Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: držanje principa ili ...

  1. #1
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno držanje principa ili ...


    Na nedavnom nam je roditeljskom sastanku ravnateljica vrtića obznanila da mora rasformirati našu grupu. Radi se o grupi koja je zajedno zadnje tri godine kad je ona i oformljena i sva su djeca nagodinu predškolci.

    Gospođa je moram reći stručno odradila svoj posao. Nije izrijekom spominjala rasformiravanje, ali nam je ponudila posebne programe u koje možemo upisati svoju djecu, a koji se dodatno plaćaju, ili vjersku grupu, koja je besplatna, a u koju prelazi i naša teta.Naravno, ništa od toga prema njoj nije obavezno jer će djeca biti raspoređena u besplatne programe ako se ne odluče ni za jednu od gore navedenih skupina. Roditelji su se pobunili, kao ne bi oni baš vjersku.

    Ali sada je krenulo ono čegasam se najviše bojala, a to je da roditelji masovno upisuju djecu u vjersku kako bi ostala zajedno i s tetom s kojom su od početka, a ne iz svojih uvjerenja i želje da im djeca pohađaju upravo tu grupu, dok mi koji svoje dijet ene bismo željeli na taj način određivati u toj dobi ostajemo da ne kažem posra... U totalnoj sam nedoumici, popustiti i upisati dijete u tu grupu ili ga u zadnjoj godini vrtića prebacivati u drugu grupu.

    Posljednje uređivanje od jedna zdenka : 23.04.2012. at 16:59

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Prebacite ga u drugu grupu.Zadnja je godina,bolje da se upozna sa što više djece,i onako u školi neće ići svi iz iste grupe u isti razred.
    Moje dijete mijenja već 3 tetu u istoj godini, s 4-5,i ne pogađa ih to uopće.Važno da je teta dobra prema njima.Mi smo svi bili u strahu,ali ne opravdano.Njima to ne znači toliko puno,a što su stariji pretpostavljam još manje.

  3. #3
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    u vjerskoj grupi pogotovo na tom uzrastu neće niti čuti niti vidjeti ništa loše, a svoje mišljenje će dijete već kreikrati jednom kada odraste gdje ćeš upravo ti i tvoja obitelj odigrati važniju odluku, makar ni to nije pravilo, na mene ni familija nije mogla utjecati u nedogled

    hoću reći ukoliko je stvar ekipe, što smatram da je baš ok, pogotovo ako se radi o senzibilcu, stavi ga u vjersku, a ako je otporan mali borac, ja bi ga slobodno pustila među novu ekipu, tu se slažem sa santanom.

    a ukoliko je stvar tvog osobnog principa, šti si rekla ne želiš da se po tome dijele već od malena, onda ustraj u svom principu i opet među novu ekipu.

  4. #4
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Zdenka, hoće li djeca iz vrtića ići u istu školu ili će se raspršiti u nekoliko različitih škola i razreda?

  5. #5
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    obrati se udruzi "protagora", jer oni će ti sigurno moći ponuditi i pravnu pomoć (vidjeti je li je to uopće dozvoljeno ovako kako su si oni to zamislili).

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    To je gradski vrtić ili privatni?

  7. #7
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Zdenka, hoće li djeca iz vrtića ići u istu školu ili će se raspršiti u nekoliko različitih škola i razreda?
    Ne. Uglavnom će se raspršiti.

  8. #8
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Radi se o gradskom vrtiću u Dugavama.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Teško je tu biti pametan...

    S jedne strane, nije loše da dijete koje je već veliko prođe "probnu" prilagodbu prije polaska u školu. S druge strane, ovisi to jako i o djetetu. Ja imam samo dvojicu, na blizu, ali za svakoga od njih morala bih (i jesam) imati prikladan drugačiji pristup.

    Da je u pitanju moj stariji sin, pregrizla bih vjerski program i pustila ga da ode sa svojom najmilijom tetom (nemam nekih ograda glede vjere, mm je pravi iskreni vjernik, ja sam promatrač, ali ne bih nikada od svoje volje upisala dijete u vjerski program). Moj mlađi sin je prilagodiljiv i njega bih bez ikakve dileme upisala u bilo koju drugu grupu bez obzira na tete, što sam i učinila - išao je u jezičnu i to mu je bila najljepša vrtićka godina.

    Tako da zaista ne znam, probaj razgovarati s drugim roditeljima i slično... Ako ti je dijete jako vezano uz odgajateljicu i misliš da bi ga smetala nova sredina, prelomi to i gotovo... onako po svojoj savjesti.

  10. #10
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    meni nije jasno iz uvodnog posta: je li jedina besplatna varijanta vjerska grupa, ili postoje i drugi besplatni programi?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    jedna zdenka
    Ja imam takvo iskustvo promjene grupe stariji sin je dobio i novu grupu i nove tete zadnju godinu pred školu, ostalo ih je samo troje iz stare grupe i nikakvih problema nije bilo, mi smo isto strahovali ali pokazalo se bezrazložno. Više smo mi roditelji ti koji paničimo, djeca se puno lakše prilagođavaju nego mi odrasli. I samo da napomenem da je on i te kako senzibilan pa je "preživio" promjenu grupe.

    Mlađi je isto ostao bez tete za koju je bio jako vezan i sve je prošlo super.

    Uglavnom potpisujem Santanu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    i te kako
    itekako

  13. #13
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije jasno iz uvodnog posta: je li jedina besplatna varijanta vjerska grupa, ili postoje i drugi besplatni programi?
    Nije besplatna samo vjerska grupa, ali ako dijete ne prijavimo ni za jednu od ponuđenih varijanti, bit će pripojeni (njih 3-4) nekoj nepoznatoj grupi. No ni to se ne zna koja bi to grupa bila, budući da su sve predškolske grupe pune.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kako je naslov "držanje principa " napisati ću samo da se ne držim principa onda kada to ide na štetu moje djece , a ja mogu podnijeti kompromis.

  15. #15
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj jedna zdenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije besplatna samo vjerska grupa...
    , pa da, baš mi je nevjerovatno zvučalo.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je naslov "držanje principa " napisati ću samo da se ne držim principa onda kada to ide na štetu moje djece , a ja mogu podnijeti kompromis.
    meni je ovo samo izbor između dvije štete. sad je stvar procijeniti koja šteta je manja.
    moj izbor bi bio nova grupa koja djetetu može ponuditi najviše. bilo bar nekoliko otprije poznate djece,
    ili neku tetu koju dijete možda već poznaje,
    ili s kojom drugi roditelji imaju pozitivna iskustva,
    ili neki program za koji mislim da bi moje dijete prihvatilo s interesom.
    nikad mi ne bi bio izbor izložiti tako malo dijete vjerskom odgoju,
    kad smo već donijeli odluku da dijete neće biti odgajano kao vjernik.

  16. #16
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Sve ovisi o djetetu.
    Kad se samo sjetim koliko je teta prodefiliralo u grupi u kojoj su bila moja djeca u vrtiću i u koji još uvijek ide moj sin!
    Nitko nije niti upitao kako se osjeća to 20-toro djece koja se iznova moraju upoznavati s novom tetom.

    Prošle godine kći je krenula u 1. r. u OŠ gdje nitko nije bio iz njene vrtićke grupe (osim jedne koja je bila u paralelnom razredu) i nije zbog toga imala traume.
    Inače je osjetljiva i treba joj vremena da prihvati nove ljude, situacije ...
    Jako je zadovoljna sa svojim društvom iz razreda i oni nju vole, što me kao roditelja raduje.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jedna zdenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije besplatna samo vjerska grupa, ali ako dijete ne prijavimo ni za jednu od ponuđenih varijanti, bit će pripojeni (njih 3-4) nekoj nepoznatoj grupi. No ni to se ne zna koja bi to grupa bila, budući da su sve predškolske grupe pune.
    Vjerojatan rasplet te nepoznate grupe smo mi iskusili sa starijim sinom - mješovita grupa (od 3 do 7 godina). Imalo je svojih dobrih strana (takva grupa nužno mora imati manji broj djece), ali i loših, kao i sve drugo. Djeca raznih dobi imaju različite potrebe, ali to je opet sličnije nekakvoj prirodnoj grupi iz kvarta. Mom sinu je odgovarala mješovita grupa, ali je jako žalio za svojom starom tetom s kojom je bio od prvog dana (ona se vratila trogodišnjacima - nije bilo načina da ga ostavimo uz nju). Ipak, cijela ta priča bila mu je dobra priprema za školu - lakše je podnio adaptaciju, ali u toj mješovitoj grupi bilo ih je šestoro iz stare i kasnije je većina zajedno krenula u isti razred u školu. Kako god bilo, sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •