Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Plasticne boce i kaucija? Zbunj?

  1. #1
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Plasticne boce i kaucija? Zbunj?

    Danas sam u dućanu platila 1 kn za plastične boce, 50 lp za bocu od mlijeka i 50 lp za bocu od Cole. Kad sam pitala ženu da li poslije vratim boce i dobijem lovu natrag, rekla je da pojma nema, ali da misli da ne. :shock: :?

    Može mi netko objasniti kako to sad funkcionira? :? Vjerujem da su te boce i ranije bile uključene u cijenu, što je onda sad ovo? :?

  2. #2
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    :? i mene zanima moram ubrzo u mjesečnu kupovinu pa da budem spremna.

  3. #3
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Plasticne boce i kaucija? Zbunj?

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Može mi netko objasniti kako to sad funkcionira? :? Vjerujem da su te boce i ranije bile uključene u cijenu, što je onda sad ovo? :?
    Mislim (ali nisam sigurna :/) da se takve boce sada nose u ona 'sabiralista' gdje se za svaku dobiva 0,50 Kn...

  4. #4
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    :shock: Znači skupljaš ih doma i onda nosiš u sabiralište da ti vrate lovu? :shock: Vidim da bi bilo bolje prijeći na mlijeko u tetrapaku.

  5. #5
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Trebao bi svaki veći centar imati te "aparate" di se boce ubacuju. Kad ih ubaciš, on ti isprinta mali računčić na kojem piše koliko navca dobijaš nazad i odeš na blagajnu tog dućana da ti teta lipo da taj novac.
    Ne moraju bit boce kupljene u tom dućanu. Ovde djeca skupljaju i boce po kvartu pa ih odnose .

  6. #6
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mislim da trenutno taj aparat ima samo u Splitu (bar mi se cini da je tako pisalo u novinama), u Zagrebu mozes predati prazne boce u zamjenu za kupon u reciklaznim dvoristima (mislim da ima u Utrinama).
    Ti aparati koje spominje i Ruby bi trebali biti postavljeni uskoro u svim vecim trgovackim centrima (cini mi se da je u novinama bilo do 30.04.) a do tada :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    U Čakovcu boce možemo predati u Čakomu (komunalno poduzeće) - max 100 boca dnevno po jednoj osobnoj iskaznici.

  8. #8
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    [quote="srecica"]u Zagrebu mozes predati prazne boce u zamjenu za kupon u reciklaznim dvoristima /quote]

    Kakav kupon? :shock: :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    od 1. veljače ćeš boce moći vratiti u svaki dućan veći od 200 kvadrata ,
    za sada otkupljuju samo komunalna poduzeća / u kojima je oogromna gužva jer ima puno ljudi koji skupljaju po deponijama pa donose vratiti )

  10. #10
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Sorry mozda sam ja nesto krivo pohvatala, ali mi se cini da kad ubacis boce u taj aparat on ti izbaci kupon na kojem pise iznos kaucije. I to ti onda isplate na blagajni ... valjda :?

  11. #11
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Aha, isplate ti na blagajni, nije mi bilo jasno kakav sad kupon, keš vi meni vratite!

  12. #12
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Sorry mozda sam ja nesto krivo pohvatala, ali mi se cini da kad ubacis boce u taj aparat on ti izbaci kupon na kojem pise iznos kaucije. I to ti onda isplate na blagajni ... valjda :?
    ti aparatu ubacis boce a on tebi natrag izriga novcice. pocinju raditi od prvi veljace a vidjela sam da su postavljeni npr u getrou i takvim vecim ducanima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    keš vi meni vratite!
    Tako je! Reci ti njima!

  14. #14
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    evo,iz 1 ruke!!mi imali 30 plasticnih boca(od mlijeka,sokova,ledenih cajeva) koje je MM jucer odnio u reciklazno dvoriste kod nas u kvartu(Kunišćak) u kojem btw nije bilo guzve!neki stricek ih je preuzeo,prebrojao i dao MM-u 15kn(znaci za svaku bocu po 50lp)!!ali mi svejedno presli na kupovinu svjezeg mlijeka u tetrapaku!!

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mlijeko sam i tak kupovala u tetrapaku jer mi te boce grozno smrde.

    No, Tedy, nisam skužila kako si ti platila kauciju kada si kupovala napitke? To još nisam čula, normalno kupujem, npr. mineralnu i platim njenu cijenu, nikakvu kauciju.

    Je li tko zna da li se primaju i bocice od pola litre?

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sve se prima, zapremina nije vazna.

  17. #17
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    mlijeko sam i tak kupovala u tetrapaku jer mi te boce grozno smrde.

    No, Tedy, nisam skužila kako si ti platila kauciju kada si kupovala napitke? To još nisam čula, normalno kupujem, npr. mineralnu i platim njenu cijenu, nikakvu kauciju.
    sad se placa ne samo za napitke nego i za npr biljno ulje. sve sto je u plasticnoj ambalazi ukljucujuci i bocice od pola litre.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ta kaucija za nepovratnu amb. je sastavni dio cijene koštanja (za nas, krajnje kupce). Ona se obračunava i naplaćuje na boce od 0,2 lit pa dalje (npr.na one male bočice jogurtića koje su 0,1 lit se ne naplaćuje ambalaža).
    Kupiš recimo vodu od 3 kn (na polici u dućanu piše tri kune), toliko mi plaćamo, a na računu će pisati 2,50 kn + 0,50 kn.


    sad se placa ne samo za napitke nego i za npr biljno ulje. sve sto je u plasticnoj ambalazi ukljucujuci i bocice od pola litre.
    Ne na ulje, ne na kvasinu, ne na deterđente. Amb. se naplaćuje samo na alkoholna i bezalkoholna pića i mliječne napitke:

    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/1894.htm

  19. #19
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    No, Tedy, nisam skužila kako si ti platila kauciju kada si kupovala napitke? To još nisam čula, normalno kupujem, npr. mineralnu i platim njenu cijenu, nikakvu kauciju.
    Na kraju računa, nakon svega što sam uzela, pisalo je "povratna naknada", 2 x 50 lp. Ni ja to još nikad nisam vidjela. :shock:

  20. #20
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kod mene u dućanima ne piše posebno ta kaucija nego su jednostavno sve poskupili i na računu za npr. coca colu piše samo jedna cijena. I ništa ne piše na kraju računa.

  21. #21
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Super da ce to uvesti i u Hrvatskoj :D ! Ovdje sam to vidjala kod Lidla. Ljudi dodju ubace plasticne boce u te kontejnere i dobiju potvrdu(papiric) sa kojim odu na blagajnu i dobiju novac nazad. Mi skoro nista ne kupujemo u plasticnim bocama, al eto vidjela sam kako to drugi rade.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ajme Teddy... jesi ti spavala zimski san
    Pa koliko se već priča o tome o tome. Povrat-ne povrat, poskupljenje-ne poskupljenje, spremni-ne spremni....

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj haribo prvotno napisa
    Ovdje sam to vidjala kod Lidla.
    U Italiji u Lidlu to ne rade. Mi imamo samo 'raccolta differenziata', tj. razvrstavamo smece po karakteristikama: staklo, limenka, papir.

    Citiraj marta prvotno napisa
    sve se prima, zapremina nije vazna.
    U nasem 'dvoristu' gdje to primaju (Istra) pise da se moze donijeti staklene i plasticne boce samo zapremnine vece od 0,2 l. Ne smiju biti boce od ulja ili u kojima je bilo voce ili povrce, znaci u biti samo voda, sokovi, mlijeko.

  24. #24
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ajme Teddy... jesi ti spavala zimski san
    Pa koliko se već priča o tome o tome. Povrat-ne povrat, poskupljenje-ne poskupljenje, spremni-ne spremni....
    Pa kako da ja znam kad ne zna ni prodavačica u dućanu? :?

  25. #25
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    i meni su danas naplatili za svaki jogurt (u bočici) po 50 lp i za bocu vode od 5 l isto 5 lp.
    i na računu piše redovna cijena artikala + još povratna naknada po 50 lp na svaku.
    htjedoh reći da ne uračunavaju u cijenu nego ti tek na blagajni naplate ukupan iznos.
    glupo

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    i meni su danas naplatili za svaki jogurt (u bočici) po 50 lp i za bocu vode od 5 l isto 5 lp.
    i na računu piše redovna cijena artikala + još povratna naknada po 50 lp na svaku.
    htjedoh reći da ne uračunavaju u cijenu nego ti tek na blagajni naplate ukupan iznos.
    glupo
    To nije ispravno. Zvala sam savjetnike u RIPUP-u i TEB-u jer mi je to trebalo na poslu. Naglasili su mi vrlo jasno: na polici mora biti prodajna cijena artikla, ona koju kupac plaća. Hoće li pisati 5 kn ili 4,50 + 0,50 kn nije bitno, kupac u oba slučaja zna koliko mora platiti.

    Na izlaznom računu i na isječku iz kase mora pisati iznos naknade za ambalažu, jedino nije bitno hoće li to pisati odmah ispod tog artikla ili će to pisati na dnu isječka. Ne plaća se PDV na tu vrijednost ambalaže, a pošto se PDV mora iskazati na kraju računa, moraju se izdvojiti stavke koje nisu oporezive (kao što se izdvaja 0% PDV-a).

    Svi dućani preko 200 m2 moraju zaprimati tu ambalažu od kupaca. Neki to već rade, neki su u pripremama oko toga.

  27. #27
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    nama su prekjuce u getrou naplatili na kraju racuna jos dodatno za janu od pola litre i za suncokretovo ulje. kad je sve zbrojila tipkala je po 0,50kn za svaki taj artikal i naglasila da se to naplacuje posebno i dodatno.

  28. #28
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    I meni su nekidan naplatili 0,50 kn za colu u plastičnoj boci. Na polici je pisalo 11,99 kn, a na blagajni mi je na to još blokirala 0,50 kn povrat ambalaže. :shock: I ja sam bila iznenađena, nisam znala da će se to tako raditi. Uostalom, ja kao prvo nemam gdje odlagati u stanu prazne boce za povrat, niti imam vremena ići ih odlagati svaki put kad ih nakupim. Bacim ih u smeće, znam da to nije ok. , možda se i ja naučim i pronađem način da ih skupljam i vračam. Možda kad to bude u svim većim trgovačkim centrima bude mi lakše kad idem u spizu i to.
    :/

  29. #29
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Uostalom, ja kao prvo nemam gdje odlagati u stanu prazne boce za povrat, niti imam vremena ići ih odlagati svaki put kad ih nakupim.
    To je i meni problem. :/ Nemam pojma gdje bih trebala držati tolike boce.

  30. #30
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj pale prvotno napisa
    Uostalom, ja kao prvo nemam gdje odlagati u stanu prazne boce za povrat, niti imam vremena ići ih odlagati svaki put kad ih nakupim.
    To je i meni problem. :/ Nemam pojma gdje bih trebala držati tolike boce.
    OK, al razmislite o alternativi - bacanje tih istih u smece. OK, nisu vama u kuci al se skupljaju na smetlistu. Naravno, ako vam je preveliki problem vracat boce, bacajte ih u smece al snosite i trosak (koji je, s 50 lipa po boci, jos uvijek prejeftin s obzirom na posljedice bacanja istih u smece umjesto recikliranja).

    Samo, nije mi jasno kako nemate mjesta za drzat prazne boce a imate za drzat pune :? Pa ne zauzima prazna boca vise mjesta od one koja je puna. Ili da?

  31. #31
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pa neću valjda prazne držati u hladnjaku, gdje držim pune? :?

    A s vremenom će ih se skupiti gomila, jer nemam vremena svaki dan ići gdje li je već to sakupljalište - čak ni ne znam gdje će mi biti najbliže. :?

  32. #32
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    pa kolki to frizider imas?

    a osim toga, kao sto je receno gore, svaki veci ducan ce imati mogucnost primat boce nazad.

    svaki put kad ides u soping po novu zalihu, vratis staru. uopce ne kuzim u cemu je problem :/

  33. #33
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    pa kolki to frizider imas?
    Pa ne preveliki, dovoljan da držim bocu-dvije mlijeka i bocu-dvije Cole.

    A u šoping idem u obližnji dućan u kojem prodavačica nije pojma imala o povratu, tako da pojma nemam da li će ga biti tamo ili ne. :?

    Ne namjeravam bacati boce u smeće (žao mi je nofčeka ), ali moramo smisliti nešto za skladištenje praznih. :/

  34. #34
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    niti imam vremena ići ih odlagati svaki put kad ih nakupim
    i meni se cini da nemam vremena i uzasna mi je tlaka sad po nocom bavit se jos i s tim flasama, ko da nemam drugog posla neg skupljat flase i nosit ih nekam...

    al morat cemo nac negdje vrijeme i postajat ekoloski savjesniji - jer to nije napravaljeno zato da bi neko nas gnjavio nego zato da bi nama i nasoj djeci i njihovoj djeci bilo bolje

    u drugim zelmljama sasvim je normalno i uobicajeno da se otpad razvrstava
    ljudi normalno zive s tim
    tak cemo i mi
    naviknut cemo se i onda ce nam za par godina bit cudno da nekad to nismo radili

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A joj ali pretpostavljam da u drugim zemljama, onima ekološki savjesnima, ima više reciklažnih dvorišta, a boce se tamo gdje se otkupljuju otkupljuju u svakom dućanu - meni je skroz jasno da ljudi nemaju gdje držati plastične boce jer ih je meni balkon prepun. Ili npr. na moru, gdje baš trošimo flaširanu vodu, nema baš nikakvo mjesto za bacanje boca, mi smo znali voziti auto pun praznih boca u Zagreb jer MM ne može podnijeti da se to baca, ali bome smo ove godine bacali jer nam je auto bio pun Leinih stvari.

    Inače - MM drži tu ambalažu u gepeku pa je razvozi po reciklažnim dvorištima kad ima vremena - pa eto vam ideje ako nemate gdje držati boce, a imate slobodan gepek.

  36. #36
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako nije vec netko napisao, mislim da se posebno i dodatno se naplacuje samo za domace proizvodace
    boce zgazite da postanu 2D, isto kao prije kad ste ih nosile u kontejner, primaju zgnjecene.

  37. #37
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    boce zgazite da postanu 2D, isto kao prije kad ste ih nosile u kontejner, primaju zgnjecene.
    Super, ovo je stvarno korisna informacija. :D

  38. #38
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jesi sigurna da primaju zgnjecene? Ja cula da ne. :?
    Cula sam i da od 1.2. trgovacki centri koji su veci od 200 kv. moraju otkupljivati ambalazu.

  39. #39
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    cula i ja da se ne smiju zgnjeciti i bila jakooo ljuta!

  40. #40
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    :? Hmph? :? Znači bolje da ih ne diram. :/

  41. #41
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    znači ulje, ocat, omekšivač - ne primaju??? pa i to je plastika :?

    zgnječene boce ne primaju zato što je bilo provala i krađa boca koje su već otkupljene i zgnječene (mi smo kreativan narod, doskočimo svemu i svačemu ).

    zamisli - dođeš sa 10 zgnječenih boca, i onda te hapaju plavci - i pitaju di si bila u 3 ujutro xy dana

  42. #42
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno


  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ako nije vec netko napisao, mislim da se posebno i dodatno se naplacuje samo za domace proizvodace
    boce zgazite da postanu 2D, isto kao prije kad ste ih nosile u kontejner, primaju zgnjecene.

    ne , nema nikakve veze jel domaće il je uvozno

  44. #44
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    znači ulje, ocat, omekšivač - ne primaju??? pa i to je plastika :?
    Ja baš imam u hrpi i bocu od omekšivača i od ulja, znači da ih bacim.

    Ja čekam 1.2. da počnu otkupljivati u U Mercatoru, ako do tada MM ne poludi i sve baci u smaće, imamo minijaturni balkon i ja sam ga napunila bocama (mislim nije to nešto, 30-tak boca, ali na malom balkonu je to hrpa)

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    Obzirom da smo mi svi ludo ekoloski osvjesteni, vec godinama, godinama, godinama odvajamo i skupljamo otpad za reciklazu. Tako mi se u kotlovnici (hvala bogu na njoj!) konstantno nalazi dobra zaliha pet ambalaze, staklenih boca, papira... i jednom mjesecno napunim auto do vrha pa u kontejnere!

    Mislim, ja bi to radila i ovako i onako, jer nemam srca bacit bocu u smece, a sad ce barem, nadam se, porast broj ovakvih entuzijasta, pa koji god razlog za to bio! Svima vama koje cuvate ambalazu unatoc nedostatku prostora :D

    Ubuduce cu iz reciklaznog dvorista izlazit s lovom za npr. pizzu ili kino + dobar osjecaj!

  46. #46
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni se kikica već prijavila za dopunu džeparca ! skupljam te boce (nisam bacila ni omekšivač ni ulje ni ocat - za sada), pa kad krenu - nek se zabavlja.

    mi smo prije već skupljale novine, i to je išlo na njenu knjižicu. više nemam vremena, pa smo prestale.

    jedva sam navukla susjede da stavljaju novine u kutije, pa onda neki tip koji to skuplja dođe i odnese na otkup.

  47. #47
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    A joj ali pretpostavljam da u drugim zemljama, onima ekološki savjesnima, ima više reciklažnih dvorišta, a boce se tamo gdje se otkupljuju otkupljuju u svakom dućanu - meni je skroz jasno da ljudi nemaju gdje držati plastične boce jer ih je meni balkon prepun. Ili npr. na moru, gdje baš trošimo flaširanu vodu, nema baš nikakvo mjesto za bacanje boca, mi smo znali voziti auto pun praznih boca u Zagreb jer MM ne može podnijeti da se to baca, ali bome smo ove godine bacali jer nam je auto bio pun Leinih stvari.

    Inače - MM drži tu ambalažu u gepeku pa je razvozi po reciklažnim dvorištima kad ima vremena - pa eto vam ideje ako nemate gdje držati boce, a imate slobodan gepek.
    Upravo tako radim ja vec godinama. Gepek mi je redovito pun plastike, stakla i papira jer ne mogu podnijeti da to bacam u smece, pa onda to isto vozikam dok ne naidjem na neki prazan kontejner (koji su takodjer redovito prepuni i zatrpani naokolo s plastikom i smecem ). Isto prelazim cim vise na neplasticnu ambalazu, mada mi i staklo isto smeta.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Već se godinama trudim biti ekološki osviještena ali što vrijedi kad u malim sredinama nema reciklažnih dvorišta pa čak ni kontejnera za odlaganje stakla,papira....Do sad sam sve bacala u smeće ali otkad je krenula priča sa plastikom počela sam skupljati u posebne vreće i do sad ih skupila 6-7.Puna ih je drvarna a kod nas u blizini još uvijek nigdje nije organizirano skupljanje.Dok se oni smisle ja ću biti zatrpana bocama.

  49. #49
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    prije par dana sam čula na tv-u da komunalna poduzeće više ne plaćaju naknadu za plastične boce, a sve trgovine primaju do 10 dnevno, koliko sam ja vidila, pa ako netko zna da li postoji još uvijek neko mjesto u ZG gdje bi mogla odnijeti veći broj boca, koje sam vrijedno skupljala a nikako ih odnijeti pa su me blago zatrpale

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    i mene zanima isto, jer m je balkon prepun.ima valjda 10 punih vreca od smeca, ko ce to odnijet 10 po 10 boca :?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •