Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 419 od 419

Tema: Raspad braka!Varanje,a mozda i ne!

  1. #401
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    proljeće je blizu, slijede lijepa vremena, izađi s djecom u šetnju, odmakni se od svega, isprazi mozak i dobro razmisli, gdje si, kud si, kako si, i gdje, kud i kako želiš biti
    to ne može nitko napraviti nego ti sama
    ti si kovač svoje sreće!!

    neću ti davat savjete, kao češ to napraviti jer ne znam, to znaš samo ti, ali da nisi dobila puno savjeta jesi, pokušaj neki poslušat i sprovest u djelo

    znam da ti se sada sve čini teško i crno ali vjeruj mi neće uvijek biti tako, situacija će se popraviti, vidit ćeš...ali i ti moraš pomoći tome...

    nemoj bit potištena i tužna, pogledaj u oči svoje djece i osmijeh mora doći na lice, a čim se smiješ bolje se i osjećaš

    sretno!!

  2. #402
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Samo da jos kazem svima vama jedno veliko HVALA!!!!
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 24.02.2012. at 15:23

  3. #403
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno


  4. #404
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    lidać, cure su ti sve rekle.
    ja ću samo dodati da me je nakon 3 godine porodiljnog i previše vremena provedenog kod kuće bilo strah upoznavati nove ljude, nije mi se isto dalo nikud, ali spasilo me što sam morala na posao.
    ponekad moramo napraviti nešto što ne želimo da bi nam bilo bolje i nije uvijek ono što želimo najbolje za nas.
    poslušaj cure, mudro zbore.
    držim ti palčeve da ovo razdoblje prođe što prije i vjeruj nam kad ti kažemo da je veliki broj žena prošao kroz, manje-više, isto.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    od svega navedenog mogu ti dati odg. na sve 4 stavke
    muz to sve zna im misli da pretjerujem...tocnije on misli kako ja njemu nemogu odlucivati sto ce on raditi...
    jer tako ispada mojim kmentarima o izlascima i sl. jer on u svemu tome nevidi nista lose...



    prekticno je takvu komunikaciju zapoceti da mu prvo kazes da ga stvarno volis i da mu zelis reci sto te muci. da je to za tebe ozbiljan problem i da ocekujes da saslusa i postuje to sto ces mu reci.

    ja sam premorena i ja sam u cijeloj kombinaciji prilicno usamljena jer drvim non stop kod kuce. ne mogu vise izdrzati ni fizicki ni psihicki i ocekujem od tebe da mi pomognes. smeta mi sto izlazis van nakon posla svaki dan jer nemam ni navecer sansu odahnuti. drugi dio price je da sam usamljena i da najcesce osim tebe nemam drugo drustvo. meni je jasno da je zabavnije pricat sa ljudima o temama koje nisu pelene, kuhanje i recimo ciscenje i JA se osjecam odbaceno, nezanimljivo i nebitno jer ti biras sve i svasta prije mene i djece

    osobno mislim da te zanemaruje u zapostavlja i to sve skupa nece ici na bolje nego na losije po tebe. nece ti se on kroz koju godinu kad se izdivlja smireno vratiti doma jer ce razviti naviku da ga doma ceka sve skuhano, speglano i ocisceno a on gazda radi kaj hoce i kad hoce

    u ovoj kombinaciji ti stagniras a on se razvija (karijera, socijalno) a ti dises na skrge i prezivljavas dan

    osim sto si mama moras rasti i na druge nacine (educiranje, karijera, samoizgradnja i milion nekih drugih detalja koji idu uz odrastanja. to sto si rodila djecu, sto si u stanju skuhati i pospremiti ne znaci da si emocinalno odrasla)

  6. #406
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Lidać2, bilo bi ti super da se trgneš jer ćeš kad tad to morati učiniti, a s vremenom to neće postati lakše. Napravi jednu korisnu vježbicu - pokušaj zamisliti što bi napravila kad bi se, ne daj Bože, tvom mužu nešto dogodilo i kad bi zaista baš sve preko noći palo na tvoja leđa. Kad to detaljno osmisliš (a realno, čovjek s dvoje djece ne bi trebao sažalijevati sam sebe nego smisliti plan) onda ćeš shvatiti da ti sad nije uopće loše kako bi moglo biti. Druga stvar, ne želiš da tvoja djeca nauče pronalaziti stotinu izgovora umjesto da riješe problem, a upravo im se to piše ako nastaviš ovako. Mene je najviše promijenila moja princeza. Kad sam na njoj primijetila neka neželjena ponašanja koja je mogla samo i jedino od mene upiti to je djelovalo kao noga u ... znate već što.
    Vjerujem da ako prepustiš dio brige o djeci mužu (ne bih rekla da on to odbija) i pronađeš aktivnosti za sebe koje uključuje TEBE bez DJECE sve može postati super. Netko ide na aerobik, netko se kupa sam , meni je zadovoljstvo ispeći kolač bez milijun mamakanja ili popiti kavicu s nekom od prijateljica. Ako nemaš prijateljicu - nabavi neku, ponudilo se dosta cura za izlazak. Nadam se da ipak ne vjeruješ da tvoj izlazak ima veze sa smrtnim slučajem jer ako doista u to vjeruješ trebaš hitno nešto mijenjati. Najpametnija stvar koju smo MM i ja učinili za nas je bilo pronaći tetu maleckom. Počela ga je čuvati po par sati tjedno od njegovog 9. mjeseca (a bio je veliki sisavac tada). Mi bismo u to vrijeme izašli u grad obaviti što već treba ili bismo sami u radnoj sobi vrtili neki film/seriju. Čovjeku puni baterije i kad uspije par rečenica izmijeniti s nekim odraslim bez prekida . Ja sam zbog toga diplomirala, a maleni ima tetu koju obožava i radosno joj trči u susret kad god dolazi. Plus što se odnos s mužem vratio na isto (ako nije i bolji) kao na samom početku. Sretno!

  7. #407
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Zaboravila sam dodati, jako je važno da TM ne bježi od brige za djecu .... kad bude proveo s njima 1/20 vremena koje si provela ti snalazit će se sigurno sasvim dobro i zato im treba dati priliku. Također mislim i da nije dobro dijete vezati samo za jednu osobu (ukoliko to, naravno, dijete samo svojim karakterom ne zahtijeva) i puno je bolje kad ono ima jednako veliko povjerenje i u tatu i u mamu, a u idealnom slučaju i u neku baku/tetu/striku/nekog već. Stvarno nisam neki pesimist, ali razmisli kako bi klincima bilo da ti na samo dva dana moraš u bolnicu. I tata može uspavati, nahraniti, presvući dijete. Možda će mu par puta negodovati, ali će se brzo obje strane prilagoditi novonastaloj situaciji. Moj mali je skoro dvije godine uspavljivan isključivo sisanjem, a onda je u tjedan-dva, bezbolno, naučio da ga tata pomazi, stavi u krevetić (dotad nije krevetića vidio), pokrije i ode. Para dana je zvocao (nije plakao), tatica bi ga nježno utješio, smislio neku igru, podragao i mali bi na moj šok jednostavno legao na jastuk i zaspao. A vjerovala sam da bez sisanja nema šanse da zaspi pa budući da tata tu ispada iz igre ja ima da ne mrdnem iz kuće navečer tko zna dokad. Odonda mirnije i spava. Kad zaplače, tata ga podsjeti da se sad spava, mali popije gutljaj vode i - zaspi. Nema više cjelonoćnog nasisavanja. A bilo mi je jako teško dati tati da pokuša jer sam bila uvjerena da je tako nešto SF. Jednom kad tata bude dobio sve one sitne znakove pažnje od svojih princeza (osmijehe, miran san na njegovu inicijativu, podrig nakog jela ili glavicu na ramenu) radovat će se zajedničkom vremenu s njima...

  8. #408
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Lidac, koliko ti imaš godina? Po svemu ovome što si napisala, ti nemaš više od 25? Razmisli malo o tome da nije ni prirodno ni motivirajuće sa 20 i nešto živiti ko da imaš troduplo više a tvoj život možeš samo ti promijeniti, mi možemo pričati, biti uz tebe, razumjeti ( a definitivno te razumijemo)..ali ne možemo djelovati umjesto tebe. Moraš biti svjesna da ćeš se nakon svake promjeni osjećati ko carica, kraljica majka, vjeruj mi. Samo treba početi

  9. #409

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Lidac,kako si ti?Da li si se pokušala izboriti za nešto?

  10. #410
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Javi se lidac

  11. #411
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    toliko mi je dobro da pijem tablete za smrenje...

  12. #412
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ??

  13. #413
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A što je bilo, nešto se dogodilo, ima nekakvih promjena ili?

  14. #414

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    proći će i ta faza s tableticama, samo treba vremena......a nakon svake kiše dođe sunce...a Bogu hvala došlo je... glavu gore
    što nas ne ubije to nas ojača...

  15. #415
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Drage moje sve koje ste mi dale podrsku i utjehu ovdje i preko privatnih poruka zaista HVALA svima od srca...
    no evo da svakoj pojedinacno ne pisem napisati cu ovdje...
    trenutno mi je sve ravno...niti mi se smije niti place,niti mi ista smeta,nisam tuzna a ni vesela,ljuta ni ista slicno...nemam nikakav osjecaj da bi mogla reci "e tako mi je" ...

    nemogu razmisljati niti izraziti sto osjecam jer mi je bas "dobro"...pokusala sam vam nesto smisleno napisati no ni to nejde jer neznam kako poceti ...

    OPROSTITE sto sam sam uopce otvorila ovaj topic i oprostite sto sam pisala sto sam pisala,po vasim porukama vidim da se nekima stalno po glavi motam...
    DOBRO sam i nebrinite za mene...

  16. #416
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Lidac, molim te, nemoj sama sebi prepisivati terapije. Znam da se svasta moze kupiti, ali opasno je piti tablete bez uputa lijecnika.

    Molim te, obrati se nekome. Odi do opceg doktora. Nazovi nekoga!

    Drzi se!

  17. #417
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    lidać, draga, ne znam šta bi ti rekla, osim da se nadam da je to sve prolazna faza i da će biti bolje

    i nemoj piti ništa na svoju ruku, pogotovo za smirenje- zato ti je sve ravno
    Posljednje uređivanje od astral : 01.03.2012. at 20:55

  18. #418
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ja ću ti samo napisati, život je tako kratak, diši punim plućima svaki dan, jer nekad se tako brzo sve završi.

  19. #419
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Vidjeh ovu temu par puta, pročitala sam sve kaj se dešavalo i stalno mi se mota po glavi " je li ta žena dobro", jer iz poruka mi nije tako zvučala, a i ne javlja se više. Ako lidach ovo čita, nadam se da jesi i da se osjećaš bolje nego onda kad si ovo pisala

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •