Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 165

Tema: Prosvjedi...

  1. #101

  2. #102
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sada na RTLu kažu da dok muškarci prosvjeduju, njihove žene rade po 17 sati dnevno, jer oko krava se mora raditi, svaki dan.

  3. #103
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Je draga svaki dan , i na Božić i Novu godinu i Uskrs i nemre se otić na more na par dana jer mlijeko se mora muzti dva puta u danu svaki dan....

  4. #104
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Hvala ti za ovaj link!!!!

  5. #105
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek na strani prosvjednika
    u francuskoj svako malo traktori zakrče centar pariza, mlijeko teče ulicama itd, ne?
    država mora štititi ovako il onako, seljake i radnike. ako ta zaštita zakaže - ulica je jedino rješenje.

    no, ako sad i dobiju veću cijenu, ostaje činjenica da opet neće biti konkurentni - poljoprivredni proizvođači se moraju početi udruživati, modernizirati proizvodnju, ulagati, smišljati načine kako da opstanu na tržištu.
    potpisujem

  6. #106
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    i ja podupirem prosvjede, ali me muči nešto, eto ja u prosvjede mogu iza četri sata, jer do tada radim i ako nisam na poslu to moram pravdati ili ću dobiti otkaz, mene ne štiti niti jedan sindikat, meni država neće uskočiti sa subvencijom i jednokratnom pomoći, mene ne smatraju socijalnim slučajem jer i suprug i ja radimo i gle čuda imamo auto i imamo stan u "vlasništvu".....

    gadi mi se ova država i to da štrajkati mogu samo oni
    A) koji su ostali bez posla
    B) oni koji rade u državnim i javnim službama (koji se eto između ostalg financiraju i iz mog đepa)
    C) oni koji dobivaju subvencije i slične pomoći od države....

    ma suosjećam ja sa vama i žao mi je svih, ali ko suosjća sa nama običnim radnicima koji rade kod privatnika i koji danas plaču jer je već 02.03. a plaću za 1 mjesec još nisu dobili???? di da ja idem prosvjedovati????

    zašto samo jedni u ovoj državi moraju trpiti sve? samo radnici kod privatnika nemaju nikakva prava od države....

    eto i iz tog razloga nemogu poduprjeti štrajk mljekara...jer vama će država opet uskočiti sa nekakvom subvencijom s ečim, a meni će banka pokucati na vrata i tražiti me ključeve od stana ako joj neplatim samo jednu ratu...

    danas sam jako isfrustrirana i nemam o

  7. #107
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Kato, da te potpišem i dodam još jednu skupinu
    D) studenti Filozofskog fakulteta


    Znači, dolazimo na ono - prosvjeduju manje-više samo oni koje država na ovaj ili onaj način plaća, potiče, subvencionira...
    Valjda nisu još sasvim svjesni da država već odavno nema para i da bi valjalo počet radit.

  8. #108
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda nisu još sasvim svjesni da država već odavno nema para i da bi valjalo počet radit.
    Što time hoćeš reći?

  9. #109
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    kata.klik
    djelomično se slažem s tobom, radnici kod privatnika su u puno nepovoljnijem položaju, a sigurno nije za očekivati da ćemo tako skoro na ulicu.
    nismo udruženi, nismo ni solidarni pa se ne možemo ni nadati udruživanju. postojeći sindikati su parazitski i sigurno se od njih ne nadam da će nešto napraviti ako moja kolegica i ja krenemo u štrajk ( u firmi ima 4 zaposlenih, preostalih 2 su vlasnici)
    a ne slažem se sa dijelom da banke neće pokucati i mljekarima ili bilo kome drugom na vrata pokupiti nekretninu.
    pogledaj web stranice bilo koje banke, svaka ima registriranu firmu za prodaju nekretnina, lijep broj poljoprivrednih objekata se nudi-očito oduzet zbog neplaćanja kredita.

    Pcelice Mare s tobom se slažem još manje. radnici i seljaci nisu nikad bili pošteđeni rada. to što je netko pokrao lovu koju je užicao od države na njihovoj muci, nije njihova krivica, niti zato oni trebaju trpiti posljedice.

  10. #110
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Gdje će svi ti silni poljoprivrednici i mljekari raditi kad se mane čorava posla i ostave svojih gospodarstava? Berza i socijala. Onda će nam biti bolje u državi. Valjda i radnici koji rade za privatnike imaju nekakav sindikat?

  11. #111
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    u mojoj firmi (privatnik, samoposluga) nema sindikata, a i da ima nečeš dobit posao ako si član

  12. #112
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Što time hoćeš reći?
    Da ne treba od nikoga, ponajmanje države, očekivati previše pomoći.
    Treba voditi posao na način da s njime možeš zarađivati, procijeniti koliki kredit možeš vraćati, odnos zarade i ulaganja itd. itd.

    Moj muž je privatnik, od države nema nikakve poticaje (dapače), diže kredite, radi i zarađuje. Pomalo, krenuo je od nule, a danas pristojno zarađuje.
    Od prvog dana je znao da je on i samo on odgovoran za svoj posao. Nema subvencija, nema pomaganja, treba vratiti sve kredite, puni iznos i ogromne kamate. Treba osigurati svu imovinu jer ako se nešto dogodi ne može tražiti od države da mu pokrije štetu. Itd. itd.
    Ali, da mu nije išlo tražio bi neko drugo rješenje, sigurno ne bi godinama udarao u isti zid i upadao u sve dublji minus.
    Eto, to hoću reći.
    Ako netko od svog rada ne može živjeti, onda ne vidim smisla da uvijek i iznova traži nove poticaje. Ako je bilo loše lani, ako je loše ove godine... pa do kad bi točno država (koja nema para) trebala poticati proizvodnju koja očito ne donosi dobit onima koji se njome bave?

    Ako ne ide onda ne ide. Nema smisla u guranju i konstantnom upumpavanju novaca u nešto s čime nikako na zelenu granu.
    Ne mislim pri tom na poljoprivrednike, mislim općenito na cijeli taj sustav trošenja proračunskog novca. Treba nešto mijenjati, treba racionalno i pametno ulagati, jer ovako više ne ide. Zar to nije očito?

  13. #113
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje će svi ti silni poljoprivrednici i mljekari raditi kad se mane čorava posla i ostave svojih gospodarstava? Berza i socijala.
    Ja ne razumijem kako se itko može ili želi baviti poslom koji mu ne donosi zaradu.
    Ne razumijem niti koliko dugo očekuje sufinanciranje tog svog posla koji ne donosi zaradu.

    Ne treba odmah trčati na berzu, prije bi se moglo pokušati promijeniti način poslovanja.


    Edit - ustvari ovo prvo zapravo razumijem, kad radiš nešto iz ljubavi. Ali, pri tom je vrlo nepošteno tražiti da te godinama financira država koja jako loše stoji s novcem.
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 02.03.2012. at 12:48

  14. #114
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne treba od nikoga, ponajmanje države, očekivati previše pomoći.
    Treba voditi posao na način da s njime možeš zarađivati, procijeniti koliki kredit možeš vraćati, odnos zarade i ulaganja itd. itd.
    ... Treba nešto mijenjati, treba racionalno i pametno ulagati, jer ovako više ne ide. Zar to nije očito?
    Treba mijenjati državu.
    To što si napisala je krasno. Ali ako imaš npr žito u đakovačkim silosima pa ti ga ukradu, pa nitko ne odgovara, nitko ti ne nadoknadi štetu možeš s tim svojim lijepim planovima o vođenju privatnog biznisa obrisati...

  15. #115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Otkud ideja da poljoprivreda ne donosi zaradu? Poljoprivrednici u proračun uplaćuju više nego što dobivaju iz njega.
    Sve države subvencioniraju poljoprivredu, jer drže da je proizvodnja hrane od strateške važnosti. Osim toga to je neka vrsta ulaganja.

  16. #116
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Cubana, ovdje smo pisali o prosvjedima mljekara, a oni nisu prosvjedovali zbog žita u đakovačkim silosima već zbog svojih (po meni bezobrazno nerealnih) zahtjeva.


    A što se tiče žita i ostalih afera, svakako ne smatram da je rješenje to da dio aktera ode u zatvor i (opet) živi o našem trošku par godina, izađu i to je to...

  17. #117
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A što je bezobrazno u njihovim zahtjevima?

  18. #118
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Otkud ideja da poljoprivreda ne donosi zaradu? Poljoprivrednici u proračun uplaćuju više nego što dobivaju iz njega.
    Pa ne znam, takav dojam dobijem kad slušam prosvjednike
    A, sad opet na primjeru mm-a ( ) on u proračun uplaćuje, a ne dobiva iz njega NIŠTA.

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    ZAto što se ne bavi poslom koji država procjenjuje da je od strateške važnosti. Mislim da nema države koja ne potiče proizvodnju hrane.

  20. #120
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ZAto što se ne bavi poslom koji država procjenjuje da je od strateške važnosti. Mislim da nema države koja ne potiče proizvodnju hrane.
    Točno. Strateški interes zemlje.
    Kao i natalitet i porodiljne naknade.
    Kako bi izgledalo da se i one ukinu, jer tvoje dijete, tvoja briga. Rodi i odi nakon tjedan dana na posao. A ako ti nije isplativo roditi, nemoj.
    Ali nije tako. Država potiče (na papiru) rađanje pa odtuda i naknade.
    Mislim, u RH ništa nije isplativo.

  21. #121
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Potpisujem Mimu.
    Neka me Zločko ispravi ako griješim, mljekari u mojoj okolici pričaju da kada su gradili štale da su morali uzimati građevinski matrijal od određenih firmi i angažirati određene firme pa ih izgradnja objekta koštala puno više nego što je realna cijena tog objekta.
    Ako je to tako, meni je to čist dosta da se ide u prosvjed ako nisu u stanju izmislit način na koji će zaštiti cijenu mljeka.

  22. #122
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A što je bezobrazno u njihovim zahtjevima?
    Osim prevelikih poticaja (čak 90 lipa po litri iz državne kasice), meni je zanimljiv i dio s PDV-om od 8,5 % na repromaterijal.

    Mm radi u turizmu, možda nije od strateške važnosti kao poljoprivreda, ali zadas puni državnu blagajnu, a ne prazni je.

    I ne kažem ja da poljoprivreda nije važna, niti da ne bi trebala biti od strateške važnosti, samo mislim da sve to treba bolje i pametnije organizirati.
    Jer ako mljekari niti s poticajma ne mogu preživjeti od svog rada (a tako sami izjavljuju), ne razumijem, što se to onda točno potiče i do kada bi trebalo nastaviti s tim poticanjem?

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mljekari su prosvjedovali prije svega radi toga što im je otkupljivač smanjio otkupnu cijenu mlijeka, a uz tu cijenu obzirom na kredite koje su podigli za povećanje proizvodnje + povećanje kvalitete mlijeka (radi ulaska u EU, a na sve ih je to potakla država) oni ne mogu preživjeti - ne mogu preživjeti, dakle, od onoga što im ostane nakon što napune državni proračun kroz poreze - jer oni pune državni proračun, a ne prazne ga, dobije n novca od države a u proračun uplate 3xn kroz poreze.

  24. #124
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Pcelice, postoje i subvencije i olakšice za privatni sektor.
    država carinama štiti čitav niz privatnih biznisa i tako im omogućava poslovanje.
    i privatnici se bune da im je teško zbog ovog i onog, pa se dogodi da ugostitelji plaćaju pdv 10 %, pekari 0 %, spuste se doprinosi na plaće 2 %, neplaćanje doprinosa za novozaposlene vrijedi za sve...sve je to na račun državnog proračuna. nije nitko baš takav pale.
    problem poljoprivrede je što je u EU puno žešće subvencionirana nego kod nas, i treba se boriti sa inozemnom konkurencijom koja ima bolju startnu poziciju.
    a baš zanemariti potpuno domaću proizvodnju hrane isto nije najpametnija odluka.
    i da, nisam za beskrajno utrpavanje novca u gubitaše, ali račune koje stižu na naplatu treba podmiriti onaj tko ih je napravio. po cijenu nove nacionalizacije

  25. #125
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Točno. Strateški interes zemlje.
    Kao i natalitet i porodiljne naknade.
    Kao i naknade za nezaposlene.
    Ili plaćanje za zdravstvo.

    Živimo u koliko toliko socijalnoj državi pa te naknade imaju svog smisla i imaju svoju funkciju.

    Ali meni to nikako nije ista kategorija s poticanjem ljudi da se bave poslom koji im ne ide.
    Možda se dio tih silnih para za poticanje proizvodnje mogao usmjeriti na dodatno usavršavanje, školovanje i sl. s ciljem boljeg vođenja posla i nalaženjem načina da sami plasiraju svoj proizvod na tržište. Evo, spominje se da je njihovo mlijeko iznimne kvalitete, ovako-onako. Ja osobno bi rado kupovala takvo, kvalitetnije mlijeko, k tomu domaće. Rado bi za takav proizvod i platila koju kunu više. Ali nema ga, nije mi dostupno. Zašto?

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    A što bi trebali reći svi ljudi zaposleni u (nabrajam iz glave) tekstilnoj industriji, industriji obuće, industriji gume, raznim drugim prerađivačkim industrijama (prehrambena i slično)? Pa svima njima (odnosno nama) uvoz jeftine robe uz državni blagoslov kvari račune. I ne idu ljudi u prosvjede nego gledaju gdje će i kako sniiziti troškove proizvodnje. Dok se može. A kad se dalje ne može, onda ključ u bravu! Već je netko na početku topica spomenuo Željezaru Sisak, a to je samo primjer...

    I što sad? Treba shvatiti da smo svi u istom loncu. Ja se često pitam koliko je taj naš javni dug stvarno istina, a koliko produkt kojekakvih svjetskih lobija i inih načina za prelijevanje love. Nemamo pravih informacija unatoč internetu i brzim komunikacijama... Premalo znamo što se događa. A kad je riječ o tome kako je u državi (našoj i drugima), evo dva primjera: s jedne strane stoji Grčka i zbivanja tamo, a s druge nedavno sam pročitala ovo o Islandu i koliko god ne volim teorije zavjere, dalo mi je misliti (ne o teorijama zavjere, nego o tome postoji li pametniji način da pomognemo sami sebi):
    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ti/600240.html

  27. #127
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa, to je istina. Mljekarima bi bilo puno bolje da mogu sami plasirati svoj proizvod, to govorimo od početka.
    Da su recimo dio novca uložili u preradu tog mlijeka i plasman na tržište.
    Meni to zvuči logično, no u stvari je blebetanje jer nemam pojma o tržištu.
    Niti Dukat si ne može dopustiti da podigne cijenu mlijeka, kad u dućanima postoji mlijeko uvezeno izvana po nižoj cijeni.
    I ja bih rado platila više za "domaće" mlijeko, no pitanje je koliko ljudi bi bilo spremno više platiti.

  28. #128
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Već je netko na početku topica spomenuo Željezaru Sisak
    Ja

    I slažem se s ovim tvojim postom (koliko god ni ja ne volim vjerovati u teorije zavjere )

  29. #129
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Mm radi u turizmu, možda nije od strateške važnosti kao poljoprivreda, ali zadas puni državnu blagajnu, a ne prazni je.
    koliki pdv obračunava po svojim izlaznim računima?
    a koliki pdv mu je na ulaznom računu od npr. poma?
    koliko država love ulupa u reklame hrvatske kao turističke destinacije, na predstavljanje na turističkim sajmovima...



  30. #130
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    koliki pdv obračunava po svojim izlaznim računima?
    a koliki pdv mu je na ulaznom računu od npr. poma?
    koliko država love ulupa u reklame hrvatske kao turističke destinacije, na predstavljanje na turističkim sajmovima...
    Ne razumijem se u njegov posao (niti u poslovanje općenito - pišem čisto laički ), ali znam da nema nikakve porezne olakšice, sve je regularno
    Osim ono prebijanje poreza kod kupovanja auta, a i to je sad ukinuto.
    Što je baš zgodno nekomu tko živi od iznajmljivanja auta (tako da nema ni poma, on samo s autima radi )


    A državi hvala na reklamama, šta jest jest, bar nam se naš Niko naputovo i nauživo bijelog svijeta

  31. #131
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Maro ja sad lupetam napamet ali to je ukinuto za osobne automobile. Recimo poljoprivrednik si prizna pdv za traktor, kombajn i sl ali za onog mercedesa koji ste mu spomenuli nemože.
    Ako se tm bavi rentanjem auta onda mu je to tako reći sredstvo za rad a ne osobni automobil. treba to dobro proučit.
    A što se toga tiče, mm ima obrt i zadnji dan je praktički trćao kupiti auto jel svakako smo ga trebali promjeniti i bilo bi nam šteta ne iskoristiti taj povrat, ali generalno apsolutno podržavam ukidanje korištenja pdv-a za osobne automobile.

  32. #132
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    ali generalno apsolutno podržavam ukidanje korištenja pdv-a za osobne automobile.
    I ja, to potpuno podržavam i konačno se i tomu stalo u kraj (lako još za aute, mislim - nije, a gdje su još milijunske jahte i sl.).

    A mm je upravo u fazi proučavanja, nešto će se valjda moći, ali nije ni knjigovotkinja još skroz načisto s time kako, ima biti da ni to nije sasvim jasno definirano
    A baš se gore iznad žestim zbog kašica i preglupog propisa (koji istina, skroz dobro zvuči - ono, manji pdv za dječju hranu, jupiii ). A ustvari je glupost teže kategorije (i baš ide u škinu našim poljoprivrednicima).


    E da, ako će vam biti lakše, samo da znate da ne podržavam ni prosvjede u Grčkoj
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 02.03.2012. at 13:39

  33. #133
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo meni tata radi u turizmu, i trebaju mu pome,. Mama mi je na državnoj plaći (učiteljica), muž radi za privatnika, ja sam osoba izvan sustava rada svekar radi u poljoprivredi, svekrva ima apartmane. Znam da mi stari plaća masnu lovu za nesigurnu koncesiju, da mi mati ima samo jednog učenika, da mi sestra godinama traži posao u struci, čak i volontiranje, i ne nalazi. Stari je bio poslovođa u Dubrovkinje, pa poljoprivrednik, pa iznajmljivač ležaljki sad je gazda, ništa ne bi mogao da nije bilo kredita na maminu plaću. Kako da netko tko nema perspektivu tamo gdje živi, već je u srednjim godinama, nema posla, nije na Jadranu, ne može iznajmljivati, što da radi?

  34. #134
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem se u njegov posao (niti u poslovanje općenito - pišem čisto laički ), ali znam da nema nikakve porezne olakšice, sve je regularno
    ne kažem ja da neregularno posluje nego je je pdv u turizmu snižen na 10 %, da bi turizam bio konkurentniji.-to je direktna pomoć države ljudima koji se bave turizmom, a na štetu državnog proračuna, isto kao i poticaj mljekarima. sniženi su mu doprinosi na plaće za zdravstveno-automatsko umanjenje troška tm-ovog privatnog biznisa=više love njemu, manje HZZO-u....
    ima takvih primjera puno, stvarne opsege bi netko mogao ozbiljno pobrojati, pa da znamo na čemu smo.
    "ja nemam poticaj od države" jer sam vlasnik privatnog biznisa, najčešće baš i ne stoji.

  35. #135
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Znam Prima, imaš pravo (doduše, pdv još nije snižen...), sve stoji.
    Ali, i poljoprivrednici imaju jednake doprinose na plaće za zdravstveno itd.

    Ja ovdje pišem isključivo o tom izravnom ulaganju, kroz poticaje, subvencionirane kredite, bespovratna sredstvai sl.
    A koja se, što je još najtragičnije u cijeloj priči, očito poprilično i zloupotrebljavaju jer se uvijek nađu oni koji znaju izigrati, i onako traljavo napisane, propise...

    I eto nas onda tu gjde jesmo.
    Još smo i dobri, kad se sve zbroji i oduzme...

  36. #136
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Znam Prima, imaš pravo (doduše, pdv još nije snižen...), sve stoji.
    Ali, i poljoprivrednici imaju jednake doprinose na plaće za zdravstveno itd.

    Ja ovdje pišem isključivo o tom izravnom ulaganju, kroz poticaje, subvencionirane kredite, bespovratna sredstvai sl.
    A koja se, što je još najtragičnije u cijeloj priči, očito poprilično i zloupotrebljavaju jer se uvijek nađu oni koji znaju izigrati, i onako traljavo napisane, propise...

    I eto nas onda tu gjde jesmo.
    Još smo i dobri, kad se sve zbroji i oduzme...
    I ja mislim da je veliki problem u nedostatku kontrole, i sankcija.

  37. #137
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ajme kud je daleko od mlijeka otišao topic!
    vi koji mlijeko volite, pijete redovito i iz zg ste. koliko vas je znalo ili kupovalo na mljekomatima? očito nedovoljno jer nisu bili isplativi. što i tko je kriv za to, vjerojatno loš marketing ali je ideja definitivno odlična i da imam krave išla bih u tom smjeru
    evo jedan od članaka na temu
    http://dalje.com/hr-hrvatska/svjeze-...-litara/325572
    Posljednje uređivanje od maxi : 02.03.2012. at 14:29

  38. #138
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Maxi, pa na prosvjedima smo još

    Ne znam za mljekomate, ali znam da bi rado kupovala domaće mlijeko.
    Svekrva ga je jednom našla na pjaci, tj. ispred pjace jer kaže da žena doslovno nije stigla doći od auta do štanda, već se sve razgrabilo.

    Ja naručujem domaće maslo, dobavljačica se nikad ne žali, dapače - kaže da je njima potražnja veća od ponude, dio prodaju nekoj mljekari, dio na pjaci.

    I ja bi išla u tom smjeru, plus bi isticala to domaće, zdravo, minimalno prerađeno, brendirala bi naše mlijeko
    Zato i kažem da se možda trebalo više ulagati u znanje, ne samo kako unaprijediti uzgoj nego i marketinške vještine (a takvih studija ima, koji baš to kombiniraju), ali tu sam opet presubjektivna jer je po meni u znanju moć i rješenje problema.
    I u radu koji prati to znanje, dakako.

  39. #139
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    maro a pitanje da li se može samo tako krenuti u proizvodnju prehrambenih proizvoda koje pripremaš po starinski u vlastitoj kuhinji. To je sve vjerovatno "na crno" i proizvodnja i prodaja.
    Nekako si mislim da bi za ozbiljniju preradu mlijeka ipak trebali osigurati određene tehnološke higijenske uvjete, što opet znači daljnja ulaganja(ne samo u znanje).

  40. #140
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Kato, da te potpišem i dodam još jednu skupinu
    D) studenti Filozofskog fakulteta


    Znači, dolazimo na ono - prosvjeduju manje-više samo oni koje država na ovaj ili onaj način plaća, potiče, subvencionira...
    Valjda nisu još sasvim svjesni da država već odavno nema para i da bi valjalo počet radit.
    Vjerujem da si se samo nespretno izrazila i da ne misliš da oni koje plaća država ne rade svoj posao!

  41. #141
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da si se samo nespretno izrazila i da ne misliš da oni koje plaća država ne rade svoj posao!
    Ne, mislim upravo ovako kako sam napisala. Treba početi raditi, ozbiljno raditi.

    I ja dobivam plaću iz proračuna i itekako sam svjesna da su to plaće na dug. A ne možemo se vječno zaduživati.
    Svjesna sam da u tom ogromnom sustavu koji se plaća iz proračuna ima puno previše zaposlenih koji ne rade, ili rade nešto sitno, ili bi radili, ali nemaju što...

    Predugo smo bili uljuljani u svojim silnim radničkim pravima, subvencijama i poticajima, vrijeme je da shvatimo da ni to ne može trajati vječno.

    Tako da, ne, nije greška, vrijeme je da počnemo raditi ako se mislimo izvući iz znaš čega.
    I to svi, a posebno oni koji se napajaju iz ionako tankog proračuna.

    A još se nisam dotakla lokalne samouprave, legla nerada, korupcije, nepotizma i muljaža...
    Ili ovih poduzeća s prefiksom hrvatsko...

    Da, potrebno nam je veliko čišćenje i puno rada.

  42. #142
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Kosjenka, pa da, zato bi se strateški planovi trebali donositi smišljeno, dugoročno i s pokrivenim svim mogućim scenarijima (tj. barem onima koji se mogu predvidjeti).
    A ne stihijski, ono - kupite vi sad traktore pa ćemo vidjeti, lako ćemo...


    Ja ustvari dok pišem ove postove stalno razmišljam kako mi još i dobro stojimo s obzirom na sve.
    Ili nam lažu o stanju u državi, što je još i najvjerojatnije.
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 02.03.2012. at 17:12

  43. #143
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, mislim upravo ovako kako sam napisala. Treba početi raditi, ozbiljno raditi.

    I ja dobivam plaću iz proračuna i itekako sam svjesna da su to plaće na dug. A ne možemo se vječno zaduživati.
    Svjesna sam da u tom ogromnom sustavu koji se plaća iz proračuna ima puno previše zaposlenih koji ne rade, ili rade nešto sitno, ili bi radili, ali nemaju što...

    Predugo smo bili uljuljani u svojim silnim radničkim pravima, subvencijama i poticajima, vrijeme je da shvatimo da ni to ne može trajati vječno.

    Tako da, ne, nije greška, vrijeme je da počnemo raditi ako se mislimo izvući iz znaš čega.
    I to svi, a posebno oni koji se napajaju iz ionako tankog proračuna.

    A još se nisam dotakla lokalne samouprave, legla nerada, korupcije, nepotizma i muljaža...
    Ili ovih poduzeća s prefiksom hrvatsko...

    Da, potrebno nam je veliko čišćenje i puno rada.
    U jasnim i državnim službama ima mnogo ljudi koji kvalitettno rade svoj posao neovisno o veličini svojih plaća. I njih ne treba upozoravati da se pokrenu i počnu raditi jer oni RADE! A o neradnicima se trebaju pobrinuti nadležne službe. Nije zbog radnika država u banani, već zbog onih koji su iskoristili svoje političke veze i pokrali državu kunući joj se na vječnu ljubav i vjernost.
    Zbog takvih sad običan puk treba platiti sva državma dugovanja, a lopovi se luftaju i uživaju.
    Prvo treba proraditi zakonodavna država, kazniti muljatore, utajivače poreza (kojih je među privatnicima puno) i lopove. Vjerujem da bi se tada mnogi financijski problemi riješili.

  44. #144
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, to je istina. Mljekarima bi bilo puno bolje da mogu sami plasirati svoj proizvod, to govorimo od početka.
    Da su recimo dio novca uložili u preradu tog mlijeka i plasman na tržište.
    Meni to zvuči logično, no u stvari je blebetanje jer nemam pojma o tržištu.
    Niti Dukat si ne može dopustiti da podigne cijenu mlijeka, kad u dućanima postoji mlijeko uvezeno izvana po nižoj cijeni.
    I ja bih rado platila više za "domaće" mlijeko, no pitanje je koliko ljudi bi bilo spremno više platiti.
    Pogledaj topik lidl i stedljiva domacica, pa će ti biti jasno.
    Najlakše je pljuvati po vladi i Europi. I kupovati u lidlu i od omrazenih koorpracija. A koorporacija je i lidl i ikea i h&m. Međutim kad tamo kupujes onda je to super, zar ne?
    I kad biras vlast koja zamotana u zrinske i frankopane lijepo podrzavi društveno vlasništvo i preda ga u ruke 200 nesposobnih i kradljivih obitelji, onda su naravno krivi liberalni kapitalizmi, zle koorporacije, dekadentna Europa i tako to.

    Ovo mima ne ide tebi, nego sam nadovezala koliko ljudi zaista praktično podržava kvalitetnu mljecnu industriju, a koliko njih samo deklarivno kaže da, i onda kupuje ono sto nikako ne moze koštati onoliko koliko košta u lidlu i sličnom.

  45. #145
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Pčelice Mara, kata.klik, kako bi radnici trebali štititi svoja prava ako se ne mogu udruživati, prosvjedovati i štrajkati. Zar treba poslodavcu dati odriješene ruke da s radnicima radi što ga volja? Da izrabljuje radnika, a nakon toga ga kao psa baci na ulicu i oduzme kruh njegovoj obitelji.
    Ljudi su od krvi i mesa te većina svojim radom marljivo zarađuje da bi prehranila svoje obitelji i sebe.

  46. #146
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj topik lidl i stedljiva domacica, pa će ti biti jasno.
    Najlakše je pljuvati po vladi i Europi. I kupovati u lidlu i od omrazenih koorpracija. A koorporacija je i lidl i ikea i h&m. Međutim kad tamo kupujes onda je to super, zar ne?
    I kad biras vlast koja zamotana u zrinske i frankopane lijepo podrzavi društveno vlasništvo i preda ga u ruke 200 nesposobnih i kradljivih obitelji, onda su naravno krivi liberalni kapitalizmi, zle koorporacije,dekadentna Europa i tako to.
    pa liberalni kapitalizam je kriv za sve trenutne krize.
    nakon što je društveno poklonjeno odabranima, imamo još cca 20 god rada u nečijim tvornicama. koje evo propadaju. i ne mogu plaće isplaćivati.
    i sad nam kažu, niste dovoljno vrijedno radili, kupovali ste u lidla, previše ste crpili državu, vaša egzistencija nema ekonomsku opravdanost...
    i potiču nas da se glođemo međusobno, da jedni druge prokazujemo,
    lov na neke fantomske neradnike koji su krivi za sve je postao jako popularan sport, a lovište je skroz krivo locirano, naravno, granice lovišta definiraju baš oni koji ne žele da shvatimo da su oni kapitalna divljač za odstrel.
    svakodnevno čitam kako je radnik/seljak/umirovljenik/domaćica nekako odgovoran za loše stanje. nije dovoljno radio. treba shvatiti da to tako više ne može, stegnite remen, bla-bla.
    divide et impera, al fakat doslovno

    evo kako to izgleda na grčkom primjeru, ovdje su razloženi neki mitovi zbog kojih grčki radnici ne uživaju potporu radnika ostatka eu:

    http://www.advance.hr/vijesti/razbijanje-mitova-o-lijenim-grcima/

  47. #147
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    pa liberalni kapitalizam je kriv za sve trenutne krize.
    nakon što je društveno poklonjeno odabranima, imamo još cca 20 god rada u nečijim tvornicama. koje evo propadaju. i ne mogu plaće isplaćivati.
    i sad nam kažu, niste dovoljno vrijedno radili, kupovali ste u lidla, previše ste crpili državu, vaša egzistencija nema ekonomsku opravdanost...
    i potiču nas da se glođemo međusobno, da jedni druge prokazujemo,
    lov na neke fantomske neradnike koji su krivi za sve je postao jako popularan sport, a lovište je skroz krivo locirano, naravno, granice lovišta definiraju baš oni koji ne žele da shvatimo da su oni kapitalna divljač za odstrel.
    svakodnevno čitam kako je radnik/seljak/umirovljenik/domaćica nekako odgovoran za loše stanje. nije dovoljno radio. treba shvatiti da to tako više ne može, stegnite remen, bla-bla.
    divide et impera, al fakat doslovno
    X
    A sad idem čitati o Grcima.

  48. #148
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    X prima

    najviše me fascinira kad radnici govore i pišu protiv radničkih prava (?!)

  49. #149
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pokušajte samo pratiti kako u perjanici krupnog kapitala, Jutarnjem listu, pišu o ZOR-u.
    Pa u članku o mrskim javnim službenicima - usput, popraćenom ilustracijom na kojoj nekakvi činovnici spavaju na laptopima - uvaljuju između redaka izjavu nekoga iz HUP-a u kojoj se propagira rad na određeno vrijeme. Ili danas neki američki diplomat dragim Hrvatima simpatično klikće: pa što će vam takav ZOR!

  50. #150
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Meni uopće nije bio cilj prozivati niti govoriti protiv ikoga, nekoga, radničkih prava...
    Samo smatram da prosvjedi nisu rješenje.
    Puno bi nam bolje bilo da svi zajedno pokušamo nešto promijeniti.
    Radom i znanjem, ne prosvjedovanjem, kukanjem ili očajavanjem nad svojom nesretnom sudbinom i opljačkanom državom.
    Što je bilo bilo je, promijenit se ne može, a bilo bi dobro kad bi iz toga nešto naučili.

    Moram i ja pročitati ovo primino o Grcima.
    ALi koliko sam dosad, ovako sa strane i poluzainteresirano primjetila, oni se prosvjedujući samo još dublje zakopavaju, ne rješavaju ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •