Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Normabel

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno Normabel

    25.2 sam izgubila bebu u 5mj trudnoce,bila sam u bolnici 7dana,tamo su mi sestre svake veceri davale Normabele od 2mg,a nekad i od 5mg.Valjda me drzao prvotni sok od svega pa sam ih odbijala popiti i spremala u ladicu.Sad kad sam dosla kuci,tuga kao da se rasplamsala u meni i nezauzstavljivo placem i svaki kutak kuce me podsjeca na tu malu djevojcicu koja je uskoro trebala biti ovdje s nama i uz svoju bracu.Nikako da se smirim i posezem sve vise za tim tableticama,napominjem da sam ih dobila na recept u Domu zdravlja.Na odjelu rodilista su cak zvali psihijatra da me pregleda,jer sam plakala prije no sto otvorim oci,on je moje stanje procijenio kao normalna reakcija normalne zene nakon gubitka djeteta i rekao da bi svaka druga reakcija bila nenormalna.Sad me zanima ima li tko iskustva s tim Normabelima 2mg i kolika je mogucnost da postanem ovisna o njima,odnosno koliko su stetne?

  2. #2
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    draga renchi, zao mi je
    muz i ja smo redovno nakon gubitka uzimali bobe, on leksiliume ja apaurine( a to je isto kao normabel) i tako bi zaspali svaku večer.to je trajalo par tjedana a nakon toga bi uzela po potrebi. i sad iako jako rijetko znam nekada popiti apaurin od 2 mg cisto da me malo umiri ako sam loše.e sad kolika je mogućnost ovisnosti, to ti ja ne znam, ali znam da su mi u to vrijeme dobro došle. to ti je moje iskustvo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti Latika,ovo je jednostavno strasno sto mi se dogodilo i kad ljudi kazu:imas dva sina budi sretna,jesam sretna sam,ali to ne lijeci ovu bol sto me zadesila jer majka u svom srcu ima mjesta za svako dijete i ljubav je bezgranicna kao i ova bol sto ju osjecam.Sve je to friska rana na srcu i jednostavno ne znam kako se nositi s njom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Renchy, neće nažalost svi razumijeti tvoju bol. Pričala mi je prijateljica koju su kad je došla roditi stavili kraj žene kojoj je iscurila plodna voda u 20 i nekom tjednu. Ta je žena još osjećala kretnje svojeg djeteta, planirali su su poroditi ujutro. Znali su da dijete neće preživjeti u tim tjednima. Kad je prijateljica vidjela patnju i bol te žene, bilo joj je strašno žao naravno, skoro da je osjećala krivnju što će uskoro roditi zdravo dijete u terminu. Sestra s odjela je to primjetila i prokomentirala: Ma što se živcirate, ima ih ona doma već troje (ili četvero, ne sjećam se) (. Užas.

    Ti budi hrabra, jednostavno moraš dalje, popričaj s psihologom o mogućoj terapiji i je li Normabel za tebe sada najbolje rješenje. Uzmi ga za sad bez puno razmišljanja, u granicama naravno, jer ti sada treba. Ta 2 mg su najmanja doza, a ipak će ti pomoći da se bar naspavaš.

    Ono što pitaš o duljini bolovanja... Ja sam npr. imala spontani u 8 tj., bila na kiretaži nakon toga i ostala na bolovanju 2 tjedna. Tada nisam ni pomišljala da se mogu ranije od toga vratiti na posao, nisam bila psihički sposobna. Da sam htjela duže ostati doma, liječnik bi mi dopustio, sigurno. Moja sestra, s druge strane je imala kiretažu u 6. tj. u petak i u pon. je već išla na posao. Smogla je snage, divim joj se i razmišljam zašto je meni trebalo 2 tjedna. Ne znam, različiti smo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti sss,a imam jos jedno pitanje da li se mozda sijecas koliko se krvari nakon pobacaja?Naime to se sve odigralo prije 16 dana i ja ne prestajem krvariti i sto je najgore sve je to popraceno bolovima.Da li je to normalno?

  6. #6
    olivera avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    301

    Početno

    draga renchy, jako mi je žao što si prošla isto što i ja, samo ja malo manje tjedana trudnoće od tebe.ja sam ti krvarila oko 10 dana i prvu menst sam dobila nakon 5 tj od poroda.bolovi bi ti se trebali smiriti, ne sjećam se da me jako bolilo, imala sam više kao grčeve, bolilo je kao kad se maternica pomiće, vraća na mjesto i znam da mi je ruka tada stalno letila na trbuh. što je trudnoća bila veća i krvarenje duže traje i maternica treba više vremena da se smanji.isplači se draga i izbaci to iz sebe, pokušaj spavati i naspavati se jer ti to sad treba više nego što misliš, bit ćeš bistrija i s vremenom ćeš trebati sve manje tabletice za spavanje.sad ti je još svježe...ja sam plakala iz dana u dan možda 2 mj.a kad sam počela raditi se sve počelo vraćati na mjesto mada nikad više neće biti kao prije. evo sad sam toliko bolje da sam krenula naprijed i opet sam u postupku a mislila sam da neću nikad više jer je bol bila prejaka i gubitak prevelik,
    šaljem ti veliki zagrljaj renchy

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Nisam ti sigurna za krvarenje, mislim da je meni trajalo sva ta dva tjedna, ali nije me jako boljelo. Zato me boljelo dva dana prije spontanog, kao da trudove imam, a zadnjih sat vremena stvarno jako, nisam mogla uspravno stajati pred hitnom.
    Ako te boli jako, obrati se ipak liječniku, nikad ne znaš, uvijek može nešto zaostati u maternici.

  8. #8
    olivera avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    301

    Početno

    da, ako ta baš jako boli odi na pregled, mene je grčilo povremeno ali to se samo maternica vraćala.mislim da nije u redu da te baš stalno jako boli, nebi smjelo, a za jako krvarenje bi ti trebal gin dati tabletice za zuaustavljanje krvarenja, meni je jednom dala i 3 dana sam ih pila svakih 8 sati i stalo je skroz. ne sjećam se kako se zovu, znam da su smeđe boje i jako male.nazovi gin i reci šta ti se dešava pa ćeš vidjet ili odi u bolnicu jer je vikend

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala cure,lakse je zivjeti kad znas da ima ljudi koji te razumiju jer imam osijecaj da me nitko iz moje okoline nit shvaca,nit razumije moju bol.Jedino sam sigurna,sva ta fizicka bol ce proci,ali ja sam od tog dana okrenula jednu novu stranicu u zivotu,stranicu tuge i sunce vise nikad nece isto sjati,nit ce cvijece isto mirisati,nit cu se ja ikad vise od srca nasmijati.Sjecam se svoje pokojne bake,ona dok je bila ziva,ono sto ja pamtim i sto mi je ostalo u sijecanju,tako su pricale nekad stare zene,nikad nije pojela prvo voce jer je govorila da ce ga onda biti zeljan njen sin andjeo na nebu.Tako cu i ja,odreci ga se zauvijek,tog prvog,ranog voca,ne bi li zafalilo mojoj princezi na nebu.(boli me dusa)

  10. #10
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Ja sam ti pila normabel od 7og tj.trudnoće do 35og, 2mg, 3 puta dnevno. I bez ikakvih problema prestala. Tako da mislim da ipak treba malo više da se navikneš i postaneš ovisna.

    I ja sam nakon kiretaže znala navečer popiti jedan ili dva, čisto da zaspim jer inače nebi nočima spavala. Možda bi ti samo bilo dobro kad ga popiješ da legneš i da je netko doma, jer te ošamuti malo. Ja sam ga popila, pa sam se probudila nakon sat vremena, krenula u wc, i razljepila se jer sam bila sva šuć-muć.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    jako mi je zao draga,nadam se da ce tvoja tuga popustit s vremenom. Ne moras brinuti za tako male doze normabela, to daju ivf trudnicama u ranoj trudnoci da se tijelo opusti pa kad je za trudnice ok,bit ce i tebi. Saljem ti zagrljaj!

  12. #12
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    žao mi je

    ja sam izgubila u 38tj i pila sam normabele prvih mjesec dana , za početak za bolove u maternici a poslije samo za spavanje. Baš taj od 2,5. Nisam primjetila ovisnost.
    Poslije sam znala piti neke sa h...ne znam naziv , dr mi je reklada ne stvaraju osvisnost. Ali sam se ssma trudila da ne uzimam dugo.

  13. #13
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    ... to sa h je vjerojatno helex... mislim da ti kratkoročno i pametno korištenje normabela nebude škodilo, ali dugo i nekontrolirano bude... moja prijateljica je dobila nakon strašnog incidenta normabel za smirenje, i imaš na papiru doze i djelovanje- e pa ona je dozu pojačavala, umjesto poo potrebi, i ne više od 3 na dan, ona je te jače od 5 mg pojačavala, i postala ovisna- trajalo je odvikavanje godinu i nešto s postupnim smanjivanjima- uzmi tabletu kad ti je grozno, opusti se i odmori, ali znaj da su one za smirenje, kad bude neizdrživo, a ne nešto da te drži nadrogiranu cijeli dan.. meni normabel nekad pomogne, nekad ne, ali me uvijek ušlagira.. najbolje bi bilo da zanemariš olakotno davanje tih ljekova u domu zdravlja, i da se obratiš stručnoj osobi, koja bude ti pomogla da to prebrodiš, tebi i tvoma mužu- postoji na Rebru izvrstan tim, koji će ti garantirano pomoći, i sa odgovarajučom terapijom, i sa pravim pristupom... ako trebaš daljnje savjetovanje ili naputak kome se obratiti, javi mi se na pp...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Nakon sve boli zavrsila sam ponovo u bolnici na kiretazi jer prvotna nije dobro obavljena i trebala sam ostati u bolnici medjutim luda sesta je navalila da idem kuci bez doktorovog odobrenja i sad kurim 38.4.E sad ni Normabeli ne pomazu jer se bojim da cu umrijeti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Tako mi je žao Budi hrabra.

  16. #16
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    luda sesta je navalila da idem kuci bez doktorovog odobrenja
    Pa kako je moguće da sestra odluči kada trebaš kući? A otpusno pismo? Tko je to napisao, potpisao?
    Drži se!

  17. #17
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon sve boli zavrsila sam ponovo u bolnici na kiretazi jer prvotna nije dobro obavljena i trebala sam ostati u bolnici medjutim luda sesta je navalila da idem kuci bez doktorovog odobrenja i sad kurim 38.4.E sad ni Normabeli ne pomazu jer se bojim da cu umrijeti.

    jao renchy pa što te snađe!! ja bi na tvojem mjestu ravno natrag u bolnicu!!! i to pod hitno!!! a ta sestra mi nije jasna! pa o kojoj bolnici se radi, ako nije tajna?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Vinogradska,nadam se da su ovaj drugi put to uredno sredili,e sad se stvarno nadam,nego sad upadam u druge nevolje,valjda mi je to sudjeno...Na otpusnici pise mirovanje i kontrola za 14dana,Dijagnoza:Residua post curettage,kasno ili obilno krvarenje nakon pobacaja i izvanmaternicne i molarne trudnoce,008.1 i moj dr opce prakse mi daje na to 6dana bolovanja koja su moja zakonska prava i da li je to u redu skoro umrijeti pa dobiti 6 dana,izludit cu nacisto!!!!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Po meni je logično da dobiješ bar toliko dana mirovanja koliko treba proći do kontrole, znači 14 dana. Ne možeš mirovati 6 dana, pa ići raditi, pa ići na kontrolu, na kojoj mogu pronaći da možda i dalje trebaš mirovati. Reci doktoru da na otpusnici piše mirovanje 14 dana i da se ne slažeš s tih 6 dana, od kuda mu uopće to?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Nista ni meni nije jasno,sestra mi je odgovorila da se nje ne tice sta pisu doktori u bolnici jer oni imaju tabele svojih zakona o bolovanju kojih se moraju drzati.Ja nakon dve totalne narkoze,dva operativna zahvata ne smijem na noge nakon 6dana,a ne ici raditi.

  21. #21
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    evo ti par brojeve iz službe Hrvatske liječničke komore - probaj tamo sutra zvati i pitati njih za savjet...nažalost neznam što više da ti kažem...drži se!

    Služba pravnih poslova u nadzoru nad radom liječnika
    Voditeljica
    Radmila Rumek-Črne, dipl.iur.
    Tel: 01 4500 830
    e-mail: radmila.rumek-crne@hlk.hr
    Stručni suradnik
    Mijo Karaula, dipl.iur.
    Tel: 01 4500 830
    e-mail: mijo.karaula@hlk.hr
    Administrativna radnica
    Ivančica Kalšan
    Tel: 01 4500 830
    e-mail: ivancica.kalsan@hlk.hr

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Joj hvala ti Boxica zvat cu sigurno,jos jednom ti hvala!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    nažalost, dr. opće medicine u primarnoj stvarno ima tablice gdje točno piše koliko maksimalno može dati bolovanje i to kontrolori HZZO strogo kontroliraju

    ali ima zato druge dvije mogućnosti, sasvim legalne i opravdane, jedna da ti nakon tih 6 dana zatvori bolovanje po toj dijagnozi i otvori bolovanje po nekoj drugoj dijagnozi (depresija, stres...) još tjedan dana ili
    da te pošalje nakon 6 dana na komisiju (ne ideš ti osobno, TM odnese papire).
    Sigurno da ti 6 dana nije dovoljno ni za fizički ni za psihički oporavak.

    Ja sam nakon pobačaja u 13. tjednu dobila kratko bolovanje prema ginekološkoj šifri a kako sam išla na psihoterapiju onda mi je psihijatrica pisala preporuku za još dva tjedna bolovanja. Meni je fizički bilo OK ali nisam uopće bila sposobna suočiti se s pitanjima okoline.

    Nadam se da će ti netko od ovih navedenih dati savjet, kaži u kakvom si stanju i pitaj što možeš napraviti i nadam se da ćeš polako sve ovo odbolovati i misliti na nove trenutke.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti pituljica bas idem zvati gore navedene brojeve da se raspitam o pravima.Kud me je sva moja muka snasla sa dvije kiretaze i izgubljenim djetetom u 5mj trudnoce tu se sad borim sa pravnim stvarima bolovanja,strasno!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti Boxica zvala sam taj broj,lijepo su me skinuli s telefona i rekli da se obratim svom lijecniku,koliko dobijem bolovanja dobijem i to ti je to.

  26. #26
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Boxica zvala sam taj broj,lijepo su me skinuli s telefona i rekli da se obratim svom lijecniku,koliko dobijem bolovanja dobijem i to ti je to.
    žao mi je što je tako ispalo...
    probaj se onda dogovoriti sa njim da ti vuče bolovanje na depresiju...ako ne želi neka da uputnicu za psihijatra, onda ćeš valjda dobiti bolovanje!
    neznam stvarno više kako da ti pomognem...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala ti mila na brizi,jako si draga!Cekat cu jos taj 19.3. da vidim sta ce se odigrati jer nema mi druge,nemam se nakon svega snage boriti ni sama sa sobom,a kamo li s njima.

  28. #28
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Čitam i ne mogu vjerovati! 6 dana?!?

    Nisu normalni!

    Traži uputnicu za psihijatra, ako ostaju pri tih 6 dana.

    Vidim da si u Zagrebu - mogu sutra svog psihijatra pitati koga preporuča pa ti javim na pp.

    Posljednje uređivanje od Teica : 14.03.2012. at 19:43

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Moze hvala ti,strpit cu se do tog 19.3 pa cu tad vidjeti sta se moze.Da u zg sam,a kod psihijatra nikad nisam bila pa ako imas nekog za preporuciti javi.

  30. #30
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma ništa ne hvali - tu smo jedni zbog drugih !

    Javim na pp!
    Posljednje uređivanje od Teica : 14.03.2012. at 21:20

  31. #31
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Imaš pp !

  32. #32
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam pila normabele, a možda i svaki dan. Pila sam ih dosta dugo dok se nisam naučila nosit sa gubitkom. Meni su full pomogli.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    nadam se da ce i meni...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Da vam napisem ukratko,pojavila se moja doktorica ginekologkinja u domu zdravlja,prvi put od kad ja tamo odlazim(oko 4mj) i kad sam joj pokazala papire odmah mi je produzila bolovanje 14dana od izlaska iz bolnice nakon druge kiretaze,to je sad do 28.3,a za poslije je rekla da cemo se dogovoriti.Niti sestra kojoj sam isla,a mjenjala ju je,niti moj doktor opce prakse ocito nisu znali,ili nisu htjeli znati pa su mi nabili dodatno ludilo u glavi pored sve boli u dusi koju osijecam i rekli da imam pravo na 5dana.Sad je bar to sredjeno,a ovo u dusi razdire.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •