Stranica 2 od 27 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1320

Tema: Kako se nositi s gubitkom djeteta i što dalje 2

  1. #51
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    bazra a u tebe uopće ne sumnjam, znam i vjerujem da ceš ti to sve uspiti i da ces dočekati toliko željenu bebu

  2. #52
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Joj bambus sad su mi suze opet došle na oći, kad sam pričitala da nije uspjelo ovaj put ko da mi je knedla u grlu stala...tako mi je žao

    Ja nikad nemam ništa pametno ni utješno za reć, samo se nadam da češ skupit snage i krenut dalje i da če ovo biti zadnja insm. koja te rastužila i sljedeći put češ nam prijaviti milijonsku betu


    Mene danas evo neki strah pere...da budem iskrena u*rala sam se bez razloga, nekako neki flash back's, pa jesam li se možda več otvorila ili nisam, pa jel mi curi plodna voda, pa jel imam bakterije...sve u svemu rasulo u glavi, užasno me strah....a najgore od svega je što se super osječam, i imam snage i volje i nemam ni bolova ni nekih sad jakih iscjedaka (sve normalno)...ali vidim da imam klasičan nekakav PTSD (ili PTSP) mogu to nazvat...tek je trečina prošla a ja se več raspadam. Kako ču preživit do kraja :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    bambus ne znam što da ti rečem, najbolje poznaješ sebe, iako..od nekih cura čitam da im se čini da bi bilo bolje da nisu gubile vrijeme i da su krenule što je prije bilo moguće, ne znam što je pametnije, teško je izdržati toliki pritisak
    roza ne daj crnim mislima da te obuzmu, treba se nekako preokupirati i "prešaltati" na nešto drugo

  4. #54
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    najprije moram Isabel čestitat od srca na predivnoj vijesti... :D
    Roza ako imaš strah od bakterija samo pij ili jedi brusnicu. Ja sam u obije trudnoće jer su bile bakterije na vidiku, ali nakon brusnice bakterije odoše...
    Moram vam se pohvalit da se mm napokon opustio i krenuli smo u akciju. Ne mogu vam opisat koliko se veselim trudnoći, da ponovno novi život raste u meni, da me moje zlato trupka s nožicama... i jednostavno osjećam i znam da će ovaj put sve biti kako treba..
    Za par dana biti će 7 mjeseci i ne želim više čekati. Po pričama mama anđela zaključila sam da je bolje čim prije jer strah neće proć, a kako vrijeme prolazi može samo bit veći. Valjda kako vrijeme prolazi, mi smo stariji ( da,da cure moje, čak i ja starim...) i (pre)više razmišljamo ča bi se sve moglo dogodit i onda te strah niti počinjat nešto. Ali sad kad je mm popustio ručnu moram iskoristit. Jedino čemu se ne veselim je menzis. Koje razočarenje kad ga dobiješ.. tuga, depresija, jad...
    bambus žao mi je zbog svega ča prolaziš i nekad mi stvarno nije jasno zašto je Bog namjenio baš nama (bilo kome) takvu sudbinu..
    sve vas volim.....

  5. #55
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Bravo Tamagoči! Baš mi je drago, i kako si rekla, nakon što prođeš kroz kalvariju, ni jedno doba nije opet idealno za trudnoću, ali moraš stisnut zube i nekako prebrodit strah. A gle mene herojka broj 1, za*rala sam se ko niko, svako 5 minjuta gledam jel mi ko što napisao, jel ima koja nova tema koja bi se mogla ticat mene...UŽAS - tptalna kukavica, ali nadam se da če se isplatit i da čemo na kraju svega ipak imat svoj smotuljak u rukama! A tebi želim da ti sljedeći menzes ne dođe i da nam što prije prijaviš bebicu u trbuščiću

  6. #56
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    draga roza, nemoj mislit da nece biti ovaj put sve dobro, biti će vidit češ da hoće. pa imaš svoje anđele čuvare koju su tu kraj tebe i koji ce ti dati snage da izržiš do samoga kraja.

    tamagoći :D :D :D poskačem za tebe i želim ti nam ubrzo prijaviš jedan veliki PLUS

    sta se tiče meni i mojih odlazalka opet na ins, neznam ni sama nekako mi se toliko toga dogodilo u zadnje 3 godine, a ništa kako triba, igubila sam 3 bebe koje sam začela prirpdno i još k tome 2 neuspjele imsem,......... pa nekako trenutno nemam snage za dalje, jednostavno tribam malko stat na svoje noge da budu stabilne i da mi se neljulja tlo. ipak kaže mm da se s menom nikada nezna,da se on nebi čudio da ja već u 9 mj, se jedno jutro probudim i kažem idemo opet. on je uz mene ne vriši apsolutno nikakvi pritisak, rekao je kad ja odlučim.
    joj sta sam se raspisala, sve vas puno volim i hvala vam puno moje najdraže virtualne prijice na svemu, na bodrenju, na zajedničkim suzama a na samom kraju ćemo se i zajedno smijati ......

  7. #57
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    Drage moje,draga Roza,ajme kroz sta ti sve prolazis,tako mi je zao sto se nemozes opustiti i konacno uzivati u trudnoci.Zasto se toliko opterecujes,tko kaze da mora sve lose zavrsiti,a tko nam i garantira da ce sve biti dobro.Svako iskustvo je za sebe,svako dijete je jedinstveno.Time uopce nemislim da trebas zaboraviti svoje andelke,nemozes i netrebas,dapace misli na njih,moli im se,pricaj sa njima,veseli se,i voli ih,ali pokusaj ovoj trudnoci dati sansu da te razveseli,pusti tu mrvicu da te svojim udarcima unese svjetla u zivot,a ne da te zabrinjava jeli je sve dobro.Ona je zato tu,dosla je da ti vrati vjeru,nadu,osmjeh,radost,nije dosla da te brine,skupi svaki atom snage koju jos imas i procitaj onu recenicu iz svoga potpisa o toj maloj mrvici,pa i meni cak vraca snagu kada posustanem jer mi je vratila vjeru da su cuda moguca,zamisli samo kroz sta je ona sve prosla dok se primila,pa zar nije velika hrabrica koja zasluzuje pozitivu.Znam da je uzasno glupo sto cu reci,zivim za dan kada cu saznati da sam trudna,tko mi garantira da cu ga ikada ponovo dozivjeti,tko kaze da ce nas bilo koji vitamin pomjeriti na bolje,ali ja vjerujem u taj dan,tko kaze da se nece ponoviti,tko kaze....ja,ja kazem da svaki stupanj je blize cilju,da osjetim,da budem,da postanem,desit ce se,a ti si draga moja najblize cilju.I ja tako cvrsto vjerujem da imas najljepsi,najbolji i najizdrzljiviji cervix na svjetu,nezaboravi da ti imas svoje andele na nebu koji te prate svaki dan,nisi sama,velika je to vojska cuvara.Veseli se i raduj svome malom-velikom cudu koje je do sada opstalo,koliko god mozes,pokusaj odbaciti crne misli i strah,i sama kazes da se dobro osjecas,dapace vjerujem izvrsno,strah te ustvari sprijecava da uzivas to je tvoj odbrambeni mehanizam,bojis se opustiti da se nerazocaras,objasni mu ljepo da nema razocaranja,da oboje morate opustiti kocnice i podariti toj maloj tako posebnoj mrvici sansu da vas sve skupa razveseli.Ipak ona u ovom filmu ima glavnu ulogu,polako i hrabro.Placi,vici,razmisljaj,ali se i veseli.Jer to dijete je mnogima vratilo nadu u cuda,vratilo snagu da mozemo,da moramo,zbog njih koje smo tako dugo cekali.Dan po dan,kada ovaj prode,netrazi u sutrasnjem poteskoce,jer su meteorolozi najavili prekrasan suncan dan,bez brige i problemaNezaboravi kada ti god dode tesko zamoli svoju vojsku andela da ti podare snagu,a njihov zagovor na nebu je najaci.
    Za sve vas hrabrice,za sve posebne mame,za sva nova iskustva,za snagu,za nove pokusaje,tako ste posebne,voljela bih da sam vas srela na nekom drugom zivotnom krizanju,ali sam unatoc svega tako sretna sto postojite.Vidjet cete shvatit cemo mi jednom zasto je moralo ili bilo,a do tada voli vas vasa crtica,neizmjerno

  8. #58
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    'večer!

    crtice, ovo si tako divno napisala da su mi suze krenule! predivno! užasno mi je žao što sam sve vas divne i hrabre i žene upoznala pod ovim okolnostima, ali mi je drago što ste mi ušle u život, i neizmjerno ga obogatile!
    bambus , moram reći ti da imaš divnog muža! slažem se s tobom da organizmu treba dati malo vremena da se odmori, a ti draga kad god odlučiš ponovno 100% sam uz tebe! poslije svake kiše mora doći duga!
    Roza, draga moja ti nisi kukavica ti si jedna strašno hrabra žena! tvoji osjećaji su potpuno normalni, i bilo bi čudno nakon svog lošeg iskustva da se ne osjećaš tako! ali pruži maloj bebici šansu da uživaš u njenom odrastanju (stalno mi ide na "ona" mora da je cura ).
    Tija, Ivan i Oliver čuvaju tvoju malu mrvicu, a ja se svako večer molim mojim anđelčićima da čuvaj jednu predivnu i dragu osobu koja više od ičeg zaslužuje biti mama ...
    tamagoči, samo naprijed, od sveg srca želim ti što prije jedno malo srčeko da zakuca ispod tvog!

    sve vas ljubim, nekako sam danas baš umorna! idem sad vježbati jogu

  9. #59
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    E stvarno....pored sve moje muke još mi je samo falillo da me ovako rasplačete sa svojim post-ovim

    Bzara i crtice nemam rijeći i imate skoz pravo, always look on a bright side of life, i ja jesam presretna, ma ono, ko prasica! Ali svako malo me ćapi strah pa se lagano distanciram, ali nema minute u danu da ne mazim svoju čudesnu mrvicu

    crtice hvala ti na ovom i na svim tvojim prekrasnim post-ovima kojima sve nas tako dirneš. A tvoj dan draga moja ne da dolazi, nego juri prema tebi! I ja ti želim da nas što prije obraduješ jednom ogromnom duplom crticom na testu onda češ morat promjenit nick u dupla crtica ha ha!

    Bzarice ja nekako isto brijem da je curica

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    onda češ morat promjenit nick u dupla crtica ha ha
    e Roza baš si me nasmijala ; meni danas O , 3. M od kiretaže i sve se nešto nećkam, možda neću ovaj ciklus ali mislim da ću slijedeći već biti u niskom startu; baš raspravljam s MM kako su nam djeca divna, kako su brzo narasle, koliko ih volimo i da bi zaista bilo divno još nekoga voljeti toliko
    Rozić jesi se ti preselila, kako je na kontinentu ?

  11. #61
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Roza
    znaš da će biti sve u redu! samo moraš vjerovati u sebe i svoje tijelo!

    ne znam jesam li vam rekla, moja susjeda je trudna (nas je samo 3 stana u zgradi), i treba roditi početkom 10. mjeseca, isto kako sam ja trebala roditi Matka! pokušavam biti jaka kad se sretnem s njom, a najradije ne bi htjela ništa znati! grozim se dana kad će u našu malu zgradu ući beba, i kada ću svaki dan gledati kolica na ulazu, i slušati po noći bebin plač, a znam da ne dolazi iz moga stana...
    a dobro što te ne ubije ojača te, valjda :/

    u četvrtak idem kod psihologice na razgovor, i baš se veselim! javiti ću vam kak je bilo!

    svima vam šaljem puse, i molim se da svi dočekamo lijepe dane!

  12. #62
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    Drage moje,ma ustvari najdraze Jeste li primjetile kako se polako mijenjamo i mi i ovaj nas podforum na bolje,sve se nekako pokrece na bolje.A pocele smo.....Prvo nam je roza na jako poseban nacin radoscu upotpunila ove sicusne rijetke u nasoj patnji i unjela novi smisao,sve se polako vrti oko tvoje bebice,i ako nestignem javit se,barem pogledam kako se osjecas,cekam dan kada ces nam otkriti tko je to posebno bice u tebi,kakvo mu ime spremate,kako se ona osjeca u tvojoj busi,i znam draga da si ti ustvari jako sretna,i svi tvoji osjecaji su normalni trebalo je skupiti snage za dalje,i znam da ce sve sjesti na svoje,jednom ce se desiti i taj klik,a do tada samo polako i hrabro.Pa nasa bzara,polako ali sigurno krece prema svome snu da postane majka,koliko li ces radosti samo unjeti u zivot jednog djetea koje ceka da ga posvojite,ogromna je to ljubav,a do tada tko zna cime ces nas sve iznenaditi,i taj tvoj koko je bas sjesan i simpatican onako sicusan,sav je sladak i neodoljiv.A ti...tako njezna imladahna,prosto nemogu povjerovati da se iza toga nevinoga lika skriva zena koja je toliko toga uspjela proci,preko puno gora,preko velikih mora doci ces ti na svoje.Pa draga bambuskoliko li je hrabrosti samo potrebno za krenutu dalje,a ti si u dobrom timu,skupa sa svojim muzem,od srca neka vas prati sva sreca i uspjeh.
    Draga tamagoci,sirius,Marsupilami,maremama,mandy,mikka,F idji,draga Zo,i sve druge spomenute i nespomenute hrabrice puno vam hvala ste me nadopunile,popunile,ispunile...od srca vam saljem najveci pozdrav,od srca vam zelim da vam sreca ispuni zivot ma kako god joj bilo ime,da vas prati hrabrost i mir u svim vasim zivotnim nastojanjima za bolje,za drugacije,za ljepse sutra.Sve vas nosim sa posebnom njeznjoscu u srcu i mislima [/b]

  13. #63
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ajme Crtica, suze mi cure, i čitam MM i vidim da se i njemu stisli u grlu!
    predivno si ovo napisala! koja si ti posebna žena! draga moja zaslužuješ svu sreću ovoga svijeta, zaslužuješ najbolje od života!
    ja vas sve toliko volim i stvarno mi je ogromna želja upoznati sve vas hrabre i snažne žene koje nakon svih patnji uspiju ostati podignute glave, srce ispunjeno vjerom i nadom, i hrabro koračamo k najvećoj želji - biti mama

  14. #64
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    Draga bzara,vjerujem da se sada tako osjecas,tko zna sta ce do tada biti,mozda i tvoj zivot krene u nekom drugom smjeru,nekom..koji ce na svoj nacin dovesti sve u red,mozda..nece bitiuopce tako kako ti zamisljas,radovala bih se da jedno mozda moze nesto promjeniti,i znam da nema toga mozda koje moze upotpuniti bol za Matkom,ali mozda taj predivni andeo koji je tvoj vlastiti zivot tako promjenio i ostavio pecat na njemu ima jedno mozda koje ce ponovo na njegov nacin unjeti promjenu u tvoje sutra,ipak je on andeo,poseban,nezamjenjiv.A mozda se preselis negdje blizu mene pa ce ti biti stoputa teze nego u toj gradi sa samo tri stana,pa ces reci e da je bilo samo jedno mozda manjeA mozda to i nebi bilo lose,koko bi imao puno drustva,doduse nijedna nije tako ljepa kao ona njegova bijela mala prijateljica,ali ipak mozda on i nema tako profinjen ukus kao sto ja mislim,draga moja vjerujem da uz tvoga Matka na nebu nijedno mozda nije neostvarivo.Ja svakako navijam za jedno mozda koje ce te postedjeti da te plac koji budes cula vraca tako bolno u proslost,da ces ipak imati nekih svojih sladih briga koje ce sjecanja uciniti podnosljivim,i jos uvjek se nadam da ce prevladati bas ono mozda ces se preseliti negdje blizu.......srece.

  15. #65
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Crtica
    preživjeti ću ja to sve, a znaš zašto?! zato što to imam vas, zato što imam divnog muža, zao što imam jedno preslatko malo četveronožno biće koje me voli i treba, koji mi daje puse čim mu se obratim!
    zato što vjerujem da ću biti mama, zato što se ne bi netko gore tako ružno igrao sa mnom da mi u srce stavi želju koju ne može ostvariti, zato što gore postoji jedno srčeko čuvano na krilima mojih anđela, i strpljivo čeka dan kad će zakucati ispod mog srčeka!

  16. #66
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja mislim da je ovdje zavladao jedan urnebesno veliki hormon suosječanja i ljubavi, pa ja ne mogu a da se ne rasplačem svaki put kad dođem na forum !!! Crtice obožavam kako nam pišeš iz srca, tvoje me rijeći tako umire, odmah mi se vrati snaga i vjera

    Bzarice uh znam kako ti je teško. I knedlu gutaš svaki put kad vidiš susjedu. Ja imam sličnu situaciju, žena od Antinog naj frenda je imala termin kad i ja s I&O, rodila je 2 mjeseca nakon mene, i sad imaju slatku malenu curicu, život im je ovako na oko, bajka. Ja nemam nikakve snage za uopče komunicirat s njima, a Ante ponekad mora otić do njih, i onda se vrati i govori kako je mala slatka...ali uvijek se nadoveže; naši Ivan i Oliver su bili stooo puta ljepši Srce mi se slomi.....ali Bzara draga neče plač njihove bebe biti jedini plač bebe u vašoj zgradi zadugo. Uskoro če i vama doći vaša Roda, a sigurna sam da če se jedan dan, neki skroz "običan" dan, baš kad bude pravo vrijeme za to, ugnjezdit i jedna mala ptičica u tvom trbuščiću, i izrast će u pravog velikog hahara

    Šaljem vam svima cure veliki kiss za dobro jutro

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Crtice ti si stvarno posebna! Ti si bas trebala na ovaj pdf. I da ti se tvoje pozitivne misle uzvrate 100 puta. Roza,Bzara,Bambus

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    145

    Početno

    I da Mandy

  19. #69
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ole mrva ti je ljepotica!

    Cure ja se vratila s pregleda s nekim dobrim vjestima. Zatvorena sam, sa cervixom je sve OK, a bebica je veeeeeeelika! Peču glave na tatu Sad smo 14+5...iako je po mojim proračunima bilo 13+5, ali kaže dok. bebica je velika

    Ma rasplakala sam se ko kišna godina kad sam došla doma...toliko žudim i želim i moram i nadam se biti mama ovom mrvičku...jedino što sanjam je da je rodim i da mi je stave na prsi i da je više nikad nitko ne odnese od mene.

    Idem ispuhat nos, sve mi curi

  20. #70
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Roza

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Roza,u tvojoj glavi mora biti samo jedna slika.
    A ona je ona na kojoj sjediš na kauću u dnevnoj sobi sa nogama na stoliću,gledaš sapunicu sa bebaćem u narućju,koji upravo spava nakon dojenja,a još nije pustio cicu,a muž ti nosi topli čaj sa medom...
    Slobodno dodaj još detalja...

  22. #72
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Roza,u tvojoj glavi mora biti samo jedna slika.
    A ona je ona na kojoj sjediš na kauću u dnevnoj sobi sa nogama na stoliću,gledaš sapunicu sa bebaćem u narućju,koji upravo spava nakon dojenja,a još nije pustio cicu,a muž ti nosi topli čaj sa medom...
    Slobodno dodaj još detalja...
    E to je meni opis Raja

    Ps: Sirius imala si pravo, ne curi plodna

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ps: Sirius imala si pravo, ne curi plodna

    Ma kakva plodna ,ženo. Pitamj me ponovo u 39 tj. pa ću ti onda reći,ne prije.
    Iskusna sam po tom pitanju jer su mi oba poroda počela pucanjem vodenjaka.
    A sad se koncentriraj na sliku u glavi.

  24. #74
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Koncentriram se...mogu i čaj namirisat!

  25. #75
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    roza

  26. #76
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Koncentriram se...mogu i čaj namirisat!
    ajme i ja


    sirius, prekrasan opis

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Rozić super :D , je li to onda neka zimska bebica? baš za čaj i toplu dekicu ,
    zamisli samo zimska jutra, vas troje ispod toplih pokrivača , soba miriše na bebicu mmmm :D

  28. #78
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uf zvući prekrasno

    Da bebica je zimska, par tjedana nakon nove bi nas trebala zaskočiti


    Tužna sam jedino jer po svemu sudeći neću dečkima moći otići na groblje 30.12. na njihovu godišnjicu

  29. #79
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Roza :D :D za pregled!
    znaš kako mi je bilo lijepo pročitati tvoj post, kako je sve u najboljem redu! baš me razveselilo! joj ljubi tu svoju malu mrvicu, ljubi ju puno, puno!
    nemoj se sekirati što nećeš dečkićima moći na groblje, u svom srcu bit ćeš s njima taj dan, znaš to!

    cure, ja sam danas bila na svojoj prvoj psihoterapiji, i mogu samo otpjevati Danijeline stihove : "Gdje mi je pamet bila..." da nisam otiša ranije! žena je odlična, svi smo u obitelji ponešto naučili iz tog mog prvog posjeta, i baš sam sretna!

    šaljem vam svima
    idem za vikend na put, pa se tipkamo u pon!
    čuvajte mi se, i trudnice čuvajte svoje male trbuščiće!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Roza :D za veliku bebu i veliki borac!

  31. #81
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ole

    Bzarice uživaj u vikendu, i super da si zadovoljna sa psihologicom

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    RozaGroza super za pregled
    svima najveći i

  33. #83
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ma rasplakala sam se ko kišna godina kad sam došla doma...toliko žudim i želim i moram i nadam se biti mama ovom mrvičku...jedino što sanjam je da je rodim i da mi je stave na prsi i da je više nikad nitko ne odnese od mene.
    roza od svega srca želim da ti se konačno ostvari tvoja želja.
    ako je itko zaslužio konačno primiti svoje dijete u ruke, to si ti

  34. #84
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Tashunice Hvala

    A ja cure nočas sanjala da sam opet rodila I&O. I dojim ih, oni maleni gledaju u mene okicama...prekrasan san, čak sam nesvjesno u snu zahvaljivala Bogu jer mi je ipak dao makar 1 minutu tog osječaja, iako je sve samo san, ćinilo se stvarno tu jednu minutu!

    I kad razmišljam sad, ja jedva čekam dojiti svoje dijete...dosta mi je više cjeđenja prsi sa pumpicom i bacanja mljeka u wc! Još u mene mljeka za desetoro bude!

    Inaće sve OK...malo me zdrmao taj san pa sam se probudila onako li-la...
    Kako ste mi vi?

  35. #85
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    Draga Roza,nevjerujem u puno stosta pa ni u sne,ne zato sto ima neke osnove nego zato sto me previse strah znati neke stvari u naprijed,ali nemoze mi nitko reci da ti se tvoja djecica nisu javila u snu,i bas duboko vjerujem da ti je Bog dao tu minutu tako zivu zbog svega sto prolazis upravo zbog iskustva trudnoce iza sebe.draga moja rekla sam ti ja tvoja vojska divnih andela je sa tobom,nebo je sa tobom,i sigurno se i bog sazalio i htio ti pokazati sta te ceka,koji predivan osjecaj,konacno je vrijeme da prestanu brige i strahovi,konacno je vrijeme da se osjecas sigurno i zasticeno ti,tvoj muz,tvoja mala mrvica jer vi imate posebnu zastitu,Tvoja djecica budno prate sa neba i drze vas na oku,mole se za vas,stupaju u zastitu kada je krizno.Cesto u raznim zivotnim okolnostima kada molim Boga za znak,za njegovu volju,za pomoc.sitni su to znaci kojima mi daje do znanja da je sjena koja me prati nije moja sjena,nego je on samnom,tu je i kada boli i kada neshvacam tu je i kada nezelim da je tu,i kada sam sretna,uvjek je samnom tu.U mojim poteskocama raznoga tipa malo sam izgubila orijentaciju ne i vjeru,na razne nacine mi daje do znanja da se nebojim,da nisam sama,da je tesko ali da cemo to zajedno izdrzati.Hvala mu sto je i tvome srcu udjelio minutu sa tvojom djeciom u najprirodnijem i najljepsem trenutku,dok ih dojis.Tako ih nisi samo vidjela nego duhom i osjetila.Vidis okicama su ti dali do znanja da te prate,gledaju....Oprosti ja otisla malo daleko,ipak je to tvoj san.Ali nemoze mi nitko reci da ovaj san nije bio utjeha.voljela bih da tvoje srce prati mir i radost na jedan drugaciji nacin,jer I&O jesu negdje drugdje ali nisu daleko.Ma znas sta u svojoj raosti ti samo saljem vellllliku

  36. #86
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    crtice stvarno si čudo od žene, niko me na svijetu nije uspio toliko puta raspekmeziti kao ti

    Imaš pravo, to jest znak, i taj feeling ne može bit samo običan san...bilo je predobro i prestvarno da bi bio samo san...

  37. #87
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Draga Roza, često te se sjetim. Iz dubine srca se nadam da će biti sve u redu s bebom - meni se čini da će biti curica, nježna i dobra ljepotica koja će ti svojom ručicom izbrisati sve boli.

  38. #88
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ana i mamino zlato ja isto brijem da je curica

    Jutro cure! Nema vas, razbježale se sve na more a?
    Bambus kako si?

    Eh, kao i uvijek ja sam dežurna
    Kiss svima...

  39. #89
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    A ja cure nočas sanjala da sam opet rodila I&O
    Roza slažem se sa svime što je crtica napisala.Mislim da si u snu dobila još jednu priliku da pomaziš,osjetiš uza sebe svoje sinove.
    Ja svog sina nisam vidjela po porodu i toliko me to proganjalao kao i misli kako je izgledao i onda negdje oko godišnjice,kada sam napisala članak o mamama anđelima i danu 15.10 došao mi je u snu.
    Vidjela sam ga na velikim bijelim Božjim rukama kako mirno spava i čula glas da je to moj sin....nešto nevjerojatno,nevjerovatno iskustvo i što da kažem ...probudila sam se sa smješkom,nevjerovatnim osjećajem mira i tada sam 1.puta znala da će samnom sve biti u redu,da ću biti dobro jer je i on dobro i da ću naći snage za dalje. To popodne me kontaktirala telev.kuća da progovorim o mamama anđelima,15.10.,uvjetima u bolnici i sl i to se umjesto kratkog priloga pretvorilo u malo opširniju temu....eto sve se događa s nekim razlogom.

    Nakon toga puno mama anđela mi se javilo i bilo sretno da je netko za njih javno progovorio ,jer neke mame o tome ne mogu razgovarati ni s članovima obitelji. :/
    Poslije se samo događalo..nastao je zatvoreni pdf ,upoznala sam divne osobe,evo sada i ovdje na ovom pdfu i unatoč silnoj tuzi,bolu....upoznala sam kako vlastitu snagu tako i svih vas ovdje ,a to me je učinilo boljom osobom koja još više nego ikada želi pomoći drugima,slušati njihove probleme .....

    Kažeš da se ponekad distanciraš od osjećaja sreće... i to je normalno,želiš se zaštititi,ali drago mi je čitati kako se tvoji osjećaji i stavovi mijenjaju.
    "Pozitivne misli projeciraju pozitivna djela" i zato samo POZITIVNO

    Crtice i svim mamama ovdje želim da se što prije vrati osmijeh na lice

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    30

    Početno

    Bok cure...evo i mene nakon toliko dugo vremena...svaki put kada dodem procitam sto ima novoga i rasplacem se...nemogu ni sad...javim se...drugi put...cuvajte se...mislim na vas

  41. #91
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    evo i mene natrag!

    luana
    draga, tu smo za tebe! piši nam kad god budeš htjela!
    Andjelak, ovo je prekrasno! prekrasno!
    ja sam dosta često sanjala svoju dječicu! vrlo često da su veliki koliki bi trebali biti u tom trenutku, tako su slatki i tako stvarni, skoro im mogu osjetiti miris...
    Roza neka si sanjala I&O, netko gore ih je poslao tebi u san! sreća je sanjati ih, jer to je jedino mjesto gdje možemo biti sa svojom dječicom, u snovima!
    i uskoro ćeš ti draga moja dojiti jedno predivno malo dijete, koje će se tako čvrsto uhvatiti za svoju mamicu!
    Crtice, ti si srce i duša ovog PDF-a! žao mi je što si tu među nama, što postoji razlog za pisanje na ovom PDF-u, ali mi je neopisivo drago što te imamo!

    drage moje, mene je strašno čopila želja za trudnoćom! mislila sam da mi se želja za trudnoćom neće više nikada vratiti, ali sada kad sam na pragu otkrića svojih problema, vidjeti trudnicu ne izaziva mi grč u želudcu , već one slatke leptiriće, od sreće i želje da mi se to ponovno dogodi!
    ne znam još nismo sigurni 100% da znamo uzrok, ali imamo neke logične odgovore, pa vidjeti ćemo...

    svima vam šaljem

  42. #92
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    andjelak,draga tako mi je drago sto si se javila sa svojim svjedocanstvom.Dizu me uz Rozu i sve druge hrabre majke takva iskustva.Znam da je sve moguce,ali i za to sve treba odrasti,skupiti snage i hrabrosti.Tako je ljepo procitati bas na ovim stranicama da nemaju bas sve price tuzan zavrsetak,slozen je to svjet tamo gdje su nasa djecica,treba to sve razumjeti i ostati hrabar,jer majka nezeli biti hrabra ona zeli svoju djecu uz sebe.Ja cekam svoj san,i zato sam sigurna da nasa djecica biraju nacin na koji ce nam poslati poruku da su tu,da nisu daleko,nisu izgubljeni,prate nas svojim okicama kao i mi njih svojim svakodnevnim mislima,samo sto ovaj put oni cuvaju nas,a ne mi nih,samo mi moramo vjerovati u tu poruku.To je njihov jednostavnoi djeciji nacin,kao i sve drugo sto rade djecije i jednostavno bez puno kompliciranja,ali sa puno ljubavi.Radujem se sto je tvoj zivot poprimio na neki drugi nacin smisao,smisao majcinstva,koje je moguce koje ce ispuniti i nsau Rozu,Luanu,Zo,nasu dragu Bzaru,Mendy,i sve cure da se nenabrajam sa ovih stranica.Pocele smo tako tuzno,polako se nada uvlaci u nase redove,a ona jednom kada pokuca na vrata neda se tako lako otjerati.Pa netjerajmo je neka nam ostane dugo sa svima nama,nada da sutra ima smisla,nada da cemo sve jednom postati posebne,sretne,najsretnije majke.Sve vas nosim u svojim mislima i molitvi da nada bude zrno misli koje ce vas buditi prije izlaska sunca,neka vas ona vodi kroz dane i kada sve izgleda nemoguce.[/b]

  43. #93
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Crtice,bzara

    Što reći ,ja sam nakon svog gubitka našala smisao i snagu,želju da pokušam ponovo i dobila sam još jednog zemaljskog anđela,koji je bio željen radi njega samog i na čiji šarm nitko ne ostaje hladan

    bzara drago mi je čitati kako se tvoje raspoloženje mijenja,kako nestaje ona ogorčenost i grč u tebi i to je znak........sigurna sam da će se i kod tebe sve kockice ponovo posložiti,drugim redoslijedom ali hoće......napravi sve što možeš da utvrdiš uzroke i možda baš kada krene posvojenje dođe još jedna srećica i u bušicu.

    Crtica tvoj spokoj unatoč boli donjet će rezultat :hug

    Luana

  44. #94
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    andjelak prekrasno si to napisala, i mogu samo zamisliti kako si se osjećala nakon takvog sna!
    Luana draga

    Bzari! Vrtila si se I s takvim divnim pozitivnim vjestima!!! JOJ želim ti svim srcem da se otreseš straha da ti ga tvoj dobri doktor skroz makne iz glave, i da nam prijaviš em napredak u posvojenju em napredak u khm khm 8)

    Crtice ja ču ti samo opet reč, Jedva čekam da promjeniš nick u dupla crtica i da onda mi tebe "babujemo" ovako rijećima kako ti nas bodriš i hrabriš...

    A cure moje, ja sve neke doživljaje čudne imam. Sinoć se probudim usred noći, i razmišljam kako bi volila kad se moja bebica rodi, otić tim dvoma doktorima koji su mi glavna trauma u životu, i obračunat se s njima. I dok tako razmišljam da trebam uzet pravdu u svoje ruke, lagano mi dođe onaj momenat ni sna ni jave, i kad god oći sklopim vidim te doktore, kristalno jasno ispred sebe. Mučno mi je to bilo pa sam stalno otvarala oći, prevrtala se, ali sanme lagano hvatao i stalno ti doktori!!! I odjednom mi nešto u polusnu u glavi reće, da ne brinem, da će sve sjest na svoje i svak če platit za svoje, ja se više nikad za to ne trebam brinuti jer nije na meni da djelim pravdu nego da vjerujem da će sve doć na svoje! :? Ja sam skroz šokirana. Nit je to bio san nit java ali neki tako super osječaj, kao da sam prodisala jutros punim plućima! Ne znam kako bi to opisala...kao da mi je nekakav kamen pao s leđa...

    Sad če te vi reč: ova je prozviždala

    Eto, htjela sam vama to napisat jer mi se ćinilo kao nešto dobro...neki pomak...


  45. #95
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    Roza, neki dan sam slušala radio i bila je pjesma "Wild thing, you make my heart sing...", ali taj WILD THING tako me podsjetio na tebe. Nemam pojma zašto. Vidim da si dobro i nisi vrisnula, to je normalno. Kroz snove se suočavamo sa svojim najvećim strahovima, a ti dr će platit i plaćaju ako su ljudi. Neznam kako se mogu svako jutro buditi i navečer leć u krevet sa spoznajom ča su sve zaje***bali u životu. Samo ti rasti i pusti njih vrit..
    Bzara više od svega ti želim veliki + + dobre vjesti vezane na posvojenje..
    Crtice, može jedno pitanje? Neznam, možda sam preskočila, možda nisi ni napisala, ali s čime se ti baviš? Imaš kakve veze sa psihologijom? Tvoji postovi svakog taknu. Puni osjećaja i toplih riječi utjehe. Stvarno znaš nać prave riječi. Žao mi je da si tu zbog razloga kojeg jesi, ali drago mi je da te imamo.
    Andjelak nakon svega ja nisam par mjeseci uopće sanjala, a sada su ti snovi tra-la-la. Volila bin je sanjat, još jednom vidjet, zagrlit, poljubit, reć joj da je volim. Znam da ona sve to zna, vidi, čuje i osjeća.. sve bin dala za samo jedan trenutak ponovno s njom, pa makar i u snu.
    ostale cure, šaljem vam veeelikii

  46. #96
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Rozi, znam taj osjećaj ni san ni java!
    kad sam bila trudna s Matkom, i kad su mi rekli da je to to, da se trudnoća mora prekinuti, nakon što smo 2 tjedna proveli u agoniji što će biti s bebicom, i svako jutro sam se budila u grču da li je još uvijek živ, i onda odahnem kad osjetim male nogice da me udaraju, i onda u plač jel ne znam koliko ću još osjetiti te male slatke udarce (odmah mi dođe da se rasplačem )...uglavnom kad su mi rekli, da je gotovo, da je stanje nepopravljivo, i da se trudnoća mora prekinuti, osjetila sam jedan mir, i jedan unutarnji glas mi govori : sve loše je iza tebe, gotovo je!
    i bez obzira na sve neki unutarnji glas mi i dalje govori da će sve biti dobro idući puta, samo da mi se riješiti tog ogromnog grča, i barem da nešto znam za budućnost!
    sad sam se raspisala htjela sam ti reći da nam je to potrebno, neki unutarnji glas koji će nas gurnuti naprijed! draga samo naprijed izbaci svoju ljutnju, barem ovdje, rješi se negativnog u sebi, da sva tvoja energija bude pozitivna!
    tamagoči
    jeste se ti i TM počeli raditi na bebici?
    crtice, ja tebi draga od sveg srca, želim jedno malo , i kad nam to ovdje obznaniš, vrištati ću od sreće, doslovno!!!!

    svima vam šaljem veeeeliku

  47. #97
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    tamagoči...obožavam tu stvar !
    Bzara, joj, kako su mi sad suze navrle dok sam čitala o Matku ali znam točno o kojem osječaju govoriš. Kad smo mi izgubili našu Tiju, znam dok sam je rađala, samo sam čekala da bude gotovo, i kad su me odvezli u sobu, tupa od tuge osjetila sam to o ćemu pričaš...kao nekakvo pretužno olakšanje, "gotovo je" i samo sam htjela plakat i ležat, znajući da je sve grozno iza mene...nekako sam se osječala"bilo je predobro da bi bilo istinito"...a kad su Ivan i Oliver umrli, pa sporovod, pa mali ljesovi, pa ucviljena svekrva svekar...nekako kao da me netko ubacio u najstvarniju stvarnost ikada, i nikad nisam osjetila to nazovimo ga olakšanje, proganja me stalno, kao da nije gotovo, kao da ne može bit gotovo...

    Svim mamama želim da sve nađemo mir koji zaslužujemo...i dobijemo hrpu bebica

  48. #98
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Roza ,možda taj osjećaj da nije gotovo je samo zato jer nisi dovršila priću...
    Dovršiti priču iznimno je teško u Hrvatskoj,jednostavnno smrt je nešto strašno od čega se treba pobjeći..
    Tako se mnoge majke ohrabruju i prešutno nagovaraju da ne pogledaju svoju mrvorođenu djecu ili bebe koje umru ubrzo nakon poroda.
    Moj najtužniji i ujedno i najdirljivij događaj u životu bio je nakon zadnje operacije moje kćeri.Naši poznanici iz kuće za roditelje bili su u Njemačkoj uz svoju jednogodišnju kćerku u teškom stanju.Danima su se liječnici borili za nju i ona se sama borila,ali bilo je sve lošije...
    Jedan dan pozvali su ih da iz roditeljske kuće se vrate na intenzivnu jer je malena bila u ozbiljnom stanju,tražili su da netko dođe sa njima jer nisu dobro govorili jezik,a bio je vikend i nije bilo prevoditelja niti psihologa.
    Mi svi roditelji u kući(a bilo nas je 6 obitelji iz Hr tada) grozili smo se intenzivne,a kako je moja kćer bila dobro i stabilno ja sam se ponudila ići sa njima.Kada samo došli doktor je objasno da je stanje iznimno teško ,da je malena u sepsi i da oni žele da roditelji sada budu uz nju.
    Ja sam otišla na odjel svojoj kćeri i nakon pola sata liječnik je došao i rekao da je umrla.Molio me je da idem i prevodim im ako bilo što trebaju,naravno ,ako to želim.Kada sam se vratili do roditelja objasnio mi je proceduru,da malena mora ostati još nekoliko sati na odjelu ,ali da je običaj da roditelji prorovedu to vrijeme uz nju ,da ju drže ,okupaju,obuku u željenu robicu i oproste se od nje.Svi su bili toliko suosjećajni i mirni ,toliko su pažljivo birali rijeći i izraze ,znam da su to naučili,ali sve je bilo toliko spokojno.I nakon nekoliko sati kad su je odvezli sa odjela u posebnu prostoriju rodielji su mogli biti uz nju cijelu noć ako su željeli.
    U onom trenutku kad želiš pobjeći prisile te i potiču da ostaneš,tada je to užasno teško,ali za budući život mislim da liječi rane.
    Jedna draga doktorica na intenzivnoj meni je tada rekla da je malena bila jako bolesna ,ali da roditeljima ostaju trenutci koje su proveli sa njom.Taj dio ovozemaljskog puta koji su proveli zajedno.Nekada je to sto godina,nekada samo nekoliko dana...

    Nekako misli da je jako teško završiti priču u našim uvjetima,bez fizičkog kontakta ,bez fotografija...

  49. #99
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Jedna draga doktorica na intenzivnoj meni je tada rekla da je malena bila jako bolesna ,ali da roditeljima ostaju trenutci koje su proveli sa njom.Taj dio ovozemaljskog puta koji su proveli zajedno.Nekada je to sto godina,nekada samo nekoliko dana...

    Nekako misli da je jako teško završiti priču u našim uvjetima,bez fizičkog kontakta ,bez fotografija...
    uh ovo je tako tocno, nama je mnogo znacilo tih 18 dana koje smo imali s nasom Emicom
    Od mnogih sam cula "lakse je kada ode odmah nego kasnije"
    Oni koji to kazu jednostavno ne razumiju sto govore :/

    Ova prica je lijepa iako jaako tuzna, da se bar kod nas moze tako.
    Nazalost, u Hr ne da nesmijes dirati svoju bebu u inkubatoru (iako se zna da nema sanse za zivot) nego ni nakon smrti jer u Hr je obdukcija obavezna kada smrt nastupi u bolnici


    Jooj oprostite drage moje, topic je skrenuo u takvu pozitivnu energiju a ja tu rusim atmosferu, ali danas je jedan od onih dana.
    Danas je godina dana kako je nas andjeo razvio svoja krila...nedostaje mi..jako

  50. #100
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Draga

    Sjetila sam vas se jućer kad sam gledala Oprah ,bila je ova prića http://www.youtube.com/watch?v=th6Njr-qkq0

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •