Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: PONOVNI POKUŠAJI

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    5

    Početno PONOVNI POKUŠAJI

    Pozdrav,
    da se ukratko predstavim, već vas jako dugo Vas čitam i djelujete na mene kao neki apaurin, koji put me rasplačete koji put nasmijete ali uglavnom me podsjećate na to da nisam sama i da nas ima još kojima neide baš sve po planu. Moja priča počinje prije tri godine sa odlukom da ja i mm krećemo na bebu. Nakon 2g. uzaludnih pokušaja ustanovljeno je da imam problema sa štitnjačom tsh mi je bio previsok jer imam Hashimoto(neznam točno kako se to piše), kažu da je to otežavalo začeće, počinjem piti terapiju i nakon 6 mjeseci saznajem da sam trudna (beskonačna sreća), nakon tjedan dana imam spontani-kiretraža-nepoznat uzrok. 6 mjeseci poslije ili ti ga prije 2 mjeseca ponovno ostajem trudna ovaj put moja beba se smijestila u jajovod a ne u maternicu tj. imala sam vanmateričnu trudnoću i po hitnom postupku sam operirana. Sada čekam hsg i ponovnu dozvolu za akciju. Pošto ima jako puno tema na kojima bi ja mogla biti štitnjača-spontani-laparoskopija-vanmaterična-hsg :shock: odlučila sam pokrenuti neku općenitu temu u nadi da ću se kratko zadržati na ovoj temi :D

  2. #2
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    TOMA mislim da ćeš morati nastaviti sa pričom, pitanjem na svakoj ponaosob od tema uz sagledavanje svega naravno i ako želiš priključiti se odbrojavanju i ćakulanju.
    Kod mene priča skoro kao i kod tebe 1 spontani, 1 vanmaterična, na th.sam letroxom zbog odstranjene štitne. Uzroke i razloge neuspješnoj T niko ne zna jajovodi su mi bili prohodni prije 3 mj. i to potvrđeno laparaskopski, što je mjerodavnije od HSG-a, a nakon 3 mj.vanmaterična, pa ti sad budi pametan.
    Meni su rekli nakon vanmaterične 6 mj.obavezno pauze. Ne znam ima li razlike u pauzi ako jajovod jeste i nije odstranjen, meni nije, a 6 mj. je vjerovatno period neophodan za njegovu " regeneraciju".
    Sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala, meni isto jajovod nije odstranjen navodno su samo zarezali. Koliko je vremena tebi prošlo od vanmaterične trudnoće i što ti sada kažu dr. da bi trebala raditi??

  4. #4
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Danas mi je 13 dana od laparoskopije, detaljnije ću na kontroli, meni su rekli već od ove sedmice laganini normalan ćivot, samo da ne dože do začeća još 6 mj. O nekim pretragama ću razgovarati kasnije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Što da ti kažem, žao mi je, meni su rekli da se štitim 3mj., ali ovaj tjedan idem kod doktora pa ću vidjeti

  6. #6
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    TOMA i MMK ja vam neču zaželit dobrodošlicu jer želim da što prije odete s ovog PDF-a i nikad se ne vratite...i od srca objema želim da do kraja godine čitamo vaša odbrojavanja na Prije Začeća a onda nakon toga i o uspješnom porodu i predivnim bebicama!

    Drži te se drage moje

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Toma i MMK , što da vam kažem ? meni je od kiretaže prošlo 3 mjeseca, evo čekam i treću M, gin rekao čekati 6 mj., a ja jedva čekam da prođe tih 6 mj. i usput umirem od straha, umirem od pomisli da zatrudnim-kako će se sve dalje razvijati s obzirom na prethodnu krom.grešku, umirem od pomisli da više ne rodim, umirem od čežnje za bebom... i tako...sve u krug :/
    jednostavno bi to sve u sebi trebalo prelomiti, prepustiti se i shvatiti da na većinu stvari ne možeš utjecati; zna li netko kako se to radi ?
    svim pokušavateljicama

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Prije sam se pitala što ljude tjera da svoje najintimnije stvari govore nepoznatim ljudima, sada to razumijem. Nekako kada svoja iskustva i bol prepričavaš ljudima u svojoj okolini svi to doživljavaju kao "ne baš strašnu stvar" kao nemaš pravo na tugu jer ta beba nije rođena i čemu drama (dobro možda ne baš tako), ali uglavnom te nerazumiju, na ovom forumu su konačno ljudi koji me razumiju i zato cure hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •