Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Magnetni nakit

  1. #1
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno Magnetni nakit

    Tražim topic o magnetnom nakitu, ali ništa ne pronalazim.
    Dobila sam nanigicu sa magnetima zbog problema sa venama, a klinci su dobili dječje narukvice.
    Da li je nekome pomogao takav nakit?

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Koliko sam shvatio najbolje pomaže trgovcima magnetnim nakitom.
    Naime što - aktivna džidža tog nakita su neodimijevi magneti, a ostatak je, da prostiš, bižuterija. Neodimijeve magnete u Zagrebu imaš za kupiti po cijeni nižoj od 10kn/kom, dočim tog nakita nemaš za manje od nekoliko stotina kuna, a jedino u njemu što zdravstveno nešto vrijedi su magneti.

    Sugetija: skokni u Tapiker po magnete i negdje kupi fimo masu i elastičnu vrpcu pa sama složi brdo magnetnog nakita za 100kn. Neodimijeve magnete ćeš prepoznati po glatkoj i metalno sjajnoj površini i opako snažnom držanju i garantirano imaju više od 3000 gausa. Kovanice manje od 1kn se lijepe za njih (upravo na taj način ih organiziram u novčaniku). Oko polariteta magneta postoji teška filozofija, ali nećeš fulat ako koristiš dva magneta i jednog okrenš 'vako, a drugog 'nako.

  3. #3
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam shvatio najbolje pomaže trgovcima magnetnim nakitom.
    Naime što - aktivna džidža tog nakita su neodimijevi magneti, a ostatak je, da prostiš, bižuterija. Neodimijeve magnete u Zagrebu imaš za kupiti po cijeni nižoj od 10kn/kom, dočim tog nakita nemaš za manje od nekoliko stotina kuna, a jedino u njemu što zdravstveno nešto vrijedi su magneti.

    Sugetija: skokni u Tapiker po magnete i negdje kupi fimo masu i elastičnu vrpcu pa sama složi brdo magnetnog nakita za 100kn. Neodimijeve magnete ćeš prepoznati po glatkoj i metalno sjajnoj površini i opako snažnom držanju i garantirano imaju više od 3000 gausa. Kovanice manje od 1kn se lijepe za njih (upravo na taj način ih organiziram u novčaniku). Oko polariteta magneta postoji teška filozofija, ali nećeš fulat ako koristiš dva magneta i jednog okrenš 'vako, a drugog 'nako.
    Imaš pravo!
    I znači ne mogu neš fulati sa postavljanjem istih na neku narukvicu?
    I da li ih mogu zalijepiti na postojeći nakit?

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Slabo se drže kad ih zalijepiš pa je zgodno ako su uglavljeni u nekakvu udubinu. Računaj da ćeš ih gubiti, ali to nije kraj svijeta, za par kuna ih dovedeš u vozno stanje. Uostalom, gube se i magneti iz sexy magnetnog nakita, ali ti nitko ne nudi popravak.

  5. #5
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Slabo se drže kad ih zalijepiš pa je zgodno ako su uglavljeni u nekakvu udubinu. Računaj da ćeš ih gubiti, ali to nije kraj svijeta, za par kuna ih dovedeš u vozno stanje. Uostalom, gube se i magneti iz sexy magnetnog nakita, ali ti nitko ne nudi popravak.
    Ovaj koji ja imam ima magnete negdje "unutra", nisu vidljivi.
    A misliš li da ima nešto u magnetima što poboljšava zdravlje?

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nemam ni najblažeg pojma. Magneti djeluju na vodiče u kretanju tako da pokrenu nosioce naboja (elektrone, ione...) u kretanje okomito kretanju vodiča i magnetnom polju. To kod tekućina u kretanju zmači odvajanje pozitivnih iona na jednu stijenku cijevi, a negativnih na drugu. Kod vodovodne vode na ovaj način se sprječava taloženje kamenca - ne mogu ni zamisliti kakav učinak može imati na krv, limfu itd.
    Čak i ako ima samo placebo učinak, ne smeta. Taj nesretni placebo je toliko ljekovit, a nema nigdje za kupiti

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Koliko sam ja shvatila, magnetni nakit pomaže da se kisik lakše veže na krvna zrnca i tako bolje kola tijelom.
    Poledaj ovdje: http://energetix.hr/naslovnica/pitanja-i-odgovori/

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne bih isticao energetix kao neku relevantnu referencu. U njihovom izlaganju ima daleko previše nelogičnosti, krive argumentacije i fizikalno nepostojećih koncepata. A skupi su ... Vjerujem da magneti pomažu jer puno ljudi svjedoči tome u prilog, ali ako netko nema kapaciteta objasniti mehanizam djelovanja najbolje je da se u objašnjavanje ni ne upušta.

    Ako djeluje, onda se to može i isprobati. Ako ti kod probe ne pomogne, džaba ti sva "objašnjenja" mehanizma djelovanja.

    Meni je sasvim dovoljno da nije škodljivo. Ljudi (i žabe) su izlagani i puno snažnijim magnetima i nije im naškodilo. Žabe su čak levitirale u magnetskom polju (zbog dijamagnetskih svojstava vode) i poslije su sasvim normalno kreketale.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih isticao energetix kao neku relevantnu referencu.
    A j... .., nije mi se dalo tako rano previše guglati.

  10. #10
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ugl. moja majka se učlanila upravo u energetix. Nisam znala da li smijem spominjati imena.
    Znam da se na ebay-u može magnetni nakit nabaviti za tri puta ništa, ali ona se htjela učlaniti, pa neka.
    Skup je, ali baš lijepo izgleda, a ima i kao neke reference.

    A što se tiče žabe i ja sam taj prilog vidjela

  11. #11
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    sažeto i objektivno o magnetoterapiji:

    http://nccam.nih.gov/health/magnet/magnetsforpain.htm

    Malo opširnije i također objektivno:

    http://www.csicop.org/si/show/magnet...le_attraction/

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hoće reći da su magneti bolje istraženi nego cjepiva. Pravi double blind scenarij, milijun dolara grant za istraživanje iz neovisnog izvora... ZAKON!

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    kad bi čitao o cjepivima onoliko koliko si spreman pisati o njima, znao bi da si sad napisao totalnu besmislicu.

  14. #14
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Baš
    Kako vidim, cjepiva padaju k'o muhe - gdje god netko napravi pošteno testiranje. Zadnje što sam čitao Kanađani su ustanovili da cijepljeni od hripavca lakše obole od istog nego necijepljeni.

    Čita se, čita...

    Ukratko, magneti su ok

  15. #15
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno


  16. #16
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    I da li itko ima ikakvih iskustva?

  17. #17
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja nosim magnetnu narukvicu već par godina i leđa me puno manje bole (izlizan disk)

  18. #18
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    ja nosim magnetnu narukvicu već par godina i leđa me puno manje bole (izlizan disk)
    Hvala

    Sigurno vas ima još...

  19. #19
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Moja mama koristi magnete u podlozi za spavanje i kaže da se stvarno puno bolje osjeća, mjehur je npr. ne pati ni približno koliko ju je patio većinu života (prošla je 101 pretragu, pila čajeve, lijekove i ništa nije previše pomagalo). Tetak isto koristi tu podlogu i kaže da su mu koljena puno bolje.
    Kao što Davor kaže, ako je i placebo, dobar je.
    Ja sam probala nositi narukvicu jednu večer i noć i sutradan mi je bilo užasno zlo. Strašno mi se vrtilo u glavi (do te mjere da sam se zabijala u zidove, a nisam ništa pila ). Izgleda da jednostavno ne podnosim magnete.

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    da, magnetske narukvice......
    ja bio na magnetskoj rezonanci glave (što su kudikamo jače elektromagnetske sile od narukvice i usmjerene izravno na SŽS, a ne zapešće), pa ama baš nikakvog efekta.

    Hm, tko zna kako bi magnetska rezonanca djelovala na one kojima narukvica liječi bolove u leđima ili izaziva vrtoglavicu. "LOL" (kao što bismo mi, mladi, rekli)
    Posljednje uređivanje od mujica : 09.10.2012. at 00:22

  21. #21
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    mujice, kao što rekoh, ako i je placebo, dobar je, jer im je pomogao.
    ako ikad budem išla na magnetnu rezonancu, javit ću je li mi se i od nje vrtjelo u glavi.

  22. #22
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nemam ja ništa protiv placeba/sugestije, ali u tom slučaju, to treba tako i priznati, a ne izmišljati energetske nivoe, rezonance i sl. jer je to onda varanje. A pogotovo mi je neprihvatljivo masno naplaćivati tu prevaru, jer to nije ništa drugo nego prodavanje nade kao i astrologija, visak, tarot, bioenergija i slično. To su sve postupci kojima se računa da će zbog nade koja se umotana u laži prodaje žrtvi, djelovati putem autosugestije s rezultatom da se osoba bolje osjeća, pa možda čak i ozdravi.
    Otprilike kao i molitva, samo manje djelotvorno.
    Da, to je slično kao da netko naplaćuje molitvu. (samo bih ja prije platio da netko moli za mene nego da mi laže).

  23. #23
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    mislim da se firma zove energetix, moja sekana je radila s njim, evi nešto nosaju od njih, a ja i dalje nosam privjesak žabu- to im je zaštitni znak -potražite-

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •