Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: prirodni iscijeđeni sokovi

  1. #1
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno prirodni iscijeđeni sokovi

    Moja Ema ovog ljeta jede jako malo voća. Trenutno obožava lubenicu, jabuku pojede tu i tamo. Bananu samo griz ili dva. Prošlog ljeta kad je počela dohrana sve je obožavala. Sada jedino voli povrće.

    Znači tamanimo lubenicu svaki dan. Ostalo joj složim prirodni sok od raznog voća+povrća na sokovniku Jack La Lane (ulazi cijelo voće-povrće). I super je, to popije, jednu čašu dnevno.

    E, sad mene interesira koja je količina vitamina i vlakana u tom iscijeđenom soku? Jer ostane dosta pulpe, koju ona ne želi jesti. :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Da, i meni je uvijek žao tog ostatka, ali bolje da popije i samo sok, nego da uopće ne jede voće.
    Dobro, s Leom baš i nema problema oko voća, više s MMom pa nam ja svako jutro cijedim prirodne sokove koje popijemo prije doručka.
    Uglavnom naranče, grejp, jabuke, kruške, mrkvu, ciklu, kiwi......

  3. #3
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Budite sretne što vam hoće piti i sokove! Mi smo sretni ako nam frajer dnevno pojede pola šljive, a za sokove neće ni čuti...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    ...ja radim sokove na sokovnik, uglavnom mrkva/jabuka kombinacija, nekad i cikla...od ostataka radim kolac recimo prosli tjedan sam od ostataka od jabuke napravila strudlu, dodala jos malo cimeta i vanilin secera i super

  5. #5
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ja sam vam jedna od ovakvh koje ne konzumiraju ništa, osim ponekad lubenice, jabuke jako rijetko,,, a ostalo voće ni čut.
    strašno, ali mama kaže da nisam jela ni kad sam bila mala, stalno sam pljuckala.
    Sad kako sam saznala da sam trudna, svaki si dan iscijedim 2 naranče, pod uvjetom da je dodatno procjeđeno kroz najsitnije cjedilo.
    Znam da bi trebalo biti raznovrsnog voća, ali breskve, banane, šljive, grožđe.... no way.
    No tijelo moje je naviklo vjerujem bez toga... a vidjet ćemo do kada. Nadam se zbog bebe cijediti sokove i jesti povrće, jer to mogu (ne baš sve, ali uglavnom)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    meni je sokovnik super stvar, iskoristi skoro čitavu voćku i ispadne fini gusti, pa imaš osjećaj da se najedeš dok ispijaš sok, jedino mi je žao, što sam lijena, pa se češće ne sjetim da ga iskoristim, kada ga već imam.

  7. #7
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    d baš voli voće i skoro sve voće konzumira.
    Baš bi voljela da nekada i popije neki prirodan sokić od voća a ne samo umjetne, pa bi željela preporuku za nekakav sokovnik.
    Gdje kupiti, koji i po kojoj cjeni?

  8. #8
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi imamo tak Jack La Lane, dosta skupi 980 kn (kupile ga mama i ja 50/50). ima ga u Merkur centrima.

    fenomenalna je stvar

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •