Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 512

Tema: MACINA TRAVA - MARULJA

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    Ajde vi koje pijete vrkutu i macinu travu od prije par mjeseci da čujemo imali kakvih rezultata?????????

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Pozdrav..
    Imam pitanje sto se tiče macine trave a vidim da vas je dosta to koristilo čula sam da se ona nesmije piti za vrijeme mjesečnice jer navodno moze doći do odljeva pa me zanima da li je to ono rekla kazala ili je istina dokt. kad sam rekla za to reko mi je da se netrujem tim glupostima i nista mi nije znao reći..

  3. #103

    Početno

    Cure, moze li mi neko definitivno reci kako se pije macina trava? Ja sam nabavila neku MARRUBII HERBA (OCAJNICA), i ne znam da li da je pijem samo tokom prve faze ciklusa, ili samo za vrijeme plodnih dana, ili cak cijeli ciklus? Tamo pise da je za probavne smetnje i sa se pije 2-3 case dnevno. Pila sam je jedan ciklus (tokom prve faze), pa otisla na odmor (i napravila pauzu), pa sad nisam sigurna da li sam radila kako treba. Uz to nisam se odricala kafe (u normalnim kolicinama), ni ostalih napitaka (prirodnih sokova). Malo sam zbunjena...Je li to prava biljcica (strasno je gorka) i koristim li je na pravi nacin?
    Hvala unaprijed..................
    Sretno svima!!!

  4. #104
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ima rezultata, ali ne ono što misliš. Kako je MM na privremenom radu u njemačkoj već 2,5 mjeseca ni ne može biti rezultata. Rezultat je to da više nemam PMS, da mi je ovulacija došla sa 24DC na 16DC, da sam imala dva uzastopna ciklusa od 28 dana, nakon godina neredovitih od 30 do 35 dana.
    Eto, to sve nakon 2,5 mjeseca vitexa, macine trave i vrkute (koju sam najmanje od svega trošila).
    Ja pijem onu macinu što nije gorka Nepeta Cataria, već sam pisala o njoj, i najčešće pijem od svježe ubrane. Sad sušim za zimu (iako se nadam da mi neće trebati jer se MM vraća 14.9.)

  5. #105
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno Da, ali kako i kada što piti?

    Rene, sve mi je to jasno... Ali da li čajeve piješ tokom cijelog ciklusa, ili samo do M, ili samo kad imaš M ne a onad opret poslije nastaviš ili KAKO? I da li se smije to troje uzimati u isto vrijeme(sve tri vrste tokom istog perioda)? I konačno pitanje, kako ih točno tokom dana piješ? Sorry malo "cjepidlačim" ali to je iz razloga što svi pišu drugačije, pa pokušavam skužiti koji je pravi načim uzimanja tih femoznih čajeva!

    Hvala...

  6. #106
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Pijem svo troje istodobno. Ujutro natašte vitex. Onda popijem kavu, doručkujem i skuham oko litru macine i to pijuckam kad god sam žedna i kad se sjetim. Ono prođem pokraj čajnika pa si ulijem pola šalice i tako. Navečer si posebno skuham jednu šalicu vrkute( ako se sjetim ) i to pocugam polako i natenane. A onda par dana zaboravim ili nemam vremena, jedino vitex ne zaboravim jer mi stoji pokraj instant kave, tako da dok se grije voda ja mrknem tu jednu kapsulu i onda dalje nastavim.
    Ne znam kako ću od ponedjeljka kad počnem raditi, glupo mi je nositi bočice i termosice s macinom. Morat ću piti smjenski (kad sam doma).
    Nemam nikakvih zločestih nuspojava, jedino mi je od macine urin jaaaako žut. Baš je specifično drugačiji u vrijeme kad je pijem. To sam skužila kad sam se vratila s mora, jer tamo nisam trošila ništa od navedenoga, pa kad sam popila prvu šalicu, šokiralo me. :?

  7. #107
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Ha! Evo teme za mene! (nažalost)
    Tamo sam na Što veli proroda postavila pitanje na koje nitko ne odgovara, ali sam izgleda ovdje našla odgovore.
    Cijeli život imam problema sa ciklusima, a kad sam se udala, 5 smo godina čekali danm se rodi Kika.
    Ali mi bi jooooš kikača tako rado. Ako Bog da. A ja bih učinila sve što je u mojoj (našoj) moći.
    Idem danas u Geu (Domjanićeva), valjda i tamo imaju te trave, ali izgleda da moram čekati 1dc. Sad sam u onom neizvjesnom dijelu (premda bi zdrava žena rekla da joj kasni tjedan dana).
    Meni ciklus ponekad zahiri i do 12 tjedana :/
    Cure, javljajte se s rezultatima.

  8. #108
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Curke,
    jučer sam kupila Marulju i Vrkutu od Subana. Jel to to? Valda jest.
    A sad pitanje: ako se ne smiju konzumirati u trudnoći (jel to uopće točno) onda se ne smiju piti ni u drugom dijelu ciklusa (doduše ja ne znam kad mi je to, al otprilike...)
    Jel tako? Ima li tko takav savjet? Vidim da su neke od vas pile stalno (cijeli ciklus). Jesam u pravu?
    Hvala i pusa svima!
    Sve mi više raste nada (čitajući vaša iskustva) da naša Kika neće ostati jedinica

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    ma sad sam totalno zbunjena!?

    mislim da se moja macina trava zove marubii herba, i sad više ne znam jel pijem pravi ili krivi čaj :?
    u svakom slučaju, pila sam 1 mjesec tu macinu travu i stvarno sam primijetila neke promjene, užasno su me boljele bradavice tjedan dana prije M, ali su prestale (dobila sam jučer, nažalost), doslovno umirem od menstrualnih bolova (jučer sam mislila da sam gotova), a i puno jače krvarim. Inače me nikad prije nisu boljele bradavice, trbuh me bolio zanemarivo, a krvarila sam stvarno, ali stvarno slabo. Nadam se da sam pokrenula neki "zahrđali" kotačić u svom tijelu.. Možda već slijedeći mjesec vidim na testiću svoju najveću želju...

  10. #110
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Brzi help needed!
    I a imam pitanje! Počela sam piti prije 3 dana Macinu (mairubi herba) od Subana i pazite sad! Jućer primjetila "potoke" bijele sluzi - i odmah se bacili na posao (iako ne vjerujem da je promjena nastala od samo tri dana!?!) Anyway do sada nisam imala baš nikakve znakove O, pa čak ni na LH testićima, pa čim sam vidjela promjene, pa smo se bacili na posao!. E sad, iako bi to bilo stvarno čudo, pitanje moje je sljedeće: ako kojim slučajem to je bila moja duuugo očekivana O, i ako se slučajno "nešto primilo", da li je pametno ili ne nastaviti sa macinom??? Skuhala sam čaj, i tog se sjetila, i sad gledam u šalicu, i mililim da ili ne? A u biti mi ga se baš pije...
    Da li se marulja SMIJE piti u slučaju trudnoće (iako mislim da sam ja daleko od toga). Bojim se da se meni čuda ne događaju, i da ja ipak nisam TAKVA sretnica... Ali tek toliko da znam.

  11. #111
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Za Isabel ali i sve ostale:
    pisala sam u Suban i dobila ove odgovore, od osobe na ovoj adresi:

    Marjeta Jaklenec-Šoić [marjeta@suban.hr]

    pitanje
    Molim Vas još za jedan odgovor:
    ovo 3-4 puta po jednu šalicu, misli se dnevno?
    I koliko dugo? Stalno ili napraviti neku pauzu i kada?
    Nakon ovulacije, ako postoji sumnja na trudnoću, smije li se piti
    (zapravo pitam upravo zato jer ne znam kad mi je ovulacija).

    odgovor
    3-4 šalice tokom dana, čaj treba piti kroz 3 mjeseca neprekidno, neovisno o ovulaciji
    zatim napraviti pauzu mjesec dana; nakon toga možete ponoviti.
    Vrkuta, marulja i neven mogu se piti i u trudnoći.
    ljepi pozdrav

    Molim Vas još za jedan odgovor:
    ovo 3-4 puta po jednu šalicu, misli se dnevno?
    I koliko dugo? Stalno ili napraviti neku pauzu i kada?
    Nakon ovulacije, ako postoji sumnja na trudnoću, smije li se piti
    (zapravo pitam upravo zato jer ne znam kad mi je ovulacija).

    Curke, javite se Isabeli, i mene silno zanima jel ovo ovako, jer sam čitala na postovima da su neke čekale 1.dc (čekam ga i ja, inače bih odmah počela piti).

  12. #112
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    E super! hvala ti puno na odgovoru! Spasila si me! Ja mislim da Subanovci ipak nekaj znaju o tim travama, tako da ću bez obzira nastaviti piti svoju macinu! nadam se da je tako kako oni kažu! Dok pišem ovo, pijem guc po guc svoj sad već hladni čajić, u nadi da će pomoći da dođe k meni!

  13. #113
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Dobila odgovor na pitanje Pto piti za regulaciju ciklusa/povećanje plodnosti!
    "Za regulaciju ciklusa možete piti marulju i vrkutu te još preporučam dodati i neven cvijet - pomiješajte u istom omjeru u čajnu mješavinu.
    Litru čaja pijte svaki dan kroz 3 mjeseca , zatim napravite pauzu kroz mjesec dana.
    Čaj pripremite tako da na 1 litru kpuće vode stavite 2 jušne žlice čajne mješavine, ostavite da odstoji pklopljeno 15 min i procijedite"
    Ja ću do danas! Javim vam rezultate!

  14. #114
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Jel to gorka marulja (marubii herba) ili slatka (nepeta)?

  15. #115
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Odgovorila mi je doktorica iz Subana, a obzirom da oni imaju jednu jedinu maciju travu-marulju (marubii herba), i nikada nisu ni imali ništa osim te, pretpostavljam da ona misli na MARULJU - gorku! Pa sad ti znam - obzrom da sam ja posvuda nalazila samo na marubii herbu, nisam ni imala drugog izbora nego kupiti tu i uzdati se na gorki čaj. Nadam se da sam pomogla!
    Pusika

  16. #116
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Subanova travarica prvotno napisa
    "
    Litru čaja pijte svaki dan kroz 3 mjeseca , zatim napravite pauzu kroz mjesec dana.
    Ovo je i meni rekla prijateljica koja mi je dala ovu moju macinu travu.

  17. #117
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Curke, čajopijke!
    Ajmo još jednom provjeriti: smije li se piti čajna mješavina? Dakle, marulja, vrkuta i neven skve skupa?
    Meni je dosta čekanja 1.dc, napravit ću si danas kad se vratim doma taj čč (čarobni čaj) pa da vidimo.
    Već mi je 45. dc i dosta mi je čekanja. Gdje ste vi s ciklusom?

  18. #118
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam si ga upravo skuhala bez obzira na ciklus, i počinjem piti mješavinu! Subanovka dr. kaže da preporuča ovu mješavinu - onda se valjda smije/čak je preporučljivo. Možda je stvarno ČČ pa nas uskoro iznenadi malim željenim anđelićima :D! Meni je ciklus koma. M(spotting) od 03.08. i nije stala 27 dana. Nakon 7 dana suhog perioda, i trećeg dana pijenja macine primjetih obilnu bijelu staklastu sluz i odmah je "iskoristili", a nakon toga opet suho. I sad ti reci!!! Moj ciklus je enigma! Tko bi to objasnio?!? Čekam da mi se doktoresa vrati s g.o. pa trkom k njoj!

  19. #119
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ako netko pita ja oČAJavam već tri mjeseca, rezultata ima, samo nema .
    Već mi je dosta i i , ja bih sad malo i

  20. #120
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    E, curke moje, oČAJnice, bar je super da imamo ovu temu, pa možemo oČAJavati skupa ali i javiti radosne vijesti i plusiće kad se dese (eh, jedva čekam)
    Rene2 gdje si kupila kapsule VITEX-a? To ću isto nabaviti čim prije, i onda sve skupa u sebe.
    Evo, meni je valjda 45.dc a ova sluz koju spominjete, ja ju nisam vidjela već mjesecima
    Kiku smo čekali punih 5 godina. Ciklusi NIKAD uredni, nekih godina po ljeti mi kasni i 3 mjeseca. A nakon poroda, ništa bolje.

    Zna li netko, mogu li ove čajeve piti za vrijeme homeopatskog tretmana (trenuno ne pijem ništa, kao 2 mjeseca prije pregleda prestaneš piti).

    svima pusa i puuuuno plusa :D

  21. #121
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    A što kod tebe u biti "šteka"? Ovulacija ili kaj? Jesi li probala kakve potpomognute metode do sada? Kaj veli doktor? :/
    P.S. Vjerojatno si o tome već pisala ali nisam našla, a na poslu sam, pa nemrem dugo čitati...

  22. #122
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Policistični jajnici. Kod privatnog gin (koji mi je to dijagnosticirao) sam gutala dabrostone i one druge (za ovulaciju), cca 4-5 ciklusa, ali ništa. Onda sam pošla dr Nini, homeo, i nakon 5 mjeseci smo mm i ja napravili Kiku.
    Na 1. pregledu homeo mi je rekla da mi jedno područje kore velikog mozga ne funkcionira najbolje (stanice na njemu) i to područje vezano za rad endokrinih žljezda (dakle i jajnika). Odlučih vjerovati joj, jer
    a) koma mi je ići po ovim 'zvaničnim' docovima, dugo se čeka i sve ostalo
    b) sa 10 godina sam imala meningijalni nadražaj mozdane open, pa sam povezala da to može biti uzrok
    c) u prvih 3 mjeseca lječenja izvanredno mi se poboljšalo stanje sa koljenima (to je druga priča, artroza koljena, prerana)

    Čitajući vaše postove i o tim travuljama, sinulo mi je da možda i homeo ljekovi imaju veze sa istim tim travama?

    Na potpomognutu nisam nikad išla, ne slaže s mojim osobnim vjerskim stavovima. Ostajem na molitvi i prirodnim metodama.

    pusa

  23. #123
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I ja ima PCOS - i od 18. am na kontracepcijama! sad sam prestala, a ciklusi su koma. Prvo 22dana. onda 34 a sad 27 dana spotting! Išla sam prije 4 godine kod jedne ruskinje homeopatice, ali sam nakon 3 mjeseca nažalost prestala. Sad bi krenula opet, ali se dvoumim je mi je najveći problem bio što su se upute homeopatice i ginekologa kosile, i nisam znala kuda/koga slušati!?! Ne hormoni - da hormoni itd! Koliko dugo bi trebala ići kod homeopatice da bi bilo nekog rezultata? Pitam jer sam znam da trebaš skroz sve navike i način života/razmišljanja promijeniti (što je jako teško), i da jaako polako ide na bolje, a rezultati?...Gdje ti ideš i kakva su ti iskustva? Svakako bi otišla na "razgovor"!

  24. #124
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Rene kaj kod tebe "šteka"? Kaj veli doktor?
    Sad da čujemo dijanoze od svih oČAJnica! Znam da se pisalo tome, ali...

  25. #125
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    I ja ima PCOS - i od 18. am na kontracepcijama! sad sam prestala, a ciklusi su koma. Prvo 22dana. onda 34 a sad 27 dana spotting! Išla sam prije 4 godine kod jedne ruskinje homeopatice, ali sam nakon 3 mjeseca nažalost prestala. Sad bi krenula opet, ali se dvoumim je mi je najveći problem bio što su se upute homeopatice i ginekologa kosile, i nisam znala kuda/koga slušati!?! Ne hormoni - da hormoni itd! Koliko dugo bi trebala ići kod homeopatice da bi bilo nekog rezultata? Pitam jer sam znam da trebaš skroz sve navike i način života/razmišljanja promijeniti (što je jako teško), i da jaako polako ide na bolje, a rezultati?...Gdje ti ideš i kakva su ti iskustva? Svakako bi otišla na "razgovor"!
    Moja je dr.Nina, Draškovićeva 40, 4923566. Probaj se naručiti kod nje, ako ne ide, onda kod neke druge, reci konzilijarno kod Nine (u tom slučaju ona dređuje terapiju). Ne znam, valjda se to još može.
    Istina je da traje duže. Nisu to ovi sintetički ljekovi, nego male količine prrodnih, na koje se onda očekuje da organizam odgovori tako da sam počen liječiti i to UZROK a ne POSLJEDICU. To je mene privuklo tome. Ali kako rekoh, ni hormonska terapija mi nije pomogla a ovo jest. Da, kad sam počela homeo prestala sam piti hormone, i to bez grižnje savjesti. Ta, bila sam svjesna da se kljukam hormonima i to mi nimalo nije bilo drago.
    Javi mi kad nešto doznaš (naručiš se, nakon pregleda ili što god). Baš me zanima. Tvoj je slučaj još kudikamo gori od moga (čini mi se)
    Tada kad sam ja ostala trudna, pohvalili su mi se sa još 7 'zapečaćenih' nerotkinja, da su zatrudnile. Pa živi bili pa vidjeli
    Sretno!

  26. #126
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ali kako rekoh, ni hormonska terapija mi nije pomogla a ovo jest.
    Ovo baš nisam skužila! Kako si ti (odn. zahvaljujući komu/čemu) si ti zatrudnila? Pa kajne sa homeopatijom? :?
    Greška u prvom postu! E mislim da ovak treba ići - baš mi ne ide ovaj QUOTE...Sorry!

  27. #127
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ok, sad fakat sorry, malo sam glupa! Na brzinu sam pročitala i nešto krivo shvatila Sve 5! Ja ću se uputiti tamo! Daj mi molim te samo reci cijenu pregleda/odlaska da znam koliko da ponesem! Hvala!

  28. #128
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    PCO kao i kod svih vas. Krajem mjeseca idem na pretrage hormona, ali mislim da imam povišeni prolaktin, jer imam ponekad sitnu kapljicu iz lijeve dojke. Ja sam Reu začela nakon jedne ture dabrostona, ali imam problema s clamidiom trenutno, pa bih to voljela prije riješiti. A gljivice su moje stalne pratiteljice, (naročito nakon ture antibiontika)
    mamaShe Vitex pijem u kapsulama PMS free od Encijana (cca 55kn u svakoj ljekarni). Ima cura koje su vegetarijanci ili imaju nešto protiv goveđe želatine u ovojnici kapsule, pa si s Interneta naruče nekakve biljne kapi. Meni je i ovo dobro. Djeluje.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    bok cure!
    evo i mene u klub travopija "ocajnica" .
    ja sam do sada pila mjesavinu vrkute i zdravca ali samo kad sam u postupcima potpomognute bila. pocinjala sam od 1.dc i jednom sam pilöa cijeli mjesec , a u drugom i trecem postupku sam pila od 1.dc pa sve do 7 dana nakon transfera. inace je vrukuta dobra za endometri zato sam je i uzimala, cak u zadnjem postupku ivf-a kad sam uzimala klomifene (on istanjuje endometri ) endometri mi je bio super. doktor nije moga vjerovati . i kad sam mu rekla da pijem cajeve on mi je rekao ; neka samo ti nastavi :D (prvi put da dr. nema nista protiv alternative). taj put mi je beta bila cak i pozitivna ali se na zalost nije duplala. :/

    sad nisam u postupcima ali sam pocela piti mjesavinu vrkute, marulje i zdravca i to pijem 6 dcl dnevno (stavim 3 velike zlice caja ), stavim malo meda i uopce nije tako ruzno. i tako cu narednih 2,3 mjeseca.
    e da, ovaj put nisam pocela od 1.dc, mislim da se ni ne mora (osim kad si u postupku).
    sretno i vama i meni, i nadam se da ce nam ovaj topic zavrsiti sa puno plusica.

  30. #130
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Ja se spremam na IVF i zanima me da li u postupku mogu piti macinu travu i vrkutu.Vidim da se vrkutu moze.Sada pijem VITEX,a za njega znam da ga se u postupku nesmije koristiti.Do sada u stimulacijama nisam nista pila. :?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    pa ja ne bi uzimala marulju, niti nisam u postupku, jel ona ipak regulira hormone, a posto ih dobijas u stimuliranom bojim se da nesto ne poremeti.
    e sad, ja nisam strucna , to je samo moje misljenje :/ .
    ali vrkutu uzmi slobodno jer jedobra za endometri, a zdravac je dobar za urinarne infekcije. ja sam ga uzimala kao prevenciju .

  32. #132
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Bok čajoljupci! (e, da me mama vidi )
    Rene2 hvala za Vitex. I MiV sam kupila u Encijanu na Kvatiću, pa ću i V potražiti tamo.
    Inače, baš mi danas pade napamet: ako zatrudnim pa rodim blizanke, zvat će se Marulja i Vrkuta.
    A ako se rodi sin zvat će se kako? Pa Vitex, naravno!

    svima pusa, i puno plusa!
    i laku noć (odoh šivati zastore za Kikinu sobu )

  33. #133
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj mamaShe prvotno napisa
    ako zatrudnim pa rodim blizanke, zvat će se Marulja i Vrkuta.
    A ako se rodi sin zvat će se kako? Pa Vitex, naravno!

  34. #134
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    MamaShe, Vitex t. djecakce i bolje proci s nadimkom: Vito kao don Vitto Corleone... A djevojcice... Mare i Vrka...

    A sam malo ozbiljnosti: Vitex ne pijem od kako mi je napravio spotting koji do tada nikad nisam imala. Marubii vulgaris pijem povremeno je ne moze skoditi (iako mi je prosla M bila jaaako oblina i bolna), a procitala sam da kantarion se ne smije piti s nekom hormonskom terapijom jer navodno poremeti sve... S obzirom da ne trosim hormonsku terapiju- nije me strah ni marulje... Toliko od mene...

  35. #135
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Ajd sad da pitam: a što vam je taj spotting. Za to sam čula privi puta tu na forumu.
    Pa dobro, ako je riskantno, pit ću samo ViM.

    Znato što je Kika rekla kad je vidjela zastor? UAUUUU (+ osmjeh od uha do uha) - e to je nagrada!

  36. #136
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Moja dr spotting zove: prljanje. Kod mene to izgleda ovako: par kapi sukrvice roza ili smeckaskte boje, neposredno prije M. Kao objava da M dolazi uskoro.

  37. #137
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    P.S. Onaj post od jucer je zbrljan, mislila sam reci: Vitex, tj. djecak ce bolje proci...

  38. #138
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Sanjice, još nisam skužila, što je u tom spottingu loše? Imaš ciklus, imaš M ili ipak nešt ne štima? Mislim, u čemu je zloća spotinga?

  39. #139
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Spotting je meni dosadan, on ti u stvari produzi M. Zna trajati danima prije M, a to utice na moje raspolozenje generalno (a i na seksualnu zelju) jer imas - a nemas. Kontas? A prava M tek kasnije dolazi sa pravim krvarenjem i bolovima (kako kod koga). I onda umjesto 5 dana max ja sam imala 12 dana ukupno.

  40. #140
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    A, Sanjica, sorry, baš mi je žao radi tog tvog spttinga. Nika čula za nešto slično. Onda odustajem do Vitex-a (dakle, samo blizanke )

  41. #141
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    MamaShe, ne mora kod svakog biti ista posljedica. Najbolje bi ti bilo da probas pa vidis da li ti odgovara. Srecom, spotting je bio samo taj jedan put toliko dug, i kad sam prestala s vitexom, vratilo se u "normalu". To sam stavila u navodnike jer od kako planiramo bebu i radimo na njoj, sve se poremetilo. Pogotovo kad sam mjerila temperaturu i pratila sve znakove. Evo, prvi ciklus bez sve te frke i sve dolazi na svoje mjesto: danas mi je 12 DC i primjetila sam egg white sluz - koje nije bilo dugo... I kladim se da M nece kasniti... Psiha ili stres? :?

  42. #142
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I je sam poznata spotting-ica. I nema ništa loše u tome, osim što je stravično dosadno i stvarno ti dojadi. Ja poslije spottinga ne dobijem M, a meni traje i po 27 dana!!! (Iako mi hopsamo t tjekom toga - a želje uvijek ima! ) Onda par dana ništa, i onda opet - velikog iznenađenja - spottinga! Ja ga brojim kao M jer mi je to jedina ikakva promjena tokom ciklusa!
    Danas sam vadila hormone, i gotovi su mi nalazi (cervikalni brisevi) pa vam novosti pišem sutra. I da, MM je spermiogram U REDU :D !!!! (tako kaže sestra prema nalazima na SD! - gotovi su bili za pola sata) Nadam se da će to i doktoresa potvrditi! Idem k njoj s svim nalazima u petak!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    Dakle, macina je dobra za sve moguce promene u menstruacijskom ciklusu? :? i kod spottinga i kada je ciklus malo skracen ili produzen? Nisam je bas neka s velikim problemima, samo malo skracen ciklus 24-26 dana, i bas sam danas pocela da pijem macinu travu (onu gorku). Ima li vas sa ciklusom slicnim mome a da ste pile macinu?

  44. #144
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Isabel, kakvi su nalazi hormona?
    Ja još nikad nisam išla to istraživati, sve se nadam da neće trebati.
    Jučer sam počela piti MiV, jutros također skuhala i donjela na posao. Evo mi je tu, u (kršitelj koda)ovoj boci od 1/2l, žuti se i čeka da je pocuclam. A da je gorko, gorko je. Al, to je najmanje što mogu učiniti za svoje zdravlje i za potencijalnog bebonju.
    LIjepi dan svim curama i drž'te mi se![/b]

  45. #145
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    nalazi hormona su gotovi sutra. Brisevi su ok, negativna na sve. Ali sljedeće mi nije jasno: MM je bio jućer na spermiogramu i sestra mu je rekla da je nalaz "u redu". Mi se odmah poveselili da je sve stvarno ok, a kad sam ja pogledala nalaz - piše asthenozoospermija! :shock: I sad ne kužim, koliko ja vidim na netu to baš i nije ok!?! :? :? I tko je sad tu lud i u krivu - sestra ili ja? :? :? Kod doktorice idem u petak, pa će mi ona reći kaj je! Noj najviše vjerujem! Ali ne kužim kako može sestra na SD biti tako glupa! Kaže da je ok, a nije!
    Mama, sutra ti javim za nalaze!

  46. #146
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Macina je dobra za sve, od regulacije ciklusa, smanjenja pms-a, i menstrualnih bolova, do loših cin nalaza i menopauze.
    Prijateljica je bila na IVF u Mariboru i pila macinu cijelo vrijeme, a inače je prije imala stravične bolove za vrijeme M, otkad pije macinu (godinama) prehoda M (prije je morala preležati).

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ja još nisam počela ništa piti ali razmišljam o tome. Spotting imam od ovulacije pa do menge. Doktori su mi rekli da nek me to nebrine jer bar znam da imam ovulaciju, al to je tako dosadno, ovulacija 18-19 dc a menga 31-32. Više od pol mjeseca nešto curi, užas.

  48. #148
    Brba

    Početno

    Drage cure, imam jedno pitanje za Vas. Naime, i ja se ubrajam u oČAJnice (jako mi je to simpa), pa me zanima smije li se piti marulja u isto vrijeme kad se pije Klomifen ili se to ne preporuča. Thanks unaprijed.

  49. #149
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Uh, to ne znam :? , ali dobro pitanje! Nadam se da će netko tko zna odgovoriti!! Ipak Klomifen - hormoni, a Marulja ih regulira... Hm!

  50. #150

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    isabel, znači stigla je M!

    više ne znam čiji ciklus bolje pratim, tvoj ili svoj
    što se tiće nalaza TM, ja baš ne znam što to znači, ali sad ćeš barem znati koji je uz takvu dijagnozu najbolji i najbrži način do

    javi novosti sutra, držim fige da je sve ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •