Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: smeće, smeće i opet smeće

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno smeće, smeće i opet smeće

    Čini mi se da proizvedemo jako puno smeća svaki dan.
    Troje nas je u stanu, koristimo platnene plene, ali svaki dan je barem jedna vrećica smeća.
    Ne znam kako bih proizvela kompost, obzirom da smo u stanu, pa olupine od povrća bacam u smeće.
    Napominjem da pvc, limenke i sl. odvajamo i ne bacamo u smeće, nego stavimo pored kante da ljudi koji sakupljaju ne moraju rovati po kontejneru.


    Kako smanjiti količinu kućnog otpada?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kad je mm kući stalno trčim za njim i vadim stvari koje baca u smeće

    sve što se da recikliramo: čaše od jogurta, tetrapake, papire, boce...ma sve i svaša. ostatke od hrane skupljamo u jednu posudu pa ih damo susjedi.

    najviše me izluđuju glupe ambalaže (ako npr. kupite kolače pa one plastične kutije), nikad ne znam di bi s njima U zadnje vrijeme kad kupim nešto šte bi se trebalo stavit u takve kutije, donesem svoju kutiju. malo negoduju ali ipak stave u moju a ne u svoju kutiju. plastične vrećice ne uzimam, osim onih u keje se stavi povrče (i uvijek se s nostalgijom sjetim škrnicla).

    ti postupci smanjuju količinu kućnog otpada, ALI mi stubište izgleda Ima valjda 5 kutija, u svakoj nešto čeka da ga se odnese na reciklažu...

  3. #3
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Ancica je ovdje opisala kako oni rade kompost u kući, možda i vi to možete primijenit.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •