Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 165 od 165

Tema: Prosvjedi...

  1. #151
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj topik lidl i stedljiva domacica, pa će ti biti jasno.
    Najlakše je pljuvati po vladi i Europi. I kupovati u lidlu i od omrazenih koorpracija. A koorporacija je i lidl i ikea i h&m. Međutim kad tamo kupujes onda je to super, zar ne?
    I kad biras vlast koja zamotana u zrinske i frankopane lijepo podrzavi društveno vlasništvo i preda ga u ruke 200 nesposobnih i kradljivih obitelji, onda su naravno krivi liberalni kapitalizmi, zle koorporacije, dekadentna Europa i tako to.

    Ovo mima ne ide tebi, nego sam nadovezala koliko ljudi zaista praktično podržava kvalitetnu mljecnu industriju, a koliko njih samo deklarivno kaže da, i onda kupuje ono sto nikako ne moze koštati onoliko koliko košta u lidlu i sličnom.
    potpisujem

    i sad, vidim kako se fino znate razbacivati svim tim porezima, olakšicama, subvencijama, ja malo od toga razumijem
    ali, evo, čovjek od kojeg ja svake subote kupujem 6 litara mlijeka, sir, putar, kajmak i jaja sve svoje proda (moram porukom rezervirati što te subote želim)
    no, on nema toliko krava i on može sve to prodati (nemam pojma koliko ima, eto, nek ima 20)
    ali, onaj koji ima 50 krava, pa ne može sve u boce, sir, putar i na pijac
    kako bi funkcionirala mljekarska industrija? šta bi trebali propasti Dukat, Vindija, Sirela ako će svi prodavati svoje proizvode iz "hrvatske staje na hrvatski stol"
    osim toga, ako želiš regularno, itekako se trebaju poštivati higijenske mjere i uvjeti (što je samo po sebi jasno), europski standardi, polagati kojekakve ispite, dobivati licence (neki dan sam gledala u poljoprivrednoj emisiji o tome)
    stvar je u tome da te velike industrije ucjenjuju mljekare
    halo, pa oni su njima snizili cijenu mlijeka, ne traže mljekari veću otkupnu cijenu
    i nije to tek sad, ako se ne znaš baviti mljekarstvom, uzmi nešto drugo
    pa nije to ured kojeg će netko prenamijeniti iz knjigovodstvenog posla u ne znam, gledanje iz tarot karti
    pa to su životinje koje svakodnevno trebaju brigu, hranjenje, to su živa bića koja te ne pitaju znaš li ili ne znaš,
    mi dojilje bi najbolje trebale znati kako se te krave osjećaju ako neće biti nikoga tko će ih to jutro il ivečer pomusti
    sva ta mehanizacija, njive koji ti isiti poljoprivrednici obrađuju ili netko drugi obrađuje za njih
    nije to za.ebanicija

  2. #152
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    pa liberalni kapitalizam je kriv za sve trenutne krize.
    nakon što je društveno poklonjeno odabranima, imamo još cca 20 god rada u nečijim tvornicama. koje evo propadaju. i ne mogu plaće isplaćivati.
    i sad nam kažu, niste dovoljno vrijedno radili, kupovali ste u lidla, previše ste crpili državu, vaša egzistencija nema ekonomsku opravdanost...
    i potiču nas da se glođemo međusobno, da jedni druge prokazujemo,
    mislim da nisi skužila seni, ili sam ju ja drugačije skužila

    evo, uzmimo sad primjer tog mlijeka
    mi smo ga do nedavno kupovali u trgovini, Vindijino, nije najjeftinije, ali
    ovo koje sad kupujem je i jeftinije od toga, 4,5 kn litra, o kvaliteti neću uopće govoriti
    no, Konzum mi je udaljen 7 minuta hoda, a pijaca 20 minuta busom, pa sve vuci u bus pa na treći kat
    nekome se to ne bi dalo
    eto, i Pčelica kaže kako joj se sveki jednom probila do mljekara i jedva ugrabila
    misliš da ja nisam tako pa sam čovjeka pitala kako mogu svaki vikend dobiti svoje mlijeko a da ne dežuram od 7 ispred štanda, dao mi broj i sad se svaki vikend dogovaramo

    sad možda opet neću biti skužena i možda se neće složiti žene s ovog foruma koje zaista malo troše i štede
    no, u tih par puta što sam bila u Lidlu, uvijek primjetim kako se ljudi natrpaju tim kao jeftinim stvarima, pa onda sto vrsta kojekakvih čokolada, čipseva, ovog, onog s bezbroj okusa
    jer su jeftine
    a ljudi uopće ne mogu skužiti da im ni ne trebaju
    pa jeftina roba u ovim i onim trgovinama
    neki dan prošetam pijacom, dijelom gdje je roba i skužim da ima hrpa štandova s čarapama, donjim vešom, običnim majicama, pletenom odjećom i sl. naše proizvodnje za istu cijenu kao u šta ja znam gdje to već kupujete
    isto je i s Konzumovom robnom markom gdje ja kupuejm čarape
    ok, dosadne su, u jednoj boji, ali pobogu, to su čarape, nisu moje noge Louvre pa da moram imati ne znam ti ja što na nogama

    sad sam otišla daleko

    da, i sve one vrste pseće hrane od kojih govno ima ne znam kakav oblik
    povraća mi se
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 03.03.2012. at 02:50

  3. #153
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da nisi skužila seni, ili sam ju ja drugačije skužila
    moguće da nisam skužila ni seni, ali tebe sigurno nisam


    opcija kupovine direktno od proizvođača mnogima nije dostupna,i vrlo malo proizvođača može uspješno organizirati takav posao, jer ako su na tržnici nisu u štali, ni na njivi.
    to je više popunjavanje kućnog budžeta nego ozbiljna privreda.
    a od radnog čovjeka ne možeš očekivati kupovinu na tržnici, osim subotom.
    kakvo je to svježe mlijeko koje se kupuje samo subotom?
    naravno, tvojih 6 litara je možda pomuženo to jutro, ali što ako većina kupuje subotom ?
    zloćko piše da im je min. proizvodnje 8000 l/mj ( da bi dobili novce u roku 3 mj).
    ta proizvodnja pokriva mj. potrošnju 320 obitelji kao tvoje.
    znači subotom bi mljekar trebao odraditi 320 puta prodaju 6 l mlijeka, a u jedno jutro na tržnici ne možeš 320 puta ni dobro jutro reći.
    naravno ni prijevoz, ni pakiranje, ni štand na tržnici nisu besplatni.i, nisi u štali.


    odbijam analize po kojima mi radnici samo trebamo raditi malo više, biti malo inovativniji i organiziraniji, biti u dobre sa susjedom pa mu prodati svoj proizvod/uslugu, trebamo valjda jedni drugima isplaćivati plaće kad poslodavac zašteka i sve će biti divno.


    evo Konstruktor je dobio ama baš svaki posao u hr na koji se natjecao.nije ih ubijala ino konkurencija. i "u regiji" je dobro prolazio.država ih je mazila maximalno, na način da su glavne poslove dobijali od države, i to im je plaćeno, a Konstruktor sa druge strani nije državi plaćao porez. pa su sad u blokadi, država traži svoje, jer se promijenila vlast i nema više zaštite od stare garniture. i nema plaće zadnja 2 mj.država ne može pomoći zaposlenima kod privatnika. i što sad?sad će radnici biti napućeni da iskoriste pravnu državu, i da sudskim putem dođu do svoje love.baš me zanima u kojem smjeru će ići generalposlijebitke savjeti.tesar je trebao biti zadužen za dubinsku analizu poslovanja, po izvještajima koje mu vlasnik naravno redovito daje na uvid. bagerist provodi dodatnu neovisnu kontrolu. armirač promptno upozorava institucije pravne države na sumnjivo poslovanje. institucije pravne države odrađuju svoj posao maestralno, radnici dobiju plaću uvećanu za zatezne kamate, direktor piše cirkularno pismo bankama koje su u međuvremenu blokirale tekuće račune radnika, ispričava se i traži da njemu osobno naplate troškove opomena, ovrha i kamata.glavni ing. gradilišta, privremeno glasnogovornik, daje izjavu za medije o sretnom završetku.
    Posljednje uređivanje od prima : 03.03.2012. at 08:16

  4. #154
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    jer ako su na tržnici nisu u štali, ni na njivi.
    pa nije baš da jedan čovjek sve radi
    mljekar od kojeg kupujem ima svoje ljude na tržnici koji prodaju za njega

    a od radnog čovjeka ne možeš očekivati kupovinu na tržnici, osim subotom.
    kakvo je to svježe mlijeko koje se kupuje samo subotom?
    a koliko je svježe trajno mlijeko kupljeno u tetrapaku koje ima rok tri mjeseca?
    ja svoje mlijeko skuham u subotu u podne i traje mi do iduće subote, bez kvarenja, bez ičega

    zloćko piše da im je min. proizvodnje 8000 l/mj ( da bi dobili novce u roku 3 mj).
    ta proizvodnja pokriva mj. potrošnju 320 obitelji kao tvoje.
    znači subotom bi mljekar trebao odraditi 320 puta prodaju 6 l mlijeka, a u jedno jutro na tržnici ne možeš 320 puta ni dobro jutro reći.
    naravno ni prijevoz, ni pakiranje, ni štand na tržnici nisu besplatni.i, nisi u štali.
    pa da, zloćko ima vjerojatno puno više krava od ovog mljekara kod kojeg ja kupujem
    no, ne ide sve mlijeko samo u mlijeko, od njega se proizvodi svježi sir, dimljeni sir, putar, kajmak i ne dobiješ ti od litre mlijeka kilu sira, treba ti puno više mlijeka za to malo sira što dobiješ

    naravno, ne mogu svi mljekari proizvoditi na malo niti trebaju
    no, isto tako mislim da bi država trebala poticati i takav način proizvodnje, da bi trebala ljudima s nekog zdravstvenog aspekta širiti svijest o tome
    a šta se događa, dođem na selo kod tete i pitam ju gdje mogu kupiti domaćeg mlijeka, a ljudi mi se smiju
    odem kod druge tete koja je sama imala krave i nadobudno ju pitam od koga uzima mlijeko, a ona kaže da ima jedna žena koja proizvodi za sebe i još jedna koja baš nije uredna pa od nje ne uzima i izvadi mi tetrapak iz frižidera
    ja ju gledam s tim tetrapakom jer joj na onu šokačku nošnju pristaje ko piletu sisa

    ne znam, u posljednje vrijeme gledam stvari na drugačiji način
    i ok, možda stvarno imam vremena pa si mogu priuštiti dvosatno landranje po pijaci subotom (uključujući i vožnju busom), ali se ne mogu oteti dojmu da ljudi puno više vremena provode po trgovačkim centrima obilazeći sve te silne akcije, buljeći u izloge, degustirajući na kojekakvim štandovima, ispijajući kave u sterilnim kafićima dok im djeca jašu zebre u kvazi igraonicama dok se u trbusima njihovih gradova događa pravi, mirisni život...
    a nekom možda i to smrdi, šta ja znam

  5. #155
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    kažem ja da ne razumijem ,
    živim na selu, mlijeko kupujem od susjeda (svaki dan), to kako ti kupuješ se kod mene se zove "od švercera".
    nemam priliku gledati ljude koji piju u trgovačkim centrima, jer kod nas trgovačkih centara nema, kako ti znaš za te zebre? odlaziš tamo?
    i ne pada mi napamet misliti da ovo kako sam se ja organizirala, da je to optimalan način života, i da svi ostali griješe.
    iz tvojih postova da se pročitati da je optimalan način života hrvatske obitelji:
    -život u stanu kupljenom na kredit u velikom gradu
    -rad samo jednog roditelja
    -kupovina od prekupca
    -zavirivanje u tuđa šoping kolica

    ne živiš ti neki život baš slobodan od gradskih utjecaja/industrijalizacije/konzumerizacije/getoizacije/života u ćibi/kupovine u velikim supermarketima/robovanja banci
    da bi se tako postavljala prema tuđim izborima.
    ma čak i da živiš skroz samoodrživ život, šta te briga kako drugi žive, di piju, što im djeca jašu?


    sad malo pišem brišem, ne želim se prepucavati, najstvarnije
    sigurna sam da ja ne mogu prosuditi što bi nekom drugom bilo bolje/zdravije
    znam da ne dopuštam da meni netko soli pamet.

  6. #156
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    kažem ja da ne razumijem ,
    živim na selu, mlijeko kupujem od susjeda (svaki dan), to kako ti kupuješ se kod mene se zove "od švercera".
    nemam priliku gledati ljude koji piju u trgovačkim centrima, jer kod nas trgovačkih centara nema, kako ti znaš za te zebre? odlaziš tamo?
    i ne pada mi napamet misliti da ovo kako sam se ja organizirala, da je to optimalan način života, i da svi ostali griješe.
    iz tvojih postova da se pročitati da je optimalan način života hrvatske obitelji:
    -život u stanu kupljenom na kredit u velikom gradu
    -rad samo jednog roditelja
    -kupovina od prekupca
    -zavirivanje u tuđa šoping kolica

    ne živiš ti neki život baš slobodan od gradskih utjecaja/industrijalizacije/konzumerizacije/getoizacije/života u ćibi/kupovine u velikim supermarketima/robovanja banci
    da bi se tako postavljala prema tuđim izborima.
    ma čak i da živiš skroz samoodrživ život, šta te briga kako drugi žive, di piju, što im djeca jašu?


    sad malo pišem brišem, ne želim se prepucavati, najstvarnije
    sigurna sam da ja ne mogu prosuditi što bi nekom drugom bilo bolje/zdravije
    znam da ne dopuštam da meni netko soli pamet.
    he he, sad sam ljubomorna, ti imaš svježe mlijeko svaki dan
    nije ovaj moj švercer, firma mu se zove Mala mljekara d. o. o., samo ima svoj štand na pijaci i ženu/čovjeka koji prodaju dok on nije tamo (što radi i gdje je tada, nemam pojma)
    u trgovačke centre, te velike ne idem, no na žalost u svojoj blizini imam ljude koji su svako malo tamo, provode svoje slobodno vrijeme tamo, a za zebre znam jer i moje dijete vode tamo koliko god se MM i ja protivili tome, eto, M. je ta koja je jašila zebru u nekom od tih osječkih mallova iako ja nemam pojma o čemu se tu zaista radi
    ne da moj život nije optimalan nego je daleko od optimalnog (od života u 55 kvadrata preko kredita za taj stan do kupovine nekih stvari za koje znam da bi ih mogla sama proizvesti no za sada nemam resurse), no sada je tako kako je, nadam se da će u budućnosti biti drugačije
    kao što sam napisala, ne kupujem od prekupca, a u tuđa kolica ne gledam, dovoljno je samo pročitati na forumu što sve štedljive domaćice zapravo kupuju... tako da, čista logika
    samo eto, netko samo pomisli, ja i napišem

    i da, u pravu si za ovo zadnje
    samo, prečesto čujem kuknjavu, prečesto su ljudi u minusu, prečesto su toliko jadni, nezadovoljni ili opet shebani pored svih tih milijun pari obuće koje nose da mi dođe da im resetiram mozak
    eto, mislim da su glupi, ali ih na žalost ne mogu potpuno izbjeći
    pa onda pametujem, bude mi lakše
    onda oni počnu izbjegavati mene

    naravno, ovo ne smatram prepucavanjem niti želim da moja bude zadnja

  7. #157
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Pčelice Mara, kata.klik, kako bi radnici trebali štititi svoja prava ako se ne mogu udruživati, prosvjedovati i štrajkati. Zar treba poslodavcu dati odriješene ruke da s radnicima radi što ga volja? Da izrabljuje radnika, a nakon toga ga kao psa baci na ulicu i oduzme kruh njegovoj obitelji.
    Ljudi su od krvi i mesa te većina svojim radom marljivo zarađuje da bi prehranila svoje obitelji i sebe.
    da laura29 ja jesam od krvi i mesa, ja svojim mukotrpnim radom prehranjujem svoju obitelj zajedno sa svojim mužem, na našu nesreću obadvoje smo zaposleni kod privatnika. moj je gazda do nedavno dobro stajao, imali smo posla radili, plaće dobre, redovne, a onda je jedan dan sve krenulo nizbrdo...prvo 20% plaća dole, pa tako mjesec dva tri, pa onda jedna kasni pet dana, pa sad opet nakon dva mjeseca plaća kasni...

    ako štrajkam, ako kažem jednu riječ mogu uzeti svoju knjižicu i papa, a di ću naći posao (građevina danas je u komi) nego šuti radi i trpi....

    kod muža isto, prije tri godine su mu prvi put skinuli plaću, hop 20%, sad će opet....nije ni poslodavcima lako, ali niko nepita mene kako je meni?

    a ko se buni? bune se neradnici po državnim upravama ( i ne govorim ja bez znanja, jako dobro znam kako se radi u državnim službama), oni koji rade oni šute i rade i ubijaju se radeći. (skidam kapu svim tetama u policiji koje rade na šalterima, svim onima koji rade na takvim i sličnim poslovima, učiteljima, odgajateljima doktorima, sestrama....) ali što je sa onim po kancelarijama....ujutro kava, popodne kava, pa pauza pola sata, pa nema pročelnika, načelnika, župana idem skoknuti na frizuru, pa dođeš po građevnu dozvolu a oni svi žderu na račun projektnog biroa, koji im je platio žderačinu da njegove projekte prve riješe, a ti obični smrtnik čekaš satima ispred kancelarije i čekaš da vidiš jesu nakon osam mjeseci čekanja uzeli tvoj predmet na obradu.....takvu državnu službu prezirem....i onda se bune....

  8. #158
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kata, svi ostali...
    na tragu ovog priminog, ajmo se probat odmaknut od stava da je situacija takva u državi jer nitko ništa ne radi.
    jel možemo to napraviti?
    jel možemo razbiti taj mit, kako je razbijen u ovom tekstu o grčkom neradu?
    ima neradnika i ima radnika.
    neovisno o mjestu rada.
    jel mi možeš vjerovati da, osim teta na šalterima, i tete u uredima raznih ministarstva se ubijaju od posla. i barbe isto. rade i prekovremene i vikende. ne znam za sve, znam za neke. taj silan posao oko pristupanja eu, to je netko morao napraviti.
    znam curu koja radi u jednoj goranskoj općini, i koja svoje slobodno vrijeme itekako troši da bi napravila nešto za budućnost gorskog kotara. jer voli taj kraj. praktički volonterski. primjera je puno.
    za malu plaću.
    i, čim dobiju priliku, bježe iz ministarstava, znaš gdje?
    u privatni sektor.
    gdje će biti adekvatno plaćeni za svoje znanje i rad.
    ima i drugih primjera, sigurno. ne kažem da nema neradnika. ali i opet tvrdim - da nisu ti koji popiju kavu dva put na dan, jer im se može, krivi za stanje u državi, i krivi za to što je tvom gazdi krenulo nizbrdo.

    ono što sam htjela reći. ova vlada, ako u roku od pol godine, ne riješi npr. ovo - http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...du-kuna-poreza

    ništa od svega toga.
    to si ti tvoji poslodavci, privatnici. 51 milijarda kuna poreznog duga - eejj, pa kako je to moguće?

  9. #159
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ili cijela firma na minimalcu? I svi pomoćno osoblje!
    A posao takav da zahtijeva i šljakere i vss i cijeli dijapazon zaposlenika.
    I nikom sumnjivo?
    I onda me čudom čudi kako nikoga to nije briga? Zar država ne želi svoj porez? Jer da želi, to bi riješila.

  10. #160
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...va/601848.aspx

    Sud čeka BuzukaDanas nije došao Drago Buzuk, bivši direktor Konstruktora u Kataru, glavni operativac za bliskoistočne poslove. I on je trebao kazati koju o poslu u Libiji. Sud se nada da će doći na iduću raspravu zakazanu za 10. travnja. Nema sumnje da će to biti vrlo zanimljivo svjedočenje, jer je Buzuk potjeran iz Konstruktora, a u par medijskih istupa otkrio je da je to bilo zbog toga što je pokušao spriječiti kriminalne radnje u Konstruktoru. U razgovoru za Slobodnu Dalmaciju prije tri godine pitao se zašto nije pokrenut stečaj Konstruktora unatoč brojnim neplaćenim računima starijim od dvije godine.
    Propast Konstruktora
    Pravi odgovor na to pitanje sasvim sigurno zna bivši ravnatelj Porezne uprave Ivica Mladineo, kojem zajedno sa Žderićem sude za privatizaciju Konstruktora. Otkako nema Mladinea u Poreznoj, i Konstruktor je ustalnoj blokadi. Plaće im kasne dva mjeseca, a izlaz iz katastrofalne situacije nije na vidiku. Problem je Konstruktora, a to su uvidjeli i Žderić i Buzuk, što je 90 posto radova u Hrvatskoj financirala država. Kada je špina presušila, zatvorio se i dotok novca u Konstruktor. Neko vrijeme Mladineo je uspjevao skidati blokade preko direktnih uplata HAC-a za buduće radove, no ni to nije moglo trajati vječno
    a evo i primjer sprege državnog i privatnog, sve na štetu radnika.
    neznaš što je gore, da država traži svoje ili ne
    1600 ljudi je nadrljalo.

  11. #161
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ajmo se probat odmaknut od stava da je situacija takva u državi jer nitko ništa ne radi.
    Uf, uf, nisam valjda tako shvaćena

    Ne, nije nam ovako jer nitko ništa ne radi.
    Svi znamo glavni razlog zašto nam je ovako - zato jer nam se dogodio rat (planirano, neplanirano, neću griješit dušu...) a poslije njega privatizacija (planirana i za smrtnu presudu) koju je pratilo bezbroj krađa i tako dok nismo došli do ovog stadija lopovluka bez obraza i granica.
    I - zašto smo pobogu sve to prešutali i mirno pratili kako nam pljačkaju državu pred nosom? Jer su nam vikali da imamo hrvatsku i trebamo zbog toga biti sretni?
    OK, ja to pripisujem kolektivnom šoku poslije ratnih zbivanja.

    I sad smo tu gdje jesmo.
    Ali isto je tako istina da imamo ogroman, enorman, činovnički aparat, državne i javne službe krcate i prepune rođaka i kumova... A u sirotoj državnoj dojci više nema mlijeka za sve, poremetio nam se odnos ponude i potražnje (u duhu foruma )

    U svakom slučaju, što je bilo, bilo je, nazad nema, a naprijed nećemo daleko dogurati ako SAD krenemo prosvjedovati (trebalo je s tim krenuti davnih dana i zaustaviti krađe dok se još moglo dosta toga spasiti). To sam ja htjela reći.
    Voljela bi da konačno dobijemo neko normalno vodstvo, s dvije čuke u glavi, s planom i programom, i da krenemo raditi i vaditi se iz ovog stanja u koje smo dovedeni.

    E sad, kako to postići, nemam pojma, a ni vi baš ne ohrabrujete s ovim linkovima
    Ja samo pišem što bi ja (vjerujem ne samo ja) voljela, normalnu državu u kojoj se od rada i znanja može živjeti...

  12. #162
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    stvar je u tome da te velike industrije ucjenjuju mljekare
    halo, pa oni su njima snizili cijenu mlijeka, ne traže mljekari veću otkupnu cijenu
    i nije to tek sad, ako se ne znaš baviti mljekarstvom, uzmi nešto drugo
    pa nije to ured kojeg će netko prenamijeniti iz knjigovodstvenog posla u ne znam, gledanje iz tarot karti
    pa to su životinje koje svakodnevno trebaju brigu, hranjenje, to su živa bića koja te ne pitaju znaš li ili ne znaš,
    mi dojilje bi najbolje trebale znati kako se te krave osjećaju ako neće biti nikoga tko će ih to jutro il ivečer pomusti
    sva ta mehanizacija, njive koji ti isiti poljoprivrednici obrađuju ili netko drugi obrađuje za njih
    nije to za.ebanicija
    [/QUOTE]

    E ovo si dobro napisala, svaka čas konačno netko tko razumije što ja cijelo vrijeme pišem...

    Htjela bih te pitati da li si se zapitala zašto ne možeš na selu kod tete kupiti sirovog mlijeka?

    I još bih htjela da mi netko objasni , a vidim da ima i onih koji dobro barataju postocima da mi kažu kolika je moja i mm plaća, ako sam 29. veljače dobili uplatu za mlijeko za prosinac, u iznosu od 22.869,35 kn. i od toga odmah morali kupiti miner. gnojivo za proljtnu sjetvu kukuruza je dolazi ožujak i pdv ide gore, u iznosu od 19.588,16.
    Ostale režije neću niti spominjati , da bi mogli platiti kredit , koji nemamo niti za stan niti za auto nego za poljop. stroj za kupljenje suhog sjena, i struju za koju smo već dobili opomenu jer naravno nismo platili 15 u mjesecu.Još smo morali uzeti i sjeme a to nam je dao čiko u dućanu na poček jer se znamo do iduće isplate mlijeka za koju ne znamo kad će biti.Netko je napisao kako je potplaćen za svoj rad i znanje koje ima, ja mogu reći da za svoj rad znanje i sve ostalo uopće nisam plaćena, jer dok svima sve platim i ispunim sve obveze koje nam upravo dolaze zbog Eu neću niti biti plaćena, srećom imam sveki koja ima mirovinu od 1450kn pa može sutra unučici dati za školsku kuhinju jer tata i mam nemaju . Možda kad bi kako netko piše počeli raditi možda bi i imali nešto , a to što se svako jutro ustaju u 4:25 365 dana u godini i zdravi i virozni i gripozni pa što onda.

    Eto prosvjedi su ugušeni na radost mnogih, što je riješeno ništa , tko je izvukao debkji kraj, naravno, oni sa traktorima ... možda da su probali cipelama možda bi nešto i dobili..

    Stranci sigurna sam već trljaju ruke i jedva čekaju da dođemo u EU pa da nas potrgaju kao Bugare i pokupuju naše super dobre i sređene farme za sitnu lovu, na kojima će bivši vlasnici biti" kao "zaposleni.

    Prošle godine je u RH uvezeno 40 milijuna litara mlijeka iz Bosne , a BIH uopće nema NIKAKAV veterinarski labos za kontrlu mlijeka poput našeg u Križevcima. Pitam se ja samo što građani to piju, kakva je zdravstvena ispravnost toga mlijeka?
    Posljednje uređivanje od zloćko : 10.03.2012. at 11:27

  13. #163
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Bosna pasterizira i moli Boga da je to dosta.
    Kontrola nula.
    Brucelu uopće ne kontrolira. A ima je.

  14. #164
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Osobno ne kupujem uvozno mlijeko, pogotovo ne iz Bosne zbog minimalne kontrole. Posljednjih nekoliko mjeseci konzumiramo mliječne proizvode iz jedne male zagorske mljekare i prezadovoljni smo.

  15. #165
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Bosna pasterizira i moli Boga da je to dosta.
    Kontrola nula.
    Brucelu uopće ne kontrolira. A ima je.
    Da tak je, nula nulcata.
    I sad takvo mlijeko je dobro , jeftino i prodaje se ko ludo u našim dućanima, a moje koje u 10ml ima 9000 m. o. i 64000 s.s. i 3,4% bjelančevina , te 4,2mm nije dobro.
    Da pojasnim, m.o. su mikroorganizmi a s.s. su somatske stanice, dozvoljeno je imati 100.000 mo i 400.000 s.s.
    Svaki tjedan je kontrola bruceloze i još nečega al se sada ne mogu sjetiti čega, a 4 X tjedno uzorkuju mlijeko u križevcima, o antibioticima neću ni pisati , jer to ak ti nađu u mlijeku nah.ebo si ko žuti...

    Ako u mlijeku nađu više m.o. i s.s. dobiješ zabranu i nesmiješ više predavati mlijeko, a da bi to mogao, moraš imati uređenu prostoriju za mužnju sve posude od inoxsa i rashladni uređaj, te mlijeko nakon mužnje mora naj kasnije u roku od 2 sata biti ohlađeno na 5 stupnjeva, a to sve lijepo košta...i novaca i posla, i pranja i dezificiranja.

    Kažu , pa što ima veze ak su m.o. u mlijeku pa ionako se pasterizira i sve se pobije unutra, a ja kažem , kakvo je to mlijeko to je za mene "čorba sa mrtvim bakterijama i m.o." jer oni su i dalje u mlijeku nitko ih nije izvadio samo "pobio".

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •