Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 117 od 117

Tema: Homeopatija i upala uva kod deteta

  1. #101
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja molim urednice da reaguju na miniranje teme. Temu sam namenila onima koji su se vec orpedelili da primenjuju homeopatiju, nije u folozofskom kutku i ovo je stvarno jedan bezobrazluk.

    On topic: Upravo smo prosli jednu prehladu bez upale. U nasem slucaju ovo se desava samo od kad smo na homeopatiji, ranije je bila nemoguca misija.
    To sto neko misli da bi on i bez homeopatije sam pregrmeo virozu (ili sta vec je pokupio), u nasem slucaju ni malo sumnje kod mene ne izaziva. Prvo organizam koji je bio na tolikim antibioticima toliko cesto ima malo sansi da sam pregrmi kijavice bez komplikacija. Drugo, ja poboljsanje vidim ubrzo nakon davanja homeopatije i bas istom dinamikom kako mi je homeopatica rekla da ce teci.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 25.01.2013. at 18:33

  2. #102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne moraš se nikome opravdavati.
    mujica je rekao svoje mišljenje ( a i ostali) tako da cu u buduće brisati postove koji nemaju veze sa temom. Svi su slobodni otvoriti novu temu sa homeopatijom-placebom-teorijom zavjere- prodavanjem magle- sto već...

  3. #103
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram samo napisati da u potpunosti razumijem mujicu i razumijem da mu to njegovo znanje, u krajnjoj liniji i zakletva - nalaže.
    X

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moraš se nikome opravdavati.
    mujica je rekao svoje mišljenje ( a i ostali) tako da cu u buduće brisati postove koji nemaju veze sa temom. Svi su slobodni otvoriti novu temu sa homeopatijom-placebom-teorijom zavjere- prodavanjem magle- sto već...
    Naravno da možeš brisati, ti si tu vlast, ali ja uvijek volim čuti razna mišljenja prije nego odlućim nešto, a naročito nešto što se tiče zdravlja, a još više ako se tiče zdravlja djece.
    I mislim da nijedna pametna osoba ne odlučuje bitne stvari u životu prije nego čuje ( ili pročita) razne strane i razna mišljenja. Pa i ona suprotna svome. Zato je dobro da pišu svi, i oni koji podržavaju i oni koji su protiv. Ne samo kada se o homeopatiji radi.

  4. #104
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A ja pozdravljam svako nekorištenje antibiotika tamo gdje ne treba i zamjenu takve nepotrebne terapije homeopatijom.
    I dokle god se tako koristi, svi zadovoljni, roditelji jer imaju izliječeno dijete, homeopati jer imaju posla, a i mi bi trebali biti zadovoljni jer će atbi biti duže korisni.
    I sve to uz jednu finu granicu, koja se ne bi smjela preći, al za to je svatko za sebe odgovoran.

  5. #105
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    mujica je rekao svoje mišljenje ( a i ostali) tako da cu u buduće brisati postove koji nemaju veze sa temom.
    Ako brojnim forumašicama smeta što ih ometam u razmjeni iskustava neću više - iako, sve što sam ovdje pisao je "on topic", a ne "off topic".

    Nego, sirius, otkad to onaj tko otvori temu ima pravo tražiti da se na temi piše samo ono što mu se sviđa, i k tome još tražiti administratore da ga zaštite od postova koji mu se ne sviđaju. Je li to neko novo pravilo ovdje?

  6. #106
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako brojnim forumašicama smeta što ih ometam u razmjeni iskustava neću više - iako, sve što sam ovdje pisao je "on topic", a ne "off topic".

    Nego, sirius, otkad to onaj tko otvori temu ima pravo tražiti da se na temi piše samo ono što mu se sviđa, i k tome još tražiti administratore da ga zaštite od postova koji mu se ne sviđaju. Je li to neko novo pravilo ovdje?
    Zapravo je staro pravilo. Rekao si svoje- nekoliko puta, forumasica je zamolila da joj se jave osobe sa iskustvom nekoliko puta, a ti si i dalje u svom krizarskom pohodu. Po stoti put kažem otvaraj temu o homeopatiji i piši na njoj sto želiš, ovu pusti na miru , shvatili smo sto želiš reci.

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo je staro pravilo. Rekao si svoje- nekoliko puta, forumasica je zamolila da joj se jave osobe sa iskustvom nekoliko puta, a ti si i dalje u svom krizarskom pohodu. Po stoti put kažem otvaraj temu o homeopatiji i piši na njoj sto želiš, ovu pusti na miru , shvatili smo sto želiš reci.
    Ne mogu kopirati preko mobitela pa pročitaj pravila foruma, opće preporuke , točku 3 i 5 .

    Dopusti da drugi imaju drugačije mišljenje i drži se teme. Rekao si svoje, svi smo čuli , ali sad je dosta.

  8. #108
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    X



    Naravno da možeš brisati, ti si tu vlast, ali ja uvijek volim čuti razna mišljenja prije nego odlućim nešto, a naročito nešto što se tiče zdravlja, a još više ako se tiče zdravlja djece.
    I mislim da nijedna pametna osoba ne odlučuje bitne stvari u životu prije nego čuje ( ili pročita) razne strane i razna mišljenja. Pa i ona suprotna svome. Zato je dobro da pišu svi, i oni koji podržavaju i oni koji su protiv. Ne samo kada se o homeopatiji radi.
    Vidis, a meni misljenje ne treba. Da treba nazvala bih temu "da li se odluciti za homeopatiju?". Ovako za/protiv je potpuno off topic.

    sirius, hvala
    Posljednje uređivanje od lady.x : 25.01.2013. at 21:41

  9. #109
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ja imam jako dobra iskustva sa homeopatijom, koristim ju za sebe i djecu. ne idem kod kojekakvog sarlatana, nego kod doktora specijaliste koji se uz to bavi homeopatijom.
    uostalom tko ne vjeruje u to neka jednostavno ne koristi, a nas koji koristimo neka ostavi na miru.

  10. #110
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, a meni misljenje ne treba. Da treba nazvala bih temu "da li se odluciti za homeopatiju?". Ovako za/protiv je potpuno off topic.

    sirius, hvala
    Poštujem tvoje mišljenje. No, ovu temu ne čitaš samo ti, iako si ju otvorila, pa za one koje još odvaguju, dobro je da se napiše da postoje i druga mišljenja.
    Pogotovo kad se radi u djeci. Vjerujem da shvaćaš moje mišljenje. Izuzetno sam osjetljiva kada se radi o zdravlju djece.

  11. #111
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    beti, ja ne znam zasto neko misli da na odluke odrasle osobe moze uticati mnogo postovima na forumu, to sto je rec "homeopatija" u naslovi uopste ne znaci da ce neko ovde doci da se raspita o istoj, pre ce otici na neku temu gde se raspravlja o tome DA LI koristiti uopste homeopatiju, a meni - vise puta ponovih nije za cilj da ovo bude takva tema. Mene zanimaju konkretna iskustva onih koje su se vec odlucile i ja molim da brigu o tudjoj deci ipak prepustite majkama. Homeopatija je danas priznata ravnopravno sa konvencionalnom medicinom, jednostavno pustite da imamo svoj kutak

    *meri*, a i ostale koje koristite homeopatiju - da li vam je bilo tesko u pocetku da se ispraksate oko pracenja ponasanja dece, narocito male? Meni je bio problem i jos uvek je donekle, recimo imam tri leka za upalu uha i sekret trenutno - jedan kad se ponasa ovako, jedan kad se ponasa onako... a to sve nijanse. Bojim se da previse dosadjujem, svaki put zovem homeopaticu iako sam dobila pojasnjenja jer nisam bas sigurna.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 26.01.2013. at 09:53

  12. #112
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja sam si nabavila dvije knjige - Homeopathic medicine for children and infants i The spirit of homeopatic medicines i one su mi u pocetku dosta pomagale da odredim koju remediju dati. Planiram kupiti i knjigu Romane Djekic, imala sam je kod kuce i fantasticna je i vrlo jednostavna za koristenje pa bi je voljela imati.
    Tijekom godina (a sad tece 12 godina da koristimo homeopatiju) se iskristaliziralo na koje remedije reagira starije dijete, a na koje mladje (za njega u zadnje 4 godine) i te remedije imamo kod kuce (iako starija gotovo nikad nije bolesna, a mladji, ako je neka frka, onda je laringitis u pitanju, a napade rijesimo obicno s 1-2x kuglicom remedije koja mu pomaze isti tren).

    Ne zamaram se dokazivanjem jesam li u pravu ili ne.. bilo da su moja djeca sama od sebe rijesila bolesti/stanja koje su imala, onaj tren kad su pocela dobivati remediju, cistom koincidencijom, ili je (bu-hu-hu) homeopatija zaista ucinkovita, neka svatko odluci za sebe. Ja sam mirna s nasim izborom.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 26.01.2013. at 10:43

  13. #113
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    gle, ja imam doktora blizu. kad se razbole ja nazovem i odemo na pregled.
    dr. nam prepise terapiju (da lijekove) i odlazimo na kontrole dok ne ozdravimo. uvijek nas prati dr.
    ja u principu za sebe uvijek imam isti problem pa vec znam sta uzet. ako se pojavi neki novi problem, odem kod dr. probala sam citat neke knjige, ali ne kuzim se ja u ta doziranja pa radje ne uzimam nista na svoju ruku, bar za djecu.

  14. #114
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Nam je dr dala sve te lekove, tako da ne premisljam oko potencije ili nekih novih koji nisu prepisani bas za moje dete. Nego nekad se desi da je vikend i onda sama vagam sta od tih koje imamo dati. Beladona je jasna - za nagle i burne situacije, ali imamo druga dva leka za zapusenost i pocetak upale uha za koje je slicna klinicka slika i tu se jos nekako nisam usemila sta i kako. Recimo tek sad mi je posle dva i po meseca potpuno jasno kad detetu dajem pulstatilu.

  15. #115
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nas obicno strefi upala grla ili upala uha. obicno nam dr. za pocetak i za jedno i za drugo da beladonu, pa onda dalje druge lijekove, tako da ako nas zadesi vikend, ja dam beladonu i onda odmah u ponedeljak idemo kod dr., a sve drugo (nekakav kasalj ili tako nesto bez temperature) ne smatram hitnim i cekam da prodje vikend.

  16. #116
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    nas obicno strefi upala grla ili upala uha. obicno nam dr. za pocetak i za jedno i za drugo da beladonu, pa onda dalje druge lijekove, tako da ako nas zadesi vikend, ja dam beladonu i onda odmah u ponedeljak idemo kod dr., a sve drugo (nekakav kasalj ili tako nesto bez temperature) ne smatram hitnim i cekam da prodje vikend.
    Izgleda da je svako dete za sebe. Moj najcesce zna dugo da vuce neku nizu T, pa tad imam druge preporucene lekove. Dr se najvise kod lekova bazira na tome kako se dete ponasa kad je bolesno i to stvarno znaju da budu nijanse, a razlicite od slucaja do slucaja. Nekad pomislim da ne poznajem dovoljno svoje dete. Nadam se da cu uskoro uci u stos.

    A kad pomenu beladonu - sa njom srecom nemam jos nesto iskustva pa me zanima jel ona samo snizava T ili deluje na sveukupno izlecenje?

  17. #117
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    djeluje na upale. kod visoke temperature uvijek dam neki paracetamol (lupocet ili nesto) i uz to beladonu da djeluje na upalu.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •