Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kvazi socijalna država koja neda novac za kemoterapiju djece!?

  1. #1
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno Kvazi socijalna država koja neda novac za kemoterapiju djece!?

    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/k...elu-djecu.html

    Da se novac za prijeko potrebne lijekove i terapiju najteže oboljeloj djeci ne odobrava, odlučio je jučer stručni savjet riječkoga Kliničkog bolničkog centra.
    Očajni roditelji pokušavali su doznati na koji način riješiti problem i gdje i kako svojoj teško bolesnoj djeci omogućiti nužno liječenje. Oko podneva im je rečeno da je ipak odobren novac za idućih 7 dana, no što nakon toga, još ne znaju.
    'Sada trenutačno ima recidiv, znači sa svakom odgodom te kemoterapije njoj taj tumor sve više i više raste. Mi smo očajni, ne znamo što ćemo dalje kao i svi ovi drugi roditelji ovdje', kaže Karlo Mošunjac.
    'Naše dijete ima 13 godina. Ono sada plače u sobi jer se boji da danas neće dobiti terapiju', kaže Dorijano Kocijančić. 'Zato molim i prosim cijeli narod, Ministarstvo, sve dobre ljude da na bilo koji način, da bilo što naprave da to jednom zauvijek prestane', kaže Fehim Hiseni.
    Stanje u Rijeci prokomentirao je i ministar Rajko Ostojić. Umiruje roditelje i tvrdi stalno je u kontaktu s ravnateljem bolnice, traži se žurno rješenje. 'Jutros se javio akutan problem na dječjoj onkologiji u Rijeci, kontaktirao sam osobno ravnatelja i imam obećanje da će se danas tjekom dana to riješiti', rekao je ministar zdravlja Rajko Ostojić.
    Vjerovatno nisam kompetentna otvarati ovakvu temu.
    Možete mi reći da se ovdje radi o zakonima, novcima, da se ovo ne tiče Države već grada Rijeke ili Županije..možete mi reći da se ovdje radi o borbi faramceutski lobija ili političkih moćnika, možete mi reći da milijuni lijekova se u hrvatskoj još plaćaju za teško oboljelu djecu i ljude itd. ali meni i dalje neće biti jasno niti ću naći opravdanje za to da netko tko je zdravstveni radnik donese smrtnu presudu djetetu-zbog novca, zakona, članaka i paragrafa?

    Sve me ovo više podsjeća na zdravstvo u SAD-u, a mi smo kao neka socijalna Država s besplatnim zdravstvom, kojoj su trenutno i socijalisti na vlasti?
    Nisu mi jasni prioriteti ljudi u ovoj Državi kad su im obrazovanje, zdravlje i život djece na zadnjemu mjestu? Što je onda sveto u ovome životu, narodu, zdravstvenim radnicima, političarima AKO NIJE ŽIVOT I TO ŽIVOT DJETETA?
    Zar je prioritet npr. plaća bivšeg presjednika (i još mnogo takvih), njegov ured i avioni, putovanja?
    U što smo se svi mi pretvorili kada je ovo 5 vijest u Dnevniku a ne prva?

  2. #2
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    I da još nešto, nismo li svi mi nedavno skupljali novac upravo za ovu bolnicu, da se proširi odjel kemoterapije..gdje je taj novac. Znam da se ovdje sigurno radi i o malverzacijama,pronevjerenome novcu itd. ali nije mi jasno kako imaju obraza to raditi ovako javno i to preko leđa djece, bez i malo grižnje savjesti-totalno hladnokrvno?

  3. #3

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ja mislim(a mislim da me moje razumijevanje te teme ne vara)da je puno opsezniji problem koji se ne tice djece oboljele od karcinoma koja se lijece u toj bolnici,vec da je bit svega bio kako privuci paznju mase,a to su jednostavno uspjesno ucinili bas time sto su spomenuta djeca najranjiviji dio drustva.Recite mi tko bi reagirao kad bi jedna bolnica objavila da nema novaca isplatiti place medicinskim sestrama i doktorima?To bi bila jedna u nizu nasih svakodnevnih vijesti sto citamo u novinama i nitko ne bi ni trepnuo.Onaj tko je to smislio je prije svega inteligentan i to sto je napravio je savrsena ucjena u bolnickim rukavicama.Javnost je dignuta na noge u trenu,a novci iz proracuna ce biti dostavljeni na trazeni racun.(Zar niste skuzili da je i rok naplate od tjedan dana dat?)Cekajte vjesti i vidjet cete da sam bila u pravu.Ovo je ipak drzava lopova,ne monstruma.

  5. #5
    Day dreamer avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je ipak drzava lopova,ne monstruma.
    Potpisujem.
    Ali strašno je to da su roditelji te djece, a i sama djeca, morali prolaziti kroz takvo nešto, makar bio razlog taj koji si navela.

  6. #6
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Kakva god bila, država lopova ili država monstruma, meni se više ovdje ne živi......
    Posljednje uređivanje od Berlin : 13.04.2012. at 20:21

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja nekako imam osjećaj da postajemo država u kojoj žele istrjebiti sve bolesne i siromašne. Oni koji su bolesni ne trebaju živjeti, čemu trošiti novce na njih, a oni koji nemaju ni ne treba im, uzmimo im sve kaj imaju, ogulimoih do koske.

    Ne, ni meni se više ne živi ovdje...Jako tužno!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 13.04.2012. at 21:22

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni je sve to tuzno,
    ali mislim da problem nije ovjde ni u farmaceutskomlobije, vec nacinu kako doci do love koja svima fali. kazes nema love, a javnost je najlakse snezibilizirati preko djece. pa di neces zaplakati kad vidis one slike.

    zalosno....
    ali osobno ne opravdavam ovaj nacin voditeljstva bolnice, jer su mogli i nesto drugo ukinuti, a ne ljekove na djecijem onkoloskom odjelu. mada zdravlje je takvo da zbilja sta ukinuti?

  9. #9
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nitko u bolnici nikad nije rekao niti pomislio ukinuti odjel. ovo su novinski natpisi i pravljenje od buhe slona

  10. #10
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ja ponekad mislim da je nekim novinarima i novinskim kućama vrlo bitno napraviti senzaciju, to su radili od svinjske gripe, to su radili od puuuno, puuno drugih stvari, uključujući sad ovu djecu i neki dan roditelje jadne male Mie...mene je sramota ovakvih novinara, i nekako kad vidim di se to objavljuje i ko stvara tu priču dobro razmislim koliko u tome ima istine, a poznavajući njihovu senzacionalističku narav sve podjelim barem na tri, da bi došla do prave istine....

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nitko u bolnici nikad nije rekao niti pomislio ukinuti odjel. ovo su novinski natpisi i pravljenje od buhe slona
    slazem semagriz, ali iskreno mislim da je i pozadina ovjde kako pokriti dug bolnice. na zalost znamo da je dosta njih u minusu.
    ovako kazes nema ljekova, mozete tu biti, ali za lijecit vasu djecu nemamo i onda drzava plati lijekove, prearaspodjeli se ta lova. vidis da sad su okrenuli pricu. kao pa ne bi mi djecu, imamo ali nemamo do kraja mjeseca.......
    meni se sve to gadi.
    i upravu si kata.klik trenutno sam doma par dana, pa pogledam vijesti

  12. #12
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ta pozadina je ovdje isforsirana i nije bila pokretač svega
    istina je da je većina bolnica u zemlji u katastrofalnom stanju, ali nije li i cijela zemlja?
    ja se samo nadam da ćemo kroz naredne 2 godine zaustaviti poniranje i zdravstva i gospodarstva, a onda polako krenuti ka nuli

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kao pa ne bi mi djecu, imamo ali nemamo do kraja mjeseca.......
    meni se sve to gadi.
    ovo i jest točno. ne samo za kbc rijeka. i negdje se jednostavno mora rezati. nije lako, možda ne izgleda pošteno, ali se reže svima. teške su to situacije, i teške odluge.
    koje nikad neće biti ispravne i poštene za sve

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    znam magriz, svjesna sam ja tog svega. jasno mi je da se trebaju rezati troskovi, a sbe poskupljuje. za kemikalije i sama znam, ne vjerujem da i za drugo drugacije.
    i sama moram ponekad priijeniti sta mi je bitnije. na srecu ja ne radim sa ljudima. pa je lakse rezati

  15. #15
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ja još uvijek ne vjerujem da toliko novca nema - mislim da bi samo trebalo napraviti pametnijju preraspodjelu, konačno da profunkcionira OIB tako da ne može netko imat plaćicu od 3000 kn i nekoliko auta, brodova, kuća i stanova.
    Sve ovo skupa je jad, tuga i čemer.

  16. #16
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    uviek su bili bogati i siromašni i snalažljiviji i oni malo anje snalažljivi.....lopovi....ja jednostavno mislim da je ovo totalno isforsirana situacija di se na ovako jadan način pokušava doći do novca, ako se na nečem reže reže se na manje po život opasnim stvarima, ali zar bi bila vijest na Novoj TV da je rečeno da bolnica recimo nema novaca za plaće....sigurno ne...ovo je "senzacija" i onda se to isforsira

  17. #17
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Ovakve prenapuhane afere prodaju novine.
    Žalosno.

    Gdje su priče o hrabrim divnim dobrim ljudima?
    To današnjoj civilizaciji nije zanimljivo.
    Čini se da se hrani ko' vampiri - tuđom krvlju i tuđom patnjom.

    Ok, ima i pojedinaca koji su gluhi i slijepi za takve vijesti i odluče pomagati u konkretnim slučajevima bez medijske halabuke.

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Marna prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakve prenapuhane afere prodaju novine.
    Žalosno.

    Gdje su priče o hrabrim divnim dobrim ljudima?
    To današnjoj civilizaciji nije zanimljivo.
    Čini se da se hrani ko' vampiri - tuđom krvlju i tuđom patnjom.

    Ok, ima i pojedinaca koji su gluhi i slijepi za takve vijesti i odluče pomagati u konkretnim slučajevima bez medijske halabuke.
    koji put je medijska halabuka ta koja stvari stavi na svoje mjesto.

    vijest o ukidanju lijekova teško bolesnoj djeci (koji god da joj je motiv) zaslužuje samo jedno - medijsku halabuku.
    vijest da će teško bolesna djeca morati seliti u zagreb jer nema lijekova je toliko besmislena (nije li lijekove laksše iz zagreba preseliti u rijeku, nego teško bolesnu djecu iz rijeke u zagreb??) da u kojem god kontekstu izrečena zaslužuje - medijsku halabuku.

  19. #19
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    zanimalo bi me da li je također prenapuhana afera 1,5 godišnje djevojčice Mie od neki dan, koja je preminula radi zrna graha u dušniku? nitko mi ne može tvrdjeti da se radilo o komplikacijama kod tako banalne stvari i to nakon pola noći čekanja i trčanja i traženja sa djetetom uokolo koje se guši ocu na rukama dok nitko ništa ne poduzima. koliko su kaznu lječnici dobili? sramotno malu! i još su pokušali svaliti krivicu na srčanu manu. prestrašno. toliko vrijedi dječji život u hrvatskoj.

  20. #20
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    da nema medijske halabuke neke se stvari nikad ne bi riješile...u današnjim uvjetima novinari "lešinari" su ponekad jedino rješenje....dok zakone,pravo i sudtvo možete objesiti mačku o rep

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •