Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 141 od 141

Tema: Kako PRIRODNIM PUTEM povećati šanse za trudnoću?

  1. #101
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Imam jedno pitanje za iskusnije:

    Smijem li samoinicijativno i bez konsultacije sa svojim dr. početi piti folnu kiselinu?

    Vidim da se ovde najčešće spominje Folacin i Filic plus, pa se sve mislim - zašto ne probati, a sa druge strane, nisam baš od uzimanja bilo kakvih preparata na svoju ruku...

  2. #102
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Natasa, pogledaj OVDJE mozda nadjes odgovor.

  3. #103
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nataša Folic Acid ti nije ništa opasno, tako da možeš početi kad želiš. Jedino neke cure (na temi koju ti je postala a72) kažu da im je bilo mučno od pojedinih proizvođača pa su prešle na druge...

  4. #104
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    a72 & Roza, hvala za info, baš prebirem po materijalu...
    Imaš li kakav recept za blizance?

  5. #105
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Folnu možeš slobodno na svoju ruku, ja ti preporučujem Folic+. Napila sam ga se dosta, nije mi stvarao nikakve smetnje. Ljekar nam je preporučio čak da ga MM uzima do potvrđene trudnoće (što je i radio).

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Ako bi neka mogla da mi napise tacan naziv knjige `Povecati svoju plodnost` u originalu.Narucila bih je preko neta.Ako je neka od vas narucila preko interneta,molila bih i adresu sajta.

    Hvala unapred!

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    ovo je stranica sa sajta autorice s popisom njenih knjiga:
    http://www.marilynglenville.com/books/index.htm
    inace i na sajtu ima zanimljivih informacija.

    Knjiga "Povecajte svoju plodnost" se u originalu zove "Natural soution to Infertility" i ona je izdana 2000.g no vidim da se pojavila i noa knjiga "Getting Pregnant Faster" koja je izdana 2008.

    Sto se narucivanja tice najvise vjerujem amazonu, mi narucujemo s amazon.co.uk (engleski sajt - brzi i sigurniji dolazak nego kada putuje iz amerike), evo linkova na obje knjige:

    http://www.amazon.co.uk/Getting-Preg.../dp/1856267601

    http://www.amazon.co.uk/Natural-Solu.../dp/0749920599

    Sretno!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    31

    Početno

    Knjiga mi došla, stvarno je super i mislim da ima smisla u potpunosti, no bubsica draga , na koji si način počela primjenom ? Jesi li bila negdje na savjetovanju ili slično ili si jednostavno sama počela primjenjivati i što
    ? Naš je spermiogram u međuvremenu pokazao i premalo spermatizoida. Znaš li nešto i o tome? Možda netko drugi?
    Unaprijed zahvaljujemo. :/

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Mjerne jedinice vitamina i minerala

    ..Imam i ja knjigu "povećajte svoju plodnost" i pokušavam sakupiti sve te vitamine i minerale, jedino me zbunjuju količine..Sve je ok sa g, mg, mcg, no zbunjuju me mjerne jedinice "iu"! Recimo kod vitamina E preporučuju 300-400 iu no u nadomjescima koje sam ja kupila sakupila sam količinu od samo 30-40 IJ...Može li mi netko objasniti te jedinice iu i IJ i njihov odnos.

    Hvala unaprijed.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Mjerne jedinice vitamina i minerala

    ..Imam i ja knjigu "povećajte svoju plodnost" i pokušavam sakupiti sve te vitamine i minerale, jedino me zbunjuju količine..Sve je ok sa g, mg, mcg, no zbunjuju me mjerne jedinice "iu"! Recimo kod vitamina E preporučuju 300-400 iu no u nadomjescima koje sam ja kupila sakupila sam količinu od samo 30-40 IJ...Može li mi netko objasniti te jedinice iu i IJ i njihov odnos.

    Hvala unaprijed.

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    mala_suza
    IU je isto sto i IJ:
    IU - engl. internatonal unit
    IJ - hrv. internacionalna jedinica
    takodjer, to se ne da univerzalno prebaciti ma mcg i mg; ovisi o kojoj supstanci je rijec

    doze koje autorica preporuca u knjizi za svoj 3.mjesecni plan za pojedine vitamine-minerale znaju biti vece i od dnevno preporucenih doza za opcu populaciju. Moj stav je da na krace staze od par mjeseci je takav plan OK (da bi se nadoknadili neki eventualni nedostaci u organizmu), no na duze staze treba biti oprezniji, neke stvari je OK redovno ili povremeno uzimati, no kod zdravog metabolizma nista ne moze zamijeniti dobro uravnotezenu prehranu (druga je stvar ako su deficiti posljedica nekih genetskih sklonosti i sl.)

    Dobri on-line izvori info:
    http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/
    http://www.whfoods.com/foodstoc.php

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Hvala

    Zahvaljujem...hvala ti lijepa...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    ja sam na netu vidjela YOGA FOR FERTILITY, pa me interesuje jel ko probao te vjezbe???
    Ja planiram da downloadujem taj dvd ako ovaj mjesec ne upali, a inace se redovno yogiram

  14. #114
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    suuuper hvala, ali ja sam bas mislila na ovaj topic ovo napisati
    jer to je kao prirodnim putem do zaceca....

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    198

    Početno

    ja uzimam megaOmega 3 kiseline od Vitalie,(sadrže 55% omega 3 kiselina),da li je to ok,ili su bilo koje druge kapsule(omega 3) bolje,mislim od drugog proizvođača?Pijem ih oko 2-3 mj.,odustala od svih čajeva,vitamina(prenatal,pregnital....) :? :? :? :?

  17. #117
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    definitivno promjeniti način prehrane sebe i muža.u mom slučaju sam tako pojačala mogučnost začeća i u to sam sigurna.

  18. #118

    Početno

    Draga r_i_t_a,
    molim te da napises,makar ukratko sta si ti to izmjenila u ishrani tebe i tm da bi dosla do zaceca...
    Hvala unapred

  19. #119
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    prvo da kažem da ovo nije nikakav recept za plodnost ili nešto slično jer ja nisam nikakav doktor samo je kod mene bilo ovako:
    od zadnje trudnoće prije 10 godina i sretnog poroda nikako nisam mogla zatrudniti odnosno imala sam dva spontana jednostavno u početku trudnoće..pokušavali smo i dalje i nije išlo,prošli dosta toga kao i mnogo vas ,svi nalazi ok ali i dalje ništa.nervoza na obe strane,grižnja savjesti kako ,zašto....
    ...igrom slučaja došli smo do nečega što nam je promjenilo pogled na način ishrane,moj muž je imao par kg viška,dok je u mene situacija suprotna.ja sam imala premalo.,nizak tlak,nervoza,želučani problemi i tako dalje..
    ..nakon 5 mjeseci promjene ishrane ja sam zatrudnila i sada sam u 22 tj.
    ..pročitala sam dosta priča na ovu temu na forumu od korištenja raznoraznih čajeva,dodataka prehrani,poza u krevetu,plodnih dana..i ništa mi nije pomoglo.tek kada sam počela drugačije gledati na ono što jedem a da pri tome unesem u organizam sve što mi treba uspjela sam.
    ..zato sam osjetila potrebu da vam ovo ispričam i možda nekome pomognem da vjeruje i dalje da ništa nije nemoguće.
    ..ako vas zanima javite se na pp

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Svjeze su objavljeni rezultati ispitivanja o tamnoj cokoladi - potvrdjen koristan ucinak s dosta malim dozama cokolade:

    Redovna konzumacija tamne čokolade povezana je s niskom koncentracijom C-reaktivnog proteina u zdravoj populaciji u Italiji

    Ukratko prijevod: Konzumacija do 20g tamne cokolade svaka 3 dana je pokazala signifikatno manje koncenctracije CRPa (17% manje) nego kod onih koji nisu konzumirali cokoladu ili su konzumirali vece doze. Pretpostavlja se da redovna konzumacija malih doza tamne cokolade moze reducirati upalna stanja. Rezultati su primjenjivi samo na tamnu cokoladu; mlijecne cokolade namaju isti ucinak, jer mlijeko interferira s apsorpcijom polifenola.

    O istrazivanju imate vise na:
    http://jn.nutrition.org/cgi/content/...ct/138/10/1939
    http://www.sciencedaily.com/releases...0923104408.htm

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Rita, poslala sam ti pitanje na PP, još uvijek čekam tvoj odgovor,
    na forumu ili na PP.
    Zašto nam lijepo ne napišeš ,na forumu ,svoja iskustva i savjete o ishrani i zatrudnjivanju. Imamo prioritetan problem i svako mišljenje nam znači. Molim te ne budi tajanstvena, podeli sa nama svoja iskustva.

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Potpisujem Bozicu, puno toga ovdje dijelimo.

  23. #123
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    rita, podijeli s nama svoje iskustvo malo detaljnije

  24. #124
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    ok evo me,nisam baš redovna u pisanju na forumu.nemojte zamjerit.
    rekla sam vam da mislim da sve polazi od ishrane,barem kod mene.šta sam promjenila u prehrani-sve.
    prvo-izbacila kavu,nakon jutarnjeg buđenja i uvela čašu vode ili soka.
    dalje,uz svaki obrok 2,5 dl mljeka s tim da sam imala cilj u organizam unijeti malo dodatnih kalorija jer sam bila pre mršava.mnogo voća,bez pušenja,tu su i dodaci prehrani,znači unos biljnih vlakana,vitamina omega 3,i dosta ribe i bijelog mesa.
    Božica sada sam vidjela tvoje poruke i javit ću ti se

    ja sam ujedno i savjetnik za prehranu aki ne bih htjela o tome ovako otvoreno,ako nekoga zanima rado ću mu sve iznjeti na pp i biti sretna pomoći.

    znam da smo sposobne puno toga podnijeti da bi ostvarile ono što želimo i do čega nam je najviše stalo,tako da ponekad ne razmišljamo da problem možemo riješiti ili barem da pokušamo,same.
    znam,nije to baš tako jednostavno,ali zar mi same ponekad situaciju ne učinimo još kompliciranijom i okrivljujemo sebe,a neznamo ni zašto.

    ja sam sretna jer sam jer sam uspjela,a bit će mi drago kada i vi uspijete,a hoćete.....vjerujte u to.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    13

    Početno help

    ja i moj muz radimo 4 mj na bebi, narucili smo trakice, cekamo ih da dodju...vjerujem da ishrana ima veliku ulogu u tome...na prenatalu sam vec 7 mjeseci, ne znam dal je pametno tolko ih piti i molim da mi netko odgovori na to pitanje...kad sam bila kod ginekologa rekla mi je da pocnem s prenatalom 3 mjeseca prije nego krenemo na bebu, eto, ne lovi se bas po planu ne?......tesko mi je doruckovat, trdudim se, al ni jedan perec ne mogu pojest, visoka sam 160 i imam 50 kila, taman kako bi se reklo...preferiram piletinu, barem jednom tjedno jedem ribu...s vocem si nisam bas na ti....imam odlican posao al je strasno dinamican i mislim da je tu "kvaka" sta se jela tice, znate ono, ne stignem ili zar je vec tolko sati....vec razmisljam da si na mobu napravim podsjetnik za jelo...kad dodjem doma s posla, tamo pola 18, pojedem "rucak" u 10min jer idemo uvijek nesto obavljat....malo prebrzo zivim...help! :/

  26. #126
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    mi smo nakon višemjesečnog pokušavanja poslušali neke od vaših savjeta i počeli piti redom:
    - MM: folnu, Magnezij+kalcij+cink, Symbion (Vitamini ACE+selen), L-arginine, L-karnitine i omegu.
    - ja:folnu, Magnezij+kalcij+cink, omegu i L-karnitine.

    sve smo to pili neki mjesec i po, nadodali predivan godišnji i uspjeli!
    zato Rodice puno vam hvala od srca

  27. #127
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Što se tiče te knjige koju spominjete, ima je kupiti u Bio Bio, sve što sam pročitala-uglavnom sam znala, jedino me iznenadila tolika štetnost kave, kofeina-definitivno sam se pitala trebam li i to izbaciti (crnu čokoladu, zeleni čaj)

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Koga zanima - upravo sam dosla do web stranica: http://www.ourstolenfuture.org/ - imate dosta interesantnih i svjezih informacija o ispitivanjima uticaja raznoraznih zagacivaca iz okoline, kako kazu:

    "Knjiga Our Stolen Future je sirom svijeta privukla paznju na znanstvena otkrica o ednokrinoloskim poremecajima i cinjenici da uobičajeni zagadjivaci mogu uticati na prirodne signale koji kontroliraju razvoj fetusa. Ovaj website prati svjeza ispitivanja."

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Jos malo o vaznosti folata i b12 za dobru kvalitetu jajnih stanica, jedan svjeziji rad:
    http://humrep.oxfordjournals.org/cgi...ract/24/5/1059

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Svjeze istrazivanje koje upozorava da ne treba pretjerivati s folnom kiselinom, nego se drzati preporucenih dnevnih doza
    ((studija objavljena 24.8. na PNASovim stranicama - Proceedings of the National Academy of Siences of the USA)
    Ukratko: Nove studije pokazuju da jetra covjeka procesira folnu kiselinu iz vitaminskih pripravaka i fortificirane hrane toliko sporo da to moze uticati na zdrave ucinke ako se konzumira vise od preporucene dnevne doze. Aktivacija folne kiseline enzimom DHFR u formu koju koristi metabolizam je 56 puta sporija (prosjecno) u jetri čovjeka u odnosu na jetru štakora po gramu tkiva. Također kod ljudi su prisutna veće oscilacije te brzine. Preporučena dnevna doza je 400mcg za ne-trudnice, 800mcg za trudnice dok se danas kod nekih bolesti daje čak do 5 mg.Neki znanstvenici su zabrinuti da uzimanje tih velikih doza folne kiseline mogu dovesti do toga da se nemetabolizirana folna kiselina nalazi u krvi i tkivima u kolicinama koja mogu dovesti do ostecenja. A takodjer potvrdjuju da unos folne kiseline moze zamaskirati i nedostaatk B12 (zato stalno napominjem uzimati folnu skupa s b12, a pozeljno i b6)
    Manjak folata (prirodnog analoga folne kiseline) je povezan s povecanom osjetljivoscu na razvoj raka, no zadnje studije kazuju da i visoki unos folne kiseline moze pogoršati postojeci rak ili prekancerogene lezije i moze negativno uticati na imune funkcije NK stanica.
    Znanstvenici upozoravaju da unos folne kiseline u kolicinama visim od 1mg na dan, iz bilo kojih izvora, moze povecati izlozenost cirkulaciji nemetabolizirane folne kiseline.

    Literatura:
    http://www.economist.com/sciencetech...ry_id=14301991
    http://www.medpagetoday.com/PrimaryC...utrition/15667
    http://www.pnas.org/content/early/20...72106.abstract

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Podižem temu, na pdfu Potpomognuta ima dosta aktivna tema o poboljšanju spermiograma, a malo pišemo o tome što mi, buduće majke možemo učiniti kako bismo si povećale šanse za začeće.
    U ovih godinu dana borbe s neplodnosti čitala sam, istraživala i pokušavala, neka od mojih saznanja su slijedeća:
    1. ananas je dobar za plodnost
    2. cikla je dobra za plodnost
    3. silicea gel poboljšava strukturu stanica u organizmu, povećava kvalitetu jajnih stanica
    4. važno je pratit stanje željeza u krvi, pa ukoliko se pokaže da ste anemične, preporučujem Floradix jer se lakše apsorbira i ima mnogo prirodnih koncentriranih sokova bilja i voća
    5. Matična mliječ je dobra za plodnost
    6. treba paziti na kilažu, odnosno na BMI index jer prekomjerna težina nije dobra za zatrudnjivanje, pa čak i 5% smanjenje tjelesne mase povećava šanse za začeće
    7. opuštanje, meditacija, joga, bilo koja tehnika opuštanja i relaksacije povećava šanse za začećem
    8. vjera u uspjeh (iako nisam pronašla znanstvene studije) može povećati vaše šanse za uspjeh

    Molim vas, podignimo temu, cure koje ste uspjele, podijelite sa nama vaše tehnike, male tajne koje su dovele do uspjeha...

  32. #132
    enni avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    na magistrali
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i naše priče. Nakon tri godine bez plusića, javila se dr. Da ne duljim puno, problemi s bakterijama, nikad se riješila, miome operirala. Nakon toga krenula na folikulometrije, klomifen, ovidrel, utrogestan,u međuvremenu antibiotici jer bakterije ne jenjavaju. U jednom razgovoru dr. mi kaže kako imamo još godinu dana vremena (kao do 35-e), a onda bi preporučio potpomognutu, ali „u godini je 12 ovulacija i više pa nećemo unaprijed govorit o neuspjehu“. Te njegove riječi su me takle na način da su se moji ciklusi ubrzali, ne bi li ih bilo šta više, pa mi mens. trajala 2 dana, a ovulacija već 9, 10.d.c. Mozak nam očito radi po narudžbi. I tako prolaze mjeseci, i dr. opet spominje potpomognutu, a ja ravno iz ambulante u apoteku. Kupila selen, cink i folnu. Naoružala se češnjakom, čajevcem i najstrašnije od svega napravila vino od hrena (recept našla na ovim stranicama, za ciste i sl. jer mi se u međuvremenu javila i endometrioza).Sve to koristila. A to vino od hrena, je strašno, riječima neopisivo. Doživotno ću se sjećati tog smrada koji definitivno ubija sve bakterije. Iza njega nema više života. Prvi put u 5 godina mi je bris bio uredan. Bio je to moj zadnji pokušaj zatrudnjeti prirodnim putem, dogovorila se s dr. za inseminaciju i jedva čekala mens. da mi ne bi pala ovulacija u dane vikenda. Kad ono rozi +. Odužila sam, ali ima još. 10 dana nakon moje ovulacije MM se spremao pješke u Sinj na hodočašće, a ja nisam nikad do tad ostala sama u kući. I sad je grintava, ljuta, malodušna, ljubomorna, (ne znam zašto sve to, šta moram kod svojih) ne mogu uopće definirati nemir u meni te subote. I onda neki klik, i otišla po patike, probale, ne žuljaju me, idem i ja u Sinj iako mi nije bilo ni pod razno da ja to mogu.
    Eto, to je bio dan kad je naš A.J. odlučio da će se zakačit za mamu i ostati pod njenim srcem neko vrijeme.
    Malo sam sve skupa zbrčkala, a imam ja još lijepih i smiješnih priča vezanih za taj dan D.

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    koliko dugo tj koliko mjeseci se smije piti folna?

  34. #134
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedan stari barba na Visu rekao da su žene s problemima u plodnosti dolazile na stijene gdje se skupi more od valova pa na suncu ugrije i tamo ležale i nakon toga ostale trudne.
    Ne znam koliko pomaže, ali sigurno dobro opušta.
    Kakve stijene točno? Koja vala? Di?
    Samo na visu ili?
    Hvala

  35. #135
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Dragi i ja smo godinama pokušavali dobiti bebicu i sad je napokon upalilo.
    Ne znam je li razlog terapija biljnim kapima (na bazi oraha, koprive, ženšena i još nekih stvari) ili praćenje ovulacija trakicama, ali ni ne pitam za pravi razlog, samo smo jako sretni. Što se tiče ovih biljnih kapi, čuli smo za njih iz provjerenog izvora od para kojem je isto nakon dugog pokušavanja uspjelo da zatrudne tek nakon terapije tim kapima.
    Ako nekoga zanima, neka mi slobodno pošalje pp, jer nisam sigurna smije li se ovako javno pisati o kojem se travaru radi.

  36. #136
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    ...sada imam 36,MM 39..i bebonju od 16 mjeseci
    Dvije godine smo pokušavali na sve načine,i nikako.Slucajno,nakon duggačkoggg godišnjeg susretnem frendicu koja 6 godina nije uspjela ostati trudna (užasni nalazi MM..) i daje mi "recept"za bebu.Sve se bazira na čajevima.
    Ne bih javno,pa ako tko želi ...molim PP
    Pokušat ću svako veće navratiti da Vam odgovorim..

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    2

    Početno Upomoc!!!

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi i ja smo godinama pokušavali dobiti bebicu i sad je napokon upalilo.
    Ne znam je li razlog terapija biljnim kapima (na bazi oraha, koprive, ženšena i još nekih stvari) ili praćenje ovulacija trakicama, ali ni ne pitam za pravi razlog, samo smo jako sretni. Što se tiče ovih biljnih kapi, čuli smo za njih iz provjerenog izvora od para kojem je isto nakon dugog pokušavanja uspjelo da zatrudne tek nakon terapije tim kapima.
    Ako nekoga zanima, neka mi slobodno pošalje pp, jer nisam sigurna smije li se ovako javno pisati o kojem se travaru radi.
    Zanima me!Pokusavamo godinama,svaku m. docekam sa nervnim slomom...Molim te napisi kako doci do tih kapi!

  38. #138
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    likili, nakon više godina pokušavanja bez uspjeha, toplo se nadam da ćete se uputiti specijalistu za humanu reprodukciju (uputnicu ti treba dati ginekolog), a da se nećete oslanjati na neke kapi, medove, tinkture i sl. i pritom izgubiti još koju (u reproduktivnom smislu) nepovratnu godinu.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi i ja smo godinama pokušavali dobiti bebicu i sad je napokon upalilo.
    Ne znam je li razlog terapija biljnim kapima (na bazi oraha, koprive, ženšena i još nekih stvari) ili praćenje ovulacija trakicama, ali ni ne pitam za pravi razlog, samo smo jako sretni. Što se tiče ovih biljnih kapi, čuli smo za njih iz provjerenog izvora od para kojem je isto nakon dugog pokušavanja uspjelo da zatrudne tek nakon terapije tim kapima.
    Ako nekoga zanima, neka mi slobodno pošalje pp, jer nisam sigurna smije li se ovako javno pisati o kojem se travaru radi.
    Ipak hocu da pokusam...Odgovori,molim te!Moj mail je liki1510@gmail.com
    Hvala!!!

  40. #140
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Bok, Likili, oprosti što nisam ranije vidjela poruku. Poslat ću ti mail.
    Frka, slažem se da treba posjetiti i liječnika, no mislim da ove kapi ne mogu ni u kom slučaju naštetiti, nego samo ojačati organizam i pomoći procesu.
    Nama su, hvala bogu, pomogle prije nego što smo morali proći bilo kakvu medicinsku proceduru (osim pretraga).
    Ne želim zbilja nikome buditi lažne nade. Možda smo mi imali samo sreće i poklopilo se sve. Ali ako ikome ovo može pomoći, rado ću podijeliti savjet i iskustvo, jer znam i sama koliko je teško i bolno čekati i željeti, kao što vidim iz potpisa da i vi nažalost znate, ali da je hvala bogu i vaša želja ispunjena.

  41. #141
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ma nisam rekla da ne vrijedi probati nešto što ne može škoditi, ali kad netko napiše da pokušava GODINAMA, a iz posta je očito da se nije obratio liječniku za pomoć, naprosto se smrznem. mlađi od 35g. se liječniku trebaju obratiti nakon godine dana neuspješnog pokušavanja (mada bih ja i prije), a stariji nakon 6 mjeseci. što je najtužnije, ponekad se može raditi o problemu koji se sanira uz minimalne intervencije, ali bez kojih do trudnoće neće doći bez obzira na sve kapi, čajeve i tinkture svijeta. nekome štitnjača može stvarati probleme, nekim je ženama dovoljna samo blaga indukcija ovulacije, nekima se treba spustiti prolaktin, nekima se jajovodi odčepe nakon propuhivanja, netko zbog recimo upale ima lošiji spermiogram... ma postoje milijuni stvari koji se bez problema mogu srediti AKO SE ODE LIJEČNIKU! a i u slučajevima gdje su prepreke nezaobilazne jednostavnim metodama, MPO omogućava ostvarivanje želje za roditeljstvom većini parova (naravno, ukoliko se to ne kosi sa svjetonazorom para).

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •