Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 192

Tema: Zašto braniti naci-faši paradu?

  1. #1
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno Zašto braniti naci-faši paradu?

    Zašto ih ne puste da se prošetaju, reknu svoje i mirno, ispuhani odu doma. Bolje nego da u nekoj pokrajnjoj uličici anonimno zatuku nekoga jer je Dalmoš ili Crnogorac ili štatijaznam... A ostali, ako ih zanima, posvijedoće, ako ne, ostanu doma, ionako pored sve ove bijede u državi, neupućeni će promisliti da je još jedno poduzeće otišlo u stećaj... Ovako samo dobivaju puno medijskog prostora...

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zato što Ustav republike Hrvarvatske zabranjuje takve nazovimo to aktivnosti

    Članak 39.
    Zabranjeno je i kažnjivo svako pozivanje ili poticanje na rat ili uporabu nasilja, na nacionalnu, rasnu ili vjersku mržnju ili bilo koji oblik nesnošljivosti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što Ustav republike Hrvarvatske zabranjuje takve nazovimo to aktivnosti
    kratko i jasno.

  4. #4
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    zato što to jednostavno nije u redu a kao što je rečeno i zabranjeno je Ustavom RH kao najvišim pravnim propisom
    zato što ni u primisli ne treba dozvoliti takvim ljudima da dobivaju ikakav prostor i da ih itko podržava
    što se tiče toga da će zatući nekoga u nekom portunu, ne bih se složila
    možda hoće, ne velim ali za to će onda i odgavarati
    ili ako i neće ne treba poticati atmosferu u kojoj možeš zatući nekoga tek tako i smatrati da nećeš odgovarati
    ma nije nam stvarno dosta ove bijede i poskupljenja i svega u čemu grcamo pa još ove bedake treba gledati, gr
    malo sam ljuta, jel...

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ja ne razumijem kako netko moze postaviti takvo pitanje - rijetko ostajem bez teksta - ovaj puta jesam - i tuzna sam zbog pitanja (ako to vec nije bila provokacija ...)

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što Ustav republike Hrvarvatske zabranjuje takve nazovimo to aktivnosti
    tim više sam šokirana da je taj skup dozvoljen

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Zato što im se time daje legitimitet.
    Kao i gay parada - ne organizira se zato da bi se sudionici "ispuhali" nego da na sebe skrenu pažnju, traže svoja prava, svoje mjesto u duštvu. Prihvaćanje.
    E sad ovisi o društvu, da li bi radije prihvatili naciste ili homoseksualce

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ali gay parada i ova naci-parad imaju dijametralno suprotne ciljeve i stavove. Jedna je bazirana na toleranciji i prihvaćanju različitosti, a ova druga upravo suprotno.

    E sad, možda je pokretačica teme željela razviti raspravu u smislu da li se tolerancija u društvu i demokracija ostvaruje zabranama ili izražavanjem i slobodm mišljenja, pa u konačnici, ako se razvije slobodno i demokratsko društvo, naci-sljedbenika bi po nekoj logici trebalo biti minimalno, samo zanemariva skupina fanatika (kakvi će uvijek postojati u svim društvima i sustavima).

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    da, pomi, ali ako naš Ustav zabranjuje okupljanja na kojima se poziva na mržnju i nasilje, kako su onda nacisti mogli dobiti dozvolu za okupljanje

    sumnjam da će pjevat Jalta, Jalta

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ali gay parada i ova naci-parad imaju dijametralno suprotne ciljeve i stavove. Jedna je bazirana na toleranciji i prihvaćanju različitosti, a ova druga upravo suprotno.
    na to i ciljam.

    zbog toga bi se trebalo spriječiti promoviranje fašista, dok se isto dozvoljava homoseksualcima. No nažalost, da se to pitanje rješava referendumom, pitanje je što bi se iz toga moglo izroditi tako da to može biti primjer kad "demokracija" može krenuti u "nezgodnom" smjeru.

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    laumi, krivo si me shvatila - trebala sam citirati, odgovor je išao na početno pitanje: zašto bi naci paradu trebalo zabraniti.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    na to i ciljam.

    zbog toga bi se trebalo spriječiti promoviranje fašista, dok se isto dozvoljava homoseksualcima. No nažalost, da se to pitanje rješava referendumom, pitanje je što bi se iz toga moglo izroditi tako da to može biti primjer kad "demokracija" može krenuti u "nezgodnom" smjeru.
    Pa da se rješava referndumom, vjerujem da bi se u ovoj našoj državi više ljudi bilo za tu najkrajniju desnicu nego za gay prava.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da se rješava referndumom, vjerujem da bi se u ovoj našoj državi više ljudi bilo za tu najkrajniju desnicu nego za gay prava.
    my point exactly

  14. #14
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    laumi, krivo si me shvatila - trebala sam citirati, odgovor je išao na početno pitanje: zašto bi naci paradu trebalo zabraniti.
    ma razumijemo se, ja se samo, otkad sam čula tu vijest, pitam kako su mogli dobiti dozvolu s obzirom na odredbu Ustava koju je sirius citirala

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da se rješava referndumom, vjerujem da bi se u ovoj našoj državi više ljudi bilo za tu najkrajniju desnicu nego za gay prava.
    i meni se tako čini

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A kako su te stranke legalne obzirom na odredbe Ustava?

  17. #17
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Koliko sam jutros čula na vijestima, naci-faši skup je zabranjen.
    Po meni, sasvim opravdano.
    Ionako taj skup ne bi služio da se pripadnici "ispušu pa će manje mlatiti u haustorima", možda čak i pojača njihovu agresivnost i postane dostupnije povodljivoj mladeži, pa dobiju i novih članova, što je ravno katastrofi.

  18. #18
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ma razumijemo se, ja se samo, otkad sam čula tu vijest, pitam kako su mogli dobiti dozvolu s obzirom na odredbu Ustava koju je sirius citirala
    http://metro-portal.hr/ostojic-zabra...-zagrebu/69988 ja sad čitam da je skup zabranjen, ali oni, kao, ipak dolaze kao turisti

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    s obzirom da dolaze kao turisti, ako se krenu skupljat mogu ih sve pohapsit.

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Ionako taj skup ne bi služio da se pripadnici "ispušu pa će manje mlatiti u haustorima", možda čak i pojača njihovu agresivnost i postane dostupnije povodljivoj mladeži, pa dobiju i novih članova, što je ravno katastrofi.
    ma to je trebao biti međunarodni skup fašista
    još onda i parada po ulicama
    kao da je opet '41

    sva sreća da moramo, kako su neki govorili u doba referenduma, puvat europi u g...
    inače bi moglo i to proći

  21. #21
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://danas.net.hr/hrvatska/desnica...kupu-u-zagrebu

    imaju skup na Trgu..nego meni nekaj nije jasno ne pratim baš ovu temu...ako se ovdje radi o legalnoj stranci, a stranke imaju pravo na okupljanje, zakaj je njima zabranjeno-i od kud da su oni Fašisti?...mislim nemam pojma o njihovoj stranci i porukama koje šire pa me baš zanima?

    Mene je više zgorozilo ukidanje kemoterapije djeci u Rijeci i ne razumijem Državu koja to može dopustiti,( bez obzira što je ta bolnica gradska itd. ne zanimaju me pravne stvari ovdje se radi o životima djece i to ruši sve zakone!!!!) Državu kojoj je to 5 vijest u Dnevniku a ne prva!!

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem kako netko moze postaviti takvo pitanje - rijetko ostajem bez teksta - ovaj puta jesam - i tuzna sam zbog pitanja (ako to vec nije bila provokacija ...)
    potpis ko kuća!

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To je, pretpostavljam, zato što ne možeš neku životnu promjenu poput ukidanja "besplatnog" liječenja uvesti odjednom.

    Probaj prihvatiti činjenicu da je javni sustav informiranja dvorski - oduvijek bio i do daljnjega ostaje. Dakle, važnost vijesti se sortira prema važnosti za tron, a ne za pijune. Ako ti se ikada učini da je nekakva životno važna stvar (za pijune) dobila jako na važnosti, slobodno se zaprepasti da se u pozadini smiješi posjednik trona.

  24. #24
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    http://danas.net.hr/hrvatska/desnica...kupu-u-zagrebu

    imaju skup na Trgu..nego meni nekaj nije jasno ne pratim baš ovu temu...ako se ovdje radi o legalnoj stranci, a stranke imaju pravo na okupljanje, zakaj je njima zabranjeno-i od kud da su oni Fašisti?...mislim nemam pojma o njihovoj stranci i porukama koje šire pa me baš zanima?
    pa ako te baš zanima, a informiraj se kakve poruke šire.


    oko same zabrane od strane države sam ambivalentna, ali što sigurno znam je da što više građana (ne samo aktivista) treba izaći (danas i sutra) na ulicu i svojim stavom i tijelom tim fašistima dati do znanja da nisu poželjni.

  25. #25
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    To je, pretpostavljam, zato što ne možeš neku životnu promjenu poput ukidanja "besplatnog" liječenja uvesti odjednom.

    Probaj prihvatiti činjenicu da je javni sustav informiranja dvorski - oduvijek bio i do daljnjega ostaje. Dakle, važnost vijesti se sortira prema važnosti za tron, a ne za pijune. Ako ti se ikada učini da je nekakva životno važna stvar (za pijune) dobila jako na važnosti, slobodno se zaprepasti da se u pozadini smiješi posjednik trona.
    X

    sjetih se i onih ne tako davnih prosvjeda pedofilske stranke u Nizozemskoj koja je tražila da joj se odobri djelovanje...ne kužim kaj ih odmah nisu sve pohapsili, ako su otvoreno na skupu priznali da su pedofili tj. da vole zlostavlati djecu?....kuda idemo Bože dragi kuda?

  26. #26
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako te baš zanima, a informiraj se kakve poruke šire.


    oko same zabrane od strane države sam ambivalentna, ali što sigurno znam je da što više građana (ne samo aktivista) treba izaći (danas i sutra) na ulicu i svojim stavom i tijelom tim fašistima dati do znanja da nisu poželjni.
    meni samo ide na živce što će to skrenuti opet pozornost s bitnih stvari koje se dešavaju u Državi, što će to postati skup-nacista i antifašista, a ne nekih normalnih ljudi jer priznajmo iza obe grupacije stoje neki "političari" ili ljudi kojima ovakve stavri odgovaraju....i zato ne podržavm niti jedne

    ljudski mi je normalno da sam protiv nacizma i fašizma- ja sam domoljub i patriot, a to je oprečno i fašistima a bome i komunistima koji su isto radili itekave zločine pod petorkaom.......... znači ja sam antifašist ( jer ne podržavam stavove takvih kao Pavelić,Hitler,Musolini) ali ne i podržavam Staljinovu i Titinu politiku.

    - ja sam samo domoljub,vjernik i kao takva ne mogu podržati niti jedan oblik diskriminacije, zločina,ugnjetavanja po bilo kojoj osnovi (političkoj,vjerskoj ili rasističkoj) bilo lijeve, desne, crvene ili crne
    - za mene su to ljudi s previše slobodnog vremena, koje treba zaposliti na malo "težim" poslovima, da nemaju snage razmišljati o glupostima..ovaj Svijet nikako da nauči iz povijesti, da mržnjom i ratom ne postižemo ništa- osim možda razni bogataši da se još više obogate. Žalosno.

  27. #27
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    što će to postati skup-nacista i antifašista, a ne nekih normalnih ljudi
    ivana?

  28. #28
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ivana?
    to postati skup-nacista i antifašista, a ne nekih normalnih ljudi jer priznajmo iza obe grupacije stoje neki "političari" ili ljudi kojima ovakve stavri odgovaraju....i zato ne podržavm niti jedne
    zakaj ne čitaš do kraja...rekla sam da neću podržati svojim prisustvom niti jednu grupaciju u smislu da iza obje stoje vjerovatno neki lobiji...to nije bilo u ideološkom smislu..no ako pročitaš moj post do kraja i ne vadiš iz konteksta to ćeš i sama shvatiti..hvala

  29. #29
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mislim da ovo jest jedan od bitnijih stvari u hr. jer samo nam još treba fašizacija hrvatske.
    a bacati u isti koš naciste i antifašiste mi je ono... van pameti.
    kao što se zna - fašisti su najavili konferenciju (tj. sad na kraju će to biti neki prosvjed il što već) i mimohod.
    svi koji su protiv toga da fašisti zagađuju javni prostor svojom mržnjom trebaju se tome suprotstaviti. nenasilno, da ne bude zabune.
    i svi koji to danas i sutra urade se smatraju antifašistima tj. normalnim ljudima.
    to je to.



    http://www.rtl.hr/video/zabava/23635...apravo-je-gay/

  30. #30
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Joj curke kako vi brkate stvari- svaki normalan čovjek na Svijetu bi trebao biti antifašist,ili ne rasist itd.
    Bilo bi super kada bi svi izašli na ulice i bili protiv fašizma jel tako, ali ne pod organizacijom razno raznih udruga?
    Jednostavno ne podržavam udruge bez obzira na njihov naziv, iza kojih neznam tko se krije i kakve ima motive.
    S druge strane, ja ovim nacionalistima ne bi dala gušta da im se daja takva važnost i reklama na ovaj način.
    Trebalo bi ih pustiti da ih dođe njih šaćica (ma ako i toliko) i ne obajviti vjest o tome nigdje!!!! Ne treba im davati medijski prostor i dopustiti da isprovociraju razno razne neugodne situacije- jer nam to ne treba, a njima je to u cilju! Ne trebaju nam opet ideološke razlike- a to paše onima koji hoće iskoristiti ovo sirotinjsko vrijeme da ljudima bace kost- o nekom boljem životu u "nacizmu"...strašno..ne treba nasjedati...treba ih totalno ignorirati po mome...da se to radi ljudi ne bi ni znali da će oni imati skup...pa znala sam ja ponekad pročitati u novinama koji članak o njihovim skupićima...bude ih jako malo, zato jer nemaju medijsku pozornost, i zato jer je nemaju ne mogu trovati glave nekima koji za njih nisu nikada ni čuli...na ovaj način prosvjeda, čut će puno mladih ljudi za njih- a to nije dobro........
    Po meni bi na cestu trebali izaći i podržati sve ove radnike i ljude koji gladuju i štrajkaju i prosvjeduju- ne vidim da je itko to inicirao.

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    zakaj ne čitaš do kraja...rekla sam da neću podržati svojim prisustvom niti jednu grupaciju u smislu da iza obje stoje vjerovatno neki lobiji...to nije bilo u ideološkom smislu..no ako pročitaš moj post do kraja i ne vadiš iz konteksta to ćeš i sama shvatiti..hvala
    pročitala sam do kraja
    a citirala ono što me oborilo s nogu
    a evo nešto za tebe http://danas.net.hr/hrvatska/naciona...olaze-u-zagreb

    "Na konferenciji i mimohodu sudjelovat će flamanski Voorposten, koji kao svoj simbol koristi 'runu života' , jedan od simbola koji su koristili pripadnici SS-a u projektima 'očuvanja rase'. Akcije ove organizacije uključuju pokušaj sprečavanja imigrantske djece da pohađaju nizozemske škole, paljenje židovskih i muslimanskih objekata, zbog čega su njihovi članovi i osuđivani, te prosvjede ispred veleposlanstva Južnoafričke Republike na kojima su članovi grupe isticali simbole aparthejda.

    VMRO – Bugarski nacionalni savez. Mala i marginalna politička stranka u Bugarskoj bez utjecaja na politički život. Ipak, stranka se uspjela istaknuti po posebno brutalnom neizazvanom napadu na zajednicu Jehovinih svjedoka u bugarskom gradu Burgasu.

    Njemačka Nacionaldemokratska stranka, za koju postoje osnovane sumnje da je odgovorna za seriju neonacističkih ubojstava uglavnom imigranata, stranka koja u svojim kampanjama istupa otvoreno rasistički; dokument Afrika osvaja Bijelu kuću, objavljen nakon izborne pobjede Baracka Obame, zagovara tezu da će Obama uništiti bjelački identitet SAD-a . Stranka je poznata i po vrijeđanju i diskriminiranju igrača nacionalne nogometne reprezentacije koji nisu njemačkog porijekla."

    "Francuski Front National. Brojni dužnosnici, uključujući i donedavnog predsjednika i potpredsjednika francuskog Front Nationala, osuđeni su na zatvorske i druge kazne zbog učestalog poticanja rasne mržnje, zagovaranja i obrane nacizma, negiranja holokausta i sl. No, mnogi od njih nisu ostali samo na tome.Raynald Liekens, dužnosnik FN-a, 1998. brutalno je ubio svoju stanodavku opravdavajući ubojstvo time da je bila Židovka i prema tome neprijatelj 'bijele rase'."
    "Za nas je posebno zanimljivo da je tijekom devedesetih Front National održavao sestrinske odnose sa Srpskom radikalnom strankom.
    Dugogodišnji predsjednik FN-a više je puta bio u posjetu Vojislavu Šešelju
    i
    Radovanu Karadžiću
    , a proglašen je i počasnim građaninom Zemuna.

    Kad je riječ o mađarskoj stranci Jobbik, njihov program uključuje i 'reviziju' Trianonskog ugovora iz 1920., kojim je stara Kraljevina Mađarska smanjena za dvije trećine. Osim huškanja protiv manjina i iredentizma prema susjednim državama, Jobbik ima i treću karakteristiku fašističke organizacije: paravojnu organizaciju Mađarsku gardu."
    Iz inicijative građana upozoravaju da ove stranke ne samo da brane fašiste poražene u Drugom svjetskom ratu, nego su i danas uključene u fizičko nasilje prema svim ugroženim skupinama.

    "Paradoksalno za jednu nacionalističku konferenciju u Hrvatskoj, velikomađarske grupacije imaju i teritorijalne pretenzije na dio hrvatskog teritorija", ističu u priopćenju.
    kad pročitaš do kraja, reci da li bi njih trebalo pustiti da prodefiliraju Ilicom

  32. #32
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Svijetu nisu prijetnja zli ljudi, nego oni koji zlo dopustaju.
    A. Einstein

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i na žalost, nema ih samo šačica

  34. #34
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem kako netko moze postaviti takvo pitanje - rijetko ostajem bez teksta - ovaj puta jesam - i tuzna sam zbog pitanja (ako to vec nije bila provokacija ...)
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    potpis ko kuća!
    X

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    i na žalost, nema ih samo šačica
    Da, nažalost. Ja sam baš nedavno shvatila da sam puno godina isključivo na "Rodi" pa zaboravljam koliko ima ljudi koji misle drugačije.

  36. #36
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja ne shavćam, što ti ne shvaćaš u mojim postovima? jesam li se ja možda složila i u jednoj svojoj rečenici da oni smiju prodefilirati ulicama? Nisam jel tako? Dopuštenje im je dala policija, tko sam ja da im branim ako im Država to dopušta, ako je zakon tako jadan da je jednoj takvoj stranci dopustio registraciju, pa oni sad imaju ista prava na okupljanje kao druge straneke? Jesam li ja tome možda dala podršku?! Ne kužim?

    Ja mogu u svoje ime otići na TRG i reći im NE, ali ne u ime neke udruge!

    S druge strane, pravite se svi kao da je ovo neka novost u Svijetu...kako je netko rekao toga je uvijek bit i bit će..po meni će takvi ekstremi jačati što se više bude širila Europska unija, jer ljudi na takav (krivi način) žele zaštititi kak ti po njihovom "neki nacionalni indetitet". Što više idemo prema zapadu,globalizaciji i raznoraznim ujedinjenjima to će jačati - ali suzbiti se nemože anti prosvjedom, nego edukacijom u kući, školama i bolji i prosperijetnijim životom u ovoj Zemlji- dobro se zna da ovakve stranke jačaju kad su Svijetske krize i kad se širi glad, besparica i nema posla...nije li tako bilo pred prvi i drugi svjetski rat.
    NJih pod nadzorom uvijek mora imati policija, ali ljudsko razmišljanje i mozak nitko ne može nadzirat i zatvoriti- zato treba utjecati na uzroke pojavljivanja ovakvih stranaka i organizacija, a ne samo na njihove posljedice. Hvala.

  37. #37
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Svakako se slažem po pitanju dekoncentracije s bitnih stvari. Ista priča koja se vrti od kad je svijeta..

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Što se mene tiće bolesnih ideologija je uvijek bilo i biti će. Teško da će to ikada nestati.
    Samo bi bilo poželjno i potrebno da nemaju moć provoditi svoje ideje u praksi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.04.2012. at 11:25

  39. #39
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nedavno sam čitala T. Manna "Faust" (pisanu još u doba 2. sv. rata, u jeku fašističkog pokreta) i Ivanu Šojat Kuči "Unterstadt" (ova zadnja je bila malo preambiciozan zalogaj za autoricu i preforsirana, ali znam iz prošlosti vlastite obitelji da su se mnoge stvari tamo opisane zaista događale) i u obje se vidi kako su ljudi i tada mahom govorili - to je šačica luđaka, nikad neće zaživjeti, ne treba se na njih obazirati
    ali, kad su došli na vlast, više se nitko nije mogao suprotstaviti i ljudi su samo mogli čekati svoju sudbinu ili, oni hrabriji ili očajniji, bježati u šumu

    bolje da se suprotstavimo dok je vrijeme - to ne znači biti u bilo kojoj udruzi, to znači reći Ne zlu

    Dopuštenje im je dala policija, tko sam ja da im branim ako im Država to dopušta, ako je zakon tako jadan da je jednoj takvoj stranci dopustio registraciju, pa oni sad imaju ista prava na okupljanje kao druge straneke?
    Skup je zabranjen, srećom.
    Po mom mišljenju, nakon ovog bi i stranka definitivno trebala biti zabranjena.

  40. #40
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne shavćam, što ti ne shvaćaš u mojim postovima? jesam li se ja možda složila i u jednoj svojoj rečenici da oni smiju prodefilirati ulicama? Nisam jel tako? Dopuštenje im je dala policija, tko sam ja da im branim ako im Država to dopušta, ako je zakon tako jadan da je jednoj takvoj stranci dopustio registraciju, pa oni sad imaju ista prava na okupljanje kao druge straneke? Jesam li ja tome možda dala podršku?! Ne kužim?

    Ja mogu u svoje ime otići na TRG i reći im NE, ali ne u ime neke udruge!
    posebno ne u ime ovih udruga. ma sve je jasno.
    samo upravo zahvaljujući ovim udrugama i grupama ljudi je javnosti uopće bila skrenuta pozornost da se o fašistima uopće radi.
    i samo pod pritiskom javnosti je država odlučila reagirati i zabraniti prosvjede.

  41. #41
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Što se mene tiće bolesnih ideologija je uvijek bilo i biti će. Teško da će to ikada nestati.
    Samo bi bilo poželjno i potrebno da nemaju moć provoditi svoje ideje u praksi.
    x Bilo bi poželjno i da se time bavi organ vl., a ne da se plasira kao 'no1 vijest' da bi puk o tome razmišljao i ustajao na noge, jer znaju što će potaknuti reakcije u krivom smjeru i skrenuti pozornost, a jasno je k'o dan da je zamisao neizvediva.

  42. #42
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    posebno ne u ime ovih udruga. ma sve je jasno.
    samo upravo zahvaljujući ovim udrugama i grupama ljudi je javnosti uopće bila skrenuta pozornost da se o fašistima uopće radi.
    i samo pod pritiskom javnosti je država odlučila reagirati i zabraniti prosvjede.

    Žao mi je što nisam osoba koja voli ići pod tuđim zastavama i parolama, žao mi je što ne dopuštam da me stranke ili udruge svojataju- žao mi je što ti u tome vidiš problem i ne shvaćaš da ja u životu mogu stati samo iza svojih vlastitih izjava i za njih odgovarati.

    Žao mi je što misliš da se samo na taj način može djelovati.

    Svi smo svjesni da u vlastitoj obitelji ljudi različito dišu, a kamoli u različitim strankama ili udrugama- možda su skupa u istome ali vidili smo milijon puta da i predsjednik neke strane ne može govoriti u ime svojih stranačkih kolega-ili da se svi u nekoj stranci ili udruzi procjenjuju i gledaju kao i npr. vođa te stranke. Ako je npr. krao kao Sanader onda su svi u toj stranci lopovi (kao da n epostoje individue), ako je uradio nešto dobro, onda su npr. svi u toj stranci odmah smatrani super i dobri- a to ne mora biti tako.

    Ja mogu biti protiv fašista i ako ne idem u ime neke od udruga antifašista na prosvjed?! Zašto misliš da tu ima nešto mutno? Ja nikog u toj udruzi ne poznajem, neznam tko su ti ljudi i u slučaju nedaj Bože nekog incidenta ili ružne izjave, zar bih i ja trebala snositi odgovornost za nepoznatu osobu jer sam "u ime njezine udruge protestirala"?

    Meni ne treba ni udruga niti stranka da ja imam svoj stav. Niti mi treba zastava da me svi vide da sam protiv.
    Ja svoj"rat" vodim doma- učeći svoje djete toleranciji i ljubavi.
    I ja prva potpisujem onu, da je Svijet loše mjesto ne zbog ljudi koji su zli, već zbog onih koji po pitanju toga ne čine ništa.
    Ja činim, svakim svojim dahom, danom, i riječima, odgojem itd.

  43. #43
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    x Bilo bi poželjno i da se time bavi organ vl., a ne da se plasira kao 'no1 vijest' da bi puk o tome razmišljao i ustajao na noge, jer znaju što će potaknuti reakcije u krivom smjeru i skrenuti pozornost, a jasno je k'o dan da je zamisao neizvediva.

    X potpisujem

  44. #44
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoj"rat" vodim doma- učeći svoje djete toleranciji i ljubavi.
    to bi za mene bilo u redu - i sama nisam tip od javnih istupa - sve dok se ne radi o nacizmu i fašizmu, ili bilo kojem pokretu koji u ime ideologije ubija ljude.
    Tada više nije dovoljno sjediti kod kuće i učiti svoje dijete bilo što. Hoće li joj pomoći tolerancija ako svijetom zavlada novi fašizam?

  45. #45
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ivana, al i ides u svoje ime. ja da idem, a ne idem samo jer mi stanje ne dopusta, isla bi u svoje ime. ne u ime neke udruge niti neke zastave. no ne bi me bilo briga gdje stojim, ispred cije zastave ili pored koje udruge. jer znam protiv cega jesam i da tim istupom dajem jasno do znanja.
    nije me briga sta ce misliti itko oko mene, u cije sam ime tamo, jer znam da bi bila u svoje ime i ime svoje djece.

    ne zelim da hrvatska postane, evo susjedna joj, madjarska.

  46. #46
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Nikom ja ne branim da iziđe na ulicu..svatko zna svoje prioritete. Ja sam objasnila razloge zbog kojih ja bi i ne bi izašla. Već smo govorili od ljećenju uzroka a ne posljedica i davanju na značenju ovakvim likovima kontra demonstracijom. Govorila sam i o stanju u svijetu po pitanju ovoga a i u posvjesti te i o ekonomskim razlozima kao i političkim a ne samo ideološkim zašto se baš sad javlja potreba za ovakvim naci skupovima.
    Isto tako shvaćam da drugi imaju potrebu ići vikati im-Ne ili protiv jer jednostavno to ne mogu mirno gledati i ništa ne poduzeti.
    Molim da se i mene shvati kad mislim da je to kontra produktivno i da me se shvati da jednostavno to ne volim raditi u ime bilo koje organizacije, kako god se ona zvala- jer se uvijek bojim skrivenih motiva pod dobrom namjerom.
    Da su se ljudi odlučili spontano skupiti OK, ali zašto se samo misli da su antifašističke udruge protiv fašizma? Vjerujem da će se njima priključiti i neke političke stranke, da se malo promoviraju i šlepaju- ja im reklama neću biti.

  47. #47
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je što nisam osoba koja voli ići pod tuđim zastavama i parolama, žao mi je što ne dopuštam da me stranke ili udruge svojataju- žao mi je što ti u tome vidiš problem i ne shvaćaš da ja u životu mogu stati samo iza svojih vlastitih izjava i za njih odgovarati. Žao mi je što misliš da se samo na taj način može djelovati.
    Ne može tebe nitko svojatati, i stranke i udruge su dobrovoljne organizacije koje promiču interese određene skupine ljudi s razlikom što stranke žele doći na vlast, a udrugama to nije cilj. Pojedinci na žalost rijetko djeluju, a skupina pojedinaca je uvijek glasnija... Mislim da bi rijetko kada došlo do promjena da nema udruživanja pojedinaca u udruge koje su u Hrvatskoj praktički od životne važnosti za demokraciju kao što su GONG ili Zelena akcija i slično.

    U razvijenim zemljama se stupanj razvijenosti demokracije mjeri po broju udruga koje aktivno djeluju. A to da se ne zna tko stoji iza udruga su čiste gluposti, svaka udruga je u registru i zna se imenom i prezimenom tko ju je osnovao i zbog čega. Zbog onih koji šute i misle da se "rat vodi doma" se i događaju ovakve stvari.

    Kad se već ovakav skup uspoređuje s gay prideom ću samo reći da nije bilo gay pridea i da netko glasno i na ulici nije rekao da je dosta mržnje prema homoseksualcima, nego da se "rat vodio doma" i dalje bi ih cipelarili u haustorima. Danas se barem takvo nešto automatski osuđuje od strane javnosti. Nekad i je itekako nužno izaći na ulicu i glasno viknuti dosta je bilo! Pogotovo oko ovakvih pitanja koja su duboko ukorijenjena u društvu već godinama.

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja mislim da je ponekad zaista bitno da se glas naroda cuje. a on ne mora niti biti izrazen tonom, moze i stavom. mirnim stajanjem na ne-fasizam poziciji.

    ljudi se ne mogu spontano skupiti, netko ih mora organizirati. tu uskacu udruge.

  49. #49
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    samo mala info za sve koje zanima: na ovim sada prosvjedima nece biti obiljezja udruga ili stranaka. bit ce zajednicki transparent i mozda po koja hrvatska zastava i sl. ali se nece hodati pod nicijim "tudjim" imenom, osim pod geslom antifasizma.
    pa bujrum.

    ps. ivana nema potrebe za dramom. shvatila sam.

  50. #50
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nemam vremena sve čitati, samo ne mogu vjerovati da je ovo pitanje netko postavio . Koliko nam je kratka pamet?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •