Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: prirodan lijek protiv glavobolje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno prirodan lijek protiv glavobolje

    ne znam vise sta da uzmem. Preostaje mi samo da se zaletim glavom od zid :/ Stid me vise i Boga i naroda, ali mene sad glava boli.
    Ima li kakav prirodan lijek, jer stvarno mi se vise ne ide ljekarima.
    Poslije operacije stitnjace sva sam se ispregledala, i jedino sto mi preostaje jeste psihijatar
    Cula sam da su glavobolje normalno stanje nekih ljudi. Znam da moja tetka citav zivot muci sa glavoboljom, a sada joj iste probleme ima i kcerka.
    Dajte kakav savjet, ili cu opet pocet umisljat raznorazne bolestine :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    sto inace jedes?
    je li pijes barem 1-2 vode dnevno?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    mislim 1-2 litre...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    oko 1 litar
    Prepostavljam da se radi o ucetslim migrenama :/

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    lavandino ulje

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    lavandino ulje
    lavanda relaksira, odličan lijek ako je glavobolja od napetosti (stežu se mišići vrata i ramena i smanjena je cirkulacija kroz vrat). ja utrljam ulje u sljepoočnice čim glavobolja započne (ako već jako boli, samo lavanda neće pomoći).

    akupresura isto pomaže u ranoj fazi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    otkud mi sad lavandino ulje. Tek cu iduce sedmice na more, pa tamo kupim. Nego, sad sam sama sa djecom, pa me spicila migrena (ili nesto slicno) da ne znam sta da radim. MM ne moze izac sa posla.
    Popila sam tabletu, ali mi je veoma malo pomogla

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    lavandino ulje
    lavanda relaksira, odličan lijek ako je glavobolja od napetosti (stežu se mišići vrata i ramena i smanjena je cirkulacija kroz vrat). ja utrljam ulje u sljepoočnice čim glavobolja započne (ako već jako boli, samo lavanda neće pomoći).

    akupresura isto pomaže u ranoj fazi.
    bas mi se stezu misici vrata i ramena. A imam i onu bol po cijeloj glavi. Sad pri vrhu, pa onda dno A i djeca su mi prenemirna

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    uh, poznata glavobolja od umora i nervoze. :/ nažalost, jedini lijek (i prevencija) ti je odmor.

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bas sam neki dan procitala sto je rekla jedna psihologica (terapeutica) na temu glavobolja: da glavobolje vrlo cesto znaju biti rezultat potisnute ljutnje.

    Razmisli o tome, mozda otkrijes sto ih uzrokuje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Napuni lavor ili lavabo toplom vodom i uroni ruke do laktova. Navodno pomaže za migrenu. Ako poslije toga uspiješ leći, pokrij ruke da ostanu tople.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    joj i ja sam svasta na tu temu procitala. Glavobolje se mogu javiti i tek tako, i kada nam nije nista :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Napuni lavor ili lavabo toplom vodom i uroni ruke do laktova. Navodno pomaže za migrenu. Ako poslije toga uspiješ leći, pokrij ruke da ostanu tople.
    malo mi je bolje. Sjela sam i isplakala se, tako da je bol popustila.
    Onda sam pola sata pricala na telefon, pa je mozda i to utjecalo da se opustim i ne razmisljam na glavurdu ludu

    Iduce sedmice idemo na more, pa cu pokusat meditirat barem u ono vrijeme kad djeca spavaju.
    Gdje da kupim lavandino ulje. Mislite na domace- hrvtasko ili u DM-u. Valjda ga mogu kupit na Krku?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Probaj popiti kavu bez secera, po mogucnosti espresso, s limunom.
    Ne pitaj kako i zasto...
    Meni je to netko jednom rekao i od tada me dva puta zabolila glava i oba puta mi je takav bljutavi, kiseli espresso pomogao.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Mi kupujemo eterična ulja u bio& bio dućanima!
    Ovaj puta mi se nije dalo ići do grada, pa ga kupila u Biofarmi.
    Koji užas uopće ne miriši na lavandu, dapačevski smrdi ko vrag!
    S obzirom da ga stavljaš na kožu, moj savjet ti je, kupi neko provjerene kvalitete!

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja priznajem samo hvarsko ulje. 8)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    1. vidi imaš li možda kroničnu upalu sinusa ?
    nemoraš ni zašmrcat, a da glava boli luđački od toga
    ako imaš, krupne soli poprži na maslinovom ulju, stavi u gazu i zamotaj oko glave-čela..sve vadi van (sekret), a time se smanjuje i pritisak

    2.ja uz to sada imam i migrene..posebno u pms-u i kad se nakupi umor i stres...onda ne pomaže ništa prirodno, samo voltaren rapid ili knavon, tišina, mrak i san..

    jubice, nadam se da će brzo proći..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    muz tvrdi da su glavobolje posljedica mog groznog jastuka.
    On je onako premekan i sav se razletio, a MM opet voli spavat na tvrdom jastuku ko kamen, pa mu nije jasno kako mogu spavat na tako losem jastuku. A meni opet ne odgovara tvrd jastuk

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    cure, a jel mogu i blage mucnine doci od migrene. Ne, nisam trudna 8)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj MajaMajica prvotno napisa
    1. vidi imaš li možda kroničnu upalu sinusa ?
    nemoraš ni zašmrcat, a da glava boli luđački od toga
    ako imaš, krupne soli poprži na maslinovom ulju, stavi u gazu i zamotaj oko glave-čela..sve vadi van (sekret), a time se smanjuje i pritisak

    2.ja uz to sada imam i migrene..posebno u pms-u i kad se nakupi umor i stres...onda ne pomaže ništa prirodno, samo voltaren rapid ili knavon, tišina, mrak i san..

    jubice, nadam se da će brzo proći..

    Vjeruj da sam te spominjala neki dan kad su me zaboljeli sinusi....Jest da mi nije bila krupna sol...ali nema veze. Prosla je bol iako nista nije izaslo van, jer meni stalno izlazi van....tj. nemam zacepljenje, ali imam upale.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    cure, a jel mogu i blage mucnine doci od migrene. Ne, nisam trudna 8)
    ih.,.ne samo da mi je mučnina, nego povraćam od glavobolje

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Ninet, a je mi dragoooooo da sam ti bar malo pomogla !

  23. #23
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Kod glavobolje nema bolje nego topla kupka. I kod početka viroze. I kod umora. Stvarno je čudotvorna.

    Treba kupit neko fino ulje za kupanje, ili stavit malo maslinovog i nakrcat omiljenim eteričnim uljima. Dobra su lavandino, mandarinino, ylang-ylang, jela, bergamot, ma sva su dobra koja se čovjeku sviđaju.

    Još koja svijeća i muzikica, ili mrak i tišina, kako vam paše - leči dušu osvežava, iz mrtvih diže

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Kod glavobolje nema bolje nego topla kupka. I kod početka viroze. I kod umora. Stvarno je čudotvorna.

    Treba kupit neko fino ulje za kupanje, ili stavit malo maslinovog i nakrcat omiljenim eteričnim uljima. Dobra su lavandino, mandarinino, ylang-ylang, jela, bergamot, ma sva su dobra koja se čovjeku sviđaju.

    Još koja svijeća i muzikica, ili mrak i tišina, kako vam paše - leči dušu osvežava, iz mrtvih diže
    iFIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII pa gdje si nam ti


    Jucer me cijeli dan preboljela glava. Ustvari, imala sam kratke pauze bez boli, ali je u sustini sve drzalo do kasno u noc.
    Oko 19 h sam popila tabletu koja mi inaca pomaze u glavoboljama, ali jucer nista. Onda sam nasula kadu punu vode i lezala preko pola sata. Napetos u donjem dijelu glave je popustila, ali me onda pomalo drzala bol na vrhu glave i celu. Ali, sve se to moglo izdrzat. Poslije sam zaspala i noc je protekla OK. Nije me bolilo. Jutros osjetim blagu bol. Da li je to od osuskivanja, ili... nadam se da ce me popustit.

    I jos osjecam mucninicu, a nisam povracala, niti mi je smetala svjetlost.

  25. #25
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    I jos osjecam mucninicu, a nisam povracala, niti mi je smetala svjetlost.
    pitala sam se kad će se snorki sjetiti meningitisa

    nek' je tebi bolje

  26. #26
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno Re: prirodan lijek protiv glavobolje

    Citiraj snorki prvotno napisa
    ne znam vise sta da uzmem. Preostaje mi samo da se zaletim glavom od zid :/ Stid me vise i Boga i naroda, ali mene sad glava boli.
    Ima li kakav prirodan lijek, jer stvarno mi se vise ne ide ljekarima.
    Poslije operacije stitnjace sva sam se ispregledala, i jedino sto mi preostaje jeste psihijatar
    Cula sam da su glavobolje normalno stanje nekih ljudi. Znam da moja tetka citav zivot muci sa glavoboljom, a sada joj iste probleme ima i kcerka.
    Dajte kakav savjet, ili cu opet pocet umisljat raznorazne bolestine :/
    Potpuno isti slučaj i kod mene (i štitnjača)

    Meni je moj nutricionist rekao da moram piti više vode,najmanje 2,5 litre dnevno. Nisam ga pitala kakve to veze ima, ali sljedeći put hoću.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno Re: prirodan lijek protiv glavobolje

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Citiraj snorki prvotno napisa
    ne znam vise sta da uzmem. Preostaje mi samo da se zaletim glavom od zid :/ Stid me vise i Boga i naroda, ali mene sad glava boli.
    Ima li kakav prirodan lijek, jer stvarno mi se vise ne ide ljekarima.
    Poslije operacije stitnjace sva sam se ispregledala, i jedino sto mi preostaje jeste psihijatar
    Cula sam da su glavobolje normalno stanje nekih ljudi. Znam da moja tetka citav zivot muci sa glavoboljom, a sada joj iste probleme ima i kcerka.
    Dajte kakav savjet, ili cu opet pocet umisljat raznorazne bolestine :/
    Potpuno isti slučaj i kod mene (i štitnjača)

    Meni je moj nutricionist rekao da moram piti više vode,najmanje 2,5 litre dnevno. Nisam ga pitala kakve to veze ima, ali sljedeći put hoću.
    Poslid, da nam nije sta od stitnjace? Ja moram napravit kontrolu poslije odmora. Do sada su hormoni bili ok.
    Ma koce ga vise znat. Tako sam iznervirano, jer me stalno nesto novo zabrinjava. Te glavobolje imam vec 15 dana. Nekada ucestalo, nekada ih nema po 2-3 dana, ali ovo jucer je bilo zestoko.
    Naljutila sam se, digla tepihe, tresla preko terase, brisala podove... sve pod bolovima. Kontam, ako ce me sta trefit, trefit ce me svakako, a lezat mi ne daju djeca

    Hajvi, o meningitisu nisam razmisljala
    Ali mi tumori, mozdani i sl padaju na pamet

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ima li kakvog sexa u pauzi tresenja cilima i glavobolje?
    hi hi hi hi.....

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ninet, je l' opet ovulacija?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    6.8. prvi dan ciklusa....danas 18.8....
    Bice da je...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    mene muz jucer napade rijecima
    Sta ti je zenooo? Kakva migrena?

    Po najnovijim istrazivanjima, migrena uopste ne postoji, nego je to tipicna umisljena bolest zena koje odbijaju sex

    Malo mi je bolje, a nisam se keksala
    Ono mantanje mi je prestalo, hvalim te Boze. Nadam se da se vise nece vracat. Popila sam tabletu prije nego sto me je glava jako zaboljela
    Veceras opet u kadu punu do vrha

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Malo mi je bolje, a nisam se keksala
    Ne razumijem kako

    Meni se situacija prilično popravila otkad izbjegavam glutaminate. Još uvijek nisam religiozno-fanatičan protivnik glutaminata jer sve moram još jednom provjeriti, ali se isplati probati.
    Dakle, vegeta=0 bodova, čips s paprikom=0 bodova, restoranska "hrana"=0 bodova

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    samo da vam javim da me je cvekla spasila. Odem kupim salatu i sok od cvekle, pa mi je nakon prve klope odmah bolje bilo. Jos uvijek imam povremene glavobolje, ali ne onako jake. Izgleda da je anemija bila u pitanju. Nakon operacije stitnjace imam malo jace menstruacije, pa odatle vjerovatno i moje vrtoglavice. Sad ih skoro i da nemam. Nadam se da necu urec 8)

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    I mene cesto boli glava - kao da mi se žile skupljaju, stežu - nekad mi bude za umrijet... I jucer popodne pocelo, no ja odlucila ne popiti tabletu nego leci (mama mi je cuvala Lucijana) i držati si ruke na bolnim mjestima. Toliko sam se opustila da me je glava prestala boljeti. E bar da imam više vremena!

    Lucijan, 27.3.05.

  35. #35
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Bas sam neki dan procitala sto je rekla jedna psihologica (terapeutica) na temu glavobolja: da glavobolje vrlo cesto znaju biti rezultat potisnute ljutnje.

    Razmisli o tome, mozda otkrijes sto ih uzrokuje
    mene od ovog zaboli glava i to znam zasigurno. morala bih se načit konfrontirat sa ljudima - manje bi me bolilo.

  36. #36
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Po najnovijim istrazivanjima, migrena uopste ne postoji, nego je to tipicna umisljena bolest zena koje odbijaju sex
    A ma hajde,a tko je to istrazivao?!
    Prije sam imala migrene non-stop,sad nakon trudnoce sam skuzila da me ufati na dan kad dobijem menstruaciju. I onda umirem... I MM umire od jada kako samnom u tim divnim nezaboravnim trenutcima..

  37. #37
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Pij dosta vise vode. Ja sam negdje procitala prije nego sto uzmemo nesto protiv glavobolje treba popiti veliku casu vode i sacekati 1/2 h. Ako prestane onda je dehidracija. Kod mene ovo skoro svaki put upali...

  38. #38
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    Pij dosta vise vode.
    E ubit ce me ta bljutava voda,mrzim vodu! Al tjeram se pit je..eh al kad glava udri..pit cu je pit! Thanks Mejra!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ja isprobala švedsku grenčicu od dr. Theissa, i djeluje: namaže se bolno mjesto (npr. čelo) nevenovom mašću + oblog =natopljena gaza šv. grenčicom (ili gorčicom, isto je ), i onda zamotati plastičnom folijom. Meni je pomoglo, a i sestri i NjM također. Inače može je se uzimati i oralno kao tonik za probavne tegobe...

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Ukoliko je migrena u pitanju - nema tog prirodnog lijeka koji će je ukloniti - osobno isprobavala 15 godina, već nažalost samo kemijski lijekove.

    Klasična glavobolja - eterično ulje mente, za trenutačno djelovanje može se nakapati par kapi na maramicu i udisati.
    Meni je jako dobar i magnezij-šumeći, 300mg - automatski opušta mišiće i uklanja glavobolju.

    Postji još jedan prirodni lijek za klasične glavobolje - redovno keksanje

  41. #41
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    E jos nesto. Prije djece sam imala konstantnu glavobolju. Otisla sam obicnom doktoru. Internisti kako se vec zovu. Prihvatio me otpozada za ruke, cvrsto povukao tako da su mi svi prsljenovi 'popucali'. Nisam mogla vjerovati koliko se to culo. Kao da mi je kosti polomio. I reko mi je da imam 'spastic back'.

    MM me mora skoro svaku noc izmasirati sve dok mi kicma 'puca'. Nakon toga se osjecam 20 kg laksom. I glavobolje su rijedje...

    Probaj snorki...

  42. #42
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Za laganu glavobolju lavanda ili mentol (aromalampa ili na sljepoočnice).


    Za malo jaču meni pomaže COCA COLA. Nije prirodna (inače ju ne konzumiram) Kad me počne boliti glava popijem colu i nakon kratkog vremena sve 5. Inače cola pomaže i kod zaustavljanja proljeva.

  43. #43
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ak ti coca cola pomaze kod glavobolje, velike su sanse da je tada i sama glavobolja uzrokovana nedostatkom kofeina :/

  44. #44
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ak ti coca cola pomaze kod glavobolje, velike su sanse da je tada i sama glavobolja uzrokovana nedostatkom kofeina :/
    Nije, jer nisam ni kavopija niti "kolopija" pa nemam ovisnost. Kavu i kolu konzumiram kad znam da me čeka napad migrene - u vrijeme menge. Zanimljiva je ta kemija - dok sam pila antibebi pilule, nisam imala problema s bolnom mengom, ali me rasturala glava, a otkad sam ih prestala uzimati, i glavobolje su manje (no ipak redovite u vrijeme menge).

    Inače u obitelji imam još 3 migrenaša, ali svatko liječi na svoj način. Moja teta drži glavu pokrivenu ručnikom nad vrućim čajem - to valjda isto potiče cirkulaciju. Tata spava, a sestra se kljuka s kafetinima.

    Meni je zapravo najbolji prirodni lijek prevencija - puuuuuuno spavanja prije napada migrene, i puno tekućine.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Meni glavobolje idu od niskog tlaka , pa jedino pomaže konzumiranje puno tekućine i nešto slanije hrane .
    Ali bol jedino zaustavlja tableta ili čepić , te eterično ulje mentola koje si namažem na sljepoočnice , vrat , ramena ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •