Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Jeste bojkotirali danas INU?

  1. #1
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno Jeste bojkotirali danas INU?

    Evo kratkog pitanja: jeste li se danas pridružili reakciji građana RH i bojkotirali kupovinu benzina radi opetovanog povećanja cijene goriva?
    Ja jesam.

  2. #2
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    da. i u buduće ću...

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Jesam, ali mislim da ništa od tog prosvjeda korisnoga nije nastalo.

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kad se sjetim 1995. i one cijene od skoro 4,00 kune, ajmeeeee...

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Da, ali nije mi to neki bojkot. Ako se autom vozit moram, onda je svejedno hoću li kupiti benzin danas ili sutra. Nije to kao npr. bojkot kafića, ono, danas baš ne idem na kavu, tu bi bilo nekog efekta jer ni danas ni sutra ne moram popiti kavu u kafiću.
    Jedinu svrhu tu vidim da eventualni velik broj građana koji su se odazvali ovoj akciji može značiti da će se i ubuduće odazivati, možda i kada to bude trebalo radi nečeg važnijeg i svrhovitijeg.

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jesam, al sta mi vrijedi kad cu natocit sutra jer moram. Iako danas, ne samo da sam bojkotirala INU i benzinske opcenito, nego sam i pjesacila cijeli dan.
    Posljednje uređivanje od koksy : 22.02.2012. at 22:26

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    ...a meni se namjestilo kao za dišpet...cili dan u autu

  8. #8
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Mjesečno samo jedan dan ne bojkotiram INU, a to je onaj dan kad točim benzin.
    Danas smo bojkotirali, i sutra ćemo, i prekosutra... i tako sve do negdje 15. ožujka (osim ako ne bude iznenadnih duljih putovanja).

  9. #9
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam prekjučer napunila tank,
    a mm bio na poslovnom putu danas, na pola puta prema doma uključila mu se rezerva i mislim da nije ni razmišljo o nekom bojkotu....

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni je taj bojkot bezveze, jer će im samo pasti dnevni promet, a povećat će se sljedeći dan, jer će tankati oni koji nisu danas

  11. #11
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je taj bojkot bezveze, jer će im samo pasti dnevni promet, a povećat će se sljedeći dan, jer će tankati oni koji nisu danas
    Ja mislim da im je o.k. pokazati nezadovoljstvo, i nek im padne dnevni promet, pa nek razmisle kak bi bili u još većem gubitku da im padne višednevni promet (kad bi to bilo moguće izorganizirat).
    I je, pao im je dnevni promet dosta, bar tu u Zg.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    inu bojkotiram uvjek, od njihovog goriva mi se čepe dizne na autu.

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja ni mrtva na Inu.
    Dok nije bilo autoputa, kad smo išli na godišnji znali smo se vozit i po 50 km više, samo da natočimo na OMV-u.

  14. #14
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ni mrtva na Inu.
    Dok nije bilo autoputa, kad smo išli na godišnji znali smo se vozit i po 50 km više, samo da natočimo na OMV-u.
    Ni mi nikad ne točimo na Ini kad smo na putu.

    Ali kod nas doma imamo samo Inu, neću sad baš ići do Splita, preko 2 granice, za natankat na OMV-u

  15. #15
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Cijene na drugim benzinskim postajama su i veće nego na Ininim (bar su prije bile). Znam za priču o upitnoj kvaliteti Inina goriva (mi dosad nismo imali s njihovim gorivom problema, kao ni s gorivom ostalih prodavača).
    Jeste li bojkotirali i ostale postaje (OMV, Tifon, Petrol) ili samo Inu?

  16. #16
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Naravno da sam se pridružila bojkotu, ali nisam punila rezervoar 22.-og.
    To sam obavila prethodni tjedan.
    Inače, često idem na OMV, jer mi je usput.

    Mjesečni iznos za dizel se, naravno, povećao, ali svejedno mi se isplati voziti, budući da bih morala koristiti dvije linije busa u gradskom prijevozu plus vremenski puno duže u odnosu na prijeđenu dionicu s automobilom u trajanju od 20-30 minuta.
    Neprocjenjiv i važan mi je moj vlastiti mir, a time i cjelokupna organizacija dana privatno i profesionalno.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    OMV, Tifon i Petrol može.
    Ina, Lukoil i razni sitni privatnici ne može.
    Bez obzira na cijenu. Kontamo da više košta popravak nego što bi uštedili na razlici u cijeni.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    jel vama ljudi stvarno nije jasno da cijene nafte u doba danasnje krize diktira mogucnost opskrbe

    benzin u NL kosta 1,81 eura po litri

    znaci da hr ima jedne od najnizih poreza na benzin u europi

    poziv na prosvjed je ocito ideja nekoga tko pojma nemam kako se formiraju cijene benzina

    LP

  19. #19
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Država od cijene litre benzina ubere pola, odnosno 5 kuna i 32 lipe. Naplati 2 kune i 95 lipa trošarina, 20 lipa naknade agenciji za obvezne zalihe, 5 lipa za biogorivo i 76 lipa premije za energetske subjekte. Ostalo otpada na PDV. Manje država uzme na eurodizelu, oko 45 posto, odnosno 4 kune i 47 lipa. To je zbog nižih trošarina koje za dizel iznose 2 kune i 5 lipa.
    pdv je 23 %, još 3 dana. onda 25 % + ove gore trošarine,naknade & co.
    nizozemska ima pdv 19% ?

    a cijenu litre benzina određuju krvoloci (nl included) što ratuju gdje im naprne.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    pdv je 23 %, još 3 dana. onda 25 % + ove gore trošarine,naknade & co.
    nizozemska ima pdv 19% ?

    a cijenu litre benzina određuju krvoloci (nl included) što ratuju gdje im naprne.
    hm, ako je pdv u nl 19% kako je moguce da je litra 1,81 eura?

    cijene benzina ce ici gore jer su zalihe ogranicene. tu je tendencija prelaska na elektricne aute

    samo bih ponovila da ni hr drzava ni ina nisu podmukli kradljivci koji gule hrvatski narod na benzinu. bit ce veselo kad krene realna naplata poreza na aute i kad se dizelasi extra oporezuju zbog zgadjivanja

  21. #21
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    svašta tu ima u cijeni goriva, npr:

    Razloga za divljanje cijena je nekoliko, a tiču se geopolitičke situacije, tečaja dolara, ali i poslovnih odluka naftne kompanije INA-e. U razgovoru za Danas.hr predsjednik Nadzornog odbora te tvrtke
    Davor Štern
    podsjetio je kako je u
    drugoj polovici 2008. godine kratkoročno skočila cijena nafte na 140 dolara po barelu.

    INA se tada pobojala i pokupovala veliku količinu nafte te uzrokovala manjak državi od oko dva milijuna kuna. No, nafta je za tjedan dana pala na 90 dolara i na toj se razini zadržala dosta dugo. Zapravo, sve donedavno, kada je cijena zbog geopolitičkih uvjeta ponovno počela rasti", kaže nam Štern. Iz toga proizlazi mogućnost da Hrvati danas plaćaju veću goriva zbog INA-ine krive procjene s kraja 2008., dodaje Štern.
    http://danas.net.hr/novac/page/2012/02/21/0406006.html


    a naravno da se i država natrpava na ovoj muci.
    ako je litra benzina prije 7-8 godina bila 3 kn, država je na litru uzimala 0,66 kn pdv-a.
    danas uzima 1,45 kn, a za tri dana 1,58 kn.
    i nebo je granica.

  22. #22
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    pa odluka sankcija Siriji isto košta, hoće li ju ukalkulirati u cijenu goriva ili ćemo krpati rupu u proračunu na neki drugi način, svejedno

    "Sudjelovanje u međunarodnim sankcijama ima svoju cijenu, a naš posao, kao vlade jest da sutra, kad se u Siriji uspostavi demokratska vlast, budu kažnjeni oni koji su činili zločine te da zaštitimo hrvatske gospodarske interese", izjavio je pritom
    Zoran Milanović
    .

    U izjavi medijima potpredsjednik Vlade
    Radimir Čačić
    pojasnio je razmjere štete ovog poteza koji je Vlada napravila kako bi ispoštovala odluku Vijeća Europske unije.

    "Rekao bih da je sva dobit INA-e, ugrubo, Sirija. Posljedice su ozbiljne", kazao je, a o točnom izračunu kazao sljedeće:

    "Ne treba ga raditi možete ga vidjeti napamet. Nje to tako komplicirano. Njihova dobit je dvije milijarde kuna, sva dobit im je iz Sirije, pola je naše i sad vi računajte".

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    a gle, mozes ili platiti ili setaj i vozi bicikl. oko mene ljudi najurednije voze bicikle tijekom cijele godine i niko ne brunda zbog toga. mi smo isto na biciklima, ne toliko vatreno kao pravi nizozemci ali cesto po malog idem biciklom a skolica je 7 km od nas

  24. #24
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ja plaćam i vozim i bojkotiram i žugam, jer znam da može bolje.

    do posla i natrag ja imam 80 km, mm 170. bez mogućnosti javnog prijevoza.

    ti si odabrala nešto što nudi neke druge mogućnosti, uživaj

    ne daj se smesti tuđim problemima

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa daj nam svima iskristaliziraj kako izgleda to bolje osim da imas auto na struju, napunis se po dvoristu vjetrenjacam ai kolektorima pa si mirna

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je taj bojkot bezveze, jer će im samo pasti dnevni promet, a povećat će se sljedeći dan, jer će tankati oni koji nisu danas
    X

    bojkot: ajmo se sto manje voziti autima, a vise koristiti javni prijevoz/bicikl/cipelcug/...
    imao bi smisla

  27. #27
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    X

    bojkot: ajmo se sto manje voziti autima, a vise koristiti javni prijevoz/bicikl/cipelcug/...
    imao bi smisla
    emily, zvuči idilično, ali vrijeme je novac.
    Što mogu, plaćam to vrijeme puneći rezervoar sa zagađivačkim dizelom kad nemam ovog preslatkog Dok-inga xd http://hr.wikipedia.org/wiki/DOK-ING_XD šmrc, šmrc, buuuuuu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ni mrtva na Inu.
    Dok nije bilo autoputa, kad smo išli na godišnji znali smo se vozit i po 50 km više, samo da natočimo na OMV-u.
    X i mi ni mrtvi na inu
    Bojkotiramo godinama već, a najveći bojkot spremamo ovo ljeto - ja i klinci samo pješke, a MM kupit skuter, pa s njim na job (daleko manja potrošnja goriva nego s autom)

  29. #29
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    X

    bojkot: ajmo se sto manje voziti autima, a vise koristiti javni prijevoz/bicikl/cipelcug/...
    imao bi smisla
    To jedino ima smisla. Al je debilna stvar u svemu tome da mi se ipak više isplati voziti autom nego javnim prijevozom.
    Mislim, nije baš isto, al kad uračunam i cijenu svog vremena (vozim djecu u vrtić i od stanice do vrtića imam bar 10 min hoda s njima) nema šanse da idem autobusom. Trebala bih krenuti bar sat vremena ranije, a nije isto jel 15 do 7 il 15 do 6.

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    cijene benzina rastu svugdje i rast će još i dalje, na žalost. u njemačkoj je trenutno 1,70 litra supera, do prije dva dana je bila 1,65. ne bojktoria nitko jer su tu nema šta bojkotirati, stanje na svjetskom tržištu je takvo kakvo je, europa je prvo stavila veto na uvoz nafte iz iraka, a onda je irak kao zabranio izvoz, a zašto, pa zato što se sumnja da irak pod krinkom razvoja nuklearne energija razvija i nuklearno oružje. idoti rusi su im napravili nuklearnu elektranu, a to su napravili namjerno da zajebavaju zapad pod krinkom kao nuklearne energije za sve.

    ima još jedan detalj, a to je što je vlada, zbog sankcija siriji (jer je tamo sad kao građanski rat), je zabranila ini poslovanje.

    a ina je imala neke bušotine tamo. no glavni problem je napetost oko iraka i što se tamo zvecka oružjem. irak prijeti da ce zatvoriti homurski tjesnac.

    a u međuvremenu saudijska arabija je marljivo gradila naftovod preko pustinje da se zaobiđe morski put u blizini iraka. jučer je bila vijest da je bila ekspolozija na naftovodu i nafta je odmah skočila, da bi poslje vlada s. arabije to demantirala pa je cijena nafte opet pala. no moguće je da naftni koncerni jednostavno koriste priliku i ako cijena na marketu prolazi, zašto ne... no u hr to defintivno nema direktno veze sa inom niti pdv-om, u čitavoj europi je tako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •