Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 94 od 94

Tema: Zovete li policiju susjedima?

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nisam rekla niti riječ,samo zbog dobrosusjedskih odnosa. Bilo mi je glupo s nekim se kačiti kad znam da su tu kratko,po dva,tri tjedna. Pa sam istrpila. I u sebi im j majku. Ali takve stvari nisu fer ,najlakše j biti govno i praviti se da si sam na svijetu

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    većina ljudi kod nas ne razmišlja uopće uznemiravaju li druge svojim ponašanjem ili svojim kućnim i/ili metalnim ljubimcima.
    desi se ponekad svakome neki propust, ali da ti pas laje non stop, da parkiraš kud stigneš, da se dereš svako malo usred noći. meni to nije normalno.
    mi imamo birc pod prozorom, u nekoj normalnoj zemlji ne bi nikad dobili dozvolu za birc na takvoj poziciji. i zovem policiju kad moram.
    mislim da u svojoj kući imam pravo na mir. naravno, pazim i da ni mi ne uznemiravamo druge.
    baš ovako. ponekad se pitam kuže li da uznemiravaju druge ili kuže, ali ih nije briga. (općenito pišem, ne samo o susjedima)

  3. #53
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    enivej, izlazi susjed, urla na njih i psuje, al tako ružno da ne možeš vjerovati, vadi nož i buši im loptu s nožem. luđak totalni. a inače normalan čovjek izgledao. šta, nije mogao spavati pa mu se digao živac? šta su svi ti ljudi zaboravili kako je imati 16 godina? što je najbolje, dnevni boravak gleda na park, kao i meni.
    dobro je prosao,sina od kumova mojih roditelja je takav (odnosno veci) bolesnik ubio nozem jer mu je doletila lopta u dvoriste...

    za one koji zele pistolj - http://www.ebay.com/itm/SCATTER-CAT-...item27ca876f01

  4. #54
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Iksam cvijetu, Forku, spajalicu, sašu... Kužite me .

    Vissnja, učim ga kućnom redu, on se voli po ulazu dovikivati iz prizemlja do drugog kata, što sa mnom, što s tatom ili drugima. Sto puta sam već upozorila, kad tad bit će i rezultata.
    Dakle, mene ne bi smetalo da susjedovo dijete tako veselo viče, ali ipak očito nisam ogledni primjerak, k tome to su osnove pristojnosti.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Ne zovem, čak imamo i birc u blizini koji zna raditi duže, ekipa bude vesela ali normalna, pri tom mislim da nema ekscesa. Što se tiče onih koji zovu zbog laveža psa, tinejđera i festica smatram da takve osobe već imaju nekakav nemir u sebi ili kako bi se narodski reklo: Rđavom ku_cu svaka dlaka smeta!

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zvala sam nekoliko puta kad je u 2-3 sata ujutro kap prelila casu, jelte, vec sam spomenula na nekoj drugoj temi. Kad je susjed zaurlao "Danijelka, aj malo na stol!" ja sma se ladno uhvatila telefona. Sljedece godine, kad se u 6 popodne pocela zakuhtavat "zabava" shvatila sam da ce se opet ponovit isto, pa sam u 10 navecer preventivno nazvala najblizu policijsku postaju tako da u 11 mogu odmah doci. Jer, naimen, izlaze na prijavu za remecenje javnog reda i mira najranije u 11 navecer. Sljedecih godina zabave su postale vrlo vrlo pristojne. Znaci glasna glazba i ideracina do 11, a u 11 samo pjesma i to prihvatljivih decibela.

  7. #57
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zovem, čak imamo i birc u blizini koji zna raditi duže, ekipa bude vesela ali normalna, pri tom mislim da nema ekscesa. Što se tiče onih koji zovu zbog laveža psa, tinejđera i festica smatram da takve osobe već imaju nekakav nemir u sebi ili kako bi se narodski reklo: Rđavom ku_cu svaka dlaka smeta!
    osjećam se prozvana
    nikad u životiu nisam zvala policiju radi tuluma, bilo kakvih slavlja pa čak ni zbog kafića koji nam je u blizini...ali kad ti skupina mularije dosovno ispod prozora sluša cajke sa mobitela dere se, pljuca, psuje i svađa se, a o urlanju da ne govorim...mislim da je to ipak momenat za policijsku intervenciju...i to smo zvali oba puta nakon šta smo ih zamolili da prestanu i da odu na što su oni mrtvi hladni rekli da neće...po mom mišljenju dobro su i prošli

  8. #58
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zovem, čak imamo i birc u blizini koji zna raditi duže, ekipa bude vesela ali normalna, pri tom mislim da nema ekscesa. Što se tiče onih koji zovu zbog laveža psa, tinejđera i festica smatram da takve osobe već imaju nekakav nemir u sebi ili kako bi se narodski reklo: Rđavom ku_cu svaka dlaka smeta!
    ja ti zelim takav "samo lavež psa" u konstanti, satima, na radni dan (s tim da on počinje u 15 do 5), po noci, u tvom dvoristu (zajedničkom/rupi u zgradi prema kojoj su okrenuti svi balkoni i sve odzvanja duplo). bas me zanima jel bi ti osjetila kakav nemir

  9. #59
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    MI živimo u neboderu od 17 katova i nemamo takvih problema, zapravo rijetko se čuje uopće buka s obzirom koliko stanara ima, a kad se nešto slavi ljudi obično napišu da će nešto slaviti i zamole za razumijevanje i nikada nitko ne zove policiju. Susjedi 2 kata niže su u zadnje vrijeme čak češće imali neke proslave ali mi nije palo napamet zvati policiju, mislim ljudi su davnih dana istrpili moju proslavu 18.-tog rođendana do 8 ujutro, a sada već 2 godine slušaju urlanje mojeg djeteta pa nebi bio baš red da im zovem policiju .
    Za povremeno remećenje javnog reda i mira ne bih zvala policiju, a da se događa često i da sam stalno neispavana zbog toga onda bih.

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zovem, čak imamo i birc u blizini koji zna raditi duže, ekipa bude vesela ali normalna, pri tom mislim da nema ekscesa. Što se tiče onih koji zovu zbog laveža psa, tinejđera i festica smatram da takve osobe već imaju nekakav nemir u sebi ili kako bi se narodski reklo: Rđavom ku_cu svaka dlaka smeta!
    Ajd reci di živiš pa ću ti doći sa svoja dva psa i nagovoriti ih da ti laju pod prozorom cijelu noć. Pa da vidimo...

    Jedno je tulum tu i tamo, jedno je ekipa iz kafića (koji imam s druge strane kuće) koja tu i tamo zaruži (ne zovem)... a drugo je lavež i zavijanje pasa svaki dan, svak noć... i tako stalno. I nisam ništa napravila... htjela sam ga nazvati, ali nema prijavljen
    telefon. I pi.... svaki put kad krenu lajati baš kad uspavljujem malenu, pa se razbudi i unezvjereno gleda oko sebe.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd reci di živiš pa ću ti doći sa svoja dva psa i nagovoriti ih da ti laju pod prozorom cijelu noć. Pa da vidimo...

    Jedno je tulum tu i tamo, jedno je ekipa iz kafića (koji imam s druge strane kuće) koja tu i tamo zaruži (ne zovem)... a drugo je lavež i zavijanje pasa svaki dan, svak noć... i tako stalno. I nisam ništa napravila... htjela sam ga nazvati, ali nema prijavljen
    telefon. I pi.... svaki put kad krenu lajati baš kad uspavljujem malenu, pa se razbudi i unezvjereno gleda oko sebe.
    Na moru kraj vikse imam upravo takvu situaciju s psima. I samu sebe sam uhvatila kako mi smetaju dok stavljam djecu u krevet a do prije par godina nisam ih ni primjećivala...eto zaključila sam da sam zapravo ja nervozna, želim da djeca što prije zaspu i da mm i ja imamo više vremena za sebe i u toj nervozi sve mi smeta pa i lavež pasa..."krivim" sebe zbog toga...i da ne zaboravim svoj poslovni put u Bukurešt, psi kraj hotela, laju, lupaju, svađaju se, hrpa njih (one koje su bile u Bukureštu znat će o čemu pišem) a ja tamo soliram, nikoga ne trebam uspavljivat osim sebe naravno,pročitam par stranica knjige i utonem u san bez trunke nervoze, psi kao da ne postoje...to je otprilike pjesnik htio reći, mir u nama=mir oko nas...

  12. #62
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    prvo ja se nisam povampirila, nego me smeta da mi pas laje doslovno svako jutro po 3-4 sata. sa gazdom smo pokušali, al ne ide...policija ne dolazi na takve dojave...al bitno da se ti javiš u obranu jadnih i nemoćnih a protiv nas povampirenih
    smiri doživljaj. slažem se sa stray. u ovom slučaju pas nije kriv. a ti bi mogla podnesti prijavu za zlostavljanje životinja, umjesto da životinju zlostavljaš dodatno.

  13. #63
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    suncokret potpis!
    moj prag tolerancije je došao na 0, ma ne nulu nego je debelo u minusu
    zato jer sam godinam trpila maltretiranja u svojoj kući od nadobudnih vlasnika kafića u lokalu ispod zgrade
    i ko to nije prošao takj ne razumije to tvrdim
    da ti budi dijete u dva po noći i da oboliš na živce od galame, tuče, gasiranja
    a nemaš kud jer si u svojoj kući i kamo bi trebao poći u gluho doba?
    pretragično
    nije to neki poluglasni tulumčić, gitarica i tra la la
    to je sustavno maltretiranje od strane ljudi koji ne priznaju pravila ponašanja i kućni red koji su nužni za suživot među ljudima
    i dabome da sam zvala i ne da sam zvala nego sam bila u fazi da bi ih golim rukama podavila jer fini razgovor nije uopće dolazio u obzir
    oni to nisu htjeli ni željeli razumjeti, bilo je bitno samo zaraditi pa i preko sna tuđe djece
    uh... čim se sjetim zaboli me želudac
    i to mi je jedna od stavki koja me strašno smeta u ovoj državi
    ne poštuje se zapravo pravo na mir i na privatnost
    vrijede neki drugi standardi i ako se želiš izboriti za svoj mir nemaš se kome obratiti
    i lako je tuđim k... gloginje mlatiti ako ću baš malo i biti prosta
    tako da sam ja apsolutno protiv lajanja, gasiranja, pjevanja, prdenja i svega toga ako zbog navedenog pati itko u svom domu ni kriv ni dužan

  14. #64
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    pa ja uopće nemam taj pištolj, šta ste se mene uvatili? ali nisi pročitala sve. razgovarili smo sa likom i ništa, čak je susjeda zvala policiju ali nisu došli

  15. #65
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa Vidi poruku
    Naša ulica je vesela i svako malo netko nešto slavi. Ne pada mi na pamet zvati policiju radi toga, daj Bože da ima više fešti i pjesme (i tolerancije). U tu svrhu sam kupila čepiće za uši - apoteka, 5 kn, pa ako mi baš smeta za zaspati stavim ih.

    No, u nekim ekstremnim slučajevima bih sigurno zvala.
    hehe, mi ih također koristimo, muž je čak kupio one slušalica što radnici nose i tako u krevet ali, eto na kraju m nije izdržao takav način lijeganja svaku večer. pa je zvao jer je sused rekao da mu rađe zove murju nego on prekida svakonoćna tulumarenja.. sad je mir-mislim, kao što u zgradama jest. ne smeta..

  16. #66
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ovo o čemu sam pričala je ekstremni primjer i vjerujem da bi svi odavde ili većina podivljali od takvog života već u par mjeseci
    zapravo je važno i koliko često se nešto dešava, ako je ponekad to nije isto kao na redovnoj bazi
    spajalice, npr. da te taj susjed budi svaki vikend u 5 i tako uzastopno recimo 2 god. vjerujem da bi ti prag tolerancije pao i da bi jedno jutro pop....
    pa bi išla lijepo popričati, objasniti čovjeku, pa bi očekivala da će razumjeti, pomjeriti pilanje u 7 bar
    itd. itd.( ti si mi prva pala na pamet za primjer, nema neki drugi razlog što te navodim)
    hoću reći da nije svaka buka ista i da to treba uzeti u obzir
    Posljednje uređivanje od flopica : 02.09.2012. at 08:21

  17. #67
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja uopće nemam taj pištolj, šta ste se mene uvatili? ali nisi pročitala sve. razgovarili smo sa likom i ništa, čak je susjeda zvala policiju ali nisu došli
    flopice, pisale smo u isto vrijeme...ovo je za sorciere

  18. #68
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    flopica
    tema je postavljena da li zovemo policiju ukoliko je doslo do povrede javnom reda i mira. cesto postoji i tzv zlostavljanje. u tom slucaju sam sigurna da bi svi reagirali.
    zivjela sam u zgradi i svako jutro sam slusala dostavni kamion, pa distripress i sl. znam tocno kako to zvuci. navikla sam se i prihvatila to. zivot u zgradi je takav, moras brdo toga prihvatiti. ja sam bila zamoljena da promijenim obucu doma, jer sam hodala u klompama. nije mi palo na pamet da to ljudima ne pase ispod. nisam se ni na ljutila ni uvirjedila. samo sam ih skinula.

    inace iskreno trenutno nakon 7 godina radje bi u nekim trenutcima svoju djecu prijavila za uznemiravanja svog sna jer jos uvijek setaju nocu i dolaze kod mene u krevet sa svojim zeljama. npr. vole nasu kupaonu vise nego svoju. a to znaci kad idu na WC da udju u spavacu sobu, udju u kupaonu (cesto ni ne zatvore vrata) obave sve sto zele, puste vodu, pa zaborave oprati ruke, na sta reagiram, i onda se mirno uvale u moj krevet. naravno ne zatvore vrata od kupaone, pa slusam jos kako se i vodokotlic puni

    sve u svemu, ne reagiram na povremena povrede javnog reda i mira, ali na uzastopono i svakodnevno sigurna sam da bi se pozalila.

  19. #69
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    eto spajalice, baš tako
    povremeni ekscesi još mo gu proći, pretrpim i zažmirim, neda mi se biti nadžak baba
    a ovo za djecu i kupaonu po noći razumijem sasvim

  20. #70
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Uostalom, postoji zakon remećenja javnog reda i mira. Prijedlog: kupite čepiće za uši po 5 kn, jednak je ako nemaš love, ukradi.. iako smo ih duugo koristili. Hoću reč, ako je remećenje i ako smeta, naravno da se zove policija ili kućepazitelj, tko drugi.. Ako nekome paše, blago njemu, meni osobno buka ne smeta, pojačam TV ili čepići i čorim, ali zašto bih se 'žrtvovala' za nekog 'ko za mene ne obadire. To je gotovo teror. Postoji kućni red u svakoj zgradi, ja ga uspostavljam, pa zar je toliko umišljeno očekivati to i od drugih.. barem donekle. Naravno da se tulumari, popravlja i sl, ali to bi trebale biti vanredne a ne svakodnevne aktivnosti, uvijek od iste ekipe.
    Možda zvučim prerigorozno, ali eto..

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ako je nešto povremeno, nikako ne reagiram
    da netko sustavno maltretira, bi.

  22. #72
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja uopće nemam taj pištolj, šta ste se mene uvatili? ali nisi pročitala sve. razgovarili smo sa likom i ništa, čak je susjeda zvala policiju ali nisu došli
    nismo se tebe "uvatili", nego objašnjavamo moguće posljedice.
    zato ti i kažem: prijavi zlostavljanje životinje.
    http://www.traziseprijatelj.com.hr/v...-ivotinje.html

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    nismo se tebe "uvatili", nego objašnjavamo moguće posljedice.
    zato ti i kažem: prijavi zlostavljanje životinje.
    http://www.traziseprijatelj.com.hr/v...-ivotinje.html
    a ti si isto nadobudna, cemu prijavljivati zlostavljanje zivotinje kad se za sitne pre moze kupiti nesto cime ce i sama zlostavljati zrtvu

  24. #74
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    upravo tako

  25. #75
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    Na moru kraj vikse imam upravo takvu situaciju s psima. I samu sebe sam uhvatila kako mi smetaju dok stavljam djecu u krevet a do prije par godina nisam ih ni primjećivala...eto zaključila sam da sam zapravo ja nervozna, želim da djeca što prije zaspu i da mm i ja imamo više vremena za sebe i u toj nervozi sve mi smeta pa i lavež pasa..."krivim" sebe zbog toga...i da ne zaboravim svoj poslovni put u Bukurešt, psi kraj hotela, laju, lupaju, svađaju se, hrpa njih (one koje su bile u Bukureštu znat će o čemu pišem) a ja tamo soliram, nikoga ne trebam uspavljivat osim sebe naravno,pročitam par stranica knjige i utonem u san bez trunke nervoze, psi kao da ne postoje...to je otprilike pjesnik htio reći, mir u nama=mir oko nas...
    Blago tebi pa nalaziš mir u sebi. Ni ja ni moji ukućani, pa ni gosti ni susjedi ga ne nalazimo... zavijanje pasa nam ometa nalaženje.

  26. #76
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    mislim da bi oni kojima moram podnjet prijavu riknuli od smijeha kad bi ih zvala/pisala radi susjedovog psa koji uznemirava susjedstvo po noci....ima poveci boks,nije na lancu,setaju ga (mogli bi cesce doduse),hrane....nikako ne spada u kategoriju zlostavljane i zanemarene zivotinje....susjed je doduse lukavo stavio boks tako da nije njemu pod prozorom spavace sobe nego meni....a mozda mu narede da ga premjesti sebi ispod prozora?ili kazu da pas mora biti u kuci s njim po noci? odma zovem ako su tako efikasni!

    isprovala ja taj strasni mucenicki pistolj maloprije na mojem MC macku....samo me je gledao sa facom:a sto ti je sad to? nista,pomako se nije....
    mora bit da mi se onda samo posrecilo da kad sam ga uperila prema susjedstvu ovaj taman prestao lajat....

  27. #77
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pas od moje rodice je puno lajao po noci (i setan i hranjen i mazen i pazen, al lajav) pa su joj susjedi zvali policiju jedno 10 puta - na kraju su policajci dosli i rekli joj, oprostite gospodjo, ali ovi su nas vise ubili u pojam, eto mi smo sad dosli, pa vise necemo

  28. #78
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pas od moje rodice je puno lajao po noci (i setan i hranjen i mazen i pazen, al lajav) pa su joj susjedi zvali policiju jedno 10 puta - na kraju su policajci dosli i rekli joj, oprostite gospodjo, ali ovi su nas vise ubili u pojam, eto mi smo sad dosli, pa vise necemo
    jadni mi s takvom policijom.
    uostalom, jasno se vidi do kuda nas je izrugivanje redu i zakonu na svim razinama dovelo.

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zbog susjedovih pasa sam zvala policiju da pitam kome mogu prijaviti da maltertiraju cijelo susjedstvo. Nikome, samo privatna tužba, bio je odgovor. Dobro da su uopće došli.

  30. #80
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    iako zakon o buci postoji. i u nekim državama se najnormalnije poštuje i provodi.
    možda i mi dođemo do tog stupnja, jednom.
    inače, na lokalnoj vlasti je da donese pravilnik o držanju kućnih ljubimaca na njihovom području.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    nikada!
    volim družbu, fešte, veselice (vidim da sam jedna od rijetkih), kako u svojoj kući, tako i u susjedstvu...
    kad je kod susjeda fešta, uvijek zavidno virkam i pjevušim zajedno s njima
    što ću, takva sam...

    eto, ima nas raznih
    potpisujem i da dodam - ja još vraćam dug svojim bivšim susjedima koji nikad nisu nazvali policiju, ni kad bi u 4 ujutro pjevao naš oveći zbor praćen gitarama i bubnjevima. Nije da volim kuruzu, ali mi je i tako drago čuti da se (bar) neto zabavlja.
    Sad su mi ta okupljanja s pjevanjem rijetka i baš mi fale.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nikada susjedima nisam zvala policiju. Često u ponoć rade cirkulari, hoblerice i tko zna što još, ali eto. Još uvijek nisam dovoljno ljuta .

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikada susjedima nisam zvala policiju. Često u ponoć rade cirkulari, hoblerice i tko zna što još, ali eto. Još uvijek nisam dovoljno ljuta .
    Meni više smetaju ti građevinski radovi od fešti. Susjed je godinama gradio kuću svaki vikend - od petka popodne, subotu od 7 ujutro pa i nedjelju, bum tras, lup, lup, za pošizit. No iako sam požljela nisam protestirala, šta će čovjek, radi, a sam si gradi kuću.. Njemu za vrijednost, a meni subotnje buđenje uz zvuk čekića po metalu ili nekog cirkulara i "Zatvaraj prozore, opet popravlja ogradu!" Tu ogradu je lupao valjda mjesecima, svaku subotu.
    No po meni to je suživot... Moj je sadašnji kvart uglavnom miran, odrasla sam u zgradi pa sam navikla na bitno veću razinu buke. Najbolji su bili susjedi s osmog kata koji bi se pijani tukli, lomili prozore, a par puta i razbili šajbu bačenom cipelom (tavom, bocom) neupućenim vozačima koji bi im parkirali ispod prozora. Nenamjerno, naravno, u žaru rasprave. Obzirom da sad živim kraj groblja, većina susjeda je izrazito mirna

  34. #84
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    nikada!
    volim družbu, fešte, veselice (vidim da sam jedna od rijetkih), kako u svojoj kući, tako i u susjedstvu...
    kad je kod susjeda fešta, uvijek zavidno virkam i pjevušim zajedno s njima
    što ću, takva sam...

    policiju su zvali nama u nekoliko navrata , dok smo još bili mladi i "razuzdani", iako mislim da uopće nije bilo potrebe. nije čak ni bilo kasno.

    eto, ima nas raznih
    Nisam ni ja i imala sam stav kao i ti dok nisu prevrsili mjeru...zgrada je imala 5 katova, na svakom katu 5 stanova, na svakom katu jedna beba do 3mj. I u 2 stana studenti koji su svaku drugu noc imali tulume do jutra. To je bilo nenormalno. Na terasi su urlali, djeca nam nisu spavala. I sve sam tolerirala, pa i nespavanje, danima i tjednima. Onda sam jednu noc u 4ujutro otisla na vrata i zamolila ih da imaju obzira. Nisu. Divljanje se nastavilo u liftu u kojem su skakali i razbijali te lift pokvarili. Tad mi je puko film intu noc sam im pozvala murju. Hebiga, red je red

  35. #85
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    MM je zvao prije par mjeseci - susjed (lokalni pijanac) odlučio solo feštat dok sam ja rađala i užasno me dekoncentrirala njegova galama. Smiješno je da su svi susjedi čuli njegov solo tulum, a nitko nije čuo moje deranje, možda su mislili da on urla

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    a što je sa susjedima u naselju gdje su mahom kućice (neke sa malim, a neke sa nikakvim vrtom, izgradnja cca 1940-tih), koji se skoro svake godine sjete krpati plastični čamac s epoksi smolom? i to eto rade u svom dvorištu, a smrdi svima oko njih, pogotovo nama. pa kad im nešto kažeš, lijepo ti odgovore da oni na svojoj zemlji smiju raditi što god žele. i ti isti susjedi imaju psa koji u ovoj priči služi samo kao okidač jer (naravno, psi to rade trči po dvorištu, a (vidi Vraga!) susjedi su postavili vrtne patuljke koji fućkaju. koji naravno fućkaju i na lišće koje pada, ne samo na psa koji leta po dvorištu. za to ću kupiti praćku. ne za psa, nego za patuljke koji fućkaju i ljude koji to vole. i onda govna od tog istog psa skupljaju (???) u nekoj posudi koju su strateški postavili meni ispod prozora pa za svih toplih dana ne mogu otvoriti niti prozor niti balkon na toj strani da ne budem zagušena u smradu psećih govana.

    dakle, nije stvar u tulumima ili proslavama (kakve god da jesu), svi mi znamo da to bude i prođe. problem ostaje ako imaš susjede s kojima ne možeš na fino niti razgovorom. koji jednostavno ne mare da netko živi tu, odmah iza/pored njihovog posjeda. npr. prošle godine su topili čvarke opet meni ispod prozora. i nije da ja ne volim čvarke - to jednostavno nije način. ne znam samo što sljedeće mogu očekivati...

    i da li negdje postoji napisan taj "kućni red" koji stoji napisan lijepo u zgradama (tražila, ali nisam našla)? jer u zgradi kad sam živjela, zaista nije bilo ovako...

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Nikad. Kada bi se radilo o namjernom uznemiravanju tek tada bih reagirala.

  38. #88
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    krvavica,to je stvarno grozno i bezobrazno!
    nama barka stoji u vrtu vec 3g i nikako da ju se nakanimo preuredit jer bi ju trebalo negdje odvest, MM ne zeli prasit i brusit plastiku jer zna da bi to letilo posvuda po susjedstvu....a ako je odvede negdje daleko problem je sa strujom,pa cinjenicom sto moras ici negdje umjesto da radis ispod kuce....zeznuto...
    nakraju smo je odlucili prodat...

    Nasi prvi susjedi su Englezi,dodju samo povremeno,lani i ove godine su na Uskrs ujutro izvukli kosilicu i kosili vrt!
    Znaju jako dobro (iako ga ne slave) koji je dan i koji je obicaj,svejedno su lani bili upozoreni i oni opet....

  39. #89
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja redovito na blagdane obavljam velike poslove, jer ih zelim iskoristiti jer inace dok radimo nemamo vremena...
    zalosno al tako je ...

    nedjeljom jutro najvise usisavam, perem robu, tepihe...

  40. #90
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Cijeli sam život rasla pokraj divnih susjeda, koji žive u prekrasnoj kući od... pa neću pretjerivati - 300 000 eura, voze aute za koje nisam ni znala da postoje i generalno nisu bučni. Postojao je samo jedan problem - iz nekog razloga nisu voljeli bacati smeće (pogotovo plastiku) u kontejner, nego su ga redovito odlagali uz rub kuće i PALILI. I onda se taj gusti crni dim rasprostirao preko našeg vrta i voćnjaka. Godinama nismo mogli pojesti nijednu jabuku iz svog vrta jer su sve bile jadne deformirane od tog otrova.
    Mama je pokušala razgovarati s njima. "Pa znate da mi dijete ima astmu i da se guši svaki put kad to zapalite." Ne, nije pomoglo. Zvala je policiju. Oni su joj rekli neka zove vatrogasce. Zvala je i njih. Oni su joj rekli da ne mogu intervenirati za vatru koja je pod nadzorom, na nečijem privatnom posjedu.

    A ova je i dalje palila. Inače ovako sasvim lijepo izgleda - uvijek dotjerana, skupe cipele, frizura, manikura... a u glavi kretenčina!

    I što onda napraviti? Mislim da je običan mali čovjek u RH j... ježa.

    Imam priču i o buci. To ću u novom postu.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 06.09.2012. at 19:38

  41. #91
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zasto ne bi kosili travu na Uskrs?

  42. #92
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Pa zato jer je svaka nedjelja dan za odmor, a posebno na najveći kršćanski blagdan, Uskrs.
    Tada se ne smije raditi ništa. Već sam čula o tome, kako je svekrva vikala na moju prijateljicu jer je stavila prati veš u nedjelju.

  43. #93
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Da,da ja sve 4 u zrak svaku nedjelju ko prava katolkinja.....krscanski i drzavni praznik,da....u zemlji gdje su krscani u velikoj vecini...sta's,tako je kako je....

    Vjesanjem vesa ne uznemiravas nikog a bome kosit vrlo bucnom kosilicom oko 8h ujutro a zivis 1min od crkve dok pored tebe prolaze ljudi koji idu na misu....nije mi bas korektno,pristojno,stogod....sve i da nije Uskrs....

    Nisam ni ja taj dan posla u crkvu ali mi svejedno tako nesto ne bi palo na pamet...
    Svimbalo,a si cula sto rade islamski vjernici u mjesec Ramadana?

  44. #94
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Zvala jednom policiju i nikad više (neću).
    Susjedi se šorali u 2 ujutro. Dijete plakalo. Murija došla nakon 45 min, kad su već zaspali i oni i mi. I još mi pozvonili da me popljuju zakaj sam ih zvala kad gore živi "skladan nevjenčani bračni par" i nije bilo nikakve svađe. Dobro da još meni nisu prijavu napisali.
    Od tada (nažalost) reagiram samo kada je ugrožena sigurnost moje djece, mene ili naše imovine.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •