Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 111 od 111

Tema: Moderno doba.....

  1. #101
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Još ti je malena, počet ćeš i ti biti kreativna, vidjet ćeš. Javi se za godinu-dvije, bit će uradaka, garantiram. Ne mora to biti profesionalno, ali sigurno ćete nešto smišljati, pa makar samo kuhača, krpa i vezica.

  2. #102
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Zuska, imaš društvo . Ja sam se spasila otkako je starija krenula u vrtić jer su njezine tete turbo-ultra-super kreativne pa sam pomalo i ja počela shvaćati taj svijet. Nadam se da će bar mlađe dijete imati mrvicu kreativniju mamu kad je starije već bilo zakinuto :D.

  3. #103
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam ljuta na svoje roditelje, ja sam bijesna tim vise sto sad imam dijete, i neke njihove postupke uopce ne mogu pojmiti.
    Vuče me da ti odgovorim... Ja sam se od malo poslije rođenja djeteta do njenih pa...9 ili tako nešto mjeseci osjećala kao ti. Ovu tvoju rečenicu mogla sam i ja napisati do prije samo dva mjeseca i tad mi je čak i bila neka kulminacija, baš sam bila bijesna, znala sam plakati kad bih zapela u tim mislima... Možda sam se i čistila, ne znam. Ali u jednom trenutku počela sam manje o tome razmišljati. Znam da sam si govorila kako su radili najbolje što su znali i u biti u to i vjerujem. Ali onaj mali čovječuljak u glavi uvijek kaže: Ali ipak...! (kaže to i sad, ali osjećam se nekako...pomireno s tim?)
    Ne kažem da psihić ne bi dobrodošao, ali trenutno mi nedostaje vremena i para pa sam možda i nesvjesno to sve odgodila.
    Bilo mi je važno čuti da se i drugima to događa jer kad sam pitala svoje frendice koje također imaju bebe, rekle su mi da su one starce odradile kod psihića davno prije
    U svakom slučaju, sretno.

  4. #104
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Beti, ma ne znam, jeza me hvala od pomisli da ću morati nešto izrezivati, ljepiti i to. Mislim, kreativna sam, smišljam priče i bajke, imam hrpu raznih ideja o svemu, ali ne likovno, taj dio mozga nemam.

    Cvijetak, super, vidimo se onda

  5. #105
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Zuska, otvori temu. Ja moram maloj za vrtic napraviti vijenac od lisca. Slavit ce nesto povodom neceg. Nista nisam shvatila tetu. Izbezumila sam se cim mi je rekla da nesto moram napraviti.

  6. #106
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zuska, ma je li mi vjeruješ da zaboravim? Mislim to, ići na slikanje, jogu... jednostavno kad dođe taj dan, ili nešto iskrsne, ili ja zaboravim... trebala sam ići, došao mi brat na jedan dan iz UK. I ajd ti sad odi... Trebala sam ići, Smjehuljica nervozna, ne mogu ju ostaviti... ali ne žalim, doći će opet vrijeme za to...

    A o nekreativnima... otvori topic, nećeš biti sama. Držim da nema nekreativnih bića. Rado ću se pridružiti.

    A o ljutnji, bijesu i sl. osjećajima prema roditeljima... e, to bi bio topic. Razmišljala sam da ga otvorim... Kad god sam ljuta, sjetim se riječi jedne psihijatrice "ljutnja vodi u depresiju", pa se trgnem. Do sljedeće prilike.

    Inače... teme su povezane, iz hobija se bavim terapijskim slikanjem. Ako kome zatreba, možemo napraviti radionicu, riješiti mame i umišljenu nekreativnost u trenu. I last but not the least; ja ću raditi nešto što volim!

  7. #107
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Curke, tema je otvorena.
    Mojca, prati temu, možda dobiješ inspiraciju za promjenu posla

  8. #108
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je, je... imam ja inspiraciju već godinama, ali to su oni poslovi od kojih nema šuške.
    Zato trunem do daljega u korporaciji.
    Kasno mi je da se bogato udam... kasno mi je da se uopće udam.

  9. #109
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi na tu radionicu! idem na jogu ima dva mjeseca, prvih mjesec dana ga je tata šetao po gradt, u blizini, kad god bi cula bebu kako place kroz prozor, mislila sam, moj place, i bila sam u strasnom grcu. Al sad sam se vec dosta opustila, a i stekla povjerenje u md-a, a pomoglo je i sta mali je poceo s dohranom pa mv vise ne treba stalno dostupna sisa. Mislim da bi ga sad cak mogla i svekrvi ostavit

    Al mislim da tu ne treba nista forsirat, nego kad je majka spremna, spremna je, jel to sa mjesec, dva, dvanaest, ili vise, svejedno, doc ce to vrijeme.

  10. #110
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Vuče me da ti odgovorim... Ja sam se od malo poslije rođenja djeteta do njenih pa...9 ili tako nešto mjeseci osjećala kao ti. Ovu tvoju rečenicu mogla sam i ja napisati do prije samo dva mjeseca i tad mi je čak i bila neka kulminacija, baš sam bila bijesna, znala sam plakati kad bih zapela u tim mislima... Možda sam se i čistila, ne znam. Ali u jednom trenutku počela sam manje o tome razmišljati. Znam da sam si govorila kako su radili najbolje što su znali i u biti u to i vjerujem. Ali onaj mali čovječuljak u glavi uvijek kaže: Ali ipak...! (kaže to i sad, ali osjećam se nekako...pomireno s tim?)
    Ne kažem da psihić ne bi dobrodošao, ali trenutno mi nedostaje vremena i para pa sam možda i nesvjesno to sve odgodila.
    Bilo mi je važno čuti da se i drugima to događa jer kad sam pitala svoje frendice koje također imaju bebe, rekle su mi da su one starce odradile kod psihića davno prije
    U svakom slučaju, sretno.
    Hvala a nisam ni ja stalno bijesna, nego tu i tamo, valjda kad se skupi vise stvari odjednom pa mi treba ventil. Al mislim da je kod mene bijes napredak, da sluzi za to ciscenje, kako si ti napisala.

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska, otvori temu. Ja moram maloj za vrtic napraviti vijenac od lisca. Slavit ce nesto povodom neceg. Nista nisam shvatila tetu. Izbezumila sam se cim mi je rekla da nesto moram napraviti.
    Evo da te utješim... Moja djeca su pet godina provela u vrtiću. Za to vrijeme u grupi od cca 25 djece (ponekad više, ponekad manje) samo je nas 4-5 roditelja radilo takve likovne projekte, oni koji su to htjeli. Ostali nisu. Jer nisu imali volje. Jer nisu znali kako. Jer nisu znali vremena. Svejedno....

    Kad te tako teta zaskoči, reci lijepo da ćeš njima donijeti sve što je potrebno (i pitaj što bi to bilo) a nek ONI s djecom rade vijenac. Reci da ne stigneš raditi, ali da možeš doprinijeti. (Ovo nemoj baš reći, ali koja je svrha toga da ti radiš vijenac? Ako je dijete predškolske dobi, može i samo raditi vijenac u vrtiću, ako je mlađe i još nije doraslo igli i koncu, nek radi nešto drugo...)

    Ako baš želiš, evo ti uputa kako se napravi vijenac na najjednostavniji način: uzmeš debelu iglu i konac i samo navedeš lišće bilo kakvo. Bodeš iglom u sam list negdje blizu peteljke. Mora biti malo veći od promjera glave ili dosta veći ako ide oko vrata. Gotovo je za 10 minuta (uključivši i traženje lišća, pogotovo ako je veliko). Evo kako to izgleda: http://www.123rf.com/photo_15657583_...mn-leaves.html

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •