Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: maternica ima "količinski rok upotrebe"??!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno maternica ima "količinski rok upotrebe"??!!

    Evo nama danas stigli nalazi i kaže meni doktorica- posteljica nije dovoljno opskrbljiala djete kisikom i zato je došlo do zatajenja srca u 35 tjednu trudnoće. Mogući razlozi tome su ili prekratak razmak između trudnoće ili to da oja maternica ne može iznositi više od dvije trudnoće?! Nismo planirali nakon ovog gubitka više djece (nakon ovog kaj mi je rekla definitivno više ne planiram ostajat trudna, prije sam si ostavila onako neku mogučnost, možda tamo poslije 30, ali sad definitivno-ne), ali zanima me dal je to uopće moguće da postoji brojčano koliko može iznijet trudnoća????

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    prvi glas
    ali mi uopće ne zvuči logično

  3. #3
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Upadam kao padobranac na ovaj pdf... Meni je to isto moj doktor rekao nakon što sam drugo dijete rodila u 34TT, prvo u 37TT, ako bi jednog dana išli na treće mene iskreno strah da ne bih rodila tako rano, jer kaže doktor izgleda da mi je maternica "slabi mišić" i ne može izdržati trudnoću do kraja, a kamoli da ostanem trudna s blizancima.

    Nekako sumnjam u sve to, jednog dana ću otići po drugo mišljenje.

    krescenija

  4. #4
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    I mene je toga strah. Iza mene su tri trudnoće i tri carska reza. Neznam dali bi se odlučila na novu trudnoću. Mozak kaže jedno, srce drugo...

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa ne znam, vjerojatno ovisi od žene do žene. Ima žena s 20-ero djece. A neke iznesu jedva jednu trudnoću. Tako da mislim da ne postoji neki univerzalni odgovor na ovo pitanje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    krescenija, ja se stalno u mislima vracam na onaj topic o povisenoj temperaturi, pa ponovo nakon otpustanja iz bolnice. Vjerujem i da je to odigralo nekakvu ulogu.

  7. #7
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj krescenija prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nama danas stigli nalazi i kaže meni doktorica- posteljica nije dovoljno opskrbljiala djete kisikom i zato je došlo do zatajenja srca u 35 tjednu trudnoće. Mogući razlozi tome su ili prekratak razmak između trudnoće ili to da oja maternica ne može iznositi više od dvije trudnoće?! Nismo planirali nakon ovog gubitka više djece (nakon ovog kaj mi je rekla definitivno više ne planiram ostajat trudna, prije sam si ostavila onako neku mogučnost, možda tamo poslije 30, ali sad definitivno-ne), ali zanima me dal je to uopće moguće da postoji brojčano koliko može iznijet trudnoća????
    Moji su razlika prvo i drugo 15 mj + drugo i treće 20 mj. Svi su rođeni u terminu. S dugom sam jedino imala ok trudnoću. S prvim i trećim krvarenja i hematomi. S trećim toliko da mi je željezo palo za 16 jedinica u 2 mjeseca (tu je, vjerujem, kupovalo i dojenje)
    Prije prvog sam imala kiretažu pred kraj 1. tromjesečja.
    Meni je trebalo poštenih 6 godina da mogu reći da punih 12 mj u komadu nisam trudna.

    Ona je vidjela da imaš manji razmak između trudnoća i prebacila lopticu na to jer je time skida s vrata. I meni su svašta govorili za prvu bebicu. Samo da prestanem postavljati pitanja. Ovime te je neizravno optužila i time, vjerovatno, ušutkala.

    Žao mi je zbog tvog gubitka.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Slažem se sa Marijom, i ne sviđa mi se razlog koji je doktotica navela.
    To je nagađanje , a ne dijagnoza . Moglo bi se nagadati i puno drugih stvari , ali ova pretpostavka skida odgovornost sa liječnika , a ostavlja tebi osjećaj da si ti kriva.
    Još jednom , zao mi je zbog vašeg gubitka.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Hvala Vam na odgovorima. I ja se stalno u mislima vraćam na tu ponovnu temperaturu, alii kad su tu doktori totalno nesložni. Samo jedna doktorica je rekla da nema šanse da pređem na tablete s antibiotikom (u venu sam dobivala) dok je drugi dan onaj koji je bio dežuran rekao sestrama-maknite joj braunilu, danas idemo s tabletama, a za vikend kući... a mogu samo nagađati i time se izjedam. I da sad se osijećam baš krivom jer mi se mota po glavi da smo stvarno prerano začeli našu anđelicu i time joj ugrozili život.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj krescenija prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Vam na odgovorima. I ja se stalno u mislima vraćam na tu ponovnu temperaturu, alii kad su tu doktori totalno nesložni. Samo jedna doktorica je rekla da nema šanse da pređem na tablete s antibiotikom (u venu sam dobivala) dok je drugi dan onaj koji je bio dežuran rekao sestrama-maknite joj braunilu, danas idemo s tabletama, a za vikend kući... a mogu samo nagađati i time se izjedam. I da sad se osijećam baš krivom jer mi se mota po glavi da smo stvarno prerano začeli našu anđelicu i time joj ugrozili život.
    Ah, tko zna.... Nisam stručnjak, ali imam suprotan primjer u obitelji - bliska osoba je na sličan način izgubila prvo dijete, pa nije moglo biti govora o preopterećenosti maternice. Kasnije je rodila još dvoje. Neke stvari jednostavno ne možemo znati.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam, vjerojatno ovisi od žene do žene. Ima žena s 20-ero djece. A neke iznesu jedva jednu trudnoću. Tako da mislim da ne postoji neki univerzalni odgovor na ovo pitanje.
    Upravo tako. Vjerojatno je doktorica dala tu izjavu za konkretni slučaj, na temelju nalaza i prošlih događaja.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku

    Ona je vidjela da imaš manji razmak između trudnoća i prebacila lopticu na to jer je time skida s vrata. I meni su svašta govorili za prvu bebicu. Samo da prestanem postavljati pitanja. Ovime te je neizravno optužila i time, vjerovatno, ušutkala.
    x

    Najlakše je prebaciti teret na tebe.

  13. #13
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    uzrok i posljedica su bitní, a tu je laicki objasnjena posljedica
    na pdf mame andjela mislím da cure vise barataju i znaju o nedostatku kísika-upale, bakteríje, heparinske terapije
    nisam ni ja gradjom za blízanacku trudnocu pa cure spavaju kraj mene, a znam puno trudnoca jedna za drugom s malim razmakom
    nema toga da je tu neko kriv, moja sucut!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Draga, kao što Martina kaže, mene isto proganja ta tvoja temperatura i kako su te loptali par dana... Nisi ti kriva! Ja sam nakon prvog ostala T nakon 9 mj (parcijalna mola 30+6, ) pa sa 2. 5 mj nakon toga, 3. (rodila s 42 tt!) 9 mj iza 2., onda malo pauza, a s 5. sam ostala T 4 mj od poroda 4. NIKADA mi nitko od liječnika nije rekao da bi mogla postojati ikakva opasnost po maternicu/posteljicu, a 6 trudnoća u 8 godina!
    Svakako potraži drugo, ako treba i treće i peto mišljenje!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    hvala

  16. #16
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    krescenija ja mislim ko i mare da mora postojati neko konkretno objašnjenje zašto se to dogodilo a ne da ti maternica ima rok trajanja, mislim ima kad nastupi neko teže oboljenje ili kad uđemo u menopauzu ali ako si već bila blizu kraja termina onda mi to ne drži vodu, znam cure koju su imale maternice pune ožiljaka, polipa i sl. pa su im nekako izdržale te maternice do kraja i rodile su dijete neke prije termina a neke u terminu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To je nagađanje , a ne dijagnoza . Moglo bi se nagadati i puno drugih stvari , ali ova pretpostavka skida odgovornost sa liječnika , a ostavlja tebi osjećaj da si ti kriva.
    Još jednom , zao mi je zbog vašeg gubitka.
    Slažem se.
    Kakav ružan postupak doktorice!
    Zaista, da li je doktorica ičim potkrepila to svoje "mišljenje"? Ako nije, onda je njeno mišljenje, nažalost, jednako validno kao i mišljenje nekakve sujeverne babe da ti se to desilo jer ti je crna mačka prešla put ili nešto slično...I jednako je trebala da zadrži to svoje "mišljenje" za sebe kao i pomenute babe.
    Meni je isto potpuno neverovatno da posle dve normalne trudnoće odjednom tvoja materica ne može da izdrži treću. Još kad pročitam da nemaš ni 30 godina...Mnogo mi je logičnije da je objašnjenje negde vezano za temperaturu, infekciju, lekove-zašto doktori ne komentarišu ništa u tom pravcu?
    Zaista je tužno do koje granice neki doktori mogu da idu da bi zaštitili ugled svojih nedostojnih kolega.
    Veoma mi je žao zbog vašeg gubitka.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U svakom slučaju, moraju ti dati nalaz gdje piše konkretno dijagnoza ta i ta.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Imala sam temperaturu, ali nisu mogli otkriti zbog čega. 6 nalaza urina - uredni, 3 nalaza BATB urina- sterilni, 8 puta vađena krv što pod temšeraturom, što bez temperature- isto ok. Jedino su nafađali da je upala bubrega jer je bio uvećan, ali nije ni to jer sam išla ponovno na UZV bubrega 4 dana nakon poroda i on je bio savršeno normalan i urolog je rekao da nije bilo upale već je djete pritiskalo mokračne kanale pa se zato bubreg uvećao. Ne znam, jedino antibiotici silni ako su naštetili. Ja sam 5 dana dobivala ketocef u venu 3x na dan i onda pila klavocin 7 dana 2x1 na dan i onda ponovno ketocef u venu 3x na dan.. I da još sam na antibioticima-novocef do 28.7ne znam zbog čega-doktori kažu nek se javim kad završim s terapijom k infektologu s svježim nalazom BATB urina koji je svaki puta bio sterilan... grrr. Znači od 13.6 sam na antibioticima jel to moglo naštetit?

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo samo za primjer. Moja šogi nakon što je rodila 4. dijete (treće u jako kreatkom vremenu) dosta je krvarila, maternica joj je bila oštećena od trudnoća, krvarila je, rodila tu bebu u 15 minuta, nagutala se beba krvi...Nakon godinu i pol je rodila 5. dijete bez pol frke, ne tako brzo kao ovo 4. bez ikakvih problema, maternica u najboljem redu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Koliki ti je bio CRP?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Crp 3,5

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •