdravlju, jer ovako preko foruma odgovore dobivaš od svakoga tko isto tako nema pojma o medicini i bolestima i na taj način se samo šire dezinformacije.
    Forum ti može pomoći što se tiče dohrane, dojenja, ali samo kao savjet. Više ti mogu pomoći tekstovi na portanu roda.hr.
    Da takla si me u žicu, jer i ja sam imala problema sa krvnom grupom i mogućnošću odbacivanja ploda, i nije mi padalo na pamet da je to nekome čudno a kamoli da se izčuđava nada mnom i mojim tijelom???!!!
    Ne možeš druge kriviti za svoje neznanje, okreni se oko sebe, čitaj uči i bit će ti bolje.
    Želim ti svako dobro tebi i tvojoj dici, mazi ih i pazi to je najvažnije.

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje mi isto nije jasno.Vjerujem da je Bog stvorio prirodu i sve u njoj u skladu,i da je sve jasno definirano.Kako je moguce da tijelo majke odbacuje bebu?
    Silan, prvenstveno mi je drago zbog toga što si promijenila stav a propos liječnika. U mojoj glavi, višekaratno više si na taj način, po meni, ugrozila svoje dijete, nego sa svim AD-ovima, plantenima, nonattachment parentingom i savjetima starih. Ono... prioriteti...

    Opet, ko sam ja da to tako govorim, i mene moji hodogrami jednako tako mogu odvest kvragu, nisam ja stručna osoba... ali, ja tu definitivno uzdižem liječnike, oni su moji Bogovi (s obzirom da nisam vjernica) i koliko god griješe i mijenjaju se, oni najviše i znaju pa njih i slušam.

    Vezano za ovo priroda je uredila pa kako je moguće itd? Ja, iskreno, teško mogu razumjeti takav mentalni sklop, kao neko ko je rođen bolestan itd. A nisam jedina... ono... nisu bolesti djeca izmislila. Prirodna je falična i odlična, ovisno kako je kome pao grah.

    Neka filzofija i uvjerenje da smo sami za njih krivi - nije mi prihvatljivo.

    Ne znam uopće što bih rekla, tu se baš ono ekstremno razlikujemo, toliko da stav A potire stav B, to je rasprava kao i one abortus - ubostojvo da ili ne.

    Želim ti sve najbolje, kao što i svakom želim! Ali ono... mislim da nemamo baš puno o čemu pričati.

  21. #21
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Hajde sad ovo:
    Ja A-, MM B+
    1. dijete B-
    2. dijete A+
    3. dijete AB-
    Ovo pozitivno je dječak, cure će pak, morati kao i mama im, voditi računa u trudnoćama.
    U našoj kući niko nikome ne može dati krv, ili samo ja 3. djetetu, ako sam dobro shvatila.
    I da, ja sam nakon abortusa dobila rogam.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ovo s RH faktorima je vjerojatno ona fetalna eristoblastoza. Silan, ljudi idu na fakultete i uče to godinama, i to je nešto poznato ono... od davnih dana. Ne idu na te fakultete bezvze, da ljudima otežavaju život... Silan, ti i ne znaš koliko ne znaš, i to je, po meni, najopasnije stanje. Mi što idemo dkotirima i pitamo ove koji su to učili... prihvaćamo da ne znamo. Ali, čim si otvorila ovakav topic spremna si na učenje, spremna si na prihvaćanje da je dubina neznanja velika, spremna si na savjete... i to je dobro.

  23. #23
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Što se tiče Silaninih pitanja, i ja imam neka svoja, neka vezana za Boga/prirodu, neka u sferi duboke filozofije: Ja mislim, dakle ja jesam! Imam jednu prijateljicu s kojom ponekad podjelim svoje stavove i dobijem neke odgovore, ili upute gdje odgovore tražiti. Kako koji dogovor saznam, pitanja se dalje sama množe, i valjda je to naš usud htjeti znati još.
    Pošto sam voljela biologiju potrudila sam se da uz nju razumijem neke prirodne procese, te da na taj način primjenim neka korisna saznanja. Ono što me interesuje zašto dođe do pogrešne kombinacije kiselina u DNK, pa nastane neki genetski poremećaj kod bebe. Jel to nešto vanjski uvjetovano ili ima određeni broj pogrešaka koje priroda/Bog mora izbaciti kroz nas? Alo ovo interesuje sve genetičare svijeta, i radi se na otkrivanju toga i ja se nadam da će nas jednom dočekati odgovor.

    I zašto je AIDS baš nastao kraj 70-tih početka 80-tih, kada se ljudi kroz istoriju pare manje više bez ikakve zaštite, sa određenim periodima preslobodnog sexa(renesansa, Neron..) a onda on odjednom se pojavi baš tada?!
    Posljednje uređivanje od eris : 08.02.2012. at 11:35

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Hajde sad ovo:
    Ja A-, MM B+
    1. dijete B-
    2. dijete A+
    3. dijete AB-
    Ovo pozitivno je dječak, cure će pak, morati kao i mama im, voditi računa u trudnoćama.
    U našoj kući niko nikome ne može dati krv, ili samo ja 3. djetetu, ako sam dobro shvatila.
    I da, ja sam nakon abortusa dobila rogam.
    Ili će si naći negativnog muža.

    A ti možeš dati krv samo djetetu A+. A muž bi u velikoj potrebi mogao djetetu B-, ali kako je to curica isto bi bilo problema jednom u trudnoći pa bolje ne.

    Dijete B- može dati tati. Dijete A+ u velikoj hitnji može dati mami, ali bolje ne. Dijete AB mora čekati da dobijete još jedno sa takvom krvnom grupom..

    Ali, kako vam je samo uspjelo ovako posložiti krvne grupe i Rh faktore? Možete biti primjer za zadaću iz genetike.

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    [QUOTE=eris;2064356] Ono što me interesuje zašto dođe do pogrešne kombinacije kiselina u DNK, pa nastane neki genetski poremećaj kod bebe. Jel to nešto vanjski uvjetovano ili ima određeni broj pogrešaka koje priroda/Bog mora izbaciti kroz nas? Alo ovo interesuje sve genetičare svijeta, i radi se na otkrivanju toga i ja se nadam da će nas jednom dočekati odgovor.
    [QUOTE]

    Za gen. poremećaje, konkretno u starijoj ženinoj dobi, nastaju zbog jajne stanice lošije kvalitete, koja da lošiji embrij, pa 1 od 4 trudnice iza 40 doživi spontani.

    Vezano za broj pogrešaka koje se moraju izbaciti - ja mislim (dakle jesam isto tako ) da je to neki način normalne selekcije, jer nikad nije nastalo baš tako da se neka vrsta množi i reproducira bez imalo problema, ma koliko im mi nastojali kod ljudske vrste doskočiti. Valjda bi tako ubila sve živo u svom okružju i postala previše invazivna, mi smo na dobrom putu, ali onda uskaču takve boleštine svaku toliko - sad, zašto aids baš tad i tad - vjerojatno neka slučajnost, ne ono neki naum.. pa nije u neronovo doba, ali je u doba grupe the queen.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Hvala svima na odgovorima .
    Beti,sve o krvnim grupama ja sam vec citala,i u biti,to mi je bas jasno,i rh faktor...Ali mi je ipak ostao upitnik iznad glave zasto je tako?
    No znam da u prirodi ima jos toliko stvari i pitanja na koje mi mozemo opet postaviti pitanje zasto je tako,a pravu mudrost zaista ne znamo.
    Ja nisam bila u takvoj situaciju AB + sam grupa,i to je vecinom bila tema koja me nije interesovala,jer se nije ticala mene,niti bilo koga iz moje blizine.
    No nedavno desio se slucaj da je meni bliska osoba zatrudnila (treci put) i ova trudnoca je prosla kriticno,vec sam spomenula.E tad sam ja pocele istrazivati,i kao sto uvijek radim,pokusam se staviti u njenu situaciju,i pitam se sto bih ja napravila.Jedino znam da bih premrla od brige dal ce mi bebica biti ok.

    Dalje,nije moje nezadovoljstvo doktorima preslo u patologiju.Ja i dalje idem lijecnicima,po potrebi uzimam terapiju,no sada mozda vise zrelije nego prije.Prvo je bila faza mog potpunog vjerovanja doktorima.Sve sto bi me savjetovali,ja sam potpuno slusala,pa makar to bilo da za streptokoku bez ikakvih simptoma djetetu dajem treci antibiotik,i opet nakon treceg bris pokazuje istu,kao sto je bio slucaj.Ili da me upute na operaciju testisa kod malca,jer se nisu bili spustili.Ultrazvuk pokazao,i doktori isto govorili,samo sto nisu bili sigurni dal treba desni,ili lijevi,jer nekad bi desni bio spusten,a nekad lijevi,a nekad nigdje ni jednog,tako da su oni odlucili da treba oba operisati.Dok na kraju kod mene nije kliknulo zapravo o cemu je rijec,a to sam vidjela sasvim spontano.
    Naime,moj malac je izgleda stidljivko.Kad se nadje pred bilo kim gol,testisi se povuku.A posebno kad je ljekar u pitanju.Zbog toga se desavalo to da je sad jedno stanje,a poslije drugo.Kad bih ga ja vidjela golog u kupaonici,i pravila se da ga ne gledam,primjetila sam da su oba tu.
    Naravnoi,opet sam pricala s doktoricom,i sada hvala Bogu drago mi je sto smo ovako ostavili,jer sad kako je dvije godine veci sam apsolutno sigurna da nismo pogrijesili.
    Druga faza je bila moje saznavanje nekih stvari,i tad sam mozda bila toliko nezadovoljna doktorima da je svaki njihov savjet kod mene naisao na odbojnost.
    U toj fazi se i desio slucaj s mojom djevojcicom.A vec sam navela kako je do toga doslo.
    Sad sam vec,kao ivanas sto napisa,jednostavno,ne dira me vise to.
    Tu sam,nisam pobjegla nigdje,savjetujem se.Drago mi je kad vidim neku lijepu gestu kod doktorice.Drago mi je sto je pedijatrica kojoj sad vodim djecu prihvatila moj nacin da uvijek prije antibiotika vidimo koliko je on doista potreban,vadeci nalaze.Zatim,drago mi je sto nije pravila problem oko cijepljenja,naprotiv,rekla nam je da je to nase pravo.
    Ali draze od svega mi je to sto nisam vise ni u prvoj,ni u drugoj fazi,vec u ovoj trecoj,u kojoj se osjecam najsmirenije,i smatram da cinim pravu stvar.
    A naravno,uvijek sam spremna za nova upijanja i saznavanja.
    Moram jos spomenuti da je moj muz zavrsio medicinsku skolu,i neko vrijeme radio u struci,pa je onda zakljucio da se stvarno ne nalazi u tome,da nije on bas za krv i totalno promjenio smjer.
    I koliko god je on ucio svo to vrijeme,ja mogu reci da imam vece znanje od njega,i uvijek on mene pita oko svega sto se tice djece,ili njega,ili nekog drugog.Hocu reci da nije uvijek presudno to ucenje.Odnosno presudno je,al zavisi od osobe do osobe.Ja ucim kao sto dijete tek uci slova.Sa entuzijazmom,i snaznom zeljom da sve to upijem,jer me stvarno jako zanima.Dok moj muz od pocetka nije bio taj tip.I sigurna sam da ima jos ljekara koji uce mene,i koji uce poput mog muza.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Postoje indicije nekih istraživača da je AIDS virus koji je netko smućkao u labaratorijima, isto kao i ptičju i svinjsku gripu, objašnjenja njegovog pronalaska i širenja su stvarno labava. Meni to zvuči prilično logično ali nema čvrstih dokaza ili ne mogu biti izneseni na svjetlo dana pa to ostaje u sferi nagađanja.

    Genetski poremećaji nisu isključivo vezani za kvalitetu jajne stanice i spermija, i mladi, zdravi ljudi s dobrim nalazima ponekad rode dijete s genetskim poremećajem.

    Filozofsko pitanje zašto se to uopće dešava je kompleksno, ja osobno mislim da sve ima svoj razlog postojanja, samo mi imamo limitiranu moć shvaćanja. Djeca, a poslije ljudi s posebnim potrebama i raznim bolestima i stanjima su tu s nama na ovoj planeti iz nekog razloga, a prvi koji mi pada na pamet je učenje i neki duhovni rast. Neki od nijh zrače tako posebno, da mi se nekad čini da su se sami anđeli spustili k nama. Ne znam to točno objasniti.
    Posljednje uređivanje od ivanas : 08.02.2012. at 12:24

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Muz mi je kupio predobru knjigu,a zove se 'Potpuno ociscenje od raka'.Knjiga se tice dakle raka,ali zasigurno je od koristi i za one koji ne boliju od raka.Ima poseban dio o detoksikaciji tijela,i sama sam isprobala neke od terapija za koje sam smatrala da ne bi bilo lose,tako da prezadovoljna.
    Ono sto me dojmilo jeste da spominje post,u mnogim religijama,i spominje koristi istog.
    Uglavnom,nadam ce mojoj porodici biti od koristi to sto mnogo paznje posvecujem ishrani,sto koristimo domace voce i povrce,neprskano,sto kuham domaci hljeb sa integralnim svim vrstama brasna,i ako Bog da,nadam se da cemo se uskoro i skroz preseliti na selo na kojem zamisljamo svoju malu farmu.Dovoljno daleko da smo na cistom zraku,a opet dovoljno blizu da djeca imaju gdje u skolu.

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ja se filozofijom behind bolesti ne bavim, meni je to je promašen smjer (za mene, mislim), ono, ja tu ne vidim nekakvih ili Božanskih namjera ili ljudskih zavjera. Naravno da pobačaji ne nastaju samo uslijed stare stanice. Kako sam ja tu taj "plitki tip", ne pitam se puno zašto se rađamo, zašto umiremo, zašto pobolijevamo, osim praktičnog, hands-on pristupa, u smislu da kad obolim odem dr-u, da nastojim što zdravije živjet u modernom svijetu, bez da se od njega separiram itd., ma koliko to koji put bio contradictio in adjecto. Aspolutno nisam tip ovih literatura oko detoksikacije, mentalne, fizičike, mudrosti ženskog tijela, čišćenju od raka itd. Tu skidam kapu pokojnom splitskom glumcu nedavno preminulom od raka na njegovom stavu oko bolesti i smrti, on mi je neki uzor, ako me tako što prije vremena snađe. Što sve ne znači da ne trebamo omogućiti ljudima humaniji oprost od života. Sad se isključujem s teme, jer, kako rekoh - nisam ta.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Ja kao vjernica recimo,smatram da je za roditelje veliko iskusenje kad im se rodi dijete s posebnim potrebama.I inace sve sto se desava kod nas ljudi uzmem to sebi kao iskusenje,na kojem trebam da se strpimo i postupamo najbolje sto mozemo.
    Jednoj mojoj prijateljici se desilo da joj je curica preminula.Imala je oko pet godina,i sve nas je ta situacija pogodila.Da stvar bude veca,muz joj nije bio tu,niti je mogao doci.
    Vjerovali ili ne,zena je pokazala takvu snagu,takvu vjeru,da sam ja ostala dugo dugo zapanjena,i jos uvijek sam.Na kraju je izgledalo kao da ona nas tjesi,a ne mi nju.Govorila je kako je njena djevojcica bila predivno dijete,i kako je sigurna da je njoj sada ljepse nego sto joj je kod nje bilo.I kaze ja cu svoju pticicu naci ako Bog da i sresti se opet s njom.Ona me ceka.

  31. #31
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    Muz mi je kupio predobru knjigu,a zove se 'Potpuno ociscenje od raka'.Knjiga se tice dakle raka,ali zasigurno je od koristi i za one koji ne boliju od raka.Ima poseban dio o detoksikaciji tijela,i sama sam isprobala neke od terapija za koje sam smatrala da ne bi bilo lose,tako da prezadovoljna.
    Ono sto me dojmilo jeste da spominje post,u mnogim religijama,i spominje koristi istog.
    Uglavnom,nadam ce mojoj porodici biti od koristi to sto mnogo paznje posvecujem ishrani,sto koristimo domace voce i povrce,neprskano,sto kuham domaci hljeb sa integralnim svim vrstama brasna,i ako Bog da,nadam se da cemo se uskoro i skroz preseliti na selo na kojem zamisljamo svoju malu farmu.Dovoljno daleko da smo na cistom zraku,a opet dovoljno blizu da djeca imaju gdje u skolu.
    kaj misliš da knjiga ili detoksikacija tijela i zdrava prehrana mogu izlječiti rak?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja znam nekoliko primjera izlječenja raka detoksifikacijom i potpunom promjenom načina života i prehrane, pa i razmišljanja, ako te osobe lažu, lažem i ja. Za neke sam čula, dvije priče sam čula direktno iz ustiju onih koji su to doživjeli, ako lažu oni lažem i ja.

    Ja sam neugodne alergije rješila s tri, četiri mjeseca stroge detoksifikacijske dijete, prije toga sam probala sve što konvencionalna medicina nudi, ovo je bio zadnji pokušaj, rekla sam si ako ovo ne upali onda se moram pomiriti s tim i gotovo.

    To ne znači da bi išla na čišćenje i dijetu da imam upalu pluća, ako je bakterijska popila bih antibiotike iako jako loše reagiram na antibiotike(odmah candida, upla mjehura i sl. a antibiotici prečesto propisivani dok sam bila srednjoškolka su me i doveli do problema s alergijama) pa bi onda išla jačati tijelo na drugi način.
    Posljednje uređivanje od ivanas : 08.02.2012. at 12:55

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Rak je izljeciva bolest,i za svaku bolest postoji lijek.U knjizi se spominje covjek koji je nakon dijagnoze leukemije izljecio se.Sto da ne.
    Smatram da je ishrana glavni razlog bolesti,ako cemo govoriti o onome sto je do nas,a naravno,vjerujem da je u Bozijim rukama odluka.

  34. #34
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, kako vam je samo uspjelo ovako posložiti krvne grupe i Rh faktore? Možete biti primjer za zadaću iz genetike.
    Pojma nemam, kako sam ja negativna odmah po rođenju dobijem karticu sa bebinom krvnom grupom i Rh faktorom. Možda je do poze!
    Nego, kako različiti Rh faktori mogu jedno drugom dati krv, mislim za Rh faktor se i otkrilo kada je prilikom transfuzije istih krvnih grupa neko to dobro prihvatio a drugi su umrli?! Kasnije su našli da je u pitanju taj faktor.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Potpisujem ivanas.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Ja licno imam problem sa zelucom.Kad sam rodila trece dijete,nedugo zatim sam osjetila jake bolove u trbuhu.Nesnosljive.S temperaturom preko 40.Isli smo u bolnicu prvo na ginekologiju,gdje su utvrdili da s njihove strane nema nista,sve uredno.Onda smo otisli na abdominalnu hirurgiju gdje su me ostavili.
    Njihov zakljucak je bio zastoj crijeva.Tu noc su mi dali lijekove za temperaturu,tako da sam se odmah osjecala bolje.
    Posto ja mnogo vjerujem da je med veliki prijetelj stomaka,tako sam sa sobom ponijela teglicu meda koju sam svako malo kusala.Nije proslo dugo kad sam isla na wc.
    Ujutro je doktor htio operaciju,na sto sam ja zamolila,ako imam izbora da sacekamo jos,jer sam bila nedavno porodjena.Doktor se slozio,ali trazio da potpisem odbijanje,sto sam i uradila.
    Iduci dan me doktor pustio kuci,jer se sazalio na mene s obzirom da sam samo trubila kako mi je kuci bebica koja doji,i kako se dobro osjecam.

    I poslije toga imam ponavljane probleme sa zelucom i crijevima,i uvijek se jave zbog ishrane.Od tada uvijek primjenjujem pravilnu ishranu koja mi pomogne.

    Hocu reci da mnogo paznje pridajem nekonvencionalnoj medicini koliko god je to moguce i kad god.
    I u ovom mom slucaju nisam ostala kuci s tolikom temperaturom,otisla sam,i saradjivala s lijecnicima.No ipak sam izbjegla operaciju nekonvencionalnom medicinom

  37. #37
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ivanas, hoćeš reći da su se izlječili bez kemoterapije i zračenja i operacija? ili su to koristili kao beck up?

    silan
    Rak je izljeciva bolest,i za svaku bolest postoji lijek.U knjizi se spominje covjek koji je nakon dijagnoze leukemije izljecio se.Sto da ne.
    Smatram da je ishrana glavni razlog bolesti,ako cemo govoriti o onome sto je do nas,a naravno,vjerujem da je u Bozijim rukama odluka.
    ti bi promjenila ishranu i očekivala da ti se organizam sam izlječi od leukemije?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Zavisi kakva bi bila situacija,i koliko bi organizam bio zahvacen.
    Ali definitivno bi ishrana bila No.1 bez obzira na DA ili NE za kemoterapiju.
    Ionako je odgovornost na meni,radi se o meni,zar ne?
    Pa ako je tako,onda cu se pobrinuti da uradim najbolju stvar,da istrazim sto vise mogu po tom pitanju.

  39. #39
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    Zavisi kakva bi bila situacija,i koliko bi organizam bio zahvacen.
    Ali definitivno bi ishrana bila No.1 bez obzira na DA ili NE za kemoterapiju.
    Ionako je odgovornost na meni,radi se o meni,zar ne?
    Pa ako je tako,onda cu se pobrinuti da uradim najbolju stvar,da istrazim sto vise mogu po tom pitanju.
    uh, kako je ljepo biti ti!!!!

    Rak se ne može izlječiti alternativom. Nemoj molim te tako ozbiljne teme uzimati u svoja usta, jer ispada stvarno banalno.

    jedno je razgovarati o boli u trbuhu, jedno je pričati o prehladi i gripi, ali rak, bilo kakva upala u urganizmu nije šala i nisu igrarije....

    ma ovo se odnosi na sve koji misle da su travice i vodice ljek za sve.
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 08.02.2012. at 13:50

  40. #40
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili će si naći negativnog muža.

    A ti možeš dati krv samo djetetu A+. A muž bi u velikoj potrebi mogao djetetu B-, ali kako je to curica isto bi bilo problema jednom u trudnoći pa bolje ne.

    Dijete B- može dati tati. Dijete A+ u velikoj hitnji može dati mami, ali bolje ne. Dijete AB mora čekati da dobijete još jedno sa takvom krvnom grupom..

    Ali, kako vam je samo uspjelo ovako posložiti krvne grupe i Rh faktore? Možete biti primjer za zadaću iz genetike.
    ispravite me ako griješim, ali zvoni mi negdje da AB grupa može primiti i A i B grupu... samo mora biti odgovarajući Rh faktor - dakle AB+ može primiti i A+ i B+ i AB+, kao i A-, B- i AB- dok AB- može primiti samo A-, B- i AB-.

  41. #41
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ne znam to, al znam da ja mogu dati svima, a primiti samo moju 0-

  42. #42
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i dobila sam zaštitnu injekciju poslije svakog poroda (i djeca i muž su svi 0+) i poslije spontanog. jedino ne poslije biokemijske.

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    0- je univerzalni davatelj, ali bolje je primiti istu grupu. I Rh faktor.

    AB je univerzalni primatelj, ali i to se radi ako nema iste.

  44. #44
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kakva bi to trebala biti hića?
    U bolnicama ljudi dobijaju svoje grupe. Nije to ER (ona na tv) pa da svugdje ide ou neg
    Nek me PP ispravi ako griješim.

  45. #45
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    postoje slučajevi spontanog izliječenja raka.
    postoje i slučajevi spontanog začeća djeteta.
    osobno mi je to sf. koliko god vam smiješno zvučalo.

    a obje moje curice su, hvala bogu, tatinog rh faktora. ja sam - on je +. ko amer i rus.
    neće se nauživati straha u trudnoći ko ja ili naići na ginekologicu koja im odbija dati uputnicu za test senzibilizacije pola godine nakon poroda usprkos preporukama jer je digla nos što sam privatno vodila trudnoću.

    a ti silan, ko što su ti žene već rekle, uzmi par knjiga, prouči ljudsko tijelo kad te već tako zanima i imat ćeš manje upitnika nad glavom.
    i ne obrazuj se po forumima, po forumima možeš naići na svakakve ljude. imenovala bih sada ali ne da mi se pridavati im važnost koju ne zaslužuju.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam nekoliko primjera izlječenja raka detoksifikacijom i potpunom promjenom načina života i prehrane, pa i razmišljanja, ako te osobe lažu, lažem i ja.
    Osvrnut ću se samo na ovo jer mi se ne da na sve teme i dileme.
    Ja znam isto jednu osobu i to moju prijateljicu, kolegicu s posla.
    Ona se izliječila od "neizlječivog" i vrlo teškog oblika raka dojke, dijagnosticiranog dosta kasno, već veličine preko 3 cm, prognoze su bile crne.
    Nije "alternativni tip", dapače, a ni vjernica.
    Obavila je sve što je bilo potrebno u konvencionalnoj medicini, operaciju, kemo, zračenje, no samo tijekom pola godine, koliko je trajao jedan ciklus. Više nije bilo potrebno, zaključili su (u njezinom slučaju) liječnici. U nevjerici su i danas.
    Ostalo je sve kod nje bila prehrana, post i još niz stvari.
    Ona može i lagati, ali njezini nalazi već šest godina ne.
    Kao da nikad ničega nije bilo.
    Da budem iskrena, mi smo je sa strahom i užasom već bili pokopali.
    Ne kažem da bih ja to uspjela, ali ona jest.
    To što netko ne vjeruje da se može ozdraviti na ovaj ili onaj način ne znači da nekome drugome nije uspjelo.

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva bi to trebala biti hića?
    Rat? Pa nije toliko dugo prošlo da ga se ne sjećamo...Nadam se nikad više...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.02.2012. at 15:37

  48. #48
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Osvrnut ću se samo na ovo jer mi se ne da na sve teme i dileme.
    Ja znam isto jednu osobu i to moju prijateljicu, kolegicu s posla.
    Ona se izliječila od "neizlječivog" i vrlo teškog oblika raka dojke, dijagnosticiranog dosta kasno, već veličine preko 3 cm, prognoze su bile crne.
    Nije "alternativni tip", dapače, a ni vjernica.
    Obavila je sve što je bilo potrebno u konvencionalnoj medicini, operaciju, kemo, zračenje, no samo tijekom pola godine, koliko je trajao jedan ciklus. Više nije bilo potrebno, zaključili su (u njezinom slučaju) liječnici. U nevjerici su i danas.
    aj mi ovo pliz pojasni.......nema takvih nalaza da bi liječnici digli ruke od daljnje terapije (ili bar ne kod dojke)....
    Posljednje uređivanje od mare41 : 08.02.2012. at 15:52

  49. #49
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    aj mi ovo pliz pojasni.......nema takvih nalaza da bi liječnici digli ruke od daljnje terapije (ili bar ne kod dojke)....
    O, ima itekako...
    Mojoj prijateljici su nakon metastaza raka dojke na mozak, a potom i na kosti zadnjih par mjeseci pokušavali samo suzbiti bolove. Jednostavno su rekli da više nema smisla ikakva terapija. Predložili su joj mjesec dana prije smrti još jedno zračenje i to također samo u svrhu mogućeg smanjenja nesnošljivih bolova koje je trpila, ali sve je bilo na žalost bezuspješno.
    I kod tih dijagnoza ima neki stadij kad oni procijene da terapije ne daju rezultate i tad nastupa takozvana palijativna skrb, ali to što je kod nas prilično manjkava je drugi par postola.

  50. #50
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bodulica, ne pričamo o istom, u pravu si, naravno, al nisam na to mislila, čekam Nenin odgovor jer nekako očekujem da neće biti isti ko tvoj (ovo što ti pišeš je drugo, bar ja zasad tako mislim)
    Posljednje uređivanje od mare41 : 08.02.2012. at 16:33

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •