Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 251

Tema: JUTARNJI LIST 28.05.2009- novi prijedlog Zakona o MPO

  1. #201
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    Citiraj Jelena prvotno napisa
    .

    Što mislite o kontaktiranju Savjeta SDP-a?
    http://www.sdp.hr/ljudi/sredisnji-savjet
    Da li bi nam oni mogli pomoći osigurati pravnu pomoć ili bismo dobili etiketu da smo ispolitizirani? Ima li smisla da ja kao obična građanka pitam za pomoć tamo ili je bolje da to učini netko službeno iz Rode?
    jesmo i to u petak (M. Opačić), javit će nam se.
    Super!

  2. #202
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,146

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    Citiraj Jelena prvotno napisa
    .

    Što mislite o kontaktiranju Savjeta SDP-a?
    http://www.sdp.hr/ljudi/sredisnji-savjet
    Da li bi nam oni mogli pomoći osigurati pravnu pomoć ili bismo dobili etiketu da smo ispolitizirani? Ima li smisla da ja kao obična građanka pitam za pomoć tamo ili je bolje da to učini netko službeno iz Rode?
    jesmo i to u petak (M. Opačić), javit će nam se.
    Na nju si čovjek uvijek i pomisli. Super!

  3. #203
    1001noob

    Početno

    Svi koji imaju problema sa potpomognutom oplodnjom imaju moju bezuvjetnu podršku u ukidanju idiotskih propisa i zakona.

  4. #204
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj marči prvotno napisa
    Citiraj Jelena prvotno napisa
    .

    Što mislite o kontaktiranju Savjeta SDP-a?
    http://www.sdp.hr/ljudi/sredisnji-savjet
    Da li bi nam oni mogli pomoći osigurati pravnu pomoć ili bismo dobili etiketu da smo ispolitizirani? Ima li smisla da ja kao obična građanka pitam za pomoć tamo ili je bolje da to učini netko službeno iz Rode?
    jesmo i to u petak (M. Opačić), javit će nam se.
    Super!
    I mi imamo kontakt nje i Gosp.Mrsica, pa ukoliko ce biti potrebna dodatna pomoc, svakako cemo ih kontaktirati.

  5. #205
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,146

    Početno

    Ju-hu Karmen, čuli smo te na radiju 101! Hvala! Sabrano i mirno.

  6. #206
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Karmen. Kad će peticija po gradovima?

  7. #207
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ako treba na pp šaljem kontakt od marije lugarić iz SDP!

  8. #208
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    Ovako na prvu u prijedlogu novog zakona bas i ne vidim neke prednosti u odnosu na ovo sto imamo sada. Na primjer, ne samo sto broj besplatnih postupaka ostaje isti, cak se ni dobna granica zene ne mijenja! Jedina novost koliko vidim je donacija, ali uz ovakve uvijete, nisam sigurna koliko to zapravo znaci. :/

    Medjutim, ono sto mi je posebno upalo u oko istaknuto je u ovom citatu:

    izvantjelesna oplodnja

    - jajne i sjemene stanice spajaju se izvan tijela žene i unose u spolne organe žene
    - unose se zameci u spolni organ žene
    - u jednom postupku mogu se unijeti najviše tri zametka
    - mogu se oploditi najviše tri jajne stanice
    Sta to znaci? Da li je moguce da novi zakon ne predvidja zamrzavanje embrija!? Ili sam to ja nesto pogresno shvatila?
    Ne, dobro si shvatila

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    395

    Početno

    Nisam se stigla prije javiti, ali sam užasnuta ovakvim prijedlogom zakona, zaista moramo poduzeti sve što je moguće da ne dođe do izglasavanja ovakvog zakona.
    Peticije, prosvjedi, sve što treba...ja sam ZA! I ako treba neka operativna pomoć, također sam za.

  10. #210
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    obzirom da je jako teško ovako preko foruma (jel nismo sve on line u isto vrijeme) iskoordinirat neku pametnu akciju, jel postoji mogućnost da se nađemo negdje pa da onda probamo zajedničkim snagama nešto organizirat, tko može super, tko ne dići ćemo glas i za njega/nju... :? :? barem mi koje smo iz zbg? ha?
    i mislila sam neki speedy okrugli stol? pozvat liječnike, crkvenjake, nas, rodu, betu, ove iz vlade... sad bi se svi mediji na to popalili, s tim da obavezno mi dođemo :?

  11. #211
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj elena prvotno napisa
    Nisam se stigla prije javiti, ali sam užasnuta ovakvim prijedlogom zakona, zaista moramo poduzeti sve što je moguće da ne dođe do izglasavanja ovakvog zakona.
    Peticije, prosvjedi, sve što treba...ja sam ZA! I ako treba neka operativna pomoć, također sam za.
    Potpisujem!

  12. #212
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    obzirom da je jako teško ovako preko foruma (jel nismo sve on line u isto vrijeme) iskoordinirat neku pametnu akciju, jel postoji mogućnost da se nađemo negdje pa da onda probamo zajedničkim snagama nešto organizirat, tko može super, tko ne dići ćemo glas i za njega/nju... :? :? barem mi koje smo iz zbg? ha?
    i mislila sam neki speedy okrugli stol? pozvat liječnike, crkvenjake, nas, rodu, betu, ove iz vlade... sad bi se svi mediji na to popalili, s tim da obavezno mi dođemo :?
    Da, trebalo bi tako, ali kako nas sve organizirati?

  13. #213
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jel postoje i rodi kakve prostorije? ili da zamolimo neku crkvu da nas primi?

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    180

    Početno

    Trebamo se oragnizirati lijepo ispred Sabora uz potporu Sdp- to bi bilo vidljivo i unčikovito !!!!!!!!!!!!!!!!


    Dan kada bude taj .Prijedlog zakona dan na čitanje!!!!!!!!!!!


    Nemam snage ništa reći, mi smo azoo i šta da kažem srce me boli

  15. #215
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ispred sabora tj na Markovu trgu je zabranjeno okupljanje. sdp nas tamo neće podržati nikad!

  16. #216
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj ajvica prvotno napisa
    Trebamo se oragnizirati lijepo ispred Sabora uz potporu Sdp- to bi bilo vidljivo i unčikovito !!!!!!!!!!!!!!!!


    Dan kada bude taj .Prijedlog zakona dan na čitanje!!!!!!!!!!!

    Da, ali ima jedan problem. Zabranjeno je javno okupljanje na Markovu trgu. Ispravite me ako griješim. Ali prosvjed bi trebao biti definitivno i taj dan kad bude rasprava u Saboru o MPO-u, što je bliže moguće.
    MM i ja smo jučer sastavili pismo i poslali ga na nekih 10-ak mailova. Od Vlade, Sabora, MZ, Milinovića osobno, pa sve do svakog pojedinog SDP-ovog zastupnika.



    Ksena28, jesi me nasmijala s ovim okruglim stolom u crkvi.

  17. #217
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    evo samo kratko dok ne dogovorimo sve detalje:
    peticija će se potpisivati i u javnosti, ovu subotu-ZAGREB, CVJETNI TRG.

    Vaša pomoć će nam sigurno trebati za potpisIvanje peticije i u drugim gradovima RH na isti dan, u ISto vrijeme (po mogućnosti).

    Kad dogovorimo detalje, otvorit ću novu temu na kojoj će se dogovarati organizacija oko potpisivanja, ok?

  18. #218
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Super za akciju.Mislim da bi bilo dobro i da Martina123 pripremi onaj letak koji smo tako nadobudno sastavljale ako je to moguce izvesti i ako se mozete dogovoriti oko toga.Svi za jednog-jedan za sve.

  19. #219

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Danas su nas zvali iz medija i trazili izjavu u vezi ovog novog zakona.Daria je izasla s posla da snimi izjavu za RTL i Novu TV pa ih mozete pogledati danas u njihovim sredisnjim informativnim emisijama.
    Evo za sve koji su propustili linkovi na RTL vijesti i Dnevnik Nove TV:
    Link na vijesti RTL-a 28.05.2009.g.
    http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show...tegorija_id=11

    link na Dnevnik Nove TV od 28.05.2009.g.

  20. #220
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Evo za sve koji su propustili linkovi na RTL vijesti i Dnevnik Nove TV:
    Link na vijesti RTL-a 28.05.2009.g.
    http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show...tegorija_id=11

    link na Dnevnik Nove TV od 28.05.2009.g.
    E od izjave ministra sam dobila napadaj bjesa ...oni su konzultirali crkvu!!! a specjaliste za MPO i ljude koji se bore s neplodnošću nitko ništa nije pitao!!! bitno je da će to odgovarati konzervativnom dijelu naroda koji ih je većina !?!?!! Sramota da jedan doktor takvu izjavu izusti! Tko mu je diplomu dao....jadni mi tko nam kreira budućnost i sadašnjost...ravno za kameno doba....grrrrrrrr....

  21. #221
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Cure dali vam treba makedonski zakon o MPO koji je donesen u januari 2008 godine, mislim da je jako liberalan. Mozete ga prevesti kod neki ovlasten sudski prevodilac jer ja to ne mogu moj hrvatski nije tako dobar da mogu sama da prevedem sve pravne termine

  22. #222
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    baš si nešto mislim da je moj potpis ko stvoren za ministra..

  23. #223
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Super za akciju.Mislim da bi bilo dobro i da Martina123 pripremi onaj letak koji smo tako nadobudno sastavljale ako je to moguce izvesti i ako se mozete dogovoriti oko toga.Svi za jednog-jedan za sve.
    Tekst imamo! Ukoliko budete htjele, isprintamo ga crno-bijelo i to je to.

  24. #224
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Super za akciju.Mislim da bi bilo dobro i da Martina123 pripremi onaj letak koji smo tako nadobudno sastavljale ako je to moguce izvesti i ako se mozete dogovoriti oko toga.Svi za jednog-jedan za sve.
    Mislis na ovo:

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Promijenimo se nabolje – dajte nam da rađamo - i ja želim obitelj

    Neplodnost u našoj zemlji nije proglašena bolešću iako je Svjetska zdravstvena organizacija to učinila još 1997. godine. Hrvatsko zakonodavstvo spada u kategoriju onih koji dopuštaju ali istovremeno i limitiraju prava parova na oplodnju uz medicinsku pomoć (MPO).

    Da je neplodnost proglašena bolešću, Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje bi sve lijekove koji se koriste u svrhu medicinski potpomognute oplodnje morao u potpunosti uvrstiti na listu osnovnih lijekova u Republici Hrvatskoj, a ne limitirati pravo na broj postupaka i korištenje lijekova. Ovako, parovi koji se bore s neplodnošću nakon trećeg postupka ili nakon navršene 38. godine žene sami financiraju lijekove koji po jednom postupku mogu iznositi i do vrtoglavih 15.000 kn.

    Zbog navedenih činjenica zahtijevamo izmjenu postojećeg Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji koji datira još iz davne 1978. godine, tj. na snazi još od vremena bivše Jugoslavije.


    Molimo zakonodavca da:

    1. osnuje radnu skupinu koja će odlučivati o tome koji je primjer zakona najbolji (stručni dio: liječnici, predstavnici udruga i pacijenata te predstavnici HZZO-a, predstavnici Ministarstva zdravstva te predstavnici Sabora);

    2. ne dopusti miješanje Rimokatoličke crkve u donošenje zakona i teologiju u Nacionalnom povjerenstvu jer ista nije u našoj državi dio tijela vlasti!;

    3.omogući neplodnim parovima 6 postupaka medicinski potpomogute oplodnje na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje te povisi dob žene koja se trenutno tretira kao reproduktivna dob za financiranje medicinski potpomognute oplodnje i to na 43 godine života;

    4. odobri zamrzavanje embrija kako bi par koji je u postupku MPO imao dodatnih 15-20% šanse za začeće čime se ujedno izbjegava štetan utjecaj ponovne stimulacije ovulacije lijekovima na zdravlje žene i značajno smanjuju troškovi samog postuka;

    5. pokrene osnivanje grupe za psihološku pomoć neplodnim parovima;

    6. osigura humaniji odnos prema djeci rođenoj medicinski potpomognutom oplodnjom, bez markiranja u zdravstvene kartone te bez raznih predrasuda potaknutih medicinski nepotkrijepljenim dokazima;

    7. osigura humanije zdravstvene uvjete za postupke medicinski potpomognute oplodnje u našim klinikama i veće poštovanje prema liječnicima koji iste postupke zbog medicinskog i ljudskog kodeksa rade s ljubavlju prema svojoj struci;

    Hrvatska, ugledaj se na Sloveniju koja je svojim MPO zakonom dokazala da prvenstveno razmišlja o svojoj pronatalitetnoj politici i osobama suočenim sa problemom neplodnosti i tako postala druga zemlja u EU po broju djece začete MPO.


    Želimo u Europu, ne želimo se vraćati u srednji vijek!!!

    Poslušajte naše priče, naše borbe, naše poraze, uspjehe, nadanja, suze, smijeh!
    Pomozite nam da postanemo roditelji!

    Ahhaaaaaaaaaaa, tekst je gooooootov i spreman za lekturuuuuu!!!!!!!!!!

    :D :D
    link: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=asc&start=150

  25. #225
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ne znam jel neka od cura vec pominjala ovaj aspekt, ali moram progovoriti: novi Zakon bi znatno umanjio prihode koje Hr ostvaruje od zdravstvenog turizma u oblasti MPO - niko pri cistoj ne bi placao postupak u Hr ako se nema i mogucnost krioprezervacije, a broj parova koji iz BiH odlaze u Hr je pozamasan

  26. #226
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Martina123, da na to mislim.Tu je lijepo sazeto sve za sta se zalazemo i pojasnjeno onima koji nisu u tome.Roda je pripremila Peticiju, Beta taj letak i zasto ne organizirati zajednicku akciju.Pokusajte se dogovoriti oko toga.

  27. #227
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Super za akciju.Mislim da bi bilo dobro i da Martina123 pripremi onaj letak koji smo tako nadobudno sastavljale ako je to moguce izvesti i ako se mozete dogovoriti oko toga.Svi za jednog-jedan za sve.
    Tekst imamo! Ukoliko budete htjele, isprintamo ga crno-bijelo i to je to.

    martina123 danas je sastanak, pa ćemo onda krenuti u akciju kad se sve dogovorimo, dobro?

  28. #228
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Super za akciju.Mislim da bi bilo dobro i da Martina123 pripremi onaj letak koji smo tako nadobudno sastavljale ako je to moguce izvesti i ako se mozete dogovoriti oko toga.Svi za jednog-jedan za sve.
    Tekst imamo! Ukoliko budete htjele, isprintamo ga crno-bijelo i to je to.

    martina123 danas je sastanak, pa ćemo onda krenuti u akciju kad se sve dogovorimo, dobro?
    A ja ne mogu doooci... (ja zivim u Crikvenici...) :/
    Duhovno sam sa vama, a i na telefonu ako me sto trebate..

  29. #229
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    gdje je sastanak? kad? zašto to ne znamo?

  30. #230
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    jer nam grad još nije dao zeleno svjetlo

    kad da postavit ću obavijest

  31. #231
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    cure, ovo ozbiljno govorim.

    MISLIM DA JE VRIJEME DA IH (MZ, MINISTRA,HDZ) SE ZASIPA VAŠIM MAILOVIMA. javnost i mediji se moraju podići na noge.
    ona sprdačina na net hr-anketi je nastala baš zbog nepoznavanja tematike-a to sigurno nije izolirani slučaj.

    zakon je u HITNOJ proceduri to može značiti da bi da od slijedećeg tjedna mogli imati izglsanog upravo takvog kakav je i poslan!
    dotaknut će sve osobe s dijagnozom neplodnosti, svaki glas i svaki pojedinac u ovoj priči vrijedi.
    ne može sve ostati na dvije udruge...više nije dovoljno!

  32. #232
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Marči mi ćemo poslati pismo ministarstvu ali mislim da nažalost nema nikakvog učinka. Bojim se da oni to niti ne čitaju. Nažalost, a u zadnje vrijeme pozorno pratim vijesti i novine premalo se čuje ovom zakonu i ovom problemu. Da, pisalo se o tome, ali samo kao o usputnoj vijesti. Naš glas se skoro nije niti čuo, a Rodina reakcija je prošla nezapaženo. Kad bi neka od forumašica mogla utjecati na neke dnevne novine da objave našu priču (tipa Jutarnji kojeg skoro svi čitaju). Bio je tu negdje link na članak jednog novinara koji je već pisao o MPO, možda bi trebalo s njime u kontakt (mislim da se preziva Pavičić ili nešto slično). Dok sam čitala njegov tekst stiskalo mi se grlo. Možda bi trebalo krenuti s takvim pristupom. Ili organizirati nekakve konferencije za tisak pa da bar tako dosijemo u medije. Iskreno se nadam da ovakav zakon neće proći.
    Sori na dužini posta.

  33. #233
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    večernji piše veliki tekst o tome, bit će objavljen u subotu u Obzoru! novinarka je Diana Glavina. ako trebate kontakt nekog novinara, na pp me!!!!!!!!!!! ali samo Rode i Beta! ne sad ono svi odreda zovemo ljude :/

  34. #234
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ksena, bravo! I neki moji prijatelji novinari su se primili posla!

  35. #235
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    ne može sve ostati na dvije udruge...više nije dovoljno!
    slažem se! u potpunosti! ali zašto nam rode ne izađu u susret u ne pomognu nam barem toliko da u rodinim prostorijama ili negdje drugdje (vi zakupite prostor, HND ili tako nešto, pa platit ćemo zajednički) da dođemo da se dogovorimo šta i kako!

    ja sam za okrugli stol na koji ćemo pozvat milinovića i novinare i sve odreda istupat sa svojim pričama. novinari će priču progutat, pogotovo ako osramotimo malo milinovića! uh

  36. #236
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ksena, teško da od njih nekog možeš osramotiti. Da imaju imalo srama u sebi puno toga ne bi bilo napravljeno i izrečeno.

  37. #237
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ksena28 99 zbilja mi je super konačno vidjeti inicijativu na forumu.

    svo ovo što si rekla je jako dobro.
    problem je slijedeći, prijedlog je po hitnoj proceduri poslan na Vladu, što znači-VIŠE NEMA VREMENA ZA OKRUGLE STOLOVE.
    Ministar je to i napravio s namjerom da izbjegne okrugle stolove, struku i komunikaciju s nama i što prije progura donošenje novog zakona ne ostavivši nam puno prostora za manevar.
    Poslat ćemo prema Vladi, ministrima, oporbi, medijima zahtijev za micanjem prijedloga iz hitne procedure.
    Ako i kada ga uspijemo zaustaviti onda možemo krenuti dogovarati okrugle stolove. Na jednom od postova (mislim s linkovima) sam već navela sve naše akcije i molbe prema vladajućim tijelima da nas se uključi u rasprave o novom zakonu o MPO. Da je to ministar htio, već bi nas pozvao. Pa vidiš i sama da nije konzulitrao ni struku ni udruge pacijenata

  38. #238
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,146

    Početno

    Ne znam je li netko jučer gledao emisiju o Koreji na TV-u gdje su pokazali kako se Koreja bori za tržište medicinskog turizma. Naši političari uz podršku crkve se bore protiv toga. Poslije ćemo se svi moliti Bogu da nam svijet financijski pomogne pa da možemo te novce uložiti u još jednu obnovu crkve. Sad su nam i prijedlog mjera za izlazak iz krize predložili. Savjetuju nam i što trebmo s brodogradilištima napraviti...

    Ne moram ni reći da mi nije odgovorio ni državni tajnik ni ministar. Često se sjetim Kundere kad je govoreći o komunisitima u Češkoj rekao nešto tipa "možemo li ih osloboditi krivnje zato što nisu znali što rade..." Ovaj put Milinović i Sanader dobro znaju što rade i nemaju nikakve grižnje savjesti, ionako nas ne doživljavaju kao ljude. Kad već ne mare za humanost, barem bi trebali ekonomski razmišljati. Ne vidim ništa što bi išlo njima u prilog, osim što je pola Sanaderove obitelji dio klera.

  39. #239
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Mi smo jučer kasno navečer dobili odgovor od glasnogovornika Vlade u kojem nas samo usmjeravaju da sve primjedbe koje imamo u vezi ovog prijedloga Zakona šaljemo na već objavljenu adresu:
    primjedbe-na-zakon@mzss.hr

    Ajde, sad barem znamo da znaju korisiti računala .

  40. #240
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    marči, znam, sve mi je to jasno... samo sam jadna jer nismo napravili ništa, a možda smo mogli... sjećam se jednog glupavog novinarskog zadatka, mesić (ili ministar obrane, ne sjećam se) došao u kurtoazni obilazak vojarne na črnomercu. sve bi bilo svedeno na 10 sekundi, bio - vidio, ali su ročnici (ili neki drugi, ne baratam terminima, jer nisam bila tamo) poludili i svi odreda se javljali za riječ i mesiću ilikomeveć počeli nabrajat šta ih muči! e to je tek tada postaja VIJEST! zato mislim da brže bolje mi tako nešto organiziramo... Marči

    ovako smo ostali na velikim riječima, a djela niotkuda. ako su se mogli u svijetu homoseksualci izboriti za svoja prava (dobro ne tu kod nas) možemo i mi (gledala sam Milk nedavno pa sam nadahnuta )

  41. #241
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj Gabi prvotno napisa
    Mi smo jučer kasno navečer dobili odgovor od glasnogovornika Vlade u kojem nas samo usmjeravaju da sve primjedbe koje imamo u vezi ovog prijedloga Zakona šaljemo na već objavljenu adresu:
    primjedbe-na-zakon@mzss.hr

    Ajde, sad barem znamo da znaju korisiti računala .
    Da, da. Taj mail cita osobno doc. Zvonimir Golem (drzavni tajnik).

  42. #242
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Citiraj Gabi prvotno napisa
    Mi smo jučer kasno navečer dobili iodgovor od glasnogovornika Vlade u kojem nas samo usmjeravaju da sve primjedbe koje imamo u vezi ovog prijedloga Zakona šaljemo na već objavljenu adresu:
    primjedbe-na-zakon@mzss.hr

    Ajde, sad barem znamo da znaju korisiti računala .
    Da, da. Taj mail cita osobno doc. Zvonimir Golem (drzavni tajnik).
    Poslah i na taj mail samo kako da vjerujem da on to čita kad je na svoj mail dobio moj osvrt i primjedbu pa se nitko nije udostojio ništa odgovoriti. I sad kao neko će ovo pročitati

  43. #243
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Ha cuj, kada sam jucer osobno zvala na telefon njegova tajnica se krstila svime i svacime kako on to cita i kako odgovara...
    A sad, jel to istina ili mozemo umrijet od smijeha, ne znam.
    I to je ono grozno.... :/

  44. #244
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,146

    Početno

    I ja sam pisala gospodinu Golemu u nedjelju, nije mi odgovorio.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Danas sam poslala jos jedan e-mail s novom primjedbom na zakon (takodjer i na adresu sdp-a). U njemu sam istaknula jos jednu sokantnu cinjenicu koju je naveo netko na jednom blogu.

    A to je da bez zamrzavanja embrija u praksi ne moze biti ni darivanja jajnih stanica ma koliko da za to postojale zakonske mogucnosti. :shock:

    Naime, koliko je meni poznato, jajne stanice se ne mogu zamrznuti da bi se kasnije oplodile i razvili embrija. Kako je u praksi gotovo nemoguce uskladiti cikluse darovateljice i primateljice to znaci da nema nikakve sanse za prijenos zametka nastalog iz darivane jajne stanice u optimalnom trenutku za primateljicu.

  46. #246
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Stavit ću ovdje link ako neko nije vidio tekst na javno.hr.

    http://www.javno.com/hr-hrvatska/min...u-smece_262938

  47. #247
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Odličan članak. Trebalo bi javnost više zatrpati s takvim člancima tako da gospodin ministar Milinović postane totalni negativac,ne samo u našim očima

  48. #248
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Da, zato sam i stavila link, jer mi je članak tolko dobar i argumentiran od strane struke, da bi ga trebalo što više ljudi pročitati, a pogotovo ona nekolicina koja odlučuje o zakonu, a nema pojma o čemu se u stvarnosti radi.

  49. #249
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Clanak je prva liga.Poslala sam ga na ministarstvo skupa sa svojim primjedbama.Hocemo jos takvih. :D

  50. #250
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    odličan tekst!!!! kako se ja to nisam sjetila? 8)

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •