Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: Može li muškarac osjetiti nešto što se zove 'majčinski instinkt' - je li to normalno?

  1. #1
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno Može li muškarac osjetiti nešto što se zove 'majčinski instinkt' - je li to normalno?

    Posljednjih godinu-dvije osjećam snažan poriv za roditeljstvom, i to takav o kakvom sam na sto strana čitao da ljudi imaju, ali uvijek nekako vezano za žene - biološki sat, 'majčinski instinkt' i sl. E sad, taj je osjećaj možda (i vrlo vjerovatno) potaknut traumatičnim iskustvom iz mladih dana kada smo ja i tadašnja cura odlučili da smo premladi za donijeti novi život na svijet i odlučili/učinili nešto što se kasnije za moju psihu pokazalo kao potpuni kolaps.
    Veza je naravno odmah pukla, i prati me od tada, već 15ak godina, u snovima prekrasna djevojčica, crne kose, prodornih očiju koja me uvijek blago i sa smješkom gleda, ili se igra sa mojim stvarima ili sanjam da sjedim ispred kuće i gledam je kako istražuje svijet oko sebe. Uglavnom volimo biti skupa i nikad nisam imao loš san vezan uz nju.
    Svaka vecer kada nju sanjam rodi prekrasan dan. Dugo sam mislio da je to produkt traume, ali sam polako počeo vjerovati da je to duša koja je dio mene i čeka trenutak da se pojavi u tjelesnom obliku - kao da računa na mene.
    Jesam li lud? Patim li od neke bolesti? Ne znam, znam samo da je taj poriv u meni toliko jak da ponekad ne mogu spavati danima.... ali ipak, čini me i radosnim u isto vrijeme, srce mi je na dobrom mjestu.
    Pa eto, muški RODA-ši, je li se ovo dogodilo ikom od vas, a cure, cijenim bilo kakve reakcije na napisano i s vaše strane

    THANX svima

  2. #2
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    pustam topic ovdje pa cu ga kasnije prebaciti na filozofski.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Nemam puno vremena za pisati ali znanstveno gledano ljudi uopće nemaju instinkte. Naime instinkt bi bio urođena dispozicija za određene oblike reakcija. Takva reakcija je zadana (i ne pretpostvalja varijacije u ponašanju); obično je karakteristična za određenu vrstu npr građenje gnijezda kod ptica.
    Kod ljudi bi se moglo govoriti o majčinskom ili roditeljskom nagonu ili nagonu za reprodukcijom.
    No meni se čini, iz ovog što pišeš, da bi se kod tebe moglo raditi i o neodrađenom žalovanju.

  4. #4
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    da odgovorim na pitanje iz naslova- ja (kao žensko ) mislim da muškarac to može osjetiti,zašto ne? ..ako je suditi po MM-u...on je svoj očinski instinkt imao puno prije nego ja svoj majčinski,što mi je i sam ispričao.tek kad sam ostala trudna sam vidjela koliko puno je to njemu značilo.i da je na kraju postao predivan otac,ne moram ni spominjati.znam još nekolicinu kojima se baš istinski javila takva želja.
    ovaj drugi dio- ne mislim da je tu ičeg ludog, vjerujem da možda žališ za odlukom iz prošlosti,ali to što sanjaš takvu djevojčicu,usudila bi se reći da ona (kao i sve što sanjamo) predstavlja neki dio tebe,nešto kao jungov koncept anime,primjerice...no to je samo moje viđenje,svatko za sebe zna bolje

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    To bi bila želja za djetetom, za potomstvom, i normalno da ju i muškarac može imati. I MM ju je imao prije mene i jače izraženu nego ja.

  6. #6
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Ja, na žalost, nisam susrela muškarca s takvim porivima... ali drago mi je da takvi postoje!

  7. #7
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Ja, na žalost, nisam susrela muškarca s takvim porivima... ali drago mi je da takvi postoje!
    Nisam ni ja.

    A ovo što pričaš o snovima...ko to zna što naša psiha projicira dok spavamo? Iako, ja sam sklona vjerovati da ljudi imaju puno veće sposobnosti nego što i sami znamo. Ja imam "vidovnjačke" snove, čitav život sanjam ljude ili događaje koji se sljedeći dan pojave, dogode..bez ikakve objektivne najave ili mogućnosti da budu takvi. I to je moja normala i normalan dio mene. Ko zna, ako bi otišla malo dublje u te vode, di bi stigla Tako da, što se tvojih snova tiče..možda te netko čeka a možda ti i savjest neda mira.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Maka, savjetujem ti da prvo pronađeš nekakav unutarnji mir.
    Ne spavati nekoliko dana od želje za bebom, nije mi baš najlogičnije.
    Lijepo je da želiš dijete, super, baš mi je drago, ali prvo se probaj smiriti.

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Pod majčinskim instinktom obično se podrazumijeva nešto drugo, ne baš samo želja za djetetom. "Biološki sat" se obično koristi u ovom kontekstu.
    Želju za potomstvom naravno mogu imati i muškarci, premda se nekako podrazumijeva da je češća kod žena - kod nas je situacija slična kao što je opisuje Mima, mm ima možda i veću želju za djecom od mene, ali što se tiče instinkta (meni tu ide razumijevanje djetetovih potreba, orijentiranost na već rođeno dijete) mislim da sam ipak ja dežurna.
    No baš da muškarci ne mogu spavati zbog želje za djetetom, mislim da još nisam čula Ali što sad, vjerojatno je moguće. Dobro je da to ipak prihvaćaš s neke pozitivne strane. U svakom slučaju, sretno s pravljenjem djece

  10. #10
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Maka prvotno napisa Vidi poruku
    Posljednjih godinu-dvije osjećam snažan poriv za roditeljstvom, i to takav o kakvom sam na sto strana čitao da ljudi imaju, ali uvijek nekako vezano za žene - biološki sat, 'majčinski instinkt' i sl. E sad, taj je osjećaj možda (i vrlo vjerovatno) potaknut traumatičnim iskustvom iz mladih dana kada smo ja i tadašnja cura odlučili da smo premladi za donijeti novi život na svijet i odlučili/učinili nešto što se kasnije za moju psihu pokazalo kao potpuni kolaps.
    Veza je naravno odmah pukla, i prati me od tada, već 15ak godina, u snovima prekrasna djevojčica, crne kose, prodornih očiju koja me uvijek blago i sa smješkom gleda, ili se igra sa mojim stvarima ili sanjam da sjedim ispred kuće i gledam je kako istražuje svijet oko sebe. Uglavnom volimo biti skupa i nikad nisam imao loš san vezan uz nju.
    Svaka vecer kada nju sanjam rodi prekrasan dan. Dugo sam mislio da je to produkt traume, ali sam polako počeo vjerovati da je to duša koja je dio mene i čeka trenutak da se pojavi u tjelesnom obliku - kao da računa na mene.
    Jesam li lud? Patim li od neke bolesti? Ne znam, znam samo da je taj poriv u meni toliko jak da ponekad ne mogu spavati danima.... ali ipak, čini me i radosnim u isto vrijeme, srce mi je na dobrom mjestu.
    Pa eto, muški RODA-ši, je li se ovo dogodilo ikom od vas, a cure, cijenim bilo kakve reakcije na napisano i s vaše strane

    THANX svima

    Odlučiti se na pobačaj je razorno iskustvo za ljudsko biće, i srdačno ti preporučam ispovijed kod dobrog ispovjednika, tako da život koji čeka na red kod tebe da dođe (i nadam se da bude!) dođe na čisto, u čisto srce i u mirnu dušu. Ako trebaš iskusnog, dragog svećenika punog razumijevanja, javi se na pp. Znam takvog Divan je i mnogima je pomogao!

  11. #11
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

  12. #12
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    Svašta može, pa nije dobro, al što ćeš...

  13. #13
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    fascinantan sajt - stvarno svega ima na ovoj mreži; moram priznat da nisam religiozan i da me ispovijed ni najmanje ne zanima. Ne želim reći da ne postoji neka viša sila, i da sam nekako (sa curom) poremetio taj balans, ali ne nalazim u katoličkoj, a kad smo kod toga, ni kod jedne druge crkve povjerenja da bih svojom ispovijedi olakšao sebi dušu. Ali puno stvari radim koje su dobre, bez da mi to neki svećenik govori - a kako se stvari otkrivaju zadnje vrijeme, može mi se dogodit da me i neki pedofil savjetuje - NO thanx (uz dužno poštovanje)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Maka prvotno napisa Vidi poruku
    Veza je naravno odmah pukla, i prati me od tada, već 15ak godina, u snovima prekrasna djevojčica,
    Ja bih rekla da te prati osjećaj krivnje, a ne prava želja za djetetom, nego misliš da ćeš se tog osjećaja riješiti kad dobiješ dijete.

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da te prati osjećaj krivnje, a ne prava želja za djetetom, nego misliš da ćeš se tog osjećaja riješiti kad dobiješ dijete.
    X
    Meni je to preveliko "breme" za novu bebu, zato kao što sam i rekla prvo smiri sebe, a onda kreni u roditeljstvo.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da te prati osjećaj krivnje, a ne prava želja za djetetom, nego misliš da ćeš se tog osjećaja riješiti kad dobiješ dijete.
    S ovim se slažem...
    No, budimo konstruktivni. Maka, ne možeš vratiti vrijeme i nema ti druge nego živjeti sa svojom savješću (meni tu nikakva ispovijed ne bi pomogla, dijelim tvoj stav).
    Ali gledajmo stvari ovako - što je bilo, bilo je. Nemoj novu vezu i eventualno novo dijete opterećivati svojim dilemama. Tko zna kako bi bilo da je bilo... Nije bilo suđeno i gotovo. Da se dijete rodilo u trenutku kad mu nije bilo vrijeme, možda stvari i ne bi najbolje ispale, za mnoge - ne samo za tebe. Izvukao si pouku i idi dalje. Nije fer druge opterećivati dilemama koje nisu njihove nego samo tvoje. Ne kažem da trebaš zaboraviti, ali trebaš sagledati stvari realno. Neke stvari treba ostaviti za sobom, ostaviti si samo mudrost koju daje iskustvo i ne napraviti glupost još koji put. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.04.2012. at 18:26

  17. #17
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Peterlin pametno zbori/š. Slažem se svakako. Makar može biti i obrnuto, da je želja za djetetom pokrenula razmišljanja u nostalgičnom smjeru, što-bi-bilo-kad-bi-bilo, itd. pa si razmišljanje o djetetu koje želiš sada pomiješao sa snovima o onom koje si mogao imati. Sigurno te neka duša čeka; možda baš takva kakvom je zamišljaš, ali u potpuno novom svjetlu. Misli prema naprijed.. kako bi rekli Pajtonovci u posljednjoj sceni:'always look on the bride side of the life'

  18. #18
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    mm ima veći majčinski instinkt od mnogih žena koje poznajem.
    oduvijek.
    nisi jedini. sretno!

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Maka prvotno napisa Vidi poruku
    može mi se dogodit da me i neki pedofil savjetuje
    A ti se lijepo informiraj što su to pedofili i kako djeluju, tko su im tipične žrtve i gdje djeluju pa nećeš lupati bedastoće. Tipičan pedofil je lik koji se smije kad rulja linčuje nekakvog nesretnika koji se fino uklopio u stereotipe.

    Rekao bih se da ćeš se dobro snaći kao otac. Nekako mi puno bolje sjednu likovi koji su puni opravdane znatiželje nego neutemeljenog samopouzdanja. Potonji padaju u nesvjest na porodu.

  20. #20
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Anemona i Peterlin - iako ne mislim da moju bebu čeka veliko 'breme', a ne pada mi na pamet opterećivati, ni novu vezu , ni buduću prinovu - slažem se s vama da je vrijeme za 'novi dan' i da svu svoju energiju trebam usmjerit na ono što dolazi a ne njurgati nad onim što je bilo. Dugo mi je trebalo da prestanem to raditi, i sada više nemam takav problem - al ostaje ova želja, poriv, štali, kojim sam i počeo topic, i toplo se nadam da je Davor u pravu )

    Ugl - T H A N X E V E R Y B O D Y !!!!!!!!!!

  21. #21
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    @Doga - poseban poz za pajtonovce

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sretno!

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    tema je premještena na Kutak za filozofski trenutak

  24. #24
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja bih isto rekla da je važno da odvojiš bebu koju ćeš nekad imati od bebe koju si izgubio ili djevojčice u tvom snu, to nije ista osoba. I analogno tome da odvojiš svoju želju za djetetom od svojih osjećaja prema prošlosti.

    A što predstavlja djevojčica u snu, to samo ti možeš shvatiti (eventualno uz nečiju facilitaciju). Ako se san ponavlja, ona ima neku svoju ulogu u tvojoj podsvjesti.

  25. #25
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    da odgovorim na pitanje iz prvog posta: Ne, nisam nikad tako osjećao. Možda zato što sam prilično radno dobio djecu, pa nisam stigao doći do te faze?

  26. #26
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    rano, a ne radno...

  27. #27
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    a i naradio si se

  28. #28
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne sjećam se više. Davno je to bilo.

  29. #29
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ne sjećam se više. Davno je to bilo.

  30. #30
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Maka, jesi li ikada pokušao pisati o tom svom iskustvu?
    Možda bi taj tvoj snoviti solilokvij bio bolje iskristaliziran na taj način.
    Svi tražimo ljudsko - utjehu, razumijevanje i ljubav.
    U svima počiva savjest - potreba za preispitivanjem ...

    Želim ti sreću u budućem roditeljstvu.
    No, u njega ne pretači svoju prošlost.

  31. #31
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Maka i ja vjerujem da su tvoji snovi više posljedica neke grižnje savjesti i da to nema veze s djetetom koje te možda čeka u nekoj budućnosti. Eto sviđa mi se ideja koju predlaže marna, vjerojatno bi i razgovor s nekim dosta pomogao da se prošlosti ostavi gdje i pripada.
    U tom smislu ni ideja o ispovijedi nije loša i ne mora to nužno biti neki svećenik dovoljno je da je to osoba od povjerenja

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ah, mujica... I ja bih takav posao.
    Posljednje uređivanje od Davor : 26.04.2012. at 18:06

  33. #33
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Ali Davore, mujica se više ni ne sjeća ...
    A kad svrnem pogled na tvoj avatar?!
    Posljednje uređivanje od Marna : 26.04.2012. at 18:34

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ko o čemu...
    Storma zaključuje da se naradio, a mujica odgovara da se više ne sjeća jer je to bilo davno. Hoću takav posao

  35. #35
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Davore, Davore ....

    Ma, dajmo podršku Maki, umjesto da zachatavamo.

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa to smo već obavili.

  37. #37
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ifi ti je već probala ukazati na jedan način pa vidim da ne razmišljaš u tom smjeru. Riskirat ću pa ću reći da ne vjerujem u psihologiju i njeno (raznovrsno) tumačenje snova. Vjerujem da su snovi samo neka druga realnost, a u tom (neki kažu - astralnom) svijetu, susrećeš se sa tom dušom. Tko je ona, nije ni bitno. Nemoj pretpostavljati da je prošlost ili budućnost. Samo zahvali što si toliko prijemčljiv. I "slušaj". A za grižnju savjesti nađi način da se "očistiš" i, kako je već rečeno, nađeš unutarnji mir.
    I ako pitaš Lastana, s tobom je sve u redu

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A jedna hipnoterapija, da malo porazgovaraš s tom djevojčicom i pitaš ju tko je i što želi od tebe?
    Pa nakon toga jedna seansa releasinga da ju otputiš?
    Uz dobrog terapeuta, riješiš to u jednoj seansi, naravno ako želiš... jer meni se ne činii da su ti mrski ti susreti.

  39. #39
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    I ako pitaš Lastana, s tobom je sve u redu
    Pitala sam se samo tko će spomenuti Lastana!
    I evo, ključić to učini!

    Svatko ima svoj put, a stotine je načina kako se usredotočiti na ono što nam je važno.
    Ponekad nam je svima lijepo u mislima ili snovima obnoviti lijepa sjećanja.

    Ok, razumijem da ti je, Maka, ugodno u tom bajkovitom limbu.
    Ipak, dobro bi bilo da mahneš toj djevojčici i otpustiš ju da bude u svom svijetu mirna i spokojna, a i sebi daruješ mir i staloženost koji ti trebaju da nastaviš sa svojim životom.

    Oprosti sebi, oprosti ex-djevojci, u sebi zamoli tu djevojku da ti oprosti - makar nije fizički prisutna.
    Zaželi svima mir, mir, mir.
    Pronađi hrabrosti da odvažno otvoriš novu stranicu. Good luck.

    Eh, sad kad sam ovo napisala zvuči mi kao odgovor u rubrici Pisma čitatelja.
    Maka, ne zamjeri zbog odgovora, ali ti sam najbolje znaš kako-kada-gdje.
    Posljednje uređivanje od Marna : 27.04.2012. at 12:43

  40. #40
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    tvoj san i poneki savjeti podsjećaju me na sadržaj ove knjige:
    http://www.verbum.hr/knjige/hocu-li-plakati-sutra-1548/
    autorica je psihoterapeut, specijalizirana za osobe s problemom pobačaja. i sama autorica je imala pobačaj.

  41. #41
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Traži oprost za ono što si napravio kontra svoje savjesti, i nastavi živjeti dalje najbolje što možeš, jer nazad ne možeš. Osobno ne bi brijala da mi duša djeteta kojeg sam se rješila dolazi u san i zajedno sretno živimo u paralelnoj stvarnosti.

  42. #42
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Prije nekoliko dana, poslušavši savjete, koji, kad se sve zbroji, kažu: 'Pusti to iz sebe, oprosti si i traži oprost od ex-djevojke (iako fizički nije tu prisutna) i curice koja je jako dugo već sa mnom u sebi, razgovoraj sa nekim! ---> to je obavljeno - i bilo je zaista pročišćavajuće razgovarati o tome sa osobom kojoj vjerujem, jer nisam baš bio siguran - zato sam i postavio post na ovakav, virtualan način, spreman na svakakve reakcije i spreman ih bio ignorirati ali sam se potpuno iznenadio sa pozitivnim i konstruktivnim kritikama i savjetima...

    Marna tvoj je savjet odavno u pogonu, a pošto mi je pisanje u krvi od malena (zato se i bavim novinarstvom) već je puno stranica ispisano i spremljeno. U Splitu su mi sve te bilješke snova i malih pričica i jedva čekam doć doma izvadit ih iz ladice i pročitati ponovno. Dugo nisam o tome pisao, jer kako vrijeme ide tako se i ja mijenjam i ne osjećam više tako jaku potrebu pisati o tome....

    Prije samo dvije godine mislio sam da je to to - nikada neću imati dijete i nekako sam se pomirio sa tim, ali u te posljednje 2 godine nešto se u meni promijenilo i kažem vam, trenutni mame i tate - čak sam počeo misliti da sa mnom nešto nije u redu jer tako jako osjećati želju za djetetom (i obitelji) mislio sam da se samo ženama dešava (ne shvaćati doslovno, SAMO ženama, naravno da i muškarci o tom razmišljaju, i žele, i svašta nešto - ali ovo što ja osjećam, takav impuls negdje duboko u sebi, to sam mislio da je rezervirano samo za majku), ali očito sam u krivu. Kad sam pročitao postove gdje neke od vas mama velite kako su vaši muževi/partneri imali sličan poriv, opustio sam se - NISAM LUD

    Ljubim vas sve )) - prejaka ste ekipa, i užasno mi je drago da ste me ovako prihvatili jer iskreno, jako sam želio sa nekim podijeliti ovaj moj 'problem' a nisam znao kako.

    Svojoj dragoj prijateljici upravo sam ja preporučio se posavjetuje sa RODA-ma kad joj je klinka nakon prvog kontakta sa vrtićem pokupila temperaturu, proljev i povraćanje (i naravno, bila je izvan sebe zbog toga) jer sam vjerovao i računao na to da će joj pomoći međuroditeljska solidarnost i iskustva mama i tata malo starije djece. Nisam se prevario. Nakon 10ak dana što ih je provela na ovim stranicama, ushićena sva mi se javila i rekla: 'Moraš se priključiti!!!' i evo me...

    Mislio sam da će na moj post bar 80% komentara (ako ih uopće bude bilo) biti negativni, al ste me razuvjerili i uvjerili da roditeljstvo u ljude donese nešto pozitivno, barem takav osjećaj imam, jer da sam na bilo kojoj drugoj društvenoj stranici 'otvorio dušu' na ovaj način mislim da bi se ljudi ful obrušili na mene i popljuvali me bez da uopće razmisle malo o onom o čemu pričam.

    Sve u svemu - puno puno poz energije izbija sa ekrana kada sam na ovim stranicama, i još jedan savjet zlata vrijedi - manje foruma a više...... ))

    T H A N X X X X ! ! ! ! !

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Maka
    Davno me neki frajer nije rascmizdrio.

  44. #44
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Maka
    Davno me neki frajer nije rascmizdrio.
    Eto vidiš Mojca, i toga ima

  45. #45
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Maka, tnx (u know what I mean)
    Posljednje uređivanje od Doga : 02.05.2012. at 14:43

  46. #46
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Maka, nekako sam imala osjećaj da imaš spisateljskog dara, da si fina duša (bez obzira na tvoju profesiju, novinarstvo, iako su mnogi pisci bili i novinari!).

    Dobro je da si pisao, da si imao tzv. prepisku sa samim sobom, oblikovan unutrašnji monolog - iznijevši svoje misli, osjećaji, želje ...
    Savjet: ako ne želiš da to itko čita, spremi na sigurno mjesto (ako takvo postoji) ili uništi.

    Kad si spomenuo Split, eh, ne mogu pobjeći od emocija ...

  47. #47
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    yes, I do... it againnnnnn

  48. #48
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    bravo maka baš mi je drago i imaš pravo što se tiče ovog foruma eto ja nisam roditelj ali već godinama visim na podforumu Potpomognuta oplodnja i tamo sam pronašla brdo dobrih savjeta, podrške a i prijatelje
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 06.05.2012. at 18:19

  49. #49
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    fijuuuu - vidim Mali Mimi po postovima da si stvarno u aktivi. meni je osobno ova stranica jedna od boljih koje sam ikad vidio al ne vjerujem da cu ikad toliko postati jednostavno zato što nemam vremena, ali kad god uhvatim i 1/2h, prošetam po temama i zakon su.
    Pogotovo ona - 'Što danas kuhate' - ta mi je pojednostavila život )))))))))

    Veeliki pozdrav

  50. #50
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da ni ja ne vjerujem da sam ih toliko nakupila ali to je u 4 godine pa ajde nije strašno

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •