Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1042

Tema: Imaju li (dobre) mame nalakirane nokte, speglanu kosu i nose li svilene haljine?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb, Atena
    Postovi
    2

    Početno Imaju li (dobre) mame nalakirane nokte, speglanu kosu i nose li svilene haljine?

    Mama sam dviju. Starija 3,5, mlada 1,5. Razlika je mala. Stariju sam jos dojila kada sam rodila mladju. Sada su prave curice. Ja sam kraj njih kada me trebaju. Sve manje me trebaju. Lijepo ih je gledati kako rastu. No, razlog ovog posta je slijedeci. Jucer, izlazeci iz stana, naidem na moju novu susjedu. Djevojku u kasnim dvadesetim. Ona ulazi u lift i pozdravlja svoju 4mj bebu koju ostavlja baki (na cuvanje). Taj cijeli prizor me ne bi toliko iznenadio da djevojka nije izgledala prelijepo. Kosa ispeglana. Ruz na usnama. Usne oblikovane olovkom. Nokti uredeni. Nalakirani crveno. Priznajem; u tom sam trenutku bila ljubomorna. Ja sam u vrijeme kada sam bila na njezinom mjestu, dakle, kada mi je starija imala 4 mjeseca bila sve samo ne to. Oci neispavane. Nisam ni pomisljala na sminku (tko bi je navecer skidao od umora). A i zasto da se sminkam. Nokti samo nabrzaka podrzeni. Odjeca od pamuka, na kozi nisam nosila miris (iako sam imala / imam omiljeni parferm). Grudnjak na lako otvaranje (za dojenje). Na meni sling (gotovo pa cijeli dan). U slinku beba. Ne izlazim iz kuce bez potrebe be nje. Cak i kada sam trebala ici registrirati auto u heizelovoj (policijska stanica) otisla sam na brzaka uzet broj za red cekanja, i ponovno se vratila doma bebi da je dojima / da sam kraj nje, pa natrag u heinzelu kada sam procijenila da bi sada mogao doci moj red. Tako sam ja provela 1 god. rodiljnog dopusta. Nenasminkana, umorna, isrpljena. Ona je, cini se, tako ne provodi. Ne kazem da je losa majka. Ne sudim u tom smjeru. No, iznenadilo me da ocito postoji i drugi "stil" roditeljstva.

    Koji je bio vas stil? Sto mislite o ovome?
    Pozdrav!

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Holloway, dobrodošla!
    Ne kažeš da je loša majka, ne sudiš u tom smjeru...ali će vjerojatno tema otići u tom zgraž-zgraž smjeru. Pa ako slučajno ne ode i razvije se u nešto konstruktivno (što?) ostavit ću je na životu.

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mene roditeljstvo (i porodiljni dopusti) nisu izmorili.
    Imam roditelje u blizini, muža koji je većinu vremena doma (kad nije na poslu, jel) te mi nije nepojmljivo, dapače normalno mi je i prihvatljivo ostaviti djecu ocu ili baki i djedu i izaći. Na kavu, u šoping, na posao.
    A ako idem van (izlazak, ne kupovina kruha) ili na posao, našminkam se.
    Sve se to olakšalo s uvedenom dohranom, ali ako majka ne doji lako je dijete i ranije ostaviti neko vrijeme ocu ili nekoj drugoj bliskoj osobi.

  4. #4
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno



    Sto da čovjek kaže? Odgovor je vjerojatno vrlo banalan.
    One koje žele/stignu/uspiju imaju. One koje ne žele/ne stignu/ ne mognu nemaju.

  5. #5
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku


    Sto da čovjek kaže? Odgovor je vjerojatno vrlo banalan.
    One koje žele/stignu/uspiju imaju. One koje ne žele/ne stignu/ ne mognu nemaju.
    valjda je to stvar želje.
    moja prijateljica je vječno dotjerana i ima malo dijete i ja je smatram dobrom majkom. Ja idem u onu trenerka/traperice varijantu, i ne smtram se boljom od nje. Zapravo smo ostale iste kao i prije djeteta. Ona se je uvijek sređivala, ja nisamAli moram priznati da i mene ponekad ubode ljubomora, ali sama sam kriva. Nitko mi nije branio da se sredim i krenem van u recimo, svilenom slingu s djetetom.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Draga Holloway, sve ovisi o točki gledaišta,
    Meni je, recimo, nepojmljivo da netko sa djecom od 3,5 i 1,5 godinom kaže "sve me manje trebaju", kada mene moji od 9 i 4... sve više trebaju, sve su zahtjevniji.

    Koliko je nas, toliko je različitih navika i prioriteta.
    Važno je pomiriti želje i mogućnosti, ma kakve se one drugima činile.
    Tek onda možemo biti zadovoljni i sobom i drugima i ne osjećati ni zavist, ni čuđenje.

    Iskreno, ja osjećam oboje, ali tko mi je kriv.

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Holloway, dobro nam došla!
    Najprije, ne bih se složila s tobom da te djevojčice od 3,5 i 1,5 godine "sve manje trebaju"... Cure su ti još male, trebat će te još puno i još dugo...

    He-he, "Kosa ispeglana. Ruz na usnama. Usne oblikovane olovkom. Nokti uredeni. Nalakirani crveno." - to je vjerojatno uobičajeni stil tvoje nove susjede... i s djetetom i bez djeteta...

    Tvoj stil je drugačiji i ok je i jedno i drugo...

    Čoksa, u pravu si, ovo bi se moglo pretvoriti u nešto slično trenirka-topicu...

  8. #8
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku


    Sto da čovjek kaže? Odgovor je vjerojatno vrlo banalan.
    One koje žele/stignu/uspiju imaju. One koje ne žele/ne stignu/ ne mognu nemaju.
    u

    x

    Za perfektnu šminku - 10 minuta. Za sušenje i peglanje kose u super-frizuru - 20 minuta. Za obući trenirku ili usku haljinu ili trapke sa šik majicom - isto vremena.
    Za održavanje noktiju i deptilaciju - ili tjedno-mjesečno sat vremena, ili dnevno po par minuta.
    Kome se da - uz desetero djece vjerujem da može biti kao avion.

  9. #9
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Dobrodošla Holloway!
    ja ne bi rekla da je to stil roditeljstva, rekla bi da je to jednostavno stil.
    Žena je jednostavno takva, ti nisi. To ju ne čini ni boljom ni lošijom ženom ni majkom.
    BTW ja nisam ni našminkana ni izmanikirana, ali nikada nisam ni bila.
    Recimo da je to jednostavno stvar prioriteta.
    Baš nekidan pričam sa šogi kako zadnjih mjeseci nemam nešto vremena za čitanje, ona govori kako čitala nije 11 godina otkako je rodila jel jednostavno ne stigne. Al zao njezini ormari, kuhinjski elementi, prekrivači na trosjedu su kao po špagi. Nekada sam bila ljubomorna na to ali saad sam skužila da mi je draže zavalit se i pročitat nešto nego hodat za klincima i redit po kući.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    hm...ja sam takav tip..
    imam bebu od 6 i pol mj i za sve si nađem vremena...
    malena ne spava cijelu noć još uvijek,ali si uvijek stignem sve nekako posložiti. ako nešto želiš gledat ćeš da si tako i napraviš.
    obrve uvijek počupane,šminkam se,peglam si kosu,sređujem nokte,imam vremena za forum itd.

    i zašto bi ja sad bila loša mama ako ne želim ni do dućana ići bez šminke?
    jesam li ja sad drugačija mama zbog toga?
    dali će netko pomisliti da zanemarujem bebu zbog sebe?

    sve je to individualno i iskreno ja mislim da bi svaka žena trebala odvojiti malo vremena za samu sebe,pa i mi smo ljudi od krvi i mesa....
    zaboravih napomenuti da i za spremanje i kuhanje imam vremena pa makar obavljala dio posla noću kad mala spava,ali ne želim si dopustiti da se zapustim...to nikako...

  11. #11
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    to nema veze s roditeljstvom, osim što uz djecu ipak treba koja minuta više da se posvetiš sebi
    da li netko smatra da se posvetio sebi time što je pročitao knjigu, popeglao kosu, našminkao se
    ili jednostavno sjedio u tišini, to je stvar prioriteta svakoga od nas
    jednostavno postoje ljudi kojima je jako važan vanjski izgled i imaju pravo na to

    ti ne znaš koliko je ona dobra mama
    a iskreno ne moraš ni znati
    po meni je nekako jedino bitno da smo zadovoljni sami sa sobom
    a ako nismo da znamo zašto nismo i da to pokušamo ili prihvatiti ili pokušati biti bolji
    tada nema potrebe da se zagledamo u tuđe živote
    i da nas izjeda ičija popeglana kosa...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    valjda je to stvar želje.
    moja prijateljica je vječno dotjerana i ima malo dijete i ja je smatram dobrom majkom. Ja idem u onu trenerka/traperice varijantu, i ne smtram se boljom od nje. Zapravo smo ostale iste kao i prije djeteta. Ona se je uvijek sređivala, ja nisamAli moram priznati da i mene ponekad ubode ljubomora, ali sama sam kriva. Nitko mi nije branio da se sredim i krenem van u recimo, svilenom slingu s djetetom.
    isto. trenirka i traperice prije, za vrijeme i poslije djece i minimalno šminke. lijepo mi je vidjet skockanu mamu...mislim da je to stvar volje i interesa.... ja sam prelijena za bilo šta...

  13. #13
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Pa nisi zapusten ako se ne sminkas,ne utezes,ne peglas kosu i ne lakiras nokte!
    Zapusten si ako ne drzis do osobne higijene- smrdis,ako ne peres zube,imas prljavu kosu....
    Ili ono sto je popularno reci za zene (a i muskarce) u braku: zapustio/la se = udebljao/la se....


    Ifi,ima i uskih sexi trenirki!

    Meni se trenutno neda natezat kosu po ure cetkom,to cu morat kad krenem na posao,bitnije mi je naci vremena za ici na pilates...
    Svako ima svoje prioritete...

  14. #14
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku


    Sto da čovjek kaže? Odgovor je vjerojatno vrlo banalan.
    One koje žele/stignu/uspiju imaju. One koje ne žele/ne stignu/ ne mognu nemaju.
    debeli X

    moja beba je 2 mj . ( da ne spominjem ove starije) pa se stignem srediti, nekada čak i za doma
    i nosam ga u slingu, i dojim na zahtjev

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sve je rečeno. To je samo stvar stila/volje/želje.
    Ja tek sad nakon nešto godina vidim da mi je puno ljepše vidjeti totalno sređenu mamu, nego u trenirci (ja sam veliki pobornik trenirke), a do nedavno bih na nož tvrdila da je takvo sređivanje glupost i gubitak vremena.
    Eto, mijenjamo se.

  16. #16
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Sređivala sam se prije, za, i poslije trudnoće. Nema to nikakve veze sa stilom roditeljstva nego sa stilom roditelja. Oduvijek sam voljela biti uređena (nokti, frizura,odjeća) i na to dnevno potrošim 20 min. Svatko od nas ima svoj ukus. Kao što su cure već spomenule, ako je mama sređena ne znači da je loša mama.

  17. #17
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Reći ću za sebe, imam 44 mjeseca dojenačkog staža (prvo dijete 19 mj., drugo 25), obje su non-stop sa mnom i je ja sam od onih frikuša koje su s djecom non stop. Stan uredan, skuhano, uvijek neki kolač (makar muffini), kosa ispeglana, nokti nalakirani samo na stopalima, jer na rukama to ne volim, na poslijediplomskom sam studiju.
    Sve stignem. Kako, nemam pojma. Stignem i na masažu, druženje s prijateljicama, ali da se ima plan i program, tj. hodogram, ima se.
    Stvar je prioriteta, kako se ustrojiš.

  18. #18
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    meni je ovo "svilene haljine" uljepšalo jutro

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Reći ću za sebe, imam 44 mjeseca dojenačkog staža (prvo dijete 19 mj., drugo 25), obje su non-stop sa mnom i je ja sam od onih frikuša koje su s djecom non stop. Stan uredan, skuhano, uvijek neki kolač (makar muffini), kosa ispeglana, nokti nalakirani samo na stopalima, jer na rukama to ne volim, na poslijediplomskom sam studiju.
    Sve stignem. Kako, nemam pojma. Stignem i na masažu, druženje s prijateljicama, ali da se ima plan i program, tj. hodogram, ima se.
    Stvar je prioriteta, kako se ustrojiš.
    Malo se hvalimo, ha?

  20. #20
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ne, ne hvalim se, to je moj život i takav je jer sam si ga tako posložila. Ne čini me to boljom mamom, samo organiziranom. Razmišljala sam u smjeru, ako pokretačica topica otvara tu temu onda sigurno i sama želi tako, ali joj se možda u ovom trenutku čini nemoguće. Zato sam istaknula da govorim iz osobnog iskustva, da se može i prat pelene i ispeglat kosu i u svilenom haljiničku hopsat i sve ista osoba. Netko ne bi ni lud peglao u 22 sata, ja to radim, baš kao što spremam ispite u gluho doba noći.

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Holloway prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sam ja provela 1 god. rodiljnog dopusta. Nenasminkana, umorna, isrpljena. Ona je, cini se, tako ne provodi. Ne kazem da je losa majka. Ne sudim u tom smjeru. No, iznenadilo me da ocito postoji i drugi "stil" roditeljstva.

    Koji je bio vas stil? Sto mislite o ovome?
    Pozdrav!
    Ovako, ja si nisam mogla priuštiti da ostanem doma 1g, nego sam ostala 1x 5mj, a 1x 6mj.

    Osobno, nisam nikad voljela biti neuređena. I u rodilištu sam već drugi dan, kad su mi dolazile posjete, stavljala tekući puder, korektor i ruž.

    Sada, uz 2 djece, svako jutro ustajem 30 min ranije od svih, da se otuširam, našminkam, speglam i isfeniram kosu.

    Općenito, kad se sredim, bolje se osjećam i veselija sam, sretnija a to i moja djeca osjete.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    O ovome mislim da nema sreće u ovome - ova ovako - ja onako - ja sam dobra mama - ona je loša mama - može li ona biti dobra mama ako to to i to, a ne to to ti to. Ako je ikako izvedivo, probaj si organizirat pomoć i život na način da ti bude onako kako je tebi OK. Sretno!

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Daklem, ja ne volim niti jednu krajnost.
    Niti ono previše nesređeno, niti previše sređeno.
    Osobno se nekad potrudim više i želim izgledati lijepo (čak i od kada sam počela raditi) pa se malo više našminkam, obučem pete, nešto lijepo na sebe (mada i dalje sve pamučno jer mrzim sve kaj je sjajno, preelastično, umjetno i ne diše.) Potrudim se oko kose. Nekad se jedva dignem iz kreveta pa navučem traperice, tenesice, duksu i takva pičim, jedva da se i našminkam, a i to napravim samo zato jer moram.
    Nokte ne lakiram jer sam presmotana za to, pogotovo ne crvenim lakom jer to na mojim noktima ne izdrži ni dva dana a i izgleda kao da me kćer nalakirala, a za stalno lickanje ne mogu naći vremena. Zato koristim samo one za sjaj, bezbojne ili jedva vidljive.
    Nekad kad sam bila cura sam se jaaaaako šminkala, čuda jedna, a onda mi je dopi... Sad i kad se lijepo i kao jako našminkam, to je diskretno.
    Kad sam bila s djecom doma na porodiljnom, nisam se šminkala iz razloga što mi je bilo nezamislivo da s tim natrackanim licem idem po bebi. A i nokte su mi smetali kod prematanja i općenito u "radu" s bebom. Sad ih lickam jer ih ljudi vide pa mi bi neugodno da su grdi.
    Jesi li ti ikada izgledala kao ta mama?

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    sve ovisi o tipu osobe.
    opista cu sebe:
    imala sam 30 godina, oblacila vjencanicu, a sestre su mi se zgrazale nad obrvama (ljenost mi je odrzavati ih), od sminke sam imala necakinjino sjajlio za usne. a nokte su ni nalakirale na nogama.
    dakle ja djecu za svoj izgled ne mogu kriviti, niti majcinstvo. bila sam sportski tip i prije obiteljskog zivota

    volim vidjeti zene koje su sredjene, lijepo mi izgledaju. ponekad sam zavidna jer se ne mogu natjerati na takav izgled. ali eto ne volim dlake na naogama, bar to redovito skidam.

    kao sto neko je vec napisao ako zelis naces tih 20-30 min i tako izgledati, samo sto cu ja to vrijeme radje lezati u kadi i skociti iz nje i pustiti kosu da mi se sama osusci, nego peglati kosu i sminkati se.
    gušti su gušti

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    mama_jos_malo, šalila sam se.

  26. #26
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    I ja mislim da to ovisi o tipu osobe.
    Ja sam prvih 7-8mj bila svakakva.
    Malena je bila non-stop zaljepljena na meni tak da i nisam baš bila sklona šminkanju jer mi je bilo odbojno da svoj napudrani obraz stavljam uz njezin,da ju ljubim našminkanim usnama itd.
    Ali s vremena na vrijeme sam si priuštila nekakav "izlazak" pa bi onda pomno isplanirala i garderobu i šminku.Bilo je dana kad sam bila Ajmee-majko..Ostale dane sam bila zadovoljna sa čistom i urednom kosom,noktima i trenirkom koja mi dobro stoji.Tutnula bi na nos sunčane naočale i baš sam si bila supač! Očito mi tuto kompleto uređivanje i nije baš falilo. A i skužila sam da mogu čist ok zgledat sa malo maskare i rumenila(to bi stavila za šetnjicu u kolicima).
    Lijepo mi je vidjet uređenu mamu s djetetom ali do nekih granica...ima jedna mama u mojoj blizini koja je uvijek jako dotjerana,al ono skroz na skroz+štikle i tako dolazi i u park,ne mislim da je ona loša mama ali moram priznat da mi često prođe kroz glavu kak joj se da nabadati..ali ok,valjda je njoj tak dobro. Meni osobno to nije lijepo i nije moj stil.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Daklem, ja ne volim niti jednu krajnost.
    Niti ono previše nesređeno, niti previše sređeno.
    Osobno se nekad potrudim više i želim izgledati lijepo (čak i od kada sam počela raditi) pa se malo više našminkam, obučem pete, nešto lijepo na sebe (mada i dalje sve pamučno jer mrzim sve kaj je sjajno, preelastično, umjetno i ne diše.) Potrudim se oko kose. Nekad se jedva dignem iz kreveta pa navučem traperice, tenesice, duksu i takva pičim, jedva da se i našminkam, a i to napravim samo zato jer moram.
    Nokte ne lakiram jer sam presmotana za to, pogotovo ne crvenim lakom jer to na mojim noktima ne izdrži ni dva dana a i izgleda kao da me kćer nalakirala, a za stalno lickanje ne mogu naći vremena. Zato koristim samo one za sjaj, bezbojne ili jedva vidljive.
    ...
    N
    Ovako i ja... cijeli život. Ne volim se pretjerano mazati jer to meni dobro ne stoji, nisam taj tip. Isto volim udobnu odjeću od prirodnih materijala.

    ALI nije mi lijeno ujutro prati kosu (ne svaki dan, ali više puta tjedno), nosim nakit - naušnice, narukvicu i sat. Lijena sam za depilaciju voskom, ali zato stružem noge britvicom za babe. Nokte na rukama i nogama mažem svijetlim ili prozirnim lakovima, da se ne vidi kad otučem lak na tipkovnici.

    Ne volim bojiti kosu jer mi je od toga zlo, ne volim puno šminke ali redovno koristim maskaru i mrvicu ruža - tako se osjećam bolje.

    S druge strane, moja mama je od mog djetinjstva bila nesretna jer ja nisam tip dame kao ona - ne volim baš nositi suknje (osim ljeti) ni cipele s visokom petom + usklađene torbice, ne volim košulje/bluze, ne idem na frizure osim na šišanje, ne mažem se u bojama, ne volim kostime (iako imam i to u svojoj garderobi pa obučem kad treba). Dugo joj je trebalo da se pomiri kako moj stil nije njen stil.

    Kad su djeca bila sasvim mala, jednom tjedno mi je "uređivanje" bilo psihoterapija i odmor od djece (imaju oni i tatu): sat vremena u kupaonici u komadu barem jednom tjedno bilo mi je zakon i raj. I na masaže sam išla (jest to bilo u susjednu zgradu, ali svejedno). I sad ponekad odem, ali dok su djeca bila mala i nisam stizala na fitness više puta tjedno, ta masaža mi je puno više značila i trebala.

    I još nešto - nikada me nije pretjerano zanimalo kako izgledaju drugi ljudi. Mjerilo mi je bilo ogledalo, a tak je i danas. Dobar omjer utrošenog vremena i zadovoljstva izgledom stvar je svakog pojedinca.

    Što se djece tiče, nije me grizla savjest ostaviti ih regularno tati, često svekrvi (na sat vremena, pa kasnije dulje) ili mojim roditeljima i to od najranije dobi. Sve smo stigli - i dojenje i vrijeme za sebe i socijalizaciju. Jest, nije uvijek dobar trenutak za tako nešto, ali treba to svima. Najgorje je izigravati majku-heroja, zapustiti se, odvojiti dijete od svih drugih osim sebe i biti patnica bez potrebe. Za to čovjeku nitko ne kaže hvala, s razlogom. Uvijek se može naći nekoga da pričuva djecu/dijete na kratko, a to je dobro i za klince i za mame.

  28. #28
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    hahhahaha, nadovezati ću se na priču anegdotom jedne poznanice koja nije dojila djecu jer joj je to prenaporno. Kad bi joj mama došla pričuvati djecu da si ona malo odspava, morali su je buditi svakih 2 do 3 sata jer dijete treba jesti (beba od 2 mjeseca)!
    Svakakvih situacija ima i svakakvih mama ima!
    To što nemam pomoć ne znači da ću bez šminke izaći s djecom u šetnju!

  29. #29
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku


    Ifi,ima i uskih sexi trenirki! .
    A znam ti ja da ima, jadna ne bila! Al to hoću i reć - isto ti vremena uzme i kupit i obuć i oprat i osušit neku šlapu od trenirke i super lijepu trenirku.

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    voljela bih joj vidjet kuću i svakodnevnicu, onda bi se mogla dobit poptunija slika. ako svaki dan kuha, čisti, pere veš, pegla, nosa dijete čim dijete malo zakmeči, igra se s njim svaki slobodni trenutak, i nema još uz to nikoga da joj uskoči pa makar preko vikenda nego uvijek sama dok muž radi, i još tako uvijek tip top dotjerana i još ispavana, bez podočnjaka i da ima još uz sve volje mazat nokte, fenirat se šminkat, i odšminkavat svaki dan, bože moj, super žena.
    međutim realnost je ipak često puno drugačija.

    godinu dana sam bila uvjerena za jednu moju susjedu da je žena zmaj jer u parku, u dućanu, ma uvijek kad je sretnem tip-top, ko sa piste sišla. da bi bili pozvani na rođendan pa sam joj imala prilike vidjet i stan. gadilo mi se sjest na wc školjku, šta reći. no reko dobro, puno djece, priprema oko rođendana, možda nije stigla, makar razlika između nisam trenutno stigla i onoga što se vidi da je mjesecima zapušteno i da je stil života velika je razlika. bili mi još i dva puta na kavi, stvar je bila ista, gadilo nam se iskreno piti iz šalica, mislm šalice su bile čiste, nadam se, ali di god pogledaš, prisjedne ti. kad smo se još dotakli prehrane, voća i povrća, njen sin toga nije ni vidio, ona ne voli povrće, ne voli voće, ne voli ribu, niš ne voli, uglavnom jede nešto s nogu gotovo kupljeno ili grickalice, a tako i njen muž i dijete. kuhati joj je gubljenje vremena npr.

    tako da ne se opterečivati sa time. svatko ima svoje prioritete.

    a super duper ljudi ne postoje to su samo iluzije filmskog platna. uvijek negdje postoji neka kvaka. sjeti se samo koliko uspješnih super duper ljudi znaš iz vijesti, novina, tv-a ovamo i onamo i onda svako malo nakon nekoliko godina čuješ ovaj završio u zavoru, ovaj se predozirao, ovom oduzeli skrbništvo nad djecom, ovaj postao bogat i super uspješan pronevjerom xy miliona nečega, a do nedavno sve super uspješni ljudi kojima se samo može zavidjeti, svršeni primjerci obitelji, obitljskog života itd..

    dan ima samo 24 sata, a prosjećan čovjek treba barem 6-7 zdravog i neisprekidanog sna, a nitko od ljudi još nije dostigao savršnestvo robota koji ne trebaju sjesti, odmoriti, predahnuti, ispružit noge, spavati.

    imam još jednu susjedu, gospođu u godinama koja je napisala 3 doktorata, dakle 3 fakulteta završila, kao samohrana majka podigla svoju kćer, radila, odnosno radi još uvijek 2 posla. često smo je uzimali kao primjer super duper žene ovako u razgovorima. imala je naravno pomoć i od obitelji, ali koliko žena čita i radi, (stan joj je btw. isto strašno neuredan, a prehrambene navike joj ne znam) samo se počneš pitati jel s tobom sve u redu. i onda jednom ovako slučajno u razgovoru na stepeništu dođemo do toga, da žena nikad nije mogla spavati više od 4 sata u 24 sata. ima takav rijedak bioritam i to joj je recimo omogučilo i strašno naravno pomoglo da postigne to što je postigla. dok drugi noću spavaju ona uči, čita, radi. dok njena kćer je primjerice zombi ukoliko ne odspava punih 8 sati po mogućnosti 9 dnevno. nije inače u stanju normalno funkcionirati. nekom drugom opet tako nešto omogući uskakanje roditelja, familija, dobar sponzor itd..pogotovo ako su tu još imala djeca...

    tako da biti ljubomoran na takvo što se ne isplati. ona ima možda neke kvalitete i sposobnosti koje ti nemaš, ali budi uvjerena da imaš i ti neke druge koje ona nema. to je tako u životu, prirodi, svugdje, čisti zakon univerzalne ravnoteže.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    moia eto ja te pozivam na kavu da ocjeniš moje stanje.... i opet kažem tko želi naći će vremena.
    meni mužić radi od 8 do 15 h i to vrijeme sam ja sama sa svojim djetetom.
    živimo sami. moja majka i sveki žive u drugim gradovima. nema mi tko što pomagati,niti želim.
    snalazim se i bez njih jer sam si tako posložila stvari.
    mala ide spavati u 21 h i spava do 8 ujutro.
    ja ustajem u 6:30 da popijem kavu u miru i "sredim se".
    uvijek kuham,svaki dan,a pored toga i maloj pravim sama kašice.
    čistoća mi je jako bitna. volim da mi je čisto i uredno i da mi stan miriše.

    ali uvijek si uspijem odvojiti dovoljno vremena da sebe sredim.
    moje dijete je jako dobro i plače samo kad joj se spava-što je meni jako veliki plus jer nije jako zahtjevna.
    i uopće ju ne zapostavljam nego sve svoje slobodno vrijeme odvojim za nju.

    zašto ti misliš da ne postoje takve žene ja ne znam,ali znam da postoje. ja sam jedna od takvih i znam ih još.
    sređen stan,sređena ona,djeca sretna itd.

    zar je to neki SF misliti da takve žene postoje? e pa postoje.
    ja nisam super žena ,niti želim biti. imam svojih dana kad mi se neda raspustiti kosu,izdepilirati noge i staviti maskaru,kao i mnogi ,ali većinom sam uvijek sređena,pa makar i samo za muževe oči jer ja to volim tako.

  32. #32
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    ajde dobro savršena, nego reci imaš li ti koju manu, ili super duper u svemu briljiraš, ako je stvarno tako, evo dižem spomenik sad odmah

    nego šalu na stranu, ima i velike razlike od percepcije sređenoga i sređenoga, a i u tome da je ljepota i savršenstvo u oku promatrača. zavisi gdje i koliko visoko je postavljena ljestvica onog tko promatra i onog koga se promatra.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ma ok samo ti budi sarkastična... nemam s tim problema...
    da imam mana. svi ih imamo...

  34. #34
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja isto sve stignem kosu operem pofeniram,ujutro malo nabacim šminke za 5 minuta gotova,a nokete ne lakiram jer mi lak od toga kaj radim po kući se oguli,a i mali ponekad uzme moj prst pa bi malo gricko tako da se ne zamaram noktima. Nemam ništa protiv niti curke koje se sredjuju niti koje se ne sredjuju,kako kome paše tak radi.

  35. #35
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    vjerujem da se mnogi među nama ovdje jako razlikuju u poimanjima što je to tip-top stan i super-duper sređena žena

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    novo pravilo foruma:
    ko se želi javljati na ovakve teme, mora obavezno u avatar staviti svoju sliku.
    ne znam za vas, al ja sad umirem od znatiželje kako izgleda ribica, kako holly, a kako mama_jos_malo

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    cvjeta73 evo ti jedan ...
    ma šalim se... ali ljudi moji ,pa zašto je to toliko teško povjerovati?

    meni dnevno ode na sređivanje cca 1 h...
    ujutro se tuširam i izdepiliram,ne perem kosu svaki dan... svaki treći dan ju perem..
    peglem kosu svaki drugi dan,a na to mi ode cca 10 min, na šminkanje mi ode cca 15 minuta, stavljam puder,korektor,bronzer,maskara,sjenilo,rumenilo... .

    nokte si sredim kod frendice koja je kozmetičarka.... dovoljno mi je otići 2 puta mjesečno na geliranje, i ne moram se zamarati sa lakovim i sl.

    na spremanje stana mi ode cca 1 h...
    za ručak cca 1 h....
    dok kuham za nas dvoje usporedno s tim kuham i maloj nešto za papati...

    bitna je organizacija...

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    novo pravilo foruma:
    ko se želi javljati na ovakve teme, mora obavezno u avatar staviti svoju sliku.
    ne znam za vas, al ja sad umirem od znatiželje kako izgleda ribica, kako holly, a kako mama_jos_malo
    tako je!!!
    vidim ti si svoju već stavila. :D

  39. #39
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Cvijeto, ja skoro ko' ova sličica u mom avataru.
    Bez lažne skromnosti. Eto.

  40. #40
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Cvijeto, ja tebe zamišljam kao tvoj avatar. Čist fino uređena

    Kak ste zločeste! Osobno sam lijena i čistit i uređivat se, a opet i čistim i uredim se (ponekad), iako si dajem obećanje da ću se svaki dan zbigecat i najsiretnija sam kad sam i ja i sve oko mene kao u muzeju, baš onako glupasto sretna. Baš mi to znači. A opet to ne radim kako bih htjela, ali nemam se što žalit ni na djecu niti kuću; koliko čitam (to mi je strast) i da to vrijeme uložim u to da se bigecam, izgledala bih kao naslovnica magazina (prije photoshopa). Ako ima tableta da mi se mozak preustroji, ja bih je popila, pa bih umjesto da čitam sve što mi padne ruku radim ono što će me u konačnici učinit sretnijom nego sve te čitanije. Znam besprijekorne žene, i redom su odlične majke i domaćice, dapače. Samo imaju tu rutinu od pol sata dnevno i par sati mjesečno kad dovedu u red što treba. I kad kupuju robu i make.up dobro kupe...

  41. #41
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    E, i ne izgledam kao svoj avatar.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb, Atena
    Postovi
    2

    Početno

    Bas ste me uveselile sojim postovima. Nisam ni ja zapustena, naprotiv. I volim modu. Ali majcinstvo mi nabija jedan ritam uslijed kojeg nisam "(u)nasminkana" svaki dan. Razlog je (najveci), nedostatak sna (4 sati max u komadu). I da, svoje prvo dijete prvih 12 mj nisam gotovo nikome ostavljala. Ali, zivjela sam u to vijeme u drugoj drzavi. Bez pomoci. Sa muzem koji je radio (radi) od 8h - 20h. No, naucila sam jos jedan strani jezik A i ne latincino pismo Jedna od vas je rekla, cini ono sto te cini sretnom, i to ces osijecati i ti i tvoja dijeca. Mislim da je upravo tako.

  43. #43
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    novo pravilo foruma:
    ko se želi javljati na ovakve teme, mora obavezno u avatar staviti svoju sliku.
    ne znam za vas, al ja sad umirem od znatiželje kako izgleda ribica, kako holly, a kako mama_jos_malo
    svimbam cvijetu! i mene zanima!

    ifi, cvijeta jest uvijek čist' fino uređena, al' nije baš nalik cvijeti iz avatara

  44. #44
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    svimbam cvijetu! i mene zanima!

    ifi, cvijeta jest uvijek čist' fino uređena, al' nije baš nalik cvijeti iz avatara
    Onda mora stavit sliku!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    eto budem se ja poslikala jedan dan ,pa stavim sliku u avatar...

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    svimbam cvijetu! i mene zanima!

    ifi, cvijeta jest uvijek čist' fino uređena, al' nije baš nalik cvijeti iz avatara
    X

    i cure, postoje i odlicni korektori
    to sto nema podocnjake, ne znaci da je naspavana.
    i to sto je sredjena ne znaci da ne stize i skuhat i oprat i ispeglat i nosat bebu cim cuje kme.

    koliko vremena potrosite surfajuci?

  47. #47
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    X

    i cure, postoje i odlicni korektori
    to sto nema podocnjake, ne znaci da je naspavana.
    i to sto je sredjena ne znaci da ne stize i skuhat i oprat i ispeglat i nosat bebu cim cuje kme.

    koliko vremena potrosite surfajuci?
    Tako je. Ja vidjela pudere koji transformiraju ženu iz čudovišta u supermodel u trenu. Ima toga, časna riječ.
    A koliko surfamo mogle bi se cijele namazet tim puderom, i podove, svu svoju djecu i prozore.

  48. #48
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    legenda si, oš na kavu k meni il ćemo negdje van?


    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    novo pravilo foruma:
    ko se želi javljati na ovakve teme, mora obavezno u avatar staviti svoju sliku.
    ne znam za vas, al ja sad umirem od znatiželje kako izgleda ribica, kako holly, a kako mama_jos_malo

  49. #49
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    na šminkanje mi ode cca 15 minuta, stavljam puder,korektor,bronzer,maskara,sjenilo,rumenilo... .
    ma daj,svaki dan toliko toga stavljas na sebe za po doma????
    pa kako ljubis bebu i prinosis je uz svoje lice?

    prvo sto radim kad udjem u kucu je skidanje svog nakita sa sebe,vezivanje kose u rep i skidanje sminke...(a ne stavim ni pola ovog sto si nabrojala)

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    zasad skulirana ...nekad stavim samo puder...
    ali da,većinom se šminkam tako. volim biti našminkana. ne trljam svoje lice o bebino.
    mogu je poljubiti i da ne naslanjam svoje lice o njezino.

    ja znam da je nekima to ful odvratno,ali ne bi trebali osuđivati.
    ja volim biti sređena i našminkana.

Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •