Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zanima me koliko traje oporavak nakon laparoskopije?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno Zanima me koliko traje oporavak nakon laparoskopije?

    Prvo je uslijedio pobacaj 25.2,tog dana nakon poroda u kom mi je puknula posteljica data mi je narkoza te izvrsena kiretaza,hospitalizirana sam bila 7dana.Uslijedio je pregled UZV nakon 14dana na kom je ustanovljeno da posteljica nije sasvim odstranjena te sam po drugi put hospitalizirana,ovaj put 3dana te sam primila narkozu i izvrsena mi je vakum kiretaza.Nakon toga odlazim na redoviti pregled nakon 14dana gdje me docekao PHD nalaz s druge kiretaze koji je bio zarazen parazitima sto je upucivalo na to da mi je uslijed druge operacije probijena maternica i ostecen dio crijeva,hospitalizirana sam 5dana.Izvrsena mi je operacija laparoskopijom gdje je ustanovljeno da nemam perforaciju maternice i da su mi crijeva netaknuta,te dolazi do zakljucka da je necijom nepaznjom i nemarom zarazen uzorak posteljice u laboratoriju.Danas je 4dan nakon laparoskopije,osijecam bolove po cijelom organizmu(utrobi)zbog upuhivanja plina odnosno nacina na koji se ta operacija izvodi.Zanima me koliko traje oporavak nakon operacije,ima li tko slicna iskustva i koliko je zakonom propisano bolovanje nakon toga.Hvala unaprijed!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    meni je laparoskopski odstranjena cista s jajnika. tako je, bolilo je zbog plina. mene najviše ramena. savjetovali tad mene, a sad i ja tebe da što više puštaš plinove i podriguješ, i ako te je inače toga sram, sad se nemoj ustručavati. to mi je prošlo nakon nekoliko dana. a utroba me nije nešto posebno bolila, recimo kao kad imam menstruaciju. ako se dobro sjećam, bila sam doma 10ak dana nakon zahvata (to je bilo prije 6 godina, ja mislim, malo mi se sve pomiješalo . bila sam i nakon godinu dana opet i tad sam se oporavila još lakše.
    kasnije sam se osjećala dobro, al sam pazila da se ne naprežem. uglavnom, oporavak je meni bio dosta brz. e sad, ne znam ovisi li to o samom zahvatu i što je dirano unutra...
    drago mi je da su ti maternica i crijeva ok. a to da ti je greškom zaražen uzorak posteljice...joj.
    al gledaj to ovako, laparoskopski su ti sad sve pregledali detaljno i iznutra tako da barem po tom pitanju možeš biti mirna. nadam se da će napokon krenuti nabolje za tebe i da si se za neko vrijeme riješila operacija

  3. #3
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ja sam bila na laparoskopiji zbog PCOS, radili su drilling jajnika. prvi dan me boljelo, najviše me smetao kateter. 7 dana sam ležala, sve me boljelo. nakon 10 sam došla sebi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala vam cure,meni je sve to jos frisko,operirana sam prije 5dana,najveci problem je sto imam malog vrtirepa od god i po pa tu nema sjedenja,ali evo uskace obitelj.Jucer sam zvala svoju ginekologkinju i ona mi je rekla da oporavak traje i do 6tj,tu sam se malo sledila jer tko ce mi obavljati kucne obaveze,ah mi zene smo nepopravljive.Jos me samo zanima ako tko zna koliko nam zakonski pripada bolovanja nakon takvog zahvata jer pitajuci doktore mogu najmanje doznati jer im nije u interesu drzati bilo koga na bolovanju.Bila bi vam zahvalna kad bi mi pomogli doci do te informacije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    ja sam nedavno imala laparoskopsku operaciju jajovoda
    (prsnuce jajovoda, vanmaternicna trudnoca 8 tj.)
    po toj sifri bolovanje je 3 tjedna, e sad ne znam da li je to za svaku laparoskopsku operaciju isto
    (meni je to vodjeno pod vanmaternicnom trudnocom)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Buba Klara cini se meni da svaki doktor ima pravo zavesti pod sifru koja mu pase,medjutim mene zanima ako itko moze doci do informacije koliko ta operacija sama po sebi nosi jer imam doktora koji se s menom bori od prvog dana bolovanja da me zakine za koji dan pa bi mi bilo jako od koristi doci do informacije da imam opipljive argumente s kojima cu nastupiti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    tu ti, nazalost, ne mogu pomoci

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Bez obzira buba klara,nadam se da ce mi se javiti netko tko zna ili mozda ima kog doktora da pita,hvala ti jos jednom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •