Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Može li muškarac osjetiti nešto što se zove 'majčinski instinkt' - je li to normalno?

  1. #51
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Maka, ja sam imala strašnu potrebu za jednim djetetom. I to još jednim, jer smo MM i ja tada već imali dvoje, kćer i sina, idealan broj i kombinacija, zar ne?! Ali u jednom momentu, počela sam da osjećam potrebu da imam dijete, neko novo, ispočetka dijete, da mu se "žrtvujem" i da me ono"opravda" svojim postojanjem. Nije nam uspjevalo, a želja je samo rasla, graničila se sa opsjednošću, i tada sam se bez razmišljanja bacila u potpomognute pokušaje, od kojih, opet, nije bilo vajde.
    I onda, jednostavno se desilo to. Što mnas je sve zajedno učvrstilo, mene upotpunilo, smirilo, olakšalo mi dušu. Samo san na stranicama Rode pisala o tome, jer okolina bi ostala zabezeknuta, da su znali, šta sve radimo da bih ja ispunila svoj san. Moj san je bio mali crnokosi dječak, a rodili smo veliku, kovrdžavu, svjetlokosu djevojčicu. Samo nam je ona nedostajala. I to je to. Razumijem te, i sigurna sam da ćeš naći svoj mir.

  2. #52
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Prije te čežnje desila mi se porodična tragedija, u kojoj sam ja kao, najstarija bila i najjača i najhrabrija, izvana, ali rane su ostale duboke, jednostavno sam otupila od bježanja od boli.

  3. #53
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ima koji dan u ruke mi je dospjela knjiga znakovita (u odnosu na tvoj uvodni post) naslova i teme:
    Karin STRUCK, "Vidim svoje dijete u snu"
    imate bar dvije dodirne točke, autorica i ti....
    svako dobro tebi i tvojima

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja sam sanjala svo troje svoje djece, dvije godine prije nego sam postala mama, i spol, i boju kose, i okolnosti njihova dolaska. Vjerujem da mi svi u sebi nosimo puno više sposobnosti nego što ih koristimo, i da veza između ljudi može postojati puno prije nego se ostvari u realnom životu.

  5. #55
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    ivanas, moja su mi djeca rekla da su znali da ćemo im MM i ja biti roditelji!
    Kad su to izjavili, bili su jako maleni, nitko nije utjecao na njihov odgovor.

    Neki u obitelji tvrde da dječja mašta nema granica.
    Ok, ali ipak ...

  6. #56
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Po nekim filozofijama, djeca biraju roditelje prije rođenja.. pa, eto

  7. #57
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Doga da, to sam i ja čuo. ovaj topic nekako skrenuo u ezoteriju (baš tamo gdje i spada)

  8. #58
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Maka prvotno napisa Vidi poruku
    Doga da, to sam i ja čuo. ovaj topic nekako skrenuo u ezoteriju (baš tamo gdje i spada)
    To sam i ja pomislila. Eto, sam si si dao dijagnozu

  9. #59
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    ivanas - stvarno?????? znao sam da to ima
    doga
    nije to dijagnoza već recept

  10. #60
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    moj klinac je, kad ga je sestra pitala gdje je bio prije nego što se našao u maminom trbuhu, rekao da je on bio u čajniku

  11. #61
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    moj klinac je, kad ga je sestra pitala gdje je bio prije nego što se našao u maminom trbuhu, rekao da je on bio u čajniku
    :rofl:

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Maka meni se čini ta tvoja želja i razmišljanje o djetetu vrlo važnim, ne dolaze takve stvari u glavu bezveze.

    Ja sam silno poželila dijete u vremenu dok sam bila studentica, s hrpom ispita ispred sebe, partner i ja podstanari, i pustila sam da me život i želja vodi, i sad kad se osvrnem unazad sve se dogodilo baš kako se trebalo dogoditi, i nitko mi ne može reći da je to sve samo hrpa slučajnosti, postoji neka sila veća od nas samih koja nas vodi ako ju pristanemo poslušati, ma kako god to nešto netko nazivao. I tek onda kad se slijedi tja unutarnji glas čovjek osjeća mir i kao da je sve na svom mjestu.

  13. #63
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Hmmmm.... ne znam jesam li ikada napisao svoje mišljenje o pitanju iz prvog posta....

    Mislim da to nije normalno.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    moj klinac je, kad ga je sestra pitala gdje je bio prije nego što se našao u maminom trbuhu, rekao da je on bio u čajniku
    <3

    moja je mene uvjeravala da sam trudna prije nego sam znala da jesam. a fakat sam bila.

    ok, kad ju je bolio trbuh rekla mi je takodjer: mama mislim da cu roditi, boli me trbuh. tako da ne mislim da je vidovita

  15. #65
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    velika želja za djetetom kod muškarca nije ništa neobično, logično bi bilo da su žene te koje imaju jači taj nagon od muškaraca, ali nigdje ne postoji to pravilo pa...zašto ne! a pojavljivanje djevojčice u snovima mislim da je velikim djelom zapravo tvoja podsvjest. razmišljaš često o situaciji u kojoj ste bili i o djetetu kako bi danas izgledalo.. takva intenzivna razmišljanja vraćaju nam se i u snovima. pokušaj sa kratkom meditacijom prije spavanja..kada se budeš naučio opustiti do te mjere da tokom kratke meditacije ne razmišljaš o apsolutno ničemu, mozak će ti se uspjeti odmoriti šta će rezultirati i kvalitetnije prospavanim noćima. pokušaj...ništa te ne košta..

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •