Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Osanit kuglice za zubiće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno Osanit kuglice za zubiće

    Čula sam od frendiceda su njenoj maloj jako puno pomogle Osanit kuglice za zubiće, da su zubići izbili bez ikakvih problema.
    Mi koristimo Dentinox, ali ne vidim neke razlike. Sad sam iskoristila priliku jer je bratić išao u Njemačku pa mi ih je kupio.

    Ima tko iskustva s time?

  2. #2
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mi smo ih imali. Nismo uopće osjetili da joj izbijaju zubi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    kakve su to kuglice?ne kužim! Gdje to ima za kupiti? koliko koštaju?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Matilda, a kolko sam skužila iz uputa treba staviti8 kuglica na jezik bebi. Kak da to izvedem?

    Lali, kutijica toga dođe 6,50 EUR. Kod nas ih nema (u Zg) u apotekama, ali ona apoteka na Dolcu ih može naručiti (imam negdje njihov broj tel), cijena je ista + nekih 15 kn njima ili slično

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    dobro bi nam došlo to,mučimo se sa zubićima,al mm više ne ide u zg,pa mi je malo komplicirano.hm...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Lali, evo ti br tel. 01/ 48 16 692 pa ih pitaj - možda ti mogu poslati u Ri, pa platiš pouzećem ili tak nekaj.
    Ili neka cure koja je bliže centru da kupi pa ti pošalje (malo je glupo kaj ne možeš naručit prek tel nego moraš doć tam da im ostaviš kaparu). Al probaj pitat,vjerujem da će ti izać u susret...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    ok,Hvala ti puno.Zvati ću,al prvo ću još pitati šogoricu,radi u ljekarni,pa možda može naručiti.

    Hvala ti!

  8. #8
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    To su homeopatske kuglice.
    Ma kuglice su jako male, presitne. Nikad nismo imali problema, promrljala bi jezikom i progutala ih. I tražila još jer su slatke.
    Možda bi ih mogla rastopiti u malo vode.

    Kasnije je vrlo važno da ih ne grize zubima. Moraju se rastopiti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Matilda, veliš trebaju se rastopit. Imam feeling da će ih ovaj moj hahar istog trena progutat... Ili ispljunut van!

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Homeupatske kuglice se mogu otopiti u pola čaše vode,dobro promješati i popiti.Učinak je isti.10-15 minuta prije uzimanja ne stavljati ništa u usta(hranu ,piće,pastu za zube).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Za zubice su jako dobre i globulice kamilice. Tako da znate, ako vam slucajno Osanit ne pomogne. Meni je Osanit za starije dijete bio super, ali mladjoj moram davati kamilicu.

  12. #12
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    10-15 minuta prije uzimanja ne stavljati ništa u usta(hranu ,piće,pastu za zube).
    Meni je homeopatica rekla barem pola sata.

    Osanit ima u sebi kamilice. Ja mislim da to nije niš drugo nego Chamomila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Osanit je mjesavina magnezij-fosforikuma,kamiice, kalcij-karbonikuma i passiflore. Sve potencije su D6, osim kk, to je D8. Nisam sigurna jel se Osanit prodaje u jednoj potenciji, tj. ovako kako sam napisala. Ali, kamilica se moze nabaviti u raznim jacinama. A ni to nisu jedini pripravci koji se koriste kod rasta zubica. Ali su valjda najcesce upotrebljavani i vecini djece pomognu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    annie skoro sam postavila temu, u zni čas sam skužila d i ti to pitaš
    da li ih se uzima samo kada je problem-nervoza i sli ili konstantno u nekim vremenskim razmacima - ak kužite kaj hoću reći

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Samo kad je problem. Mi smo ih tako uzimali. I onda opet kad se pojavi nervoza. Poboljsanje nastupi jako brzo ako djetetu odgovara pripravak.

  16. #16
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Da li se te kuglice mogu dati kao preventiva? Jer nisam ziher da mu stvarno idu zubići, iako ima sve simptome a i pedijatrica nam je rekla da sitno brojimo!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    ja Roku upravo dala, nisam ziher da su zubići,ali mislim da bi mogli bit. Pa mislim da mu niš nemre bit od toga

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja to dam onda kad sam skoro pa sigurna, da ne kazem sto posto sigurna, da je to to. Preventivu ne volim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •