Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Kako odgovarate na neprimjerene ulete?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Ja se inače dobro nosim s takvim stvarima. Ako mi smetaju, znam im stati na kraj. Ali trenutno imam jednog lika s kojim ne znam kako bih. Radim kod kupca već mjesecima, dovoljno dugo da zaposlenike i s kojima nisam u izravnom kontaktu pozdravljam jer se svakodnevno srećemo. E ima jedan koji me pozdravlja s "bok dušo" a nikada nismo ni jednu riječ prozborili. Ja ignoriram jer ne želim ulazit u ikakve razgovore a opet ako prolazim s kolegom, a on tako pozdravi onda mi je neugodno. Ja pitam kolegu jeli čuo, on kaže, jesam ali mi neugodno pitat. Onda se objasnim. Na početku mi je lako bilo ignorirati a sad mi sve teže i teže pada.

  2. #52
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    PikiViki, inače ima puno ljudi (oba spola) kojima je to "dušo" poštapalica. Mene osobno jako nervira, ali njima je to kao dobar dan.

  3. #53
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    PikiViki, inače ima puno ljudi (oba spola) kojima je to "dušo" poštapalica. .
    Istina.

  4. #54
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Dobra tema. Ja sam inače magnet za razne seljačine i ulete tipa "moja tajna simpatijo"....ili kad ja rečem "a šta ćete" a oni meni "e da ti je znat"...grozno...i možda bi mi sve to i bilo simpatično da ne dolazi od čovjeka dovoljno starog da mi bude otac...Ponekad se pitam jesam li možda dala povoda za takvo ponašanje čisto zato što na svome radnom mjestu moram biti ljubazna ???

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    hehehe, nasmijala sam se vasim raznim anegdotam...

    moje dugogodisnje iskustvo izlazenja i putovanja mi je pokazalo da na seksisticke ulete ja udarim istom mjerom i tada se muskarci prepadnu vise nisu frajeri!! u stilu: "idemo negdje..." ja njemu " da vidimo kakav si.. idemo" , razgovor se jos malo nastavi na tu temu, ali dovoljno da se izvuku iz situacije

  6. #56
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ja sam jedna kojoj je drago da su uleti prošlost. Ne volim biti u centru pažnje općenito, a posebno ne volim da me zapažaju nepoznati muškarci.
    Kao mlađa sam bila često meta jer sam izlazila na mjesta di su ljudi opušteniji i slobodniji, i uvijek sam se mučila kako odbiti nekog, a da ne ispadnem uobražena ili snob.
    Ako mi se u današnje vrijeme desi, samo ignoriram.

  7. #57
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    duso, srce i stajaznam moze biti i od milja, ne mora biti neke skrivene konotacije. a ako je bas neprimjereno, trebale bi reci da vam se to ne svida.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    jedna ženska u firmi nas sve ostale oslovljava s "koka"
    Bok koka!
    Sad ću ti doć pomoć - koka!
    i sl.

    prvo nam je bilo čudno, sad namje simpatično

  9. #59
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Traveller prvotno napisa Vidi poruku
    hehehe, nasmijala sam se vasim raznim anegdotam...

    moje dugogodisnje iskustvo izlazenja i putovanja mi je pokazalo da na seksisticke ulete ja udarim istom mjerom i tada se muskarci prepadnu vise nisu frajeri!! u stilu: "idemo negdje..." ja njemu " da vidimo kakav si.. idemo" , razgovor se jos malo nastavi na tu temu, ali dovoljno da se izvuku iz situacije
    i ja sam ovako prepadala gnjavatore kad sam bila mlada frajerica, sad mi se ne da. Pokušala sam vrtićku foru i s njom sam najsretnija. Ako mi ulazi u kinezosferu spravim dlan na dužinu ruke prema čovjeku u stilu Talk to the hand i kažem totalno smireno odstupi, oladi, makni se, a ako je samo verbalno nemoj mi se tako obraćati ili ne želim to više čuti. Izgleda čudno na prvu, ali pali neviđeno. Najmanje truda ikad za mir Božji.

  10. #60
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Naravno na komplimente kažem samo hvala. ako su dvosmisleni malo mrkije hvala. Ovo gore se odnosi na kretenizme i nabacivanja.

  11. #61
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam ovako prepadala gnjavatore kad sam bila mlada frajerica, sad mi se ne da. Pokušala sam vrtićku foru i s njom sam najsretnija. Ako mi ulazi u kinezosferu spravim dlan na dužinu ruke prema čovjeku u stilu Talk to the hand i kažem totalno smireno odstupi, oladi, makni se, a ako je samo verbalno nemoj mi se tako obraćati ili ne želim to više čuti. Izgleda čudno na prvu, ali pali neviđeno. Najmanje truda ikad za mir Božji.
    Sviđa mi se ovo

    Kod mene osobno mislim da je najvažnije da pređem preko onog imperativa "moraš uvijek i prema svima biti pristojna i ljubazna", skužila sam da čak i kad mi netko digne živce, ja i dalje mislim da ne daj bože da ta osoba pomisli da sam bila bezobrazna.

  12. #62
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kako smo samo različite. A ja sam skužila da u loše dane znam biti prava odvratna kučka. Prema prijateljima, rodbini..ko da imam dvije, tri osobnosti u sebi. Pa mi za vrijeme dobrih dana bude žao. Pa valjda ne moram ni reći da mi se hebe živo za nekakve tamo seljačke ulete. Ali kad je dobar tip u pitanju, nije problem odigrati igru, onako benignu.

  13. #63
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Baš smo različite.
    Ja recimo ne igram ni benigne igrice, da je tip neznamkak dobar. Nije mi to duševna hrana, ne ide mi uz moj imidž žene i majke. Da sam slobodna vjerovatno bih se igrala, ovak... .

  14. #64
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene osobno mislim da je najvažnije da pređem preko onog imperativa "moraš uvijek i prema svima biti pristojna i ljubazna", skužila sam da čak i kad mi netko digne živce, ja i dalje mislim da ne daj bože da ta osoba pomisli da sam bila bezobrazna.
    uh, i ja ovako, i bas mrzim tu svoju osobinu

    inace, ako nije bezobrazno, i meni ovakvi upadi znaju osvjeziti dan i malo razveseliti korak
    i 'zanimljivo' kako su mi simpaticni od mladih i/ili zgodnih frajera, a odbojni od starijih ili jelte, manje zgodnih
    ima jedan kolega skoro trideset godina stariji, koji skoro svim kolegicama tako pristupa, malo komplimenti, malo te zagrli, potapsa, sve onako neduzno, a meni dize zivce
    jednom me isao masirati za racunalom, kao, napeta sam
    pa sam uspjela samo reci - nemojte, nema potrebe, ima mene doma ko masirat
    a kasnije bila ljuta na sebe jer je zasluzio puuno konkretniji odgovor
    a ima jedan zgodan madjar koji je tijekom prezentacije komentirao kako cudno kako ostanem trudna svaki put kad je on kod nas poslovno
    to mi je bilo simpa
    al sam ga zamolila da ne svraca opet skoro
    Posljednje uređivanje od summer : 21.05.2012. at 16:31

  15. #65
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kako smo samo različite. A ja sam skužila da u loše dane znam biti prava odvratna kučka. Prema prijateljima, rodbini..ko da imam dvije, tri osobnosti u sebi. Pa mi za vrijeme dobrih dana bude žao. Pa valjda ne moram ni reći da mi se hebe živo za nekakve tamo seljačke ulete. Ali kad je dobar tip u pitanju, nije problem odigrati igru, onako benignu.
    prije i za vrijeme ovulacije mi ništa ne smeta
    poslije ovulacije mrzim cijeli muški rod

  16. #66
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    inace, ako nije bezobrazno, i meni ovakvi upadi znaju osvjeziti dan i malo razveseliti korak
    i 'zanimljivo' kako su mi simpaticni od mladih i/ili zgodnih frajera, a odbojni od starijih ili jelte, manje zgodnih
    ima jedan kolega skoro trideset godina stariji, koji skoro svim kolegicama tako pristupa, malo komplimenti, malo te zagrli, potapsa, sve onako neduzno, a meni dize zivce
    Ma ja mislim da to jako ovisi od mota. Kod nas isto ima jedan kolega, po godinama mi skoro može bit otac, al on to više onako kroz zezanciju (vidiš, i on mi kaže mišu, i nikad me to nije živciralo). Opet nekako ne osjećam ko da mi patronizira kad tako priča, nego ko da bih ga mogla poslat i u materinu ako situacija nalaže, sve bi prošlo.
    A drugi, a taj mi može i dida bit, samo što me pogleda prođe me jeza.

    Na temu defaultne ljubaznosti, kolega je lani bio svjedok u jednoj pljački Fine. Lopov je bio malo zbunjen, ispao mu je pištolj, spotakao se o stepenicu... U jednom trenu ga je neka gospođa ljubazno upozorila "gospodine, ispalo Vam je 50kn". Kolega se kune da je baš to rekla.

  17. #67
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Na temu defaultne ljubaznosti, kolega je lani bio svjedok u jednoj pljački Fine. Lopov je bio malo zbunjen, ispao mu je pištolj, spotakao se o stepenicu... U jednom trenu ga je neka gospođa ljubazno upozorila "gospodine, ispalo Vam je 50kn". Kolega se kune da je baš to rekla.

  18. #68
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ne odgovaram nikako
    pravim se da nisam čula, ignoriram...
    inače me užasno nerviraju ti stari jarci koji pate na neke kakti zagrljaje i usputne dodire
    to mi je strašno gadljivo
    i u takvoj sam situaciji nemilosrdna, otpilim bez beda

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Evo baš kao i Flopica samo izignoriram.
    Imam jednog prijatelja-kuma koji se svim ženama obraća s tim nekim slatkim komplimentima da ti se srce rastopi i nikom ne smeta.Dok s druge strane kad idemo van i vidim likove koji pokušavaju curama i ženama uletiti dođe ti da pozoveš policiju zbog maltretiranja.Jednom je neki lik kojeg svi površno znamo nudio mojoj prijateljici 50 eurića da ju poljubi u obraz.U društvu s nama je bio i njen dečko i moj muz i još nas par ali on nikako da odstupi i shvati dok mu ona govori da ohladi.Sve je završilo tako da je njen momak i mm uzeli tipa pod ruke i izbacili van ,zaprijetili mu da će ga prebiti u mraku ako još jednom pogleda u nju.

  20. #70
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Traveller prvotno napisa Vidi poruku
    hehehe, nasmijala sam se vasim raznim anegdotam...

    moje dugogodisnje iskustvo izlazenja i putovanja mi je pokazalo da na seksisticke ulete ja udarim istom mjerom i tada se muskarci prepadnu vise nisu frajeri!! u stilu: "idemo negdje..." ja njemu " da vidimo kakav si.. idemo" , razgovor se jos malo nastavi na tu temu, ali dovoljno da se izvuku iz situacije
    Zadnji tip s kojim sam ovako probala danas ima troje djece sa mnom.

  21. #71
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj Traveller prvotno napisa Vidi poruku
    hehehe, nasmijala sam se vasim raznim anegdotam...

    moje dugogodisnje iskustvo izlazenja i putovanja mi je pokazalo da na seksisticke ulete ja udarim istom mjerom i tada se muskarci prepadnu vise nisu frajeri!! u stilu: "idemo negdje..." ja njemu " da vidimo kakav si.. idemo" , razgovor se jos malo nastavi na tu temu, ali dovoljno da se izvuku iz situacije
    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnji tip s kojim sam ovako probala danas ima troje djece sa mnom.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnji tip s kojim sam ovako probala danas ima troje djece sa mnom.
    ehehehhehe, znaci uvijek pozitivno zavrsi ovako ili onako

  23. #73
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Znam da moj više nikom ne uleće na ovaj način

  24. #74
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ja ne znam kaj su neprimjereni uleti.
    Svi su do sada bili baš primjereni.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam kaj su neprimjereni uleti.
    Svi su do sada bili baš primjereni.
    Jel? A nisi doživio da se stare gospođe zagriju za mladog doktora?

  26. #76
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    sve je to primjereno.

  27. #77
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja se zbunim.
    Starim prdonjama ne dozvolim blizu. Zapravo, nikome ne dozvolim fizički kontakt. To mi stvarno smeta. Dok ostaje sve na priči, mogu to pristojno isfurati na šalu, a ako netko baš pretjeruje, onda se uozbiljim i dam do znanja da mi se ne sviđa takav razgovor.
    Primjerice, imamo dva frenda (prvo su bili frendovi MM, a kasnije i moji) koji su si prije par godina dopuštali uhvatiti me za koljeno ili dobaciti nešto čudno. Nekada nisam uspjela odmah izreagirati, ono, iznenadi te. Ali kada se par puta ponovilo, direktno sam rekla da mi se ne sviđa takvo ponašanje niti način na koji razgovaraju. MM je to isto isprva bilo smiješno, kao, sve je to zezancija, ali je poslije bilo glupo pa se i on uključio kada sam s frendovima prigovorila da mi se takav način komunikacije ne sviđa. Sve je ostalo po starom, nitko nikome ništa nije zamjerao, ali rukama i jeziku nisam dala blizu. Osim toga, jedan se u međuvremenu oženio, a drugi zraučio i mislim da im više nikada ne bi palo na pamet učiniti takvo nešto.

    I na bivšem poslu sam imala kolegu koji je u prolazu znao, onako, kao, pljesnuti po guzici. Odmah sam mu rekla da mi se to ne sviđa i da meni to ne radi.

    Općenito ne volim te dvosmislene upadice, to dušo... baš mi bude bezveze. No, ako je netko nepoznat, ako ga vidim prvi i zadnji put, ignoriram. No, da mi netko to stalno radi, stala bih i ozbiljno razgovarala. Bez drame. Onako, k'o čovjek s čovjekom

  28. #78
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    kak izgledaju neprimjereni uleti nemam pojma, nikad mi se to u životu nije desilo. tipovi ili imaju ozbiljne namjere pa tako i pristupe ili smo od prvog kontakta očima na noževima. trećih nema.
    mm je naravno bio u ovoj prvoj grupi

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •