Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: bonsai

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno bonsai

    radi li tko , ili sused , gdi kupiti????????????????

  2. #2
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kako misliš "radi li tko"? Šta ti znači "...ili sused".

    Pa to je drvce.

    Vidjela sam ih (prije dosta vremena, doduše) u Bauhausu.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    enchi, bonsai se može "napravit" tako da se sprijeci rast tom drvetu i da ga se odrzava malenim. Neki to rade u šumi neki kod kuće...ima svakakvih načina. (ptobala sam i ja ali neuspješno)

    jelena, ne znam jel prošo flora art, ja sam 2 dobila otamo i več ih duuugo imam.

  4. #4
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Nisam znala da se to može raditi u kućnoj radinosti - tnx na informaciji! Meni je uzgojiti i najobičniju biljku sf!

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala da se to može raditi u kućnoj radinosti - tnx na informaciji! Meni je uzgojiti i najobičniju biljku sf!
    Ma može ako znaš što radiš. Ja sam probala sa košticama od trešnje, nadala sam se da će niknut međutim 0 bodova. Sad planiram uzet od susjede malu mladicu višnje, ona ih ima puno dvorište tih samoniklih, pa bi probala iako nisam baš neki stručnjak. Al ništa me ne košta da probam.

    Inače, ovi bonsai u Bauhausu ne valjaju ništa, meni su svi crkli koje sam tamo kupila, ovi s flora arta su super.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    flora art je sad, samo ne znam dal bum stigla ić na njega, jer imamo puno obaveza

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    koksy se ti nadaš na buš imala mini trešnje za jest?

  8. #8
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja sam davno u srednjoj školi na izletu u Austriji bila u školi izrade bonsaii, svatko tko je htio izradio je svoj bonsai uz stručnu pomoć od male sadnice nekog bora, ja sam ga sva sretna nosila doma, brinula o njemu, ali nažalost osušio mi se
    od tad si baš želim napraviti svoj bonsai, ali više se ne sjećam svih uputa
    ali ima literature o izradi bonsaii, pa se nadam da ću kad napokon budem imala vremena uzeti neku knjigicu i napraviti bonsai

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače moj klinac na balkonu uzgojio mini jabuke i breskvu iz koštice, koje moramo ubacit u veći lonac, pa ćemo cjepit da budu kakve mi hoćemo. Ne kao bonsai, nego ko drvo

  10. #10
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    inače moj klinac na balkonu uzgojio mini jabuke i breskvu iz koštice, koje moramo ubacit u veći lonac, pa ćemo cjepit da budu kakve mi hoćemo. Ne kao bonsai, nego ko drvo
    a kak se to radi i tko vam to cijepi?

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sami se bumo vježbali cjepit, nažalost trenutno nitko u okolini ne cjepi.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije problem cijepiti voćku. Moraš naći plemku koju ćeš nacijepiti, malo čitanja, malo pažnje, pogoditi pravo vrijeme-i evo voćke po želji.
    Može se u jesen ili u rano proljeće. Meni je najjednostavnije cijepiti u T, pa grančicu s pupom. Moraš imati i onaj liko za zavezati sve to. Do jeseni ima vremena uzeti u knjižnici kakvu knjigu o cijepljenju ili naći na internetu. A mogla bih i ja staviti slike korak po korak kako to radim.

    Nadam se da ću sutra uživati u Floraaru i vidjeti bonsaie između ostalog. Oni su zanimljivi, ali treba dosta sreće da ga se održi lijepim i zdravim. Najjednostavnije je imati stabalce u maloj vazi, redovno ga zalijevati i rezati sve što je preveliko. Grab je za početak najzahvalniji. S voćkicama je malo kompliciranije (puno).
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.06.2012. at 16:50

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koksy se ti nadaš na buš imala mini trešnje za jest?
    Pa nek ja samo imam mini drvo za početak i ja zadovoljna. Mislim da treba puuuuno znanja i truda da bi voćka-bonsai stvarno urodila plodovima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •