Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: imunobran

  1. #1
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno imunobran

    Zanima me je li netko koristio ovaj proizvod i kakva su Vam iskustva? Nisam našla puno informacija o tom pripravku osim na par mjesta gdje ga jako hvale npr. ovdjehttp://http://www.zdravakrava.hr/cla...-jaci-imunitet i u ljekarnama gdje samo što mi ga ne stave u vrećicu ( i ja bih to rado voljela, no budući da mu je cijena oko 820 kuna nisam sigurna jel to pametno (tj. provjereno) ulaganje ili ne? Prije se taj proizvod zvao BioBran. Anybody?

  2. #2
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    To je prevara!

    (kao i sva ostala sredstva za "jačanje imuniteta")

  3. #3
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Molila bih te ako mi možeš to obrazložiti.

  4. #4
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Imunološki je sustav toliko složen da nema šanse da nekakvi polisaharidi tako povoljno, kao što tvrde, utječe povoljno na sustav u cjelini.
    Čak ako bi se i dokazalo da izolirano povećava broj nekih stanica (za što stvarno nisam nikada čuo, a da je istina, bilo bi poznato u stručnim krugovima), to bi bilo jako daleko od dokaza da djeluje povoljno na sustav u cjelini.
    Nadalje, nisam ciljano tražio za imunobran, ali niti jedan do sada poznati preparat koji se prikazivao kao pojačivač imuniteta nije imao stvarnog znanstvenog dokaza da to doista i čini.
    Ni megamin, ni oni jogurti koje bezobrazno reklamiraju ovih dana na TV.
    Evo jednog kritičkog članka o imunobranu:

    http://www.cybermed.hr/vijesti/obman...pv_om_i_hiv_om

    Nespecifični, univerzalni pojačivaći imuniteta (pogotovo takvi koji se jedu) jednostavno ne postoje niti će ikada postojati.
    Mogu postojati samo specifični imunološki stimulatori koji potiču određeni specifični imunitet.

    A za nespecifičan, univerzalan zdrav imunitet (koji ima svoja ograničenja, naravno), treba jednostavno zdravo živjeti i imati sreću da nemaš neku bolest koja narušava imunitet..

  5. #5
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    evo još malo kritičkog razmišljanja o imunobranu
    http://www.quackwatch.com/01QuackeryRelatedTopics/Cancer/mgn3.html

  6. #6
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Mujica hvala ti na brzim odgovorima i na ovim člancima, pogotovo zadnjem po kojem ispada da istraživanja nisu rađena uz kontrolnu grupu.Međutim kad padne imunitet uslijed primjerice kemoterapije, koji dodatak prehrani uzeti? Na tržištu ima jako puno proizvoda koji su trenutno en vogue poput nonija, ulja crnog kima, beta 1,3 glukana, echinacee, matične mliječi, taheeba i naravno imunobrana. Naravno da treba prehranom, kretanjem i stanjem uma pobijediti beštiju, ali zar je zaista moguća da nijedan od ovih pripravaka ne pomaže? Zar su nas stvarno toliko zarobile farmaceutske kompanije?

  7. #7
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Stvarno ne nam što uzeti, jer mislim da niti jedan preparat nema dokazanog učinka.

    Isto tako se svi oni mogu uzimati, pa ako pomogne - OK, ako ne - ništa. Jer svi oni možda pomognu nekome.
    Samo ne treba previše od njih očekivati.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Prošle je godine objavljen jedan čalanak u kojem je kontrolna skupina korištena.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21187503

    Na žalost, ne znam koja mu je vrijednost, pa stvarno ne znam je li to početak nastajanja dokaza da imunobran doista vrijedi ili je samo lijepo napisan da se može objaviti, a u stvari ništa ne vrijedi.
    U svakom slučaju, još uvijek sam jako skeptičan.

  9. #9
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja mama je operirala ca dojke u 3. mj., prije tjedan dana je završila s kemoterapijom (6 ciklusa svakih 21 dan). Pila je imunobran 4 mj. (8 kutija: prva 2 mj. 1 vrećica/3x dnevno, druga 2 mj. 1 vrećica/1x dnevno; to su preporučene doze za oboljele od ca). Kosa joj nije skroz otpala (jako se prorijedila, ali to je najmanji problem), iako je trebala od lijeka koji je primila, mučnine su bile podnošljive, relativno je dobro podnijela terapiju. Kad smo kupovali imunobran, prodavači su nam rekli da će ublažiti nuspojave. E, sad, je li to koincidencija, ne znam, ali vjerujem u pozitivne učinke imnunobrana. U 9. mj. ide na preglede pa se nadam da će nalazi biti uredni. Sretno!

  10. #10
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    vidi... možeš pisati izumitelju i reći o kakvom se problemu radi pa ga upitati ima li dokaza da će njegov proizvod pomoći u tom slučaju.

    mamdoohghoneum@cdrewu.edu

  11. #11
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://www.biobran.org/criticism.html
    ova stranica je zanimljiva.
    Tu proizvođači odgovaraju na kritike i skepticizam.

    Ono što je lijepo napisano ovdje je nažalost istina: da niti postojeća službena terapija malignih bolesti nije dobra.
    Pa se postavlja pitanje je li uopće bolja od imunobrana (ili jogurta). (?)

  12. #12
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj nina32 prvotno napisa Vidi poruku
    no budući da mu je cijena oko 820 kuna
    Tablete koštaju oko 350 kn, (pa manje boli ako ne vrijedi)

  13. #13
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Tablete koštaju oko 350 kn, (pa manje boli ako ne vrijedi)
    Nažalost, doziranje je drugačije pa na kraju dođe na isto što se cijene tiče (bar koliko ja znam, treba provjeriti).

  14. #14
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Nisam koristila imunobran, ali jesam noni, a češće i zelenu magmu koja se isto preporučuje za jačanje imuniteta. Slučajnost ili ne, pijem je već godinu dana, od tada nikakvih problema, čak mi mala prehladica iako sam se s mora preselila u ZG. Prije bi obično barem 2-3 puta po zimi šmrcala uz bol u grlu, ove godine ništa, a još sam bila trudna (kažu da su trudnice osjetljivije)

  15. #15
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sve je to placebo, ali i on ponekad nađe svoje mjesto u medicini.

  16. #16
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne radi se o medicini, nego o prirodnim dodacima prehrani. One "medicinske" vitamine i ostale dodatke izbjegavam u širokom luku.

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radi se o medicini, nego o prirodnim dodacima prehrani. One "medicinske" vitamine i ostale dodatke izbjegavam u širokom luku.
    Ne razumijem. Što tu je ili nije medicina?

  18. #18
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Dodaci prehrani o kojima se raspravlja ne prodaju se u ljekarnama, niti ih propisuju liječnici, nisu "medicinski" odnosno nisu našli svoje mjesto u medicini kao što si napisala. Ne radi se ni o placebu jer placebo ne sadrži nikakve aktivne tvari dok ih prirodni dodaci prehrane sadrže.

  19. #19
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Najbolje svježe voće i povrće, pogotovo ako je iz vlastitog uzgoja i nema dileme!

  20. #20
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje svježe voće i povrće, pogotovo ako je iz vlastitog uzgoja i nema dileme!
    X

  21. #21
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koja aktivna tvar u noni napitku potiče imunološki sustav?
    A otvaračica topika spominje osobu na kemoterapiji. Dakle, pričamo o medicinskom problemu.
    Nisam ništa krivo napisala.

  22. #22
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Hvala svima na odgovorima, no jačati imunitet samo na voću i povrću ne dolazi u obzir kod ovako težih oboljenja. Zapravo osim Optimiste kojem zahvaljujem na javljanju zanima me je li još netko, odnosno poznaje li nekog tko je koristio ovaj proizvod i kakva su iskustva? Ja se trenutno dvoumim između Beta 1,3 glukana od Transfer Pointa i Imunobrana. Puno njih govori kako treba obavezno kod kemoterapije korisiti beta glukan- da je on najbolji no s druge strane onkolozi ni kirurzi konkretno ništa ne govore.
    Optimist kaže:
    Pila je imunobran 4 mj. (8 kutija: prva 2 mj. 1 vrećica/3x dnevno, druga 2 mj. 1 vrećica/1x dnevno; to su preporučene doze za oboljele od ca)
    Što u uputama piše koje su doze za oboljele od ca ili ti je to rekao farmaceut ili pak netko drugi?

  23. #23
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj nina32 prvotno napisa Vidi poruku
    Što u uputama piše koje su doze za oboljele od ca ili ti je to rekao farmaceut ili pak netko drugi?
    Tako su me savjetovali u dućanu koji ga prodaje (mislim da ne smijem reklamirati sam dućan, poslat ću ti naziv u pp), mada mislim da tako piše i na letku (koji se također može dobiti u trgovini). Puno oboljelih od ca pije i Beta 1,3 glukan i Imunobran. Naša poznanica je onkologinja i preporučuje i jedno i drugo (preporučila je i propolis). Ja sam sklonija Imunobranu, ali odluku moraš donijeti sama. Dosta liječnika zazire od prirodnih lijekova i alternative, ali ima dosta i pristalica. Mislim da su na oprezu, jer je to nešto što se ne nalazi na listi lijekova klasične medicine. Osobno mislim da je potrebno uzimati pripravke za podizanje imuniteta, nije baš sve teorija zavjere. Ako nam imunitet može jačati hrana, onda može i proizvod proizveden na prirodnoj bazi (tj. iz hrane). Naravno, na tržištu ima svega i svačega, tu treba biti oprezan.

  24. #24
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ja sam pila biobran osam mjeseci kroz kompletan ciklus kemoterapija, jel mi pomogao ili nije ne znam ali ajde recimo da je, jer sam 16 kemoterapija prošla relativno OK, nije mi opala kosa, nisam imala odgađanja terapija zbog niskih leukocita, nisam imala nikakvih popratnih boleština i inog. Niko od hematologa mi nikada ništa nije preporučio niti rekao da pijem, ali sam uvjek imala doma zalihe zohrana (za mučnine), zeleni čaj, biobran i špek za dizanje imuniteta.

    tri mjeseca sam pila svaki dan po tri vrećice dnevno, nakon toga do kraja terapija dnevno jedna vrećica.....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    kata.klik da li možete poslati kontakt mail. Hvala!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Tako su me savjetovali u dućanu koji ga prodaje (mislim da ne smijem reklamirati sam dućan, poslat ću ti naziv u pp), mada mislim da tako piše i na letku (koji se također može dobiti u trgovini). Puno oboljelih od ca pije i Beta 1,3 glukan i Imunobran. Naša poznanica je onkologinja i preporučuje i jedno i drugo (preporučila je i propolis). Ja sam sklonija Imunobranu, ali odluku moraš donijeti sama. Dosta liječnika zazire od prirodnih lijekova i alternative, ali ima dosta i pristalica. Mislim da su na oprezu, jer je to nešto što se ne nalazi na listi lijekova klasične medicine. Osobno mislim da je potrebno uzimati pripravke za podizanje imuniteta, nije baš sve teorija zavjere. Ako nam imunitet može jačati hrana, onda može i proizvod proizveden na prirodnoj bazi (tj. iz hrane). Naravno, na tržištu ima svega i svačega, tu treba biti oprezan.
    Pozdrav,
    Ako mi možete molim Vas poslati kontakt e-mail. Imam pitanje u vezi terapije Beta Glucanom i Imunobranom.
    Hvala!
    pozz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •