Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: samo pozitiva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno samo pozitiva

    nemrem vise slusat i citat i zlu na sve strane pa otvaram topic gdje sem mogu pisati samo pozitivne i vesele stvari

    (nemam pojma odakle da pocnem)

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    možda da počneš tako daprestaneš previše pažnje posvećivati svemu negativnom?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    možda da počneš tako daprestaneš previše pažnje posvećivati svemu negativnom?
    daj skoncentrirano procitaj tu jednu jedinu recenicu koju sam napisala pa pokusaj ponovo?

  4. #4
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    he he, potpisujem doroteu
    ne samo da previše pažnje posvećuješ negativnom nego i dijeliš linkove, otvaraš nove teme...
    ajd pogledaj samo teme koje si posljednje otvorila, pa sve sama negativa
    ne kažem da je nema, ne kažem da se o nekim stvarima ne treba raspravljati, ali ne treba ni pretjerivati

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    nisam pootvarala samo teme koje su negativa, ali je moguce da neki ljudi vole njuskati samo po mulju pa drugo prolazi neprimjetno

    u svakom slucaju uzivajte u nedjelji

  6. #6
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    stray nije baš da si ogledni primjerak osobe koja voli o veselm stvarima
    ali nemoj se ljutiti, evo ova tvoja ideja kod mene definitivno prolazi
    ne znam kako si to zamislila točno
    kao prenošenje pozitivnih vijesti iz svijeta oko nas ( koji oksimoron )
    ili naš osobni doživljaj pozitive u malim stvarima?

    ja ću krenuti od drugog tumačenja i reći da mi je divno što uživam u nedjeljnom lijenom jutru, kava i pidžama
    divno mi je gledati moje dijete kako je sretna sa svojim prijateljicama koje su ostale na spavanju kod nas
    iako su do pol 11 raspravljale sinoć koja će na koju stranu kreveta pa su zaspale u nemogućim položajima

    i sretna sam što mi je bosiljak preživio presađivanje,a i divno miriše
    makar mi je mama u pitar s vlascem presadila ljubičicu i ne vidi nikakav problem u tome...
    od mene za početak dosta, ako nisam promašila point

  7. #7
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    i sretna sam što mi je bosiljak preživio presađivanje,a i divno miriše
    makar mi je mama u pitar s vlascem presadila ljubičicu i ne vidi nikakav problem u tome...
    od mene za početak dosta, ako nisam promašila point[/QUOTE]

    Flopice, baš si mi uljepšala jutro!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Ja sam sretna jer više ne moram paliti svijetla u vožnji po danu!ALI,nesretna sam što se pomaknuo sat,treba mi tjedan dana prilagodbe!
    Sretna sam i što ću peći kolače,a nesretna sam što debljaju!
    Sretna sam i što imam juhe od jučer ,pa ju ne moram kuhati,a nesretna sam što se nije pojela jer možda nije fina(meni je).
    Eto,malo vas zezam,i zbog toga sam sretna!!!!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    a da tema bude kako pozitiva/negativa utječe na naše živote?

    i sama sam primjetila po sebi kad mi dan krene sa osmjehom na licu tako se i završi,a ako ustanem u bedari vrlo vjerojatno će mi tako i završiti.

    teško je u ovim vremenima ne okrenuti se na negativne stvari,ali ajmo ih probati ignorirati (koliko možemo).
    nas bombardiraju na sve strane sa lošim vijestima. čim krenu vijesti na TV-u sa čim se započne? sa crnom kronikom,krizom,otkazima i sl. pa kako čovjek onda ostati "happy" kad ga bombardiraju sa negativom svuda oko nas. nažalost to ne možemo promjeniti,ali mi biramo kakav će nam život biti. dali se usaditi u negativu ili pokušati tražiti sreću čak i u najmanjim sitnicama oko nas. eto flopicu je razveselio njezin bosiljak npr. i mi možemo svoju sreću pronaći u sitnicama koje mnogo znače. ne okretati se na loše,nego truditi se biti bolji,veseliji,pozitivniji.

    ne možemo ništa izgubiti. može nam biti samo bollje.

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pozitiva is my middle name

    Uzivam trenutno, MM i ja gledamo naseg puzavca kojem je highlight dana zavuc se ispod stola od starijeg brata dok ovaj jede i gurat ga vamo-tamo dok ovaj bjesomucno pokusava jesti bez proljevanja a previse voli svog malog bracu da se ljuti na njega.
    Pijemo kavicu, smisljamo sta cemo s mesom koje smo odmrzli...lijeni smo dic guzice i otic do ducana..al bas nam je lijepo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Tanka je linija između pozitive i negative,stvar je stava.
    U vremenu u kom živimo ne trebamo još sami sebe ubijati.Dan lijepše prođe ako se smiješ,pa i nasilu,ako si ljubazan....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    pa o tome i pričam.. kako nam pozitiva utječe na dan,a kako negativa.

    već je bila slična tema na forum (što vam je uljepšalo dan),pa su je zaključali i rekli da nije ovo "fejs" da chatamo

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Prva stvar u smjeru smanjivanja na minimalno je meni u životu bilo potpuno negledanje televizije, bila mi je svekrva par dana i ona gleda sve moguće sapunice, koliko nasilja, svađe i plača u tim serijama, drugi put neću dozvoliti da se to gleda dok su djeca budna. Meni sama upaljena televizija stvara negativu.

    Zato dobar cd ili youtube i muzika po izboru dok se spremam za pospremanje ovog našeg nereda može uljepšati dan, sad će Zaz biti na repertoaru jutros.

  14. #14
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Izviruju mi božuri, maćuhice cvatu, pupaju klemetisi, ja sretna...

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam sretna da je Smjehuljica papala nakon jučerašnjeg štrajka dojanja.
    I sretna sam da mi je kolač uspio... istina, malo sam manje sretna time što ćemo ga odnijeti u goste na ručak, pa ću dobiti samo jednu šnitu!

  16. #16
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    mene čini sretnom što smo moja mala obitelj i ja zdravi. to mi je najbitnije u životu i vrlo često razlog kad me nešto unesreći da se brzo iz negative prebacim u pozitivu

  17. #17
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    (o kvragu, sorry stray tek sad sam skontala šta sam napisala, samo da znaš smetnula sam s uma tvoju situaciju dok sam ovo pisala, u biti ja te ne doživljavam kao majku bolesnog djeteta, već samo kao majku čije dijete treba daleko više pažnje, truda, energije nego neko drugo)

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    a ja sam sretna što sam jučer prvi put posadila vrt i dobila upalu mišića ali nema veze, nadam se da će nešto uspjeti od toga, danas nastavljamo sa čišćenjem maslinika, kako to lijepo izbaci svu negativu iz čovjeka

  19. #19
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja sam sretna jer sam jučer uspjela se disciplinirati barem na jedan dan što se tiče hrane. Idem dalje sat po sat, dan po dan.

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tako je, naći dobro i ljepotu u malim, svakodnevnim stvarima!

    Zla ima, ali ja ga pokušavam gurnuti što dalje od misli.

    Sve cvate i niče, jučer smo bili u Ćepićkom polju, divno je. I danas šparoge prvi put na stolu.

    I još jedna stvar, mislila sam malim slovima, ali neću: dan započet seksom ne može nikada biti sasvim loš!

  21. #21
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    ja sam presretna jer smo i danas zdravi...
    Napravila sam si veeeeliki okvir sa razbacanim slikama svoje carice i objesila ga na zid...to mi je prekrasno...odmah mi je živnuo taj dio stana zida.
    Dalje, počela sam se šminkati nakon dugih 15 mjeseci i baš sam si šik, malo pudera, shimmer-a, olovkica za obrvice...sunčane cvike i opleti šetnju po selu..., dok moja carica na sav glas viče:"Mamaaaaa", a ja odgovaram po n-ti put:"Mooooolim..."...a sunce grije...ma i onih 14 palmi na otoku sreće je ništa naspram nas dvije

  22. #22
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja sam sretna jer sam na otoku sa tih 14 palmi i što mi se muž večeras vraća doma

  23. #23
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I ja sam danas sretnija od jučer, jer mi je nakon 6 godina konačno došao zidar pozavršavati posao gdje je onda stao I zato što je suuuuuuuuuuuuuunce, mada ne bi bilo na odmet i malo kiše... I zato što je sveki skuhala ručak, ja samo napravila desert (njoki sa džemom od šljiva i čokoladom, mmmmm ) I...samo... sretna sam!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 25.03.2012. at 16:07

  24. #24
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    i sretna sam što mi je bosiljak preživio presađivanje,a i divno miriše
    makar mi je mama u pitar s vlascem presadila ljubičicu i ne vidi nikakav problem u tome...
    od mene za početak dosta, ako nisam promašila point

    Flopice, baš si mi uljepšala jutro! [/QUOTE]

    evo ovo mi je izmamilo smješak na lice
    i u tome je sreća

  25. #25
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Kad sam u bedu, isključim se na neko vrijeme iz svakodnevnice, slušam omiljene pjesme na youtubu ili gledam ove kratke filmiće koji me opuštaju...http://www.youtube.com/watch?v=vNvjtyUh2OM


    Ako je lijepo vrijeme najdraže mi je sjesti na štekat kraj mora i u miru piti svoju dnevnu dozu kave, naravno opet s mozgom na paši.

    Doduše, u svemu ovome uživam otkad su djeca poodrasla jer uz malu djecu nije baš moguće biti na stand by-u neko duže vrijeme. Ali i to doba je imalo neke svoje draži jer mala djeca su čista pozitiva sama po sebi...iako se ne bih baš više vraćala u to to doba.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    (o kvragu, sorry stray tek sad sam skontala šta sam napisala, samo da znaš smetnula sam s uma tvoju situaciju dok sam ovo pisala, u biti ja te ne doživljavam kao majku bolesnog djeteta, već samo kao majku čije dijete treba daleko više pažnje, truda, energije nego neko drugo)
    kad god mi je recimo komplicirano zbog sebastianovog autizma sam bog mi posalje pred oci dijete sa puno kompleksinijim problemom od naseg malog autizma i tad u trenu postanes sjestan koliko si nezahvalan, koliko ne znas biti zadovoljan sa onim sto imas

    u biti nekad stvarno trebamo stati i prestati moliti za jos, za vise i stvarno cijeniti sa onim sto je tu

    sebastian po najnovijem stvarno moze igrati tenis. e sad mogu zbog toga mahati repom ili mogu kukati da moram kupiti hrpu loptica a to kosta

    moja je situacija u biti sretnija i stabilnija od situacije vecine ljudi koju znam...
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 25.03.2012. at 22:32

  27. #27
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    nas bombardiraju na sve strane sa lošim vijestima. čim krenu vijesti na TV-u sa čim se započne? sa crnom kronikom,krizom,otkazima i sl. pa kako čovjek onda ostati "happy" kad ga bombardiraju sa negativom svuda oko nas. nažalost to ne možemo promjeniti,ali mi biramo kakav će nam život biti.
    mozes,kako ne mozes...uradis ovo:

    Citiraj ivanas prvotno napisa Vidi poruku
    Prva stvar u smjeru smanjivanja na minimalno je meni u životu bilo potpuno negledanje televizije.Meni sama upaljena televizija stvara negativu.
    Zato dobar cd ili youtube i muzika po izboru dok se spremam za pospremanje ovog našeg nereda može uljepšati dan, sad će Zaz biti na repertoaru jutros.
    meni je isto zaz cesto na ˝meniju˝

    ali ti se onda dogodi da zaboravis na ovo:

    Citiraj santana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sretna jer više ne moram paliti svijetla u vožnji po danu!ALI,nesretna sam što se pomaknuo sat,treba mi tjedan dana prilagodbe!
    Jutros sam zakasnila na dogovor jer nisam imala pojma da se mijenja sat,kad sam na radiu cula voditelja da govori da je 10h a u mene 9h ostala sam paf!!!! Ne gledam TV (samo downloadirane filmove),ne citam novine, news portale....propustim nazalost i koju bitnu informaciju...

    Ja sam sretna jer je N danas izbio i 2gi zubic,i dalje bez temperature i ostalih problema.... a i nema cvorugu od jucerasnjeg pada naglavacke s kreveta
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 25.03.2012. at 23:21

  28. #28
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    joj stray, nisam te htjela uvrijediti, sori

    ja sam sretna općenito, uvijek ima razloga zbog kojega mogu biti sretna
    sad da nabrajam
    naravno, bude dana i kada sam nesretna - baš zbog određenog razloga, tada to pokušavam riješirti razgovorom (čitaj: galamom)
    ako sam tužna što nešto ne mogu promijeniti - budem kratko tužna i - idemo dalje

    eh da, danas sam stvarno bila sretna kad se moje dijete (a i kuma koja se oduševila s onom od oraha) ubijalo u gužvari s makom koju smo jučer pravili i ujutro i navečer - ne znam kako joj već nije bilo zlo od toliko kolača
    to što imam i maka i mravi po stanu svud širom - neš ti nesreće
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 26.03.2012. at 03:35

  29. #29
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    kad god mi je recimo komplicirano zbog sebastianovog autizma sam bog mi posalje pred oci dijete sa puno kompleksinijim problemom od naseg malog autizma i tad u trenu postanes sjestan koliko si nezahvalan, koliko ne znas biti zadovoljan sa onim sto imas

    u biti nekad stvarno trebamo stati i prestati moliti za jos, za vise i stvarno cijeniti sa onim sto je tu

    sebastian po najnovijem stvarno moze igrati tenis. e sad mogu zbog toga mahati repom ili mogu kukati da moram kupiti hrpu loptica a to kosta

    moja je situacija u biti sretnija i stabilnija od situacije vecine ljudi koju znam...
    živa istina.

    ma zrela i stabilna si ti znala sam, a ja se toliko uspaničila da sam išla molit apricot da pobriše moj post

  30. #30
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a mene jutros iz polukome nakon nespavanja cijele noći
    digao običan žbunić mente koja miriiiiiiišee
    to bilje stvarno na mene dobro djeluje

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    nemrem vise slusat i citat i zlu na sve strane pa otvaram topic gdje sem mogu pisati samo pozitivne i vesele stvari

    (nemam pojma odakle da pocnem)
    stray,

    mene je razveselio ovaj topic. To nam svima treba!

    Inace, davno mi je pala saka prica Eleanor Porter o Pollyanni - klinki koja je u svemu trazila dobru stranu. Takav stav mi je cesto pomagao u ne bas sjajnim vremenima. Istina, puno toga ovisi o stavu.

  32. #32
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    i mene je razveselio ovaj topic

    mene je život podario bome svime i svačime...ovisnosti, zatvori, sastave, rastave...da ne nabrajam dalje...
    i bilo mi je teško...dok sam se s tim životom borila i tugovala...
    u jednom trenu...ne znam više kom se dogodio klik, pa sam život počela živjeti, umjesto boriti se s njim.
    ništa puno u životu nisam promijenila, osim samog pogleda na isti.
    i od tad sam poznata kao žešći optimist.
    ne znam...znam samo da sve što mi se u životu dogodilo uvjetovalo je ovo što jesam danas...a mogu reći da sam zadovoljna ishodom

    i da...sva ta negativnost koja nas okružuje...a ima je...meni služi kao baza što bih još mogla popraviti...izmjeniti...uvidjeti ono što imam.
    nikad ne zatvaram oči pred svim tim silnim tragedijama. i to što stray otvara takve teme meni nikad nije izgledalo da je sama negativna.
    samo da promatra i vidi.

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja se htjela isto razveseliti, a onda pročitam kako isvetici pupaju klematisi, a moj na balkonu totalno mrtav, dvije suhe grane, i ode sva pozitiva u kupus.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja se htjela isto razveseliti, a onda pročitam kako isvetici pupaju klematisi, a moj na balkonu totalno mrtav, dvije suhe grane, i ode sva pozitiva u kupus.
    Eh, da imam mladice, sad bih ti poslala...

    Možda se netko nađe da ti nadomjesti biljku i da te razveseli. Mene je susjeda tak razveselila - nasadila mladice lavande i za sebe i za mene...

  35. #35
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Možda nekome zvuči banalno, ali ja ću ipak pokušati prenijeti svoje emocije:
    - ja sam toliko presretna kad ujutro otvorim oči ( u mom slučaju oko ) i VIDIM svijet oko sebe, VIDIM svoju caricu i VIDIM njen osmijeh...VIDIM sunce kroz prozor i sve VIDIM...
    Nikada prije prometne nisam toliko pojmila moći vida, sluha, njuha, govora,a sada sam presretna što posjedujem sva ta čula...
    Presretna sam što mogu u zdravim rukama nositi svoju princezu i što na zdravim nogama mogu trčkarati za njome po dvorištu.
    Sve upijam u sebe, slike, zvukove, mirise zumbula u vrtu...čujem pjev ptica...
    A moje dijete je zdravo, veselo,nasmijano, živahno...
    I ja sam sposobna pratiti je u svemu
    Ja sam vjernica pa zahvaljujem Bogu na svim tim darovima, jer sve to mi je poklonjeno, nekad uzimah to zdravo za gotovo, ali danas, eh, danas usrcu nosim neopisivu zahvalnost i da mogu cijela bih se pretvorila u to HVALA!

    I da, danas naletih na jednu poprilično neljubaznu službenicu za šalterom, nije kriva, valjda joj je takav dan, ali moj osmijeh i "želim vam ugodan dan" razbili su crni oblak nad njenom glavom i u mah se pretvorila u jednu ljubeznu i susretljivu osobu

    Samo pozitiva

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •