Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Tegle

  1. #1
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno Tegle

    Mislim na tegle od kiselih krastavaca, majoneze, pekmeza... Ima netko ideju što s njima?

    Ja ih uvijek bacam u kontejner za staklo, ali nisam uopće zadovoljna s tim kao rješenjem. Svaki put me opali spoznaja kako je idiotski nešto što može trajati sto godina (pod uvjetom da se ne razbije) koristiti kao jednokratnu ambalažu. Kak nijednoj tvornici ne padne na pamet otkupljivati svoje stare staklenke pa opet puniti robu u njih? Ili netko to radi a da ja ne znam?

    Ja dio iskoristim u kućanstvu za držanje soli, šećera i tih stvari, ali to je opet ograničena količina i imam viška tegli... Zimnicu ne pravim ni ja ni nitko poznat i blizak, tako da ta upotreba otpada. Ima ovdje kakva ekološki osviještena duša koja zna što bi se s njima dalo pametno napravit?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: Tegle

    Citiraj Cookie prvotno napisa
    Mislim na tegle od kiselih krastavaca, majoneze, pekmeza... Ima netko ideju što s njima?

    Ja ih uvijek bacam u kontejner za staklo, ali nisam uopće zadovoljna s tim kao rješenjem. Svaki put me opali spoznaja kako je idiotski nešto što može trajati sto godina (pod uvjetom da se ne razbije) koristiti kao jednokratnu ambalažu. Kak nijednoj tvornici ne padne na pamet otkupljivati svoje stare staklenke pa opet puniti robu u njih? Ili netko to radi a da ja ne znam?

    Ja dio iskoristim u kućanstvu za držanje soli, šećera i tih stvari, ali to je opet ograničena količina i imam viška tegli... Zimnicu ne pravim ni ja ni nitko poznat i blizak, tako da ta upotreba otpada. Ima ovdje kakva ekološki osviještena duša koja zna što bi se s njima dalo pametno napravit?
    a) ipak raditi zimnicu
    b) oslikati sve te teglice, ukrasiti poklopce salvetnom tehnikom i pokloniti svima dragima kao komplete za držanje "rasutog tereta" (kuhinjske potrepštine, šivaći pribor, spajalice, perlice....nastavi niz)
    c) čuvati sve dok ne napuniš ostavu/podrum i onda, nakon n godina ipak baciti

    (kod nas su u igri sva tri rješenja 8) )

  3. #3

  4. #4

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jedno je rjesenje i kupovati sto manje ambalazirane hrane
    ili kupovati veca pakiranja

  6. #6
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Hvala vam svima na idejama!
    Litala, ovi linkovi su genijalni... Najjači mi je onaj gdje staviš sve sastojke za kolače u teglu i pokloniš nekome. Idealno za ljude poput mene kojima pečenje kolača baš ne ide

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    je, ta tegla sa suhim sastojcima za kolace mi je pregenijalna - na etiketi napises sto je unutra, sto jos treba dodati od mokrih sastojaka (maslac, jaja, mlijeko, stovec...) i kako ispeci kolac :D


    to sam prvi put vidjela na jednom skolskom "sajmu" i stvarno mi se svidjelo

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i zaboravila ovo: te tegle su mi super jer to u stvari ne trebas raditi za poklon, vec mozes sebi olaksati i za tjedan-dva pripremiti si suhe sastojke (odmjeriti i lijepo upakirati na sigurno) i onda na brzinu imas vec dobar dio spreman

  9. #9
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ponudi ih udruzi pčelara. ja sa svojim ocem pčelarom imam deal - ja njemu 10 - 15 staklenki, on meni kilo meda.

    on novu staklenku plaća u veleprodaji 2 kune, nije baš ni malo :/

    ja mu ih iskrcam sve, sa poklopcem podravke, majoneze... takve poklanja/prodaje poznanicima koji mu to neće zamjerit.
    uglavnom, sve su upotrebljive i sve se recikliraju jer ih poznanici također skupljaju pa mu ih prosljeđuju

  10. #10
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Evo mene samo da izvijestim kako se ispostavilo da sveki ima neku pčelarku kojoj će trebat tegli, a našli smo i nekog kome trebaju za zimnicu... Od silnog neznanja kud bi s teglama, sad ću ih još morat počet uvozit

    Hvala cure na prijedlozima!

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mi smo za Božić darovali rodbini i prijateljima tegle ukrašene bojama za staklo (+ unutra medenjake i ine suhe kolače).

    Inače, u teglama držim sve živo u špajzi (onima od kave) a one od krastavaca čuvam za VLASTITU zimnicu kiselu. One od meda spremam za VLASTITU zimnicu slatku. (I to dijelim - recimo, učiteljicama i odgajateljicama u vrtiću, kao prigodan home-made poklon).

    Ali to je rješenje samo za nas koje imamo voće iz VLASTITOG voćnjaka...

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tegle odmah nakon pranja zamotam u novine i stavim u kartonsku kutiju. Kad napunim kutiju, zalijepim i spremim u podrum. Sve ih nosim mami, jer se kod nje radi najveci dio zimnice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •