Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 268

Tema: Vitex za neplodnost

  1. #51
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Pa to je proizvod koji ustvari smanjuje simptome PMS-a, a to što usput regulira i hormone meni ide u prilog jer je dobar za sniženje prolaktina koji je meni povišen. PMS mi je prisutan svaki put i to osjetljiva i napeta prsa, bol u donjem dijelu trbuha (uglavnom prvi dan M), razdražljivost, otečenost... Ako se riješim samo ovih problema bit ću sretna, a ako pomogne i za sniženje PRL-a :D

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Lulu i meni su hormoni sasvim uredu ali moj doktor kaže da je uzrok PMS "divljanje" hormona pred M. S obzirom da sam ja hormone uvijek radila na 3dc to "divljanje" se nije moglo zabilježiti, stoga Vitex to sve fino posloži i dobije se jedno stabilno stanje hormona.

  3. #53
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Hvala curke, već trčim u apoteku.

  4. #54
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    http://www.gnc.com/product/index.jsp...entPage=family


    Ja sam nabavila ove kapsule. Poslali mi ih iz Amerike, pa ako imate koga tamo da vam ih pošalje, ili ako saznate kako se može do njih nekim drugim putem, javite!

  5. #55
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    http://www.zooscape.com/cgi-bin/mait...ornada30892979


    Na ovoj adresi se može naručiti čaj. Inače, ako tko zna kako se on bere i koristi molila bih da napiše jer znam di ove biljke ima ubrati, ne znam što se od nje koristi i kako, a na netu ne nalazaim ništa korisni, kao ni u knjigama o biljkama?

  6. #56
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Kopiram s nekog foruma:

    "Vitex agnus sam kupila u biljnoj apoteci, u obliku kapi je, vec koristim 3 flasicu tj treci mesec, ne znam kolio treba da deluje al moj slucaj je nisam imala mezes 6 meseci, imala sam jak stres i verovatno je toliko kasnilo mada i pre je kasnilo po 2-3 meseca al nikad toliko, kad sam pocela koristiti vitex nakon 26 dana sam dobila al to je bilo samo kao smdji iscedak koji je trajao 7 dana, nastavila sam sa kapim ai nakon 45 dana sam dobila normalnu menstruaciju, sad ne znam jel to od vitexa il se potrefilo, al nisma bas sigurna dali se koristi za vreme menzesa 9 jnisam koristila 7 dana)"

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Cure ovo je slobodan prijevod (moj), ako nesto nije ok konsultirajte orginalni teks http://www.questhealthlibrary.com/herbs/agnus_castus


    Agnus Castus – Konopljika

    Opis

    Agnus Castus potice iz porodice verbena, porijekolom iz Azije i Mediteranskih predjela. Preparati Agnus Castusa u Njemackoj su se koristili i bili na raspolaganju jos od 1950-tih. Brojne studije potrvrdjuju tradicionalno koristenje Agnusa pri tretmanu bolnih grudi te poremacaja ginekoloske pozadine.

    Koristenje biljke

    Agnus Castus se tradicionalno koristi za tretiranje menustrualnih problema (insuficijencija zutog tijela), PMS, dysmenorrhoea (bolne menstruacije), komplakacija u menopauzi te siromasne laktacije (nedostaka mlijeka).

    Dijelovi biljke koji se koriste

    Iskoristivi dio biljke: VOCE (plod)

    Biljni prah 0.5 – 1.0g tri puta na dan.

    Za mentrualne probleme preporuca se uzimanje agnusa 4 – 6 mjeseci.

    Indikacije

    Agnus Castus pozitivno utjece na kontrolu i proizvodnju hormona tokom posljednja dva tjedna menstrualnog ciklusa. Ovaj period ciklusa je poznat to stavarnju zutog tijela koje priprema jajasce za oplodnju te uterus za eventualnu trudnocu.

    Menstrualni problemi:

    Neke zene mogu imati simptome kao sto su neredovite i bolne menstruacije, obljenja grudi i bolne grudi, endometrioza, zapaljenska oboljenja karlice, nenormalna krvarenja uterus ate emocionalni bisbalans, a ovo je sve poznato pod “insuficijencijom zutog tijela” (1-3). Agnus castus normalizira nivoe progesterona koji izlucuje zuto tijelo – stoga pomaze obnovi zdrave menstrualne funkcije (4,5). Agnus castus takoder oslobada od simptoma PMS-a, ukljucujuci nabreklost grudi, grceve, glavobolje pa cak i akne (6). Pokazao se efikasnije nego li vitamin B6.

    Neplodnost:

    Agnus castus moze pomoci pri regulaciji nivoa prolaktina te stim pomoci pri tretmanu neplodnosti kod zena.

    Nedostatak mlijeka (isuficijentna laktacija):

    Istrazivanja pokazuju da agnus castus djelotvorno utjece na hormone koji kontrolisu izlucivanje mlijeka te “ispustanje” mlijeka iz tkiva grudi. (9)

    Stanja koze vezana za hormone:

    Agnus castus se efikasno koritio za poremecaje na kozi nastali iz hormonskih razloga, kao sto su kane te problemi na kozi vezani za menstrualni ciklus. (1-3)

    Menopauza:
    S obzirom da je i ovo stanje vezano za hormone, agnus castus tader moze biti izbor tokom menopause a za emotivno zdravlje, odrzavanje “zdrave” menopause (10) te prirdno kontrliranje.

    Napomena: Iako su neki muskarci koristili agnus castus za balans nivoa njihovih hormona, potoji mali broj klinickih dokaza o efikasnosti agnusa na gore pomenuto.

    Sigurnost i upozerenje

    Poznato je da agnus castus ne uzrokoje nikakve nus pojave. Medjutim, neke osobe mogu dozivjeti alergijske reakcije, glavobolju i pojacno menstrualno krvarenje kao posljedicu treapije agnusom. Ukoliko se pojavi ovi simptomi, potrazite savjet kvalificirane osobe.

    Trudnice i dojilje prije uzimanja preparata agnusa treba da se knsultiraju sa kvalificiranim zdravstvenim licem, s obzirom na stanje u kojem se nalaze.

    Agnus castus se ne preporuca djeci.

    Interakcije i kontra-indikacije

    Agnus castus moze ponistiti ostale lijekove koje se koriste u endokrinologiji (HRT, oralne contraceptive, polne hormone).

  8. #58
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Koristan tekst!
    Hvala Mila

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Joj sorry na greskama. Na poslu sam pa sam malo zbrzala. Valjda se necete ljutiti. Ljubim vas

  10. #60
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Odličan tekst Mila, hvala.

    Gin. mi reče da uz utrogestan mogu slobodno koristiti i Vitex jer da se njegovo korištenje ne preporuča vjerojatno kad se piju kontraceptivna sredstva.

  11. #61
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mene baš zanima hoću li osjetiti kakve promjene od ovih kapsula. Za sada ništa ne primjećujem, ali mogu opovrgnuti teoriju da smanjuje seksualnu želju
    Po ovom gornjem opisu mi zvuči jako dobro i nadam se da će mi barem ublažiti PMS, a sve ostalo bi bilo za poželiti...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Ivory ja sam malo googlala i negdje sam procitala da su ljekari u USA radili istrazivanje ucinkovitosti Vitexa kod zena sa hormonalnim poremecajima ukljucujci i PCOS. U eksperimentu je ucestovovalo 60 zena koje su bile tretirane Vitexom 4 mjeseca. U ta 4 mjeseca 20 zena je reguliralo ciklus, 15 njih su pocele dobivati M a ove ostale su u tih 4 mj ostale trudne. Ovo su veoma ohrabrujuce informacije, ja se nadam da cemo mi dobiti rezultat u obliku .

  13. #63
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    mila riječi ti se pozlatile

    ivory koje kapsule ti piješ i koliko komada. Ja sam svoje nabavila iz Amerike i baš su čisti Vitex i pijem jednu dnevno.

  14. #64
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Ja takođe pijem agnus od prošlog ciklusa, mada nikada nisam imala problema sa PMS-om u vidu grčeva ili bolnih grudi.
    Primijetila sam da mi od agnus castus-a na izlaze bubuljice na licu pred M, da mi je temperatura u drugoj fazi ciklusa (poslije ovulacije) viša i stabilnija tj. ima manje uspona i padova a i ovulaciju sam ranije imala 16 dan ciklusa, a sada školski - 14 dc.

    Nadam se da će nam vitex bar malo pomoći da dođemo do cilja

  15. #65
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam kupila one od Enciana i isto su čisti Vitex Agnus Castus (mislim 250 mg).

  16. #66
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    E da, pijemo jednu dnevno i to ujutro prije obroka.

  17. #67
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    fresia i ja se nadam

    Ivory je li se te tablete zovu Free pms? Moje su od 500mg i isto ih pijem na tašte ujutro.

  18. #68
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    To su te, zovu se PMS Free!

  19. #69
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Da Indi, PMS Free (neznam od kolko su mg - nisam pogledala)

  20. #70
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Odlično jer ja sam mislila da PMS free je kombinacija nekoliko stvari među kojima je vitex tj. da nije samo on -čist i 100% -tan jer lakše mi je njega nabaviti u Encijana nego naručivati preko neta.

    Hvala cure

  21. #71

    Početno

    Tablete Agnucaston kojih nema kod nas niti u Sloveniji za kupiti nožete naručiti kod nas preko privatnih ljekarni. Ja sam ih naručila preko jedne privatne ljekarne u Dubravi i koštale su isto kao i u Austriji. :D

  22. #72
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Juče sam pogledala na kutijici i piše da je PMS Free po sastavu ekstrakt ploda agnus castusa, a jedna kapsula sadrži 345 mg, i pije se 1x dnevno, ujutro prije jela.

  23. #73
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    A ja sam se sad sjetila da ne mogu piti Encijanove jer imaju goveđu želatinu, ali nema veze, lako naručim preko neta.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Nakon stimulacije prošle godine u svibnju niti jedan ciklus mi nije traja isto, 39 dana, 34, 35 i sl., više uopće nisam znala kad bi tribala dobit m.
    Onda sam prije stimulacije gonalima ( U veljači ove godine ) izvadila spolne hormone i hormone štitnjača. Svi su u redu. Sad ćemo vidit koliko će trajat ovaj ciklus, čini mi se da bi opet moga bit dug.

    Mogu li pit agnus castus tj. vitex ako su mi hormoni uredu?

  25. #75
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    adriana mislim da možeš jer npr. meni je prolaktin malo povišen, ali dovoljno da su mi ciklusi počeli šetati unutar nekoliko dana.

  26. #76
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    No, danas i ja idem po Vitex... moram ga naći... Što mislite, jel' kasno početi ga piti 8.dc? Ili to nema veze kad se počne piti?

  27. #77
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Sandrij2,

    Nema veze kada počneš piti Vitex, možeš kad želiš... ali u uputstvu piše da trebaju proći bar 3 mjeseca da bi se osjetio efekat iako sam ja osjetila razliku prvi ciklus kada sam ga počela piti...

    Samo ti počni i sretno!

  28. #78
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Hvala na odgovoru, fresia. raduje me da se dobar utjecaj osjeti već prvi ciklus... I nadam se da će kod tebe biti onaj slučaj: kod nekih žena se odmah, nakon prvog mjeseca upotrebe, dogodi trudnoća... ~~~~~~~ :D

  29. #79
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Daj Bože sandrij da tako bude... čitala sam da kod nekih žena rezultati su vidljivi već nakon 15 dana. Ja sam ti takav primjer.

  30. #80
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Evo, vratih se iz pohoda po ljekarnama... Našla PMS free u 5. po redu. Još po ovoj kiši. No, za cure iz Rijeke, našla sam ga u ljekarni u Vukovarskoj. Čisto da znate- nema ga u Srdočima, na Škurinju, kod Riječke bolnice, niti u Botanici (mislim da se tako zove) preko puta Željezničkog kolodvora.
    Inače, kupih i folnu kiselinu, samo sad ne znam može li se piti u kombinaciji s PMS free? Ako netko zna....

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    SAndrij2 mozes piti folnu kiselinu u kombinaciji sa agnusom, ja sam pila oboje i vidi rezultata :D . Cure sretno!!!

  32. #82
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ja nisam još mislila krenuti s raznim biljčicama, ali sam danas bacila oko da vidim o čemu vi to na ovom topicu, pa saznah da pomaže za akne. Budući da moje lice nikad nije izašlo iz puberteta, a promijenila sam 100-tinjak dermatologa, mislim da neće škoditi ako počnem uzimati. A ako još pomogne i za bebu... Hvala Sandrij2 na informaciji. Sad ne moram tražiti.

  33. #83
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Mila, hvala na brzom odgovoru.
    Sutra počinjem s terapijom, pa ćemo vidjeti... Možda sam ja malo tvrđi orah, ali nema tog koji se ne da slomiti...

  34. #84
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    ive (napisa):
    A ako još pomogne i za bebu...
    Na uputstvu piše:
    Posebno upozorenje: Nije za trudnice i dojilje.

  35. #85
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Da znala sam to. Mislila sam za povećanu plodnost - da dođe - do bebe. I za pravilne cikluse. Ali mislim da ću sačekati još ovaj ciklus jer će uskoro O a onda više ne znam jesam trudna ili nisam, pa ću rađe bit još malo s aknama.

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    I mene brine to upozorenje: nije za trudnice.
    Ako treba ciklus, dva da se osjeti djelovanje a ja ga budem pila samo u prvoj polovici ciklusa zapravo do moguće implantacije ) , koliko će mu tribat da poveća moju plodnost ili da mi uravnoteži cikluse.
    Ja sam danas kupila PMS free od encijana i mislim uskoro počet pit. Kako smo ovaj misec na uzv ustanovili da se stvorila cista, do trudnoće teško da će doć. Iako, ja spadam u klasu optimist i virujem u čuda. Mislim da ću sutra nazvat onj broj koji piše na kutiji i provjerit.
    Je li neka od vas koristila agnus castus i taj ciklus ostala trudna?
    Ja puno češće pišem na potpomognutoj i kao neke od vas možda znaju kod nas se radi o idiopatskoj neplodnosti pa reko da probam i taj a. castus.

  37. #87
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Adrijana, odgovorit ću ti ovdje umjesto na odbrojavanju. Ja sam ga počela piti na početku ciklusa i pijem ga i dalje usprkos tome što je možda došlo do trudnoće, jer mi se neda prekidati već sada na početku. Da tako gledaš nikad ga nebi uspjela popiti tri mjeseca za redom, jer bi svaki ciklus preskočila nekih 10-14 dana i onda opet nastavila, a mislim da to nema smisla. Ako dođe do trudnoće prestajem sa njim (daj Bože), a ako ne kupujem sljedeću kutijicu.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Adrijana ja sam Vitex tj. PMS Free pila dva ciklusa, ovaj zadnji ostala trudna, i kada sam posumnjala na trudnocu prestala sam ga uzimati a to je bilo na 29 DC.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Evo sam pročitala sve Vaše postove o toj biljci Konopljike i vidim da ste sve proučile o njoj - hvala na svim informacijama.
    A sad da Vam kažem kako sam ja našla nešto drugačiji oblik i to Konopljino ulje (Hanfoel - proizvođač Rapunzel) kupljeno u bio&bio i pijem ga u kombinaciji s Zelenom magmom i vodom. Ne mogu Vam reći rezultate jer ga tek upotrebljavam 20 dana pa je još rano, ali sam pobornik organski uzgojenih proizvoda pa sam se odlučila za ovaj oblik.

    Sretno svima i pusa

  40. #90
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mila jedno pitanjce o Vitexu! Kad si ga uzimala prvi mjesec, jel ti M normalno došla ili ti je kasnila?

  41. #91
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Joj, ode ja danas kupiti PMS free, nema druge vidim ja da to pomaže.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj ivory prvotno napisa
    Mila jedno pitanjce o Vitexu! Kad si ga uzimala prvi mjesec, jel ti M normalno došla ili ti je kasnila?
    M mi je dosla na vrijeme, kao sto mozes vidjeti iz mog FF charta.

  43. #93
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Joj Pale, nadam se da će i tebi pomoči i da nećeš morati tako dugo čekati na bebicu!

  44. #94
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Hvala Mila
    Nisam vidjela da imaš oba grafa!

  45. #95
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Znači ivory, sad si otklonila i tu mogućnost. Testić ti ne gine!!!!

  46. #96
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Slijedite me svuda, vi jedne ovisnice o testićima
    Još malo pa ću početi sanjati kako se testiram! Iš, iš, iš!

  47. #97
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, test, test, test, test ... :D

  48. #98
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Potaknuta ovim vašim pričama evo i ja danas počela sa PMS free, malo teže ga je bilo pronaći ali eto jesam u 4 ljekarni. Čak mi je i žena iz ljekarne rekla da je to pila za visoki prolaktin i da joj je pomoglo.

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Cure, vitex se normalno pije i za vrijeme m?

  50. #100
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Adriana (napisa):
    Cure, vitex se normalno pije i za vrijeme m?

    Mislim da DA. Ali nek potvrdi još neka od forumašica koja je sigurna 100%.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •