Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Vrt u sanducima

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Vrt u sanducima

    Nisam našla sličnu temu, ispričavam se ako se o tome već govorilo.

    Dakle, napravili bi vrt u sanducima na dvorištu. Zašto ne prekopamo zemlju i jednostavno posadimo? Jer, imamo dva psa koji ne razlikuju travu od peršina, a i zemlja nije bog zna što, desetljećima je tu rasla smreka koja se pred par godina osušila, njenog korjenja još ima u tlu.
    I sad bi uz jednu ogradu duljine nekih 8 metara, možda malo više, napravili sanduke širine 70-tak cm, pa posadili malo tikvica, paradajza, koju papriku, salatu krastavac, začinsko bilje, koju mrkvicu...
    Zemlju bi donijeli sa Žumberka, tamo je lani bez zaljevanja lijepo uspijelo dosta toga... ali Žumberak je daleko i ne možemo tamo svaki dan, puno toga nam je propalo jer nismo stigli gore u trenutku kad je bilo vrijeme za berbu.
    Živimo u istočnom dijelu Zagreba, južno od Masimirskog stadiona, dvorište je stražnje...vjerujem da neće biti neekološkije od onog šo kupujemo na placu, mislim na masovnu proizvodnju. Što mislite?

    Imate li iskustava sa sadnjom u sanduke? Koje povrće se preporuča, koje ne... ?
    Koja mora biti dubina tih sanduka? Napravili bi ih bez dna, ionako je ispod zemlja, neka dođu gliste, ima ih... treba li išta osim sanduka i zemlje? Možemo li upotrijebiti stare palete za to? (Roza me skroz zarazila idejom o paletama ). Mogu li se sanduci nečim premazati da bi se zaštitili?
    Svi savjeti su dobrodošli, ja osim cvijeća u tegle nisam nikad ništa posadila... a ni to mi nije baš najbolje uspijelo.

  2. #2
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    googlaj raised beds

    nema ograničenja koje povrće može, koje ne
    mi smo prošle godine napravili prve 3, ove godine širimo proizvodnju, jer smo super zadovoljni
    za izradu smo koristili "potkorke" , to je ona prva daska koju ispilaju iz trupca, sa vanjske strane izgleda kao oblica, iznutra je ravna kao normalna daska
    kupovali smo u pilani, to je jako jeftino, jer je njima praktično otpad. mislim da smo plaćali 20 kn/m2
    u kuteve tople gredice ( ja to tako zovem) komad letve, stranice od potkorki, mi smo iznutra još zaklamali najlon da gredica izdrži malo duže,
    pretpostavljam da će nakon nekog vremena sve istrunuti, naše sad nakon godinu dana izgledaju odlično.
    širinu gredice računaj da ju možeš dohvatiti, ako ti je dostupna sa obje strane širina 100-120 cm, ako je na rubu pa ne možeš prići sa jedne strane, duplo uže.
    dužina prioizvoljno, prema terenu, mi smo se ravnali dužinom potkorki (2 m)
    stare palete naravno možeš koristiti, ali one su dosta teške za raditi s njima jer su uglavnom od bukovine.
    još ako ih kupuješ-bolje je kupit dasku.
    mi imamo svoje palete, ali njih ćemo ove godine koristiti za "vertical garden" https://www.google.hr/search?q=palle...w=1600&bih=775
    a nove tople gredice ćemo raditi kao i dosada.
    ti još pripazi sa tom smrekom, da nije zakiselila tlo, pa provedi otkiseljavanje.
    za punjenje tg mi smo koristili kompost, jer već dugo kompostiramo sav vege otpad.
    ako nemate dosad kompostnu hrpu-vrijeme je da ju organizirate

    sretno

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super ideja za potkorke, vjerovatno jako dobro izgleda! Koje drvo?
    Koliko visoke su tvoje tople gredice? Ja zamišljam da to bude malo više, bar 40 cm, prvo zbog pasa, drugo zbog zemlje koja je vjerovatno kisela... ne da mi se baš odkiseljavati... niti znam kako se to radi...
    Kompost je u planu na kraju gredice. Njega bi sklepali od daski, mislim da Kornelija piše u svojoj knjizi o tome. Jesi ti u gradu?

    A vertilakni vrt u paleti? Fantastično!

  4. #4
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=Q3zoVolI-Sw

    Mislim da ću ovo isprobati ove godine, još imam vremena, krumpir se sadi iza sv. Marka kod nas (25. travnja)

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Već duže razmišljam o tome. Naročito od kad sam vidjela u Bauhausu gotove gredice 1m x 1m, ali one su oko 360 kn.
    Imam dasaka od šalovanja i mislim te upotrijebiti. Kako im spojiti kantune, možda L-profilima? I ako nije dosta visina jedne, kako dodati u vis?

    Kad nas je zemlja jako porozna i mislim da bi se sve hranjive tvari iz komposta isprale, pa sam zamislila staviti na dno one najlone sa rupama koji se inače koriste za sadnju npr, jagoda. Već sam ih kupila i zemlju isto tako.

    U te gredice namjeravam staviti krastavci, tikvice, pomidore i paprike. Njima treba puno vode a naš kraški teren ju naprosto pije. Inače sunce im paše i budu odličnog ukusa. Još nisam odlučila o veličini, ali valjda će daske odrediti.

    Da li voda izlazi kroz spojeve? Možda bi trebalo sve obući u najlone iznutra, kao kad radimo jezerce. A višak da otiče kroz rupe u najlonu na dnu. Mene više muči to zalijevanje, jer u kolovozu mi sve izgori, bez obzira na količinu vode.

    Rene2 koja super ideja! I to moram probati

    Pratim temu...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.03.2012. at 12:50

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    viš a ja razmišljala kak bi se isto moglo to napraviti s običnim kutijama iz dučana ili s štajglecima, u kojima je inače voće i povrće po dučanima, pa možda jošobložiti malo s najlonom?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e kaj me zanima reren koji je meni dostupan je jako brdovit, kak bi tu konterneri hodali?

  8. #8
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    meni je jedan od razloga za tople gredice jako strmi teren. pa onda kako teren zove smo postavili gredice sa minimalnim iskapanjima i ravnanjima terena.
    definitivno mogu i kašete od voća i povrća ali će sigurno brže propasti od ovog što smo mi koristili. ja isto planiram ove godine (ako se dokopam kašeta)
    koristiti ih za tikvice, koje bi onda "pobacala" po livadi, jer tikvice zauzimaju baš puno mjesta, a mogu sasvim fino i po travi rasti.

    visina kod mene je 30 cm.
    beti, ja sam stavila najlon iznutra (ne na dno jer mi je zemlja glina) po stranicama da zaštitim drvo, pa onda ništa ni ne curi. a montaža najjednostavnija, u kuteve okomito letva ( kantinela) i sa vanjske strane samo smo prikucali čavlima daske
    rene2, možeš i ranije krumpir jer je bitna temperatura zemlje, a u tim vrećama i ovim povišenim gredicama se zemlja brže zagrije nego zemlja na njivi ili u vrtu

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma porazbacat ću i ja kašete po livadi.
    A s čime si oblagala koji najlnon?

  10. #10
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    onim što se na metre kupuje u trgovinama građevinskog materijala (za oblaganje daske kod betoniranja), jer smo toga imali viškove od gradnje kuće.
    najjeftiniji koji nađeš će sigurno biti dobar

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    obična plastična vrećica ili vrečica iz kike isto?

  12. #12

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Cure, baš imate super ideje! Samo, znate li gdje se u Zagrebu može kupiti zemlja, koja nije kemijski tretirana???

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koliko ti treba?

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Evo kratkih uputa kako napraviti toplu gredicu: http://rustica.hr/modules/news/article.php?storyid=6

    Svojevremeno sam u poljoprivrednom kalendaru Gospodarskog lista našla detaljan opis s crtežima, ali nemam pojma gdje mi je to, bit će da je na ranču.

    No, za prvu ruku i ovogodišnju sadnju bit će dobra i improvizacija.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Peterlin, moj duboki .

    Svuda sam nailazila samo na upute kako sklepati daske... a zapravo ovo je pravi odgovor na moje pitanje.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, moj duboki .

    Svuda sam nailazila samo na upute kako sklepati daske... a zapravo ovo je pravi odgovor na moje pitanje.
    I ja bih to napravila da imam gdje bliže, za grunt mi to nije prikladno jer ne idem dovoljno često.

    Bitno je da unutra bude organski materijal koji raspadanjem daje toplinu i tako se gredica grije iznutra. Možeš naći još informacija i slika ako u tražilicu upišeš RAISED BED GARDENING.

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, znam za taj izraz.
    Imam sve osim komposta za ovaj sistem s Rustice. Ali, zemlja (koju ćemo dobnijeti) je jako kvalitetna, lani smo sadili u nju, nismo dodali ni žlicu komposta, sve što je izraslo, bilo je sjajno (osim onog pto su srne pojele i što je suša sredila).

    A što je dovoljno često?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ti treba?
    Nisam ga još napravila, pa ne znam točno, ali sigurno ne puno, jer nemam ni puno prostora - za sad. Ako imaš viška, javim ti tamo u drugoj polovici travnja, idem na put pa me neće biti neko vrijeme.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, znam za taj izraz.
    Imam sve osim komposta za ovaj sistem s Rustice. Ali, zemlja (koju ćemo dobnijeti) je jako kvalitetna, lani smo sadili u nju, nismo dodali ni žlicu komposta, sve što je izraslo, bilo je sjajno (osim onog pto su srne pojele i što je suša sredila).

    A što je dovoljno često?
    Imala sam vrt na gruntu i nisam stizala dovoljno često: znale su biti pauze od 3 vikenda, pa i dulje jer su djeca bila mala, a imamo roditelje na dvije strane, sad djeca imaju svoje obveze i mi svoje, ne stižemo svaki vikend, a trebalo bi češće. Najmanja frekvencija dolazaka za vrt bila bi jednom tjedno, a po mogućnosti 2x tjedno, pogotovo u sezoni kupina (uvijek mi propadne pol uroda jer nisam tamo da ih poberem). Odustali smo od vrta jer ga nismo stizali zalijevati, plijeviti ni pobirati plodove u vrijeme optimalne zrelosti.

    Sad imam samo voće iako me vuče vrt. Bit će i to za koju godinu (nadam se) kad se djeca budu mogla sama servisirati i ne budu trebali taksi službu... Sve ti je to labilna ravnoteža - lani sam imala situaciju da sam 2x tjedno morala obilaziti svoje roditelje dok mi se tata oporavljao od nezgode (mama je slabovidna i puno toga ne može sama). Vrt koji je kao moj udaljen tridesetak kilometara od mjesta gdje stanuješ ti ne možeš obrađivati onako kako treba. To je barem moje iskustvo. Uzalud i malč i folija i sve drugo, to NE IDE, pa me srce boli to gledati. Ne znam, možda imam previsoke kriterije, ali odustala sam...

  21. #21
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    baš ovako kako Peterlin kaže, ne ide to, ako nije jako blizu, čak i ako vrijeme posluži i ništa se ne posuši zbog nezalijevanja, ne stigneš pobrati.
    ja na udaljenim lokacijama sijem/sadim stvari koje je dovoljno obići par puta u sezoni.nije to idealna zemljoradnja, ali ima kultura koje se mogu tako progurati.
    krumpir, bob, grašak, mrkva, raž, pšenica, luk, češnjak - stvari koje pobereš i možeš uspješno pospremiti za zimu. ( ima sigurno još toga, ovo mi trošimo)
    a povrće koje se svaki dan zalijeva, i svaki dan bere za ručak, treba držati na oku

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da cure, upravo to je i moje razmišljanje, paradajz, tikvice i sl. bi imala doma, a mrkvu i ostalo korjenasto bi na Žumberku... krompir ne smijem saditi, divlje svinje sve razruju... mahune isto, srnice srede. Osim toga, vode nemamo (još), pa je i to dodatni problem.
    A koliko za nas treba, valjda će i u sanducima izrasti... no sad me svekar, koji živi s nama i od toga odgovara, jer mačke patroliraju kvartom, pa zapišavaju. Ma je li to zbilja problem? Mislim... ne dižu nogu ko psi, pišaju po zemlji, ne po paradajzima.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 28.03.2012. at 13:46

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da cure, upravo to je i moje razmišljanje, paradajz, tikvice i sl. bi imala doma, a mrkvu i ostalo korjenasto bi na Žumberku... krompir ne smijem saditi, divlje svinje sve razruju... mahune isto, srnice srede. Osim toga, vode nemamo (još), pa je i to dodatni problem.
    A koliko za nas treba, valjda će i u sanducima izrasti... no sad me svekar, koji živi s nama i od toga odgovara, jer mačke patroliraju kvartom, pa zapišavaju. Ma je li to zbilja problem? Mislim... ne dižu nogu ko psi, pišaju po zemlji, ne po paradajzima.
    Kod nas to jest ozbiljan problem. Em smrdi, a nikad ne znaš kakvih mikroorganizama tu ima... Mi smo znali zasipati paprom i djeluje (ali kratko), a susjedstvo puno mačaka. Ja se bojim glista i sličnih crijevnih nametnika iz njihovog izmeta, nisu to mačke koje se redovito cijepe i čiste od parazita.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.03.2012. at 13:53

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hm da (strašan film sad zuji mojom glavom!)... ok... onda moramo prvo spriječiti pristup mačkama. Kako glupo, imamo dva psa, a mačke su mi problem. Psi spavaju unutra, da ne smetaju susjedima, a tad mačke tko zna što rade, ali istina dolaze, jer često vidimo da se pali automatsko svjetlo na šupi.

    Naša kuća je u vezanoj gradnji, a sa stražnje strane dvorišta su zidane šupe ili garaže, dakle, opet vezano, pa mogu doći samo s krova tih šupa, neke s ravne, neke imaju kosi krov. Kakvu zaštitu staviti na krov?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možda ak već radiš sanduke, možeš staviti mrežu s gornje strane.

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma pomislila sam na to... ali povrće u zatvoru? Hm... neće biti lijepo za vijdeti... osim toga, moramo riješiti pitanje mačaka, Smjehuljica će brzo narasti, pa pješčanik, pa ljulja, pa će sama brati jagode...
    Mačke raus!

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    1.Drage vrtlarice posadite Coleus caninu, ona odbija mačke
    http://www.google.hr/search?q=coleus...w=1015&bih=568

    2.Mačke vole vršiti nuždu na mekanoj tek prekopanoj zemlji, znači treba saditi da je sva zemlja prekrivena. To je moj stil, nema redova, nego kaos, isto raste.

    3.Može se posipati papar, odbit će ih, ali treba opet svaki dan...

    4. Mačke nikako ne vole mokru zemlju. Zalijevati obilno navečer pa neće noću u gredice.

    5. Pas u dvorištu. Vjerujem da mačke zapamte da je tu danju pas pa ne dolaze ni noću bojeći se da ih ne napada.

    To je par mojih iskustava. Možda pomognu.

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Beti sunce, a di da nabavim tu mačju travu?
    A... naše kvartovske mačke su prefrigane... dolaze noću zapišavat jedan kutak, samo da psima dignu živce kad in namirišu ujutro!

    Hvala za savjete, idem sutra u protunapad na svekra.

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Beti sunce, a di da nabavim tu mačju travu?
    A... naše kvartovske mačke su prefrigane... dolaze noću zapišavat jedan kutak, samo da psima dignu živce kad in namirišu ujutro!

    Hvala za savjete, idem sutra u protunapad na svekra.
    A da, vi imate gradske mačke! One su lukavije od ovih naših malogradskih, skoro pa seoskih.
    A naše imaju i velik izbor vrtova pa ne smetaju toliko....

    Valjda se u rasadniku može kupiti ta biljka. Lani ili preklani sam je kupila na jednom od sajmova cvijeća.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala, zovem sutra sve rasadnike.

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    MD koji mrzi mačke će bbiti oduševljem ovom stranicom:
    http://www.cat-repellant.info/html/d...deterrents.htm

    Bože, čega sve nema na internetu.

  32. #32
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Joj, ja sam brijala da ću raditi takav vrt! I ovaj čovjek me oduševio! http://www.squarefootgardening.com/ Tamo ima sve što treba znati o tome. Na koncu nisam. Još nisam
    Ali ovo ću napraviti za jedan dio vrta gdje ne želim prekopavati i gdje bi mi estetski ovo bilo ljepše od klasičnog vrta, a isto bih uzgajala povrće: http://pinterest.com/pin/19773685834021692/ Te palete su jeftine, nešto tipa 20 kn komad, a super izgleda.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ponosno javljam da je prvi korak napravljen!
    Komposter kupljen, smontiran, sutra ga punimo, već dva tjedna spremam zalihe za prvo punjenje.

    Nismo još odlučili kako riješiti problem mačaka, Coleus caninu sam našla, u Dugoj resi doduše... ali nije ni to na kraj svijeta... jednom kad Smjehuljica ne bude htjela spavati, strpat ću ju u auto i u shopping, ako se odlučimo na taj način obrane. Drugi su fizičke prepreke...

    Daske smo našli, građevinske 4 m duge, 2,5 cm debele i 16 cm široke za 35 kn. Valjda ćemo ovaj tjedan krenuti u akciju...

  34. #34
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Odlične ideje...
    Moj ideal za ovu godinu, ako Bog da, a MM napravi... http://www.homegrownfarming.com/what...re-foot-garden

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Zanimljiva tema, puštam mašti na volju kad već nemam zemlje

  36. #36
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa Vidi poruku
    Odlične ideje...
    Moj ideal za ovu godinu, ako Bog da, a MM napravi... http://www.homegrownfarming.com/what...re-foot-garden
    Meni svake godine Bog sve da, štogod pomislim zasadit raste, al onaj dio da MM napravi ne znam kako da izvedem...

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni svake godine Bog sve da, štogod pomislim zasadit raste, al onaj dio da MM napravi ne znam kako da izvedem...
    Ima nekih ideja o navođenju muževa na onom topiću o placentofagiji....

  38. #38
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima nekih ideja o navođenju muževa na onom topiću o placentofagiji....
    Taj topic je nepresušno vrelo ideja

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ponosno javljam da je misija "vrt u sanducima" obavljena.
    Zapravo su to ispale jako uzdignute gredice, oko 30 cm. Ukupno imamo oko 10m2 vrta, dragi upravo zalijeva danas posađeno i posijano povrće.

    Na kraju smo kupili daske u Bauhausu, 4 m za 35 kn, došle su nas ukupno oko 300 kn, dovukli smo 60 vreća zemlje, 300 l komposta. Zapravo, napravio je to naš vrijedni susjed F., bez njega ne bi bilo ničeg... dragi radi non stop, a meni Smjehuljica ne da puno slobodnog vremena.

    Planiram još nešto i u tegle posaditi... čekam zemlju.
    I feel good! Tananananana!

  40. #40
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ponosno javljam da je misija "vrt u sanducima" obavljena.
    Zapravo su to ispale jako uzdignute gredice, oko 30 cm. Ukupno imamo oko 10m2 vrta, dragi upravo zalijeva danas posađeno i posijano povrće.

    Na kraju smo kupili daske u Bauhausu, 4 m za 35 kn, došle su nas ukupno oko 300 kn, dovukli smo 60 vreća zemlje, 300 l komposta. Zapravo, napravio je to naš vrijedni susjed F., bez njega ne bi bilo ničeg... dragi radi non stop, a meni Smjehuljica ne da puno slobodnog vremena.

    Planiram još nešto i u tegle posaditi... čekam zemlju.
    I feel good! Tananananana!
    možda ovdje nađeš nešto korisno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •