Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Caj od preslice?

  1. #1
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno Caj od preslice?

    Na samom pocetku trudnoce sam imala E. coli, koju sam uspjesno izlijecila antibioticima. S obzirom da ona ima tendenciju vracanja, ginekologinja i preporucuje da pijem caj od brusnice, a sad mi je preporucila i caj od preslice.

    S obzirom na to da nikad nisam cula za tu biljku, a na netu se ne moze naci bas previse podataka o njoj, bila bih vam jako zahvalna ako biste napisali nesto... Prije svega, zanima me je li sigurna u trudnoci. Gin. bas i ne vjerujem, jer mi je isto tako preporucila i uvin caj. Koje su njene prednosti u odnosu na brusnicu i gdje se uopce moze kupiti?

    Hvala!

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Preslica ti je malo tricky jer najbolje raste u močvarnim područjima, a tamo je redovito zaražena s nekakvom gadnom plijesni. Dakle, ako ti izvor nije 100% siguran, izbjegavaj.
    Eh, da, nije baš za trudnoću i tijekom dojenja. Jaki diuretik, nije za igranje.
    Rađe se drži brusnice i jogurta.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Preslica je diuretik, nije za primjenu u trudnoći. Bolje je piti veće količine "običnog" čaja (npr. šipak ili što ti već paše, ali nezaslađenog). Uzmi i vitamin C (zakiseljava mokraću, što E. coli ne voli), i inače u prehrani preferiraj kisele stvari, a izbjegavaj slatko, jer slatko pogoduje razvoju beštije.

  4. #4
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Eh, da, nije baš za trudnoću i tijekom dojenja. Jaki diuretik, nije za igranje.
    Potpisujem Davora.
    Ja pijem caj od preslice za izbacivanje viska tekucine, cudim se da ga tvoj ginekolog uopce preporucuje u trudnoci. :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    Za preslicu moram samo reći da je moja mama bere ,jer raste u našim krajevima.I dosta je "jak" čaj za široku primjenu.

  6. #6
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    koristila sam preslicu zbog slicnog problema u trudnoci ali samo 1 salicu ujutro i to je sve. e, da, stavila sam zlicu preslice na casu vrele vode i drzala samo 5min. meni je djelovalao (ostale stvari nisu) pa mi se cinilo da, ako to ucinim 3 dana, umjesto da pijem antibiotike pa onda fungicide pa tako u krug, da je preslica pametniji izbor.

  7. #7
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    hvala svima na odgovorima!

    kad je takva stvar, onda je necu piti. nije da je situacija kriticna - imala sam e. coli jednom na pocetku trudnoce i odonda mi je svaka urinokultura sterilna, a radim ih hvala bogu bar jednom mjesecno. doklegod nema neke prijeke potrebe za takvim 'agresivnijim' biljkama, izbjegavat cu ih.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jesi radila cervikalni bris?
    Ja nemam E.coli u urinu, urinokultura mi je stalno uredna, ali imala sam je na brisu više puta. Preporučam da i to provjeriš, za svaki slučaj, ako već nisi.

  9. #9
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    martina, napravila sam briseve i nije bilo e. coli, ali je zato nadjena ureaplasma. pila sam eritromicin i trpala geonistin vaginalete, a sad cekam kontrolni nalaz i molim boga da je vise nema. drzi fige!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •