Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako se odnositi sa braćom/ sestrama malih anđela

  1. #1
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno Kako se odnositi sa braćom/ sestrama malih anđela

    Oprostite što upadam na ovaj pdf, ali našla sam se u jako tužnoj situaciji. Naše malo selo od 400 stanovnika ove godine je zadesila tragedija kad je maleni momčić od 4 godine izgubio bitku s rakom. Moja prva susjeda koja je bila trudna samnom je u preranom porodu izgubila curicu ( ima dva sina, a ovo je druga curica koja je postala anđeo).
    Mi imamo najveću taracu u selu pa se sva djeca igraju kod nas. Tako sam Prisustvovala dječijoj svađi koja me malo zaprepastila, to su djeca u rasponu godina od 5 do 10.
    Susjedin sin je gledajući moju bebeu uzdahnuo kako bi on volio imati seku, zašto ja nemam seku, ja bih se igrao s njom. Nisam znala što bih mu rekla pa sam mu rekla da on ima seku u mojoj K., da se uvijek može igrati s njom, a njegova seka je sada anđeo i pazi na njih sa neba. To ga je smirilo, ali se na to uplela curica od nekih 8- 9 godina i ustvrdila da je njegova mama rodila dvije mrtve bebe ne samo jednu. Naravno maleni se uzrujao, on stao vikati nije, nije ona tvrdi suprodno. Ja sam bila jedini odrasli tu, i završilo je tako da su se obratili meni za odgovor. Mene potpuno izbacili iz takta, neznsm kako postupiti, pa sam im išla objasniti da je to jako tužno za svaku mamu, da se ponekad događa, da nije susjeda jedina kojoj se to dogodilo, i nabrojila im, moja mama, mm -ova mama, čak i tvoja prije nego ste vi došli su izgubili bebe, to nije za ruganje.
    Glupača nisam prvo promislila da vjerovatno nisu roditelji tako mladim klincima objasnili stvari koje vjerovatno ni ne bi razumjeli. Curica me pogledala napola zbunjeno, napola povrijeđeno jer nije znala da je i njena mama prošla kalvariju da dođe do svojih malih ljubavi.
    Mene jako muči dali da objasnim njenoj mami što sam učinila, jer me strah da malena ne bane s tako teškim pitanjima na koja možda nije spremna.
    Jezik bi si iščupala. Kako ljudi, uglavnom babe po selu pričaju pred djecom o tako teškim stvarima bez da im objasne. Svi znaju za te tragedije, a djeca ih osijećaju, možda i najviše. Neznam se postaviti, ako opet dođe do nećeg sličnog, da ih ignoriram, rečem da pitaju roditelje?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ljudi često reću prije nego ispeču pred djecom misleći da djeci na jedno uđe a na drugo izađe. Ali mislim da oni ipak tako važne stvari itekako pamte i proživljavaju, samo ne razumiju.
    Ja ču svojoj djeci svakako pričat o sestri i braći koju su imali, mislim da je iznimno važno da znaju da imaju brata ili sestru anđela. I potpuno te razumijem, ja bi isto postupila jer računaš da ako zna informaciju da joj je netko i objasnio što ta informacija zapravo znaći.
    Majci te djevojčice bi rekla iskreno, da si se zaprepastila jer djeca uopče o takvim stvarima pričaju kao o nekoj dogodovštini koja im zpravo nikad nije objašnjena. Za njih je to fikcija koju ne razumiju, a vjerujem da bi je htjeli razumjeti. Djeca ne vole biti zbunjena, zato se i naljute...

  3. #3
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Najgore je to što kod nas u svakoj kući žive barem tri generacije ( u mojoj i 4) uglavnom su bake i djedovi ti koji se prema djeci ponekad odnose kao namještaju, pričaju ispred njih tako negativne stvari o drugima, a djeca upijaju i unose u svoju igru. Njima su bedastoće to da djeci objašnjavaš išta, jer su ona tu da se igraju i slušaju. Mislim da bi se i majka te djevojčice zaprepastila kad bi čula o čemu njena djeca i na koji način razgovaraju. Ja sam najmlađa i najnovija pridošlica u selu, još pokušavam skužiti kako stvari funkcioniraju, ali ovo mi čisto nije bilo ok. Ne bih nikoga htjela uvrijediti uplitanjem u tako osjetljive osobne stvari, ali već se osijećam upletenom, moram priznati da sam malo i kukavica, ovdje imaju obićaj od svake gluposti napraviti skandal, a ova prića je tako osjetljiva...

  4. #4
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    prije nego ( možda ) krenu priče trkom do mame te djevojčice i ispričaj cijelu priču
    ako je žena razumna, bit će sve ok..

  5. #5
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    prije nego ( možda ) krenu priče trkom do mame te djevojčice i ispričaj cijelu priču
    ako je žena razumna, bit će sve ok..
    Jesam!!! Hvala Bogu žena je stvarno super, još mi se i nasmijala, jer sam , izgleda, imala izraz face da se prepala ko zna čega.

  6. #6
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    moj mali ima dvije godine, ali zna da ima sekicu na nebu i da spava na oblacima i svaku joj večer pošalje poljubac i zaželi lako noć. I ide s nama na njen grob, odmag potrči do nje i kaže joj : sekica volim te, poljubi rukicu, pa dotakne križ. Želim da zna da ima sekicu koja ga čuva. Mislim da ih prešućivanjem ne štitimo, samo se dovodimo u neugodnu situaciju da saznaju od drugih pa se zapitaju zašto im mi nismo rekli. Dali nemamo povjerenja u njih ili? Po meni je važno da znaju jer anđeli ili ne, oni su dio našeg života i obitelji. Mi mislimo da su mali i ne kapi, ali zapravo kape puno više nego mi mislimo.
    Dobro da si rekla ovoj mami tako da se zna spreminti za eventualna pitanja. Mislim da jj je ipak trebala reć. Ali to je njena stvar, a moje mišljenje

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja mislim da si jako lijepo reagirala i riješila sukob među klincima, a imala si i hrabrosti otići kod mame te curice. Svaka čast, nemaš se zašto kriviti.

  8. #8
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    bravo, drago mi je da si sve riješila na najbolji mogući način.

  9. #9
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Hvala svima, zbog vas sam skupila hrabrost.

  10. #10
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    isvetice, znaj da su tu sve cure zakon i od svih možeš očekivati samo riječi potpore, ohrabrenja, utjehe i prave i pametne savjete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •