Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: macke u vrtu

  1. #1
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno macke u vrtu

    Pomoc molim,kao sto naslov kaze od doticnih mi ide vec para na uha.
    Dojadilo mi vec svaki dan vracat u zemlju lukovice,sjemenke i iznikle biljke a i ne jede mi se bas povrce gnojeno macjim gnojem.Da bude stvar jasnija,to su moje macke i nema mjesta nikakvim agresivnim metodama.Zato me zanima postoji li kakva biljka koja bi ih potjerala na sigurnu udaljenost od mog povrca.Mislim da sam negdje,nekad procitala tako nesto ali gdje i kada :?
    pomagajte

  2. #2
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    pridružujem se upitu. naša maca ne kaka u vrt, ali zato privlači mnogobrojne muške primjerke koji velikodušno gnoje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Pomaže pepel posipan oko nasada,i još jedan trik mačke bježe kad vide prozirnu staklenu bocu napunjenu vodom.Ovo s bocom sam osobno probala i mace ne piške u blizini.Pepel je probala jedna moja frendica i kaže da djeluje jer osim toga dobar je i za puževe po vrtu navodno i oni bježe.

  4. #4
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Ovo s pepelom ne pali, bar kod mojih macaka.
    Znam jer zimi MM pepel iz peci za centralno stavlja u kantu u kutu dvorista i one uredno u taj pepel obave sto trebaju.
    Pepel bar ne moraju puno kopati, ljenjivice.
    Sad zafrkavam muza da je previse razrahlio zemlju u vrtu i da zato one idu tamo

  5. #5
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ja sam stavila svugdje po zemlji šiške od bora, nije ružno,a izgleda mi da malo manje kenjaju jer im je nezgodno po tome kopati.
    Ali i dalje imamo ovaj problem za zapišavanjem (a naši mačori stalno senjavaju svoj teritorij). Gdje god poprskaju tu ništa ne raste, suši se lavanda i svo cvijeće oko kuće. Staklena boca?! Isprobavam čim dođem doma!

  6. #6
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    I ja sam slicno napravila, umjesto siski stavila sijeno i suhu travu između gredica. Ubila 2 muhe jednim udarcem, vec 2 dana macke ne kopaju a nadam se da ce i trava manje rasti po gredicama 8)

  7. #7
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    To s malčiranjem moram probati, mada meni jako rado pišaju i u sijeno (koje nitko nakon toga naravno ne jede . I mene izludiše sa kakanjem i kopanjem po vrtu ! Iskopale su sve kapulice, spavaju u klijalištu, svako toliko kad nešto sadim uleti mi ruka u mačji kakac !!!
    Mislim da ću za iduću godinu napraviti neke kao okvire od dasaka sa mrežom, slično kao za komarce samo sa okcima od cca 3cm, pa da štiti i od ptičica a kad biljčice dovoljno narastu sklonim ili premjestim.
    Za sad je ograđeno sa žicom (onom kao uz autoput) radi koza, konja i druge "krupne divljači" ali ćemo morati dodati još i red neke gušće mreže do 40-ak cm od tla radi maca, bar da im malo otežam prošetavanje. Vrt mi sve više nalikuje na konc logor :/ .
    Jesu moje ali ih često vidim svih 7 (onako kao Kojot Pticu Trkačicu) poslagane na ražnjiće !

  8. #8
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam imala taj problem u svom dvorištu, svaki dan bih našla po 5-6 novih hrpica, jer prije nego smo se doselili u toj kući se baš i nije živjelo, i dvorište je bilo mačji raj... Sad imam tri mačke, zapravo te tri su se udomaćile i njih hranimo.
    Problem nismo baš riješili, ove tri su se (uglavnom) naučile da mi to ne obavljaju nasred dvorišta, imaju svoja dva omiljena mjesta: pod nekim kao borićem gdje je suho, rahlo tlo i ima iglica pa mogu zatrpati (a i meni je to lako poslije lopaticom pokupiti), i ispod velikog grma božikovine. Klinci znaju da tamo bolje da ne zalaze, i svi sretni. Jedino je problem s mačkama (i mačorima!) koji su u prolazu i ne znaju pravila lijepog ponašanja, a sumnjam i da jedna od ove tri zna zastraniti.
    Netko mi je kao neškodljivo sredstvo za odbijanje predložio papar...ehhh, koliko sam papra samo posipala po livadi, možda je pomoglo malo. Kod ovih naših je više pomoglo što smo ih pratili što rade pa sam ih par puta potjerala s livade kad sam skužila što spremaju, pa su skužile da ih na ona dva mjesta ne diram, a i srećom su ta mjesta kakva njima pašu - rekoh već, suha i rahla.
    Svejedno, svaki dan kad dođem s posla napravim forenzičnu pretragu dvorišta, ono uzduž i poprijeko (sva sreća što nemam veliko dvorište), i kažem nađe se ali puno manje nego prije godinu dana.

    Moj prijedlog je: komad zemlje metar sa metar ograditi i nasuti pijeska, u većini slučajeva privući će ih da baš na tom mjestu obave nuždu. Iz pijeska treba svako malo pokupiti drekece, povremena kiša će isprati mokraću a može se u sušnim periodima zaliti s par kanti vode da se ispere, jer gospođe mace su fine guz... - vole obavljati nuždu u čistom.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ima ona neka tekućina za kupiti kao repelant za mačke i pese, možda da sa time pošpricaš oko gredica (ne po povrću). Nama su mačke (tuđe) dolazile na balkon i to je pomoglo. Više ne dolaze.

  10. #10
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa
    Ima ona neka tekućina za kupiti kao repelant za mačke i pese, možda da sa time pošpricaš oko gredica (ne po povrću). Nama su mačke (tuđe) dolazile na balkon i to je pomoglo. Više ne dolaze.
    Tu sam tekućinu ja koristila za pošpricati po ulazu od haustora, jer su nam u bivšoj kući (s više stanara, koji baš nisu bili revni u zatvaranju vrata) mačke ulazile u haustor. Mogu ti reći da je čak i djelovalo, i to dosta dugo, jer sam špricala i po zidu a ne samo po podu koji se pere.
    Nisam sigurna koliko je to prikladno za vrt, jer prva kiša to ispere (tako je vjerojatno bilo i s mojim paprom - raznio ga vjetar i isprala kiša).

  11. #11
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Za van postoje neke granule koje (tako mi rekli u pet shopu) pospeš oko npr tegli sa cvijećem i slično. Ja ih nisam probala, nisam baš sigurna da je ok za posipati po zemlji, bogzna kakva je to kemija :/ .

  12. #12
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj mašenka prvotno napisa
    Jesu moje ali ih često vidim svih 7 (onako kao Kojot Pticu Trkačicu) poslagane na ražnjiće !
    A ja mislila da sam sa mojih 6 rekorder foruma
    Sto se tice granula, ne znam, da ne bi skupa s mackama i povrce nestalo iz vrta :/

  13. #13
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    MM dobio shemu za izradu ultrazvučnog uređaja za odbijanje mačaka. Nije ga još napravio tako da ne znam na koliko metara djeluje.

  14. #14
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Mi smo probali te rastjerivače za miševe i pantagane, pa smo zatekli pantaganu kako sjedi na njemu , onda smo pustili da se nakote mace i riješili se pantagana, sad imamo mačje kakce svud umjesto mišjih !

  15. #15
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj tamaris prvotno napisa
    Citiraj mašenka prvotno napisa
    Jesu moje ali ih često vidim svih 7 (onako kao Kojot Pticu Trkačicu) poslagane na ražnjiće !
    A ja mislila da sam sa mojih 6 rekorder foruma
    ja imam 8. i jako su "fine". moj vrt su ostavile na miru, al' zato me vi susjedi mrko gledaju

    kako ću ih umolit "da ostanu doma" :?

  16. #16
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    [quote="prima"]
    Citiraj tamaris prvotno napisa
    Citiraj mašenka prvotno napisa
    Jesu moje ali ih često vidim svih 7 (onako kao Kojot Pticu Trkačicu) poslagane na ražnjiće !
    A ja mislila da sam sa mojih 6 rekorder foruma
    Ma da, pa vi ste male bebe . Mi smo ih prije par godina imali 32 (došla jedna - ženska, dobila 4 kćeri...). Onda smo odlučili tome stati na kraj, malene smo nekako razdijelili, cure smo kastrirali (nažalost nije bilo drugog rješenja) i sad ih imamo samo 8 (ni ne osjetimo ih). Problem je što se na tako veliki broj počnu skupljati i mačke iz susjedstva, a mislim da su nam i drugi ljudi ostavljali mačiće pred kućom.

  17. #17
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Mali update,"bogatija" sam za 12 krasnih malih macica, tako da je suma sumarum 18 komada

    Pcelica Mara 32 :shock:

    Sada mame mace doje male miceke i ne idu tako daleko, pa je barem vrt posteđen.Ajde bar neko dobro u svemu :D

  18. #18
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Mi smo prošle godine dostigli do 17 komada i jedva ih razdijelili, ovih 32 ne želim ni zamisliti !!!
    eh, da nismo više na 7, porastao broj prošli petak za 4 mala cicavca, pa smo na 11 :/ . Lucijana je s mačićima u kutiji u dnevnom (Mašica po cijele dane visi na rubu kutije i uživa) i to se ispostavilo kao super mjesto jer ne da niti jednoj maci osim svojoj mami u kuću - možda da ih premjestim u vrt !
    Kapulice su ipak preživjele, a sad sam nabavila stare ribarske mreže s kojima sam zaštitila grašak dok malo ne stasa. Pa čak i fora izgledaju .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ja špricam običnim alkoholnim octom, djeluje, ali mora se redovito, ak zaboravim, evo ih, pišaju i kakaju :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •