Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Koliko je moguce vuci KOMPLIKACIJE U TRUDNOCI nakon pobacaja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno Koliko je moguce vuci KOMPLIKACIJE U TRUDNOCI nakon pobacaja?

    Strasno me zanima da li je koja od vas uspijela sto duze biti na komplikacijama u trudnoci nakon pobacaja i koja su vam iskustva jer poucena svojim iskustvom znam da su doktori opce prakse u stanju sve uciniti da te maknu s tog statusa jer ide na racun drzave.Iz prve ruke znam(nekoliko puta sam bila u pravnoj sluzbi HZZOa i naletila sam na pravnicu koja mi je sapnula da u zakonu ne postoji krajnji rok KOMPLIKACIJA U TRUDNOCI nakon pobacaja).Zanimaju me vasa iskustva jer ovdje na Rodama se moze doci do informacija koje nigdje ne mozete dobiti.Hvala vam u naprijed!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja sam bila 10 dana nakon kiretaže u 12 tj.
    Naravno da postoji krajnji rok za SVAKU dijagnozu kompikacija u trudnoći. Druga je stvar što doktor može pisati više dijagnoza kao je potrebno i to što komisija može odobriti produžetak ako je potrebno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala Sirius,ali bas bi me zanimalo ima li ovdje neka koja ih je dobrano preveslala(ovo sam rekla jer doktori vecinom pokusavaju te zene koje su pobacile)pa navukla to bolovanje do maksimuma.Bolestan mi je zakon koji je skrojen da nakon pobacaja sljeduje bolovanje od 14dana(pitam se ti koji su ga stvarali da li su osjetili bol koliku i mi).Trenutno sam 1.5mj na komplikacijama,al moja dusa jos nije ozdravila,a pitanje je kad ce.Jucer sam bila kod psihologa i psihijatra(inteligencija mi razbija sve date vrijednosti)e sad je malo u pitanju moj istrazivacki duh(pobogu da upotrijebim napokon tu inteligenciju jer ocito se uspavala) i saznam nacin kako je koja i koliko uspjela.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Sirius,ali bas bi me zanimalo ima li ovdje neka koja ih je dobrano preveslala(ovo sam rekla jer doktori vecinom pokusavaju te zene koje su pobacile)pa navukla to bolovanje do maksimuma.Bolestan mi je zakon koji je skrojen da nakon pobacaja sljeduje bolovanje od 14dana(pitam se ti koji su ga stvarali da li su osjetili bol koliku i mi).Trenutno sam 1.5mj na komplikacijama,al moja dusa jos nije ozdravila,a pitanje je kad ce.Jucer sam bila kod psihologa i psihijatra(inteligencija mi razbija sve date vrijednosti)e sad je malo u pitanju moj istrazivacki duh(pobogu da upotrijebim napokon tu inteligenciju jer ocito se uspavala) i saznam nacin kako je koja i koliko uspjela.
    To je druga stvar. Ne bih to nikako nazvala -preveslavanjem. Većina se žena fizički oporavi u tom roku, neke psihički pate kasnije puno duže. Nekome odgovara posao za izljećenje psihe. U drugim državama mislim da je broj dana bolovanja još i manji. Ako PTSP nije toliko strašan da ometa svakodnevne aktivnosti, psihologu/psihijatru se može odlaziti i uz posao, onoliko koliko je potrebno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ne bi ni ja,ali tu rijec sam upotrijebila samo zato sto to nama doktori rade,e u tom slucaju je kompaktibilna.U pravu si,u Australiji recimo zakon po rodjenju djeteta pravda bolovanje(placeno)od 16tj,ali mi smo daleko od tih drzava jer one daju i stan i posao djetetu kad napuni 18g(pa da ga radom odplacuje),ali mene konkretno zanima ova drzava(krnja nadasve)koja pravda bolovanje "stresa na poslu" od 1mj,a gubitak djeteta 14dana.Lakrdija...,ali ocito nekom u interesu!

  6. #6
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    puno ovisi o tvom izabranom liječniku koji procjenjuje tvoje stanje i prema tome određuje dijagnozu kojom produljuje bolovanje, a onda komisija odlučuje dalje
    ako nisi zadovoljna svojim liječnikom, probaj ga mijenjati (jer tvoj liječnik iz svega napisanog do sad i nema baš razumijevanja)
    vjerujem da ima jako puno manipulacija, pa su neki liječnici "strogi" kod takvih stvari

    moje liječnice (i opće prakse i ginekologica) su osobe u koje imam povjerenje i vjerujem da bi mi omogućile ono što trebam, a kako me poznaju, znaju isto tako da ne iskorištavam to povjerenje

    nakon kiretaže sam bila na bolovanju 2 tjedna, a s obzirom da mi je to bio 3. spontani, moja eventualna iduća trudnoća će se sigurno voditi kao rizična i sigurna sam da će mi preporučiti bolovanje (koje ja još uvijek ne znam hoću li ili ne uzeti - znat ću ako/kad do trudnoće dođe)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Moram priznati da sam malo zbunjena pitanjem, tj. mislim da znam što želiš pitati, ali mi nije jasna dijagnoza. Ako je došlo do pobačaja, kako dijagnoza nakon toga može biti ''komplikacije u trudnoći'', kad trudnoće više nema? Čini mi se da postoji neka šifra ''ginekološki problemi'', tako nešto, koji pokrivaju širi spektar dijagnoza i da se fizički oporavak može tako nekako voditi.
    Ja sam npr. nakon pobačaja i kiretaže u 8. tj. bila kod kuće 2 tjedna. Iskreno, ne sjećam se pod kojom šifrom se vodilo to bolovanje. Nakon 2 tjedna sam išla raditi, jer sam fizički bila sposobna, a psihički sam uspjela biti sposobna.
    Kad sam nakon 6 mj. ostala ponovo trudna, otišla sam ginekologu isti dan kad sam vidjela poz. test i on mi je odmah otvorio bolovanje. Razlog je bio: blizanačka trudnoća + prethodni spontani + dob 35 godina. To je bilo dovoljno da budem na čuvanju trudnoće do kraja.
    Zato, ako te zanima što će biti u eventualnoj budućoj trudnoći, mislim da su prethodni pobačaj + tvoja dob možda (ne znam ti godina) dovoljni da budeš na čuvanju trudnoće cijelu trudnoću.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Nakon spontanog i kiretaže bila sam na bolovanju zbog pobačaja 2 tjedna i zatim još mjesec dana na psihičkoj osnovi (nakon posjeta psihijatru). Nakon mjesec i pol sam se vratila na posao. Bolovanje sam mogla još produžiti temeljem psihijatrijskog nalaza, vjerujem mjesecima.

    Dakle, ne radi o komplikacijama u trudnoći, jer trudnoće nema, ali na bolovanju možeš biti još prilično dugo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    preotvoreno tražiš savjete o "preveslavanju" sustava, liječnika, poslodavaca...
    svijet je malen, posebno naša država, lako te se može prepoznati jer si iznijela dosta podataka - možeš imati problema i s poslodavcem i s komisijom

    ukoliko liječnici odista procijene da ti treba bolovanje, dobit ćeš ga (vjerujem na osnovu psihičkog stanja)

  10. #10
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma nikog renchy ne "preveslava".

    Ako ćemo tim rječnikom: nju su više nego dobro "preveslali".

    3 opće anestezije u mjesec i sitno dana - od toga 2 zbog pogreške medicinskog osoblja !

    1.kiretaža - 1.opća anestezija;

    nakon 16 dana temp.: 2.kiretaža - 2.opća anestezija - jer su zaboravili dio posteljice;

    3.kiretaža - 3.opća anestezija - jer je po dolasku na redovnu kontrolu ustanovljeno prisustvo

    mikroorganizama u uzorku (posteljice) - sumnja da je probijena maternica i da je do kontaminacije došlo

    zbog oštećenja crijeva

    Nakon operacije je ustanovljeno da ipak nije došlo do probijanja maternice nego je uzorak kontaminiran

    prilikom transporta !!!

    Da se ne radi o Hrvatskoj, za ove 2 prilične pogreške renchy bi dobila barem satisfakciju u obliku pristojne

    odštete.

    Ovako, psihički i fizički izmučena, traži način "preveslavanja" sustava koji ju je takvu izmrcvarenu već nakon

    2 tjedna htio vratiti na posao.
    Posljednje uređivanje od Teica : 17.04.2012. at 23:26

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    na bolovanju za komplikacije u trudnoći je nakon pobačaja moguće biti onoliko dana kolika je bila trudoća u tjednima

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ja sam bila nakon pobačaja u 12. tjednu dva tjedna na bolovanju kao komplikacije u trudnoći (MPO trudnoća i od prvog dana sam bila na bolovanju), a zatim sam otvoreno pitala psihijatricu kojoj sam redovito išla zbogradi drugih problema da mi piše dva tjedna bolovanja koliko mi je trebalo do početka godišnjeg jer ja nisam bila sposobna suočit se s radnom okolinom i cijele dane sam plakala (sad mi je to čudno al bila sam totalno pukla)

    fizički se nisam u dva tjedna oporavila, krvarila sam jako puna tri tjedna ali to mi je bio manji problem
    došla sam k sebi nakon mjesec-dva

  13. #13
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Neznam dali je razlika zato što se meni vodi kao prijevremeni porod ne kao spontani pobacaj ali koliko sam ja uspjela istraziti ja imam pravo na 3 mj bolovanja. Sad je prošlo 1mj i 2 tj i nema govoru o prestanku. Naravno, idem redovito psihologu i njegov nalaz uzimaju u obzir ali mislim da bi i bez toga imala pravo. Šifra po kojoj se vodim je komplikacije u svezi trudnoće i porođaja, još uvijek. Dr je rekla da će kasnije eventualno promijeniti šifru ali ne dolazi u obzir da mi oduzmu bolovanje kad još psihički nisam spremna na posao. Eto, nadam se da sam pomogla.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nikog renchy ne "preveslava".

    Ako ćemo tim rječnikom: nju su više nego dobro "preveslali".

    3 opće anestezije u mjesec i sitno dana - od toga 2 zbog pogreške medicinskog osoblja !

    1.kiretaža - 1.opća anestezija;

    nakon 16 dana temp.: 2.kiretaža - 2.opća anestezija - jer su zaboravili dio posteljice;

    3.kiretaža - 3.opća anestezija - jer je po dolasku na redovnu kontrolu ustanovljeno prisustvo

    mikroorganizama u uzorku (posteljice) - sumnja da je probijena maternica i da je do kontaminacije došlo

    zbog oštećenja crijeva

    Nakon operacije je ustanovljeno da ipak nije došlo do probijanja maternice nego je uzorak kontaminiran

    prilikom transporta !!!

    Da se ne radi o Hrvatskoj, za ove 2 prilične pogreške renchy bi dobila barem satisfakciju u obliku pristojne

    odštete.

    Ovako, psihički i fizički izmučena, traži način "preveslavanja" sustava koji ju je takvu izmrcvarenu već nakon

    2 tjedna htio vratiti na posao.
    Na osnovu prve dijagnoze, odnosno pobačaja. Ako su nastale komplikacije nakon nekih zahvata, ili dodatne/drugačije dijagnoze i potreba za bolovanjem , tada se bolovanje PRODUŽUJE na osnovu toga. Mislim da tu sistem nije toliki problem, koliko mi se čini da je njezin liječnik opće prakse koji joj nije objasnio prava i proceduru.

  15. #15
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tvoja sjena prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam dali je razlika zato što se meni vodi kao prijevremeni porod ne kao spontani pobacaj ali koliko sam ja uspjela istraziti ja imam pravo na 3 mj bolovanja. Sad je prošlo 1mj i 2 tj i nema govoru o prestanku. Naravno, idem redovito psihologu i njegov nalaz uzimaju u obzir ali mislim da bi i bez toga imala pravo. Šifra po kojoj se vodim je komplikacije u svezi trudnoće i porođaja, još uvijek. Dr je rekla da će kasnije eventualno promijeniti šifru ali ne dolazi u obzir da mi oduzmu bolovanje kad još psihički nisam spremna na posao. Eto, nadam se da sam pomogla.

    razlika je ako se radi o spontanom i porodu...

    ja sam imala porod u 30 tt i imala sam pravo na tri mjeseca porodiljnog dopusta zbog smrti djeteta...
    odmah nakon poroda mi je skinuta šifra komplikacija i stavljena šifra poroda

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ova je Vrijeska opasna zena (nisam ti ja jedna od varalica),ali evo moje Teice koja je moj andjeo spasitelj HVALA TEICA pa ti je u tancine opisala moje stanje i operativne zahvate moje zadnje trece trudnoce i svih dodatnih stvari vezanih uz nju.Ne samo da sam prozivjela pobacaj(koji je sam po sebi stresan)nego kao da sam prozivjela jos dva nakon njega(u odnosu ovih drugih operativnih zahvata),sve to je toliko stresno za mene bilo(pogotovo ovo zadnje kad mi je dijagnoza bila zamotana u celofan,a u biti stanje smrti,koje se hvala Bogu ispostavilo pogresnim laboratoriskim nalazom).Evo i slikovito ga cak mogu opisati,izrastao mi je pramen sijede kose na prednjem desnom dijelu glave,a do sad ni jedne sijede nisam imala.Moj doktor opce prakse je prilicno strogih nacela i prekinuo mi je 5dan bolovanje nakon pobacaja,te ga 7dan otvorio na drugu sifru.Lijepo sam mu donjela papire jer igrom slucaja sam taj 6dan boravila u bolnici pa stoga nije bilo razloga da prihvatim te papire,poslao je cijelu povijest bolesti na komisiju na kojoj se nisam pojavila jer sam bila tog dana na vadjenju savova u bolnici koja je prepravila papire i odobreno mi je daljnje bolovanje komplikacije u trudnoci GO koje i dalje nosim na HZZO i oni ih priznaju bez prekida,sa novcanom naknadom samo se sifra bolesti mijenja.Izmedju ostalog u pravnoj sluzbi HZZOa mi je jedna pravnica "prisapnula" da se nakon pobacaja mogu voditi komplikacije u trudnoci bez zadnjeg zakonski propisanog roka(sto vidim masa ovo ovdje ne zna).Htjela sam samo ispitati da li koja od vas ima iskustva sa duzim vodjenjem komplikacija u trudnoci.PS:Teica da se ovakva greska podkrala kojim slucajem u Australiji(spominjem ovo jer mi je pola rodbine tamo pa baratam informacijama iz prve doktorske ruke)i ja i moja djeca bi egzistencijalno bili osigurani do smrti,a ne ovdje kao sto se borim za ovu crkavicu sto isplacuje HZZO.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ako je tebi ta pravnica prišapnula da se nakon pobačaja komplikacije mogu voditi unedogled onda ona ne zna što govori
    komplikacije mogu biti još onoliko dana koliko je tjedana bila trudnoća
    nitko ne dovodi u pitanje daljnje bolovanje
    koliko god treba
    ali ne kao komplikacije već kao "obično" bolovanje

  18. #18
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    ma ja ne razumijem, svi tvrdite da se ne mogu voditi pod komplikacije, kako sam ja onda pod komplikacije u svezi trudnoće i porođaja vec mjesec i pol???

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj tvoja sjena prvotno napisa Vidi poruku
    ma ja ne razumijem, svi tvrdite da se ne mogu voditi pod komplikacije, kako sam ja onda pod komplikacije u svezi trudnoće i porođaja vec mjesec i pol???
    tebi se vodi kao porod, a ne pobačaj.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Danas je 19.4,a na komplikacijama sam od 24.2,svi papiri su mi uredni,odobreno mi je bolovanje GO od strane komisije i svi problemi su nastali zbog trudnoce,dakle ne vidim razlog zasto se ne bi vodilo pod komplikacije u svezi trudnoce.Ja izricito tvrdim da u zdravstvu neko baca dezinformacije samo da bi se skinulo sa drzavnog proracuna i otvaraju se druge sifre kako bi bolovanje islo na racun poslodavca.Vrlo pomno sam proucila zakon i koliko vidite izborila se za svoja prava.Svi u HZZOu znaju da sam imala pobacaj u 19tj(ne dolazim sa jastukom uguranim ispod majce)i nitko ni na salterima ni u pravnoj sluzbi ne radi probleme.Bitno je samo da na svim doznakama po mjesecima stoji isti datum prvog dana bolovanja.Ne znam zasto me hocete uvjeriti u suprotno kad sve radim po zakonu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Nisam nešto posebno opasna, nego samo skrećem pažnju u dobroj namjeri da je forum otvorena stvar i da su tvoju priču možda pročitale i tisuće slučajnih namjernika, a među njima može biti i nenamjernika.

    Želim ti od srca da se što prije i fizički i psihički oporaviš kako bi nastavila živjeti u sreći sa svojom obitelji.



    PS: A o teičinom kvaziadvokatskom iznošenju najintimnijih detalja dijagnoza imam posebno mišljenje ..................

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Ma nisam ja tip zene koji bi se ljutio na ikoga(osim na zlu sudbinu,jer bol za mojom djevojcicom ne jenjava).U pravu si da ovo moze svatko vidjeti,ali ja upravo zato sto nemam skrivene namjere i zle pobude sam napisala ovo i stojim iza svake svoje rijeci.Malo sam se osjecala prozvanom(jer ranjive smo mi zene koje izgube svoju djecu u visokom stupnju trudnoce),a onaj tko mi hoce zamjeriti,nek ide njemu na dusu,

  23. #23
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Vrijeska, imala sam od renchy dozvolu da napišem kaj je točno bilo.

    Off, a koje je to tvoje "posebno mišljenje" kad si me već tako ružno

    prozvala ("kvaziadvokatsko iznošenje...")?

    I još mrvicu off-a, povrijedila si me

    Ako mogu pomoći, pomoći ću.

    Naštetiti neću.

    Takva sam.
    Posljednje uređivanje od Teica : 19.04.2012. at 20:01

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Da Vrijeska Teica je sasvim u pravu ne samo sto mi je pomogla ovdje vec mi je pomogla sto me spojila sa psihijatricom kojoj odlazim i koja mi pomaze pobijediti ovu tugu za izgubljenom kcerkicom.Nije ona "kvaziadvokat" kako si ju nazvala vec zena koja je upucena u cijeli moj slucaj,a osim toga je poduzela korake da mi pomogne.Teica jos jednom hvala!

  25. #25
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    razlika je ako se radi o spontanom i porodu...

    ja sam imala porod u 30 tt i imala sam pravo na tri mjeseca porodiljnog dopusta zbog smrti djeteta...
    odmah nakon poroda mi je skinuta šifra komplikacija i stavljena šifra poroda

    da tako je po novom zakonu koji je na snazi par godina,.
    ja samimala porod mrtvog djeteta (29 tjedan) i u to vrijeme ja sam imala komplikacije GO sve do termina poroda djeteta....
    sads je zakon u tome izričit i predviđa 3 mjeseca.
    u moje doba, granica pobačaja i poroda je bila 27 tjedana, sad čitam da se je to uvelike spustilo ali ne znam do koje granice.
    mijenjali su se zakoni i procedure

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Evo Mackulina izborila sam se donekle za svoja prava.Svoju curicu sam izgubila 25.2. i GO mi traje do 8.6.sasvim dovoljno,sad sam spremna za posao,sve ranije bi bilo nenormalno.Nazalost,morala sam se boriti rukama i nogama da to dobijem i tri komisije prosla.Takvi su zakoni,a i stanje u drzavi,nista sto ide iz njihovog dzepa vise ne toleriraju,cak i ovako delikatne situacije ko sto smo mi prozivjele.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    65

    Početno

    da,da mogu se vodit pod komplikacije jer sam i sama još uvijek pod tom šifrom a rodila sam malenog anđeleka prije mjesec dana u 6mj trudnoće

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Eto vidite cure da je moguce i Hope 123 i ja smo potvrdile to svojim primjerom,a vidim ovdje su mnoge zene o toj mogucnosti bile neinformirane.Nadam se da smo obe pomogle svojim slucajevima da ih razuvjerimo i da ne padaju pod prijetnju birokracije i zdravstveno propisanih zakona jer svaki slucaj za sebe je individualan.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    65

    Početno

    Meni je neki dan moj dr.opće prakse reko (a do sad ga je mjenjala dr.iz druge smjene jer je bio na godišnjem dok se meni ovo sve događalo)da su to sve komplikacije koje su uslijedile nakon poroda i da se to sve vodi pod tom šifrom komplikacije u trudnoći.I gospođa koja radi na hzzo-u je mom mužu rekla kad je išo pitat šta sad dalje da imam sva prava biti na tim komplikacijama čim me je otvorila u kompu.Isto tako idem kod psihijatrice,već sam bila neka 4puta,i kod hematologa,često vadim krv zbog antikoagulantne terapije jer su mi te komplikacije počele intenzivno poslje poroda kad nisam na nogu mogla stat dva dana i dobila upalu vena tj.tromboflebitis još u bolnici(a inače imam proširene vene).Tako da je mm nosio sve papire sad početkom 9mj na komisiju gdje su mu rekle da sad nemoram više na komisiju tj.svaki put papire nosim svojem dr.pa oni dolaze kod njih u komisiju.Drage moje cure oprostite što je ovo bilo malo opširnije ali se nadam da sam nekoj od vas pomogla.Mislim i to mi je neko reko da najduže možeš bit doma po papirima od psihijatra,jer nijedna žena nakon ovoga što se nama izdogađalo nemože biti spremna za okolinu i rad dok se sama sa sobom bori protiv te tuge i boli.Pusa svima vama hrabrim majkama

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    5

    Početno

    ako šta pomaže ,ja sam dobila 3 mjeseca od dana poroda(smrti bebe u 35 tjednu) i dobila na adresu doma rješenje o porodiljnom na tri mjeseca, onda uzela godišnji i sada radim.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Drage mame,ja sam isto dobila 3 mj. od dana poroda(mali andjelak u 37tj) i na kucnu adresu dobila rjesenje.Sada sam na bolovanju 2mj. idem na psihoterapiju i jos nisam spremna za povratak,a sad dalje cemo vidjeti,idem korak po korak.
    Evo mozda nekom pomogne i moj slucaj,pozdrav svim hrabrim mamicama.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    a ja...ja sam u soku...znam da sam trudna opet(mada je test za trudnocu pokazao negativno)Izgubila sam bebu u 5mj trudnoce prije par mj...i nisam spremna opet...sta ako se ponovi?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    a ja...ja sam u soku...znam da sam trudna opet(mada je test za trudnocu pokazao negativno)Izgubila sam bebu u 5mj trudnoce prije par mj...i nisam spremna opet...sta ako se ponovi?
    Draga renchy

    Iskrene cestitke od srca. Jako se veselim kada cujem tako lijepe vijesti. Draga nemoj se bojati....misli pozitivno ako ti se jednom dogodilo ne znaci da ce se opet ponoviti. Uzivaj u svojoj novoj trudnoci i svakom danu koji je pred tobom punim plucima. Vjerujem kako ce ti nova trudnoca napredovati da se strah nestajati. Zelim ti sve najbolje!

    Pusa veeelikaaaaaaaa
    Posljednje uređivanje od misekica2011 : 17.09.2012. at 09:10

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    65

    Početno

    Mila,nemoj se zabrinjavati več na početku več uživaj u svojoj novoj trudnoći svakim danom sve više.Znam da se brineš vjerovatno ću i ja tako ako mi Dragi Bog podari novu trudnoću,ali se treba oduprijeti tome tim crnim mislima,misli samo pozitivno.Vidjet ćeš bit će sve uredu a mi sve ti držimo figice za sreću i lijepu i urednu trudnoću.Čestitam od srca!PUSICE!!!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •