Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: REIKI tijekom trudnoce i poroda

  1. #1
    Miriana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    6

    Početno REIKI tijekom trudnoce i poroda

    Da li netko zna koji je najbolji nacin koristenja Reiki-ja tijekom trudnoce. Imam drugi stupanj, ali od kad sam trudna ne koristim se simbolima, nego samo malo stavljam ruke na trbuh 10-15 min dnevno. Nisam sigurna pa se ne usudim eksperimentirati, jer trudnoca je ipak "drugo stanje". Da li trudnoca ima odredene pozicije za ruke ili sl.?

    Jos sam uvjerena da si mogu Reikijem pomoci ublaziti trudove, zato jer ucestalo koristim Reiki za ublazivanje raznoraznih bolova i upala, ali ne znam kao da to upotrijebim tokom poroda. Ne znam niti kako porod izgleda jer mi je ovo prvi, a kamoli kako bi mogla iskorisiti Reiki da mi lakse prode. Ali znam da u Americi ima bolnica u kojima je osoblje za porod inicirano u Reiki i da njime pomazu zeni kroz porod ali ne znam tocno na koji nacin? Da li je uopce moguce drzati ruke na djelu tijela koje te boli kad si u trudovima?

  2. #2
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Baš me zanima kako je prošlo-porod mislim i da li se bol može ublažiti

  3. #3
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    mislim da pitas na krivom mjestu, pitaj ucitelja koji te inicirao, sigurno zna bolje od ikoga ovdje
    i javi sto si saznala, znatizeljni smo

  4. #4
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Mene isto zanima ovo. Marina, imaš li kakav odgovor? Vidim da je prošlo dosta vremena.
    Ako si inicirana u drugi stupanj mislim da ne moraš nužno držati ruke na tijelu.

  5. #5
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ovdje je odličan članak o prevarantima koji si tepaju "alternativci"
    http://www.roditeljski.info/magazin/...cju-bezakonja/

  6. #6
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Uf, teška, osjetljiva i kompleksna tema. Iz svog osobnog iskustva mogu reći da ništa nije crno-bijelo. Kao što ima mnogo bezobraznih, iskvarenih, nemoralni prevaranta "iscijelitelja" i "učitelja", tako moramo priznati činjenicu da do danas pomoću znanosti, logike i svog tehnološkog napretka koje nam stoje na raspolaganju nismo dali odgovore na sva pitanja pa tu "rupu" popunjavamo vjerom, koja got ona bila. Alternativa može biti opasna ako smo lakovjerni, nekritični i/ili u teškoj očajnoj, bezizlaznoj situaciji, ako je pitanje života ili smrti. Osobno ne volim koristiti riječ alternativa jer me automatski asocira na sve loše aspekte spomenute. Ali da nam traganje za nečim višim, propitivanje, rad na sebi može poboljšati, promjeniti život i pomoći u svakodnevici, tvrdim da da, sve ovisi na koji način i s kojim ciljem i razlogom, tj. očekivanjima pristupamo tome, i što radimo s time.

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    A "najbolji" dio su ovakvi (kako je napisano u članku s linka): ....Posebna su priča školovani liječnici koji u potrazi za pacijentima i zaradom otvaraju ordinacije alternativne medicine, primjerice homeopatije i pri tom zloporabe svoje diplome stečene u znanstveno obrazovnim ustanovama. ,,,,

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, teška, osjetljiva i kompleksna tema. Iz svog osobnog iskustva mogu reći da ništa nije crno-bijelo.
    Šta ja znam, meni se stvarno ne čini previše kompleksom. Iz vlastitog iskustva mogu reći da se radi o besramnim prevarantima.

    Jedna moja prijateljica koja vjeruje u jednog bioenergetičara i smatra da joj je puno pomogao, dugo me nagovarala i na kraju mi za rođendanski poklon platila tretman kod bioenergetičara kod kojega i sama redovito ide.
    Pristao sam da ne budem "skućenih pogleda", "zatvoren za nova iskustva" itd....
    Čovjek je diplomirani inženjer (ne znam čega), bioenergoterapeut (što li to znači uopće?).

    Taj me 15-20 minuta gladio i lupkao vršcima prstiju po dijelu tijela s kojim sam imao poteškoća i pričao gluposti o energetskim nivoima i vibracijama te o tome kako osjeća da primam energiju i da će mi sigurno biti bolje.

    Naravno da mi nije bilo ništa bolje ni za vrijeme tretman, niti poslije.

    Ali je bez imalo srama ili nelagode za to uzeo 200 kuna od moje prijateljice. Prije mene su bili na tretmanu njezin muž i njegov prijatelj. Njezin muž je to platio 400 kn. Dakle, za jedan sat vremena je naplatio 600 kn. Nikakav račun nije izdao za taj novac.

    Do daljnjega, iz mog je iskustva još uvijek crno-bijelo.
    .

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    A "najbolji" dio su ovakvi (kako je napisano u članku s linka): ....Posebna su priča školovani liječnici koji u potrazi za pacijentima i zaradom otvaraju ordinacije alternativne medicine, primjerice homeopatije i pri tom zloporabe svoje diplome stečene u znanstveno obrazovnim ustanovama. ,,,,
    Ti su najopasniji. Jer šarlatanstvu daju dojam kredibiliteta.

  10. #10
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Razumijem i slažem se, potpisujem. Osobno sam upoznala gospođu iz CISK-a i prijavila neke slučajeve. Definitivno bi se moralo u ovu sivu zonu uvesti reda, ali mislim da toga neće biti još dulje dulje vremena.
    Jedna mala napomena; sve se da izokrenuti, sve se da zloupotrebiti kada su ljudi bez morala i savjesti a profit im je prvi motiv, a takvih je puno; u religiji, u znanosti, u medicini, u politici pa tako i u alternativi.. Po meni, cijela "alternativa" je izokrenuta i zloupotrebljena.

  11. #11
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sjedila sam s osobom koja je imala napad žuči (ili kako se to već zove) i ja joj kažem neka ide u bolnicu, a ona meni da joj je ta nekakva instruktorica reikija rekla da je odluka na njoj, a kad ju je pitala što će biti ako ne ode u bolnicu ova joj je rekla pa ozdravit ćeš. I nije otišla dok joj bjeloočnice nisu požutile i dok skoro nije odapela papke, sva sreća da i onda je, no i dalje odbija operaciju, a malo-malo ima te napade. Ja bi tu svećenicu, instruktoricu ili što je već strpala u zatvor. Ljudi lagano zabriju i naručito kada su u bolestima i problemima lako povjeruju svemu. Ne bih zato osuđivala one koji na taj način ugrožavaju vlastito zdravlje nego oni koji prodaju te obmane.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma, dok ugrožavaju svoje, više-manje, nije ni bitno. ALI, kad počnu ugrožavati zdravlje djece, to mi je prestrašno.

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Na žalost, svega ima, a naravno da nisu krivi zavedeni ljudi koje bolest i očaj dovedu do toga, nego su krivi oni koji zloupotrebljavaju tuđu nevolju.

    Kad pročitam ovakva svjedočanstva, dođe mi da eksplodiram.
    Naravno, može i svjedočanstvo biti neistinito, ali čitajući što prozvani iscjelitelj sam za sebe govori, čini mi se vrlo moguće da je svjedočanstvo istinito.
    Saznavši za postojanje bioenergetičara Giovannia Garbina, zajedno s mnogim neupućenim osobama, doveo sam na tretman i svoju sada već pokojnu suprugu B. J., koja je u vremenu od studenoga 1995. do svibnja 1996. bila stalni "pacijent" gore navedenog "dr. ezoterije".
    Dijagnoza moje pokojne supruge bila je karcinom dojke, koji je metastazirao na pluća, za koji je navodni "doktor" obećavao stopostotno izlječenje.
    Kod prvog tretmana zabranio je uzimanje bilo kojeg lijeka što ga je preporučila medicinska ustanova, a primijenio je svoj način tzv. "liječenja", uz prezentiranje "univerzalne ljubavi".
    Nakon nekoliko mjeseci navedenog tretmana, supruzi je bolest rapidno uznapredovala, a vidljiva je bila i velika izraslina na samom potiljku glave.
    I pored vidljivih znakova pogoršanja tako teške bolesti, gore navedeni samozvani dr. medicine je i dalje obećavao sigurno izlječenje bez primjene medicinskih lijekova.
    Kako je vrijeme odmicalo, a vidljivih znakova poboljšanja postojeće bolesti moje supruge nije bilo, isti je u kratkom vremenu (da opravda svoje djelovanje — prevaru) čak i fizičkim putem odvojio moju suprugu od mene osobno, tvrdeći kod toga da sam ja "negativna osoba" i da se zbog toga ona ne može više izliječiti.
    Osobno smatram da je prema meni i mojoj pokojnoj supruzi učinjeno teško krivično djelo, jer sam ja suprugu sve vrijeme našeg 29-godišnjega zajedničkog života volio i cijenio, a da ni ne spominjem s kakvom brižljivošću sam je pazio i dvorio.
    U svojoj velikoj želji da joj pomognem, naletio sam na okultnog PREVARANTA, a poslije si više nisam mogao pomoći, a niti izaći iz toga ZLA, koje gore navedeni čini, ne spominjući pri tome velike novčane izdatke koje je tražio za učinjenu tzv. "MEDVJEĐU USLUGU".
    Ovo izvješće neka posluži za dobrobit svih koji će ubuduće imati sličnih problema, ili ih već imaju; neka budu oprezni, da se ne dozvole na takav pokvareni — SOTONSKI — način prevariti.
    Za gore navedenog "doktora" insistiram što skorije zatvaranje i zabranu djelatnosti, uz progonjenje iz područja naše drage nam domovine HRVATSKE!

    http://www.magicus.info/pr2.php?id=1198

    Koliko ih je tek mekki torabi pokopao..... Samo pol sata pretraživanja interneta je dovoljno za pronaći nekoliko njegovih pokojnih pacijenata.

    Doduše, moguće je da bi jednako rano umrli oni koje su GG i MT "liječili" i bez njihove pomoći, korištenjem službene medicine. Ali bi makar umrli na teret HZZO-a, a ne na vlastiti trošak i trošak obitelji.

  14. #14
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Takvim ljudima je mjesto u zatvoru, i doživotna zabrana rada s ljudima, iako to ne može promjeniti učinjeno zlo.
    No ovi postovi ne daju odgovor na naslov teme pa bih voljela malo više u tom smjeru reći. Reiki u trudnoći? Na klasičan način kakav se uči i stječe na inicijacijama pomoću "učitelja" - NE. Zašto? Jer nema veze s mozgom, vjerom i uprljan je razno raznim nedrilječnicima kroz zadnja desetljeća i poprima obilježja sektaštva i služi za stjecanje para prodavanjem muda pod bubrege, i kao takav mora ga se osuditi i odbaciti, iako reiki sam po sebi za to nije kriv, nego, ponavljam - ljudi. Ako se koristi kao oblik samotretmana; opuštanje, meditacije, smirivanje uma i tijela, uz pravilno disanje, vizualizacije i pozitivne mantre, tj. autosugestije...pa to može biti samo dobro i korisno, pa tako i u trudnoći, lišeno svakog "čaram-baram". Barem ja to tako doživljavam, sve ostalo sam odbacila odavno.

  15. #15
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    slažem se s ovime što si napisala, ekoi.

    Na žalost gdje god se piše o reikiju, prtlja se sa misticizmom i magijom.

    Kad se ukloni čaram-baram, ona se to više ne zove reiki, nego meditacija. Ili molitva.

    Ali to valjda nije dovoljno atraktivno za široke mase.

  16. #16
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Tada i sva odgovornost pada na praktikanta a ne na onog tko mu je to prodao..a ni to nije atraktivno za široke mase...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    taman tema da ispucam svoje vikend saznanje
    jedna osoba u obitelji imala je mozdani (50-ak godina) i ode nekoj braci lijecnicima u Pitomaci na lijecenje... sta je tamo bilo necu ni pricati al su donijeli knjigu njihovu s kojom mi se hvale: dakle to su dva brata koja su dogurala do 2. godine medicine i vidjeli da medicina nema pojma al oni mogu biti iscjelitelji, a jer su bili na medicini zovu se doktorima. I citkam ja tako tu knjigu jako su se potrudili pa napislai nekih 150 stranica) i stignem do Urinoterapije. Ajd dobro, kad ono: "urin je jako dobar jer ima visoki sadrzaj proteina, šećera....". Bome kad je tako ti si mrtav.
    Cijena: prava sitnica

    Naravno da ti moji nemaju pojma o medicini al im treba pomoc
    I netko to gadno iskoristava

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    sad sam vidjela da je otvaranje teme bilo kako bi se osoba informirala kako koristiti reiki
    moja isprike na blacenju toboznje alternative

  19. #19
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    Takvim ljudima je mjesto u zatvoru, i doživotna zabrana rada s ljudima, iako to ne može promjeniti učinjeno zlo.
    No ovi postovi ne daju odgovor na naslov teme pa bih voljela malo više u tom smjeru reći. Reiki u trudnoći? Na klasičan način kakav se uči i stječe na inicijacijama pomoću "učitelja" - NE. Zašto? Jer nema veze s mozgom, vjerom i uprljan je razno raznim nedrilječnicima kroz zadnja desetljeća i poprima obilježja sektaštva i služi za stjecanje para prodavanjem muda pod bubrege, i kao takav mora ga se osuditi i odbaciti, iako reiki sam po sebi za to nije kriv, nego, ponavljam - ljudi. Ako se koristi kao oblik samotretmana; opuštanje, meditacije, smirivanje uma i tijela, uz pravilno disanje, vizualizacije i pozitivne mantre, tj. autosugestije...pa to može biti samo dobro i korisno, pa tako i u trudnoći, lišeno svakog "čaram-baram". Barem ja to tako doživljavam, sve ostalo sam odbacila odavno.
    potpisujem....i ja ovako mislim...

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam vidjela da je otvaranje teme bilo kako bi se osoba informirala kako koristiti reiki
    moja isprike na blacenju toboznje alternative
    izgleda da su moderatori i administratori malo popustili u osiguravanju neometanog veličanja alternative....
    Živjeli modovi i admini

  21. #21
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ti su najopasniji. Jer šarlatanstvu daju dojam kredibiliteta.
    Upravo tako Mujice, ali znaš i sam da u Zg. ima najmanje troje dr. med. koji su zastranili u homeopatiju i akupunkturu npr. To im dođe ko fuš nekakav. A vjerujem da ih ima i s reikijem, bioenergijom, kristaloterapijom, pranoterapijom, čišćenjem aure, koječega... Uz diplomu ofkors, ko dr. Điđimilović

  22. #22
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    To je zato što Hrvatska liječnička komora očito nema kriterije o tome što je znanstena medicina, a što je šarlatanstvo. Tj. ne žele se valjda nikome zamjeriti, pa ne pokreću disciplinke postupke, koje imaju pravo i dužnost pokrenuti protiv onih koji se ogriješe o kodeks i deontologiju.
    Sve dok bude tako, doktori će moći raditi što hoće.
    A oni koji nisu doktori će ionako raditi što hoće, jer nikome nije u interesu regulirati područje tzv. alternative na ispravan način: utvrditi kriterije za bavljenje komplementarnom medicinom i zabraniti kriminal.
    Kad bi bilo volje, lako bi se moglo definirati što je komplementarna medicina i tko se s njom smije baviti (npr. biljna medicina, nutricionizam), a što je šarlatanstvo i varanje (npr. bioenergija i homeopatija) pa to zabraniti. Ali izgleda da oni koji su u položaju to uraditi, nemaju volju.
    Posljednje uređivanje od mujica : 05.11.2012. at 12:47

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    mujica, kako to da je homeopatija primjenjuje u bolnicama u Austriji i Njemačkoj, čak ide i na teret osnovnog zdr. osiguanja, a kod nas je smatrana šarlatanstvom?

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zato kaj su oni zaostali

  25. #25
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Mojca otkud ti da ide na teret osnovnog zdravstvenog? Mislim da se radi o privatnom osiguranju..ali cesto cujem to kao argument..pa me bas zanima..

    Pod privatno mislim na dodatno/dopunsko
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 05.11.2012. at 13:26

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bila sam u Austriji u bolnici, državnoj (LKH), vidjela sam.

  27. #27
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    mujica, kako to da je homeopatija primjenjuje u bolnicama u Austriji i Njemačkoj, čak ide i na teret osnovnog zdr. osiguanja, a kod nas je smatrana šarlatanstvom?
    jer zdravstveno osiguranje (pogotovo kad se radi o konkurenciji među osiguravateljskim kućama) u bogatim zemljama ljudima pokriva ono što žele i što je popularno, a ne ono što je znanstveno dokazano kao djelotvorno.

    Kao što ponekad ne postoji korelacija između sudskih presuda i znanstvene istine, tako ni između onoga što osiguranje pokriva i znanstvene istine.
    Posljednje uređivanje od mujica : 05.11.2012. at 13:43

  28. #28
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    zato kaj su oni zaostali
    Naprotiv.
    Oni su napredni i omogućuju svojim osiguranicima da se mažu d3ek0m ako misle da će ih to izliječiti. Jer je to njihovo pravo.

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    jer zdravstveno osiguranje (pogotovo kad se radi o konkurenciji među osiguravateljskim kućama) u bogatim zemljama ljudima pokriva ono što žele i što je popularno, a ne ono što je znanstveno dokazano kao djelotvorno.

    Kao što ponekad ne postoji korelacija između sudskih presuda i znanstvene istine, tako ni između onoga što osiguranje pokriva i znanstvene istine.

    Kužim što želiš reći, ali malo mi je nevjerovatno da će se socijalno, osnovno (ili kako se već to vani zove) nadmetati s pivatnim osiguravateljskim kućama.
    Konkretno u bolnici gdje sam ja bila, primjenjuje se i akupunktura i homeopatija.

    I... imam blisku prijateljicu Njemicu, ima 84 godine, ne uzima ni jedan jedini lijek iz klasične medicine. Kod nas su svi penzići redom na lijekovima za tlak, srce... a ona u dogovoru s osobnim liječnikom sve te uobičajene staračke tegobe riješava homeopatijom. A ima prekomjernu težinu, problema s kralježnicom, srcem, probavom... Kako?

  30. #30
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da to ima veze s tim da je vani obicaj da pojedinac preuzme odgovornost za sebe i svoje zdravlje, a ovdje to radi drzava i aparat. nama su sve drugi odgovorni za nas. pa vidi samo kako je u trudnoci, trudnice maltene nemaju pravo glasa. mi se s potpunim povjerenjem prepustamo da netko drugi odlucuje za nas.

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    trebala sam u ovom nesuvislom postu gore napisati i da se doktori prilagodavaju zeljama pacijenata. ako ne zele konvencionalnu medicinu nego homeopatiju, dobit ce homeopatiju

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    mi se s potpunim povjerenjem prepustamo da netko drugi odlucuje za nas.
    Jok ja. Zato sam i zbrisala u Austriju.
    Ne zbog homeopatije i akupunkture već zato jer su spremni poštovati prirodne procese. Tu su me, bez da je bilo ikakve patologije htjeli rezati u 38+0, pa u 39+3, samo jer sam "stara trudnica"... a tamo dočekala 41+0. Istina, morala sam na CR na kraju, ali sam dobila tri tjedna... a o ljudskom pristupu da ne pričam i pravu na suodlučivanje.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    trebala sam u ovom nesuvislom postu gore napisati i da se doktori prilagodavaju zeljama pacijenata. ako ne zele konvencionalnu medicinu nego homeopatiju, dobit ce homeopatiju
    Za komunikaciju se slažem, ali ovo mi je the bug modernog doba, kao da svijet i istina ovise o našim željama, pa ako želimo liječenje... ne znam pjevanjem, onda kao to nam mora liječnik pružit - meni je to derogacija totalna struke. To bi bilo kao da neko... jer želi... tipa da se na engleski pas kaže ger, od učitelja traži da, za njega, psa naziva ger, i njegove testove ocijenjuje po špranci "ger".

    U stvari, nije bezveze izjava "muzička želja" - to je to, u ovom slučaju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2012. at 14:32

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I... u svemu tome prilagođavanju, ja, evo, cijenim - profesionalnu kičmu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2012. at 14:35

  35. #35
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    i ja.

    ali, eto, i doktori moraju plaćati račune, pa oni s malo mekšom kičmom idu na sponzorirana putovanja ili liječe homeopatskim lijekovima ili pišu knjige o pokvarenim doktorima.

    dođe na isto. jedno i drugo i treće nema veze sa strukom, ali s time plaćaju račune.
    Posljednje uređivanje od mujica : 05.11.2012. at 18:44

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost gdje god se piše o reikiju, prtlja se sa misticizmom i magijom.
    Zato što i jest magija.
    Alternativa postoji. Primjerice ako frangula pokrene lijena crijeva kao i dulcolax, izabrat ću frangulu. Ako npr. Ulogan čaj pomaže kod problema sa zglobovima osobno ću ga radije piti nego neku tabletu. To je stvarnost i takve oblike liječenja rado prihvaćam.

    Ali ako netko maše rukama oko mene i mrmlja sebi u bradu i tvrdi da me liječi - onda to nije niti niti frangula, niti kamilica, niti majčnina dušica. To je onda magija.

    Najgore od svega što ljudi misle da nemaju što izgubiti pa probaju. Izgube puno. I živaca i novaca i duhovni mir.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    dođe na isto. jedno i drugo i treće nema veze sa strukom, ali s time plaćaju račune.
    x. Ja se onda ajde "tješim" - dobro, barem je dobar biznismen.... bolje tako nego humanitarna akcija.. ili to mu je za mašinu tu i tu. Jer se imam potrebu tješit, ako neko usred svoje klasik ordinacije nudi i usluge homeopata ili takvih nekih... jer "tržište traži". Tržište bi svašta popilo, na marketingu su nas učili da bi tržište apsolutno popilo i grudnjak za muškarce, kao što je popilo i još jednu ludost "dnevni uložak" i sto takvih stvari.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.11.2012. at 08:39

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I vjerojatno oni razmišljaju to je win-win. Narod traži, dam placebo, psiha je jako bitna u liječenju, a ja ću si "pokrit" uređaj, plaću za još jednu sestru itd. Ali da je to ispravno, pružat ljudima ćiribiri... pa i ne baš. Dobro, nisam niti ja moralni paragon, pa ko sam ja da sudim, ali možda bi neka institucija to trebala branit. Vjerojatno se oni i sami uvjere da ne rade ništa loše... jer "svi to tako" -narod želi 3D UZV u trudnoći - dam im, narod želi homeopatu - dam im itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.11.2012. at 08:44

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    x. Tržište bi svašta popilo, na marketingu su nas učili da bi tržište apsolutno popilo i grudnjak za muškarce, kao što je popilo i još jednu ludost "dnevni uložak" i sto takvih stvari.
    Ovo je i meni misterij! Čemu to služi? Umjetni materijal umjesto čistih pamućnih gaćica? Stara narodna poslovica: "kad dica imaju novaca onda i kramari pazare!".

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemam nikakvih problema s dnevnim uloskom, niti mi vuce na magiju. No mozda sam malo munjena.

    Tu su kiroprakticari pokriveni osiguranjem. Mene ne zanimaju, cak ih se i bojim (predlazu mi da novorodjenu bebu, recimo, odmah vodim kiroprakticaru ili eventualno naturopatu. Ovaj prvi ce mu namjestiti glavu da ne bi dobio upale uha, a ovi drugi su kao doktori, ali nisu bas. No svejedno, nije to bas za mene, drazi su mi, kad vec treba, klasicni medicinari.

    A zasto je pokriveno osiguranjem? Zato sto posjet kiroprakticaru kosta od $50-100, a doktoru od $100-12340484568596845690457.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam nikakvih problema s dnevnim uloskom, niti mi vuce na magiju. No mozda sam malo munjena.
    Nisi munjena, dobro si me nasmijala...
    Nije dnevni uložak magija, Ina je htjela reći da je i dnevni uložak i alternativna medicina izmišljotina marketinga koji ti želi prodati ne samo ono što je nedjelotvorno, nego i predstavlja izmišljenu potrebu.
    Prema tome, imaš doktora kad si bolesna i oblači čiste pamučne gaće, ne treba ti dnevni uložak.
    Da si mi blizu pozvala bih te na fini čaj i malo razgovora. Nekad i to pomogne.
    Posljednje uređivanje od ljiljan@ : 07.11.2012. at 18:39

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku

    A zasto je pokriveno osiguranjem? Zato sto posjet kiroprakticaru kosta od $50-100, a doktoru od $100-12340484568596845690457.
    Fakat.
    Kak se toga nisam sjetio.
    Eto, Mojca, to je također jedan od razloga zašto neka osiguranja pokrivaju troškove homeopata, kiropraktičara ai sličnih.
    (jer u tim zemljama doktori su na cijeni, pa koštaju)
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.11.2012. at 21:29

  43. #43
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ne dirajte mi dnevne uloške

  44. #44
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Pozdrav!
    Ja sam u Zagrebu išla na dva stupnja reikija isto. Neko vrijeme ga ne koristim, išla sam na dodatne radionice, pa i snjih uglavnom koristim malene trikove pomoći i afirmacije.
    Naravno, reiki je sasvim nešto drugo. Koliko god da svi bili ograničeni, ja mislim da su sebi ograničeni. Ja ga uglavnom samo na sebi prakticiram, a nekoliko puta sam ga i mužu radila- čista metoda polaganja ruku. Smiješno mi je bilo kakvu energiju nas dvoje razmjenjujemo, jer čim počnem odmah krene i moje oputanje u obliku veeeeelikog zijevanja! hehe!
    Ne treba nikome ništa nametati. Nitko tko ne vjeruje da će mu pomoći bilo šta alternativno i nema šta tražiti u alternativi.
    to ej tako jednostavno. Moja sestra je shiatsu praktičar, završila četverogodišnju školu i uvijek se nadograđuje, obožava sve što radi, radi shiatsu i konjima i meni je to fantastično. Kad pogledate prepuštanje tih životinja, mirnoću.... ma svatko zna da konji reagiraju intenzivno na energiju.
    Ja osobno najčešće koristim afirmacije i uvijek me smiruju i uvijek pokreću sve najbolje. to je čista autosugestija i pokretanje dobrih stvari dobrom energijom. A reiki je taj koji "slaže" energiju u vlastitom tijelu.
    Za opuštanje (čula sam od svoje učiteljice reikija) ne mora se odraditi sve čakre, već samo otvoriti reiki i položiti na srčanu čakru... ostaviti ga otvorenog dokle god treba opuštanje. To je jedna od metoda koju koristim kad se ne mogu opustiti da zaspem. Ostavim ga otvorenog do jutra i onda samo ujutro zatvorim.
    Ali dobro su tete gore napisale- najbolje ti je pitati svog reiki učitelja/icu ---i mene jako zanima odgovor!

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba nikome ništa nametati. Nitko tko ne vjeruje da će mu pomoći bilo šta alternativno i nema šta tražiti u alternativi.
    Ja mislim ovako - ovi koji zarađuju od toga trebaju suptilno nametati (jer od ovih koji vjeruju - žive). A što da govorimo o "medicini" koja se zasniva na vjerovanju, a bez vjerovanja - ne djeluje? Meni to govori da je to placebo, koristan ili štetan - ovisno koliko je bolest teška (ako nije - nije štetan (ne treba liječenje uopće, prošlo bi samo, svejedno je), ako je - je (treba liječenje, osoba propušta djelovati i ugrožava sebe ili drugoga (ako ima dijete)).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.11.2012. at 13:52

  46. #46
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim ovako - ovi koji zarađuju od toga trebaju suptilno nametati (jer od ovih koji vjeruju - žive). A što da govorimo o "medicini" koja se zasniva na vjerovanju, a bez vjerovanja - ne djeluje? Meni to govori da je to placebo, koristan ili štetan - ovisno koliko je bolest teška (ako nije - nije štetan (ne treba liječenje uopće, prošlo bi samo, svejedno je), ako je - je (treba liječenje, osoba propušta djelovati i ugrožava sebe ili drugoga (ako ima dijete)).
    Dobrim dijelom se slažem sa svim napisanim. Nije reiki za liječenje bolesti, stvarno mislim da nije. On je više za uspostavljanje balansa energije u tijelu. A što se tiče homeopata koji koriste prirodne sastojke za liječenje, također smatram da treba odvagati težinu bolesti. Ne treba slijepo na "placebo" raučnati! Onda bi bili kao Jehovini svjedoci koji ne idu doktoru ni kad umiru... Znam iz prve ruke ženu koja je imala alergiju na sunce, opako i sa plikovima po cijelom tijelu. A to se, naravno, uz sve kreme i lijekove kod doktora nije moglo zaliječiti. Otišla je nakon 3 godine patnje kod homeopatice i uz kombinacije pilulica koje joj je ona prepisala se izlječila.
    Ja vjerujem da je svatko toliko pametan da sam prosudi.
    Moj muž zna reći i o mojim knjigama (npr."Četiri sporazuma sa samim sobom" ili "Moć sadašnjeg trenutka") da su nepotrebne- kao eto, sve se to podrazumijeva, šta to treba čitati. Ja smatram da se vječito treba podsjećati na sve pozitivno, pomagati si i psihčki da bi što duže ostajali zdravi i fizički.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost, svega ima, a naravno da nisu krivi zavedeni ljudi koje bolest i očaj dovedu do toga, nego su krivi oni koji zloupotrebljavaju tuđu nevolju.

    Kad pročitam ovakva svjedočanstva, dođe mi da eksplodiram.
    Naravno, može i svjedočanstvo biti neistinito, ali čitajući što prozvani iscjelitelj sam za sebe govori, čini mi se vrlo moguće da je svjedočanstvo istinito.

    http://www.magicus.info/pr2.php?id=1198

    Koliko ih je tek mekki torabi pokopao..... Samo pol sata pretraživanja interneta je dovoljno za pronaći nekoliko njegovih pokojnih pacijenata.

    Doduše, moguće je da bi jednako rano umrli oni koje su GG i MT "liječili" i bez njihove pomoći, korištenjem službene medicine. Ali bi makar umrli na teret HZZO-a, a ne na vlastiti trošak i trošak obitelji.
    djeluje mi kao da je očekivao placebo da izlječi bolest, a za placebo je dobro da kompletna okolina vjeruje u izliječenje. muž kao skeptik nije baš pomagao, već je odmagao placebu. u svakom slučaju, od bioenergije ni b, već samo predstava i profiterstvo. jako loše

    no bioenergija je široko područje, postoji nekoliko profila bioenergetičara. postoje čak i oni koji za života nisu naplatili ni novčića. ja bih osobno najmanje vjerovao onima koji se bave bilo kakvim fiksnim tarifiranjem, štoviše, takvima ni najmanje ne vjerujem, niti bih ikad išao kod takvog

    pisao sam negdje o majci, njenoj dijagnozi (nije bio nikakav rak), uspjehu, da se radilo o sinkroniziranoj grupnoj bioenergetskoj terapiji na daljinu, i to potpuno besplatnoj, od prijateljskih krugova. ako je i bio placebo (kako bi to čovjek mogao znati), koga briga, bio je uspješan

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Fakat.
    Kak se toga nisam sjetio.
    Eto, Mojca, to je također jedan od razloga zašto neka osiguranja pokrivaju troškove homeopata, kiropraktičara ai sličnih.
    (jer u tim zemljama doktori su na cijeni, pa koštaju)
    možda su ustanovili da je placebo bolji doktor ionako, i od alternativne, i od klasične medicine. a dr. placebo ionako ne bira službenu ili alternativnu medicinu, radi za sve no kako je alternativa pritom jeftinija, a jednako polučuje placebo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •