Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 550

Tema: da li ste stvarno svjesni sto jedete

  1. #101
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    (koliko grešaka č i ć tek sad vidim, ajme, isteklo mi vrijeme za prepravku)

  2. #102
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    vidim sad na web shopu od bio bio ima i mlijeko kozje od Andechster, ne znam jel ima i njihovih jogurta i ostalih mliječnih proizvoda na prodajnim mjestima od bio&bio, na ovom web shopu ne vidim. Andechster produkti su jako dobri, također 100% organsko
    Posljednje uređivanje od moia : 19.03.2012. at 17:16

  3. #103
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    hm baš sad nešto gledam taj dućan i razmišljam.. koliko mi je poznato hrvatska je prihvatila i zakon o označavanju organskih proizvoda, naime ono što nema certifcirani znak koji garantira 100% organski NIJE bio pa makar na 20 mjesta bilo ispisano na ambalaži bio, tako je u eu, a tako bi sad moralo biti i u hr. dakle ono što nema certificirani eu pečat organske proizvodnje nije organsko, barem ne 100% po dućanima.

    k

  4. #104

  5. #105
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Vjerujem da je večina toga što kupujemo u supermarketima ili od proizvođaća koje ne poznajemo, drek. Tek kad budem djeci davala svoje povrće, voće i meso znat ću i bit sigurna da zdravo jedu.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da je večina toga što kupujemo u supermarketima ili od proizvođaća koje ne poznajemo, drek. Tek kad budem djeci davala svoje povrće, voće i meso znat ću i bit sigurna da zdravo jedu.
    ti suti da mi mats ne pocne kopat po balkonu, shu

  7. #107
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Neću nikad prestat jest meso, ma koliko me netko manje ili više agresivno na to nagovarao. A ponekad stvarno to ne mogu slušati. Ajde nagovorimo lava da ne jede meso. Baš me zanima koliko bi mu trebalo da živa stanem ispred njega sa letkom NO MEAT, da prožvače "ono na letku"...hm. Joj da lav humano umrtvi svoj obrok. Prvo mu pjeva, pa ga izmasira, onda mu ispriča priču, da mu jagode i šlag i onda si obrok sam presudi objesivši se o granu. Tko kuži kuži...tko ne cant help.

    Što se ostalih vrsta namirnica tiče, već sam na sličnoj temi davno svojevremeno ispričala da sam na svoje oči i uši vidjela svašta putujući sa mužem po doslovno cijeloj europi. I to ne po kancelarijama gdje se pričaju priče za potrošače, nego po pogonima i skladištima gdje se pečatiraju otpremnice, iste prepravljaju, a nama "istočnjacima" šalje i prodaje (čitaj uvaljuje) sve što našim zapadnjaci po njihovim europskim zakonima i standardima "NE SMIJE" niti dospjeti u trgovinu. I da se razumjemo, EU u koju mi ulazimo ima posebne standarde za East Europe, tako da nas ulazak ne spašava od uvoza svog mogućeg smeća. Osvejdočila sam se na svoje oči u puno stvari, većinom se radilo o prehrani...voće, povrće, mliječni proizvodi i ponešto mesne industrije. Uglavnom sve što je pokvarljivo najkratkotrajnije i vozi se u hladnjačama. I vjerujte mi pojedete vi svašta, i bolje mi je da što manje mislim i da vjerujem da se trudim na sve moguće načine iz tanjura svojih najdražih maknuti sve sumnjivo. Makar s obzirom na muljažu kompanija mislim da je to teško. Kupiti domaće nažalost nije uvijek moguće i nije svima dostupno.

  8. #108
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    I znajte da veliiiikaaaa većina teta sa placa ujutro ide na veletržnice, a onda muljaju sa deklaracijama. Pa nakon što prodaju kilu mrkvice iz svog vrta koja je prijavljena na dostavnici i deklaraciji, muž ode po drugu kilu u furgon, čisto radi inspekcije ne radi nas. A Nizozemska mrkvica izrasla iz betona...njam...vjerujte mi izgleda prekrasno. i to prirodno prekrasno. Ima karizmu. I tako je sa puno namirnica.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Neću nikad prestat jest meso, ma koliko me netko manje ili više agresivno na to nagovarao. A ponekad stvarno to ne mogu slušati. Ajde nagovorimo lava da ne jede meso. Baš me zanima koliko bi mu trebalo da živa stanem ispred njega sa letkom NO MEAT, da prožvače "ono na letku"...hm. Joj da lav humano umrtvi svoj obrok. Prvo mu pjeva, pa ga izmasira, onda mu ispriča priču, da mu jagode i šlag i onda si obrok sam presudi objesivši se o granu. Tko kuži kuži...tko ne cant help.

    Što se ostalih vrsta namirnica tiče, već sam na sličnoj temi davno svojevremeno ispričala da sam na svoje oči i uši vidjela svašta putujući sa mužem po doslovno cijeloj europi. I to ne po kancelarijama gdje se pričaju priče za potrošače, nego po pogonima i skladištima gdje se pečatiraju otpremnice, iste prepravljaju, a nama "istočnjacima" šalje i prodaje (čitaj uvaljuje) sve što našim zapadnjaci po njihovim europskim zakonima i standardima "NE SMIJE" niti dospjeti u trgovinu. I da se razumjemo, EU u koju mi ulazimo ima posebne standarde za East Europe, tako da nas ulazak ne spašava od uvoza svog mogućeg smeća. Osvejdočila sam se na svoje oči u puno stvari, većinom se radilo o prehrani...voće, povrće, mliječni proizvodi i ponešto mesne industrije. Uglavnom sve što je pokvarljivo najkratkotrajnije i vozi se u hladnjačama. I vjerujte mi pojedete vi svašta, i bolje mi je da što manje mislim i da vjerujem da se trudim na sve moguće načine iz tanjura svojih najdražih maknuti sve sumnjivo. Makar s obzirom na muljažu kompanija mislim da je to teško. Kupiti domaće nažalost nije uvijek moguće i nije svima dostupno.
    ako ti ne vidis razliku izmedju lava i sebe onda mozda imas problem

    lavovi (i ostale macke) svoju hranu usmrte vlastitim zubima i jedu termicki neobradjeno

    postoji ideja da nismo opremljeni za konzumiranje mesa. uz takve price se provlaci i objasnjenje da mi meso prvo termicki obradjujemo da bi ga mogli konzumirati. tu su jos neke ideje o tome kako meso truli (kod nas na etiketi pise da je meso dozrijevalo....)

    osim ideje da nemamo zube predvidjene za konzumiranje mesa tu je i ideja o duzini crijeva. mesozderi imaju kraca crijeva i meso izlazi van iz tijela prije nego sto pocne truliti a kod ljudi (kao i kod prezivaca) crijava su duza

    cinjenica je takodjer da dio majmuna (chimpanze) ponekad konzumiraju meso drugog majmuna koje ritualno ulove kao copor ali nemam pojma da li je to neki ritualni kanibalizam

    ti naravno kao i vecina ljudi na zemlji dajes sebi za pravo da radis ono sto hoces. po tome smo ti mi ljudi najpoznatiji, sebicno radimo ono sto se nama svidja onako kako nam se svidja. i u biti dok te ne tresne po glavi necije sebicno ponasanje najcesce ni ne osvjestis vlastitu sebicnost. kao sto ti svoj jelovnik baziras na onom sto je tebi ukusno tako dio ljudi dio ljudi voli ciniti neke stvarno grde stvari kojima recimo zlostavljaju druge ljude ali to rade i dalje jer ih recimo uzbudjuje ili im se jednostavno svidja

  10. #110
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti ne vidis razliku izmedju lava i sebe onda mozda imas problem

    lavovi (i ostale macke) svoju hranu usmrte vlastitim zubima i jedu termicki neobradjeno

    postoji ideja da nismo opremljeni za konzumiranje mesa. uz takve price se provlaci i objasnjenje da mi meso prvo termicki obradjujemo da bi ga mogli konzumirati. tu su jos neke ideje o tome kako meso truli (kod nas na etiketi pise da je meso dozrijevalo....)

    osim ideje da nemamo zube predvidjene za konzumiranje mesa tu je i ideja o duzini crijeva. mesozderi imaju kraca crijeva i meso izlazi van iz tijela prije nego sto pocne truliti a kod ljudi (kao i kod prezivaca) crijava su duza

    cinjenica je takodjer da dio majmuna (chimpanze) ponekad konzumiraju meso drugog majmuna koje ritualno ulove kao copor ali nemam pojma da li je to neki ritualni kanibalizam

    ti naravno kao i vecina ljudi na zemlji dajes sebi za pravo da radis ono sto hoces. po tome smo ti mi ljudi najpoznatiji, sebicno radimo ono sto se nama svidja onako kako nam se svidja. i u biti dok te ne tresne po glavi necije sebicno ponasanje najcesce ni ne osvjestis vlastitu sebicnost. kao sto ti svoj jelovnik baziras na onom sto je tebi ukusno tako dio ljudi dio ljudi voli ciniti neke stvarno grde stvari kojima recimo zlostavljaju druge ljude ali to rade i dalje jer ih recimo uzbudjuje ili im se jednostavno svidja


    cool down.

  11. #111
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Da bih riječ rekla.
    Vjerojatno sam propustila sat na anatomiji gdje se pričalo o tome da ljudi imaju nekoliko predželudaca za probavljanje trave ...
    Postoje razne ideje , a ne samo ona o tome da nismo opremljeni za konzumaciju mesa, pa bi svakoj trebalo pristupiti iz više smjerova , sa zrnecem razuma i bez generaliziranja.
    Ja se osobno više priklanjam onoj ideji koja kaže da bi možda još živjeli u savani i imali kamenje kao oružje da kao vrsta nismo od davnina konzumirali meso...a sad o moralu i konzumaciji mesa kao ubojstvu možda da svakom ostavimo na volju, obzirom da to nema veze sa znanosti.

  12. #112
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku

    osim ideje da nemamo zube predvidjene za konzumiranje mesa tu je i ideja o duzini crijeva. mesozderi imaju kraca crijeva i meso izlazi van iz tijela prije nego sto pocne truliti a kod ljudi (kao i kod prezivaca) crijava su duza
    ovo je točno i na žalost glavni razlog vrlo rasprostanjenog raka kolona u novije doba kod ljudi. u nekim zemljama kao što je indija gdje se meso vrlo malo konzumira raka kolona gotovo da uopće ni nema.

    postoje studije o tome koliko zapravo doista čovjeku treba meso. i treba mu svakako, ali u daleko manjim količinama nego što ga prosječni čovhjek danas konzumira, oko 30 g tjedno! i to govdine, teletine, piletine,
    svinjsko meso ljudski organizma uopće ne treba.

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Kao što sam i napisala, problemi se mogu promatrati iz različitih kutova. Npr. ova smjer samtra da meso uopće nije problematično, ali žitarice itekako jesu http://robbwolf.com/category/autoimmunity/
    Obzirom da je ovo vrlo kvalitetna stranica, objašnjava i puno biokemije, možete se baciti na proučavnaje tko želi.

  14. #114
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti ne vidis razliku izmedju lava i sebe onda mozda imas problem

    ti naravno kao i vecina ljudi na zemlji dajes sebi za pravo da radis ono sto hoces. po tome smo ti mi ljudi najpoznatiji, sebicno radimo ono sto se nama svidja onako kako nam se svidja. i u biti dok te ne tresne po glavi necije sebicno ponasanje najcesce ni ne osvjestis vlastitu sebicnost. kao sto ti svoj jelovnik baziras na onom sto je tebi ukusno tako dio ljudi dio ljudi voli ciniti neke stvarno grde stvari kojima recimo zlostavljaju druge ljude ali to rade i dalje jer ih recimo uzbudjuje ili im se jednostavno svidja
    A ako ti ne vidiš razliku između jedenja mesa i pedofilije (kao što si nekom zgodom već pisala, a sad se ponavljaš), onda i ti imaš problem, ne možda, već sasvim sigurno.

    Btw, čitam ružne stvari o soji i njenim prerađevinama (ne GMO soji, već o soji kao namirnici), tako da se slobodno i ti možeš zapitati jesi li svjesna što jedeš.

  15. #115
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što sam i napisala, problemi se mogu promatrati iz različitih kutova. Npr. ova smjer samtra da meso uopće nije problematično, ali žitarice itekako jesu http://robbwolf.com/category/autoimmunity/
    I ovo je točno, svatko ima svoju teoriju što je/nije dobro za prehranu.

  16. #116
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Pitam se uopće koje veze imaju sa hrvatskom kokice sa početka priče? Ja vjerujem da u svakoj industriji ima svega, kako u mesnoj tako i u ostaloj. Nažalost nas je sve više i moramo se prehranit. To ne opravdava kriminal vezan uz prehrambenu industriju, ali bit će nam sve gore. Možemo se koliko god uspjevamo truditi sebe i nama drage ljude zaštititi od toga, ali kompanije se uvuku i tamo gdje mislite da je sve divno i organsko.

    To ne znači da se ne treba boriti i truditi, ali era vrtova i njiva, organskog gnoja i ne znam čega, u selima koja trebaju proizvest hranu za milijunske gradove....

    Ekstremistički nekoga naganjati zato jer se ne klanja tuđem izboru i ne bira tuđe za sebe je također sebično. Sjećam se kad mi je za jedne šetnje po Zg. trgu lani, jedan aktivist ne znam više čega ugurao letak u ruku i pitao me "jede li i vi leševe?" Ja sam ga pogledala, i nakon što je skužio da jedem "leševe". Počeo je vikati na mene "kakav je osjećaj biti ubojica...?" Moja mala se je stisnula uz mene, a ja pobjegla. Nisam bila jedina. To je bio dan neke akcije njihove "koja god udruga to bila".
    To nije način.

  17. #117
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Postoji dovoljno zemlje da zadovolji svačije potrebe, ali ne i svačiju pohlepu.

    ja uopce ne mislim da nas je previse, o kakvim milijunskim gradovima govoris, nenaa? u hr jedino zg ulazi u tu kategoriju, i to je upitno.

    ima uzasno puno zemlje u okolici gradova, i to neobradene. ne znam jeste li vidjeli vijest da u virovitici grad daje zemlju na koristenje kako bi pomogli gradanima.

    i jos jedna stvar, ne znam jeste li primijetili jednu zanimljivost oko veličine parcela za izgradnju kuca. danas je tesko naci parcelu od 1000m2 recimo, a o vise da i negovorim. na kojoj bi bilo mjesta i za vocnjak i za vrt i za provodenje slobodnog vremena, i eventualno neke zivotinje. ali ne, sve su to neke mini parcele, na kojoj stane kuca, garaza i evenutalno mali cvjetnjak. i to je to. na perifreiji zg-a i u vecini manjih gradova u hr bi se moglo na neki nacin biti samoodrziv, barem u nekoj mjeri.

  18. #118
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    kakve životinje u gradu? zabranjeno je držati životinje u gradu.

  19. #119
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nije zabranjeno. pse, macke itd. uglavnom one beskorisne

    inace mi je zanimljiva tvoja reakcija, vrlo indikativna
    Posljednje uređivanje od meda : 31.03.2012. at 11:21

  20. #120
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Kad bi svaki grad u Hrvatskoj postupio ovako http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=159243 puno više ljudi bi se zdravo hranili.
    A apropo mesa i ostalih namirnica, Stray se zavarava da jede zdravo ako jede industrijski tofu, i to i ona sama zna, zar ne? Ali meso koje je proizvedeno od izmrcvarenih životinja u masovnim klaonicama, je toliko FUJ prepuno antibiotika, i durgih raznoraznih govana, da je to zločin prema samom sebi konzumirati.

  21. #121
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    i jos jedna stvar, ne znam jeste li primijetili jednu zanimljivost oko veličine parcela za izgradnju kuca. danas je tesko naci parcelu od 1000m2 recimo, a o vise da i negovorim. na kojoj bi bilo mjesta i za vocnjak i za vrt i za provodenje slobodnog vremena, i eventualno neke zivotinje. ali ne, sve su to neke mini parcele, na kojoj stane kuca, garaza i evenutalno mali cvjetnjak. i to je to. na perifreiji zg-a i u vecini manjih gradova u hr bi se moglo na neki nacin biti samoodrziv, barem u nekoj mjeri.
    Ljudi su sami od sebe stvorili sardine, i pristaju živjeti u toliko neprirodnim uvjetima, npr u stanovima ili kuće priljepljenje jedna do druge. Ja uistinu ne znam kako normalni ostanu?! Užas, uvijek smo živjeli odvojeni, na svojim parcelama, proizvodili svoju hranu, bili zdravi, samo smo zanjih 50 godina popili svu pamet svijeta pa žderemo sranja i živimo u kokošinjcima.

  22. #122
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    bas tako, zivimo u kavezima

  23. #123
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    inace mi je zanimljiva tvoja reakcija, vrlo indikativna
    ne kužim što si s ovim htjela reći?
    inače da se kokice smiju držati u gradu ja bih prva nagovorila svekrvu da ih ima u svom dvorištu. evo sad je posadila i baštu s povrćem za djecu. no s druge strane drago mi je da se ne smiju držati jer se sjećam kako je to znalo smrditi dok je bilo dozvoljeno. krava u gradu se ne sjećam, premalada sam, ali kokoši se sjećam.

  24. #124
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    ljepše smrde govna od kokoši nego ispušni plinovi iz auspuha

  25. #125
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    a prije su ljudi živjeli u prostranim seoskim kućama? zašto bi stan od 70kvadrata bio kavez? više nas je nego nekada, stvorili smo si puno veći komfor življenja, produžili životni vijek, ali smo se zato odmakli od prirode. sva sreća pa ljudi slobodno mogu birati svoj stil života.
    Roza koristiš struju, interenet i pogodnosti modernog života, a s druge strane pljuješ po svemu što napredak donosi.

  26. #126
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nemam ja ništa protiv toga da živimo u malim prostorima, ja živim u kamp kučici, ali se ježim toga da mi susjed s prozora vidi što doručkujem.
    O kvaliteti života bi se dalo diskutirati, mislim da smo debelo zabrazdili, i đaba ti produžen vijek trajanja (a ta činjenica je potpuno neutemeljena jer nije moguče znati da li uistinu dulje ili krače živimo, jedno istraživanje pobija drugo i tako ukrug) kad nas pokose bolesti kakve prije ljude nisu u toj mjeri napadale, kad nam se dan svodi na sjedanje pred kompjuterima, televizorima a priroda je neki vikend luksuz koji si priuštimo - meni je to apsolutno neprirodno, i mislim da je čovjek biće stvoreno da živi u prirodi od prirode.

    A to što ja nisam pećinska žena nego sam si dopustila da biram i prosuđujem što koristiti i kada je jednako licemjerno kao što je licemjerno to što ti nemaš sve najnovije tehnološke gadgete a usuđuješ se reči da si tehnološki osviještena i pratiš moderne trendove.

    Kažem samo, ovo kako danas živimo loše je i po nas i po našu djecu. Glupi smo, bahati i umišljeni, mislimo da znamo sve bolje od stotina naraštaja prije nas a opet svi dokazi upučuju da idemo sve gluplji i gluplji, vidi samo što smo od ove prekrasne planete uspjeli napravit u samo 50 godina!

  27. #127
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Roza ti samu sebe pobijaš. Pljuješ po svemu što nije po tvojim kriterijima, a za svoje mišljenje tražiš apsolutno razumijevanje. Svatko za sebe prosuđuje kako će živjeti, koliko će se stopiti s prirodom u skladu sa svojim mogućnostima i životnim rasporedm. Nije uoće istina da smo gluplji od prijašnjih naraštaja, ti strašno usko gledaš i samo iz svoje perspektive.
    a što se bolesti tiče, nekada su ljudi umirali od upale zuba, pluća, na porodima, od obične dijareje, kuge, kolere i tko zna čega sve ne, a danas od nekih drugih stvari. No jedno je sigurno, a to je da danas postoji jedan trend pesimističkog razmišljanja više nego ikad, ljudi najviše vole pljuvati po svemu, a živi se bolje nego ikad. Barem imaš široku paletu mogućnosti.
    Što se planete tiče, a što misliš kako je planeti bilo ugodno dok još ljudi nisu postojali pa su gorjeli cijeli kontinenti. Ma možemo u svakom pogledu ići u krajnost, moj zaključak je da osobno ne volim nikakve ekstreme niti pretjerana brijanja oko normalnih životnih stvari.

  28. #128
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim što si s ovim htjela reći?
    inače da se kokice smiju držati u gradu ja bih prva nagovorila svekrvu da ih ima u svom dvorištu. evo sad je posadila i baštu s povrćem za djecu. no s druge strane drago mi je da se ne smiju držati jer se sjećam kako je to znalo smrditi dok je bilo dozvoljeno. krava u gradu se ne sjećam, premalada sam, ali kokoši se sjećam.
    pa htjela sam reci to da tvoj stav i nacin na koji si ga izrazila pokazuje tocno ono sto mi je upitno. kao prvo nije istina da se zivotinje ne smiju drzati u gradu, ali samo neke. zasto se smiju drzati psi i farme kokosi, a ne kokosinjci? kao drugo, napisala si to kao da je to sveto pismo, a nije nego samo trenutna odluka odredenih ljudi i trend. nisam samo zivotinje navela, nego i vocnjak, vrt. blago tebi sto imas svekrvu s vrtom. ja nemam. jel smijem sad kukat nad situacijom? a parcelu za kucu ili kucu u zagrebu je za mene preskupo kupiti. ne zato sto nemam novaca, nego zato sto su velike parcele ili kuce s njima preskupe za prosjecnog covjeka, ako uopce i postoje. a preskupe su zato sto ih kupuju investitori koji grade zgrade (aka urbane vile) i koje financiraju banke. i to ne samo u zg, nego je to trend po cijeloj hr. pratim situaciju i u drugim gradovima, nije mi se problem seliti iz zg-a. a nisam luda da iskesiram milijun kuna za 50 kvadrata vise koje ce mi biti samo 3 puta skuplje odrzavati, a zdravu hranu ce mi biti jos teze nabaviti nego u centru zg-a.

  29. #129
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    dorotea24, ne vidim razloga da se svadamo i medusobno napadamo. komentiramo opcu situaciju i svoje videnje iste, ne jedni druge i njihove izbore.

  30. #130
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što sam i napisala, problemi se mogu promatrati iz različitih kutova. Npr. ova smjer samtra da meso uopće nije problematično, ali žitarice itekako jesu http://robbwolf.com/category/autoimmunity/
    Obzirom da je ovo vrlo kvalitetna stranica, objašnjava i puno biokemije, možete se baciti na proučavnaje tko želi.
    prizme, kutovi, uglovi, optika itd. gledanja je ok, link je isto ok, ali činjenice ostaju činjenice, a činjenica jednostavno jeste da se u ljudskom organizmu meso daleko duže probavlja nego kod životinja mesoždera i da na žalost truli i pri tome ispušta najrazličitije toksine u naš organizam.

    inače jesam mesožder i smatram da čovjek treba meso, posebno djeca u razvoju, ali nikako u količinama u kojima se danas vrlo često konzumira.

    stoga kod ljudi koji konzumiraju velike količine mesa, daleko više nego što čovjek zapravo treba, matmatika je jasna.

  31. #131
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Vjeruj mi, i zelenje se kod ljudi probavlja drugačije nego kod biljojeda, pa nitko konzumaciju salate ne dovodi u pitanje.

    Ima naroda koji praktično žive samo od mesa i životinjskih masnoća, a i naroda koji žive gotovo isključivo od biljne hrane, i niti jedni niti drugi ne oboljevaju od modernih bolesti. Bojim se da je matematika malo kompliciranija od formule : "ako jedeš meso više od jednom tjedno čeka te rak debelog crijeva iza ugla" ili " ako jedeš pola kilograma čololade tjedno čeka te dijabetes iza ugla ...".

  32. #132
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    vjerujem. samo zelenje nema opasne toksine kao što ga ima meso.

    osim toga nigdje nisam spomenula sigurno će netko dobiti rak i slično, ja se ne izražavam imperativno. to nije moj način. naravno da se tu radi i o raznim predispozicijama za dobijanje raka kolona, ali novije studije jesu ustvrdile da je on bolest isključivo zapadne civilizacije i da je povezan sa pretjeranim konzumiranjem crvenog mesa i mesnih prerađevina, posebno suhomesnatih.. perad ne spada u rizično meso po tom pitanju.

    ali jedna takva informacija nikako ne znači tipa - čuj ti jedeš 2 šnicle dnevno, sigurno te čeka rak kolona. to samo znači da postoji povećani rizik i da se češće treba otići na kontrolni pregled.

    povrh toga informacija koju sam ovdje napisala a o kojoj ti očigledno imaš potrebu raspravljati zapravo nije nikakva topla voda i uopće nije podložna nekakvoj velikoj raspravi, bar ne tu gdje ja živim.
    tabui oko crvenog mesa, mesnih prerađevina i povezanosti sa rakom kolona su davno razbijeni i zbog toga se ljudi potiću da nakon 40-te krenu na rednovne preglede svake 2 godine, pogotovo oni koji osim svih ostalih faktora i predispozicija pojačano konzumiraju crveno meso i suhomesnato. i to se ne naplačuje, besplatno je.

  33. #133
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zivimo u nizozemskoj

    na najblizoj farmi koja radi organsko dinamicku proizvodnju povrca kupim sto rade

    postoji sad univerzalni certifikat koj garantira da je organski ekoloski uzgoj i kupim samo takvo voce i povrce

    za vodu imam filter na riverzibilnu osmozu

    ja ne jedem meso a mesozderima u obitelji (sin, otac mu njegov i pas) kupujem organsko meso i ribu

    koristimo iskljucivo kozmetiku koja je prirodna i netestirana na zivotinjama, ista stvar za prasak za ves i sudje

    sve sto mogu naci od odjece od bio pamuka da nije GMO kupim tako

    moj je mali testiran na metale (zbog autizma) i bio je prepun zive i olova. pesticidi su puni tih otrovnih metala i tad sam bas povukla crtu i sve ide cisto
    stray_cat, molim te, a da li redovno analiziraš zrak koji udišete? Ili imate i za to reverzibilno-osmotski filter.

    Opusti se malo, za tvoje dobro i dobro tvoje obitelji.

    Svijet oko nas nije tako zao. Pogledaj polja tulipana, zumbula, sunovrata. Pa zar misliš da bi mogao biti tako lijep svijet da je sve toliko otrovno i zagađeno?

    Mi ljudi smo čudo otporna sorta. Možemo mi svašta preživjeti. A sve je ljepše kada staviš ružičaste naočale.

    Znam da ti je sin autist, ali je živ. Ima nas koje bi bile sretne da im je dijete autist, samo da jest tu, na ovom svijetu.

    Opet ti pišem, bilo bi mi tako drago da počneš gledati sretnije na život. Bez obzira na sve. Nikome nije uvijek dobro, ma nije ni često dobro, ali nađi pa makar sićušnu stvar koja će te svaki dan razveseliti.

    Daj mi molim te reci točnu definiciju pojma rgansko meso? organska riba?
    Svako meso je organ. Svaka riba je organizam. Biologija.

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi su sami od sebe stvorili sardine, i pristaju živjeti u toliko neprirodnim uvjetima, npr u stanovima ili kuće priljepljenje jedna do druge. Ja uistinu ne znam kako normalni ostanu?! Užas, uvijek smo živjeli odvojeni, na svojim parcelama, proizvodili svoju hranu, bili zdravi, samo smo zanjih 50 godina popili svu pamet svijeta pa žderemo sranja i živimo u kokošinjcima.
    Roza, nisu ljudi uvijek živjeli odvojeni, na svojim parcelama.
    Bili su stisnuti k'o sardine i u kamenom dobu, u starom vijeku, o srednjem da i ne govorim, a i kasnije.
    Volim čitati o životu ljudi i gutam gomile knjiga pa vjerujem da je ipak točno opisan život nekad. Ima i materijalnih dokaza za to. Nije to nikako zadnjih 50 godina. Život u bliskoj zajednici sa drugim ljudima nije čovjeku neprirodan uvjet, baš suprotno. Ljudi su uglavnom bića "čopora", rijetki vole odvojenost.

    To što i ja i ti volimo živjeti dalje od ljudskih mravinjaka i imati vrt, ne znači da i druga opcija nije dobra.Cijenim svakoga tko pošteno živi, pa ma kakav stil života odabrao.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 31.03.2012. at 21:27

  35. #135
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    svinjsko meso ljudski organizma uopće ne treba.
    zbog čega svinjsko ne treba, zbog masnoće ili?
    ma joj, ja volim meso, ali onako, malo... mislim, moje malo bi možda nekome bilo i puno, ali skužila sam da mogu biti bez mesa
    idealan tjedan bi mi bio dva puta tjedno riba, jedan do dva puta meso, ostalo tjestenina, žitarice... naravno, uz sve namirnice puno povrća i mliječnih proizvoda

  36. #136
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    meni grad nije dao zemljište, ja sam ga otela, he he
    evo, oko naših zgrada još zemlje koliko hoćeš, ali se ljudima ne da
    moj brat ima zemlje, a kaže - zašto bih se mučio kad je u Lidlu krumpir kunu kilogram
    i eto ti sad

  37. #137
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    zbog čega svinjsko ne treba, zbog masnoće ili?
    sadržaj masnoća i kolesterina je samo jedan od probatičnosti svinjskog mesa.

    ljudski organizam ne treba svinjsko meso uopće pošto svinjsko meso nema ništa što čovjeku neophodno treba, a sadrži mnogo toga što čovjeku šteti. sve što čovjeku treba dobije iz ostalih namirnica, voća, povrća, žitarica i mesa goveda i peradi.

    svo meso truli u crijevima čovjeka, ali svinjsko meso ekstremno naginje tome zbog strukture bjelačina svinjskog mesa što kao posljedicu ima ekstremnu toskičnost koja opterećuje limfe, krv, jetru itd..
    također jedan od problema je i struktura bjelančevina svinjskog mesa koja je vrlo slična ljudskom tijelu zbog čega obrambeni mehanizmi ljudskog tijela te strukture ne prepoznaju kao otrovne pa ih se niti pokušavaju riješiti niti djelovati protiv njih.
    svinjsko meso slabi i vezivno tkivo, pogoduje nakupljanju vode u tijelu itd...
    od svih vrsta mesa svinjsko ima najvišu koncetraciju histamina, a znamo da je on okidač alergijskih reakcija, zbog toga svinjsko meso u biti pogoršava alergijske reakcije bilo da se radi o reakcijama na koži kao što je neurodermatitis, pa astmu, hunjavicu itd.. osim toga svinjsko meso je broj jedan namirnica uopće po tome koliko opterećuje limfne sudove što kao posljedicu ima veliku prepreku kod čišćenja i rješavanja otrova iz organizma

  38. #138
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    idealan tjedan bi mi bio dva puta tjedno riba, jedan do dva puta meso, ostalo tjestenina, žitarice... naravno, uz sve namirnice puno povrća i mliječnih proizvoda
    ma od ribe je najbolja plava riba koju voli narvno i to najeftinija, srdele. ko ih voli pokrije s njima sve.

  39. #139
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    A apropo mesa i ostalih namirnica, Stray se zavarava da jede zdravo ako jede industrijski tofu, i to i ona sama zna, zar ne?
    Ne radi se o industrijskim proizvodima od soje, već o soji kao namirnici (i proizvodima od soje), bila ona i iz ekološke proizvodnje, čitam da je loša za prehranu i štetna za organizam. Nisam sigurna u istinitost tih tvrdnji, samo želim naglasiti već prije spomenuto - postoje različite teorije o tome što je dobro ili loše za prehranu.

  40. #140
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji dovoljno zemlje da zadovolji svačije potrebe, ali ne i svačiju pohlepu.

    ja uopce ne mislim da nas je previse, o kakvim milijunskim gradovima govoris, nenaa? u hr jedino zg ulazi u tu kategoriju, i to je upitno.
    Ja pričam o trenutnoj realnosti, ne o teoriji. Dakle da postoji dovoljno zemlje koju mi u hr. ne ko ristimo jer uvozimo 80 % hrane i to iz zemalja koje na svojim poljima uzgajaju hranu da bi othranile svoje milijunske gradove. Većinom sve što jedeš je strano iz zemalja koje imaju puno milijunskih gradova.
    Hrvatska u omjerima i postotcima skoro pa uopće ne koristi svoju zemlju pa ideja da imamo dovoljno zemlje, ostaje samo kao politički manipulativna teza. Kad se počne događati polemizirat ćemo o kvaliteti hrane iz hrvatskih polja. Hrvatska je mala zemlja u Europi, uskoro i u EU i oko nas je hrpetina milijunskih gradova. Tu nama na korak i ne tako daleko. Europa je jako prenaseljena. Narušavamo ravnotežu planete množeći se ovom brzinom. Kao i u ostalom životinjskom svijetu. Neke vrste izumiru upravo jer je nas sve više i jer se svim silama trudimo iz humanih razloga usporiti, ili čak zaustaviti smrtnost. To nije u duhu opstanka svih vrsti na zemlji i očuvanju planete. To nije moja teorija već teorija mnogih biologa, znanstvenika itd. Naša mnogobrojnost i potreba za hranom ugrožava mnoge vrsta na zemlji koje konzumiramo, kako u životinjskom tako i u biljnom svijetu.
    I naravno da zbog toga mislim da treba pokokati pola zemaljske kugle, ali da je činjenica da nas je previše...meni se čini točna.

  41. #141
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    pa u principu je nas previše, 7 milijardi ljudi trenutno sa tedencijom još bržeg rasta, zemlja nema dovoljno resursa za održavati toliku nasljenost. mislim da je brojka 9 mlijardi top nakon čega postoji opasnost od općeg rasula. pitka voda nestaje, obradive površine, pluća svijeta amazona nestaje, baš prekjučer bio dokumentarac. pustoš. da te stegne kad gledaš gdje to sve ide...

  42. #142
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Većinom sve što jedeš je strano iz zemalja koje imaju puno milijunskih gradova.
    .
    uh, nemoj me vrijedat , ja skoro uopce ne jedem takvu hranu

    a sve ostalo, cista demagogija

  43. #143
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja u zadnje vrijeme skrećem prema ribi i to plavoj. Nekako mi teško staviti u usta meso. Mislim jedem ga i dalje ali mi nije bas nešto. Sva sreća i dijete mi obožava ribu pa se najedemo srdela ili papalina...

  44. #144
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Što mislite o ovome...http://www.24sata.info/lifestyle/zdr...ca-povrca.html ?

    Inače, ne volim baš pretjerano kokice, ali ako je ovo istina potrudit ću se da ih zavolim.

  45. #145
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    samo da upozorim da 100 g kokica ima čak 369 kcal i to slanih ne slatkih, a ostalo je vjerojatno točno kao i ovo sa kalorijama

  46. #146
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    uh, nemoj me vrijedat , ja skoro uopce ne jedem takvu hranu

    a sve ostalo, cista demagogija
    Sama si našla nešto sa čime se smatraš uvrijeđenom. Ja ne vidim ništa uvrijedljivo u svom postu. Razgovaramo i iznosimo svoja mišljenja, zar ne? Tebi je demagogija, meni nije. To da uvozimo 80 % hrane nije demagogija nego realnost. Možda si ti možeš priuštiti ne jesti takvu hranu (ne mislim na novce nego na dostupnost tipa, imaš vrt ili neka provjerena mjesta gdje nabavljaš), ali jako puno ljudi ne može, jer im je nedostupna. Nemamo svi vrt ili zaista provjerenu tetu na placu. Pročitaj post od moie odmah iza ovog tvog citiranog pa mi reci je li i njen post demagogija.

    Nažalost zaista vjerujem da smo na rubu da svi pretjeramo, a jedina stavka koja održava ljude na životu jest prehrana, a tu nam je sve teže pronaći ono ne zagađeno i zdravo. I zato jer je toga sve manje i zato jer nam se podvaljuje.

  47. #147
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    I naravno da zbog toga mislim da treba pokokati pola zemaljske kugle, ali da je činjenica da nas je previše...meni se čini točna.
    Hahahahaaa...dakle ispravak...ZBOG TOGA NE MISLIM...
    sorry prsti brži od glave.

  48. #148
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nenaa, ovo za uvredu je zezancija

    nije neistina sto kazes, ali problem je kad se to prezentira kao jedino i moguce. da, sve je to vecinom politicko pitanje, a tvoji postovi mi zvuce kao politicki govori. kad bi ljudi samo malo osvijestili i posvetili truda hrani i drugacijem nacinu zivota ne bi bili prisiljeni ovisiti o industrijskom uzgoju niti o velikim lancima, niti o trenutnoj politici. to sto onda ne bi mogli toliko vremena provoditi u nekim drugim aktivnostima to je drugo pitanje (kako kaze sikinpikin brat, lakse je kupiti krumpir u lidlu, ali to sto taj nema veze s krumpirom kakav bi trebao biti manje vazno)

  49. #149

  50. #150
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Odlično Svimbalo.

    Ima samo jedna stvar koja me je šokirala unazad koju godinu, 2-3 ne više. Bili smo u Grčkoj koja je članica EU i kao krcali smo naranče koje su bile za EU. Do nas je stajao tip sa Hr. kamionom. I tako se zapričali i kaže on da čeka 2 dana papire da mu riješe sljedeće. firma u kojoj smo krcali nem,a dozvolu iz nekog razloga izvoziti u Hr. naranče pa su ih oni prodali fiktivno (telefonski i internetom) jednoj partner firmi u Španjolsku, onda je njima ta firma poslala faksom papire u kojima je pisalo da su naranče španjolske. Točnije u našim trgovinama će pisati zemlja proizvodnje Španjolska, a zemlja porijekla je upitno da li će i što pisati. Divno. Takvih primjera muljanja sa papirima bih se mogla prisjetiti jako puno.

    O smrznutom mesu iz 1995. ne moram niti pričati kamo i za što smo ga vozili. kamo sam sigurna, a za što NE ŽELIM VJEROVATI da je to istina.

    I uvijek me je zanimalo kad sam radila kao prodavačica još na faksu, kamo idu svi oni povrati isteklih salama i prehrane iz frižidera. Jer to se ne smije baciti niti staviti u otpis. To dobavljač pokupi. Teorije su razne, a ja ne znam koja mi je gora. Ali sad bi neki ovdje rekli kako uopće ne jedu ništa takvo od jogurta do salame. Nego i jogurt rade doma.

    Mi ne mi kupujemo takvo nešto, iako nismo ljubitelji onog suhomesnatog frižidera. Ne idu nam salame baš.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •