Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 174

Tema: iscjelitelj MEKKI TORABI

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Iza ćoška
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    je, al nisam ni jednog dr. vidjela da pere ruke između pacijenata, nažalost
    Ja jesam, vidjela dr. da pere ruke između pacijenata, očito naletavam na iznimke.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Cure i ja sam danas bila i zadovoljna sam. Bilo je pročitano svjedočanstvo jedne žene koja je bila nepokretna i slijepa, a prije dva dana je sam sjela za volan i igrala se sa svojim trogodišnjim sinom.

    Jednom čovjeku koji je krvario na licu mjesta je ta krv ili tumor, nisam baš razumjela je izašla na nos.

    Ali od uzbuđenja, dodirnuo me dok sam prolazila, kao čevjeka na ulici u prolazu nisam ništa čula, mislim da mi nije ništa niti rekao. Niti svaki dan, niti ok. I kaj sad???

  3. #103
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    Ali od uzbuđenja, dodirnuo me dok sam prolazila, kao čevjeka na ulici u prolazu nisam ništa čula, mislim da mi nije ništa niti rekao. Niti svaki dan, niti ok. I kaj sad???
    to se i meni događalo...a ništa, išla sam, kaj sad...ali ne idem više, bila 13-ak puta...čist dosta za ovu sezonu

  4. #104
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Da li osjecate neke promjene nakon sto ste isle kod Mekija?

  5. #105
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mi smo prestali odlaziti Mekkiju. Ne zato što smo super i zdravi, već sam pričala s mm i on je jako, jako skeptičan prema takvim stvarima. Posebice što smo vjernici, a ja sam na jednom forumu pronašla pismo nekog svećenika koji razmišlja slično kao mm (kopirat ću pismo kasnije ovdje).

    Mene je dosta 'ubila u pojam' činjenica da Asad navodno ne želi dati imena instituta koji su analizirali vodu i pronašli dodatne minerale.
    Druga stvar koja me malo ošamarila je što sam saznala da imam jednu bolest o kojoj nisam ni sanjala (nije neizlječiva, nije čak ni teška, ali mi definitivno nije sjela u priči o Mekkiju).
    I treći razlog je što su mi klinci bolesni, kašlju i kure.

    Ne mogu reći da sam protiv. A ne mogu reći ni da sam za.
    Baš mi je čudan jedan feeling.
    Iako, moram priznati da mi je prva dva dana koja nisam odlazila tamo bilo dosta teško i stalno sam imala osjećaj da nešto pogrešno radim.

  6. #106
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Što kaže jedan katolički svećenik...

    Marokanac u Zagrebu - Mekki Torabi
    10.10.2009.

    U ponedjeljak u Zagreb dolazi Mekki Torabi, čovjek iz Maroka koji je izazvao veliko ludilo kad je bio u proljeće u Zagrebu. Navodno liječi ljude, ali ne svojom moći, nego od Boga. Tisuće ljudi prošlo je paviljonom Zagrebačkog velesajma u potrazi za zdravljem. Ne naplaćuje ništa, i tvrdi da bi izgubio moć izlječenja ljudi kad bi za to uzimao naknadu. Osim Boga, spominje i energiju pet planeta. Poigravala sam se mišlju da odvedem svoju djecu kod njega, jer imaju neke zdravstvene probleme (jedno će morati i na operaciju). Što crkva misli o tome? Što Vi mislite o tome? Unaprijed hvala na odgovoru!

    --------------------------------------------------------------------------------

    Poštovana,
    Kada promatramo čovjeka kao cjelinu duše, duha i tijela, tada treba naglasiti da tjelesno zdravlje, kolikogod bilo velika blagodat, nije ipak apsolutna vrijednost čovjeka. Mnogi su ipak, upravo tjelesno zdravlje apsolutizirali sve do granice da su za nj spremni prodati dušu. Mnogi uopće ne pitaju: „Što mi BOG po ovoj mojoj bolesti želi poručiti?“, - nego odmah, čim se pojavi bilo tko – nekritički, poput muha lete i – ulove se! Znajući upravo ovu čovjekovu silnu potrebu, a zbog tko zna kojih svojih interesa mnogi zavodnici i šarlatani ovo obilno koriste. To što se netko predstavlja da dolazi u Božje ime, da ne traži plaću, to još ne znači da ništa niste platili. Itekako ste platili! Platili ste povjerenjem i vlastitom dušom! Pitamo li se – što je s našim povjerenjem u to da nas Bog vodi kroz život i to ne samo onda kada je krasno, nego i kroz patnje?


    Dobro pazite da toga koji „uz pomoć pet planeta“ „energizira“ (slatku) vodu koju ste donijeli i njegovu besplatnost krivo ne pobrkate s Isusovim izlječenjima! U ono vrijeme: Ivan reče Isusu: "Učitelju, vidjesmo jednoga kako u tvoje ime izgoni zloduhe. Mi smo mu branili jer ne ide s nama." A Isus reče: "Ne branite mu! Jer nitko ne može učiniti nešto silno u moje ime pa me ubrzo zatim pogrditi. Tko nije protiv nas, za nas je" (Mk 9, 36-40). Isusov cilj bio je izliječiti tijelo i dušu, a ne samo tijelo! Krajnje je važno promotriti i neke druge motive koje ovakvi iscjelitelji najčešće imaju.

    Nećemo odmah reći da je neki iscjelitelj “od Zloga”, i - ako je netko u savjesti uvjeren da mu je to životna šansa i da bi trebao otići k tome čovjeku, krajnje je nužno da posluša savjet jednoga, sada zrelog vjernika, koji je na svome putu obraćenja prošao kroz svakojaka iskustva, detektirajući na vlastitoj koži (i duši) duhove onih koji su nudili pomoć. Taj čovjek, koji je svojevremeno nailazio na svakojake ponuđače zdravlja i sličnoga, kaže da se, dolazeći u blizinu nekog takvoga, najprije u molitvi dobro zaštitio. Zazvao je na sebe moć Krvi Kristove i legija anđela, predao se dušom i tijelom Kristu i kazao: „Gospodine Isuse, ti znaš da se ni u kojem slučaju ne želim odijeliti od tebe. Priznajem te svojim jedinim Bogom, gospodarom i Spasiteljem i molim te da mi pokažeš tko je zapravo ovaj? Nastupa li u tvoje ime ili u ime tvoga neprijatelja, zavodnika, da mi upropasti dušu pod krinkom davanja tjelesnoga zdravlja.“ Taj pojedinac tvrdi da je se nakon toga, na ovaj ili onaj način (bilo reakcijom riječi ili nekog drugog događaja) točno očitovao duh u čije ime iscjelitelj stvarno nastupa, a on sam prošao je bez ikakve duhovne štete.


    Nesumnjivo, kada se radi o iscjeliteljima, nužan je krajnji oprez! Što se tiče nekih današnjih iscjelitelja, ne bih ti preporučio ni da psa lutalicu k njima povedeš, a kamo li čovjeka! Ovdje mislim na one koji se otvoreno ili prikriveno bave magijom (nema nikakvih dokaza da se i čovjek kojega spominješ i time ne bavi), i koji se koriste svim drugim moćima što proizlaze iz njihove iniciranosti nekim duhom: primili su moć izlječenja od nekog drugog duhovnog bića ali ne od Božjega Duha, premda se na Boga stalno pozivaju i Bogom se kunu u čestitost.


    Postoje, naime, duhovi koji će po iniciranome mediju (iscjelitelj) vrlo “rado i velikodušno priskočiti u pomoć”, napraviti privid ozdravljenja nakon što mu je bolestan čovjek u svojoj nevolji otvorio dušu. Po tom povjerenju, duh preuzima gospodstvo nad osobom, pa stanje ovog bolesnika nakon početnog oduševljenja i privida ozdravljenja biva sve gore, osim tjelesnih, počinje imati i duhovne tegobe. U tom procesu, naime, pacijent dobiva kratak privid ozdravljenja, a plaća vlastitom dušom koju je otvorio utjecaju tko zna kojega duha (Božjega sigurno ne).


    Kada ozdravljenje dolazi od Božjega Duha, ono je trajno i potpuno, a ne tek nešto prividno i vremensko. Uostalom, za nas vjernike najveće čudo nije tjelesno ozdravljenje, nego obraćenje duše. Što vrijedi pojedincu ako je tijelom savršeno zdrav, a dušom sama trulež i pokvarenost? Hoće li ga to spasiti za vječnost? Neće li mu biti još težim teretom?
    Taj je iscjelitelj bio u Zagrebu prije par mjeseci. Bilo bi dobro da se javi netko od tih koji su tada navodno (ili bez navodnika) trajno i potpuno ozdravili: i tijelom I DUŠOM – obraćenjem tj. moralnim popravkom svih područja svog života! Jer, u ovom slučaju, imamo puno oduševljenja (koje izgori poput prazne slame) i puno očekivanja, - a kakvi su stvarni rezultati? Zanimaju nas rezultati na dulje staze, a ne na tjedan, dva.
    Uzmimo u obzir situaciju u što širem kontekstu i nemojmo se naivno dati zaslijepiti lijepim i zamamnim obećanjima!


    Lijep ti pozdrav,
    Pater Zdravko Knežević


    nastavak


    Marokanac u Zagrebu - 2. dio
    18.10.2009.

    Hvaljen Isus i Marija!
    Pročitala sam vaš odgovor u vezi marokanskog iscjelitelja i našla se u dilemi. Inače sam jako oprezna kada se radi o takvim stvarima, ali mi je zanimljiv Vaš odgovor. Moraju li takve stvari odmah biti loše? Ono što me ponukalo da Vam se javim je današnji događaj. Naime, moja prijateljica koja je stvarni i iskreni vjernik i neizmjerno dobra i hrabra osoba spomenula je dolazak g. Torabi-a. Ona se već pet godina bori s tumorom na hipofizi i prijeti joj slijepilo (skoro i sada ne vidi) i sva puna nade pitala nas je što mislimo o tome. I zbog nje bih voljela vjerovati da ima i onih koji iz dobrog i u ime Dobrog mogu pomoći.
    Srdačan pozdrav,


    --------------------------------------------------------------------------------
    Poštovana,

    Ako pažljivo i polako još jednom pročitaš moj odgovor, možda ćeš zapaziti da sam u njemu naglasio da tjelesno zdravlje i dug život nisu apsolutne čovjekove vrijednosti. S dubokim i iskrenim suosjećanjem za tvoju teško bolesnu prijateljicu (znamo da i sasvim mala bolest može biti vrlo neugodna!), moram ipak naglasiti da ćemo - prije ili kasnije svi otići sa ovoga svijeta. No ipak, čak i teške životne nevolje ne smiju nam biti razlog da svoju dušu otvaramo bilo kojem duhovnom utjecaju koji nam se ponudi! Duhove treba ispitivati i razlučivati a ne nekritički zagristi u svaku udicu.

    U bilo kojem stanju, a pogotovo u bolesti i nevolji čovjek je pozvan da se ponajprije i radikalno okrene Bogu, da traži i istražuje što je Njegova volja, te da je konačno izvrši.

    Kako vjerovati iscjelitelju koji se očito služi new-age terminologijom i koji tvrdi da "silu iscjeljenja prima od 5 planeta ali neće reći od kojih". Što ako ja kažem da ne želim od njega "mačka u vreći", čak ni onda kad mi ga želi darovati?


    Dvije primjedbe imam:

    Prvo, kada se radi o Dobrome (onome koji dolazi od Boga) tada nema tajni! Ako je Mekki od Dobroga (Boga), zašto onda taji ime onoga u čije ime „zdravlje“ donosi? Ako je od Dobrog Boga tada nam nema što tajiti! Biblijski Bog traži da javno nastupamo u njegovo ime, a ne da „mučkamo“ igrajući se skrivača!

    Drugo: pet planeta na koje se poziva upućuju na Vedsku astrologiju. Neki istraživači ezoterijskih simbola podsjećaju na broj 5 kao na pentagram, znak Bafometa (engl. Baphomet, jarac, Sotona). Slučajno ili namjerno, ne znam. Ništa ne tvrdim kao sigurno, ali savjetujem veliki oprez i puno molitve za istinsku spoznaju.

    Pater Z. Knežević, DI

  7. #107
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Taj sam članak ja tamo stavila sa SKAC-a.

    Ako te bilo što muči u vezi odlaska Mekkiu nemoj ići, slušaj svoju savjest i svoje osjećaje. I Mekki ne želi da dolaze ljudi koji mu ne vjeruju.
    Svako dobro s Mekkiem il bez njega

    Ja idem kad mogu bez ikakvih dvojbi da trebam i želim ići, pa mi je odluka laka.

  8. #108
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Pater Zdravko Knežević prvotno napisa
    pet planeta na koje se poziva upućuju na Vedsku astrologiju. Neki istraživači ezoterijskih simbola podsjećaju na broj 5 kao na pentagram, znak Bafometa (engl. Baphomet, jarac, Sotona). Slučajno ili namjerno, ne znam. Ništa ne tvrdim kao sigurno, ali savjetujem veliki oprez i puno molitve za istinsku spoznaju.
    U ovom cu se djelu sloziti s paterom, a i stvarno previse tajnovitosti u njegovom djelovanju postoji :/

    Jedino u cem se ne slazem s paterom je to velicanje bolesti, kao da je bolest Bogom dana.
    To nije istina, Bog nikome ne daje bolest isto kao sto nijedan brizan roditelj ne bi namjerno razbolio svoje dijete ili ga namjerno ozljedio.

    Ali opet, to je dogma katolicke crkve i ja postujem svaciji izbor vjere (to kazem da se netko ne bi osjecao napadnut, samo sam iznjela svoje vidjenje)

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Danas sam bila i sva sam se pretvorila u uho - reče on daaaaan. Mislim da to znači 'svaki dan'.

    I znala sam da nemre biti drugačije.

  10. #110
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    Danas sam bila i sva sam se pretvorila u uho - reče on daaaaan. Mislim da to znači 'svaki dan'.

    I znala sam da nemre biti drugačije.
    Kako se osjecas nakon tretmana?
    Osjecas li neke promjene?

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Prilikom dodira ne mogu reći da nešto osjećam, osim dodira.

    Ali pošto imam problema sa jajovodima i jajnicima, od jučer osjećam bolove kao pred M. Dobro da nešto reagira, jer da mi nije ništa, da me ništa ne boli, nebi vjerovala. To je reakcija. Nadam se i vjerujem da će odlasci k njemu uroditi plodom. I da ću uskoro izgledati ovak :D :D


  12. #112
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    čitam pa nikako da shvatim
    da li je on ovih dana u zagrebu?

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Da, do 13. 11. Danas je bila gužva, jer je jučer u novinama izašao članak o njemu.

    Stajali smo skroz ispred 1. paviljona, kiša je padala, ali ljudi ne odustaju.
    Sve to brzo ide, pa ako nećeš čekati kraj da blagoslovi vodu, gotova si za 30 minuta.

    Vele ljudi da je taj dodir 20% iscjeljenja, a voda 80%. Ljudi ju kupuju na hekte pa drže u garaži do njegovog sljedećeg dolaska. Navodno da će opet doći u Zg u petom mjesecu.
    Sigurno se pitate zašto tako voli Zg? Navodno da mu sin ovdje živi!!! FALA BOGU!!! :D

  14. #114
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    od koliko sati se može otići?

    do kad?
    okvirno barem

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    U 10 h je početak, kraj je u 16:00. Tada i jedino tada radi to s vodom. Ako misliš ostati do kraja, odi oko 14, 14:30 da si tamo, tak da ne čekaš dugo kraj.

  16. #116
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    hvala ti

    i još pitanjce ..
    s koje je strane 1. paviljon?

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    N eon ti je u 2 paviljonu, ali mi smo stajali skroz ispred 1.
    To ti je zapadni ulaz, skretanje za kajzericu, VEEELIkI parking, koji je besplatan.

    Nema na čemu!

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    Da, do 13. 11.
    Produžio je ostanak, do 14.11.je tu.
    Mi odemo kad stignemo, a otkako je mog bebača prvi put dotaknuo, on spava puno bolje po danu, prije je spavao 10ak minuta cijeli dan, a od te subote tj nedjelje spava dva puta po min sat vremena!
    Bolest je ostala ista, ako ne i malo pogoršanje (a s tim u skladu spavanje bi još uvijek bilo loše)..slučajno ili ne, ali pomaka ima.

  19. #119
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Cure s djecom, samo prođite desno skroz do reda za djecu. Brzo ćete biti gotove.

    Da ponovim da ne bude nisam znao:
    TRUDNICE NE SMIJU DOLAZITI NITI PITI VODU JER BI POBACILE

    Najbrže ćete proći oko 10.30h do 11-30h, pa se možete vratiti na kraj oko 16h, iako se preporučujuje što duži boravak u prostoru.

    Vjernici, slobodno nosite križeve oko vrata, Mekkiu naravno to ne smeta (on je musliman kao i većina iz Maroka)
    Posljednje uređivanje od pujica : 14.05.2010. at 00:13

  20. #120
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Red do Avenije, na kiši satima, nije stigao ni trbuhe taknuti, a ni slike, samo nam je dao ruku...
    Žao mi je zbog Leone (leuk), imala sam i njenu sliku

  21. #121
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

  22. #122
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    kod mojih staraca je bila obitelj iz Bosne koji su došli u zg zbog Mekkija.
    imaju sina koji je u kolicima i ima tumor na mozgu..
    bili su jedno 10-ak dana, znači 10 tretmana
    i danas se dolaze oprostit sa mojima i veli njegova mama ponosno kako je sin prvi put napravio par koraka u našoj kući
    vidi se poboljšanje
    uskoro će krenuti i za Maroko

  23. #123

  24. #124
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Terapije počinju u utorak 11.05.2010. u 10.30h ujutro u paviljonu br. 2 na Zagrebačkom Velesajmu.
    Terapije će se održavati svaki dan osim nedjelje od 10.30 sati.

  25. #125
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    od srijede 12-05 ipak

  26. #126
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Zna li netko zašto kad se u Google utipka Mekki Torabi, više od 90% pronađenih rezultata (barem među prvih 100-tinjak rezultata) se odnosi na Hrvatsku?

    Zar on samo u Hrvatskoj iscjeljuje?

  27. #127
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ime mu se zapravo drugacije pise, mozda je u tom stvar?

  28. #128
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Piše se Torbi el Mekki (ali što jest, jest, ipet je većina proguglanih stranica na hrvatskom)
    Ali nije 90%
    Posljednje uređivanje od Mima : 11.05.2010. at 11:01

  29. #129
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nije li on (iz)liječio nekoliko mladih poznatih osoba koje su sada pokojne?

    http://www.vecernji.hr/vijesti/torab...u-clanak-69480
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.05.2010. at 11:31

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije li on (iz)liječio nekoliko mladih poznatih osoba koje su sada pokojne?

    http://www.vecernji.hr/vijesti/torab...u-clanak-69480
    I meni to stalno u glavi..

  31. #131
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Liječio je, liječio ..

  32. #132
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    i to nisu ljudi koje je onako ovlaš popipao kao npeoznate pojedince u masi bezbrojnih.

    To su ljudi čijih se imena sjećao, toliko dobro da ih je iznio novinarima. Znači da ih je bio vrlo svjestan.

  33. #133
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Istina i Tomo Vrban, Iva Bagić, Izabela Šimunović, moja draga Lea Kovač... svi su išli kod Mekkia i svejedno umrli, i unatoč Mekkiu i unatoč najboljim medicinskim terapijama.
    Garancije nema, čuda uglavnom nema. Ostaje samo nada da Mekki možda može pomoći ljudima koji su bolesni, meni dovoljno. A i da je samo placebo u pitanju, kud ćeš bolje, da bar mene jedan strefi. Mekki je divan, skroman čovjek koji želi pomoći, ja u to uopće ne sumnjam, ali to sam samo ja.

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Mekki je divan, skroman čovjek koji želi pomoći, ja u to uopće ne sumnjam, ali to sam samo ja.
    Meni ne djeluju skromno, ni on a ni menadžer mu; i zaista bi bilo dobro imati neke konkretne medicinske nalaze u vidu poboljšanja.

  35. #135
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    i zaista bi bilo dobro imati neke konkretne medicinske nalaze u vidu poboljšanja.
    Konkretni dokazi postoje, čak i u mojoj obitelji, ali ne znam što će ti to pomoći, to još uvijek ne znači da bi i tebi ili meni pomoglo. Mekki nikome ne obećava izlječenje, bez obzira što pišu senzacinalističke novine, to uglavnom nema veze s njim i njegovim izjavama. A Asad toliko loše govori hrvatski da mu samo čini štetu.
    Razumljivo je da su ljudi skeptični, to je sasvim normalno, i sama sam od straha i nelagode jedva došla tamo prvi put.
    Nisu sve stvari nama razumski objašnjive. Ja recimo istinski vjerujem da za sve postoji lijek, da ga samo treba aktivno potražiti, da želja za životom sama po sebi nije dovoljna.

    Dobila sam dosta pp upita zbog mekkia, ljudi se srame priznati da idu kod njega ili im se jednostavno neda javno to priznati. Vidiš i na ovaj topik se uglavnom javljaju oni koji samo sumnjaju, a oni kojima je pomogao se ne sjete reći hvala, tipično ljudski.
    Inače uglavnom ljudi odu kod Mekkia kad su već iscrpili sve druge medicinske mogućnosti, kad je organizam ionako već oslabljen terapijama, to je baš šteta, po meni Mekki samo daje zamah za izlječenje, a tako i sam tvrdi "da sami sebe lječimo..."

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ma bijah i ja tamo među gomilom, ali još i dalje iste bitke vodimo..kamo sreće da mogu reći super i hvala

  37. #137
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Treba ići danima za redom na dosta tretmana (min. 10), po mogućnosti ostati u tom prostoru po par sati i obavezno konzumirati vodu (što više) svaki dan. Upornost je nužna.
    Ako planirate ići, sad je vrijeme dok nisu nepodnošljive gužve, a i treman traje malo duže.

  38. #138
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno Placebo koji se u ovom slučaju pretvorio u gadan nocebo zahvaljujući novinarima

    Kate kaže: "Istina i Tomo Vrban, Iva Bagić, Izabela Šimunović, moja draga Lea Kovač... svi su išli kod Mekkia i svejedno umrli, i unatoč Mekkiu i unatoč najboljim medicinskim terapijama.
    Garancije nema, čuda uglavnom nema. Ostaje samo nada da Mekki možda može pomoći ljudima koji su bolesni, meni dovoljno. A i da je samo placebo u pitanju, kud ćeš bolje, da bar mene jedan strefi. "

    Da, najvjerojatnije je placebo, ili kako bi fra Blažević rekao - ne isjeljuje iscjelitelj već vjera u njega.
    I placebo je sjajna stvar! Da barem ima i veći postotak! No u ovom slučaju možemo prstom pokazati i na one koje su uništili taj predivni placebo efekt u ovom konkretnom slučaju. Nisu li počeli u novinama ismijavati Mekkija i donositi nezgodne vijesti o njemu iz njegove matične zemlje?
    Nocebo! Da nisu tako pisali, možda bi neki ljudi ostali danas živi! Strašno.
    Pogledajte s TED med o placebu:
    Eric Mead - the magic of placebo
    http://www.ted.com/talks/eric_mead_the_magic_of_the_placebo.html

    Voljela bih da se nalazim među onima koji su podložni placebu, iako su oni skloniji i nocebu.
    Ako se to itko usudi - recite alergičaru da ste mu zabunom dali hranu s njegovim alergenom...Ja se ne bih usudila.
    Mene je frend s bolesnim smislom za humor (medicinar) uvjeravao da mi je stavio diuretik u kolu (pokazao mi je strganu ampulu, koju naravno nije ulio u moju čašu) i nakon svih mojih psovki, od ubrzanog piškenja ništa...Čudno. Ili placebo/nocebo zaista djeluje uglavnom na subjektivna stanja poput boli? Tada je eksperiment izveden na meni to i pokazao.

  39. #139
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Pretpostavljam da svi znamo za placebo efekt.

    Stvar je u tome da se placebo ne smije reklamirati kao lijećenje, jer ako odvrati bolesnoga od liječenja - koje dokazano ima veći učinakk od placeba - bolesnome se čini zlo.

    npr.
    Ako se to itko usudi - recite alergičaru da ste mu zabunom dali hranu s njegovim alergenom...Ja se ne bih usudila.
    ovime bi alergičaru učinila veliko zlo.
    Umjesto toga trebala bi ga upozoriti da odmah uzme lijek protiv alergije i staviti ga pod zdravstveni nadzor.

    u stvari, brišem nastavak....
    .......
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.05.2010. at 13:50

  40. #140
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mekki redovito govori na razglas da se ne odustaje od terapije koju je propisao lječnik.
    Ali vjerojatno ima ljudi i koji odustanu, možda i za to jer ne vjeruju da im lijek može pomoći.

  41. #141
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ja bih samo napisala da su vjera i mekki dva oprečna pojma.
    tko se smatra vjernikom, bolje da tamo ne ide.
    a bolesnima bih preporučila da to vrijeme i snagu koju bi im oduzimao takav posjet usmjere na druge stvari.
    lijek im ne može pomoći, ali mekki može...da, baš....

  42. #142
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Istine radi moram opet naglasiti da je medicina uvijek i bila na prvom mjestu, čak i kada usput donosi užasne nuspojave lječenja. I nije pošteno implicirati drukčije. Nadam se da nećeš nikada u životu osjetiti svu nemoć današnje medicine, pa da ćeš tražiti i dalje od medicine, npr, moliti ljude na forumu za obične vibre.

  43. #143
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Počinje u četvrtak, zbog problema s dozvolama.

  44. #144
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Nigdje nisam našla do kad je tu. Jel možda znaš?

  45. #145
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    oko mjesec dana, nema datuma

  46. #146
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da nećeš nikada u životu osjetiti svu nemoć današnje medicine, pa da ćeš tražiti i dalje od medicine, npr, moliti ljude na forumu za obične vibre.
    Svu "nemoć" medicine osjetila sam jako dobro nedavno, kada mi se prije godinu dana razbolio otac i u par mjeseci, na žalost, umro.
    Nikada nije želio čuti ni o čemu takvom. Pa čak ni kada mu je madicina rekla da nema više pomoći.
    Niti bilo kome od nas nije palo na pamet tražiti pomoć od nekih samoprozvanih iscjeljitelja.

    Moja je namjera bila da upozorim one koji jesu ili se smatraju vjernicima, da shvate da je odlazak takvim ljudima teški grijeh.
    I da je poslije jednog takvog odlaska "šteta" na duši i vjeri vrlo velika.
    Dakle dragi moji vjerici, krunicu u ruke i dobru i iskrenu ispovjed vam želim!

    A za one koji se pitaju što će im molitva donjeti, donjet će vam da se lakše nisite sa životom i onim što vam život donosi.

  47. #147
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Svu "nemoć" medicine osjetila sam jako dobro nedavno, kada mi se prije godinu dana razbolio otac i u par mjeseci, na žalost, umro.
    Nikada nije želio čuti ni o čemu takvom. Pa čak ni kada mu je madicina rekla da nema više pomoći.
    Niti bilo kome od nas nije palo na pamet tražiti pomoć od nekih samoprozvanih iscjeljitelja.

    Moja je namjera bila da upozorim one koji jesu ili se smatraju vjernicima, da shvate da je odlazak takvim ljudima teški grijeh.
    I da je poslije jednog takvog odlaska "šteta" na duši i vjeri vrlo velika.
    Dakle dragi moji vjerici, krunicu u ruke i dobru i iskrenu ispovjed vam želim!

    A za one koji se pitaju što će im molitva donjeti, donjet će vam da se lakše nisite sa životom i onim što vam život donosi.
    Postoje ljudi koji su vjernici i izvan katoličke crkve i izvan teorije o grijehu kakav ona propovijeda.
    Mislim da bi bilo u redu pustiti ljude da žive najbolje što mogu ...a da ne kažem i po pravilima ovog podforuma.

  48. #148
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    zašto bi odlazak tamo bio teški grijeh?
    zašto bi netko, tko je toliko bolestan, da traži svaku moguću pomoć, toliko zgriješio ako bi je potražio i tamo (uz korištenje svoje terapije, naravno)

    da se razumijemo, ja ne vjerujem u te stvari, slažem se da je to čisti placebo
    ali ako se netko teško bolestan nakon takve posjete osjeća bolje, pa bilo to samo radi placeba, ja tu grijeha ne vidim

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je namjera bila da upozorim one koji jesu ili se smatraju vjernicima, da shvate da je odlazak takvim ljudima teški grijeh.
    I da je poslije jednog takvog odlaska "šteta" na duši i vjeri vrlo velika.
    Dakle dragi moji vjerici, krunicu u ruke i dobru i iskrenu ispovjed vam želim!

    A za one koji se pitaju što će im molitva donjeti, donjet će vam da se lakše nisite sa životom i onim što vam život donosi.
    Molim te objasni radi čega je to tako teški grijeh i kakvi su to ljudi kojima se odlazi.

  50. #150
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    [URLhttp://www.katolici.org/kolumne.php?action=c_vidi&id=15661]ovdje[/URL] se može pročitati stav Crkve o tome.
    Obično nas isceljitelji ili pak određene situacije ponesu.
    Moja je želja bila upozoriti vjernike o stavu katoličke crkve i vjere o tome.
    A vjernicima je i horoskop, magija, gatanje ili pak tarot teški grijeh.
    Pod takvim ljudima mislila sam samoprozvane iscjeljitelje.
    Ne želim se dalje upuštati u raspravu.
    Mislim da nikog nisam uvrijedila i nisam postupala protiv pravila podforuma.
    Nadam se da nitko neće ni mene i moju vjeru sada vrijeđati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •