Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: reakcija na stres nakon izgubljene bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno reakcija na stres nakon izgubljene bebe

    Cure, upomoć, od pobačaja sam primjetila da se se strašno debljam, puno jedem, slabo pijem vodu,naljevam se kavom,nakuplja mi se salo na trbuhu.... je li moguće da je to reakcija na stres ili su u pitanju hormoni možda koji se privikavaju na netrudno stanje?

    mengu sam dobila točno mj dana nakon kiretaže, čak mislim da imam i ovulacije ... dakle s te strane je sve ok.....

    da li je vaše tijelo fizički odgovorilo na nakupljen stres?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Uhhh...i ja sam u istoj situaciji pogotovu jer jako slabo izlazim igdje,pa samo kuham i jedem..kriza,ne znam zbog cega al nije dobro nikako jer cu postat bure

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Identično sam i ja prošla nakon gubitka I&O, samo što sam ja nakon 4 mjeseca ostala opet trudna, pa ležala, tako da sad stvarno izgledam kao kit!
    Proči će, provaj uzimat manje slatko, nađi neke dijetalne grickalice, adaptiraj se.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ovo je prestrašno.... nakupila sam valjda 4 kg u mj dana. još k tome imam posao gdje stalno sjedim, i sve to skupa je vrlo loše. inače sam do sad na stres odgovarala mršavljenjem, ali sad je sve kontra. za 5 mj smijem ponovo zatrudniti al željela bih ovo nekako do tad srediti jer ću i ja biti kao kit. koma.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    ja sam do sada bila na +6, što od trudnoće, što od Nove godine. Koma! Onda sam odlučila da neću više tako, na poslu jedem zrnati kravlji sir i voće, kući ručam i više ne jedem. Cure su mi na vježbanju rekle da sam počela mršaviti. Konačno.

  6. #6
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    meni je od poroda ostalo +2.svi kažu ne primjeti se ali ja primjetim po hlačama. ianače kad sam bila kući non stop sam jela, menstruacije uredne.sada jedem isto ali nemam obroke kako treba radi posla.posebno kad radim pop ne jedem zdravo.
    što se tiče stresa u mene drukčije svaki put kad sam pod stresom i tužna ne jedem nego me tolkiko muči želudac da non stop moram na wc.

  7. #7
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    iva i ja sam svoj jad, tugu, nemoc..... ubijala u hrani. nakon porvog spontanog natukla 5 kg, onda dosa drugi pa jos nekih 5 ( s tim da nisam niti kila gubila) ...pa treci.... uglavnom sam u tri ipo godine dok mi se sve dogadalo "natukla" nekih 20-tak kg. (ufff kako mi neugodno)........ prije nego sam s Ivanom ostala trudna sam uspila skunuti nekih 5-6 kg... al to je nista....
    uglavnom, pripazi malko. kili brzo se kupe, a jako tesko idu dolje, neces se niti okrenuti a bit ce ih i na pretek ( bar u mom iskustvu). sad ce proljece, i lipa vrimena, lipo vanka u setnje, boca vode i laganini....

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kod mene je obrnuto...ja sam u 6mj. imala dva spontana i izgubila 12kg. nemam uopce volje za hranom niti apetita. vecinu obroka jedem jer osjecam fizicku slabost...a sve je krenulo sa prvim kad je otislo 5kg u mjesec dana, pa sa drugim 5kg u mjesec dana i onda dalje po malo...al zapravo mislim da je to samo fizicka reakcija na psiholosko stanje koje treba rijesiti (ne dijetom ili prisilnim prezderavanjem). no kad otkrijem recept, javim...

  9. #9
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    pita mene dr (inače prešla u druge dr opće prakse )neki dan kad sam donijela nalaze gastroskopije i daljnje pretrage "a tko vas živcira?"kažem joj ja : "sama sebe"
    i kaže ona tu dosta djeluje stres a mislim se pa onda je to kod mene kronično...non stop sam pod stresom, malo se smirim a onda saznam nešto novo što me opet iznervira. tako ukrug!

  10. #10
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Evo i mene nažalost, neznam kako to ide...al znam da od jučer , od 13.40 minuta ne jedem i ne pijem ništa, nemam volje, nemam želje, ne osjećam glad, ni išta Znam da nisam jedina, al nemogu se pomiriti sa činjenicom da baš sad kad je sve trebalo biti oke, nije više ništa kako treba.

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    kisica, pazi na svoje zdravlje, javi se liječniku ako se ne uspiješ sama izvući od tuge. Moraš jesti i piti. Sin te treba, muž te treba, i svi tvoji. Sigurno su silno zabrinuti i ne znaju što da ti kažu. Pusti ih da se brinu za tebe.

  12. #12
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ja sma odmah dan nakon u bolnici jela doručak, ručak na silu, nije mi se dalo ali suprug i mama su bili sa mnom i stalno sma sebi govorila da me moja princeza treba i da se ne smijem predati. Tako nemoj ni ti, misli na sebe i svoju obitelj koja te sada treba a i ti njih!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    ja isto imam isti problem samo je sad kod mene postalo kritićno jer imam previše kila iza svakoga gubtka kile su se samo povečavale ,a sve je počelo nakon prvog poroda gdje sam u samo nekih 40 dana ležeči u bolnici i na bolničkoj hrani dok sam čuvala trudnoću,na bazi stresa dobila 20kg.,počeli su me vagati svaki dan dva puta,nakon poroda sam izgubila u dva mjeseca 30kg,isto uzrok je bio stres nakon drugog spontanog stvari idu na gore kile samo se skupljaju i to najviše oko stomaka,sad se spremam na još jedan postupak sva sreča pa dobro reagiram na svaku stimulaciju,upisala sam se kod androloga pa da se vidi dali ima načina da mi se pomogne jer ja na dijetama nema nikakvog efekta nešto me u mome tijelu koći,nejedem janky food,sve je domače i pazim ali ništa ,jedino kad radim fizički iscrpni posao a hranim se nikako onda izgubim neko kilo ali to je sve kratkog vijeka ,za koji dan idem kod androloga pa čemo vidjeti ,nalaze koje sam izvadila pokazuju da nemam nekih problema i sve je u referentnim okvirima ,pišite svoja iskustva,moje mišljenje je da je sve ovo svakako velik stres

  14. #14
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    defonotovno je veliki stres! ja imam problem da kod svakog dtresa stalno moram na zahod a nemam apetit, tako da mršavim....

  15. #15
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Nakon ovih par dana, meni se čini da utjehu tražim u hrani. Prva dva dana sam odbijala bilo što, a sad imam osječaj da u sebe trpam bilo što što mi dođe pod ruku.

  16. #16
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    kisica moraš naći nešto što bi te zaokupilo...ja sam nakon gubitka non stop visila kod frizera...makla bi se od doma, od svih stvari koje su me podsijećale, a smirivalo me masiranje i pranje glave i blizina ljudi koji nisu imali pojima o niočemu što mi se desilo...
    prilikom jednog drugačijeg stresa prije par godina sam krenula na plivanje, sama...otišla bi svaki drugi dan na bazen i plivala po nekih 45 min...znači samo ja i voda, a mozak na pašu

  17. #17
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Ma ne brinem ja zbog zaokupljenosti, imala bi ja i sada što raditi, samo da smijem ustati iz kreveta.
    Moj sinčić uvjek nekog posla zada, i stalno bi van išao.
    A ovako dok ležim, i ne mislim na ništa drugo nego samo na to što me je snašlo.
    Zar stvarno 7 dana ne smijem nikuda iz kreveta?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ma smiješ recimo u laganu al zbilja laganu šetnju...ne moraš stalno ležati. ja sam već drugi dan prala suđe, malopočistila nešto,ali sve onako LAGANINI. ili sam sjela s malim u sobu na tepih i vozili smo autiće, crtali...

    a ovo za hranu.... ja sam dobila užasno puno kila nakon toga, vidiš da sam pokrenula ovu temu... dva mj sam jela ko luđak i nakupila kile... poslije kad sam prestala mislit o tome što se desilo, uspjela sam vratiti staru kilažu nekako...

  19. #19
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Ja samo trpam petit keks u sebe, a on deblja kao lud

  20. #20
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam nakoncarskog izgubila volju za bilo čim pa tako i za hranom,no s vremenom sam otišla u drugu krajnost.Pokušavam balansirati između prejedanja,večeranja u ponoć i nejedenja.
    Moj problem koji ne prestaje je strašan gubitak kose,savjetovali u mi Fitoval kapsule koje koristim nekih 10-tak dana,ali ne vidim nikakvog pomaka.
    Frizerka mi kaže da je to normalno zbog hormona,stresa i promjene godišnjeg doba,ali ovo je previše..imam osjećaj da ću izgubiti svu kosu.
    Da li je netko imao sličan problem?

  21. #21
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    philipa ja nisam imala taj problem al sam se javila samo da te pozdravim i vidim kako si sada?
    u ovo doba godine svakome opada kosa pa je mozda zbog toga..a mozda treba malo duze vremena da kapsule pocnu djelovati... dobar je i Fitoval sampon, ja sam ga prije znala koristiti on je takodjer protiv opadanja kose...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj philipa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nakoncarskog izgubila volju za bilo čim pa tako i za hranom,no s vremenom sam otišla u drugu krajnost.Pokušavam balansirati između prejedanja,večeranja u ponoć i nejedenja.
    Moj problem koji ne prestaje je strašan gubitak kose,savjetovali u mi Fitoval kapsule koje koristim nekih 10-tak dana,ali ne vidim nikakvog pomaka.
    Frizerka mi kaže da je to normalno zbog hormona,stresa i promjene godišnjeg doba,ali ovo je previše..imam osjećaj da ću izgubiti svu kosu.
    Da li je netko imao sličan problem?
    Meni se desio sličan problem prije 2 i pol godine!
    Kosa mi je počela ispadati bez nekog očitog razloga u 3. mjesecu i tako sve do 9. mjeseca. Izgubila sam negdje 1/3, ako ne i 1/2 kose na prednjem dijelu vlasišta.
    Išla sam kod dermatologinje koja je ustanovila da razlog nije genetski (jer moja mama i sa 60 godina ima gustu kosu, a gleda se samo ženska strana familije), a nije bio ni neki stres u igri, a bogme ni godišnje doba. Jedino što se bilo promijenilo je način prehrane, pa to nismo isključili kao mogući razlog ispadanja kose (prešla sam s normalne na Montinjaka u tom periodu).
    Vjerojatni uzrok je bio povišen hormon androstendion. Štitnjača je bila OK, a i željezo (to je dr. bilo jako važno, što znači da bi to trebala prekontrolirati).
    Uglavnom, preporučila mi je Vichy ampule i šampon protiv ispadanja kose te tablete koje sam naručivala iz Austrije Pantogar i Gelacet (sadržavali su vitamin B i neke aminokiseline).
    Kosa je prestala padati tek nakon 6 mjeseci (kad sam ostala trudna), ali nikad se poslije nije oporavila. Iskreno, bojim se da će opet početi padati, ali onda stvarno ostajem bez kose.
    Uglavnom, ako misliš da ti kosa opada više nego inače u ovo doba godine i ako to traje već duže vrijeme, savjetujem ti da posjetiš dermatologa koji će ti savjetovati koje pretrage da učiniš i koju terapiju da uzimaš.
    Sretno!

  23. #23
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj latika prvotno napisa Vidi poruku
    philipa ja nisam imala taj problem al sam se javila samo da te pozdravim i vidim kako si sada?
    u ovo doba godine svakome opada kosa pa je mozda zbog toga..a mozda treba malo duze vremena da kapsule pocnu djelovati... dobar je i Fitoval sampon, ja sam ga prije znala koristiti on je takodjer protiv opadanja kose...
    Pokušat ću s njim i rekli su mi još za neki pakung protiv ispadanja kose pa ću vidjeti kako će djelovati.
    Nadam se da će prestati jer ovo je stvarno previše..
    Kako sam? Ne znam ni sama..dobro,pa se na momente rasplačem jer se sjetim nekih sitnica,leptirića u stomaku,prvih crtica na test traci,slika uzv-a...
    Neki dan sam uredila po sjećanju dnevnik koji sam počela voditi na samom početku trudnoće i prestala kako su problemi počinjali.Ali uz sve nalaze i slike sa UZV-a uspjela sam ga napraviti i tako mi je drago radi toga jer ne želim ništa zaboraviti.Žao mi je što ga nisam vodila redovito jer neki osjećaji su naponovljivi...
    Strah me pomalo uhvati jer se približava datum kada su se moje bebice trebale roditi...15.11.

  24. #24
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Lexy hvala na savjetima..vidjet ću što će biti dalje...

  25. #25
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    philipa bice sve ok, razumijem tvoj strah jer sam se i ja tako osjecala, bojala sam se termina poroda, pa onda njihovog rodjendana i godisnjica. i evo danas tocno oko ovih doba prosle godine nas je Ante napustio ,ja sam smirena jer osjecam da su moji anđeli sretni...
    cuvaj se....

  26. #26
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,rekla bi da je skoro svaka reakcija na stres normalna,mislim da tu nema puno pomoći jer svako na svoj način prolazi to razdoblje.Za curke kojima ispada kosa dajem peporuku za biljnu kozmetiku Kloran,imaju šampone i ampule.Malo su skupi ali iz iskustva znam da djeluje samo treba biti uporan.

  27. #27
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Kod mene je svaki dan isti, barem po pitanju hrane...jednostavno nemam volje, ne osjećam glad, jedem kad mi već dođe slabo, i izgubila sam 6 kg... Nemogu natjerat samu sebe da jedem... ovih dana pogotovo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •