Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Molim recept za prirodnu, a finu pastu za zube djeci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno Molim recept za prirodnu, a finu pastu za zube djeci

    Potaknuta tekstovima koje sam pročitala o štetnom utjecaju flora na zdravlje i sastavu industrijskih pasti za zube, smutila sam sebi i mužu odličnu pastu za zube, soda bikarbona, neka glina (traje sto godina), pokoja kap et.ulja i sl.

    To je toliko nešto savršeno, zube izbjeljuje, čisti, zubno meso je zdravo, muž je oduševljen jer inače ima problema s desnima, a sad ništa.

    No, takva pasta ne izgleda baš privlačno djeci.
    Imate kakav receptić, ideju, kakvu pastu napraviti njima?

    Naravno da je četkica glavna stvar za pranje zuba, pasta je tek sporedna, ali moraju oni nešto staviti na tu četkicu,
    i ovako se kilave.

    E,da, možete dodati i linkove o "ljepoti" flora i zubnih pasti, za one koji još nisu pročitali.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa, ima zubnih pasti bez fluora.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Prirodnu, home-made pastu trebam.

  4. #4
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    kakvu si glinu stavila u vašu pastu?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ovako sam radila, ali ne ovako točno,
    http://www.gazdarica.com/stranice/sa...-pasta-za-zube
    ni sa svim ovim sastojcima, nego odoka i mogu reći, smućkala na brzinu, vrlo neambiciozno, ali super šljaka.
    Ova glina u prahu, što je na slici, u vrećici, neka zelena glina iz biljne ljekarne.
    No, to je sive boje, fino miriši, meni je i ok okusa, ali djeca, ajme, to je njima ajme.
    A njih zapravo želim najviše zaštititi od tih industrijskih otrova.

  6. #6
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    hvala Neno!
    Stranica je super.

  7. #7
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Sto im nije biljni glicerin sladak?
    Imam ja neki recept sa cimetom, ali isto nije neka privlacna boja ako im je to problem.

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Neno, malo OT, ali ove četkice su spas za moje desni, prije par godina mi ih je preporučila stomatologinja, sad ih ima i u DM-u: http://www.farmacia.hr/curaprox-oralna-higijena.html

    Možda još nekom budu dobre!

    (a ta glina ti je super i kao maska za lice )

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Sto im nije biljni glicerin sladak?
    Imam ja neki recept sa cimetom, ali isto nije neka privlacna boja ako im je to problem.
    biljni? nemam pojma. ja sam stavila malo glicerina, onoga kojega stavljam i u kremu za ruke, kupila u ljekarni. ne znam jel to slatko, kapnula sam jedva malo jer meni ne treba više. Misliš da stavim cimeta praha, ne et. ulja? Vole okus cimeta u kolaču, možda bi moglo upaliti. A i dobar je protiv gljivica, dobra preventiva. Svaki savjet mi je dobrodošao.

    Neno, malo OT, ali ove četkice su spas za moje desni, prije par godina mi ih je preporučila stomatologinja, sad ih ima i u DM-u: http://www.farmacia.hr/curaprox-oralna-higijena.html
    u čemu je kvaka?
    (a ta glina ti je super i kao maska za lice )
    Da, znam. Zapravo sam ju prvo kupila za oblog za uganuće, tek sam poslije skontala ovo drugo.

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo kvake :http://www.bunchofgirls.com/2012/10/...a-za-zube.html

    Ultra meka četkica koja učinkovito čisti zube. Inovacija među zubnim četkicama za osjetljive desni i zube.Mala, kompaktna glava četkice s gusto postavljenim vlaknima dospjeva do svake površine u usnoj šupljini.Četkica sadrži 5460 ultra nježnih poliesterskih Curen vlakana.Vlakna četkice i u mokrom stanju zadržavaju čvrstoću i na sebe vežu 6 puta manje vode nego obične najlonske četkice.Četkanje s takvom četkicom nije samo nježnije, nego se njena vlakna već kod najmanjeg pritiska prilagođavaju linijama zuba i desni.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 14.05.2013. at 19:02

  11. #11
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo još jednog recepta s kokosovim uljem i ksilitolom (mada bih ja to rađe pojela nego ispljunula ): http://vitalnikutak.com/2013/04/home...pasta-za-zube/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jednog recepta s kokosovim uljem i ksilitolom (mada bih ja to rađe pojela nego ispljunula ): http://vitalnikutak.com/2013/04/home...pasta-za-zube/
    opa, tnx, to bi moglo biti za djecu super

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    opa, tnx, to bi moglo biti za djecu super
    ma daj neno, taj ksilitol je teški disaster, gledala baš neki dan slučajno na NG, diš to djeci davati. i još se drznu to zvati prirodnim zaslađivačem. moš misliti same priroda u tim kristalima.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj neno, taj ksilitol je teški disaster, gledala baš neki dan slučajno na NG, diš to djeci davati. i još se drznu to zvati prirodnim zaslađivačem. moš misliti same priroda u tim kristalima.
    aha, onda svaki redom moram istražiti, ti miša, pa da, čim ima x i y u sebi, kako može biti prirodan?

    Dakle, ne čemu smo ono ostali- soda, glina, cimet..., ali ovo kokosovo ulje bi moglo proći, moram probati.

  15. #15
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    glicerin bi trebao biti sladak, jako sladak. ako nije slatko nije glicerin. klinci inače jaaaako vole kombinaciju glicerina i metvice u pasti, pa ne znam gdje je zapelo...

    no, ako ne želiš koristiti glicerin, možeš im napraviti kombinaciju kokosovog ulja i gline, pa umiješati steviu u prahu, dodaš kap et. ulja metvice ili naranče i eto

  16. #16
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A šta je bilo s ksilitolom?

  17. #17
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Znaci:
    2 jusne zlice sode bikarbone
    1 cajna zlicica sitne morske soli
    1|2 cajne zlicice cimeta u prahu
    5 kapi esencijalnog ulja klincica
    3 kapi ulja metvice

    Dobijes prah koji treba prosijati da se rijesis grudica, ako zelis pastu samo dodaj biljni glicerin. Cimet ti je antibakterijski.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Kad iskombiniram nešto od ovoga što ste napisale, bit će to super pasta, hvala na prijedlozima.
    Svakako ću kupiti tubu za njih jer ovu držim u čašicama. Pa na tubu neku zgodnu naljepnicu prikeljit, bit će oriđiđi

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    A šta je bilo s ksilitolom?
    a ne bih ti sad baš znala ponoviti
    to sam onako, usput gledala.
    uklapa se u moje već formirano mišljenje o zdravim i nezdravim proizvodima, koje teško mijenjam bez obzira na znanstvene studije pa se nisam trudila produbiti znanje, provjeriti iz više izvora, više onako - eto, jesam ja rekla...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ne bih ti sad baš znala ponoviti
    to sam onako, usput gledala.
    uklapa se u moje već formirano mišljenje o zdravim i nezdravim proizvodima, koje teško mijenjam bez obzira na znanstvene studije pa se nisam trudila produbiti znanje, provjeriti iz više izvora, više onako - eto, jesam ja rekla...

    pa vidiš kako se piše Xylitol,

    odmah iza x ide Y, šta je to prirodno? odmah sam prihvatila tvoju argumentaciju, cvijeto, i potkrijepila je ovim nepobitnim
    slovnatim dokazima

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e da, to je to otprilike

  22. #22
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma zato sam ja napisala ksilitol, prirodnije je

    Ne znam, gugl ga čisto hvali, baš za zube pa reko' u čemu je problem. A ono u slovima…nek' peru na 'rvackom

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ma zato sam ja napisala ksilitol, prirodnije je

    Ne znam, gugl ga čisto hvali, baš za zube pa reko' u čemu je problem. A ono u slovima…nek' peru na 'rvackom
    Bravo. Zato sam i ja, u težnji za prirodnim, odmah na početku taj glupi fluor jednostavno odlučila reći po Vuku, flor, da me ceo svet razume, i viš' kako se mi razumijemo, kako smo prirodni na kraju krajeva.

  24. #24
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    hebemu miša, sad radi vas dvije moram i guglati

    evo jednog linka, neda mi se više. istina bog, na kraju linka je reklama za steviju, što možda baca na cijeli tekst stanovitu upitnost , al da ne ispadne da su samo slova u pitanju

    http://lesliekenton.com/ageless-agin...l-good-or-bad/

  25. #25
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo. Zato sam i ja, u težnji za prirodnim, odmah na početku taj glupi fluor jednostavno odlučila reći po Vuku, flor, da me ceo svet razume, i viš' kako se mi razumijemo, kako smo prirodni na kraju krajeva.


    A, ništa, perite sa stevijom, dok ne osvane link protiv nje s reklamom na kraju za ksilitol

  26. #26
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja ću samo reći, u prilog ksilitolu, da pasta koja ga sadrži, jako dobro djeluje na problematične zube mojeg četverogodišnjaka. Njegov problem s propadanjem zubića se jako usporio otkad smo ju dobili. Ne mućkamo svoju, dobili smo neke australske.

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako ću kupiti tubu za njih jer ovu držim u čašicama.
    Neno, di kupuješ tube?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Kad iskombiniram nešto od ovoga što ste napisale, bit će to super pasta, hvala na prijedlozima.
    Svakako ću kupiti tubu za njih jer ovu držim u čašicama. Pa na tubu neku zgodnu naljepnicu prikeljit, bit će oriđiđi
    Nena, kakva su daljnja iskustva po pitanju domaće paste?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Aha, imam pitanja na koja nisam odgovorila.
    Evo, tube sam kupila u dućanu Kemig, Bauerova, 5-6 kuna., zgodne su, pune se, prazne, sve pet.

    Paste su mi odlične, stvarno odlične.
    Za nas sam izmiksala sodu bikarbonu, zelenu glinu, malo cimeta, malo kokosova ulja, glicerina mrvicu, par kapi ulja kadulje...ili metvice, ne znam sad ni koje sam kupila, isto ko i prije.


    Za klindčadiju osnova ista -

    glina,
    malo manje sode nego nama
    više ulja kokosa,
    bez ovih drugih ulja
    i tek malo cimeta.

    Ne znam sad točno mjere, uspem u zdjelicu pa kemijam kako mi se čini dobro, oprobavam usput.

    Okus je fin, miris stvarno super, ali boja cementa im se ne sviđa. Sad, da ima nešto što je bijelo ili rozo, bilo bi super, ali ta glina je takva kakva je.
    A bez nje ne mogu, ona jedina čini da to bude zaista krema, a ne neka uljasta tvar.
    Ta cementna siva boja nije baš nešto ni za pločice jer se poprska malo po zidu i izgleda gore nego kad su bijele mrve, al' dobro, to i nije neki problem.

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovo mi zvuči super, ali..gdje nabavite sve te sastojek i koliko to sve košta?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi zvuči super, ali..gdje nabavite sve te sastojek i koliko to sve košta?
    Mislim da to "ulaganje" u startu košta, i baš mi je išlo na živce što nema nekih mini-pakiranja nego sve nešto maksi.
    Ali to je zato jer ljudi očito rade s tim veće količine svega, kreme za lice, kreme za tijelo itd. pa ti traje mjesecima ili godinama kad sve to radiš doma i tek se po toj računici isplati (ako izdvojimo zdravlje).

    Zelena glina u prahu, drži ju svaka biljna ljekarna, oko 70 kn ako se ne varam, to sam kupila u startu za oblog, za uganuće, nisam imala pastu na umu, ali služi za svašta. Nju ću imati godinama, izdašan je to prah.

    - Ulje kokosa, e, to će mi biti u fridžu valjda sto godina, 250 ml, mislim da ću krenuti raditi kakvu kremicu jer to paste neće samo tako potrošiti- isto tako nekako cijena 70-80, previše.Nisam našla manje pakiranje.

    _Ostalo je bezveze, ova ulja druga ni ne trebaš,
    a glicerin imaš u bilo kojoj ljekarni za pet-šest kuna malu bočicu, cimet prah za kolače onu vrećicu za 2 kune, kao i sodubikarbonu, tamo na polici gdje su potrepštine za kolače u Konzumu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    postoji i bijela i roza glina pa bi boja onda bila mozda prihvatljivija
    nadam se da cu isprobati vec veceras i smuckati nesto
    dakle; glina, kokosovo ulje, cimet, soda bikarbona, sol, metvica, biljni glicerol. jel to sve?
    btw ovdje kod mene na tim bocicama od glicerola i pise da se koristi za njegu usne supljine, skuzila sam tek kad sam dosla doma pa nisam pitala detalje. meni je trebao za skroz desetu stvar.

  33. #33
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Mozda da U to sve ubacis malo prehrambene boje? Imas prirodne na netu narucit kao sto je cikla u prahu ili onaj japanski zeleni caj?

  34. #34
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Mi smo prestali koristiti paste sa fluorom, ali nikako da napravim domaću. Stavila sam u kupatilo teglicu sa sodom i jednu sa glinom, pa nekad umočimo u jedno, a nekad u drugo. Imam i gline i glicerina i sode u kući, pa bih stvarno mogla smućkati. Može li se etarsko ulje eukaliptusa upotrebiti? Trenutno samo njega imam u kući.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    postoji i bijela i roza glina pa bi boja onda bila mozda prihvatljivija
    nadam se da cu isprobati vec veceras i smuckati nesto
    dakle; glina, kokosovo ulje, cimet, soda bikarbona, sol, metvica, biljni glicerol. jel to sve?
    btw ovdje kod mene na tim bocicama od glicerola i pise da se koristi za njegu usne supljine, skuzila sam tek kad sam dosla doma pa nisam pitala detalje. meni je trebao za skroz desetu stvar.
    ovo drugo da, ali sol ne stavljam, soda je ionako preslana.

    A nisam znala da ima bijela glina, vidjela sam zelenu (kad se izmiksa bude siva) i neku smeđu.

    Za ova eterična ulja ne znam jesu li sva za u usnu šupljnu, neka su samo za inhalaciju.
    Ako ih stavljate, pažljivo, sveg kap-dvije, vrlo su jaka.

    Kokosovo je drugo, njega možeš pojesti.

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pratim...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    a zasto unutra ide glicerol? citam na wikipediji (lakse mi je citat nego muckat)
    i izmedju ostalog kazu da ga je dobro namazati na ogledalo pa se nece zamagliti

  38. #38
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    glicerol je za teksturu i okus (slaaatkooo),
    a za svašta se koristi - i u izradi slatkiša umjesto šećera npr.
    nije nužan za pastu - samo ju čini "pastastom"

  39. #39
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Na kraju sam samo pomešala sodu, glinu, glicerol i mlevenu prosejanu mentu. Nemam tube, ali sam stavila u teglicu, pa svako sebi zagrabi drvenom kašičicom. Odlično osvežava dah, a MM je oduševljen koliko brzo mu je smirilo neku upalu desnih. Glicerin i menta su potpuno neutralisali gorčinu i slani ukus sode, a ni glina se više ne mrvi po zubima. Sad je to fina pasta sive boje.

    Sad me MM gnjavi da pravim i domaće šampone i sapune.

    Sinoć menjam kanale i naletim na neki CSI sa temom trovanje fluoridom. Žena je izvršila samoubistvo tako što je progutala dve paste za zube. Navodno bi je i manja količina ubila. Kakva grozna smrt u mukama.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju sam samo pomešala sodu, glinu, glicerol i mlevenu prosejanu mentu. Nemam tube, ali sam stavila u teglicu, pa svako sebi zagrabi drvenom kašičicom. Odlično osvežava dah, a MM je oduševljen koliko brzo mu je smirilo neku upalu desnih.

    Prosijana menta, odlična ideja.
    Imam ja domaću, baš sam ju posušila, za saftove morskog tipa ju koristim, dio ću vrlo sitno izmrviti i idući put ubaciti u pastu.

  41. #41
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    jel probao tko natural toothpastu King Julio?

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć menjam kanale i naletim na neki CSI sa temom trovanje fluoridom. Žena je izvršila samoubistvo tako što je progutala dve paste za zube. Navodno bi je i manja količina ubila. Kakva grozna smrt u mukama.

    ja sam neko vrijeme jela pastu za zube ko luda
    crveni zirodent mi je bio najfiniji, najsladji
    ne znam koliko sam ih prozdrla

  43. #43
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Prosijana menta, odlična ideja.
    Imam ja domaću, baš sam ju posušila, za saftove morskog tipa ju koristim, dio ću vrlo sitno izmrviti i idući put ubaciti u pastu.
    Ideja je uzeta sa linka koji si ti stavila.
    Gazdarica pored suve mente stavlja i njenu tinkturu.

  44. #44
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Što nije ova obična soda bikarbona s aluminijem u tragovima budući se dobiva sintetskim putem pa se kasnije ispire i onda ostaje aluminija u nekim malim količinama, no ipak bi trebalo tražiti bez aluminija.

  45. #45
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ja kupujem u apoteci sodu bikarbonu bez aluminijuma.
    Posljednje uređivanje od cikla : 23.07.2013. at 18:27

  46. #46
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Gline ima svakakve, bitno je da je ventilirana, jer nisu sve za oralnu upotrebu.

    Kokosovo ulje stiglo u Muller 200 ml - 29 kn.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    isprobala bijela glina, kokosovo ulje, soda, menta iz vrecice za caj, glicerol i macha tak da ima zelenu boju jer ova bijela glina kad se pomjesa sa uljem ipak postane nekako bez bezveze.
    Pasta je bila slana (previse sode?) i ne svidja mi se masnjikavi okus kokosovog ulja ( koristila rafinirano vise manje bez mirisa) i uglavnom natjerala sam se oprati zube sa tim, ali ja se tjeram prati zube i sa pastom jer mi je prejak okus. JAko sam zadovoljna kako su se zubi dobro oprali i okus u ustima je jako brzo bio ok.
    Hoce biti bolje sa nerafiniranim uljem?
    Sode sam stavila mozda pola zlicice i ipak mi se osjetilo.
    GLicerol sam isto samo malo dodala.
    ja i kad kuham cesto ispadne nejestivo, pa nije ni cudo )))

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Potaknuta tekstovima koje sam pročitala o štetnom utjecaju flora na zdravlje i sastavu industrijskih pasti za zube, smutila sam sebi i mužu odličnu pastu za zube, soda bikarbona, neka glina (traje sto godina), pokoja kap et.ulja i sl.

    To je toliko nešto savršeno, zube izbjeljuje, čisti, zubno meso je zdravo, muž je oduševljen jer inače ima problema s desnima, a sad ništa.

    No, takva pasta ne izgleda baš privlačno djeci.
    Imate kakav receptić, ideju, kakvu pastu napraviti njima?

    Naravno da je četkica glavna stvar za pranje zuba, pasta je tek sporedna, ali moraju oni nešto staviti na tu četkicu,
    i ovako se kilave.

    E,da, možete dodati i linkove o "ljepoti" flora i zubnih pasti, za one koji još nisu pročitali.
    Postovana, u potrazi za prirodnom pastom za zube, naisao jesam na vas post.
    Da li je moguce da mi recept paste koju ste vi nacinili sebi i svome suprugu posaljete putem privatne poruke ?
    Znam da je tema odavno vec pokrenuta, ali se nadam da ce to biti moguce.
    Hvala vam.

  49. #49
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Bijela glina također ne prije jedne godine djeteta reče mi teta mučkalica. Nisam iščitala cijelu temu, ali za 40-ak kn naručim od tete mučkalice finu pasticu sa bijelom glinom, nimom i eteričnim uljem mandarine koje mu daje slatkoću. Krademo je djetetu, mada sebi naručimo sa zelenom glinom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •