Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 121

Tema: cesnjak i vaginalne infekcije

  1. #51
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Ajoj koliko ljudi s problemima kao i moj: svrab, bol, peckanje ,glupe gljevtina ( candida) + trajno zivuca gardenerella...e al ' ja se jako jako jako bojim staviti cesnjak , zapravo se vise bijim kako cu ga izvaditi van... zamisli da mi se zaflavi i na kraju da moram ici kod gnk da mi ga cupa... :shock: :shock: :shock: :shock:


    a sta ako' proklija??????Smo pitam..

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    pa jos bolje ako proklija jer ti onda daj proklijali deo zamenjuje onaj koncic koji npr.ima OB tampon

  4. #54
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ajoj,kak ste svi maštoviti?Umrijet ću od smijeha!!!!

  5. #55
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj snowhite prvotno napisa
    pa jos bolje ako proklija jer ti onda daj proklijali deo zamenjuje onaj koncic koji npr.ima OB tampon

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno



    ...e bas me nasmijaste...

  7. #57
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Samo se vi smijte sad kad se javi neka koja ima cijelu bastu jer nije mogla izvaditi...Samo si zamislite facu gnkga kad joj kazem ...imam cesanj cesnjaka ...( e zvucim kao u Stevi karapandži ...i jedna žlica vegeteeeeeeee
    e dajte cure stvarno , htjela bi ga staviti jer cu izgorit od svrabaal me trta... :shock: :shock: :shock: :shock:

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Maza prvotno napisa
    Samo se vi smijte sad kad se javi neka koja ima cijelu bastu jer nije mogla izvaditi...Samo si zamislite facu gnkga kad joj kazem ...imam cesanj cesnjaka ...( e zvucim kao u Stevi karapandži ...i jedna žlica vegeteeeeeeee
    e dajte cure stvarno , htjela bi ga staviti jer cu izgorit od svrabaal me trta... :shock: :shock: :shock: :shock:

    ... ovo mi je jedan od drazih topica... uvijek se od srca nasmijem

    mazo, savjet (ozbiljan): provuci poduzi koncic kroz sredinu cesnjaka (iglom) i eto ti cesnjak-ob! 8)

  9. #59
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    cesnjak-ob! 8)


    Ma savršene ste!


  10. #60
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ludnica! Ja čekam da se netko odvaži pa da i ja probam.Mazo,sutra ću te ja nagovoriti kad se vidimo na kavi da ti probiješ led za sve nas ovdje!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mazo, kad si već ovdje, kaži kako si riješila onaj raniji problem? Mene je prije poroda slično mučilo (ja bih "puknula" i kod UZV pregleda) pa sve čekam kad će to opet krenuti...

  12. #62
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Cekaj, ne znam na sta mislis ?Jel' na hemeroide ?E procitala sam da se cesnjak moze staviti i tu...ima sve to na ovim linkovima koje je dala mislim snowhite...al hvala to nebi.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Maza prvotno napisa
    Cekaj, ne znam na sta mislis ?Jel' na hemeroide ?E procitala sam da se cesnjak moze staviti i tu...
    :shock: ... do ovog topica sam mislila da je cesnjak dobar za snizenje krvnog tlaka.... a kad tamo - visenamjensko cudo od biljke... :? 8)

  14. #64
    myra

    Početno


    Na poslu sam, čitam, i ne mogu odoljeti da se ne počnem kreveljiti naglas! A moj kolega gleda ( ma gdje mi je sad onaj smješko s upitnikom iznad glave)...
    A sad ozbiljno 8) Ja sam prvi put čula uopće za gardnerellu(vaginallis) tako što mi je to bilo u nalazu papa testa koji sam radila u trudnoći. Ja se ono sva ustrtarila, a ginić rekao: mala, to ti nije ništa strašno, lijepo ćete ti i tvoj zakoniti popiti po turu ceporexa i to je to. I mi popili. I nitko mi poslije nije rekao: ajmo mi provjeriti jel se taj nalaz popravio. I prošla trudnoća i porod i beba je već 13 mjeseci, a ja kod ginića još nisam bila. I ja sad gledam u ovaj češnjak i mislim si da ga onako preventivno zasadim 3 dana zaredom, pa da odem napravit papu 8) Ma zanima me ustvari kako ste vi otkrile da imate gardnerellu, jel se uvijek javi svrab ili nešto slično ili na rutinskom papa testu jednostavno iskrsne???

  15. #65
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    meni se na papa testu nije vidjela, ali na brisevima je.

  16. #66
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno


    curke, za krepat ste !!!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    cro
    Postovi
    18

    Početno

    čitam vaše postove i vidim da imam sličan problem!!

    Nakon sexa kad se odem pomokriti užasno me zapeče da vrištim!!
    Da li je to od gljivica ili je kaj drugo u pitanju,kao što je oštećenost sluznice!! :?
    Prije nekih sedam dana zbog jakog svraba stavljala sam geonistin 10 dana, pa si mislim kako to da su opet gljivice!! :?


    Ajde cure koje ste imale nekaj sl. javite kaj ste radile!!

  18. #68
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    pazite koje uloske koristite!
    oni su velika hranilica za bakterije i gljivice

  19. #69
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Mene je nakon seksa obično peklo ako je mm završio ''unutra'' ij oš k tomu ako piješ kontracep.tabletu (navodno je sluzniica tanja osijeljivija ili tako nešto)
    Otkad muž završi vani nema više groznog pečenja i nelagode.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam jucer navecer probala sa cesnjakom. Napravila sam onu sandraf foru cesnjak-ob.
    Samo danas sam ponovno isla citati ovaj topic pa sam skuzila da sam zaboravila ga prepoloviti, odnosno zarezati. Ja sam ga stavila onako cijeloga kao tabletu. Znaci jos danas i sutra.
    Apotekarica mi je rekla da su one nekada radile tampone od gaze na koji bi nakapali ulje od kantariona, tj. gospine trave i tako si same pomagale dok nisu izasle ove vaginalete.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Dabo prvotno napisa
    Ja sam jucer navecer probala sa cesnjakom. Napravila sam onu sandraf foru cesnjak-ob.
    Samo danas sam ponovno isla citati ovaj topic pa sam skuzila da sam zaboravila ga prepoloviti, odnosno zarezati. Ja sam ga stavila onako cijeloga kao tabletu. Znaci jos danas i sutra.
    Apotekarica mi je rekla da su one nekada radile tampone od gaze na koji bi nakapali ulje od kantariona, tj. gospine trave i tako si same pomagale dok nisu izasle ove vaginalete.
    eto jedne hrabre! i iskrene. napokon!

    sad cekamo izvjesce je li ucinkovito ili nije

  22. #72
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Jučer sam baš slučajno u knjizi Veliki obiteljski liječnik pronašla alternativne metode liječenja bakterijskih i gljivičnih infekcija rodnice. Među ostalim se spominje i bijeli luk. Češanj luka se stavi u gazu pa zatim u rodnicu.Mijenja se dva puta dnevno. Dok se ne zaliječi. Također ga se može i jesti.I to u velikim količinama te i tako utječe na liječenje istoga. Znači, Sandraf ima provjerene informacije o ovoj metodi.

  23. #73
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Cure probala sam i ja

    I ne mrem vjerovat...dvije noći za redom sam stavila češanj, onak par puta zarezan sa strane, bez gaze ili bilo čega jer se stvarno lako izvadi i na moje neopisivo veselje mi se infekcija u doooobroj mjeri povukla..još par dana i izlječena saaaaaaaaaaaaaaaaaaaam :D

    A doktori izredali valjda sve vrste krema i vaginaleta na meni jer su me naizmjenično prale Candida i Gardnerella već godinama :/

    I ne mogu vam opisati koliko sam sretna što ovo radi...jipiiiiiiiiiii :D

    Jedino me malo zbunjuje što svugdje čitam o tom strašnom okusu češnjaka u ustima, a ja sam to tako slabašno osjetila, ma gotovo zanemarivo...hmmm...kaj se ja bunim...još bolje, ne

    Preporučam svima!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    I ja probah. Uredno sam uvezivala koncic.
    Ali tek sad citam da sam morala jos neki vrag zarezivat' - mozda zato bas i nije djelovalo. Mislim jest - ali nije da se nije vratilo

    Kako to zarezete?

  25. #75
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Pa nožem
    Onako par okomitih crta

    A stvar je u tome da kad je zarezan jače djeluje...mislim sjeti se kad čistiš gomilu luka za gulaš...još nekako i preživiš skidanje lupine, ali tek kada ga počneš rezati, dakle kad mu povrijediš stanice i one počnu ispuštati te nadražujuće spojeve, tek onda plačeš ko kišna godina

    Tak i ovo...što veću površinu mu ozlijediš više će se aktivnih tvari otpuštati i djelovat će jače

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    OK, nozem, zarezem - tako sam i pretpostavila.

    ALI - ako ja iglom uvucem koncic - a ovo zarezano .... bed mi je da ce se sve skupa unutra raspasti .... i onda da to povadis van trebas patuljke s lampicama na kacigama da to skupe...

    No bilo kako bilo - trenutno se stanje kod mene smirilo. Par dana sam se banjala u vodi s jabucnim octom. Ajme smrada... al' pomaze.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    ja sam se prijavila na topic-nakon poroda, a oni me uputili ovamo..znači, pokupih upalu rodnice, doktorica nakon vaginalnog i ultrazvučnog konstatirala da ne piškim u wc na poslu..dala antibiotik, vaginalete i rekla da će nalaz papa testa biti za mjesec dana-očekuje uredan..e sad!
    Ja sam do sada u životu imala nekakve upalice i pao bi mi Ph, jednom sam uzimala vaginalete, inače sam to rješavala pranjem u razblaženom jabučnom octu, koji je skoro uvijek nakon trodnevnog tretmana sve rješavao..prije trudnoće i u trudnoći na sreću nisam imala nikakvih problema, sada 15 mj. poslije osjetljiva sam više nego inače i pokupih tu odvratnu upalu rodnice-po svemu sudeći jaku! Pokušala bi sa češnjakom, pa ću vam javiti. Međutim jako me muče 2 pitanja i skroz sam ozbiljna! :shock:
    1.meni je doc rekla da i muž mora koristiti antibiotik-kako će češnjak?!
    2.smijemo li dok se to ne riješi ?
    3. malo me strah onoga što mi je doc rekla: da se takva vrsta upala može prenijeti doslovce preko kvake, ruku,..poprilično sam pedantna, ali.. :shock: kako ću Lucu zaštiti od ne daj Bože kakve infekcije, pa ne mogu kuhati ruke, a mjenjam je barem 5 puta na dan?
    Please, molim i ozbiljne savjete

  28. #78
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mislim da ti doktorica malkice pretjeruje, al nemoj me uzeti pod sigurno jer nisam te struke. al da je to tako svi bi hodali s upalama konstantno.

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zar ne hodamo?!
    Pa pogledaj koliko je češnjak postao popularan!
    Još će se početi pisati da su Rode neka sekta češnjakl-sekta!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    pa marta nemreš bilivit, ali više manje i hodaju...pa evo npr. na radiju smo sve u isto vrijeme više manje imale tu upalu...kad se potužim vjenčanoj kumi da mi je nešto i njoj je, ali uvijek!!!
    pa :/

  31. #81
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nikad u životu nisam imala neku takvu stvar i mislim da je u pitanju pridržavanje nekoliko stvari - perem se najčešće samo vodom (po preporuci stare i iskusne ginekologice), a kad koristim sapun - dooobro ga razblažim vodom i tek onda nanesem na osjetljivo područje. Nikad ne ispiram unutrašnjost rodnice. Na moru često namjerno ostavim sol na koži preko noći ili tijekom dana, tj. ne tuširam se nakon svakog kupanja u moru Ne peglam donje rublje i izbjegavam dnevne uloške - jednom kad sam imala neki kao problem - nestao je čim sam izbacila dnevne uloške.

    Eto, ako sam nekom pomogla bit će mi drago.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Meni je bilo dovoljno da me doktor uvjeri da imam HPV (srećom nije bio u pravu) pa da već godinama nigdje ne sjedam na dasku. Osim doma, a i to izbjegavam kad imamo goste . Na poslu uvijek bacim prvih par listića papira, baš zbog tog prenošenja na rukama. Sama sam sebi ponekad smiješna, al sigurno je sigurno.

  33. #83
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Smokica prvotno napisa
    Meni je bilo dovoljno da me doktor uvjeri da imam HPV (srećom nije bio u pravu) pa da već godinama nigdje ne sjedam na dasku. Osim doma, a i to izbjegavam kad imamo goste . Na poslu uvijek bacim prvih par listića papira, baš zbog tog prenošenja na rukama. Sama sam sebi ponekad smiješna, al sigurno je sigurno.
    To narafski; kako drugačije :?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda se tako možete zaštititi od nekih drugih bakterija, ali od gljivica... pa njih ima stvarno svuda, na koži, u ustima, u crijevu... samo je stvar u tome koliko ih organizam drži pod kontrolom. Vaginalna kandida ne razlikuje se po ničemu od one koja uzrokuje soor kod beba.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    mamazika: ... a onda i bebi cesnjak u usta...

    Nego MajaMajica - bojim se da ce ti muz ipak morati piti prave antibiotike da bi se rijesili tog problema.

    I ne, nema tokom terapije.

    A ruke - mislim da najvise sto mozes ucitiniti jest onaj antibakterijski sapun. Ne znam za "antigljivicni". No, glavni izvor zaraza su rucnici - pa mozda da koristis papirnate ubruse?!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Ifi čudila bi se koliko žena smatra pod normalno da sjednu na bilo koji wc. Kod mene u firmi smo baš jednom pričale i skoro sve uredno sjednu na dasku, a ima nas 20-tak.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj Smokica prvotno napisa
    Ifi čudila bi se koliko žena smatra pod normalno da sjednu na bilo koji wc. Kod mene u firmi smo baš jednom pričale i skoro sve uredno sjednu na dasku, a ima nas 20-tak.
    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

    Ja u javnim (tu mislim da sve van moje kuće) Wc-ima jedva uhvatim kvaku rukom.....

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    ja ni ne sjedam, imamo papirnate ručnike u firmi, a i one za školjku..ma meni je već bolje (i MM), ali..ne da mi se svako malo nešto pokupit
    a znam da me to čeka, sak, kad sam back
    jel postoji neka preventiva, osim pranja i pranja ruku, ne sjedanja na wc,..i ako postoji nešto što bi ojačalo imunitet..? Čitala sam negdje da su čajevi od raznih biljaka jako dobri u tome, ali sad se ne mogu sjetiti kojih?! :? Možda neven ili gospina trava?

  39. #89
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Ja ti toplo preporučam sve što ima veze sa pčelinjim proizvodima, pravi med od nekog pčelara, još bolje matičnu mliječ, i konzumiraš ga u velikim količinama, propolis sa malo vode oko petnaest kapi dnevno, ja ti još pijem čajeve od kadulje, matičnjaka, zdravca, ispirem se gospinom travom ( iliti kantarion ) i hrastovom korom, tamponiram kantarion ulje, i ponekad ubacim i ispiranje razblaženim jabučnim octom. Je da mi je mašina non stop puna šalica, jer pijemo i ja i dragi, ali što se tiče imuniteta organizma, sve je 5! Dosad nismo imali ni naznaka ni gripe ( kuc, kuc, kuc o drvo) a do sad smo po cilu zimu bolovali oboje.
    Kad ovo pročitam, izgleda da po cile dane samo kuham čajeve i ispirem se...

  40. #90
    Marina

    Početno

    Poznato je da gljivice i gljivetine ne vole kiseli medij i da stoga pomaze vitamin C. Ph koze jako igra ulogu u svim tim upalama i moram reci da su se meni prvi put i pojavile gljive kada sam se pocela prati sa onim tekucim sapunom Higieya ili tako nesto i s njim sam unistila dobre bakterije. Ginic mi je rekao da se perem samo vodom i da navecer jedem kiselo, a ne slatko. Tako, kada osjecam malo peckanja odmah navecer jedem kisele krastavce i malo vitamina C.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    Vec napisah - ali kako je Marina napisala upravo ono sto se i meni desilo - da ponovim jos jednom: I meni su sva ta sranja (upsss) sa gljivicama i svrabom pocela kad sam odlucila koristiti sapun za "intimne dijelove tijela". Upravo koji je i Marina spomenula.

    Od onda je proslo 3 godine i imala sam mira samo tokom trudnoce & dojenja.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    Evo i mene u klub ČEŠNJAK.Na forumu zdravlje odraslih napisala sam kako sam dobila vag. Medazol, ali ih zbog dojenja nisam koristila. Već očajna i totalno zbog stanja dolje, sinoć sam stavila češnjak.
    Već po noći me je probudio užasan zadah iz usta, i cijeli mi je dan muka od tog okusa. Strah me pričati da ljudi ne padnu u nesvjest Trebala bih staviti i večeras i sutra, ali kako idemo vani na doček Nove godine strah me da se ljudi oko mene ne razbježe. Bar ću imati plesni podij samo za sebe.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    probala foru sa cesnjakom jer imam problema sa Candidom a. i ide mi totalno na zivce. Nakon sto sam procitala sve vase postove i prokopala internet, uzela rezanj (nisam zarezivala jer pise na netu da je onda preagresivan) zamotala u zavoj da ga mogu izvaditi van (makar i ideja s japanskim kuglicama nije losa ) i koristila dvije noci zaredom. Doco je rekao da Candide nema. Voila!!!!!!!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Ja se nakunjujem na cesnjak vec dobrih mjesec dana jer sam imala na zadnjem papa testu upalu, pa h streptococ grupe b, pa gardnellu, ma svasta se kod mene nađe , ali evo kako mi se pojavilo nekakvo krvarenje koje moze biti i upala mjehura do sada nisam nista stavljala. A imala sam i nekakv bjelkasto zelenkasti iscjedak

    Inace, narucila sam se sutra kod doc-a zbog tog krvarenja pa kada obavim njega ja cu navaliti na bijeli luk.

    Javim se jos na ovu temu

  45. #95
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    jooj omiljeni topic, tu se covjek stvarno od srca nasmije

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam prvo na ovaj topic :shock:

    a bogme ću i ja stopama garlic girls

    dosta mi je kemije.....

  47. #97
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    cure jel taj češnjak važi i za svrbež???
    Jer kad me napadne candida onda bi vrisnula od svraba .Probala sam i sjedeće kupke u čajevcu - par kapi čajevca ulja i voda ali nema pomaka.A ne da mi se opet ići kogdgmkg jer ću opet na trotjednu terapiju antibiotskim kremicama i vaginaletama i sl....HELP

  48. #98
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vazi, vazi...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno

    može li mi netko zbilja do detalja reći kako uspije ugurati češnjak a da ovaj ne ostane unutra jer se bojim da bi mogao zaglaviti...
    i da li ta gardnerella može utjecati na nemogućnost začeća...javite se

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    ne znam kako moze utjecati na mogucnost zaceca ali moze, cula sam od jedne doc - ja ju vucem vec ohoho

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •