Stranica 2 od 21 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1042

Tema: Imaju li (dobre) mame nalakirane nokte, speglanu kosu i nose li svilene haljine?

  1. #51
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Meni iskreno nikad nije palo na pamet da ne ljubim bebu ako sam namazana. Dobro, ako baš imam neki ruž, obrisat ću. Ali puder me nikad nije brinuo. Sad me brine... Hm... Uvijek neka nova ugroza na ovom forumu...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam za vas, al ja sad umirem od znatiželje kako izgleda ribica, kako holly, a kako mama_jos_malo
    POTPIS!! I ja umirem od zelje

  3. #53
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Sad ste me podsjetile na studentsko doba i moju profu , damu 60+ . Jednom smo putovale zajedno na neko natjecanje, koncert, što li već.
    Poslije večere sam joj pokucala na vrata hotelske sobe nešto je priupitati, a ona sva unezvjerena jer se već bila abšminkala...pogasila je bila sva svjetla i primila me - pričale smo desetak minuta u najcrnjem mraku, jedva sam na izlazu potrefila vrata...

    Tako nekako zamišljam sve uvijek-spremne-žene .

  4. #54
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    evo moja mama je bila baš takva, ušminkana mama
    tip - top sređena, kosa uvijek, svaki dan oprana (dobro, uglavnom se šišala skroz na kratko)
    nokte nikada duge nije podnosila ali su uvijek bili izmanikirani i uredni
    nije doduše u životu obukla svilenu haljinu, više je neki drugi stil preferirala

    ali sve je stizala
    radila dvokratno, sama odgajala dvoje djece
    nikad, al baš nikada nismo otišle u školu bez ručka
    nikad nismo pojele ručak od jučer

    nisam zaspala bez nje do nekih 13 godina, rat udario pa sam tako silom prilika prestala
    nikada u istom vešu dva dana zaredom nisam u školu otišla
    čak je i pretjerivala u svojoj brizi oko higijene i prehrane, puno me mazila i ljubila
    rekla bih da dobre mame stižu sve što zamisle, nekako
    ako je to ono što ih pokreće zašto ne bi stizale biti našminkane i ulickane?
    zapravo mi je ova tema toliko hm, nejasna da ne vidim point

    il je point da sad nabrojimo sređene ženske iz našeg susjedstva pa opletemo po tome kako su zapravo šporke i zamazane
    lijene, neuredne, vake-nake...

  5. #55
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ni ja ne vidim point, iako mi je pomisao da našminkana ljubim bebu odvratna ( bez uvrede ikome) a ja sam svoju bebicu stalno ljubila

    inače, nekada davno sam se šminkala, i uređivala i vrlo brzo odustala od toga jer sam skužila da mi ne treba šminka da bi izgledala lijepo i bila zadovoljna sobom, isto tako ne nosim ni štikle, nikad ni haljine, ni suknje (iznimka nekad ljeti)
    opet, ovo sam samo moje mišljenje bez uvrede ikome

  6. #56
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja mozda i pretjerujem,ali nemogu si pomoc,ja moju stalno cmacem,lice joj je uz moje....najdraza igra je gdje je mami nos,lice,oko....rukicama mi istrazuje po licu,stipka,mlati,to je obavezno na programu pri svakom mjenjanju pelene....pa nasto bi to licilo da sam ja nasminkana?Bila bi ko rakun za cas.... Cisto s prakticne strane mi to onda ne dolazi u obzir....vidim ja i u teretani nasminkanih zena....pa kad se krenu znojit s tim cementom na licu pa pore posize....

    Isto tako,dok sam dojila nisam koristila parfeme niti se mazala parfimiranim kremama....kada je nosim u mei-taiu vani pazim da tada ne stavim parfem na vrat pa da joj ne bude nos zabijen u njega...
    Ali zato kad sam isla neku vecer na vecericu s MM pale su i pete,uske rebe (kasnije pozalila taj izbor jer mi nije stala cijela vecera),sminka i parfem....pa je kasnije palo i jos nesto...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 28.02.2012. at 21:42

  7. #57
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mozda i pretjerujem,ali nemogu si pomoc,ja moju stalno cmacem,lice joj je uz moje....najdraza igra je gdje je mami nos,lice,oko....rukicama mi istrazuje po licu,stipka,mlati,to je obavezno na programu pri svakom mjenjanju pelene....pa nasto bi to licilo da sam ja nasminkana?Bila bi ko rakun za cas.... Cisto s prakticne strane mi to onda ne dolazi u obzir....vidim ja i u teretani nasminkanih zena....pa kad se krenu znojit s tim cementom na licu pa pore posize....

    Isto tako,dok sam dojila nisam koristila parfeme niti se mazala parfimiranim kremama....kada je nosim u mei-taiu vani pazim da tada ne stavim parfem na vrat pa da joj ne bude nos zabijen u njega...
    Ali zato kad sam isla neku vecer na vecericu s MM pale su i pete,uske rebe (kasnije pozalila taj izbor jer mi nije stala cijela vecera),sminka i parfem....pa je kasnije palo i jos nesto...
    eto vidiš, daš pa i dobiješ
    ma šalim se malo, slažem se
    meni osobno ne smeta da je netko neuređen a niti da je uređen
    ono, nikada ne vežem pitanje je li ova žena dobra mama zato što je nenašminkana, nosi bebu u marami itd...
    ili, može li ova našminkana i sređena žena uopće biti dobra mama?

  8. #58
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    joj, skulirana, točno tako! osim ovog dijela s večerom i mm-om, ne pamtim kad smo zadnji put bili vani

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ne cmacem. ja se mazim, cijelim licem. zato ne volim imat na sebi fasadu koja ce na maloj ostaviti trag. pazim koji puder stavljam i doma nikad ne nosim sminku. koza mi voli disati.
    ruz u zivotu nisam stavila jer imam traume iz djetinjstva od svih silnih ruzeva koji su ostajali po mojim obrazima. miris ruza ne podnosim, miris karmina iz 80ih i dan danas pamtim.
    zamisljam da ja trebam ljubiti prenasminkano lice i lose mi dodje, stoga ne zelim to priustit muzu i djetetu. bez uvrede ikom, to sam ja.
    i onako volim vidjeti sminku na licu na kojem jedva da i skuzim da sminke ima. a to rijetko koja zna isfurat.

  10. #60
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja se sredim svaki dan bez obzira dal idem uopće van iz kuće ili ne....
    Ajde, kad sam doma ono malo maskare, neka ukosica, traka za kosu...
    Kad izlazim malo pojačam...
    Jer ipak sređujem se prvenstveno radi sebe, jer me to veseli, bolje se osjećam ......

    Isto tako volim se lijepo obući, bilo da sam trudna, tek rodila, imala jedno, dvoje ili troje djece....
    Isto tako manikura/pedikura/depilacija su mi obavezne (nešto u kućnom angažmanu nešto u salonu kako stignem jer mm često dulje izbiva pa mi problem s klincima..)...

    Ja osobno bih bila u depri(bedu ili nazovimo kako god da to ne radim par dana....

  11. #61
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ah da, biti našminkan ne znači nužno imati ruž odnosno tonu pudera.....
    Pa se mogu bebe ljubiti do mile volje bez straha,

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ah da, biti našminkan ne znači nužno imati ruž odnosno tonu pudera.....
    Pa se mogu bebe ljubiti do mile volje bez straha,
    potpisujem.. :D

  13. #63
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa o tome i govorim. no, na zalost, vise zena je koje imaju, nego koje nemaju. vidjam ih.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    htjela bi još dodati i sad ću bezveze ponoviti ono što je više cura reklo.
    netko će od vas piti kavicu i bit na forumu,netko će pogledati film,netko će pročitati knjigu,netko će se našminkati.

    evo ja npr nisam pogledala ni jedan film u komadu od kada se mala rodila. posložila sam si prioritete.
    nisam neki filmofil ,ali volim kao i svi pogledati dobar film. ali meni mnogo znači biti našminkan. ja imam dovoljno samopuzdanja da budem i bez šminke,ali ja jednostavno volim biti našminkana. osjećam se bolje, to što se na dnevnoj bazi šminkam ne čini me lošom majkom.

    ja jednostavno radim ono što volim. i to svi oko mene vide.

    dali vi sad na to gledate kao na nešto loše?????

    mislite li da je ne spojivo da majka bude tip top,i da stan bude tip top?mislite li da je to nemoguće postići?

    to što sam sređena i što mi je stan sređen ne znači da nisam naspavana.

  15. #65
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Nisam za sada sve procitala (procitati cu), ali , onako na prvu, moram napisati odgovor na naslov teme. Naime, cesto se to pitanje provlaci u mom RL i jako mi smeta sto neki ljudi kad vide sredjenu mamu smatraju da je manje dobra mama, da "krade" vrijeme djetetu da bi se sredila i slicne nebuloze.
    Ja se vecinom sredim kada idem van......i sada, i kad su bili bebe i poslije cu. To mi je zadovoljstvo i zasto ne bi?
    Klinci se necim zabavljaju, a meni za staviti maskaru, rumenilo i sjajilo, za pocesljat se i napraviti neku frizuru, obuci cizme umjesto tenisica treba ravno 15 minuta.
    Kome to nije djir, ne mora, naravno, ali ja koja to volim hocu. Tko ce mi na temelju toga suditi kakva sam ja mama......ko ga j....... ( oooops - izletilo mi )

  16. #66
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    ja se konstantno susrecem sa predrasudama tog tipa.
    nitko ne kaze u lice ti si losa mama jer si uvijek sredjena, ali se sve redom cude kad im klinci dodju na igranje kod moje male. bas vidim kako mame pogledom traze "greske" u stanu, higijeni, odgoju, ponudjenim kolacima,..... kasnije i prokomentiraju kako nisu ocekivale da mi je sve tako savrseno i da sam ja tako savrsena. prije sam se opravdavala i nabrajala kako nisam i kako ni kod mene nije sve uvijek tip-top, u stilu trebala si vidjeti sinoc kako je soba izgledala, bla, bla... a kasnije sam prestala.
    ako se mene drzalo povrsnom osobom jer se "odrzavam" a za to mi dnevno treba max 20min, onda su one toliko povrsne da i zasluzuju da misle da sam savrsena

  17. #67
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja srećom rijetke puštam u kuću
    pa se ne opravdavam nikome jel mi važnija oprana kosa il prozori
    ma šalim se, ali stvarno se ni ne družim s takvima koje bi mi mjerkale i dolazile u sanitarnu inspekciju
    al kod mene fakat dolaze samo najbliže prijateljice

    inače sam čista, majke mi

  18. #68
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    flopice, moje dijete je jedinica i skuplja drustvo doslovno s ceste.
    ako joj nisam mogla dati brata ili sestru, eto me, neka trpim drustvo ljudi koje inace ne bi zvala doma.

  19. #69
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Sto da čovjek kaže? Odgovor je vjerojatno vrlo banalan.
    One koje žele/stignu/uspiju imaju. One koje ne žele/ne stignu/ ne mognu nemaju.
    Točno tako, stvar prioriteta.

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Holloway, sve ovisi o točki gledaišta,
    Meni je, recimo, nepojmljivo da netko sa djecom od 3,5 i 1,5 godinom kaže "sve me manje trebaju"
    To je i meni upalo u oči... Imam curke iste dobne razlike i kad ih se sjetim u toj dobi... Pa to su bile još bebice.

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Za obući trenirku ili usku haljinu ili trapke sa šik majicom - isto vremena
    Ovo je takva istina! Šminka ili ne, frizura ili ne, svejedno... Ali nikad nisam shvaćala razvučene, vrećaste, bezlične krpe čije se nošenje opravdava nedostatkom vremena. Zaista je potrebna jednaka količina vremena da se navuče stara trenirka ili neka normalna odjeća.

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    novo pravilo foruma:
    ko se želi javljati na ovakve teme, mora obavezno u avatar staviti svoju sliku.
    ne znam za vas, al ja sad umirem od znatiželje kako izgleda ribica, kako holly, a kako mama_jos_malo
    Cccccc... Ovo je amaterski prijedlog! Kud ćeš, Cvijeto, tako važnu sliku u avatar?

    Potrebno je priložiti nekoliko slika velikog formata da se dobro vidi jesu li sve dlačice počupane, je li koža suha ili njegovana, kakva je kosa na vrhovima i sl.

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Ja vidjela pudere koji transformiraju ženu iz čudovišta u supermodel u trenu. Ima toga, časna riječ.
    Znam da je off topic, ali daj please preporuku za neki dobar, upravo sam u fazi potrage.

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste me podsjetile na studentsko doba i moju profu, damu 60+ . Jednom smo putovale zajedno na neko natjecanje, koncert, što li već.
    Poslije večere sam joj pokucala na vrata hotelske sobe nešto je priupitati, a ona sva unezvjerena jer se već bila abšminkala...pogasila je bila sva svjetla i primila me - pričale smo desetak minuta u najcrnjem mraku, jedva sam na izlazu potrefila vrata...

    Tako nekako zamišljam sve uvijek-spremne-žene.
    Nije to ništa, ja znam odrasle ljude koji svoju vlastitu majku nisu vidjeli bez šminke.


    Inače, meni su nalakirani nokti (obično u nekoj nevidljivoj/neutralnoj boji, vrlo rijetko u nekoj intenzivnijoj) bili prava mini-terapija u vrijeme kad mi je starija kći bila beba, toliko zahtjevna da sam ponekad htjela iskočiti iz kože. Kad bi je mm na kratko preuzeo (imala sam sreću da je, za razliku od mlađe, htjela jesti izdojeno mlijeko iz bočice), nisam išla na spavanje, nego na manikuru.

    Baš mi je neobično koliko vas na topicu pegla kosu. Ja tu peglu čak ni ne posjedujem. Jesam li nepovratno zapuštena?

  20. #70
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisi sanja, samo cuvas kosu od pucanja, cvjetanja i unistavanja
    ni ja ju ne peglam. jesam jedno vrijeme dok sam bila klinka i nisam znala sta cinim svojoj kosi

  21. #71
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sanja, ti si nedavno otkrila opciju višestrukog citiranja, LOL?
    Ma rekla sam vam već. Čovjek mora znati živjeti s činjenicom da ih ima i ljepših, i sređenijih, i pametnijih i uspješnijih od njega, sve u istoj osobi. I da je moguće da nam je čak i zadnja nada, da takvi iz nekog razloga imaju nikakav seksualni život, tek pusta tlapnja.
    Posljednje uređivanje od vertex : 29.02.2012. at 09:44

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    samo sto meni biti nasminkan ne znaci nuzno biti sredjen.
    kao sto biti ne nasminkan ne znaci ne biti sredjen.

    i svatko, bas svatko ima dnevno nesto vremena za sebe. ako nema, mora naci. pobogu i za tusiranje i wc nadjete vremena. pitanje je samo na sta se to vrijeme koristi.

  23. #73
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, ti si nedavno otkrila opciju višestrukog citiranja, LOL?
    Nope , ja sam već dugo poznata po višekatnim sendvičima od odgovora. Ne pratiš na satu, ccc!

    S ostatkom se slažem.


    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    samo sto meni biti nasminkan ne znaci nuzno biti sredjen.
    kao sto biti ne nasminkan ne znaci ne biti sredjen
    Točno tako, Leo.

    Zapravo je najlakše biti našminkan i izmanikiran, za to je potrebno između pet i dvadeset minuta dnevno, ovisno o količini šminke i vještini žene da je nanese. Mnogo je teže biti trajno nezapušten, što duhom, a što tijelom.

    I hvala ti za utjehu u vezi pegle, ostala sam i kad sam u svakom drugom postu vidjela peglanje kose izjednačeno s tuširanjem.

  24. #74
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ovdje vlada manija peglanja, ne brini zbog toga .

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    na mojoj kosi svaka dlaka fura svoju politiku i iz tog razloga mi je potrebno peglanje ako želim da mi kosa na nešto liči, a postoje i sredstva za zaštitu kose od topline u obliku spreja koji se nanosi prije samog peglanja.

  26. #76
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    samo sto meni biti nasminkan ne znaci nuzno biti sredjen.
    kao sto biti ne nasminkan ne znaci ne biti sredjen.

    i svatko, bas svatko ima dnevno nesto vremena za sebe. ako nema, mora naci. pobogu i za tusiranje i wc nadjete vremena. pitanje je samo na sta se to vrijeme koristi.

    potpis.

    takodjer ne posjedujem peglu, kosa je jedno od mojih prirodnih aduta
    podocnjaci nisu, pa ih korigiram
    meni je takodjer lakiranje noktiju (jake boje) terapija, a pred vazne stvari u zivotu, kad sam uzasno nervozna i utremirana, povlacenje tusa oko ociju me smiri nevjerojatno. ne mozes drzati vodootporan tus u ruci i biti nervozna
    dakle dubok udah, plitki izdah, ponovo dubok udah.... nirvana, pa tek onda tus i maskara

    ma kakva joga, smirim se dok si reko keks i izlazim iz kuce smirenija i sredjena.

  27. #77
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Vertex, ne brinem, samo me je to peglanje iznenadilo... Znam da postoje pegle za kosu (mislim, naravno ), ali nisam znala da su se probile u prvi postav instrumenata za njegu/sredivanje.

    Ribica, nemoj misliti da se moraš opravdavati , svatko za svoj izgled radi ono s čim se najbolje osjeća.

  28. #78
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje vlada manija peglanja, ne brini zbog toga .
    da, manija peglanja kose, ali ne i robe
    šala, šala!

  29. #79
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    da, manija peglanja kose, ali ne i robe
    šala, šala!
    A kartica?!
    A joj, krivi topic!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    svatko za svoj izgled radi ono s čim se najbolje osjeća.
    e evo si super napisala.
    hoće li to biti pegla,figaro,maskara,pilates,knjiga... nije ni bitno.

    postoje sređene žene koje vole biti našminkane,a zašto je to nekim dotičnima teško povjerovati?????
    možda zato što su one pomalo lijene za takvo nešto,ili ne vide razlog za sređivanje?

    evo sad kad je zatoplilo krenula ja u šetnju sa mojom prdojkom po kvartu i dođe do mene susjeda koja ima curu od 14 mj i kaže mi- e ja tebi zavidim kako ti se da stavljati šminku na sebe. ja odkad sam rodila katu nisam na sebe ništa stavila ,a kosa mi je stalno povezana. ja sam joj samo odgovorila pa našminkaj se i pusti kosu. kratko i jasno. i ona mi je odgovorila - a nedaaaa mi seee...i to onak sa odugovlačenjem.

    stavr je u tome kako se kojoj ženi nešto da napraviti.

  31. #81
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    eh, da mi je haubica ko sto mi je susilica....

    ribica, sve ok. znam ja za preparate, razno-razne, i meni je to kemija i to neprihvatljiva. ali MENI. radje ulozim u frizera koji ce me osisati tako da sto manje trebam icega, od fena do drugih preparata. al kazem, to sam JA. ko bog cinim nesto cega se ti grozis. i to je ok. normalno.
    sve pet

  32. #82
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    postoje sređene žene koje vole biti našminkane,a zašto je to nekim dotičnima teško povjerovati?????
    možda zato što su one pomalo lijene za takvo nešto,ili ne vide razlog za sređivanje?
    totalno si fulala bit. tu nitko ne osudjuje nasminkane zene niti je itko rekao da to rade iz bilo kojeg razloga osim onog da se osjecaju bolje.
    o tome cijelo vrijeme i pisemo.
    zadnja recenica ti zaista nije trebala. jer nitko ne govori da su nasminkane zene lijene procitat knjigu ili napraviti svako jutro neku vjezbu za dusu i tijelo.
    zabrijala si zeno
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.02.2012. at 10:25

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    joj da nešto razjasnim...da ne ode u nekom sasvim drugom smjeru. ja nemam ništa protiv da se žena ne šminka,da ima zavezanu kosu, da je stalno u trenirci.
    meni su sve žene lijepe. bila ona dotjerana ili ne.
    možda su malo lijene za to ili im to nije stil,ali zašto misliti onda ako si ti takva da mora biti svaka takva?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    a ok sorkač... možda sam si malo zabrijala.... :/

  35. #85
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    joj da nešto razjasnim...da ne ode u nekom sasvim drugom smjeru. ja nemam ništa protiv da se žena ne šminka,da ima zavezanu kosu, da je stalno u trenirci.
    meni su sve žene lijepe. bila ona dotjerana ili ne.
    možda su malo lijene za to ili im to nije stil,ali zašto misliti onda ako si ti takva da mora biti svaka takva?
    A ti opet da su lijene, to ti kaže Leonisa

  36. #86
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    ok ribica je zabrijala, ali stoji cinjenica da je ukorijenjena predrasuda da crveno nalakirani notki ne znaju skuhati dobar rucak, a namazana usta ne poljube dijete

  37. #87
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    i malo off, di su sakriveni svi ovi divni smajlici koje vi lijepite u postove?

  38. #88
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    i malo off, di su sakriveni svi ovi divni smajlici koje vi lijepite u postove?
    U opciji Idi na napredno ispod prozorčića za odgovor

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    kažem možda su malo lijene jer je netko već napisao kako joj se neda a mogla bi. u tom smislu mislim.

    ne kažem sad za sve žene. nekima to nije stil. i ne vide razlog u šminkanju osim odlaska na večeru i slično.

  40. #90
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa ima žena koje su malo lijene za sređivanje. Evo ja. Meni je ta njega užasno naporna. Mislim, dobro ja izgledam, sve je to u okvirima prihvatljivog. Ali si dopustim, primjerice, da mi koža na listovima pobijeli od suhoće, jer sam lijena mazat. Dosadno mi je i naporno. Rado bih da mi je koža stalno lijepa, ali izbjegavam ulagati napor u to. A šta je to, nego lijenost?
    Jasno da ima mama, žena, muškaraca koji upadaju u onaj drugi stereotip, ljudi koji toliko brinu o svom izgledu, da su zapostavili neke bitnije stvari.
    Samo što o tome ne treba naprečac zaključivati.

  41. #91
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ribice, ja to gledam ovako: ljudi, općenito gledano, kad su zadovoljni sobom, ne prigovaraju drugima. Dakle, nenašminkana mama koja se dobro osjeća u svojoj koži neće nikad prigovoriti našminkanoj niti će dovesti u pitanje kvalitetu njezinog majčinstva zbog, recimo, nalakiranih noktiju ili ruža na usnama.

    Ljudi koji drugima prigovaraju, kritiziraju ih ili imaju otrovne primjedbe uglavnom nisu sretni s tim istim aspektom vlastitog života, bio to izgled, načitanost, informiranost, karijera, financije, obitelj ili što već.

  42. #92
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa onda, sređivanje noktiju. Jedan nokat, drugi nokat...deset njih!? Nema tu meni nikakvog gušta. Gušt je jedino u rezultatu, koji cijenim, ali postizanje je čisti (dosadni) posao.

  43. #93
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kad netko kaze da mu se sminkati ne da, znaci da mu nije napeto. ne jer je lijen.
    kad ti je nesto napeto to ces i napraviti.
    mozda se nekoj zeni ne da stavit sjenilo i sjajilo po kuci, ali je upravo odvrtila 30km na kucnom biciklu ili je ofarbala staru stolicu ili je popila kavu i procitala novine ili je sjela za komp i pozdravila virtualni svijet...kuzis?
    mozda je napravila puno zahtjevnije stvari od sminkanja, bilo fizicki bilo vremenski zahtjevnije. to ne znaci da je ona lijena. samo da je neke stvari ne zadovoljavaju toliko da od ulozenog dobiju ipslativo zadovoljstvo. pa nadju nesto drugo.
    100 zena 200 sisa. nelijenih

  44. #94
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa ja sam sebe definirala u prvom postu kao ljenu za ulaganje u vanjski izgled.
    i jesam ljena sam. radje cu lezati u kadi 5 min dulje, nego cupati 5 min obrve.


    OT. sad imam osjecaj da ce na rasprodaji svi gledati samo moje obrve
    Posljednje uređivanje od spajalica : 29.02.2012. at 10:42

  45. #95
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U opciji Idi na napredno ispod prozorčića za odgovor
    ma trazila sam, kod mene ih nema

    tako je to kad se samo piturajem...... ne znam ni smajlice naci, hahahaa

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cim kliknes na go advanced iliti napredno otvori ti se drugacije sucelje i imas prostor za pisat post i s desne strane smajlice. ispod njih imas napisano u zagradi more iliti jos (ili kaj vec pise na hrvatskoj verziji) klikni to i otvori ti se novi prozor s puno novih smajlica
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.02.2012. at 10:46

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ali ja ne kritiziram mame,žene,djevojke koje se ne šminkaju!

    pogledajte samo na naslov ove teme-imaju li dobre mame nalakirane nokte,speglanu kosu.......dobre mame.....

    a što sam ja onda loša mama ako imam sređene nokte,šminku na licu i speglanu kosu?
    što ja onda zapuštam svoj dom kao što je moia napisala. njezino je mišljenje da žena koja je "super duper" sređena isto tako ne kuha,ne sprema i sl.
    i da nije sve tako "super duper" kako se mi prikazujemo.

  48. #98
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    kad netko kaze da mu se sminkati ne da, znaci da mu nije napeto. ne jer je lijen.
    kad ti je nesto napeto to ces i napraviti.
    mozda se nekoj zeni ne da stavit sjenilo i sjajilo po kuci, ali je upravo odvrtila 30km na kucnom biciklu ili je ofarbala staru stolicu ili je popila kavu i procitala novine ili je sjela za komp i pozdravila virtualni svijet...kuzis?
    mozda je napravila puno zahtjevnije stvari od sminkanja, bilo fizicki bilo vremenski zahtjevnije. to ne znaci da je ona lijena. samo da je neke stvari ne zadovoljavaju toliko da od ulozenog dobiju ipslativo zadovoljstvo. pa nadju nesto drugo.
    100 zena 200 sisa. nelijenih
    Dobar post, leonisa, sviđa mi se

  49. #99
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja sam sebe definirala u prvom postu kao ljenu za ulaganje u vanjski izgled.
    i jesam ljena sam. radje cu lezati u kadi 5 min dulje, nego cupati 5 min obrve.


    OT. sad imam osjecaj da ce na rasprodaji svi gledati samo moje obrve

    sad me zanima sto se to toliko dugo ima raditi sa pincetom, ajde daj barem sliku tih obrva

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    ma trazila sam, kod mene ih nema
    OT: ni ja ih ne mogu naći...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •