Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Lokalna politika u gradu Zagrebu

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Lokalna politika u gradu Zagrebu

    Zanima me imate li kontakata s lokalnim vlastima u vašem kvartu, s lokalnim organizacijama stranaka, kako surađujete, što tko radi - zamišljam ovaj topic kao mjesto da mi kao građani objektivno pobrojimo inicijative, ocijenimo djelovanje i saznamo malo više o tome kako nam lokalna vlast radi.

    Nedavno sam se obratila jednoj stranci, čiji sam program simpatizirala, kako bih vidjela mogu li oni poduprijeti neke projekte koji su od životne važnosti za kvart u kojem živim i ugodno sam se iznenadila voljom da se radi, napravi i da se građane sasluša.

    Otvaram ovaj topic jer bih željela da imamo priliku pohvaliti predstavnike lokalnih vlasti, obavijestiti o kontaktima, inicijativama i isto tako o projektima kojima se pojedine stranke bave - a da su u interesu građana.

    Ne znam znate li kako se kao građani možete uključiti i kako se inicijative od općeg interesa provode po našim kvartovima?

    Kao roditeljski forum, mislim da je ovo dobro mjesto da se informiramo o mogućnostima uvođenja školskih autobusa, uređivanja parkinga, nogostupova i slično.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Moja kristalna kugla kaže da će ovaj topic vrlo brzo biti zaključan

  3. #3
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Kod nas nema suradnje nikakve!
    U našem kvartu iliti kako to naši vole zvati mjesna zajednica nema nikoga, nitko ne zna tko tu što i koliko radi!
    Iako smo zagrepčani i plačamo sve prireze i poreze kao i svi, nemamo ništa, nogostup smo dobili tek nedavno i to tako ofrlje napravljen da je to sramota, na nekim mjestima uži je od 20cm !??!!?
    Park nemamo niti jedan nigdje, nikakve ljuljačke ni sl, ništaaa, nemamo kontenjere za smeće, niti kante,pa smeče vješamo po ogradi i to mačke trgaju jer smetlari idu u 6 ujutro.
    Smetlari u tom obliku su jedina pojavni oblik čistoče,kod nas se ne pomeću ulice,režu grane i sl.
    potok koji prolazi kroz veći dio kvarta je na nakim djelovima,pa čak i preko mosta, neograđen i samo čekamo da netko frkne unutra!
    ugl. sve to kod nas vodi par seoskih "močnika" kojima nitko ništa ne može, oni cugaju ponekad tu u našem susjddstvu.
    O školskom busu ne možemo niti razmišlajti, u onaj zetov kojim se djeca voze jedva možeš ući na našoj stanici ujutro i dogodi se ponekada da klinci sa torbama ne stanu unutra. škola nam je na 4 km udaljenosti i prekrcana je đacima ima ih oko 1400, nastava se odvija u 3 smjene i tako.
    Kvart je užas živi.
    I sve to u glavnom nam gradu!

  4. #4
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Užas! Inače neke od ovih problema imamo i mi. Sve s pitam živiš li u Vrapču
    Ali kod nas nešto rade, ide polako, ali hoće, trude se... ne znam o kojoj školi govoriš, ali ima govora da će biti i školski bus i svašta...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam svojedobno posjetila mjesni odbor i dobila sam čitabu od trideset točaka koje oni predlažu dalje općini, pa općina ako prihvati-prihvati
    uglavnom gotovo niti jedan projekt nije bio vezan (mislim direktno) uz poboljšanje života djece
    nogostup, rasvjeta školskog igrališta i sl. su navedeni pod točkama 25 pa nadalje

    naravno da i prve točke indirektno utječu na život djece (provođenje plina, uređenje parkirališta i sl.) no ograda na potoku koji prolazi uz školu je zauzela mjesta na začelju

    dakle - kod mene skoro pa nula bodova
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 01.05.2012. at 22:18

  6. #6
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    U mojem kvartu postoji udruga građana koja se bavi razno-raznim pitanjima od općeg interesa. Komunalna infrastruktura, urbanizam, obnova vrtića i ambulanti, briga o spomenicima, organizacija društveno-kulturnih programa i aktivnosti... sve i svašta im je u sferi djelovanja. U svojoj neposrednoj okolini vidim da šačica entuzijasta može napraviti puno više za kvalitetniji život zajednice, nego sve političke stranke zajedno.

  7. #7
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    ne, ja sam u dubravi!
    Dakle,svugdje slično!
    Do škole još imamo vremena,ali se raspitujemo, totalno nepoticajna atmosfera, kod nas je ipač naj onaj koji vozi najljuču staru pilu i ima klet i vinograd.
    Po mogučnosti je član kakvog lovačkog društva.
    Danas nam je susjed cijeli dan imam privatnu svirku na dvorištu...
    A da samo kažem da nisam u centru dubrave niti kuća na kuči, nego strariji dio,ugl. kučanstva. pitoma ulica, ima jaako puno mladih i samo u našem dijelu preko 50 djece do 18 g.

  8. #8
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Dubrava je vrlo velika, u većem dijelu ipak ima sve ono što si ti nabrojila.. tako da nije baš cijeli kvart u banani..

  9. #9
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    U mojem kvartu postoji udruga građana koja se bavi razno-raznim pitanjima od općeg interesa. Komunalna infrastruktura, urbanizam, obnova vrtića i ambulanti, briga o spomenicima, organizacija društveno-kulturnih programa i aktivnosti... sve i svašta im je u sferi djelovanja. U svojoj neposrednoj okolini vidim da šačica entuzijasta može napraviti puno više za kvalitetniji život zajednice, nego sve političke stranke zajedno.
    Svaka čast! Drago mi je!
    A kojim kanalima oni to rade, odakle novac?

  10. #10
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Hm... ima li nekoga da je duboko u tome i da temeljito zna kako ti naši lokalni predstavnici zapravo funkcioniraju i rade, imaju li oni neko uredovno vrijeme za svoje ljude, imamo li direktan kontakt sa svojim zastupnicima u skupštini, gdje su dokumenti o planovima i projektima pojedine zajednice?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    morao bi biti objavljen plan investicija na netu
    ja sam pronašla za svoje naselje (npr. 140.000kn za novo boćalište - a već postoje tri u naselju ...; 90.000kn za dječji park - park napravljen, stavljene najjeftinije željezne sprave, ne vrijedi taj novac - znam, jer sam za firmu radila projekte donacije uređivanja parkova.... i sl.)

    uredovno vrijeme mjesne zajednice/odbora (nemam pojma kako se u stvari zovu) tj. vrijeme kada primaju građane bi isto trebalo bit izvješeno u prostorima mjesne zajednice
    imena "vlasti" su isto na netu

  12. #12
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ima dubrava, da doljnja ili tamo klaka ili studenac!
    Ali gore prema markuševcu, nema ništa!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ali gore prema markuševcu, nema ništa!
    ovako kao što si opisala ti je gotovo u svakom podsljemenskom naselju
    ok, možda su dobili kante za smeće (smeće se odvozi dva puta tjedno, dok u većem dijelu grada se to vrši tri puta), ali i oni "najelitniji" novoizgrađeni dijelovi nemaju autobus za školsku djecu, igrališta, ceste su u rasulu, nogostupi su nepostojeći osim na galvnim cestama tipa Gračani, Mlinovi, Bijenik (iako mislim da nema nogostupa cijelom dužinom tih p rometnica; ondje gdje da ima je isto različitih širina pa i 20cm.) i sl.Eventulano od tih "brdskih" naselja su uređena stara naselja Pantovčak, Tuškanac i sl. Sve ovo "novokomponovano" nažalost, po meni, nije prikladno za život s djecom.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 03.05.2012. at 00:50

  14. #14
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ovako kao što si opisala ti je gotovo u svakom podsljemenskom naselju
    ok, možda su dobili kante za smeće (smeće se odvozi dva puta tjedno, dok u većem dijelu grada se to vrši tri puta), ali i oni "najelitniji" novoizgrađeni dijelovi nemaju autobus za školsku djecu, igrališta, ceste su u rasulu, nogostupi su nepostojeći osim na galvnim cestama tipa Gračani, Mlinovi, Bijenik (iako mislim da nema nogostupa cijelom dužinom tih p rometnica; ondje gdje da ima je isto različitih širina pa i 20cm.) i sl.Eventulano od tih "brdskih" naselja su uređena stara naselja Pantovčak, Tuškanac i sl. Sve ovo "novokomponovano" nažalost, po meni, nije prikladno za život s djecom.

    x


    Mene bi najviše zanimalo pitanje urbaniziranja kvartova. Kako bi čovjek i kome i gdje pokrenuo inicijativu da se osmisle javne površine unutar tih novih, brdskih kvartova?

  15. #15
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Hahah, nije moje naselje novokompanovano! Ne znam kaj si mislila, ali jaaako je pogodno za zivot s djecom! Moji roditelji su tu rodeni i naselje je gradeno prije vise od 100 godina, skola je stara tu bila prije 200 g!
    Samo je lokalna politika losa, nitkog nije briga, zato sto z mjesnoj zajednici sjede nesposobnjakovici!
    A naselje ima puno potencijala!

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nedavno sam tražila postavljanje jednog prometnog znaka (upravo radi sigurnosti djece), otkantali me sa nekoliko adresa, sve dok nisam nazvala Vijeće gradske četvrti, bili su super ljubazni, brzi i znak je začas osvanuo na traženom mjestu!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •